Garage Renton nu op één adres Excursie langs Vlissingse orgels Boogschutters twee dagen in de slag op Scheldestad-toernooi 1980 Open dag Barbus Conchonius in nieuw onderkomen Chinees halen bij Tai Tai aan Hogeweg Workshop fotografie UIT HET ZEEUWSE ZAKENLEVEN Wintermode in Open Hof Voorzitter VMZ over LPG-gevaar Verkoping van handwerk en voorlichting op vervoer in Bachten Reede ,,Stop Borssele" doet mee aan actie Dodewaard VTV houdt Olympische dag Fijnvandraat spreekt op bijbelavonden Bingo in Buut Wie wil soos Second Home draaiende houden? Najaarsbeurs Philatelica Disco -special over Rolling Stones Wie verloor valhelm? Pools dans - en zangensemble in schouwburg U.V.V. houdt kledingbeurs Voorlichting voor motorrijder DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 8 OKTOBER 1980 213 Trimmers bij Marathon zijn twaalf tot zestig fotoCor Schuilwerve. V LISSIN GEN-Zondag 5 oktober is de Vlissingse trimgroep van Marathon weer begonnen met het nieuwe trimseizoen. De trimgroep, die geleid wordt door Gerard Rodts, begint nu aan het elfde seizoen en is mogelijk één van de oud ste van Nederland. Rodts: „We hebben zoals ie der jaar weer een enthousiaste groep trimmers bij elkaar. Er is zo langzamerhand een vaste kern van zo'n twintig deelne mers, maar vaak loopt het wel uit tot vijftig of zestig mensen. Het is wel duidelijk dat de mensen te weinig bewegen en daarom is zo'n wekelijks trai ningsuurtje op de zondag erg goed. Wel vind ik het erg be- langrij k dat de mensen voordat ze met trimmen beginnen, eerst zich eens door de dokter laten onderzoeken, want hoe wel trimmen geen prestatie- sport is, wordt het lichaam toch flink belast". Bij het trimmen gaat het om de lol van het bewegen. De ge zelligheid is dus een belangrijk punt. Aan het trimmen kan ie dereen meedoen, jong en oud, mannen en vrouwen. „De jongste deelnemers zijn bij ons zo'n twaalf jaar en de oudste ongeveer zestig", ver telt Rodts. j,Nu is het natuur lijk wel zo dat we het pro gramma aanpassen aan de deelnemers. We wachten altijd op de laatste. Prestatie is im mers niet zo belangrijk. Het gaat alleen om het bewegen en het plezier dat de mensen daarin hebben. Ik probeer wel altijd iedereen min of meer op te jutten. Ik zie graag dat ie dereen er flink tegenaan gaat, echt een beetje zijn best doet. Maar ja, als het voor iemand te VLISSINGEN - Degenen die belangstelling hebben voor kerkorgels kunnen zaterdag 1 november een tocht meemaken langs vier kerkgebouwen in Vlissingen waar verschillende types orgels te zien, te beluis teren en desgewenst te bespe len zijn. In de kerken staan deskun digen klaar om een en ander over het orgel te vertellen. De excursie, die wordt georgani seerd door de Orgelcommissie Vlissingen van de Hervormde Gemeente, begint om één uur 's middags in de Open Hofkerk ,.We zijn erg blij met dit pieuwe clubhuis", vertelt de heer Verstrate, secretaris van de aquariumvereniging. „Voorheen zaten we in een heel oud pand in de Boogard- straat, maar dit werd op den duur zo slecht, dat we verlan- MIDDELBURG - Het pro ject Mensen zonder Baan in Middelburg start woensdag 15 oktober met een workshop fo tografie in het jongerencen trum Midgard in de Kuipers poort. Sjef Willockx, die een oplei ding heeftgevolgd aan de foto vakschool in Apeldoorn en nu als free-lance fotograaf in Goes werkt, begeleidt de workshop. Hij zal onder meer aandacht besteden aan theorie en praktijk van de donkere kamer en de creatieve aspecten van het fotograferen. Dit alles natuurlijk in samenspraak met de deelnemers en deelneem sters. De workshop begint volgen de week woensdag om twee uur. Deelname is gratis. zwaar is, dan mag hij of zij het gerust tegen me zeggen, dan hou ik daar natuurlijk reke ning mee". Het trimmen in de duinen en op het strand bij Westduin, gaat altijd door, weer of geen weer. De training duurt onge veer anderhalf uur en bestaat uit wat hardlopen, veel oefe ningen en diverse spelvormen. De trimactiviteiten gaan uit van de V.S.V. Marathon. Lid maatschap van Marathon is echter niet verplicht (al wordt het wel op prijs gesteld); men kan vrij meedoen aan het trimmen. Gerard Rodts is zelf al vanaf 1944 actief sporter. „Toen het bestuur