Een weelde van vormen, kleuren en materialen. ucosara ESII Er zijn scheidingswanden die een ligbad tot een ideale douche transformeren. 0 Géviei1 en Atag,samen goed voor een keuken vol funktioneel werkplezier. ATAG Meer comfort met de GROHE- EUROMIX super-fijninstelling. GROHE ATAG Culinaire Tips uit de Gévier Keuken. (ADVERTENTIE) IDEE &INFORMATIE Koken naar keuze goes, September, Onvoorstelbaar groot is tegenwoordig de variatie in ligbaden en douche- bakken, de belangrijkste onderdelen van elke bad kamer. De argeloze bezoeker van een badkamer showroom, duizelt het op het eerste gezicht van de vormen en kleuren, waaruit kan worden gekozen. Het ene bad is nog fraaier van vorm en kleur dan het ander. Probeer daar nu maar eens een weloverwo gen keuze te maken. En dan spreken we nog niet over de materialen, waaruit we kunnen kiezen. Want ook daarin zijn verschillende mogelijkheden. Gietijzer, staal of kunststof? Hüppe Duscha Serie2000 De ideale douche-en badscheidingswanden Gietijzer, goed maar wel duur Plaatstaal, voordelig, maar wat rumoerig Acryl, brengt vormvrijheid ATAG Turbo-oven, het laatste nieuws. .QiHf Natuurlijk InOnze Koliektic Bij ATAG weet u waar u aan toe bent. Keukenapparaluur uns advies O DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1980 212 t» ■fc aê r,K -Ol fo I -9R .ns OP li»- IDEE &INFORMATIE 3 is een Het baden wordt er niet eenvoudiger op Omdat baden een genoegen is. Een ligbad leent zich bij uitstek tot heerlijk relaxen in het warme wa ter. Maar dat vraagt wèl tijd. Nu is tijd iets dat - vooral 's morgens - schaars is. Dus is men sneller ge neigd, 's morgens onder de douche te duiken. Een aktieve, maar vooral snellere manier van baden om de dag fris en kwiek te begin nen. Maar wat te doen, als je wel over een ligbad beschikt, maar niet over een douche en de ruimte ont breekt om een douche in de bad- ruimte te installeren. Wel, daar hebben ze iets op gevon den, om met Paul van Vliet te spre ken. Er zijn namelijk scheidings wanden in de handel die simpel gemonteerd worden op de rand van het bad. Want dat was het pro bleem; boven de meeste baden zit wel een douchekraan, maar na een douche ziet de badkamer eruit alsof er een overstroming heeft plaatsgevonden. Met een schei dingswand is dat waterprobleem opgelost. Het water blijft binnen de „perken", of liever gezegd binnen de wanden. De konstruktie van dit type wanden is zodanig dat ze kunnen worden teruggeklapt of ge schoven, wanneer u uitgebreid wil baden in het ligbad. Hebt u haast, dan stelt u met enkele schuif- of klap-bewegingen de scheidingswand op - er zijn name lijk verschillende typen - en u neemt een heerlijk verfrissende douche, zonder waterballet in de rest van de badkamer. In de goede badkamer-showroom zijn verschillende scheidings wand mogelijkheden voor Uw badkamer te zien. Ga ze maar eens bekijken als u tobt met het probleem zoals we dat hierboven hebben geschetst. Er zijn niet veel dingen meer, waarbij de bad kamerspecialist moet zeggen: sor ry, daar kunnen we u niet mee hel pen. Integendeel: ze brengen u zelfs op méér ideeën dan u voor mogelijk hebt gehouden. En dik wijls zonder dat ingrijpende ver bouwingen nodig zijn. Zoals bij de ^cheidingswanden bijvoorbeeld. Bereiden Bewaren Reinigen Ventileren Voor bijna al deze taken zijn in een goed uitgeruste keuken uitstekende hulpen verkrijgbaar. Gévier en Atag willen u gezamenlijk wat wegwijs maken in de grote ver scheidenheid van apparaten. Keus in alle kookmogelijkheden; zowel cp gas ais op glas of elek trisch. Koken op gas betekent profi teren van de snelle opwarmtijd en het feit dat er geen spedale pannen gebruikt hoeven worden. Het aller nieuwste is de gaskookplaat uit de GK A serie van ATAG: voorzien Van een speciale medewerker Daar zijn op de allereerste plaats de gietijzeren baden, van precies de zelfde samenstelling als in groot moeders tijd, al zijn natuurlijk vorm en kleurmogelijkheid aan moderne woonwensen aangepast, terwijl de emaillelaag door verbe terde technieken minder kwets baar is dan vroeger. Heel veel ba den zijn tegenwoordig vervaardigd van plaatstaal. Dit materiaal is wat elastischer dan gietijzer. de iet- Vandaag de dag is de keuken hele maal betrokken bij het leefpatroon van het gezin, plezierig om in te verblijven, plezierig om in te wer ken. Óm een dergelijke situatie te bereiken is een uitgekiende plan ning erg belangrijk. Niet alleen van de kasten, werkbladen, verlichting en