Hoechst en fluor Cabaret Nar in V estzaktheater LEKKER VOORDELIG SCHOUDER- EXTRA VOORDELIG Peter Faber met tweede show in Vestzaktheater PRESTATIELOOP DYNAMO '70 DONDERDAG t/m ZATERDAG VARKENSLAPPEN GEBRADEN GEHAKT 200GRAM Schrijvende lezers Ouderen kunnen sjoelen in Bachten Reede Maandag 9- dinsdag 10 en woensdag 11 maart DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 4 MAART 1981 MAGERE KILO 213 Vier koren maakten plaat bij 40- jarig jubileum dirigent Bakker foto: Cor Schuilwerve. De redactie van uw blad blijkt een trouw supporter te zijn van „De Gouden Delta" het blad van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Re gelmatig wordt in De Schel- debode weergegeven wat de Gouden Delta-redactie in ne gatieve zin over de industrie te vertellen heeft. Let wel, wij zeggen niet, dat de pers niet het recht heeft kritiek te spuien, maar dan moet wel van feiten worden uitgegaan en niet van veronderstellin gen. Dat laatste was in de editie van 25 februari j.l. weer rijkelijk het geval. De vergrote fluorneerslag zou volgen de Gouden Delta ver oorzaakt kunnen zijn door het verbranden van een aan tal 200- litervaten met fosfor- houdend afval afkomstig van de stilgelegde Trevirafa- briek. Onzin!!! De polycon- densaatfabriek, het stilge legde onderdeel van de Tre- vira Grondstoffen Fabriek heeft niets, maar dan ook niets te maken met fosfor. Laat staan dat het afval van die fabriek fosfor zou bevat ten. Om de klepel op de goede plaats te hangen: In de tweede helft van vo rig jaar is het nodige in het verleden „opgespaarde" af val, dat in de fosforfabriek met fosfor in aanraking was geweest en dat tijdelijk in vaten was opgeslagen, opge ruimd. Dat is op een zeer zorgvuldige manier gebeurd. De zich in dat afval (werk handschoenen, hout, zand- resten) bevindende fosfor- resten werden met behulp van warm water verwijderd. De op deze manier van fosfor ontdane afvalstoffen werden vervolgens in de slakkenbed- den verbrand. Het warme reinigingswater werd door het zuiveringsstation ge voerd, waar de fosforresten er werden uitgehaald (terug gewonnen). Van illegale ver branding van het afval in de ovens is dus geen sprake. De ze werkzaamheden werden uitgevoerd in overleg met de „En gij zult Hem de naam Jezus geven, want Hij zal Zijn volk verlossen van hun zonden". Math. 1:21. Ga tot Hem met uw zonden, belijdt ze en u zult gered zijn van het oordeel. M.C. DE KONING, Berkenstraat 5, Oost-Souburg. Telefoon 01184-63341. (Gratis op aanvraag: ,,De toestand na het ster ven"). betrokken autoriteiten. Dit gebeurt ook nu nog met soor- gelijk afval dat regelmatig ontstaat. Volgens hetzelfde artikel is Hoechst ook op een ander ter rein nog illegaal bezig ge weest. Citaat: „Hoechst zou gedurende een aantal weke- lij ks tien tankwagons met af- valprodukten uit een nieuwe Duitse fabriek hebben ver werkt". Onjuist. Wat was het geval? Bij wijze van proef is één keer de inhoud van één wagon, zijnde 20 m3 afvalwa ter op het slakkenbed ver- sproeid. De proef was geen succes en dus bleef het bij deze ene keer. Ook dit experi ment werd uitgevoerd nadat er tevoren met de betrokken autoriteiten over gesproken was. En tot slot wordt er in het door u geciteerde artikel uit de Gouden Delta nog iets gezegd over drie putten die elk honderd bij dertig meter groot zouden zijn. En in die putten zou afval van ondui delijke afkomst zijn gestort. Weer even de juiste infor matie. Er is één kuil op ons terrein aanwezig waarin ste nen, puin en stukken afge broken electrodes (inert ma teriaal koolstof) zijn gedepo neerd. Dit is geen chemisch afval. Verder wordt momen teel op één plaats op ons ter rein onderzocht of er eventu eel chemisch afval aanwezig is. Het zou, geachte redactie van De Scheldebode, een goe de zaak zijn als u, voordat u artikelen zonder meer over neemt, ook de andere partij eens aan het woord laat. Dat is, dachten wij, een goed ge bruik. Hoechst Holland N.V. Vestiging Vlissingen ,M.A. Mondeel AAGTEKERKE - Waar schijnlijk half april ver schijnt er een langspeelplaat met vele gevarieerde werken op het geestelijk vlak ge maakt onder leiding van di rigent F. Bakker uit Aagte- kerke. Reden tot het laten persen van deze plaat is het veertigjarig dirigenten jubi leum van de heer Bakker. De netto-opbrengst van de plaat gaat naar een onderwijspro ject in Haïti, van de stichting „Woord en Daad". Bakker is een bescheiden. Dat blijkt als hem wordt ge vraagd eens iets te vertellen uit zijn „dagboek van een di rigent". Dagboek, omdat Bakker nagenoeg iedere avond voor een van zijn vier koren staat met het bekende stokje. Overdags is hij eige naar van een rijwielhandel en werkt hij met weer een énder stokje: de spaak. Maar Bakker weet niet veel te vertellen uit dat dag boek; hij glimlacht bij het verzoek en zegt „Ach, ik