Globe speelt in Middelburg in Schuttershof Markus Evangelie als voordrachtsprogram Radio City morgen in de lucht DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 29 APRIL 1981 215 SPELLETJES, FILM, THEATER EN SWINGENDE MUZIEK VOOR GROOT EN KLEIN VEERE/VLISSINGEN/MIDDELBURG - „Dit jaar voor het eerst koninginnedag op 30 april zonder dat de koningin jarig is"„ merkt S. Francke, de burgemeester van Valkenisse, terecht op in zijn voorwoord in het programma-overzicht van koningin nedag in Koudekerke. Hij voegt daar ech ter aan toe dat dit niet hoeft te betekenen dat het geen echt feest zou kunnen worden. Ook dat blijkt een waarheid als een koe als we de uitgebreide en zeer gevarieerde fes tiviteitenprogramma's bekijken van di verse Walcherse Oranjeverenigingen. MIDDELBURG - Het Schuttershof in Middel burg heeft voor koninginnedag een uitgebreid en gevarieerd programma samengesteld. De organisa toren willen met opzet de namen van de groepen die zullen optreden niet bekendmaken, om verrassin gen voor het publiek mogelijk te maken. Middelburg Vlissingen Anarchisten houden manifestatie Nieuw- en St. Joosland Koudekerke Serooskerke Gapinge Vrouwenpolder Veere Koninginnedag op Walcheren Kees Hulst, Frans Spek en Theo de Groot in een scène uit Troilus en Cressida". BURG - Zaterdag 2 mei speelt Globe het stuk Troilus en Cressida van Shakespeare in de schouwburg in Middel burg. Het stuk speelt in de Tro jaanse oorlog. De Grieken be legeren al zeven jaar Troje om de roof van Helena door Paris te wreken. In Troje wordt Troilus verliefd op Cressida. Ze zweren elkaar eeuwige trouw, maar Cressida wordt aan de Grieken verkwanseld en stort zich onmiddellijk in de armen van de eerse de bes te Griekse mannetjesputter. De voorstelling begint om acht uur en zal tot twaalf uur' duren. VLISSINGEN - Het ille gale Vlissingse station „Ra dio City" is van plan op ko ninginnedag uit te gaan zen den. Radio City wil die dag ook informatie doorgeven gemotoriseerde verkeer. De Blauwe Zaal van het Schuttershof, afgelopen zaterdag stampvol tijdens het Stop Borssele Festival. Het Schuttershof doet om 12.00 uur zijn deuren open. In het middagprogramma is vooral rekening gehouden met de kleintjes. Zo zal er om 13.00 uur en om 17.00 uur een kinderfilm worden vertoond. Verder kunnen de kinderen koekhappen, zaklopen, mee doen aan een ballonwed strijd enzovoorts. Om 14.30 uur treedt een zigeuneror kest op, dat om 15.15 uur ge volgd zal worden door een optreden van een kinder theater. Om 16.30 uur zal een jeugd rock and rollband een optreden verzorgen. De kans bestaat dat rond etenstijd de fanfare St.-Juttemis even binnenwipt, 's Avonds zal om 20.30 uur een band swin gende muziek ten gehore brengen. Dit wordt om 21.30 uur gevolgd door een optre den van een straattheater. Om 24.00 uur is er een groot bal masquee. De orga nisatoren rekenen erop dat er veel mensen gekostu meerd of gemaskerd op dit bal aanwezig zullen zijn. Vermeldenswaard is dat van 1880 tot 1960 in het Schutters hofcomplex vele culturele activiteiten plaatsvonden. Een gemaskerd bal op ko ninginnedag behoorde altijd tot een van de vaste activi teiten. De gehele dag zullen er di verse kraampjes staan, waar koeken, soep, ijs en andere versnaperingen te verkrij gen zullen zijn. Ook zal er een kraam met kleding staan. Verder is er rond etenstijd een barbecue. De toegang is gratis. De entree tot het bal masquee is 3,50. Hoogtepunt van de konin ginnedagfestiviteiten op Walcheren wordt zonder twijfel het bezoek van de ko ninklijke familie aan Veere. Even voor halfelf arrive ren koningin Beatrix, prins Claus en de prinsjes per heli copter op een weiland aan het