Nieuwe panden in oude binnenstad met eigen gezicht Plannen voor nieuwe P.C. school in Oost-Souburg Zestig jaar Vlijt en Volharding John Cale geeft concert in Vlissingen Lamo aangepast aan eisen moderne tijd Met uw weekblad naar de OPGERICHT ALS „CHRISTELIJK HARMONIE ORKEST TOT STEUN IN DEN STRIJD Ophalen papier besparing gemeente Gratis feest voor ouderen Reinata Heemskerk zingt voor Tear Fund in Britannia Slechts2975| UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Activiteiten Open Hof tijdens vakantie Gemeenteraad Vlissingen op excursie Politiek Kaffee LINKSE PARTIJTJES OVER LINKS Prijzen Vergadering ij kcomité Dubbel-West ®ppESi8fi j Ldescheijoebod?J 4- foto: Cor Schuilwerve. MIDDELBURG-Een nieuw blok panden in het Middelburg Geeregebied nadert zijn voltooiing. De panden, gelegen aan de Beenhouwerssingel, zijn wat kleinschaligheid betreft aangepast aan de binnenstad, maar vertonen niettemin een verrassend eigen gezicht. Het architectenbureau Jobse uit Vlissingen is daar verantwoordelijk voor. Het bouwbedrijf Delta uit Middelburg wil het complex in mei opleveren. De ANWB vestigt er een kantoor, op de begane grond komen verder winkels, terwijl de bovenverdiepingen als woningen dienst zullen gaan doen. VLISSINGEN - De Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs in Oost- en West-Souburg heeft het gemeentebe stuur van Vlissingen verzocht toestemming te verlenen voor de bouw van een scholencomplex op een terrein aan de Roerstraat/ Lingestraat in Oost-Souburg. scholenbouw daar willen rea liseren dan zal een deel van die laatste bestemming moe ten worden omgezet in even eens „openbare en bijzondere doeleinden." Zowel het schoolbestuur als de inspec teur van onderwijs hebben voorkeur voor dit terrein voor een lagere en een kleuter school. De nieuwe school zou de Julianaschool aan de Re- hobothstraat moeten vervan gen, terwijl de kleuterschool Klein Schoonenburg aan de Dinterstraat naar dit terrein zou moeten verhuizen. B en W Vlissingen stellen iedereen in de gelegenheid te reageren op de nieuwe plannen voor Schoonenburg. Om vestiging op dit plaats mogelijk te maken is wijzi ging van het bestemmings plan Schoonenburg noodza kelijk. Het terrein heeft op dit moment twee bestemmingen: „Openbare en bijzondere doeleinden" (voor het gedeelte waarop de kleuterschool Pig- gelmee staat) en „openbare groenvoorziening" voor het resterende deel. Zou men de VLISSINGEN - De kleinere linkse partijen komen aan staande vrijdagavond aan het woord in het Politiek Kaffee in buurthuis de Scheldebuurt aan de Glacisstraat 97 te Vlis singen. Zij en de bezoekers gaan praten over de kracht en de verdeeldheid van links. Het begint om acht uur. Vijf partijen, zoals CPN, PPR, PSP en KEN (Kommu- nistische Eenheidsbeweging Nederland), zullen in vijf tot tien minuten hun opvattingen over de maatschappij ken baar maken. De sprekers zul len een keus moeten maken uit onderwerpen als vrede en veiligheid, kernenergie, vrou wenbeweging, werkloosheid en recht op voorzieningen. Daarna kan de discussie be ginnen. David de Leeuw zal optreden als gespreksleider. De toegang is gratis. SOUBURG - De muziek vereniging Vlijt en Vol harding uit Souburg be staat zestig jaar. Dit jubi leum viert de vereniging op zaterdag 11 april. Het feest zal geopend worden met een muzikale rond wandeling door Souburg van vier korpsen, die alle een andere route nemen. Dat zijn E.M.M. uit Kortge- ne, Brass en drumband Caecilia, de Koninklijke Harmonie ons Genoegen - Deltaband en jeugdDelta- band en de drumband V.T.V. uit Vlissingen. De rondwandeling begint om twee uur. Daarna is er een