Qnderkleding wordt bovenkleding Humanitas probeert aan vraag naar contact te voldoen Eendelige badpakken zijn troef NACHTKLEDING OVERDAG Jogging pakken populair Muziekdag in Midgard Wedstrijd biertappen in Koudekerke Schoenmode jong en ook praktisch Extra concert in schouwburg Nieuw- en St.-Joosland wil tennisbaan Installatie Johan Kappetein in „Breestraat 73" Middelburg VVD houdt politiek vrouwenforum Israël-avond in Middelburg Mehalim in koffiebar DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 APRIL 1981 Nadat er jarenlang ge sproken is over de toe name van de verkoop van ééndelige badpakken, is dit jaar de doorbraak tot stand gekomen. De ver hoogde verkoop in bad pakken gingen samen met inzetten en contraste rende biesjes. Strepen do mineren bij de dessins en kleden door de geraffi neerde verwerking vaak heel slank af. De nieuwste badpakken zijn vrouwelij ker, chiquer en eleganter dan voorheen. De bandjes zijn ver zijwaarts of in het midden geplaatst en de pijpen zijn hoog opge knipt waardoor de benen langer lijken. Vaak heb ben de badpakken a-sy- metrische details. Ook het strapless badpak komt dit seizoen sterk naar voren. De vraag naar bikini's blijft natuurlijk ook be staan. Ook zijn er volop tanga's te koop. De belangrijkste kleuren zijn zwart-wit (voor de geometrie) tricolour (voor de sportieve richting), hel dere blauw/azuur tonen, pink/rose/lila tinten en helder groene kleuren. De nieuwe badmode heeft een duidelijk sportief ka rakter. Meer vrije tijd, lange weekends en uitge breide vakanties geven steeds meer aanleiding om sport en mode te com bineren. Zo zijn er van verschillende merken complete sets (badpak - jurk - badjas - rok) te koop. De strandjurken zijn vaak zo modieus dat die niet alleen op het strand opzien zullen baren. Ook voor kinderen Is er in badkleding een ruime keus. In de biklnletjes voor kleine meisjes zijn leuke kinderdessins ver werkt of grappige applica ties toegepast. Voor gro tere meisjes en teeners zijn dessins uit de dames modelijn verwerkt. Voor heren dit jaar leuke kleurcombinaties met geometrisch aandoende dessins. Naast (minder) sllpmodellen komen bo xershorts voor en strands- horts. Geheel nieuw zijn de actuele surf-bermu- da's, uitgevoerd In hel dere contrasterende stre pen. Bronsplastieken van Leo Vermunt in kunstenaarscentrum PvdA houdt buurtspraak over binnenstad Platencabaret in S. Nighthome Panty's Homewear MIDDELBURG - De VVD houdt op maandag 27 april een politiek vrouwenforum in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Aan dit forum nemen verte genwoordigsters deel van CDA, PvdA, D'66, PPR, RPF, CPN, GPV en VVD. Als on derwerp is gekozen: de vrouw in politiek, wat doet de poli tiek voor de vrouw. De forum leden krijgen elk vijf minuten de tijd om het partijstandpunt naar voren te brengen. Daar na zal er met de aanwezigen gediscussieerd worden over dit thema. MIDDELBURG - Onder het motto „Kom op voor Is raël nu" houdt de interker kelijke Stichting Reveil een zogenamde Shalomavond op donderdag 23 april in de Thomaskapel aan de Vrij landstraat in Middelburg. De nadruk zal liggen op de ver bondenheid tussen christeq en jood. Spreker is de heer Goud swaard, stafmedewerker van Reveil. Ook zal de film The Last Generation over het herstel van Israël en de bijbelse toekomstverwach tingen vertoond worden. Er zijn stands met boeken, informatie en materiaal van diverse organisaties over. Er zal een handtekeningenactie gevoerd worden voor de ge vangen genomen Russische Jood, Vladimir