Ceremoniemeesters willen Middelburg beter verkopen L C Band in MTS Fietsen als bi) toerclub j ijims zT het weten waard Scheldebode-kringetje Volgende week collecte voor kinderbescherming E.O. wijdt rustdag aan Middelburg DE SCHgLDEBODE j YMZ draait film over nucleaire opwerking Workshop dramatische expressie Koren geven concert in Souburg DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 MAART 1981 Ereburger van Middelburg wordt morgen begraven Editie Vlissingen Editie Middelburg Marnix zoekt iemand voor de kleuterclubs Taalcursus in V.J.V.-gebouw Pianoconcert Alwin Bar Films in de Schuur Second Choice in S. Nighthome Concert op clavecimbel HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN Hoogwater 205 MIDDELBURG - Wie afge lopen donderdag over de markt liep te mandelen kon worden aangesproken door een keurig uitziende heer; gekleed in een echte „pand jesjas", compleet met rode anjer, grijs vest, snor, hoog- opgetrokken wenkbrauwen en een aristocratisch naadje in het midden van het glim mende haar. Dat xoas dan een van de vier ceremoniemees ters van Middelburg. Zij wandelden rond en deelden aan de voorbijgangers een krantje uit onder het motto: „Ceremoniemeesters Middel burg; haal ze erbij als er iets gaat gebeuren!" (Dit krantje wordt een dezer dagen ook huis-aan-huis verspreid). Waarom deden die mensen zo eigenaardig? Zij willen Middelburg verkopen. Afge lopen donderdag gaf burge meester Wolters van Middel burg het officiële startsein aan de. kersverse Stichting „Ceremoniemeesters Middel burg". Een Stichting, waarin o.a. zitting hebben: de win keliersverenigingen Vlas- markt: Korte Lange Delft, Korte en Lange Geere, Lange Viele, de VW, etc. Deze verenigingen/instan ties, die uit hun midden een lid hebben afgevaardigd in het (dagelijks) bestuur van de Stichting, zijn tot dit initia tief gekomen omdat zij vin den dat er te weinig bekend heid wordt gegeven aan wat Middelburg het hele jaar door biedtwelke evenemen- MIDDELBURG - De Evan gelische Omroep maakt ook in Middelburg opnamen voor het radioprogramma „De rustdag wijden", dat op zater dagavonden van negen tot vijf voor tien wordt uitgezon den. Belangstellenden kun nen de opnamen bijwonen op vrijdag 27 maart in de Nieuwe Kerk aan de Groenmarkt. Spreker die avond is ds. B. de Graaf uit Zierikzee. Muzi kale medewerking wordt ver leend door het Ontmoetings kerkkoor uit Middelburg, het Evangelisatiekoor „Internos" uit Middelburg, het christe- lij k gemengd koor „Halleluj a" uit Grijpskerke en het christelijk gemengd koor „De Lofstem" uit Arnemuiden. Het orgel wordt bespeeld door Frans van Tilburg. De kerk is open vanaf half- acht, het begint om acht uur. Toegang vrij. ten er plaats (gaan) vinden, waar bezienswaardigheden zijn (kunsttentoonstellingen, etc.) „Zeker", zeggen de initia tiefnemers, „men kan het in de krant lezen, op raambil jetten vermeld zien staan, maar toch.... het grootste pu bliek wordt zo niet bereikt. Door middel van onze Stich ting zullen wij nu maande lijks een agenda opstellen, een informatieblad uitgeven en dat alles huis-aan-huis. Zodoende kan een ieder in Middelburg op de hoogte worden gehouden van de verwachte gebeurtenissen". Met name denkt de Stich ting aan de „slappe" tijden, zoals paas- herfst- en winter- vakanties. storten op gironummer 404040 t.n.v. SAKOR - Den Bosch. In de week van 30 maart tot 5 afrril gaat de collectebus van SAKOR, de Nationale Collec te voor de Kinderbescher ming, weer rond. De op brengst van deze collecte komt ten goede aan de in ons land werkzame organisaties voor kinderbescherming. Deze steun van SAKOR blijft nodig als aanvulling op de overheidssubsidie. Steeds weer zijn er noodzakelijke uitgaven voor het kind, waar voor een beroep moet worden gedaan op SAKOR. Het gaat erom kinderen op bepaalde momenten dit nood zakelijke steuntje te geven dat hen helpt