weet niet. Ik geef me met hart en ziel aan het geestelijke, voor namelijk evangelisatie- lied en ik leef daar zó mee dat ik eigenlijk één ben met de mu ziek en er weinig over kan vertellen. De muziek, het koor, het dirigeren, ben ik- zélf." Hij dirigeert dus vier koren: „Zanglust", „NCVB", „Nut en Genoegen" en „In ternos" (drie Walcherse ko ren en een Bevelands koor uit 's-Gravenpolder). Daarnaast bespeelt hij het orgel van de kerk in Aagtekerke. Tenslot te is hij dan nog bestuurslid - in de schaarse vrije tijd die hem buiten het dirigeren nog VLISSINGEN - Donder dag 5 maart kunnen oudere Vlissingers in dienstencen trum Bachten Reeds aan de Vreedehoflaan weer sjoelen. Dit is de eerste van een reeks van drie sjoelmiddagen. Er wordt een competitie gehou den waarvan aan het eind een algemeen klassement wordt opgemaakt met als in zet een wisselbeker. Iedereen die dit spel speelt of wil leren is welkom. Inschrijvingen aan de zaal. rest - van de brandweer, de speeltuinvereniging en de Oranjevereniging. Is verder nog kerkvoogd. Toen wij de weg vroegen wist niemand Dorpsplein 14. Toen wij vroe gen „en meneer Bakker dan?" wist men het direct. Typerend voor de jubileren de dirigent die klaarblijke lijk een centrale plaats in neemt zonder zich er van be wust te zijn. Het liefst wil hij de mensen oproepen in te tekenen voor de langspeelplaat in plaats van zichzelf te noemen. „Alle leden van de koren hebben zo enthousiast toegezegd mee te doen met de opname vanwe ge het goede doel dat het ge luid van de plaat daarvan zal getuigen. Uit volle borst zingt met fantastische liederen. Enkele met solistes en ook een prachtig orgelsolo van de Middelburgse organist Piet Feij. Waarom was men zo' enthousiast? Vanwege dat verre land Haïti, waar men het geld voor onderwijs aan die kmdcren zo ontzettend nodig heeft. Onze kinderen kk2n ^Yel naar school. Mij n klemkinderen hebben ook het voor hen geschikte on derwijs genoten, maar die kinderen dóór, vind ik, moe ten toch ook onderricht wor den. En bovendien getuigen wij daarnaast van Gods Woord." Wanneer de plaat overi gens uitkomt weet Bakker nog niet exact; hij verwacht dus half april, uiterlijk begin mei. In ieder geval kan men nu nog intekenen bij'één van de onderstaande adressen. Hij vraagt wel dit dan heel snel te doen, omdat er niet meer dan duizend exempla ren op de markt worden ge bracht (ad 19.90), maar één malig wordt geperst en.... het belangrijkste zegt hijzelf, het is een rijk gevarieerde plaat op 't geestelijk vlak. Inteke nen kan bij A.J. Walhout, tel. 01103-2365, mevr. Coomans, •tel. 01188-1592 en A. Jacobse, tel. 01180-34924. VLISSINGEN - In het Vestzaktheater is dinsdag 10 maart het programma „Zonder twijfel" te zien van Cabaret Nar. De teksten van dit programma zijn geschreven door Youp van 't Hek die samen met Aletta de Nes en Hans van Gelder deel uitmaakt van Cabert Nar. Youp liet zich inspireren door een tekst van de dichter De Genestet: „En doe ik dan min ogen toe, dan wil ik 't wel geloven, maar als ik ze weer opendoe, komt steeds de twijfel boven. Het cabaret begint om half negen. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal en bij Uit in Zeeland. VLISSINGEN - „Langzaam haasten" heet de show waarmee Peter Faber vrijdagavond in het Vlissingse Vestzaktheater te zien is. Peter Faber, zeer bekuxiam in het acteren, mimen, jongleren, tapdansen, gaat gewoon door op de weg die hij bij zijn eerste show, Maat 45, heeft ingeslagen. Het solo-cabaret van Faber begint om halfnegen. Kaarten verkrijgbaar bij Uit in Zeeland en aan de zaal. OOSTKAPELLE - De Middelburgse atletiekvere niging Dynamo '70 houdt op zaterdag 7 maart haar jaar lijkse massale prestatieloop in het fraaie duingebied van Oranjezon. Start en finish zijn op het terrein „De vier hoogten" aan de Duinweg in Oostkapelle. Vanaf halféén 's middags is daar het wed strijdsecretariaat geopend. De jeugdprestatieloop over 4 kilometer begint om twee uur. De ouderen vertrekken een uur later en zij mogen deelnemen aan een loop over 5, 10 of 15 kilometer. Om vijf minuten over drie begint tevens een speurtocht voor de allerkleinsten. Iedereen die de speurtocht of een loop binnen de ruim gestelde tijdslimiet vol brengt ontvangt een herin neringsmedaille met lint. Wie vooraf inschrijft via de heer J.A. Vermeule, Ol. Cor- baulstraat 1 in Middelburg betaalt een rijksdaalder. Wanneer men zich op 7 maart als deelnemer meldt bij het wedstrijdsecretariaat bedragen de kosten drie gul den. VLISSINGEN - Iedere woensdagavond van zeven tot acht uur is er in het Wol- tershuis in Vlissingen een te kenclub voor meisjes en jon gens van acht tot twaalf jaar. Er kunnen nog enkele kinde ren komen bij deze groep. 945 Lange Delft 55, Middelburg. l/pftOtotuud \Zoo%de£lg

Scheldebode | 1981 | | pagina 11