Lezen in vakantie dankzij toeristenbibliotheek het weten waard i Jeugdtennis- toernooi van D.O.S. Vlissingen n VAKANTIEFESTIJN IN „MARNIX" 60-jarig huwelijk in Wie wil SKW helpen? Judocursussen Keramiek van Dunlan Wylie Feike Asma in Nieuwekerk KOFFIEBAR GESLOTEN Aktie voor geluid in Domburgse kerk OPBOUWCOMMISSIE STUURT BRIEF AAN MINISTER Zestigjarig huwelijk Bureau voor Rechtshulp verhuisd naar Loskade Medische diensten Samenzang en orgelspel in Serooskerke Honkbaltoernooi Veers klokkespel begint eerder Buurtvereniging actief Evenementen in Oostkapelle Expositie in dienstencentrum films VOORLICHTINGSAVOND MEDITATIEPROGRAMMA Kerkdiensten Hoogwater DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1980 20b Toeristen die ook in de vakantie wel eens graag een boekje lezen, kunnen daarvoor terecht bij de Walcherse toe ristenbibliotheek. Deze bibliotheek is gevestigd in een bibliobus die wekelijks de Kustplaatsen bezoekt. „De toeristenbibliotheek be staat al enkele jaren en er wordt veel gebruik van ge maakt. Vooral als het wat slechter weer is, zijn de uit leencijfers erg hoog", vertelt mevrouw Aartsen van de pro vinciale bibliotheekcentrale. „Er blijkt dus echt wel be hoefte aan te bestaan. Wij vra gen bij de VW-kantoren op, hoeveel vakantiegangers er zijn uit de verschillende lan den en proberen de collectie daarop af te stemmen. In de bus vindt men dan ook naast Ne derlandse romans een groot aantal Duitse, Engelse en Franse romans. Ook voor Ne derlandse en Duitse kinder boeken kan men er terecht. Verder zijn er veel boeken over Zeeland en onderwerpen waarvan wij denken dat het voor de mensen wel leuk is om te lezen in de vakantie zoal het strand, schelpen en derge lijke." Voor kinderen tot achttien jaar en degenen die een lid maatschapskaart van de open bare bibliotheek kunnen tonen, zijn er geen kosten verbonden aan het lenen van de boeken. De andere mensen moeten twee kwartjes per geleend boek betalen. De lezers moeten wel een legitimatiebewijs to nen. Als het voorkomt dat men overhaast moet vertrekken en daardoor niet meer in staat is om de boeken in te leveren bij de bus, kan men de boeken af geven bij het plaatselijke WV- kantoor. De toeristenbibliotheek op Walcheren bezoekt de volgen de plaatsen: Biggekerke bij camping Valkenisse op maan dag van 9.00-10.15 uur en don derdag van 17.30-18.30 uur. Zoutelande in de Langstraat op maandag van 10.45-12.45 uur en zaterdag van 10.30-12.00 uur. Koudekerke in het Vebenabos op woensdag van 9.00-11.00 en op zaterdag van 9.00-10.00 uur. In Ame- muiden komt de bus op Cam ping de Witte Raaf op donder dag van 19.30-20.30 uur. De toeristenbibliotheek is dit jaar geopend van 21 juni tot en met 16 augustus. Ook bij de plaat selijke openbare bibliotheken kan de toerist boeken lenen als men dan de boeken ook daar maar weer terug inlevert. Gegevens voor deze rubriek dienen uiterlijk om elf uur de vrijdag voorafgaande aan de week van plaatsing aan de redactie bekend te zijn. HUISARTSEN Vlissingen - Za. Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel 12525. Zo. De Greef, Willem Klooslaan 7, tel. 68021. Spreekuur voor drin gende gevallen van half een tot een uur en van helf zes tot zes uur. Visites aanvragen voor tien uur 's morgens. Middelburg - Za. B. Pont, Hammerskjöldlaan 39, tel. 37393. Zo. de la Hauze, Seis- dam 22, tel. 14305. Spreekuur voor dringende gevallen van halfeen tot een uur en van half- zes tot zes uur. Visites aanvra gen voor tien uur 's morgens. Zoutelande, Meliskerke, Big gekerke, Koudekerke - Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. (za. 12 u. tot zo 24 u.) West-Kapelle, Domburg, Aagtekerke - Van Eede, Cas- embrootstraat 