receptie in de Zwaan, waar 's avonds om halfacht ook een jubileumconcert wordt gege ven door Vlijt en Volharding, gevolgd door een feestavond. „De oprichtingsdatum van Vlijt en Volharding valt eigenlijk in augustus", vertelt Tonny Bouwense, „maar om dat in die tijd veel van de leden met vakantie zijn, heb ben we besloten nu al dit jubi leum te vieren. Wel zal er in september nog een taptoe ge houden worden, maar de exacte datum is nog niet be kend. Eigenlijk hebben we dit jaar een dubbel jubileum, want ook het jeugdorkest be staat vijfentwintig jaar. Tij dens het jubileumconcert zul len nog enkele officiële ge beurtenissen plaatsvinden. Er zullen een aantal jubilarissen gehuldigd worden en de hui dige dirigent van het senio renkorps, Rinus Kramer, zal zijn functie officieel overdra gen aan Peter de Rooy, die al enige jaren het jeugdorkest dirigeert. Mensen die vanaf de oprichting lid zijn hebben we niet meer, maar het oudste lid, de heer Baljeu, nu erelid, is in september zestig jaar lid van onze vereniging". Vlijt en Volharding is opge richt onder de naam „Christe lijk Harmonie Orkest Tot Steun in den Strijd". In 1925 werd de naam gewijzigd. Bij gebrek aan houtblazers was het harmonie-orkest inmid dels veranderd in een fanfa rekorps. De eerste dirigent was de heer van Soelen. Het orkest begon met twaalf le den, nu zijn het er honderdt waalf. In 1955 werd het orkest uitgebreid met een jeugd groep, die aanvankelijk al leen blokfluit speelde. In 1963 kwam de drumband erbij. Er zal geen evenement in Souburg passeren zonder de aanwezigheid van Vlijt en Volharding. Vaak treedt de vereniging samen op met de Vlijt en Volharding, gefotografeerd in 1936 bij het vijftienjarig bestaan. Vijfde van links is dirigent van Soelen. majorettengroep Young Stars. Ook is er ieder jaar een concert in de sporthal, het zo genaamde Stuiversconcert. Vlijt en Volharding heeft de afgelopen zestig jaar vaak deelgenomen aan festivals en concoursen. 5fai Bram van Wichem„Het se niorenorkest, dat begonnen is in de vierde afdeling, speelt nu al vijfentwintig jaar in de Vaandelafdeling. Dit is de hoogste afdeling van Neder land. Om te promoveren moet een orkest twee maal een eer ste prijs behalen. Vooral on der dirigent van Wallenburg, die het orkest vijfentwintig jaar geleid heeft, werden vele eerste prijzen behaald. Hoog tepunt was wel de zevende plaats bij het topconcours van Nederland. Als je bedenkt dat er in Nederland meer dan tweeduizend korpsen zijn en alleen de besten aan dit con cours mee mogen doen, is een zevende plaats wel iets om trots op te zijn. Het jeugd- korps, dat in de eerste afde ling speelt, behaalde in 1966 zelfs het landskampioen schap in hun klasse. Ook de drumband heeft onder leiding van tamboermaïtre Jan Rein- hout veel eerste plaatsen be haald". Vlijt en Volharding heeft al sinds 1937 een eigen repetitie lokaal in de Dekkerestraat in Souburg. Het is door de leden zelf gebouwd en ook het geld ervoor is grotendeels door de leden bijeen gebracht. Om geld bij elkaar te krijgen, heb- ben ze onder andere oud pa pier opgehaald, aardappelen geraapt en lucifersdoosjes met afbeeldingen van de le den verkocht. „Het repetitielokaal wordt nu echter wel te klein", vertelt Bram van Wichem. „We zoe ken al enige tijd naar een an der onderkomen. Dat is echter niet zo gemakkelijk te vinden. We hebben wel overwogen om weer zelf te bouwen, maar met de dure grondprijs is dit niet meer te doen. We hebben al geprobeerd een extra sub sidie van de gemeente te krij gen, maar zonder resultaat. Ook de aanschaf van nieuwe instrumenten is een kostbare zaak. Ze kosten