Vlissingse Schoolvereniging viert 60-jarig jubileum met fancy-fair het weten waard Scheldebode-kringetje Fotowedstrijd bij opening schoolgebouw „Wie is er bang voor Virginia Woolf Pantomime in Vestzak Dolf de Vries in schouwburg Spiegeltheater over vrouwen in levende lijve Kleikollektief exposeert in Middelburg r DE SCH^DEBODE Hoechst kocht ambulance Orgelconcert Stoffel Gunst in Jacobskerk Vrouwenbond NVV wil meer rechten voor consument DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 18 MAART 1981 Sesjun Band treedt op in Westkapelle V olksschilderen in de Zwaan The New Orleans Wildcats in Concertzaal films Editie Vlisslngen Editie Middelburg CONS UMENTENBELEID IN GOES TER SPRAKE PvdA-Vlissingen vergadert HUISARTSEN APOTHEEK TANDARTSEN DIERENARTSEN KRUISWERK KERKDIENSTEN DIVERSEN VLISSINGEN - Zaterdag 28 maart a.s. viert de Vlissingse Schoolvereniging het zestigjarig bestaan. Het feestcomité is al maanden druk doende er een grootse dag van te maken. Zo zal er die zaterdag een fancy-fair worden gehouden in de jubile rende school aan de Govert Flincklaan 1. Mevrouw De Hulster, een van de organisatrices, zegt over de fancy-fair zelf: „Het wordt een dag voor jong en oud. We hebben maar liefst zes klassen ingericht voor bij voorbeeld spinnen en weven, poppen-maken (de kinderen mogen dit zelf ook proberen), de verkoop van kinderartike len die in de loop der tijd zijn gemaakt voor het jubileum. WESTKAPELLE - De Zeeuwse Sesjun Band geeft vrijdag 20 maart een concert in het Kasteel van Batavia in Westkapelle. Het begint om acht uur, toegang vijf gulden. OOST-SOUBURG - In de Zwaan aan de Kromwegesin- gel in Souburg start dinsdag 24 maart een cursus volks schilderen voor beginners. De cursus wordt gegeven door mevrouw Moes en omvat tien bijeenkomsten steeds op dinsdagavond van halfacht tot tien uur. De kosten zijn vier gulden per keer of veertig gulden voor de hele cursus. Er is verf, maar een oefenplank je en penseel moeten belang stellenden zelf meebrengen of op de eerste bijeenkomst ko pen. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij S.K.A. De Zwaan, tel.01184-61252 MIDDELBURG - Aan staande vrijdag is in de schouwburg van Middelburg Dolf de Vries aan het werk te zien in zijn solo-cabaret „We mogen niet klagen". Dolf zegt over deze titel: „Toen ik na mijn reis door Zuid-Amerika terugkwam in Nederland, viel mij op dat de mensen hier zo verschrikke lijk veel klagen, terwijl wij het in vergelijking met grote delen van de wereld helemaal zo slecht niet hebben. Daar komt bij dat we langzamer hand tot de schaarse landen behoren waar we tenminste nog mógen klagen". De voorstelling begint om acht uur. Kaarten in voorver koop bij Uit in Zeeland en aan de zaal, tien gulden. Organisa tie z VU. Er is een echte ouderwetse grabbelton (met leuke prijs jes), een oude-boekenstand (zoals Ot en Sien), gezel schapsspelen-competities, zo als sjoelen, dammen. Verder nog een rommelmarkt-klas en tot slot een lokaal waar de kinderen van de school hun hobbies tonen. Voor de ouders die moe zijn na het kijken en luisteren, is er een gezellig „stamcafé" in gericht in een andere klas. Daar zijn drankjes en hapjes te koop - uiteraard tegen vriendelijke schoolprijsjes. Omdat we er zo hard aan heb ben gewerkt en we het bijzon der op prijs zullen stellen als de ouders van onze schoolkin deren zeker op die dag aanwe zig zullen zijn (wat is er een betere gelegenheid dan deze om eens te zien waar je kinde ren mee bezig zijn het hele schooljaar?) verwacht ik een grote'opkomst!", aldus me vrouw De Hulster, die zo en thousiast is dat