materialen, maar ook van de keukenapparatuur. Want één ding blijft in de meest sfeervolle keuken voorop staan: er moet heel wat in gebeuren. Kort samengevat: Het aspekt dat echter veelal doorslag geeft bij de vraag ijzer of plaatstaal is de prijs. Een plaatstalen bad is beduidend goedkoper, dan een bad van giet ijzer. Op de andere verschillen komen wij straks nog terug. In op mars zijn vooral de laatste jaren ook baden van kunststof, of liever gezegd acryl. De zeer grote vrijheid in vormgeving van dit ma teriaal maakt een ruime toepas baarheid mogelijk. Ondanks de komst van plaatstalen en kunststof baden heeft gietijzer zich als materiaal voor het lig- of zitbad kunnen handhaven. Het be zit dan ook enkele specifieke eigenschappen; het vullen is geruis lozer dan bij een plaatstalen of kunststof bad, het is zeer robuust en stabiel en het houdt bovendien het badwater langer warm dan de beide andere materialen. Er zijn beperkte vormwensen mogelijk in gietijzer en vrijwel alle kleuren zijn leverbaar. Bij het moderne gietij zeren ligbad moet u dan ook beslist niet denken aan de kille, vergeelde badkuipen, zoals men ze nog wel eens tegenkomt in verouderde plattelandshotelletjes of in 19de eeuwse huizen. Het gietijzeren bad van nu past in vorm en kleur volle dig in de moderne badkamer, kan worden ingebouwd en rondom be tegeld zoals elk ander bad en is in feite onverwoestbaar sterk. De emaillelaag is tegenwoordig licht- echt en bestand tegen logen en zu ren en vrijwel krasvast. Maar u moet er natuurlijk geen zware, scherpe voorwerpen in laten val len, want daar is zelfs het moderne email niet tegen bestand, het is niet stootvast. Ondanks het feit dat email zo hard is als bergkristal. Maar daar gooit U in de regel ook niet mee. De gladde emaillelaag maakt de kans op uitglijden niet denkbeeldig.Er zijn tegenwoordig echter fabrikanten aie stroeve doppen in de bodem inbranden, om uitglijden bij staande douchen of in-en uitstappen te voorkomen. Een gietijzeren bad is dus een goede keuze. Eén nadeel moeten we er echter eerlijkheidshalve bij vertellen. Een gietijzeren bad is het duurste wat U kiezen kan... Een plaatstalen bad is in aanschaf veel voordeliger dan een bad van gietijzer. Het badwater koelt snel ler af dan bij gietijzer en het vullen geschiedt heel wat rumoeriger. Een plaatstalen bad moet dan ook altijd geïsoleerd worden om het geluid te dempen. De vormgeving is meer beperkt dan bij gietijzer. Een plaat stalen bad vraagt ook een „bed ding" waarin de kuip rust, want anders krijgt u het bekende „bon ken" als u erin stapt. Ook in plaat staal zijn alle kleuren en afmetin gen mogelijk. Het hangt er natuur lijk vanaf wat u voor eisen stelt, maar in het algemeen kan worden gesteld dat uw wensen naar kom fort en sfeer evengoed kunnen uitgave GROHE-EUROMIX ééngreeps- mengkranen behoren tot de meest moderne in de handel zijnde kranen: Door middel van één greep en met één hand regelt U traploos niet alleen de waterhoeveelheid maar óók de watertemperatuur. Geen enkele andere kraan is zo simpel en precies in te stellen. Want géén andere kraan heeft juist voor de exacte instelling tussen 30o en 45oC zo'n groot regeltraject als de grote "comfort- zone" van de GKOHE-EURO- MIX. Ergens tussen 30o en 45oC ligt de warmte voor behaaglijk getempereerd water voor het handen wassen, baden of douchen. gC„. 85° 450 Bijna de helft van de totale hendèlverplaatsing is voor de "GROHE comfortzone" gereser veerd. Zodoende kunt U moeite loos en practisch op de graad nauwkeurig de temperatuur in stellen zonder gevaar van een directe verbranding. Bij deze vol wassen techniek hoort óók het de bij Model Amazone. Een wel zéér extravagante vorm geving. Bij dit model hebben wij onze ontwerpers volkomen de vrije hand gelaten. De kraan voor badkamer en keuken-comfort. "GROHE-longlife" hart van GROHE-EUROMIX. Zelfs sterk kalkhoudend en aggressïef water is hij nog na veTe jaren absoluut dicht, terwijl de instel- hendel steeds soepel te bedienen blijft. Dus: GROHE-EUROMIX de eni- fe ééngreepskraan met de eenvou igste instelmogelijkheid en de GROHE-longlife technologie. Kijkt U eens in de toonzaal van Gevier. Daar is hij te zien en U krijgt bovendien alle adviezen die U wenst. Openingstijden toonzaalwerkdagen van 09.00 - 12.00 uur 13.00 - 17.00 uur donderdagavond van 19.00 - 21.00 uur zaterdags van 09.30 - 12.30 uur worden vervuld in plaatstaal als in het veel duurdere gietijzer. Wat voor de emaillelaag bij