24, Westkapel- le. tel. 01187-1234. VLISSINGEN - Maandag 11 augustus is de eerste dag van het Open Dos Jeugd Toernooi dat gehouden gaat worden op het tennispark Swaneburch aan de Swaneburchseweg in Vlissingen. Dit toernooi dat gehouden wordt voor de jeugd van twaalf tot achttien jaar duurt tot zondag 17 augustus, de dag waarop tevens de prijs uitreiking plaats zal vinden. Op dit toernooi verschijnen tennisers uit heel Nederland, bekende en onbekende. Enkele zeer bekende zijn: Marjan Pieters, Connie Barens, Serge Carpenters, Joost Torenaar en Jimmy Salawane. Er zal de ge hele week tennis te zien zijn vanaf "s ochtends acht tot 's avonds acht. De deelnemers kunnen zich in de avonden ontspannen met een gezellige bingo, barbecue of disco. De heer Duson, voorzitter van de technische commissie zegt: „Wij willen de zusterver- nigingen De Schelde en Sou burg danken voor de enorme medewerking die wij kregen. In totaal doen er 189 deelne mers mee, wat inhoudt dat we een grote toeloop hebben. De wedstrijdleidster is José van de Molen en de organisatie lag in handen van de secretaris de heer Penard. De prijsuitrei king zondag 17 augustus zal geschieden door de voorzitter van Dos, de heer Hulsbergen om omstreeks vier uur in de middag". SEROOSKERKE - Donder dagavond om acht uur begint in de Gereformeerde Kerk in Serooskerke een bijeenkomst met samenzang en orgelspel. De leiding van de samenzang' is in handen van Jan van den Driest en het orgel wordt be speeld door Frans van Tilburg. Het programma begint om acht uur. Toegang is vrij. VLISSINGEN - Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlis singen houdt in de laatste week van de grote vakantie een vakantie-festijn in en rondom het clubhuis „Marnix" aan de Noordbeek se weg 18 in West- Souburg. Maandag 18 augustus wordt begonnen met een fietspuz- zeltocht voor jong en oud. Men start om zeven uu 's avonds en na afloop is er soep en koffie. Dinsdag 19 augusuts kunnen kinderen vanaf zeven jaar meedoen aan een levend gan zenbord spel. Dit begint om half acht 's avonds. Voor alle kinderen wordt er woensdag middag een filmmiddag ge houden, vanaf half drie. Don derdagavond 21 augustus is er om acht u ur 's avonds soos voor de jeugd van twaalf tot en met zestin jaar. Vrijdag 22 augus tus kunnen alle wijkbewoners VLISSINGEN - Het SKW (Stichting Kultureel Werk) Vlissingen heeft een drietal buurt- en clubhuizen en even veel peuterspeelzalen. Het werk in deze clubhuizen is on denkbaar zonder de medewer king van vrijwilligers, jonge mannen en vrouwen (ook ou dere jeugd), die bereid zijn lei ding te geven aan clubs. Aan het einde van een seizoen zijn er altijd mensen die afscheid nemen om allerlei redenen. Op zichzelf is het wisselen van lei ding erg goed voor de kinde ren, maar de clubhuizen die nen dan in september wel weer nieuwe mensen te hebben. Vandaar dat er een beroep wordt gedaan op alle mensen die er iets voorvoelen. Zij kun nen telefonisch contact opne men onder de volgende num mers: 14460, 16223, 67022 of bij geen gehoor van deze voor gaande nummers: 63253. Alle in Vlissingen. naar een gezellige wijkavond, waarin films over Zeeland ge draaid worden en men de gele genheid krijgt om mee te doen aan de bingo. Deze avond be gint om acht uur. Zaterdag wordt het vakantie-festijn af gesloten met een kinderkennis die zal beginnen om twee uur in de middag. MIDDELBURG - De Mid delburgse Honk- en Softbal- vereniging „The Greensox" organiseert op 23 en 24 au gustus een groots opgezet honk- en softbal-jeugdtoer- nooi op het sportcomplex de „Kruitmolen" aan de Kruit- molenlaan in Middelburg. Aan het toernooi nemen achttien teams deel. Het doel van dit toernooi