ze meer dan een pagina Scheldebode zou kunnen vol vertellen. De fancy-fair is dus de af sluiting van zestig jaar nijver schoolarbeid... door leer krachten en kinderen. (Mis schien komen er nog kinderen van toen kijken? Dat zou, al dus mevrouw De Hulster, he lemaal geweldig zijn.) U kunt op zaterdag 28 maart terecht op genoemd adres, vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur. Doorlopend entree en uiter aard behoeft u geen toegangs prijs te betalen! MIDDELBURG - Zaterdag 21 maart speelt de groep The New Orleans Wildcats in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Dit concert is georganiseerd door de Scaldis Swing Society. The Wildcats waren eerder in Middelburg te zien tijdens het vierde oude stijl Jazz-festival. In het orkest speelt de trompet in hoofdzaak de melodische lijn, terwijl de klarinet daar om heen fantaseert. Het concert begint om negen uur. VLISSINGEN - „In levende lijve" heet het collageprogram ma dat de feministische theatergroep Spiegeltheater dinsdag 24 maart in het Vlissingse Vestzaktheater brengt. De voorstel ling is overigens bedoeld voor vrouwen én mannen. Zij krijgen een programma te zien met als thema: vrou wen en lijfelijkheid. Het Spie geltheater verzamelde een aantal ontboezemingen die vrouwen in interviews over dit thema hebben gedaan en MIDDELBURG - Van vrij dag 20 maart tot en met don derdag 9 april is in het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Mid delburg werk te zien van het Kleikollektief uit Amster dam. Aanstaande vrijdag om acht uur wordt de tentoon stelling geopend. Klaartje Kamermans, Leontien Wessels en Corien Ridderikhoff startten in '79 een werkplaats onder de naam het Kleikollektief. Voor die tij d volgden ze gedrieën de lerarenopleiding MO-Hand- vaardigheid aan de Rietveld academie in Amsterdam met als specialisatie keramiek en experimenteerden ze een jaar in het Keramisch Werkcen trum in Heusden. ZiKKBRAKKK BI .ADEN Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Walcheren. Totale oplage: 40.551 in 2 edities: Oplage 21-381 In de gemeenten Valkenisse, Vlissingen en Westkapelle. Oplage 19.170 In de gemeenten Amemuiden, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere Kantoor: Torenstraat 5 (Postbus 350) Vlissingen, tel. 01184-19910. Openingsuren: maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentie-exploitatie en -administratie: J. v. Emden, Torenstraat 5 Vlissingen, Postbus 350, tel. 01184-19910. Privé: Toutenburg 38, Vlissingen, tel. 01184-60369. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel 01184-19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180-26043 (Ter Hoogestraat 38, Middelburg). Correspondent: Rina Savic, Bermweg 23, Oost-Souburg, tel. 01184-64630. fragmenten uit door vrouwen geschreven literatuur. Hoe ervaren vrouwen hun lichaam als ze jong zijn; voe len ze zich nog vrouw als ze ouder worden en de kinderen de deur uit zijn; zijn vrouwen voorbestend voor het moeder schap, enzovoorts. Deze vra gen behandelt het Spiegel theater afwisselend met ernst, humor en spot. De voorstelling begint dins dag om halfnegen. Organisa tie Stichting Vrouwenhuis Walcheren. Utamaro's world (1977) van de Japanse regisseur Akio Jos- sojo handelt over het leven van een achttiende-eeuwse schilder, die de wereld van kunstenaars, acteurs, dieven en hoeren tot zijn onderwerp maakte. Midgard Middelburg, zaterdag halfnegen. Der junge Törless van de Duitser Volker Schlöndorf is in 1966 in Frankrijk verfilmd. De jonge Törless, gespeeld door de toen vijftienjarige Matthieu Carrière, wordt door zijn ouders op een