van Ma rathon mij elf jaar geleden vroeg of ik een trimclub wilde opzetten, voelde ik daar niets voor. Ik zag dat helemaal niet zo zitten. Maar ja, na veel heen en weer gepraat is het ze toch gelukt me om te praten en ik moet zeggen, dat ik er nooit spijt van heb gehad. Het is echt iedere week ontzettend gezel lig; het is duidelijk dat de mensen voor hun plezier ko men en zo is het ook fijn wer ken. We hebben onderling een leuke verstandhouding en dat vind ik erg belangrijk. Na tuurlijk is het veel te weinig om maar een keer in de week te trimmen. De mensen bewegen toch al veel te weinig. Ik raad de mensen dan ook altijd aan, iedere dag wat te sporten. Dat hoeft geen uren te duren, maar gewoon iedere dag wat bewe gen, dan houdt men het li chaam het best in conditie". Het trimmen begint iedere zondag om 9.45 uur bij café restaurant Huvers. Wie mee wil doen kan zich daar melden. Nadere inlichtingen kan men krijgen bij Gerard Rodts, Wol straat 8 in Vlissingen, telefoon 12830. aan de Alexander Gogelweg. Daarna gaat de tocht langs de Martinuskerk, de Johannes- kerk en de Sint-Jacobskerk. Na een broodmaaltijd besluit organiste Marian Leijnse de excursie met een concert. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk 18 oktober aanmelden bij het secretariaat van de Orgelcommissie, aan de Dr. Galandatstraat 10, telefo nisch bereikbaar na vijf uur onder nummer 01184-13851. De kosten zijn vijf gulden per persoon. gend gingen uitkijken naar een nieuw clubhuis. De gemeente heeft ons toen een gedeelte van de Heerengracht 52 toegezegd. In dit gebouw zijn verschillen de verenigingen onderge bracht. De gemeente heeft het gebouw bewoonbaar gemaakt en de leden hebben zelf de rest gedaan, zoals schilderen, af werken en inrichten. Het was veel werk, maar over het re sultaat zijn we erg tevreden". De aquariumvereniging houdt haar clubavonden op dinsdag en vrijdag. De leden zijn dan altijd welkom in het clubhuis. Men kan er dan met anderen praten over zijn hob by, er worden onderling vissen en planten geruild en men kan er alle adviezen krijgen over het bouwen van aquaria en het houden van vissen. VLISSINGEN - Hoechst Holland N.V. vestiging Vlis singen, organiseert in het ka der van de open dag van de chemie op zaterdag 11 oktober a.s. weer een open dag. Bij vol doende belangstelling zullen er vier excursies worden ge houden, die elk ongeveer twee uur duren. VLISSimEN - Aan staand weekeind is het al weer de vijfde achtereen- volgdende maal dat de handboogsociëteit d'Een- dracht in Vlissingen een internationaal toernooi handboog schiet en houdt. Het Schelde stadtoernooi 1980, zoals het officieel heet, vindt zaterdag en zondag plaats in sporthal Baskenburg en begint op beide dagen om tien uur 's morgens. Bij dit toernooi mogen de deelnemers zestig maal een pijl op een blazoen afvuren. Elk schot in de roos bete kent tien punten, zodat een maximum van zeshonderd punten mogelijk is. In theo rie althans, want een der gelijke hoge score heeft nog nooit iemand gehaald. Het wereldrekord is in handen VLISSINGEN - De Vlis singse Tafeltennis Vereniging houdt op zaterdag 11 oktober een Olymische dat voor kin deren. Bij slecht weer worden de activiteiten in het clubhuis van VTV gehouden en anders op het sportpark Baskenburg. Het inschrijfgeld bedraagt 1,25 en de Olympische dag begint om tien uur in de morgen. van een Amerikaan en staat op een score van 581 pun ten. Vorig jaar benaderde de Belg Plessens tijdens het Scheldestadtoernooi dit wereldrekord zeer dicht; hij kwam uit op 580 punten en won het toernooi dan ook. Plessens is ook dit jaar een grote kanshebber voor de overwinning. VLISSINGEN - Dinsdag 14 oktober kunnen liefhebbers in het Open Hof in Vlissingen te recht voor een wintermode show. De show is georganiseerd door de activiteitencommissie en met medewerking van de volgende zaken: Modehuis Heystek (herenkleding), Mo dehuis Zijnen (dameskleding), Roovers-Centra Sport (skikle ding), Schoenenhuis Clarijs (schoenmode), Roovers leder- hoek (tassen), Salon Hairpoint (coiffures) en Kwekerij Moes bosch (zaaiversiering). Lady speaker is Mevrouw van Son- Florusse. De toegangskaarten kosten in voorverkoop vier gulden en