DE GEVELTJES 'zie, ik: maak alle dingen nieuw' een beest-achtig goed fotomotief Dieren zijn goede motieven voor fotografen en fil mers. Zij zijn vaak mooi en sierlijk. Of heel bijzon der. Jonge dieren zijn vaak ontroerend. Dieren kunnen ruig zijn of voor humoristische effekten zorgen. Van die "beestenboel" vindt u op deze bladzij een of meer voorbeelden. Om u te laten zien, dat dieren bijna altijd goede foto's opleveren. Of goede scènes voor wie ze volgt met de filmka mera. Goed idee: zet uw huisdier of andere beesten in uw omgeving eens op de plaat. Het resultaat is vaak "beest-achtig" goed. DENKT U OVER l ALUMINIUM? NIET DOEN! t-r-ir-rl /T ALUPOL - Van Oiahoeckstraat 169. hoek Paul TOONZAAL Krugeratraat-Tel 01184-14318 Vliaslngen SHALOM ISRAEL Camping Olmenveld Gapingseweg 5, Serooskerke (W) 01189-1285 b.g.g. 01100-21871 KIPCARAVANS Toegang vrij BRUILOFTEN, P.V.-AVONDEN, JUBILEA enz Hond in kunstwerk Wat is er nu gewoner dan zo maar een scheefgegroeide boom, wat mist en een hond op het grasveld? Toch is deze plaat een kunstwerkje, dat een heel bij zondere sfeer heeft, 't Komt ook door de mist, die maakt, dat het net lijkt of de wereld achter de boom ophoudt. Zelfs de keuze van de hond is van belang; een minder sierlijke hond zou een deel van het effekt hebben be dorven. Portret van een paard manier gedaan, want de voor- Zo mag je deze knappe plaat kant en de neusharen zijn scherp van een paardenhoofd best noe- afgebeeld. De achtergrond en men. De foto is genomen met zelfs het paardenlijf zijn al zo een telelensje, waardoor maar onscherp, dat daardoor het een klein gebied helemaal scherp hoofd nog sprekender naar vo- is. Dat is dan wel op de goede ren komt. Beroepsmodellen kleintjes zat te twijfelen of 't-ie Zo zou je die drie kleine Siamese eigenlijk nog wel honger had. poesjes kunnen noemen, zó gra- Daardoor komt het knappe poe- cieus en fotogeniek zijn ze. De zekopje goed in beeld. Wie jon- fotograaf heeft op het goede ge katjes in huis heeft, moet de moment gewacht door af te kamera maar dicht bij de hand knippen juist toen een van de houden om niets te missen. kor zou zijn gekozen, dan was het dier niet zo opvallend ge weest. De tweede tip: neem die- renfoto's bij voorkeur niet van bovenaf, maar houdt de kamera iets boven het dier of op oog hoogte. 'n "Luchtfoto"vaneen beest is meestal niet leuk. Twee tips Deze simpele foto van een trouw huisdier brengt twee tips in beeld voor het maken van goede die- renfoto 's. De eerste is: let ook bij dieren goed op de achter grond. Als hier een donker de- Zelf iets in scène zetten wandelen en een stukje oud brood meeneemt, kan een serie Er zijn mensen, die niet weten van deze leuke plaatjes schieten, wat ze moeten fotograferen. De fotograaf koos met opzet Dan is dit een inspirerend voor- wat tegenlicht, waardoor de beeld, want wie bijvoorbeeld kontrasten tussen licht en don- met de kinderen in een park gaat ker worden geaksentueerd. Dieren en mensen Een bijzondere kans op mooie foto 's geeft een jachtpartij, zo als deze in enkele streken van ons land nog wordt gehouden. Zo 'n foto moet je eigenlijk in kleuren zien: de fleurig-rode jassen van de jagers, de glan- zend-bruine kleur van de paar den tegen de achtergrond van een herfstig groen... wie leest over zo 'n evenement moet er be slist eens met de kamera naar toe. I Laat het denkwerk en de hoofdbre- I kens gerust aan ons over Wij zijn specialist als het gaat om alumi- V, mum Voor nieuwbouw maar zeker „^ook voor renovatie waar wi] met een lJ speciaal ontwikkeld profiel werken U maakt Uw wensen kenbaar Wij J adviseren, berekenen, monteren en pi garanderen tl Dat is van Alupol - kort en krachtig Ramen, deuren, aandrukschuifdeuren. exclusieve ingangspartijen, winkelpuien, windschermen, lui fels. profielen, gevelbekledingen en kunststoffen Op foto-safari wijze in beeld te brengen. Deze foto is gemaakt in een dieren- Nog een voordeel van dieren- tuin en dat is een waar ideeën- foto 's maken: je hebt er vaak al- park voor fotografen: wie er een le tijd voor. Zo'n flamingo bij- uurtje of wat ronddwaalt komt voorbeeld heeft geduld en geeft met een rijke buit aan foto 's van alle kans om hem op de juiste deze vreedzame safari thuis Regelmatig gebruikte Israël avond op 17 oktober in de Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat te Middelburg aanvang 20.00 uur. Spreker: Dhr. K. R. van Oordt. Film, Israëlisch verkeersbureau. Stands aanwezig met diverse Israëlische produkten. L Openingstijden W zaterdag 20 00 uur i zondag 15.00 uur andere dagen op afspraak Jezus maakt alles nieuw. Bij Hem zijn er geen loze beloften. Twijfeit U? Hij doet wat Hij zegt. De vernieuwing die Hij in Uw leven doet is geen broddelwerk of 'restau ratie'. Alles wordt nieuw, splinter nieuw. Uw leeg gevoel, Uw onvrede, Uw konflikten, Uw ruzie, haat, egoisme, Uw krijgt definitief een einde. Jezus alleen geeft die in nerlijke vrede en rust, die U al zo lang 'elders' heeft gezocht. Laat Je zus de 'baas' in Uw leven zijn; de lei ding is bij Hem in goede handen. Of U nu rijk of arm bent: Jezus maakt ai- les nieuw. Nu. Hij is het licht ook voor U. over ons werkelijk unieke horecabedrijf met mogelijkheid voor diverse ge legenheden, zoals: Van maandag t/m vrijdag Inlichtingen: tel. 01105-1717 b.g.g. 1954 Sjoooooooooogooocoaoocoooooooooooooooooooo1 i

Scheldebode | 1980 | | pagina 17