is propaganda maken en be kendheid geven aan deze sport. Het toernooi wordt gespeeld in één afdeling junioren softbal, één adspiranten honkbal en één afdeling junioren honkbal. Dank zij de medewerking van de gemeentelijke dienst voor sportzaken (met name de heer van Hese) en vele andere in stanties, is het mogelijk ge maakt dit evenement te orga niseren. VLISSINGEN - Aanstaande wordt de jaarlijkse Kringwan deltocht, georganiseerd door „Willen Is Kunnen" in samen werking met wandelkring West-Brabant, weer gelopen. In afwijking met andere jaren krijgt men nu voor het eerst een medaille met een afbeel ding van het provinciehuis van Middelburg. Men kan kiezen tussen vijf, tien en en vijftien kilometer en de start is vanuit het clubhuis van „Willen Is Kunnen", de Willem 3-kazerne aan de Oranjestraat. De vertrektijd is tussen elf en half twee. NIEUW- EN SINT-JOOS- LAND - 25 Augustus beginnen de nieuwe cursussen judo en jiu-jitsu bij judovereniging Shin Koku in Nieuwland. Aan de judolessen kan men deelnemen vanaf ongeveer ze ven jaar. Voor de jiu-jitsu zelf- verdedigingslessen moet men vijftien jaar zijn. De trainingen worden gehouden in het Dorpshuis, voor de jeugd op maandag van 18.30 tot 19.30 uur en op dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur. De senioren en jon geren vanaf 15 jaar trainen op vrijdag van 18.00 tot 20.00 uur. Geïnteresseerden mogen een maand vrijblijvend meetrai- nen. Nadere i inlichtingen kan men krijgen tijdens de trainin gen of telefonisch bij M. Savic, 01184-64630, J. Baayens 01182-1717 en J. Noya 01180-36581. VEERE. In tegenstelling tot eerdere berichten beginnen de carillon bespelingen in de Veerse stadhuistoren op de zaterdagen 9, 16 en 30 augus tus niet om acht uur, maar om zeven uur. De gemeente Veere heeft de aanvangstijden veranderd in verband met de kulturele eve nementen op die dagen in de Grote Kerk van Veere. Het Klokkespel zal steeds tot acht uur duren. MIDDELBURG - Zaterdag 16 augustus zal om vier uur een tentoonstelling met nieuwe keramiek van Duncan Wylie geopend worden. De tentoonstelling duurt tot 4 september en is geopend dinsdag tot en met vrijdag van tien tot twaalf en van twee tot half vijf. Vrijdag en woensdag tevens van zeven tot half tien en zaterdag van negen tot hall een en van twee tot vier uur Hij is gevestigd in het Zeeuws kunstenaarscentrum aan dc Molenstraat 13 in Middelburg, tel. 01180-11791. MIDDELBURG - Dinsdag 19 augustus verzorgd organist Feike Asma een concert in de Nieuwe kerk in Middelburg. Er staan werken op het pro gramma van onder andere: Bach, Kersbergen, Liszt en Guilmant. Tevens brengt hij eigen werk. Het concert begint om acht uur. SOUBURG - Buurtvereni ging van Duyvenvoorde begint 18 augustus met haar activi teiten voor het nieuwe seizoen. Voor inlichtingen kan men de activiteiten commissie bellen onder nummer 63256. VLISSINGEN - In verband met het Kamperland-Mu ziekfestival, dat van donder dag 14 augustus tot en met zondag 17 augustus gehouden wordt aan de oevers van het Veerse Meer, zal de koffiebar ,,'t Visserskwartier" aan de Zeilmarkt 8 in Vlissingen ge durende deze dagen gesloten zijn. OOSTKAPELLE - De vol gende activiteiten staan op de evenementenlijst van de VW DOMBURG - Enkele inwo ners van Domburg zijn bezig zo'n vierduizend gulden bij el kaar te krijgen voor een ge luidsinstallatie in de Gerefor meerde Kerk. De aktie omvat de verkoop van artikelen als babbelaars, kaarten, corsages, handwerk, en dergelijke. Dit gebeurt elke maandag in het zaaltje Rehoboth naast de kerk van tien tot elf en van half vijf tot half zes. Wie de aktie wil steunen en verkoopbare zaken heeft, zoals cake, bloe