„FLUOR-BOEREN" TEVREDEN MET SCHADEREGELING Atletiekprogramma in Wilhelminabos (Visdag voor rolstoelers j 1 wordt geprolongeerd Hongaarse volksmuziek Visöntö Ensemble in LTS Vlissingen Jeremiasse in Goes voorziet heel Zeeland van revalidatiehulpmiddelen LTS Klarenbeek toont verschillende mogelijkheden „Mooi weer vandaag" in Kuiperspoorttheater Rijdend Bijbelhuis in Grijpskerke Twee concerten in American BURGEMEESTER HUBER OPENT VRIJDAG NIEUW BEDRIJF Dia-serie over Zwitserse herders Bevelandrit gaat door op 7 maart DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 FEBRUARI 1981 Vrouwen kunnen meepraten over emancipatie Postzegelmarkt in 't Anker Wie verloor linker wijnrode dameshandschoen Bijeenkomst werkgroep stadsvernieuwing Sociaal werk Berger-Joziasse 65-jaar samen Wijkavond over arbeid en baanloosheid 217 MIDDELBURG - Op vrij dag 27 februari zal om 9.45 uur het Overleg Emancipa tiewerksters bijeenkomen in het Provinciehuis aan de Sint-Pietstraat in Middel burg. Na een inleiding van de voorzitsters vertellen de bei de emancipatiewerksters over de ervaringen in hun werk. Daarna is er gelegen heid tot bespreking van agendapunten die tot aan het begin van de bijeenkomst kunnen worden ingebracht. De bijeenkomst is toegan kelijk voor alle vrouwen in Zeeland. De organisatie van deze ochtend is in handen van de Begeleidingsgroep Emancipatiewerksters Zee land. GRIJPSKERKE - Van 2 tot en met 4 maart komt het Rij dend Bijbelhuis van het Ne derlands Bijbelgenootschap in Grijpskerke. De bijbelauto gaat door de straten en medewerkers uit de verschillende plaatselijke kerken zullen de nieuwste bijbeluitgaven laten zien. Bijbels en bijbelgedeelten zijn verkrijgbaar in verschil lende uitgaven. Voor geeste lijk gehandicapten zijn er in de serie „Wat de bijbel ons vertelt" vijfentwintig deeltjes verschenen. Deze boekjes worden ook gebruikt voor kleuters. Al deze boeken en een aantal andere boeken zij n in het Rij dend Bij belhuis aanwezig. VLISSINGEN - Op zater dag 28 februari wordt er in het Anker aan de Bonedijk- straat in Vlissingen de maan delijkse postzegelmarkt ge houden, uitgaande van de landelijke postzegelvereni ging Unicum. Er zijn naast een grote sor tering postzegels van Neder land en uit het buitenland ook andere materialen op postzegelgebied aanwezig, zoals eerste-dagenveloppen, blokken van vier zegels, mis drukken, luchtpostenvelop pen, postzegelboekjes en der gelijke. Belangstellenden kunnen van één tot vijf uur terecht. MIDDELBURG - Dit weekeinde twee concerten in Bar American in Middel burg. Vrijdag 27 februari treedt de rockgroep Fuzz op. De groep speelt uitsluitend eigen werk onder de noemer punk-rock. Het begint om halftien. Zaterdag 28 februari geeft de Wattel-Session-Band een concert. Dit begint om half- elf. Dierenleed in de weilanden gezondheid te slecht wordt. rond het Sloegebied: de kans is groot dat de schapen moeten worden „opgeruimd" als de foto: Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - Hoe kunt u nu een boerenbe drijf draaiende houden, terwijl u voortdurend schade lijdt aan gras, ge was en beesten door een constante fluorregen? Dat vroeg de redactie van de Gouden Delta, het blad van de Vereniging Milieu hygiëne Zeeland, aan een aantal boeren die rond het Sloegebied wonen. Sinds augustus vorig jaar is de fluorneerslag bijna ver dubbeld. Het gevolg was dat het gras zoveel fluor bevatte dat de koeien eerder op stal moesten,het ingekuilde bie tenblad voor een groot deel moest worden vernietigd en de buiten blijvende schapen met stramme poten en opge trokken buiken door de wei liepen. De boeren blijken niettemin best tevreden te zijn met de oplossingen die er voor hun problemen zijn ge vonden. De meeste boeren willen er niets over zeggen. Steenblok uit Nieuwdorp zegt bijvoor beeld: „Het is mijn brood, hè. Belt u maar naar de gezond heidsdienst. Die kan u alles vertellen". Dat deed de red actie van de Gouden Delta en directeur Tesink van de Ge- zondheidsdienst voor dieren in Zeeland zegt: „Van de boe ren zult u inderdaad geen klachten horen. Die zijn uitermate tevreden over de manier waarop de zaken lo pen. Wij regelen alles voor ze. Van eventuele schade maken wij een