dure kostschool geplaatst. Begaaf der dan de rest van de leerlin gen en tamelijk eenzelvig, gaat Törless maar met enkele van de leerlingen om. Aller eerst met de sadistische Bei- neberg en zijn al even wrede volgeling Reiting en met de zwakkeling Bassini. Bassini geeft zich over aan Reiting en Beineberg die hem naar wil lekeur vernederen en mis handelen. Törless stelt zich op als een belangstellende toe schouwer die er achter hoopt te komen wat de kern is van de menselijke zwakheid en kwaadaardigheid. Törless constateert na verloop van tijd dat wreedheid en verne dering die er zo verschrikke lijk uitziet en uit de verte zo onvoorstelbaar is, gewoon weg gebeurt. „Heel kalm en vanzelfsprekend. Er zijn geen raadselen. Alles is mogelijk. Er is niet één vuile en één zindelijke wereld. Het is de zelfde wereld", meent hij en verlaat de kostschool. De Zwaan Souburg, woensdag 18 maart, Kuiperspoorttheater Middelburg, vrijdag 20 maart halfnegen, De Piek Vlissin gen, maandag 23 maart negen uur. Filmhuis Jeugd en Mu ziek. Flying high is een avonturen film over een vliegtuig dat gevlogen wordt door een on bekwame piloot. Alhambra 1 donderdag tot en met woensdag acht uur, zater dag en zondag zeven uur en halftien, zondagmiddag Al hambra 2, twee uur. Alle leef tijden. Clarisse, klaar is ze. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur. Achttien jaar. Jungleboek, zevende week. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. Yanks handelt over de miljoe nen Amerikaanse soldaten die voor de invasie in Nor- mandië in Engeland worden gelegerd. De Britten, vooral de ouderen, hadden nogal wat moeite met de losse leeftrant van deze soldaten. Meisjes za gen ze graag. Alhambra 2, donderdag tot en met woensdag acht uur, zater dag en zondag zeven uur en halftien. Zestien jaar. The heretic ofwel de afvallige is het vervolg op „The exor cist", een film over een meisje dat door de duivel bezeten is. Alhambra 2, vrijdagnacht elf uur. Zestien jaar. MIDDELBURG - Winnaar van het Scheldebodekringetje van woensdag 11 maart was Tonnie van Bentum, Grave- straat 122, Vlissingen. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar. Loop even bij ons kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen binnen. De gulle Middelburgse ge vers zijn: Fruitspecialist Van der Hielen-Nijsse.Langeviele 41. Stelt beschikbaar: 1 pond zuidvruchten. Optiek Focus. Stelt beschik baar een briletui. Babyhuis De Weefstoel. Langeviele 3. Stelt beschik baar een cadeaubon van 10,-. Foto Harry Verschuren. Lange Delft 46. Stelt beschik baar een fotocadeaubon van 5,- Hotel-café-restaurant De Huifkar. Markt 10. Stelt be schikbaar koffie met gebak voor twee personen. Bijou Tassenhuis. Lange Delft 44. Stelt beschikbaar een sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm.Veeresingel 90. Stelt beschikbaar een pond eigen gemaakte rookworst. Instituut Cosmetica. Tele foon 01184-62737. Gratis schoonheidsbehandeling. Pannekoekhuis „De Ka bouterhut".Oosterkerkplein 8. Gratis pannekoek met kof fie. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gegevens voor deze rubriek moeten vrijdag om 11 uur in de week vóór plaatsing binnen zijn. VLISSINGEN - De Vlissingse vestiging van Hoechst heeft een nieuwe ambulance aangeschaft. Dankzij deze aankoop voldoet Hoechst aan alle eisen die de Wet Ambulance Vervoer aan de bedrijven stelt. De ambulance kan indien nodig ook worden ingezet voor hulpverlening buiten het bedrijf in het kader van de onderlinge dienstverlening tussen gemeenten en bedrijven in en rondom het Sloegebied. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll MIDDELBURG - Zaterdag 21 maart speelt de stichting Speelgroep Expressie het stuk „Wie is er bang voor Virginia Woolf van Edward Al bee in het Kuiperspoorttheater in Middelburg. Het stuk gaat over twee echtparen, Martha en George en het jongere paar Nick en Honey. Het speelt zich af in de nacht volgend op een kennis makingsparty op de universi teit. Het toont de verziekte verhouding tussen George en Martha die hun leven hebben opgebouwd rond valse illu sies. Pas na 23 jaar huwelijk proberen ze wat aan deze si tuatie te veranderen. Het jon ge echtpaar hoeft niet zo lang te wachten voor ze aan hun verhouding gaan werken. Het stuk wordt gespeeld on der de regie van Guido We vers. Het begint om acht uur. Organisatie Het Middelburgs Theater. VLISSINGEN - Aanstaan de zaterdag bespeelt organist en docent orgel en piano Stof fel Gunst het Flentroporgel in de St. Jacobskerk in Vlissin gen. Het concert, dat om acht uur begint, staat in het teken van de lijdenstijd. Op het programma staan werken van onder meer Pa- chelbel, Frescobaldi, J.S. Bach en Messiaen. MIDDELBURG/VLISSIN GEN-Ter gelegenheid van de opening van het schoolge bouw van de Stichting Insti tuut Gezondheidszorg-Oplei dingen aan de Hercules Seg- herslaan in Vlissingen houdt de stichting een fotowedstrijd voor amateurfotografen. De foto's zullen tijdens de ope ningsdag op 1 mei in het ge bouw tentoongesteld worden. De foto's moeten tot onder werp hebben de „zorg voor de mens" of „stad en land van Walcheren". Verdere voor waarden zijn: afmetingen zwart/witfoto's 30 bij 40 centi meter, kleurenfoto's 24 bij 30 centimeter, de foto's moeten stevig opgeplakt zijn en voor zien zijn van een ophanglus, naam en adres op de achter zijde. Tijdens de openingsdag mogen de bezoekers de beste foto's uitkiezen. De eerste prijs is een medaille met een cadeaubon ter waarde van vijftig gulden, de tweede en derde eveneens een medaille en een cadeaubon van respec tievelijk vijfendertig en vijf entwintig gulden. De uitslag is omstreeks 8 mei. De foto's moeten uiterlijk vrijdag 17 april binnen zijn bij de stichting I.G.O., Hercu les Segherslaan 1, 4383 VG Vlissingen. GOES - De vrouwenbond NW houdt op dinsdag 24 maart een regionale bijeenkomst over consumentenbeleid en reclame in de Prins van Oranje in Goes. Tijdens deze bijeenkomst zal er door de landelij ke Scho lingscommissie van de bond een spel gespeeld worden on der de titel: Het vrouwen-consumenten ABC. Tijdens de ochtend zal dit spel m kleine groepen gespeeld worden ter voorbereiding op een zaaldiscussie 's middags. De discussie zal vooral toege- VLISSINGEN - Aanstaan de vrijdag is in het Vestzak theater een optreden van het Zuidnederlandse Pantomi metheater te zien. Leider Cor van Geffen heeft een programma samenge steld dat uit korte in elkaar overlopende acts bestaat. De nadruk wordt gelegd op pan tomime, waarbij enkele clow neske tintjes en muzikale on dersteuning door gitaar en dwarsfluit er voor moeten zorgen dat het een niet al te steriel gebarenspel wordt. Cor van Geffen heeft bewust de bijna uitgestorven klassie ke pantomime-stijlen weer in zijn programma ingevoegd. Het begint om halfnegen, kaarten aan de zaal en in voor verkoop voor zeven gulden vijftig. Organisatie Uit in Vlissingen. spitst worden op de mogelijk heden die de Vrouwenbond NW heeft om actie te voeren voor een betere rechtspositie van de consument. De bond wil actie gaan voe ren tegen: milieuschadelijke produkten en verpakkingen, misleidende prijsaanduidin gen door de winkelier, ener gieverspilling door overheid en bedrijven, het