op de avond aan de zaal vijf gulden. De bezoekers krijgen een kopje koffie aangeboden. De show begint om acht uur aan de Alexander Gogelweg 59, Vlissingen. MIDDELBURG - Als laatste onderwerp in de serie over energie in het Rijn Schelde In stituut in Middelburg behan delt voorzitter Hans Bannink van de VMZ (Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland) aan staande vrijdag de problemen rond LPG. Bannink gaat onder meer in op het fiet dat de regering de aanlanding van het vloeibare gas uit veiligheidsoverwegin gen op één plaats wil concen treren, namelijk in de Rijn mond, terwijl er in Zeeland op het gebied van LPG al langere tijd op behoorlijke schaal LPG wordt aangevoerd. De lezing begint om acht uur aan de Dam 47 in Middelburg. OOST-SOUBRUG - De heer Fijnvandraat spreekt op vrij dag 10 en zaterdag 11 oktober tijdens twee bijbelavonden in het Rode Kruisgebouw in Oost-Souburg. Het onderwerp is op de eerste avond „De kerk een feit" en op zaterdagavond „De kerk openbaart zich". De avonden beginnen om acht uur. VLISSINGEN- Maandag 13 oktober vindt in clubhuis het Buut aan de Beatrixlaan 2 te Vlissingen de maandelijkse bingo-avond plaats van half- acht tot tien uur. Kaarten kosten 0,25 en de entree be draagt één gulden. Koffie is gratis. MIDDELBURG Sociëteit Second Home in Middelburg houdt elke zaterdagavond voor bezoekers van vijftien tot achttien jaar een soos in de Ontmoetingskerk aan de Oos- terscheldestraat. Wegens werkzaamheden en studie van de huidige leiding wordt er naarstig naar nieuwe leiding gezocht om het voort bestaan van de soos te garan deren voor de toekomst. Be langstellenden boven de acht tien jaar die hier iets voor voe len, kunnen bellen naar Mark de Bokx, tel. 01180-14661 of naar Addy van den Bosse, tel. 01180-34897. VLISSINGEN - Zaterdag 11 oktober houdt de postzegel vereniging uit Vlissingen, Philatelica, een grote najaars beurs. Het evenement vindt plaats in de Rijksscholengemeen schap Scheldebond, ingang Paul Krugerstraat. Om drie uur is er een grote veiling met interessante kavels. Het geheel wordt besloten met een verlo ting. Entree is vrij. OOST-SOUBURG - Zater dag 11 oktober organiseert jeugdsociëteit Silver Nigh- thome een disco-special die gewijd zal zijn aan de Rolling Stones. Dit omdat de groep al acht tien jaar bestaat. Jongelui vanaf vijftien jaar zijn welkom vanaf halfacht in de Middel burgsestraat 113 in Oost-Sou burg. Entree voor leden is gra tis, voor niet-leden één gulden. In de periode van 24 septem ber 1980 tot 1 oktober werden er bij de gemeentepolitie in Vlissingen de volgende voor werpen aangegeven: bankbil jet, groen/zilverkleurige bal pen, boek, zwarte hoes van filmcamera, zwarte valhelm, legergroen etui, goudkleurige dameshorloge, double dames horloge met zwarte band, okergele centuur, zwarte le deren portemonnee, vouw- portemonnee, gymschoen maat 42, 5 sleutels aan sl.han- ger, sleutel aan groen label, tas met regenjassen en bond schappen. Aangegeven dieren: bij par ticulier: klein zwart katje met halsband en bel, blauw/grijs hondje; in asiel: bruin/wit hondje, reu, langharig rood/ witte volw. kater, wit met cy perse kater 3 mnd, wit met cy perse poes 3 mnd, zwart met witte ongec. kater, witte, grote gec. kater. Openingstijden: maandag t/ m vrijdag 09.00-12.00 en 14.00-16.00 uur. In dezelfde periode werden er bij de ge meentepolitie te Oost Souburg aangegeven: bruin/beige vis- kistje met inhoud, bruin/wit gebreid babyjasje met capu chon, rood nylon kinderjasje, bankbiljet, zwarte sleuteletui met opschrift, oranje voetbal. VLISSINGEN - Donder dagmiddag 9 oktober houdt de Vlissingse creatieve groep de „Engelandvaarders" een handwerkverkoping in het dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42. De verkoping begint om half twee. Vrijdag 10 oktober is daar een voorlichtingsochtend over het openbaar vervoer. Een voorlichter van de busmaat schappij Z.W.N. zal één en an der toelichten en eventuele vragen beantwoorden. De ochtend begint om tien uur. MIDDELBURG - Garage bedrijf Renton, tot voor kort ge vestig op drie verschillende plaatsen in Middelburg, heeft nu één grote garage aan de Noordmonsterweg 4, op het zogenaamde kleine