nota en twee tot drie weken later hebben de fa brieken het geld al op de giro van de boer overgeschreven. Het marcheert voortreffe lijk". Sinds de komst van fluor- verontreinigers Hoechst en Péchiney elf jaar geleden blij ken zo'n dertig boeren on der voortdurende begelei ding van de gezondheids dienst te staan. De fabrieken betalen de schade kennelijk zeer vlot. Het artikel kreeg daarom als kop mee: Beurzen open, mondje dicht. De redactie zocht ook naar de oorzaak van de fluorver- dubbeling. Volgens beide fa brieken zou er namelijk niet meer fluor de pijpen zijn uit gegaan dan is toegestaan. De redactie oppert als mo gelijke oorzaak de verbran ding van een aantal 200-liter- vaten met fosforhoudend af val, afkomstig van de stilge legde Trevira-fabriek. Dit afval zou gedurende acht maanden illegaal zijn verbrand in de fosforovens. De V.M.Z. heeft dit doorgege ven aan voorzitter Wim Don van de Provinciale Raad voor het Milieu en de Inspectie voor de Volksgezondheid en Milieuhygiëne. Hoechst is volgens de Gou den Delta ook op een ander terrein nog illegaal bezig ge weest. Hoechst zou geduren de een aantal weken weke- lij ks tien tankwagons mét af- valprodukten uit een nieuwe Duitse fabriek van Hoechst hebben verwerkt. Dit afval mocht in Duitsland niet wor den verbrand en dat zou bij wijze van proef in de Vlis- singse vestiging zijn gebeurd. De redactie van de Gouden Delta: „Als iemand de vuil niszak te vroeg buiten zet, volgt er onvermijdelijk een bon. Wat krijgt Hoechst?". In een artikel over stort plaatsen van chemisch afval tikt de redactie Hoechst ook al op de vingers. Hoechst zou „vrijwel zeker" op eigen ter rein drie putten hebben vol gestort met afval. Onduide lijk is wat voor afval. De drie putten zouden elk honderd bij dertig meter groot zijn en tien tot vijftien meter diep. Nadat de putten volgestort zijn, zijn er wegen over aan gelegd, aldus de Gouden Del ta. VLISSINGEN - Het toonaangevende Hongaarse Visöntö Ensemble treed aanstaande vrijdagavond op in de LTS aan de Zaaihoekweg 1 in Vlissingen. Visöntö brengt vrije bewerkin gen van oude Hongaarse volksmuziek. De vier groepsleden zijn vaak op internationale folk- festivals te vinden. Ze com poneren ook regelmatig mu ziek voor televisie- en bio scoopfilms, en dansen. theaterstukken Het optreden begint om halfnegen. In de periode van 11 tot 18 februari 1981 werden bij de gemeentepolitie te Vlissin gen, de volgende voorwerpen aangegeven: bankbiljet, kin- derbril, model motorboot, sierdeksel motorfiets, linker wijnrode dameshandschoen, bruine kinderportemonnee, gouden zegelring met in scriptie, gouden oorknop, 3 sleutels aan zwarte band, 2 sleutels aan bruin label, rood geblokte aanhaakfietstas. Aangegeven dier: in asiel: zwart/witte gec. kater 8/9 jaar. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode werdbij de gemeentepolitie te Oost-Souburg een groen ka- belslot aangegeven. GOES - „Jaar van de gehandicapten? Voor ons iedere dag een dag van de gehandicapten", zegt de heer A. van Eijkeren, medewerker in het nieuwe bedrijf van Jeremiasse aan de Verrijn Stuartweg in Goes-Zuid. Puur toeval volgens hem dat dit bedrijf, dat is gespecialiseerd in rolstoelen, wandelwagens, loophulpen en revalida- tie-artikelen, op de eerste dag van dit jaar voor gehandicapten zijn poorten heeft geopend. De officiële opening zal aanstaande vrijdag worden verricht door de Goese burge meester mr. F.G.A. Huber. Na deze opening is er vanaf vier uur een receptie. Daarna kan het bedrijf worden bezocht tijdens een „open huis" op zaterdag 28 februari en maandag 2 en dinsdag 3 maart van 10.00 tot 17.00 uur. De firma Jeremiasse en Zn. zetelt al vanaf 1930 in Goes, waar zij zich specialiseerde in de verkoop van tweewie- Iers. In 1974 begaf men zich voorzichtig op het verkoop pad van rolstoelen. Mede door de invoering van de Al gemene Arbeidsongeschikt heidswet (AWW) werd in 1977 speciaal voor de groep revalidatiehulpmiddelen een ruimte in de Ganzepoort- straat in gebruik genomen. Omdat deze ruimte te klein bleek, werd in de zomer van 1980 de eerste paal geslagen voor het nieuwe pand aan de Ver rijn Stuartweg. Het gebouw met een to taaloppervlakte van 600 vier kante