verplicht meebetalen aan kernenergie, discriminerend, misleidende huis aan huis reclame, grote verhogingen van gemeente lijke tarieven en heffingen en misleidende leningen en kre dieten. De bijeenkomst begint om tien uur en duurt tot vier uur. Voor meer informatie kan men bellen naar me vrouw Erkens, telefoon 01180-37575. SOUBURG - Op donderdag 19 maart houdt de afdeling Vlissingen van de PvdA een ledenvergadering in wij kcen- trum Middenhof in Souburg. De vergadering begint om acht uur en belangstellenden zijn welkom. Deze avond zal onder meer gesproken wor den over een verslag van het verkiezingscongres van de PvdA. VLISSINGEN Za. 21 mrt. dr. Thia- dens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zo. 22 mrt. dr. M. Meier, Julianalaan 7, tel. 12225. Spreekuur voor spoedgeval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18.30 uur. Visites aanvragen voor 10 uur. Middelburg. Za. 21 mrt. dr. Boerwin kel Noord weg 214tel12460Zo. 22 mrt. dr. v.d. Rijst, Belleinkplein 7, tel. 29746. Spreekuur voor spoedgeval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Visistes aanvragen voor 10 uur. Souburg, Nleuwland, Amemuiden, Mlddelburg-Zuld. Za. 21 mrt. dr. Perquin, Meanderlaan 64, Middel burg, tel. 01180-29980. Zo. 22 mrt. dr. Bouwmeester, Dr. v. d. Moerstraat 15, Amemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor spoedgevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur, Visties aanvragen voor 10 uur. Weet- en Mldden-Walcheren. Za. 21 en zo. 22 mrt. dr. Stutterheim, Beukelmanstraat 8, Meliskerke, tel. 01186-1760. Westkapelle, Domburg, Aagteker- ke, Zoutelande, Meliskerke, Blgge- kerke en Koudekerke. Vr. 20 mrt. 18 uur tot zo. 22 mrt. 24 uur. dr. van Eede, Casembrootstraat 24, Westka pelle, tel. 01187-1234. Oostkapelle, Grljpskerke, en Vee- re. Za. 21 en zo. 22 mrt. dr. Bekker, Dorpsstraat 2, Oostkapelle. Tel. 01188-1276. Vlissingen. Van vrijdag 20 mrt. tot vrijdag 27 mrt. v.d. Sande, Badhuis straat 30-32, tel. 12066. Middelburg. 1 Vrijdag 20 mrt. tot vrijdag 27 mrt v.d. Boogert Vrij landstraat 79. Voor heel Walcheren. Za. 21 en zo. 22 mrt. Chardon, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel 01180-28207. Voor heel Walcheren. Za. 21 en zo. 22 mrt. A. Puys, Middelburg, tel.01180-13118. Vlissingen. Za. 21 en zo. 22 mrt. zuster Meerman, tel. 66734. Oost- en West-Souburg. Za. 21 en zo. 22 mrt. zuster Dekker, tel 61736. Alle werkdagen is er spreekuur door een van de wijkverpleegkundigen van vijf uur tot halfzes. Voor Souburg in het Gezondheidscentrum, van Pere straat 8, tel. 61479 en voor Vlissingen in het wijkgebouw Lelieënlaand, tel. 13769. VERLOSKUNDIGEN. Weekend 22 mrt. v.d. Werken, Door neburg 91, tel. 71140. R.K. Kerk Walcheren. 21 en 22 mrt. Souburg, Martinuskerk za. 19 uur en zo. 10.30 uur parochiekoor. Pauwen burg, Open Hof. zo. 11 uur eigen zanggroep 19.00 uur samenzang. Vlissingen, Lieve Vrouwekerk, za. 19 uur ouderenkoor Con Agitazione, zo. 9.30 uur dameskoor, 12.00 uur. Middelburg, Petrus en Pauluskerk, za. 19 en zo. 10.15 uur. Hoeksteen, zo. 11.30 uur. Domburg eerste en derde zondag 9.00 uur. Baptisten Gemeente, Kapel Bree 8 zo. 22 mrt. 10 uur ds. van Berghem. Ger. kerk en Ned. Herv. kerk Sou burg, zo. 22 mrt. Kanaalstraat 9.30 uur ds. Streefkerk, Kindernevendienst van 5-8 jaar. Oranjeplein 9.30 uur ds. v.d. Heide, 19.00 uur ds. v.d. Heide. Bejaardenhuls de Zoute Viever. 