Bastion, vanwaar ze naar het stadhuis zullen wandelen. In het stadhuis zullen bloemen worden aan geboden door Annemarie Sanderse en Gert Joziasse (kinderen van raadsleden), waarna burgemeester A. Hack om tien over halfelf de koninklijke familie officieel zal begroeten op het bordes van het stadhuis. Vanaf dit bordes wordt een kinderoptocht gadege- slaan, waarna een bezoek wordt gebracht aan de Grote Kerk, waar koningin Beatrix de expositie „Verknocht en niet gescheiden - 400 jaar Markiezaat Veere en los singen" zal openen. Met deze tentoonstelling, die wordt verzorgd door de stichting Delta Cultureel en die te be zichtigen is tot half septem ber, wordt herdacht dat het Markiezaat Veere en Vlis- singen in 1581 aan het huis van Oranje kwam. Rond halftwaalf neemt de koninklijke familie een kijkje bij de kinderspelen op het terrein rond de Grote Kerk, op de Goese Koren markt en op het Oranjeplein, waar tevens gekeken wordt naar ringrijden, admiraal- zeilen en een vlootshow. Tenslotte wordt in het be jaardenhuis Nieuw Sanden- burgh een praatje gemaakt met bewoners en bewoon sters. Rond halfeen vertrekt het koninklijk gezin naar Middelburg om vandaar per speciale trein naar Breda te reizen. Wie getuige wil zijn van het koninklijk bezoek aan Veere, moet er wel rekening mee houden dat het stadje al om zeven uur hermetisch zal worden afgesloten voor het In Middelburg wordt een feestprogramma aangebo den door de koninklijke ver eniging „Uit het volk, voor het volk". De dag wordt tra ditioneel ingezet door Scou ting Middelburg, die om ne gen uur twintig vlaggen zal hijsen rond de Markt, waarna een korte felicitatie door burgemeester Drs. P.A. Wolters voorafgaat aan sa menzang. Het vlaghijsen is het startsein voor een groot scala van activiteiten voor jong en oud. In het zwembad „Poelen- daele" aan het Groenewoud zijn tot halftwaalf indivi duele zwemwedstrijden voor leerlingen van de vijfde en zesde klassen van het lager onderwijs. Op de Dam wordt tot vijf uur ringrijderij te paard georganiseerd door de vereniging „Nooit Gedacht" en de gehele ochtend zijn er kinderspelen in de Stromen- wijk, op de Markt, in de Griffioenwijk in Nieuw- Middelburg, in en om het „Zuiderbaken", in en om het winkelcentrum Dauwen- daele en in de wijk Klaren- beek. De wijkvereniging Zuid organiseert om halftien een optocht met versierde fiet sen, steppen en karretjes. Begeleid door het jeugdkorps „Johan Friso" wordt een rondgang door de wijk ge maakt. Een feestelijke op tocht wordt eveneens vanaf halftien opgezet door de buurtvereniging „Eigen Haard". Vanaf tien uur maakt de Signaalafdeling M.T.V. '69 een rondgang door Nieuw-Middelburg en om halftwaalf treedt de dans groep „De Hayman" op in winkelcentrum Dauwendae- le. Het middagprogramma wordt ingezet door de nieuwe Middelburgse beiaardier Henk G. van Put ten, die van een tot twee uur het carillon van de Lange Jan zal bespelen. In de Schouwburg op het Molenwater begint om twee uur een ontspanningsmiddag voor ouderen met het Zuid- bevelandse duo Rien de Jonge en Wim de Vos en to neelgroep „De Zandkorrels". Door de Scouting Middel burg zal van twee tot vier uur in het centrum van de stad een ouderwets Ganzen bordspel worden georgani seerd, waarvoor deelname- De ballon die morgen in Serooskerke het luchtruim zal ingaan. foto: Cor Schuilwerve. bewijzen op de muziektent op de Markt verkrijgbaar zijn. Om half vier begint de jaarlijkse prestatieloop van buurtvereniging „Eigen Haard", waarvoor burge meester Wolters het start schot zal lossen. Vanaf kwart voor drie kan worden inge schreven voor deze loop van een, twee of drie rondes van 1300 meter. De start is bij het buurthuis