industrie terrein. Er is dan ook ruim tweemaal zo veel ruimte als voorheen en Renton heeft nu dan ook een gezellige en aan trekkelijke showroom. VLISSINGEN - Sinds kort is er aan de Hogeweg 177 in Vlissingen een „Chinees" ge vestigd. Het is een afhaalcen- trum, dat geleid wordt door Tang en zijn vrouw. Tang heeft ook zelf de ver koopruimte opgeknapt. Na tuurlijk heeft het een gezellige Chinees aandoende sfeer met stoelen en lectuur om even rustig te kunnen wachten na de MIDDELBURG - De actie groep „Stop Borssele" is één van de meer dan honderd zo genaamde basisgroepen die zaterdag 18 oktober meedoen aan de blokkade van de kern centrale van Dodewaard. Op 30 september liep het ul timatum af dat de Gelders stroomgroepen aan minister van Aard enne hadden gesteld, namelijk dat Dodewaard dicht zou moeten. Dat is niet ge beurd, vandaar de actie op 18 oktober. Dodewaard is opgezet als demonstratieproject van de Nederlandse reactor bouwin- dustrie om internationaal mee te kunnen concurreren, maar die slag heeft Nederland allang verloren, meent de actiegroep. Ook vanuit energie-oogpunt kan Dodewaard onmiddellijk dicht, want de centrale levert maar 50 megawatt, terwijl Ne derland met een overcapaciteit aan electriciteit zit van zo'n 3000 megawatt. Voor „Stop Borssele" is de maat al lang vol. De actiegroep vindt het een zeer kwalijke zaak dat de overheid tot nu toe al een half miljoen gestoken heeft in de beveiliging van de kerncen tralevan Dodewaard. Het gaat MIDDELBURG - Het Poolse folkloristische dans- en zangensemble Opole treedt vrijdagavond op in de schouw burg in Middelburg. Het ensemble is genoemd naar de Poolse provincie Opole en bestaat al zeventwintig jaar. Het is de derde maal dat Opole door Nederland een toemee maakt. Er zijn een beperkt aantal kaarten in voorverkoop ver krijgbaar bij J. Breeuw, Lelie straat 48 in Middelburg. Orga nisatie SAK. Renton heeft op Walcheren het dealerschap van de merken van Lada en Zastava. Een van de voordelen van de verhuizing is ook dat de servicebeurten sneller kunnen geschieden. Natuurlijk is het voor het be drijf zowel als voor de klanten prettig dat er een eind is geko men aan de „versnippering". Garage Renton zal binnenkort officieel openen met een feestshow. foto: Cor Schuilwerve. bestelling. Alle gerechten die men normaal in een restaurant kan krijgen zijn ook verkrijg baar op de Hogeweg. De ope ningstijden van het meeneem- centrum de naam restaurant mag namelijk niet gebruikt worden) zijn van 's morgens half twaalf tot 's avonds tien uur. Op maandag is het afhaal- centrum, dat Tai Tai is ge doopt, gesloten. om dubbele hekken met waak honden, valkuilen, een valhek, afluisterapparatuur, gaslei dingen, spuitapparatuur met jeukmiddelen, enzovoorts. De actievoerders stellen daar openbaarheid en geweldloos heid tegenover in de overtui ging dat de bevolking achter ze Staat, aldus de actiegroep „Stop Borssele". Wie mee wil gaan naar Do dewaard, kan contact opne men met de actiegroep, post bus 587 in Middelburg. MIDDELBURG - De U.V.V. (Unie van Vrouwelijke Vrij willigers) in Middelburg hou den donderdag 16 oktober van half tien tot vier een kleding beurs in de Boog aan de Heren gracht 52 in Middelburg. Op hetzelfde adres kunnen de mensen woensdag 15 okto ber van twee tot drie zo goed als nieuwe kleding inleveren voor deze beurs. MIDDELBURG - In scho lengemeenschap De Welling aan de Koudekerkseweg in Middelburg wordt donderdag 9 oktober een voorlichtings avond gehouden voor de mo torrijder. De rijkspolitie, gemeente politie en motorrijschool Ta- venier verlenen op deze avond hun medewerking. Tijdens de pauze kan men zich uitvoerig laten informeren bij de voor lichtingsstands. De toegang is gratis. MIDDELBURG - Vrijdag 3 oktober is het nieuwe clubgebouw van de aquariumvereniging Barbus Conchonius geopend. Het clubgebouw is ondergebracht in het voormalige pand van jon gerencentrum de Beuk aan de Heerengracht 52 in Middelburg. Het gebouw is officieel geopend door de heer Verhoog, voorzitter van de Nederlandse Bond Aqua Terra. De trimgroep aan het werk in Westduin, voor het eerst dit seizoen. foto: Cor Schuilwerve. foto: Cor Schuilwerve.

Scheldebode | 1980 | | pagina 13