er bovenop te komen of het gevoel geeft mee te tellen. Dat kan bijvoorbeeld zijn het aanschaffen van een fiets, de eerste inrichting van een eigen kamer, attenties bij verjaardag of verblijf in een ziekenhuis, een bezoek aan een kinderboerderij of andere recreatievormen. Een groot deel van de Zeeuwse opbrengst wordt be steed aan instellingen die zich in Zeeland bezighouden met de jeugdhulpverlening. U kunt uw bijdrage ook MIDDELBURG - Afgelo pen woensdag stierf op vie- rentachtigjarige leeftijd in Folkestone in Engeland John Godden, ereburger van Mid delburg. Oudere Middelburgergers zullen zich nog herinneren dat Godden de man was op wiens initiatief Middelburg en Folkestone zustersteden werden. Met zijn echtgenote zette hij zich in voor de uit wisseling op het gebied van sport en cultuur tussen de bei de steden. Godden, die elk j aar zijn vakantie in Middelburg doorbracht, zal aanstaande donderdag in Folkestone worden begraven. Een verte genwoordiging van de ge meente Middelburg zal deze plechtigheid bijwonen. VLISSINGEN - Zaterdag 28 maart treedt deL&C Band op in de aula van de MTS in Vlissingen. De band maakt zuivere popmuziek tot en met rock. Het optreden begint om acht uur. In september kwam de eerste l.p. uit van deze groep met als titel: Optimistic man. De leider van de band is de ex- Vlissinger Leo van de Ketterij. Uitgave: ZEEB RA-WEE KB LADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Totale oplage: 40.551 in 2 edities: Oplage 2L381 In de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage 19.170 In de gemeenten Arnemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen. tel. 01184-19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, Torenstraat 5 Vlissingen, Postbus 350, tel. 01184-19910. Privé: Toutenburg 38, Vlissingen, tel. 01184-60389. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184-19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-28043 (Ter Hoogestraat 38, Middelburg). Correspondent: Rina Savic, Bermweg 23, Oost-Souburg, tel. 01184-64630. VLISSINGEN - De kleuter club van club- en buurthuis Mamix heeft dringend gebrek aan een leider of leidster. Het gaat om een groep kinderen van vier tot zes jaar op de woensdagmiddag van twee uur tot kwart over drie. Men sen die belangstelling hebben kunnen contact opnemen met Kees Catsman, telefoon 67022. VLISSINGEN - Hanny de Wee uit Kruiningen heeft de afgelopen week kunnen pro fiteren van de aanbiedingen van winkeliers uit Middel burg. v Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop even bij ons kantoor, Toren straat 5, Vlissingen, binnen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber, Bad huissstraat 38, de alombeken- de kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Muyntjk jr., Oude Markt 11, een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Luitwieler, Lange Zelke 80, een luxe fles badschuim. Boetiek Miss Eva, Bellamy- park 24, waardebon van 7,50. Juwelier Ura, St. Jacobs- straat 17, een waardebon van tien gulden. Palthenette, Torenstraat 1, gratis stomen tot 10 gulden. Smith Kaas Marktkraam, een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom, Wal- straat 100, 300 gram vleeswa ren. Brillenspecialist Tilroe, Walstraat 81, kamerthermo meter. Annikes Cafetaria, twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan, Burg. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis consumptie. Instituut Cosmetica, gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. VLISSINGEN -Nu het nieu we fietsseizoen weer gaat be ginnen, start de Toerclub Vlis singen met een aantal activi teiten. Vanaf april is er weer iedere zondag een clubrit van zo'n vijfenzeventig tot hon derd kilometer. Ook de trai ningen beginnen weer op de dinsdag- en donderdagavon den. De toerclub Vlissingen is vorig jaar augustus opgericht, op initiatief van de heer Kis- ters. De club telt nu rond de twintig leden, waaronder één vrouw. Het gaat erom de fietssport te bevorderen. De heer de Jong, secretaris van de vereniging: „Het gaat MIDDELBURG - Woens dag 1 april wordt in het V.J.V.