aan de Oude Werfstraat. Zowel om half- twee als om kwart over vier start een voorstelling van het bekende Circus Holiday, dat zijn tenten heeft opgesla gen in de Hof van Tange en van vier tot vijf uur geeft O.N.D.A. Middelburg een concert op de muziektent op de Markt. Het avondprogramma wordt geopend met een feestelijke kinderoptocht, waarvoor al vele jaren een overstelpende belangstelling bestaat. De deelnemers worden op gevangen door het Middel burgse Muziekkorps dat rond halfnegen een minicon- cert verzorgt op de muziek tent op de Markt. Om negen uur begint de feestelijke afsluiting van ko ninginnedag met een muzi kale show op de Markt door het Samenwerkingsverband Middelburgse Korpsen. De laatste vrolijke noten van koninginnedag 1981 worden van kwart over tien tot twaalf uur verzorgd door de Bakx Family uit Souburg. In Vlissingen wordt de feestdag om acht uur inge luid door de kerkklokken. Om negen uur beginnen er verschillende muzikale och tendwandelingen door de ge meente, waarna om halftien wordt opgetreden door de muziekvereniging Vlijt en Volharding met medewer king van de majorettenpelo- tons van Flushing Girls, Showgroep Vlissingen en Stars at Moonlight op het stadhuisplein, alwaar om tien uur de vlaggen worden gehesen. Om elf uur begint een OOSTKAPELLE - Vrijdag 1 mei draagt Tine Ruys- schaert het Markus Evangelie voor in het Dorpshuis in Oost- kapelle. Zij vertelt dit Evan gelie met als uitgangspunt: Moet je eens luisteren wat ik nu heb gehoord. Zij is docente voordrachts kunst aan het Conservato rium in Gent en treedt sinds 1973 op in Vlaanderen en Ne derland met verschillende voordrachtsprogramma's. De voordracht is georgani- seej door ZVU en begint om acht uur. VLISSINGEN - Zaterdag 2 mei houdt de christelijke gymnastiekvereniging Oranje Nassau uit Vlissin gen haar jaarlijkse uitvoe ringen in de sporthal Bas- kenburg. De twee uitvoerin gen beginnen om vier uur en om halfacht. Tine Ruysschaert. van alles wat er tijdens ko ninginnedag aan activiteiten wordt georganiseerd. Het was de bedoeling afge lopen zondag tijdens de uit zendingen de mensen te vra gen activiteiten aan het sta tion door te geven, maar een inval van de politie verhin derde dit. Wie een gebeurte nis via Radio City aan de luisteraars wil laten doorge ven, kan een briefje sturen naar Postbus 357, 4380 AJ Vlissingen. MIDDELBURG - Voor de genen die niet koningsgezind zijn heeft het Walchers Anarchisten Kollektief don derdag 30 april een manifes tatie opgezet in het Middel burgse jongerencentrum Midgard. Van elf tot zes uur is er achtereenvolgens een film over de kerncentrale bij Brokdorf in Duitsland, een spreker over de actie tegen het atoomafvalschip in Zee- brugge, een diaserie over de onmacht van linkse groepe ringen, een discussie en tus sen een en ander door pau zes. De hele dag is er een ex positie te zien van maat schappij-kritische kunst van het kunstenaarscollectief Gramschap. De anarchisten en Gramschap hebben te vens boekenkraampjes inge richt. beiaardluisterwedstrij d, waarvoor stadsbeiaardier de heer H.G. van Putten liede ren speelt op het carillon van de St. Jacobstoren. Op het parkeerterrein bij de oprit naar de Boulevard Evertsen begint om kwart over elf een door Zeeland Sport georganiseerde presta tieloop voor jong en oud. Voor deze zogenaamde Oranjeloop, die voor de ne gende maal wordt gehouden op koninginnedag, zal bur gemeester Wester hout het startschot lossen. De jeugd tot en met twaalf jaar heeft drie kilometer te overbrug gen, terwijl voor volwasse nen een parcours is gepland van zeven en een halve kilo meter. Onder de naam „Oranje- rit" houdt de motor- en auto club „De Zeeuwen" 