Slepak, die ijvert voor vrije Joodse emi gratie uit Rusland. De avond begint om acht uur. Inlichtingen kan men krij gen bij Piet Millenaar, tele foon 01184-61727. VLISSINGEN - Aanstaan de zaterdag is in de koffiebar van het Leger des Heils aan de; Dr. Stavermanstraat 39 in Vlissingen een optreden te zien van de gospelgroep Me halim. Melahim brengt uit sluitend Nederlandse gospel muziek. Het begint om acht uur. Eendelige badpakken kleden streepverwerking slank af. door een geraffineerde Jogging is de grote ra ge van dit moment. Meer en meer mensen bedrij ven actieve sport. In Ne derland waren dat in 1980 bijna vier en een half miljoen mensen. De vraag naar sportkleding is hierdoor enorm geste gen. Het trainingspak wordt een symbool van een positief-dynamische levensopvatting. Bayer heeft speciaal voor sport kleding de vezel Dunova ontwikkeld. Deze textiel- vezel bergt alle goede eigenschappen in zich die voor sportkleding no dig zijnhet absorberend vermogen is heel groot. Transpiratievocht wordt snel afgegeven, zodat de binnenkant van het pak droog blijft en de huid geen warmte verliest. A-symetrische dessins, ook voor heren. MIDDELBURG - Bij de ver eniging Humanitas in Mid delburg verken een groot aantal metsen die wekelijks een bezcxkje afleggen bij ouderen et langdurig zieken. De vereniging toil dit vriend schappelijk huisbezoek nu gaan uitbieiden tot heel Wal cheren. Human tas is een landelijke vereniging voor „maatschap pelijke dienstverlening en sa menlevingsopbouw". Project groepen xouden zich met de hulp en iet opbouwwerk be zig. De xereniging heeft een aantal otderafdeling en zoals de afdelng Walcheren. Deze houdt zich voornamelijk bezig met vrindschappelijk huis bezoek. Dok is deze afdeling betrokkm geweest bij de op richting van de telefonische hulpdietst en het Jacob Rog- geveenhuis, een Humanistisch verzorg ngstehuis. Projectleidster mevrouw Piek: „Ir zijn een groot aantal mensen, die vaak alleen zijn en dangraag eens met iemand een praatje maken, of hulp nodig lebben bij iets. We wer ken nu in Middelburg met zo'n dertig vrijwilligers die zo nu en dan een bezoekje bren gen aan deze mensen. Doordat steeds dezelfde vrijwilligers bij dezelfde persoon op bezoek gaat, ontstaat vaak een vriendschapsband die door de jaren steeds hecer wordt. Het contact verloopt overigens in het begin niet altijd even vlot. Veel mensen staan er toch een beetje huiverig tegenover. Je hoort wel eens uitspraken als: je weet nooit wie je binnen haalt en als ze zich maar niet te veel overal mee bemoeien. Dat is natuurlijk erg jammer. Het is beslist niet de bedoeling dat zo'n huisbezoeker de men sen gaat betuttelen. Een vrij williger doet doorgaans niet anders dan een praatje maken of eens met iemand de stad in gaan, iemand rijden als hij in een rolstoel zit of voorlezen als iemand dat zelf niet meer kan". De eerste keer worden de mensen altijd bezocht door de projectleidster. Er wordt dan wat gepraat over hobbies en dingen waarvoor de mensen belangstelling hebben, zodat uitgezocht kan worden welke bezoek(st)er dezelfde interes se heeft, zodat ze iets gemeen- schappelijks hebben om sa men over te praten. De men sen die behoefte hebben aan bezoek, kunnen zich zelf aan- llllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli MIDDELBURG - Van za terdag 11 april tot en met woensdag 29 april zijn er in htt Zeeuws Kunstenaarscen- tium in Middelburg brons plastieken te zien van Léon Vermunt uit Halsteren. De beelden van Vermunt (geboren 1952) worden geken merkt