22 mrt. dhr. v. d. Driest. Ziekenhuis Bethesda - Sint Joseph, 22 mrt. Dhr. Jorritsma. Lutherse kerk. Zo. 22 mrt. 10 uur Vlissingen ds. Tuyll- van Seroosker- ken, Middelburg, 10uurds. Rinkema. Ger. Gem. Vlissingen. Zo. 22nmrt. 9.30 en 4 uur ds. Boogaard Kerkgenootschap der Zevende Dags Adventisten. Vlissingen 't An ker za. 21 mrt. 9.15-10.15 uur ds. Ter Mate, 10.15-11.15 uur bijbelstudie. Middelburg Doopsgezinde kerk, za. 10.00-11.00 uur bijbelstudie, 11.00 ds. Ter Mate. Ger. Kerk Vrijgemaakt. De Lannoy- straat Vlissingen. zo. 22 mrt. 9.30 en 16.30 uur ds. v. Mechelen. Kristen Zuid Molukse kerk In Ned. Souburg zo. 22 mrt. 15 uur S. Waisa- by. Koudekerke 12 uur S. Waisapy. Chr. Ger. kerk. zo. 22 mrt. 9.30 en 5 uur ds. den Hertog, Vlissingen. Gem. de Wijngaard Middelburg. 22 mrt. 15 uur doopdienst Poelendale, 16 uur Br. van de Zanden. Ger. Kerk Vlissingen. Zo. 22 mrt. Petruskerk 9.30 uur ds. den Heeten, 5 uur ds. Kalksma Open Hof, 9.30 ds. Kalksma, ds. den Heeten. Ned. Kerken in Middelburg. Engel se kerk. zo. 22 mrt. 9.30 en 17 uur ds. de Jonge. Doopsgez. gem. Vlissingen. 22 mrt. 9.30 uur ds. Postema. Anglicaanse kerk, „Zeemanshuis, Scheldepoort. 22 mrt. 10.30 Morning Prayer, 19.00 uur Holy Communion. Der Boede. 22 mrt. ds. v.d. Vrie. Klisten Zuid Molukse kerk in Ned. Zo. 22 mrt. Souburg, 14 uur ds. Fader. Herv Middelburg. Zo. 22 mrt Nieu we Kerk, Groenmarkt 10 uur ds. ""Brurrlmelkamp. Koorkerk, Koorkerk hof, 10 uur ds. Hage. Oostkerk, Oost kerkplein, 10.15 uurds. Korevaar, 19 uur ds. Willemsen. Ontmoetlngs- kerk, Oosterscheldestraat 10 uur ds. Nell, 19 uur ds. Hage Thomaskapel Vrijlandtstraat 10 uur ds. Borgers. Sint Laurens, Hervormde Kerk 10 uur ds. Fox, 19 uur Vesper. Bethel Pinkstergemeenten, worden gehouden in het Maarten Lutherhuis, Groene Woud 58 te Vlissingen, wo. 19.30 uur en zo. 10 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Iedere zo. tot 10.30 uur in het gebouw van de Woelwaterschool, Bloemenlaan 159, Vlissingen (mormonen). Baha'l Geloof, Iedere wo.avond ge- spreksavond. Herbersland 33, Mid delburg, tel. 01180-15240. Pinkstergemeente, Johanneskerk, Bonedijkestraat, Vlissingen. Elke zo. 14.30 uur wijdingsdienst, wo. 10.30 uur gezinsdienst. Bethel Pentecoast Ine, Van Dis- hoekl, 24 t.o. de brandweerkazerne, iedere zo. 9.30 uur jeugddienst, 11.30 uur wo. 19.30 uur en za. 15 uur, bidstond om 20 uur zondagsschool. Volle Evang. Gem. de Ark, Middel burg, Dam 6, do. 19.45 uur. FIOM Zeeland, Stichting tot hulpver lening bij zwangerschap en alleen staand ouderschap. Loskade 17, 4331 HW Middelburg, spreekuur vol gens afspraak, tel. 01180-27311be reikbaar tussen 9 en 12.30. uur. Vrijwillige Humanistische geeste lijke hulpverlening, Tel. 01180-36339. Zeeuws consultatiebureau voor al cohol en drugs, Brakstraat 30, Mid delburg, tel. 01180-37320, Vlissin gen. Badhuisstraat 25-27-29, tel. 01184-13240/14240. Buiten kan tooruren 01180-37320. Gezins- en bejaardenverzorging, maatschappelijke dienstverlening Walcheren, Middelburg, Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissingen Dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Bereik baar iedere werkdag op kantoor of 's avonds na tel. afspraak. Wijkgezondheidscentrum Zuld- /Dauwendaele, Roosenburglaan 18, Middelburg, tel. 29146. Spreekkur ge zinsverzorging ma. t/m vr. 9.00 tot 9.15 uur. Spreekuur maatsch. werk ma. t/m vr. 13.30 tot 14.30 uur. Opvanghuis voor jongeren, Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Stichting Jeugd en gezin en ouders, Middelburg, dagelijks en in het weekend telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-28555. Bureau voor Oplossing Problemen, Trefpunt voor jongeren, Vlissingen, particuliere praktijk onder nummer 01184-66337 of schriftelijk postbus 227 te Vlissingen. Soos voor gehandicapten. Elke dinsdagavond van 19.30-22.00 uur Bachten Komme, Badhuisstraat Vlis singen. Gehandicapten Adviesbureau Zee land ANIB, AVO, GON, Kosteloze hulpverlening, Advies, informatie, be middeling. Dagelijks geopend van 9.