gemiddeld zo'n twee- tot drieduizend gulden. De oudste instrumen ten stammen nog uit 1948 en zijn hard aan vervanging toe. Een aantal leden heeft zelf nu hun eigen instrument ge kocht". De belangstelling voor Vlijt en Volharding is in Souburg nog altijd erg groot. Concer ten trekken altijd volle zalen en nieuwe leden blijven zich aanmelden. Doordat een groot aantal leden in ploegendienst werkt, is er echter nog steeds plaats voor nieuwe leden, ook jeugdleden vanaf zes jaar zijn welkom. De nieuwelingen worden opgeleid door meer gevorderde leden in samen werking met de muziek school. VLISSINGEN - Wie in de voorverkoop een kaart koopt, kan voor vijftien gulden terecht, aan de zaal zijn de kaarten twintig gulden voor het popconcert van John Cale, ooit met Lou Reed lid van Velvet Underground. Het concert is zater dag II april in de MTS aan de Marconiweg I in Vlissingen en begint om half negen. Het voorprogramma wordt verzorgd door de Zeeuwse symfonische funkrockgroep 'S Well, tot voor kort Domestic Child. Kaarten zijn verkrijgbaar bij: - Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 41-43, Middelburg. - Culturele Raad, Badhuis straat 104, Vlissingen. - Nieuwsblad voor de Beve- landen, Klokstraat 1, Goes. - Uit-buro, De Blokken 12-13, Temeuzen. - Schippers-Nauta b.v., Eenhoomplantsoen 8, Oost burg. Tot 1 mei kunnen schrifte lijke reacties gestuurd worden aan de afdeling ruimtelijke ordening, antwoordnummer 2, 4380 WB te Vlissingen. Bij deze afdeling en bij de afde ling onderwijs op het stadhuis kan men ook terecht met vra gen. De ingekomen reacties zullen gebundeld worden in een inspraakschrift en door B en W van commentaar en con clusies worden voorzien. ARNEMUIDEN - De zendingscommissie van de Gereformeerde Ge meente in Arnemuiden haalt al jaren oud papier op in de gemeente. De vijfenvijftig ton die jaar lijks wordt opgehaald, betekent voor de reini gingsdienst een bespa ring van vijfduizend gul den per jaar. B. en W. hebben er dan ook geen moeite mee om de zen dingscommissie een pa- pierprijs van vijf cent te garanderen. Bij de hui dige oudpapierprijs van vier cent per kilo kost dat de gemeente jaarlijks vijfhonderd vijftig gul den, zodat er nog steeds een flinke besparing overblijft. De raad beslist over het voorstel van B. en W. op maandag 13 april. foto: Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - De kle dingzaak Lamo in de Lange Zelke 13-17 in Vlissingen is op zaterdag 26 maart na een in terne verbouwing heropend. De heer Lampe: „De zaak is van binnen geheel veranderd. De vakken zijn veranderd, waardoor het geheel veel overzichtelijker is geworden. De zaak bestaat nu zo'n acht jaar in Vlissingen en het was gewoon nodig, dat de winkel wat meer aangepast werd aan de eisen van de moderne tijd. VLISSINGEN - De Stich ting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen heeft op konin ginnedag een feestmiddag voor alle Vlissingse ouderen. Het Belgische artiestenduo Letty Lanka en Jy Smets verzorgen een muzikaal ca baretprogramma. De feest middag vindt plaats in de zaal van het maritiem hotel Britannia aan de Boulevard Evertsen in Vlissingen en het begint om halfdrie. Gratis kaarten kunnen worden afgehaald bij de Vijf Klavers op 15 april 's mid- VLISSINGEN - Het buurt huis Open Hof aan de A. Go- gelweg in Vlissingen heeft voor maandag, dinsdag en woensdag 13,14 en 15 april een serie vakantie-activiteiten op stapel staan. Het begint maandag met de film Gullivers Reizen over een jongen die allerlei avon turen beleeft na te zijn aange spoeld op een vreemd eiland. Dinsdag is er een speurtocht in het Nollebos. Bij