door een verbonden heid met de natuur, waarvan ook de mens deel uitmaakt. Hij diept zij n oorspronkelij - keuitgangspunt, de menselij ke figuur, steeds verder uit. De in het begin als liggende figuren herkenbare mensen winnen later aan vorm en worden op zichzelf staande plastieken. Hoe dit geleidelijke proces van vormverandering ver loopt, kan iedereen in het Kunstenaarscentrum zien. Vermunt volgde van '74 tot '79 een opleiding aan de kunstacademie in Tilburg. In 1976 zette hij een eigen brons gieterij op, Cire Perdue gehe ten, om volgens de verloren wasmethode beelden in brons te gieten. Sinds 1980 voerde hij verschillende opdrachten uit en hij had tentoonstellingen in onder meer Den Haag, Bre da en Loosdrecht. De tentoonstelling wordt za terdag 11 april om vier uur geopend door J. Pijpers. melden bij Humanitas. Ook worden wel mensen doorver wezen door de maatschappe lijke dienst. Dat kunnen ouderen zijn, zowel in een be jaarden- of verzorgingstehuis als thuiswonenden of mensen die langdurig ziek zijn en in een ziekenhuis verblijven. In principe iedereen die behoefte aan contact heeft. Mevrouw Piek: „In de prak tijk is gebleken dat de meeste mensen erg enthousiast zijn over het vriendschappelijk huisbezoek. Het zijn echt be zoekjes waar ze naar uitkij ken. Voor sommige mensen is het het enige contact dat ze met de buitenwereld hebben, maar het gebeurt ook wel dat mensen die toch regelmatig bezoek krijgen van kinderen en andere familieleden be zoek vragen, omdat ze het ge woon erg gezellig vinden. In llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - De afde ling Middelburg van de PvdA houdt donderdag 9 april een buurtspraak-avond in de Concertzaal. Vanaf halfacht 's avonds kan iedereen daar terecht om wethouders, raadsleden en bestuurders van de PvdA eens aan de tand te voelen over de ontwikke lingen in de binnenstad. De PvdA zegt aan de kiezer verantwoording af te willen leggen over het voor de kie zers verrichte werk. Wie vra gen heeft over het Geere-ge- bied, over plannen van pro jectontwikkelaars, renovatie, verkeerssituaties, enzovoorts kan die dan ook kwijt. Belangstellenden kunnen vragen en opmerkingen kwijt aan Fiek Boersma, Molenwa ter 71, tel. 28300 of bij D. Boog- erd, Bellinkstraat 28, tel. 25897. Wie zonder vervoer zit en toch wil komen, kan ook op deze adressen terecht. de vakanties als de vaste be zoeker of bezoekster enige weken niet komen, missen dat echt. Het gebeurt vaak dat oudere mensen die weinig contact hebben met andere mensen, zich steeds meer gaan terugtrekken. Doordat ze weinig nieuwe dingen ho ren, raken ze steeds meer af gesloten. Als ze dan regelma tig met iemand een praatje kunnen maken, worden ze zelf ook weer meer geïnteres seerd in de dingen om hen heen". Er xoorden nu nog vrijxvel alleen mensen in Middelburg bezocht door de mensen xxin Humanitas. In Vlissingen is men al bezig om ook een der gelijk project xxin de grond te krijgen en de ogen zijn ook afgericht op de rest van Wal cheren. Mensen die behoefte hebben aan bezoek, of die zich an willen melden om anderen te bezoeken, kunnen vrijblij vend inlichtingen magen bij de heer Hubregtse, telefoon 01180-12851, of memouw Piek, 01188-1325. Voor Vlissingen kan men bellen naar memouw de Bree, telefoon 01184-60719. MIDDELBURG - Uit in Zeeland verzorgt donderdag 16 april een extra avondcon cert in de foyer van de schouwburg in Middelburg. Het Nederlands Blazersen semble en het Amsterdams Strijkkwartet zullen werken van onder andere Stra- winsky en Ravel ten gehore brengen. De sopraan Doro thy Dorow verleent aan deze avond haar medewerking. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 41-43 in Middelburg of 's avonds aan de zaal. De kaarten kos ten f10.-, CJP/Pas 65 f7.50. De aanvang is 20.00 uur. OOST-SOUBURG - De jeugdsociëteit Silver Nigh thome aan de Middelburgse straat 113 in Oost-Souburg houdt zaterdag 11 april een avond met plaatopnamen van conférences. Bekende cabaretiers zullen ten gehore worden gebracht, zoals Paul van Vliet, Fons Jansen, Toon Hermans en Neerlands Hoop. Dit zal wor den afgewisseld met muziek, verzorgd door een van de Sil ver Nighthome disciockpve Het begint om half 8. De entree voor leden is gratis, niet-leden betalen een gulden. NIEUW EN ST.-JOOS LAND - De wijkvereni- gingen uan Nieuw- en St.-Joosland gaat binnen kort met de gemeente Mid delburg praten over de aanleg van een tennisbaan in het dorp. Uit een enquê te is namelijk gebleken dat een overgrote meerderheid daar een tennisbaan wil. De enquête wijst uit dat er behoefte bestaat aan mini maal drie banen. KOUDEKERKE - Op maandag 13 april worden in Hotel Walcheren in Koude kerke biertap wedstrijden gehouden. Deze tellen mee voor het nationaal kam pioenschap. De wedstrijd be gint om twee uur. MIDDELBURG - De architect Johan Kappetein uit Drei- schor toont van dinsdag 7 tot dinsdag 14 april in het atelier „Breestraat 73" in Middelburg een installatie voor eilandbe woners. Dat gebeurt onder de titel Blue Bye Bridge. De installatie bestaat uit een plastic kooi met daarin een constructie. De kooi brengt strepen voort die sa men een golfbeweging vor men. Het laat zien wat in de vorm van dromen, verlangens of op andere manieren in de schaduw van onze waarne ming schuil ging. De Zeeland- brug is op de kaart een lijn tussen twee onregelmatig ge vormde eilanden. Een lijn die wordt blootgesteld aan water en wind. Dit beeld roept de architect in Johan Kappetein op: de lijn wordt constructie, een duur zame ordening door de wisse lende gezichten van het water heen. „Een archtypische golf beweging die tot de orde van gelijktijdigheid behoort en daardoor het voorbijgaande uitlegt", aldus Kappetein. Het is het zoeken naar een defini tief standpunt om de betrek kelijkheid van de vele moge lijke standpunten te overwin nen. Breestraat 73 is elke middag van een tot zes open. MIDDELBURG - Het jongerencentrum Midgard staat aan staande vrijdag in het teken van de muziek. Het Scholierenca fé heeft voor de middag en avond een serie optredens georgani seerd van groepen die samenwerken onder de naam Kollektie. Het begint om drie uur met een jazz-sessie. Bezoekers kunnen vanaf dat tijdstip ook een fototentoonstelling zien die is verzorgd door de Kol lektie. 's Avonds om acht uur wor den de optredens hervat. Als eerste treedt de Rufters op, een driemansgroep, bestaan de uit Tonie Tampax, Johny Jehova en Sinter Kloot. De drie brengen maatschappij-kritische en anarchistische punk. Daarna volgt een optreden van De Minderheden met reggae-achtige muziek. De Oppositie, bestaande uit leden van genoemde groepen, laat muziek met zeer kritische teksten horen. De naam van de groep die het laatst op treedt is nog onbekend. zeker met het oog op de ener gieproblemen van de komende jaren bijzonder in de belang stelling komen te staan. De nieuwe Eurocolor voor dit voorjaar is de kleur Silvia, een heel licht beige kleur. De naam van de kleur werd geko zen als eerbetoon aan de Zweedse koningin, omdat de Europese fabrikanten, die half jaarlijks de Eurokleur geza menlijk bepalen, toendertijd in Stockholm vergaderden. Ten Cate brengt deze kleur in zijn gehele panty-assortiment, aangevuld met eigen kleuren, die zijn afgestemd op de lente- en zomermode. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiniiimim nachthemden van 110katoen (foto Triumph) De nachtkledingcollecties van de bekende merken zijn, mis- sctien met uitzondering van de heenmodellen, nauwelijks meer als nachtkleding of pyja ma te karakteriseren. Dat heeft vooral op vakantie vele voorde ler want je kunt een nacht- herdje ook probleemloos als zcnne- of strandjurk dragen te; wijl sommige zo mooi zijn en met rijk borduurwerk gegar neerd dat ze zelfs op een party net zouden misstaan. De hemdjes em t-shirts van elasti sche katoen sluiten perfect aan en zijn daarom, ook zonder bh. plezierig te dragen en als topje te gebruiken. De komen- ce zomer blijven topjes zeer belangrijk als een modisch ac cessoire. Het belangrijkste materiaal bij de trcot nachtlingerie blij ven 100 procent katoenen kwaliteiten. Triumph Interna tional heel een rijk en modieus aanbod in jonge bevallige mo dellen. Inden er aan 90% ka toen echier 10% polyester wordt toegevoegd, dan kun nen er zeer aantrekkelijke iac- quarddessins ontstaan, die verwerkt met wijde raglan- mouw en ruches, een specifiek vrouwelijk effect bereiken De in beweging gekomen prijzen in de textielsector weer spiegelen zich ook in de sa menstelling van de lingeriecol lecties. Om bij de jeugd de belangstelling niet te verliezen zal het aanbod bepaalde prijs- grenzen niet mogen over schrijden. Ook de wat rijpere vrouw zal zich duidelijker door het prijsniveau aangesproken voelen Ook het onderscheid tussen lingerie en homewear is sedert enkele jaren duidelijk afge zwakt. Die geleidelijke over gang wordt nog eens extra bevorderd door het gebruik van dezelfde basismaterialen. In de nieuwe homewearcollec- tie van Triumph International is het relatief hoge aandeel van sportieve overalls opvallend, dit zowel bij de ééndelige als tweedelige modellen.De warm aandoende materialen zullen Veel van de schoenmode voor voor jaar en zomer zal een jong en vooral ook praktisch karakter hebben. Niet op de laatste plaats is daaraan de kledingmode voor meisje en vrouw debet De pantalon lijkt een onuitroeibare plaats te hebben verworven in het totale modebeeld. Een pantalon van vooral natuurlijke materialen in de vorm van jeans of soepel vallend lin nen of katoen. Wezenskenmerken van die broeken zijn: hoge tailleband met riempje ruimvallend over de heup ruimvallend over het dijbeen wat strakker toelopend naar de voet. Onder zo'n pantalon gaat de zgn. col legeschoen een belangrijke plaats in nemen. In najaar en winter kwam dit schoentype - platte hak van een tot twee centimeter, instapmodel, flexi bele zool, een actueel slanke vorm en vaak op het voorblad een flosje - al even tevoorschijn En de gretigheid waarmee vooral de jeugd naar dit schoentje greep, toonde al dat het in voorjaar en zomer een onweerleg baar deel van de mode zal gaan opei sen. Die collegeschoen, die wel iets weg heeft van de bekende moccassin maar een andere maakwijze heeft, zal niet alleen bij de pantalon wor den gedragen. Ook onder de iets kor ter wordende rok - vooral rokken met brede plooien - staat dit schoen tje uitstekendDe ontwerpers - op de foto een model uit de Salamander collectie - ontwikkelden vooral voor gebruik in combinatie met de rok een college-style op een iets hogere hak, b.v. tot 60 mm.

Scheldebode | 1981 | | pagina 15