gietijzeren baden geldt, spreekt ook bij plaat stalen baden. Het email is krasvast, het kan tegen een stevig stootje, maar enige voorzichtigheid met harde scherpe voorwerpen blijft geboden. Acryl- of kunststofbaden zijn kost baarder dan plaatstalen baden, echter voordeliger dan gietijzer. De meest in het oog springende ei genschap van acryl-baden is het feit dat dit materiaal zich tot zelfs zeer extreme vormen laat verwerken. Wie er de ruimte voor heeft, kan kiezen uit o.a. hoekbaden, maar ook in bekende rechthoekige vorm zijn er vele detailvariaties in de handel met dikwijls zeer fraaie, vloeiende lijnen. In tegenstelling tot de plaatstalen en gietijzeren ba den, waarbij alleen de emaillaag is gekleurd, zijn de acrylbaden door en door gekleurd. Het is licht in gewicht, dus gemakkelijk te mon teren, is stoot- en slagvast, maar er kunnen wel krasfcen ontstaan, die echter met weinig moeite zijn te verwijderen met bij voorbeeld autopolish. Ofschoon acryl veel gladder is dan email, vormt zich geen microfilmlaagje water op het oppervlak, waardoor de kans op uitglijden veel geringer is. Acryl is loog- en zuurbestendig, wat niet betekent dat u moet gaan experi menteren met scherpe zuren, maar wel dat u alle normale reinigings middelen kunt gebruiken bij het onderhoud. Acrylbaden zijn „ge ruisloos" of geluidabsorberend. De koudeschok die u bekend is van de plotselinge aanraking van stalen of gietijzeren baden, ontbreekt bij acrylbaden. Kortom: het is heerlijk komfortabel baden in een kunststof-bad, terwijl aan vele wensen ten aanzien van vormge ving tegemoet kan worden geko men. Om nu na al deze bad-wetens- waardigheden weer met beide voe ten op de grond te komen: de mo gelijkheden in badweelde zijn bijna ongelimiteerd. Uw beschikbare budget zal echter moeten bepalen of het gietijzer, staal of acryl wordt. Door de cirkulerende hete lucht is de warmteverdeling in de Turbo oven zeer gelijkmatig en kan de ovenruimte volledig benut worden met meerdere bakplaten tegelijk of heel verschillende gerechten naast elkaar. Cake bakken en vis stoven kan in de Turbo-oven zonder enige geuroverdracht. U kunt er in braden zonder vet. De bereidingstijd van gerechten wordt in de Turbo-oven verkort. Het is een oven die schitte rende bak- en braadresultaten geeft. van handige kleine kookroosters die in de spoelbak of vaatwasser ge reinigd kunnen worden. Koken op elektrische kookplaten of keramische kookvlakken (bij ATAG Ce ra therm genaamd) bete kent koken op een zeer gelijkmatige warmteverdeler met de mogelijk heden van automatisch koken en thermostatische temperatuur regeling. Het keramische kookvlak kent bovendien nog de mogelijk heid van een warmhoudzone. Ieder ATAG apparaat is voor ver zending volledig getest en nageke ken. Daardoor en door het kwalita tief hoogstaand materiaal dat wordt gebruikt is de kans op storingen klein. Mocht er onverhoopt toch iets aan de hand zijn met het ATAG apparaat van uw keuze, dan is het goed te weten dat Gévier als ATAG-dealer direkt service kan verlenen. Ook over de garantiebepalingen laat ATAG geen enkele onduide lijkheid bestaan. Op alle kookplaten en komforen, fornuizen en ovens, spoelbakken en mengkranen geeft ATAG u zwart op wit 5 jaar garan tie. Voor andere ATAG apparatuur geldt een garantietermijn van 12 maanden op materiaal en service verlening. U zult waarschijnlijk nooit een beroep hoeven doen op de ATAG garantie. Maar u weet in elk geval altijd waar u aan toe bent ENKELE SALADES Waldorf-sla (6 personen) Groentesnijder-fijne rasp 300 g selderi/ 300 g zoet-zure appels 75 g hazelnoten of amandelen 300 g mayonaise V2 uitgeperste citroen zout a) De hazelnoten of de gepelde amandelen met de fijne rasp in de groentesm/der klem maken. b) De schoongemaakte selderij en de geschilde appels na elkaar met de fi/ne rasp in de groentesni/der raspen. c) De geraspte selderij 1 min. blancheren en laten afkoelen. d) De selderij en de appels 15 min. in het citroensap marineren. e) Vervolgens met mayonaise binden en met de noten of amandelen bestrooien Komkommer-sla Groentesnijder - fiinsm/der, garde 1 komkommer 1 dl zure room 7 EL azi/n 2 EL olie tabasco mosterd 1 kleine uitgeperste ui peper dille a) Ingrediënten voor de saus in een beslagkom doen en met de garde mengen. b) De komkommer met schil met de fijnsnijder in de groentesni/der in dunne plak/es snijden. c) De komkommer met de slasaus aanmaken en evt garneren

Scheldebode | 1980 | | pagina 12