's mid dags voor de zestiende keer op koninginnedag haar puz- zelrit voor auto's, bromfiet sen en fietsen. Aan deze grootste puzzelrit in Zeeland kunnen ditmaal voor de eer ste keer fietsers deelnemen. De start is vanaf een uur op het Baskenburgplein bij het zwembad, alwaar men te vens kan inschrijven. Voor de Vlissingse ouderen begint om twee uur een feestmiddag in de zaal van het Maritiem Hotel (Britta- nia) aan de Boulevard Evert sen. De aanwezigen kunnen genieten van het Belgische duo Eddy Smets en Letty Lanka die een muzikaal ca baretprogramma ten beste zullen geven. 's Avonds zijn er vanaf halfacht lampionoptochten in de oude stad, Schelde- buurt-Bloemenlaan e.o., Paauwenburg-Lammeren- burg en in Westerzicht e.o., waarna disco- en dansmu ziek de avond verder zullen bepalen. In de sporthal Baskenburg wordt vanaf acht uur een drive-in-discoshow verzorgd door twee discjockey's van Eurotop en van negen tot een uur is er in de sporthal van het Maritiem Instituut een instuifdansant, waarbij wordt opgetreden door het dansorkest „The Riverside Combo". Naast deze festiviteiten voor de Vlissingse bevolking zijn er de gehele dag tal van activiteiten in de diverse wijken. Zo organiseert de speel tuinvereniging „d'Oude Stad" in de Oude Stad een spelenkermis, een voetbal toernooi, touwtrekken en een vossejacht. Samen met buurtbewoners verzorgt S.K.A. in de Scheldebuurt een optocht, kinderspelen, poppentheater en gekostu meerd voetballen. In Paau- wenburg biedt de activitei tencommissie van wijkcen trum „Open Hof" een pop penkastvoorstelling en een filmvertoning (alleen 's mor gens) en in Lammerenburg zorgt de Culturele Vereni ging aldaar voor een dolko misch kinderfestival met poppentheater, balonshow en een goochelaar (alleen 's middags). In de Bloemenlaan e.o. wordt koninginnedag door gebracht met hindernisrij den op versierde fietsen, een speurtocht en kinderspelen, alles georganiseerd door de speeltuinvereniging „Vlis singen" Oost en V.S.V. Bloe menlaan. In Westerzicht „West-Souburg" Bossenburg organiseert S.K.W. met wijkbewoners een wedstrijd met versierde fietsen tijdens een muzikale rondwande ling, het oplaten van ballons, een volksfeest voor kinderen en volwassenen, verkleed voetbal en een vreugdevuur. De vereniging „Oranje Bo ven" houdt de inwoners van Ritthem bezig met onder meer kinderspelen, volks spelen, een gezelligheidsrit, een touwtrekwedstrijd en een concert. In Oost-Souburg tekenen Souburgs Burgerzin en de buurtvereniging van Duij ven voorde voor de orga nisatie van onder meer kin derspelen, een speurtocht, tekenwedstrijden, een de monstratie van de jeugd brandweer, poppentheater, ringrijden, discoshow en lampionoptocht. In Nieuw- en St. Joosland organiseert de buurtvereni ging „Oranje Boven al" een compleet feestprogramma dat om halftien begint met een rondgang met versierde fietsen, steppen en karren onder begeleiding van de muziekvereniging O.N.D.A. uit Nieuwland. Vanaf tien uur zijn er kin derspelen op het sportveld en het middagprogramma be staat uit demonstraties van de jeugdbrandweer en van het jeugd-rode kruis en een ganzenbordspel voor jong en oud. 's Avonds wordt het feest om halfacht vervolgd met een lampionoptocht, waarna om acht uur in het dorpshuis een Oranjebal be gint met het dansorkest „Hollywood Combo" en in ontmoetingscentrum een ko- ninginnebal. De Oranjevereniging in Koudekerke laat baar ruim 650 leden beslist niet in de kou staan aanstaande don derdag. Klokgelui om acht uur zal voorafgaan aan een voetbal toernooi op sportterrein de Stoofwei (van halfnegen tot twaalf uur), een gekostu meerde optocht vanaf het Jeugdhonk aan het Dorps plein naar Der Boede, waar tekenfilms zullen worden vertoond (vertrek negen uur) en kinderspelen op het plein van de openbare school „De Sprong" aan de Biggekerk- sestraat (van negen uur tot halfelf). De middag wordt volledig in beslag genomen door een spelencircuit op het Dorps plein van twee tot vijf uur. Ben van Damme presenteert dit evenement dat muzikaal wordt omlijst door de fan fare Sint-Juttemis. 