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur. Tel. afspraken 01180 %23592. Ook voor huisbezoeken. Werkgroep Laat leven te Walche ren, Onderdeel van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind. Tel. 01184-61825, 01184-61033. Vrouwen Nazorg Borstamputatie, Spreekuur elke woensdag van 10 tot 12 uur. Tel. 01180-14366. Alfabetiseringsproject „Walche ren", Leren lezen en schrijven aan Nederlandstalige mensen van 18 jaar en ouder. Aanmelding en informatie: tel. 01184-17819 of 01180-16278. Stichting Gezinsverzorging Vlis singen, Brouwenaarstraat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30 tot 9.30 uur. Souburg, wijk centrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 64518. Gemeentelijke Sociale Dienst, Vlis singen, dag van 8 tot 19 uur. Medisch Kleuter- en Kinderdagver blijf, Opvang van kinderen in de leef tijd van 1 >4-6 jaar en opvang school gaande jeugd. Middelburg, tel. 01180-13226. Vlissingen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zeeland, Loskade 35-37, Middelburg, tel. 01180-37120, di en do. 10tot 12 uur en do. 19 tot 21 uur. Ma. 13.30 tot 15.30 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, Vostbus 231, Middelburg, 01184-14645, dag en nacht. Telefonische hulpdienst, Voor men sen in geestelijke en sociale nood. Dag en nacht geopend, tel. 01180-15551. Woningbouwvereniging Basco, Storingen aan c.v. liften en warmwa tervoorzieningen, behalve geisers. Na werktijden en in het weekeinde tel 12527. Geslachtsziekten, Anonieme hulp, prov. ver. Het Zeeuwse Kruis, ma. wo. en vr. van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 01108-15892, tst. 35. Adviesbureau voor school- en be roepskeuze, Badhuisstr. 24, Vlissin gen, dagelijks tel. 01184-13655. Kinderdagverblijf Kinderdijk, Kin derdijk 76, Middelburg Opvang voor kinderen van 114-4 jaar. ma. di. en do. en vr. van 8.30-17 uur. Wo. van 8.30-13 uur. tel. 01180-26125. NVSH, Wijngaardstraat 9, Goes, In fo/bibliotheek, 1 e en 3e maandag van de maand van 20.00-22.00 uur. Open huis 2e en 4e zaterdag van de maand van 10.00-15.00 uur. Middelenver koop tijdens de openingsuren of via telefoon 01180-15290. Telefonische hulpdienst. NVSH 01100-21724. Werkgroep Homofilie Walcheren, Informatie postbus 252,4380 AG Vlis singen of Sociëteit Coffeeshop Belle Amie, Bellamypark 10, Vlissingen. Tweede en vierde woensdag van de maand 20.00 uur. Bureau van de stichting voor niet-gehuwde moeders, Loskade 25, Middelburg, tel. 01180-27211. Spreekuur volgens afspraak. Bejaardencentrum Ter Reede, Kou- dekerkseweg 814382 EJ Vlissingen, tel. 1184-17820. Informatie betreffende verzorgingstehuis en bejaardenwo ningen. Spreekuur maatschappelijke werkkracht ma. en do. van 9 tot 10 uur, telefonisch bereikbaar ma. t/m vr. van 9.00 tot 9.45 uur. Alg. Reclasseringsvereniging, Sta- tionsstr. 9, Middelburg, tel. 01180-26157. Geop. op werkdagen van 9.00 tot 12.30 en van 13.30 tot 17.00 uur. Leger des Hells, Afd. reclassering- maatschappelijk werk, Turfkaai 23, Middelburg, tel. 01180-37744. Ge opend van 9.00 tdt 17.00 uur. Stlmezo Zeeland,I Hulp bij onge wenste zwangerschap. Molenstraat 17, Groede, tel. 01171-1550. Voor heel Zeeland. Vereniging van slechthorenden afd. Zeeland, G. v. d. Veenstraat 42, Middelburg, tel. 01180-13741. VIDO-groep, (Vrouwen in de over gang). Inlichtingen 01185-1352.

Scheldebode | 1981 | | pagina 5