meter, bestaat voor de helft uit een kolossale show room. Verder omvat het be drijf kantoren, een magazijn en een werkplaats, waarin Wim Zonnevijlle 'n mon teur met gouwe handen") de rolstoelen nauwkeurig aan past aan hun toekomstige ge bruikers. Naast de twee ge noemde medewerkers wordt het bedrijf gerund door eige naar K. Jeremiasse, die zich vanaf 1974 toelegt op revali datiehulpmiddelen, terwijl broer H. Jeremiasse de twee- wielerspecialist blijft. Het werkgebied van Jere miasse omvat de gehele pro vincie Zeeland en Kinderen bekijken de klassen tijdens een eerder gehouden open dag. MIDDELBURG - Zaterdag 28 februari is in het Kuiper spoorttheater in Middelburg het toneelstuk „Mooi weer van daag" van David Storey te zien door de speelgroep „Les Comédiens" uit Uden. VLISSINGEN - De Op- bouwwerkgroep Stadsver nieuwing houdt op woensdag 25 februari een bijeenkomst in samenwerking met de ge meenteraadsfractie van het C.D.A. in Welzijnscentrum Bachten Komme. De aanleiding tot deze bij eenkomst is de kritiek van de C.D.A.-gemeenteraadsfracti e op het functioneren van het opbouwwerk stadsvernieu wing tijdens de algemene be schouwingen met betrekking tot de behandeling van de gemeentebegroting 1981. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het is de eerste Nederland se amateurtoneelvereniging die dit stuk op het repertoire heeft gezet. In het stuk ont moeten twee mannen elkaar in de tuin van wat een groot en sjiek landelijk hotel zou kunnen zijn. Ze praten over alles waar mensen die elkaar oppervlakkig kennen over praten. Hun gesprek lijkt op het eerste gezicht zeer gede tailleerd, maar is bij nader inzien bij zonder vaag. Zij n de heren werkelijk wat ze zeg gen dat ze zijn? Weldra krij gen de gedistingeerde heren gezelschap van twee ontwik kelde vrouwen, die dubbel zinnige en vulgaire opmer kingen maken. Niettemin blijven de heren bij de dames en vormen zelfs paren. „Ik wou dat ik er niet zo om gelachen had", schreef een Londense criticus na de pre mière in juni 1970. „Mooi weer vandaag" be gint om acht uur. Organisatie Stichting Middelburgs Thea ter. MIDDELBURG - Door middel van een diaserie en een ronduxindeling kunnen ouders van toekomstige leer lingen deze week een idee krijgen van de verschillende opleidingen die de Klaren beek, LTS in Middelburg in haar pakket heeft. Zij kun nen in de LTS terecht op don derdag 26 februari van twee tot kwart voor vijf en van zeven tot negen uur. Leerlingen en ouders van leerlingen van andere scho len van voortgezet onderwijs die een andere school overwe gen zijn eveneens welkom. Voor leerlingen van de basis scholenzijn afgelopen maan dag en dinsdag al open dagen gehouden. In totaal hebben 950 leerlingen in dat kader de LTS in Klarenbeek bezocht. Goeree-Overflakkee, waar bij de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD) als adviesorgaan voor de be drijfsvereniging de grootste afnemer is. Er wordt met na me geleverd aan verzor gingstehuizen zoals „Maria Terweel" en „Ter Valcke" en aan kruisverenigingen. Hierbij is volgens van Eij keren het sociale werk niet te onderschatten. Hij: „Ik zit veel op de baan om de spullen af te leveren. Mensen moeten dan voor het eerste met die rolstoel de straat op. Nou, dan ga je mee en daar ben je dan soms een halve dag mee weg. Sociale contacten proberen we daarbij te stimuleren en met de meesten hebben we dan ook een nauw contact. Het uitleggen kan in een kwartier, maar het kost eer der enkele uren..." Van verkopen in de zin van een fiets of een meubelstuk aan de man brengen is in deze branche geen sprake. Leve ring van een artikel ge schiedt in uitvoerig overleg met deskundigen en de ge bruikers die nu hun keuze niet meer uit een folder hoe ven te bepalen. Het ruimte gebrek is volledig opgelost, terwijl het nieuwe bedrijf nog over een uitbreidings mogelijkheid beschikt tot 1200 vierkante meter. „We kunnen nu eindelijk laten zien wat we hebben", aldus van Eijkeren. WILHELMINADORP - Een uitgebreid atletiekpro gramma wordt zaterdag 28 februari afgewerkt in en rondom het Wilhelminabos in Wilhelminadorp. Reeds om elf uur 's mor gens beginnen de wedstrij- VLISSINGEN - Zondag 8 maart zijn de heer en me vrouw Berger-Joziasse