-gebouw in Middelburg gestart met een cursus taal vaardigheid. Het is niet de bedoeling de mensen foutloos te leren schrijven, maar om goed Ne derlands te leren spreken. Er wordt aandacht besteed aan discussiëren, telefoneren, le zen en dergelijke. De eerste bijeenkomst is woensdag 1 april om half twee in het gebouw aan de Latijnse Schoolstraat 12. Inlichtingen, telefoon 01180-16278. VLISSINGEN - Op dins dag 31 maart doet de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland in het kader van een Zeeuwse energiecampagne Vlissingen aan. In gebouw 't Anker aan de Bonedijke- straat begint om acht uur de film Veroordeeld tot succes over de Franse nucleaire op werkingsfabriek in Cap La Hague. Na de film desge wenst discussie. De snel verslechterende arbeidsomstandigheden in de fabriek van de opwer- kingsfirma Cogéma waren de aanleiding tot het maken van deze film. De arbeiders van de fabriek zelf spelen de rollen. Zij laten in feite zien wat zij op hun dagelijkse werk in het bedrijf meema ken. Dit wordt steeds onder broken voor korte scènes waarin bewoners van de streek vertellen over de bouw van de fabriek („Ze zeiden dat er een fabriek zou komen voor elekctronische apparatuur") en.waarin ver duidelijkt wordt hoe de ura nium en plutonium uit de ge bruikte splijtstofstaven wordt gehaald. Dit compleet met de in Cap La Hague ge boekte mislukkingen. bij een toerclub niet echt om hard rijden. Er is geen wed strijdelement aan verbonden. We willen gewoon lekker fiet sen. We houden doorgaans een tempo van zo'n vijfen twintig kilometer per uur aan. Als er mensen meefietsen die nog niet zo goed in vorm zijn, houden we daar gewoon rekening mee en passen de snelheid wat aan. We gaan samen weg en komen samen terug. Het gebeurt ook wel dat één van de meer ervaren rij ders de eerste paar keer apart gaat trainen met enkele nieu we leden, zodat ze na enkele keren met de groep mee kun nen. We hebben geen aparte groepen voor betere of slech tere rijders. De groep is trou wens niet zo erg groot; voor een goed overzicht is dertig mensen echt wel het maxi mum". Naast het samen fietsen, helpen de leden elkaar ook met het afstellen van de fiets en dergelijke. Alle leden heb ben een toerboekje van de Ne derlandse Rijwiel- en Toer Unie. Dit houdt ook in, dat ze verzekerd zijn tijdens de tochten. In het boekje kunnen de tochten ingevuld worden, waaraan men heeft deelgeno- MIDDELBURG - In de concertzaal in Middelburg is maandagavond 30 maart een pianoconcert te horen van Al- win Bar. Bar heeft zo langzamer hand opgetreden met alle vooraanstaande Nederlandse orkesten en in verschillende Europese landen. In 1975 won hij de eerste prijs van het In ternationale Schonenberg Pianoconcours in Rotterdam. In Middelburg speelt Bar werken van Chabrier, Villa-Lobos, de Falla, Ravel en Schumann. Het concert begint om acht uur. Kaarten voor tien gulden (CJP en Pas 65 zevengulden vijftig) aan de zaal. Organisa tie z VU. SOUBURG - Zaterdag 28 maart worden er weer films gedraaid in de Schuur in Sou burg. Om halfdrie is er een tekenfilm onder de titel „Tom en Muscette". Het gaat over een poezen vrouwtje dat het leven op het platteland niet meer ziet zitten, 's Avonds om acht uur wordt de film „Love at first bite" gedraaid. Het is de nieuwste Draculafilm. men en ook het aantal gere den kilometers. Mensen die met wielrennen verder willen gaan, moeten een bepaald aantal kilometers gereden hebben om een bepaalde sta tus te behalen, zoals amateur of aspirant. De toerclub Vlissingen heeft ook een aantal activitei ten gepland voor het aan staande seizoen. In mei is er een vrije toertocht en een avondvierdaagse, waaraan