slecht weer wordt er die dag een grote spelinstuif gehouden. Op woensdag kunnen de lief hebbers zich er met handen arbeid bezighouden, zoals eie ren verven, paashazen ma ken, enzovoorts. De activiteiten zijn steeds van twee tot halfvier, de kos ten een gulden per middag. De Walcherse werkgroep van het internationaal Evan gelisch Hulpfonds Tear Fund houdt donderdag 9 april een concert waaraan wordt mee gewerkt door de bekende alt Reinata Heemskerk. Het eerste deel van de avond zal een film vertoond worden over het hulpwerk van Tear Fund. Tear Fund geeft hulp door middel van zendingsgenootschappen en plaatselijke kerken in meer dan vijftig landen ter wereld. Na de pauze zal Reinata Heemskerk een aantal beken de liederen zingen. De avond begint om half acht in de Thomaskapel in Middelburg. De toegang is gratis. Wel zal tijdens het con cert een collecte worden ge houden. Ook de aankleding is ver nieuwd; er ligt nu ook tapijt op de grond. We zijn blij dat de verbouwing nog net gereed is gekomen voor het komend zo merseizoen. De nieuwe collec tie dames-, heren- en kin derkleding is net binnen". Ook het systeem met de pasjes is veranderd. Vroeger werden deze via de werkge vers verspreid. Nu zijn de pasjes voor iedereen gratis verkrijgbaar aan de kassa. De pasjes geven recht op korting op alle artikelen. dags, Aldegonde 21 april 's middags, Open Hof 22 april 's middags, Bachten Poorte 22 april 's middags, Bachten Reede 23 april 's middags en Bachten Komme 24 april 's middags. VLISSINGEN - De ge meenteraad van Vlissingen gaat vrijdag 8 mei op excur sie. Er zullen bezoeken worden gebracht aan de nieuwe ac commodatie van het Haven schap Vlissingen en de ac commodatie van de NV Ha ven Vlissingen. Via een aan tal nieuwbouwwijken gaat de raad naar het Oranje kwartier waar een wande ling langs de dijkverzwa- ringswerken zal worden ge maakt. Daarna volgen nog bezoeken aan het nieuwe on derkomen van de Stichting Welzijn Buitenlandse Werk nemers in de Palingstraat en het Stedelijk Museum aan het Bellamypark. De raads leden kunnen daar de verbe teringen die in het museum zijn aangebracht bekijken en desgewenst een tentoonstel ling zien van olieverfschilde rijen van Peter Thijs uit Til burg. VLISSINGEN - Her wijk- comité Dubbel-West (van de wijken West-Souburg en Westerzicht in Vlissingen) houdt op donderdag 9 april in het wijkcentrum Aldegonde een openbare vergadering. Op de agenda staat onder andere het Huurderscomité Gemeen schappelijk Belang Wester zicht en de problemen rond de Souburgse brug. De aanvang van de verga dering is 20.00 uur. De huishoudbeurs is een belevenis voor het hele gezin. Uw weekblad biedt u de mogelijkheid om een gezellig dagje Af huishoudbeurs mee te maken. Voor de prijs van 29,75 per«£{ yt persoon (De entree inbegrepen) kunt u met de bus naar de »y Amsterdamse RAI waar u: een veelzijdige blik op keukens krijgen - een modetheater omringd door boetieks bezoeken - sportdemonstraties bekijken - een show van baby- en kleuterartikelen bewonderen jr - informatie krijgen over eten en drinken Ar- alles te weten komen over hobby en doe-het-zelf- over jA vakantie en recreatie ingelicht worden J - en nog veel meer „ontdekken" XrDe kaarten voor de busreis, duie door de AMZ verzorgd wordt, "yX zijn vanaf vandaag verkrijgbaag op onze kantoren. We rijden op Jy 7, 9 en 11 april en de opstappunten en opstaptijden zijn:Vlissin- 23"-gen, Stadhuisplein, 8.00 uur; Oost Souburg, aan de brug, 8.10 -y£ yi uur; Middelburg, station, 8.20 uur; Goes, bij AMZ, 8.35 uur; ty *-* Krulnlngen, aan de Uitkijk, 8.45 uur. "V* 4-,

Scheldebode | 1981 | | pagina 13