uit Vlissingen vijfenzestig jaar getrouwd. Op zaterdag 7 maart houden zij een receptie in het clubhuis van Mara thon aan de Bosweg. De re ceptie is van 16.00 tot 18.00 uur. Om ongeveer vijf uur zal de burgemeester met zijn echtgenote het echtpaar ge lukwensen namens het ge meentebestuur. MIDDELBURG - De wijk- gemeenten van de Ontmoe- tingskerk en de Getuigenis- kerk in de Stromenwijk en 't Zand in Middelburg houden op donderdag 26 februari een wijkavond met als thema Arbeid en baanloosheid". Er wordt een inleiding ge houden door ds. Hiensch, provinciaal werker van de Nederlands Hervormde Kerk. De bijeenkomst vindt plaats in een zaal van de Ge- tuigeniskerk en begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - De Stich ting Welzijn voor ouderen in Vlissingen houdt op maan dagavond 2 maart een ge- luids- en dia-serie met als titel Wir Sennen. Het gaat over het leven van herders in een Zwitserse Sennhütte. Het begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf dinsdag 24 februari bij de receptie van Bachten Komme. den voor scholieren. Er wordt gelopen in groepen, gerang schikt naar de leeftijden van 8 tot en met 12 jaar. Iedereen ontvangt een herinnerings medaille. Vanaf één uur 's middags 'komen de wedstrijdatleten in actie en wel alle categorieën vanaf pupillen tot en met ve teranen. Tevens is dat de laatste wedstrijd in de Zeeuwse cross-competitie. Om kwart voor vier komen dan nog de trimmers aan bod. Men kan kiezen om deel te nemen aan een loop over 3 kilometer, 5,8 kilometer of 8,6 kilometer. Ook de trimmers ontvangen na afloop een her innering. Men kan voor deze trimlo- pen inschrijven tot half vier in het Wilhelminahuis. Het inschrijfgeld bedraagt voor jongens en meisjes tot en met 12 jaar twee gulden en een rijksdaalder voor ouderen. BERGEN OP ZOOM - De vierde Bevelandrit van de autosportclub Krabberijders die in eerste instantie ge pland was op 21 februari is vanwege het carnavalsge druis in Bergen op Zoom ver schoven naar zaterdag 7 maart. De uitzetter van de trajecten is Ad Akkermans, terwijl Jan Dietvorst de sportcommissaris van deze Bevelandrit is. De deelnemers wordt ver reden in drie klassen. De eer ste deelnemer vertrekt om kwart over acht bij manége Mon Plaisir in Wolphaarts- dijk. Daar kan vanaf half acht ingeschreven worden. De route bestaat uit twee tra jecten. In het eerste deel moe ten de pijlen op een kaart- fragment gereden worden via de op één na kortste route en in het tweede deel moet men de punten benaderen via een vrije route. ^JIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlIHMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllllllllll'IIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH^ THOLEN - „Wegens succes geprolongeerd", zou de titel kunnen zijn van dit bericht. Er komt een vervolg op de zeer ge slaagde hengeltocht voor gehandicapten van 10 april 1980, op de O os ter- schelde. Het sportvisserijbedrijf Moerland-van de Velde te Tholen nodigt dit jaar 42 rolstoelers uit om een dag je op hun kosten te komen vissen. Hengels (mag men ook zelf meenemen), aas en een lunch aan boord zijn gratis. Voor vervoer moet men in principe zelf zorgen (vrienden, kennis sen, familieleden). Per persoon mag een begelei der worden meegenomen. Aan boord zullen echter genoeg deskundige perso nen aanwezig zijn om te helpen b.v. op hengelge- bied (Kees Ketting, Frits Burger, Anton van der Vet). Ook voor paramedi sche begeleiding wordt gezorgd en er zal een speedboot standby zijn. De organisatie van het ge heel zal in handen zijn van: Rien van Nunen, Peppelgaarde 24. 4871 TE Etten-Leur, tel. 01608 - 20080. Datum van aanmel den vanaf 5 maart a.s. (te lefonisch liefst nk 19.00 u.). Bij een aanmelding van meer dan 42 personen zal worden geloot, met dien verstande dat rolstoelers daarbij voorgaan. De or ganisatie kan tenslotte in speciale gevallen voor vervoer per rolstoeltaxi zorgen. Schriftelijk of te lefonisch aanmelden bij: Rien van Nunen en wel vanaf 5 maart a.s. =fillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllHllllllllllllllllllllllimilllllllllllllMIMIIIIIHIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi=

Scheldebode | 1981 | | pagina 17