iedereen kan meedoen. Deze tochten zijn zo uitgezet, dat ze voor iedereen te rijden zijn, waarbij de snelheid geen rol speelt. Er zijn afstanden van vijfentwintig en vijftig kilo meter. De Toerclub Vlissingen kan overigens nog enkele nieuwe leden hebben, vanaf ongeveer zestien jaar. Ook dames zijn welkom. SOUBURG - Zaterdag 28 maart treedt de band Second Choice op in Silver Nightho me in Souburg. De groep speelt hoofdzake lijk rock en roll en new wave. Tijdens de pauze en voor en na het optreden wordt de muziek verzorgd door de disc-jockey van de soos. Het optreden begint om half negen. MIDDELBURG - Vrijdag 27 maart is er onder leiding van Leni Hendrikse een workshopmiddag Dramati sche Expressie in Scholieren café Midgard. Het begint om halfvier. Men heeft geen er varing nodig om hier aan mee te kunnen doen. SOUBURG - Zaterdag 28 maart geeft het Christelijk zangkoor Soli Deo Gloria een concert in de Nederlandse Hervormde Kerk in Souburg. Aan deze avond werd ver der medewerking verleend door het Interkerkelijk koor de Zuiderzangers uit Middel burg en Rien Balkenende en het trio Balkenende. Het concert begint om acht uur. HOOGELANDE. - Zondag 29 maart om twee uur begint in de Kapel van Hoogelande een concert op clavecimbel van Johan Brouwer. De in Friesland geboren Brouwer studeerde orgel en theorie aan het conservato rium in Amsterdam. Op het ogenblik werkt hij als docent voor orgel en clavecimbel in Groningen en is hij leider va het Groningse barokensem- ble „Collegium Musicum" en dirigent van het Winschoter Kamerkoor. Zijn concerten werden vaak door radio of t.v.opgenomen. Zondagmiddag staan wer ken op het programma van Louis en Frangois Couperin, Johan Jacob Froberher, Jo han Jacob Froberger, Antoine Forqueray en Johan Sebas- tiaan Bach. STRAY DOG van de beken de Japanse regisseur Akira Kurosawa toont de ontredde ring van Japan en de invloed van de Amerikaanse bezet ting na de nederlaag in de tweede wereldoorlog. De in '49 uitgebrachte film draait om de betrekkingen tussen de jonge impulsieve Toshiro Mi- fune en zijn oudere, wijze leermeester Takashi Shimu- ra. Het verhaal, geschreven door Kurosawa, is gebaseerd op ware gebeurtenissen. Mi- fune, een onervaren recher cheur, wordt beroofd van zijn dienstrevolver met zeven ko gels. Hij voelt zich schuldig en wil zijn ontslag indienen, als hij ontdekt dat de ene moord na de andere met zijn kogels wordt gepleegd. Het ontslag wordt geweigerd en samen met zijn bedaagde collega Shimura onderneemt hij een speurtocht door de onderwe reld. Vooral de beelden doen het in deze film. De Zwaan Souburg, woens dag (25 maart), Kuiperspoort- theater Middelburg, vrijdag 27 maart half negen, De Piek Vlissingen, maandag 30 maart negen uur. Filmhuis Jeugd en Muziek. Kindervaria, tekenfilms en slapsticks voor de jeugd. Midgard, zaterdag vier uur. Animal Farm is een teken film naar de satirische gelijk namige roman van George Orwell. De dieren op een boerderij zijn de mishande lingen van hun baas zo beu dat zij hem verjagen. De var kens nemen de leiding over en stichten een commune onder het motto „alle dieren zijn ge lijk". Maar, zoals dat gaat: de zwijnen vinden na verloop van tijd dat ze meer gelijk hebben dan andere dieren. Het geduld van de slovende paarden, de trouwe koeien en de domme schapen raakt ech ter op en de dag nadert dat zij zich van de nieuwe heersende kaste van de varkens ontdoen. Midgard zaterdag 28 maart half neg en. ONCE UPON A TIME IN THE WEST, een spagetti-western van Sergio Leone. De film werd in een Spaans gebergte opgenomen, omdat er in Amreika tegen woordig geen locatie meer is te vinden waar de beschaving nog nier is doorgedrongen. Het is een van de meest authentieke westerns die ooit is verfilmd. Alhambra 1, donderdag tot en met dinsdag zeven uur, za terdag en zondag acht uur. Twaalf jaar. PRAATJES VULLEN GEEN GAATJES. Porno. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. JUNGLE BOEK Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. FLYING HIGH gaat de tweede week in Humor. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, za terdag en zondag zeven uur en half tien, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. THE HERETIC, het vervolg op The exorcist. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. HET SLANGENEI van Ing- mar Bergman speelt in de tijd dat een pakje sigaretten in Duitsland vierbiljoen mark kostte. Het is herfst in Berlijn, 1923. Duitsland leeft op een kruitvat, de totale angst kan elke dag omslaan in totale agressie. De Amerikaan Abel Rosenberg keert 's avonds te rug naar zijn pension, waar hij een kamer deelt met zijn broer Max. Hij vindt hem dood, zelfmoord. Abel, Max en diens vrouw Manuela vorm den eens een trapeze-trio, maar sinds Max zijn arm blesseerde treden ze niet meer op, en het circus trok verder. De nachtmerrie neemt een aanvang als de politie Abel ondervraagt over de dood van zijn broer. Hij zoekt Manuela op die in een derderangs caba ret werkt en daar ontmoet hij ook een arts die hij nog kende van zijn jeugd. Abel voelt niets voor een hernieuwde kennismaking en bedrinkt zich. Als Abel in zijn pension terugkomt, wacht de politie hem op om drie doden te iden tificeren. Het zijn allemaal kennissen van Abel, aan wie de politie al eerder vroeg of hij Joods was. Later ontmoet hij met Manuela de arts opnieuw. Hij biedt hun een kamer aan in in een kliniek. Daar komt Abel er achter dat de arts af schuwelijke proeven doet op levende proefpersonen; ook Manuela wordt er slachtoffer van. Hij pleegt zelfmoord. Zijn laatste woorden: over Duitsland: Het is als een slan- genei. Door het dunne vlies heen zie je al het perfecte rep tiel. Alhambra 1, woensdag 1 april. Gegevens voor deze rubriek moeten vrijdag om 11 uur in de week voor plaatsing binnen zijn. Vlissingen: Za 28 mrt. dr. v.Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. Zo. 29 mrt. dr. v. Dijk, Koudekerkeseweg 52, tel. 13459. Spreekuur voor spoedge vallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Visistes aanvra gen voor 10 uur. Middelburg: Za. 28 mrt. dr. Meier, De Kramer 14, tel. 14664. Zo. 29 mrt. dr. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visites aanvragen voor 10 uur. Souburg, Arnemuiden, Nleuwland, Middel burg-Zuid: Za 28 mrt. dr. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Mid delburg, tel. 01180-15810. Zo. 29 mrt. dr. Bloos, Kanaalstraat 70, Sou burg, tel. 01184-61212. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visistes aanvragen voor 10 uur. West- en Midden-Walcheren; Za. 28 en zo 29 mrt. dr. Bouwense, Valke- niseeweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. Westkapelle, Domburg, Aagteker- ke, Zoutelande, Mellskerke, Bigge kerke en Koudekerke: Vrijdag 27 mrt, 18 uur tot zondag 29 mrt. 24 uur dr. Noorlander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Oostkapel Ie, Grijpskerke en Veer: Za. 28 en zo. 29 mrt. dr. Kousemaker, Torenstraat 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Vlissingen: Van vrijdag 27 mrt. tot vrijdag 6 april Lastdrager, C. van Perestraat 1, Souburg, tel. 61593. Middelburg: Van vrijdag 27 mrt. tot vrijdag 6 april Ringeling, Lange Delft 133. Voor heel Walcheren: Za. 28 en zo 29 mrt. v.d. Moer, Pres. Rooseveltlaan 48, Vlissingen, tel. 01184-19086. Voor heel Walcheren: Za. 28 en zo 29 mrt. van Dijk en Driehuis, tel. 01180-13118. Vlissingen: Za. 28 en zo 29 mrt. zuster de Moré, tel. 14019. Oost- en West-Souburg: Za. 28 en zo 29 mrt. zuster Slabbekoorn, tel. 61843. Alle werkdagen is er spreek uur door een van de wijkverpleegkun digen van vijf uur tot half zes. Voor Souburg in het Gezondheidscentrum, Van Perestraat 8, tel. 61479 en voor Vlissingen in het wijkgebouw Leliën- laan, tel. 13769. Weekend 29 mrt. Klompe, tel. 71140. Doorneburg 91 R.K. Kerk Walcheren: 28 en 29 mrt. Souburg: Martinuskerk za. 19 uur parochiekoor, zo. 10.30 uur. Pauwenburg, Open Hof. zo 11 uur eigen zanggroep, 19 uur samenzang. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, za. 19 uur dameskoor. Zo. 9.30 en 12 uur jeugdkoor. Middelburg. Petrus en Pauluskerk za. 19 en zo 10.15 uur Hoeksteen zo. 11.30 uur. Domburg, eerste en derde zondag 9 uur. Baptisten Gem., Kapel Bree 8, zo uur Br. Sourens. Herv. Middelburg, Zo. 29 mrt. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, 10 uur ds. Korevaar. Koorkerk, Koorkerkhof 10 uur ds. Brummelkamp, 19 uur ds. Nell jeug- dienst. Oostkerk, Oostkerkplein 10.15 uur ds. Nell, 19 uur ds. Heikoop. Ontmoet! ngskerk, Oosterscheldes- traat 10 uur ds. Bogers. Thomakapei, Vrijlandstraat 10 uur ds. Hage. Sint Laurens, Hervormde Kerk, 10 uur ds. Fox, 19 uur Vesper. Protestant ziekenhuis pastoraat Bethesda - St. Joseph ziekenhuis. Ds. Joosse, Bejaardenhuis de zoute Vie ver 29 mrt. Ds. Buissing-Beers. Ger. Kerk en Ned.Herv.Gem.Sou burg, 29 mrt. Kanaalstraat 9.30 uur dhr. Jorritsma, 19 uur Ds. v.d. Heide, Oranjeplein 9.30 uur Dhr. Hondius. Lutherse Kerk, 29 mrt. Vlissingen 10 uur ds. Buissing-van Beers, Middel burg 10 uur ds. Mudde. Ger.Gem.Vlissingen, 29 mrt. 9.30 en 4 uur ds. Vreugenhil. Kerkgenootschap der Zevende Dags Adventisten, 28 mrt. alleen! dienst in Vlissingen zaterdag 10 tot 11 uur bijbelstudie, 11 uur ds. v.d. Lin- gen. Ger.Kerk Vrijgemaakt 29 mrt. 9.30 en 16.30 uur. ds. Kuiper. Kristen Zuid Molukse Kerk In Ned., Zo. 29 mrt. 11.30 uur S. Waisapy Souburg. Chr.Ger. kerk Vlissingen, 29 mrt. 9.30 en 5 uur de Geus-Los. Gem. de Wijngaard, 29 mrt. 16 uur Br. Kees Goedhart. Ger.Kerk Vlissingen, 29 mrt. Petrus- kerk 9.30 uur ds. Obbink, 5 uur ds. Kalksma, Open Hof 9.30 uur ds. Kalksma, 5 uur ds. Krijger. Ned.Ger. Kerken Middelburg, in de Engelse kerk, 29 mrt. 9.30 en 17 uur ds. Verleur. Anglicaanse kerk, Zeemanshuis. Scheldepoort 29 mrt. 10.30 Family Communion Mothering Sunday. Der Boede, 29 mrt. ds. Paul. Ver. van Vrijz. Her. Vlissingen en Remonstrantse Kring Midden Zee land, Badhuisstraat 186, Vlissingen 29 mrt. ds. Assendorp, 10.30 uur. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned., 29 mrt. Souburg 14 uur ds. Fader. Leger des Hells, Vlissingen dr. Sta- vermanstraat 39-41zo. Heiligingssa menkomst 10.00, verlossingssamen komst 19.30 uur o.l.v. luit. A.v.d.Ve- nis. Onderstaande kerkdiensten zijn op vaste tijden: Bethel Pinkstergemeenten - wor den gehouden in het Maarten Luther- huis. Groene Woud 58 te Vlissingen, wo. 19.30 uur en zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zo. tot 10.30 uur in het gebouw van de Woelwaterschool, Bloemenlaan 159, Vlissingen (Mormonen). Baha'l Geloof - Iedere wo.avond gespreksavond. Herberslaan 33, Mid delburg, tel. 01180-15240. Pinkstergemeente - Johanneskerk, Bonedijkestraat, Vlissingen. Elke zo. 14.30 uur wijdingsdienst, wo. 10.30 uur Gezinsdienst. Bethel Pentecoast Inc. - Van Dis- hoekl. 24, t.o. de brandweerkazerne, iedere zo. 9.30 uur, jeugddienst, 11.30 uur, wo. 19.30 uur en za. 15 uur, bidstond om 20 uur zondags school. Volle Evang.Gem. De Ark - Middel burg, Dam 6, do. 19.45 uur. FIOM Zeeland, Stichting tot hulpver lening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap, Loskade 17, 4331 HW Middelburg, spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9 en 12.30 uur. Vrijwillige Humanistische geeste lijke hulpverlening - Tel. 01180-36339. Zeeuws Consultatiebureau voor al cohol en drugs, Brakstraat 30, Mid delburg, tel. 01180-37320. Vlissin gen, Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240/14240. Buiten kan tooruren 01180-37320. Gezlns- en bejaardenverzorging, maatschappelijke dienstverele ning Walcheren, Middelburg, Los kade 29, tel. 01180-26951. Vlissin gen, Dr. Otterstr. 