's Avonds is er achtereen volgens touwtrekken op het Dorpsplein (halfacht), een optreden en taptoe van de drumband van de harmonie Voorwaarts (halfnegen), een discoshow in het vereni gingsgebouw aan de Bad huisstraat (halfnegen) en een Oranjebal in hotel Walche ren (negen uur). 8.00 uur: Opening met klokgelui en bazuingeschal. 8.45 uur: Verzamelen kin deren 4-12 jaar in de zandput voor optocht naar Veere. De kinderen gaan groepsgewijs naar Veere met tractoren en landbouwwagens. Ook ko men ze weer groepsgewijs terug. De kinderspelen van Serooskerke worden gehou den op het terrein van de Domkerk. 12.15 uur: Aankomst kin deren in Serooskerke en uit deling kindertraktaties. 13.45 uur: Veld open sport complex „Noordhout". Voor bereidingen luchtballon vaart. Toegang ƒ1,50. Tot 14 jaar vrij. Na opzetting ca. 14.30 uur opstijging (weers gesteldheid kan verandering tijdstip geven). 15.00 uur: Volksspelen ter rein De Zandput. Gevarieerd programma voor jong en oud. 20.00 uur: Discobal voor jongeren in gebouw De Zandput, toegang ƒ2,00. 20.30 uur: Oranjebal in het recreatiecentrum „D'Iesbae- ne". Toegang ƒ3,50. Er is een schaduwpro- gramma in petto. Voor de kinderen 's morgens en voor allen 's middags in het vere nigingsgebouw „De Zand put". 8.00 uur: klokluiden. 9.15 uur: Verzamelen van de kinderen op de Schotse Hoek voor vertrek naar Vee re. 10.00 uur: In Veere worden de kinderspelen gehouden op de Goese Korenmarkt. 12.30 uur: Kinderen komen terug uit Veere op de Schotse Hoek. Uitdelen van de kin dertraktaties. 19.30 uur: Rondgang van muziekvereniging Veere's Genoegen, waarna een con cert zal worden gegeven. Bij goed weer op de Schotse Hoek, anders in het vereni gingsgebouw. 8.00 uur: Klokluiden. 9.15 uur: Kinderen van la gere en kleuterschool ver trekken op boerenwagens naar Veere. Vertrekpunt la gere school. De kinderspelen worden gehouden op de Goese Korenmarkt. 12.30 uur: Kinderen komen terug uit Veere bij de lagere school. Hierna uitdeling van de kindertraktatie. 14.30 uur: Optreden van marjorettes en drumband „Showgroep Vlissingen". De rondwandeling wordt beslo ten met een show op het sportveld Oranje Nassau- laan. 15.15 uur: Volksspelen op het sportveld - voor elk wat wils. 19.30 uur: Bingoavond in het verenigingsgebouw. Bij slecht weer, zie publi caties bij school. 8.00 uur: Saluutschoten vanaf het Noorderhoofd, verzorgd door de Jachtclub Veere. 8.00-8.30 uur: Herauten te paard door Veere en Zand dijk. 8.30-9.00 uur: Koraalmu- ziek vanaf de Dom door mu zikanten van Veere's Genoe gen. 9.00-17.00 uur: Ringrijden op het Oranjeplein. 9.00-13.00 uur: Mijnenve gers HMS Hoogeveen en HMS Giethoorn op de rede Veere. 9.00-17.00 uur: Mobiel in formatiecentrum van Veilig Verkeer Nederland op het Oranjeplein. 14.00-15.30 uur: Puzzeltocht door Veere met ouderwetse attracties. Wedstrijdformu lieren van 14.00-15.30 uur te verkrijgen in het vereni gingsgebouw. Tot 17.00 uur inleveren van formulieren. 15.00-17.00 uur: Mogelijk heid tot bezichtiging van de mijnenvegers (bij de Camp- veerse Toren). 20.00 uur: Prijsuitreiking in het verenigingsgebouw. 20.30-1.00 uur: Oranjebal in ,,'t Waepen van Veere", m.m.v. „Blind Date Kwartet" uit Bergen op Zoom (gekos tumeerd of in feestkleding).

Scheldebode | 1981 | | pagina 15