3, tel.01184-19820. Bereikbaar iedere wërkdag op kan toor of 's avonds na tel. afspraak, Wijkgezondheidscentrum Zuld-Dauwendaele, Roosenburg- laan 18, Middelburg, tel. 29146. Spreekuur gezinsverzorging ma. t/m vr. 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch.werk ma. t/m vr. 13.30 tot 14.30 uur. Opvanghuis voor jongeren, Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Stichting Jeugd en gezin en ouders, Middelburg, dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-28555. Bureau voor Oplossing Problemen, Trefpunt voor jongelui, Vlissingen, particuliere praktijk onder nummer 01184-66337 of schriftelijk postbus 227 te Vlissingen. Gehandicapten Adviesbureau Zee land ANIB, AVO, GON, Kosteloze hulpverlening, Adviès, informatie, be middeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180-23592. Ook voor huisbezoeken. Werkgroep Laat Leven te Walche ren, Onderdeel van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind, tel. 01184-61825, 01184-61033. Vrouwen Nazorg Borstamputatle, Spreekuur elke woensdag van 10 tot 12 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Walche ren", Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmelding en informatie: tel. 01184-17819 of 01180-16278. Stichting Gezinsverzorging Vlis singen, Brouwenaarstraat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30 tot 9.30 uur. Souburg, wijk centrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 64518. Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlis singen, dag. van 8 tot 19 uur. Medisch Kleuter- en Kinderdagver blijf, Opvang van kinderen in de leef tijd van 1 '/2-6 jaar en opbang school gaande jeugd. Middelburg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zeeland, Loskade 35-37, Middelburg, tel. 01180-37120, di. en do. 10 tot 12 uur en do. 19 tot 21 uur. Ma. 13.30 uur tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, Postbus 231Middelburg, 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst, Voor men sen in geestelijke en sociale nood, Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Woningbouwvereniging Basco, Storingen aan c.v., liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde tel. 12527. Geslachtsziekten, Anonieme hulp, prov.ver.Het Zeeuwse Kruis, ma, wo., en vr. van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01108-15892, tst. 35. Adviesbureau voor school- en be roepskeuze, Badhuisstr. 24, Vlissin gen, dagelijks tel. 01184-13655. Kinderdagverblijf Kinderdijk, Kin derdijk 76, Middelburg. Opvang voor kinderen van 1Va-4 jaar. ma. di. en do. en vr. van 8.30-17 uur. Wo. van 8.30-13. uur, tel. 01180-26125. Bureau van de stichting voor nlet-gehuwde moeders, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-27211. Spreekuur volgens afspraak. Bejaardencentrum Ter Reede, Kou- dekerkseweg 814382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Informatie betref fende verzorgingstehuis en bejaar denwoningen. Spreekuur maatsch appelijke werkkracht ma. en do. van 9 tot 10 uur, telefonisch bereikbaar ma. t/m vr. van 9.00 tot 9.45 uur. Alg.Reclasserlngsverenelging, Sta- tionsstr. 9, Middelburg, tel. 01180-26157. Geop. op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Leger des Hells, Afd. reclasseing-/maatschappelijk werk, Turf kaai 23, Middelburg, tel. 01180-37744. Geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Stlmezo Zeeland, Hulp bij ongewen ste zwangerschap, Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Voor heel Zeeland. Vereniging van slechthorenden afd. Zeeland, G. v.d. Veenstraat 42, Middelburg, tel. 01180-13741. VIDO-groep, (Vrouwen in de over gang). Inlichtingen 01185-1352. Do. 26 mrt. 5.09 en 17.24 Vr. 27 mrt 5.42 en 18 Za. 28 mrt 6.23 en 18.50 Zo. 29 mrt. 8.22 en 21.01 (zomertijd) Ma. 30 mrt. 9.43 en 22.15 Dl. 31 mrt 11.10 en 23.48 Wo. 1 apr. 12.28.

Scheldebode | 1981 | | pagina 5