men, jam, boeken, platen, kan die brengen bij mevrouw Hid- dink-Talapessy, Noordstraat 15, of bij mevrouw Maranus- de Witte. Kanonweistraat 2. in Oostkapelle: donderdag 14 augustus: braderie bij de Ne derlands Hervormde kerk. De ze begint om twee uur. Door de Boerenkapel zal een gezellig deuntje gespeeld worden, 's Avonds om zeven uur is er vol leybal in de sportzaal, waar voor men tot vierentwintig uur voor de aanvang kan inschrij ven bij de WV. Vrijdag 15 augustus kan men in de sportzaal meedoen aan een Speel-in. Deze begint om tien uur en duurt tot ongeveer half twaalf. Zaterdag 16 augustus kan men een kijkje nemen in de Joh. de Pourckstraat bij het traditionele ringrijden en zon dag 18 augustus word er een bingo-avond gehouden in de sportzaal, die begint om half acht, VLISSINGEN - De op- bouwcommissie Oost-Souburg heeft een conceptbrief opge steld, die bedoeld is voor mi nister Beelaerts-van Blokland van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. In die brief wordt de minister ver zocht de woningwetwoningen in de huursector te houden, de z.g. Fortresswoningen weer te verhuren en zorgen voor een versnelde bouw van betaal bare huurwoningen. De conceptbrief is naar alle instanties gestuurd, die met deze zaken van doen hebben, met het verzoek om ze te on dertekenen en voor 1 septem ber terug te sturen. De verza melde brieven zullen dan naar de minister gestuurd worden. VLISSINGEN-Maandag 18 augustus is het echtpaar Jonkman/Lorier zestig jaar getrouwd. Willem Jonkman, geboren op 19 juli 1891 in Vlissingen, en Paulina Lorier, geboren op 5 febrauri 1901 in Middelburg, wonen nu in de Palingstraat 20b in Vlissingen. Maandagmiddag zal in het verenigingsgebouw ;,Ons Dorpsleven" in de Dorpsstraat in Ritthem een receptie gege ven worden. VLISSINGEN - Woensdag 13 augustus is het echtpaar Boog aard zestig jaar getrouwd. Cornelis Boogaard, geboren op 3 juni 1900 in Souburg en Ca- tharina Lagac, geboren op 20 november 1897 in Vlissingen wonen momenteel in de Ca- landstraat 27. Woensdagmid dag zal in zaal Bonedijke in de Bonedijkestraat een receptie gegeven worden. MIDDELBURG - Het Bureau voor Rechtshulp Zeeland is ver huisd van het Damplein naar de Loskade 35-37 in Middelburg. Op dit adres worden wekelijks vier spreekuren gehouden. Ieder die dat wenst kan daar gratis advies inwinnen over allerlei zaken die met de wet te maken hebben, zoals huurkwesties, echtschei ding, arbeidskwesties en sociale uitkeringen. Voor de volledigheid volgen hieronder de tijden van de spreekuren in het Middelburg se bureau: maandagmiddag van halftwee tot halfvier, dins dag- en woensdagmorgen van tien tot twaalf en donderdag avond van zeven tot negen uur. Het telefoonnummer is 01180-37120. Het Middelburgse bureau is het hoofdbureau, er is nog een vestiging in Terneuzen. Het Bureau voor Rechtshulp, zoals dat nu al enkele jaren in Zee land draait, is een rechtstreeks gevolg van de rechts- en wets- winkels die tien a vijftien jaar geleden overal werden opge richt. Deze winkeltjes maak ten duidelijk dat er nogal wat schortte aan de rechtshulp. Er bleek vooral grote belangstel ling te zijn voor adressen waar men gemakkelijk kon binnen stappen voor informatie. De overheid begon langzamer hand in te zien dat rechtshulp een gratis goed voor iedereen moest zijn en nu betaalt zij in elke juridische provincie (ar rondissement) alle kosten van een bureau voor rechtshulp. VLISSINGEN - Vanaf maandag 18 augustus zal in dienstencentrum Bachten Reede aan de Vredehoflaan 42 een expositie te zien zijn van de heer Schoenmaker. „On her majesty's secret ser vice", James Bond 007. Al- hambra 1, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woens dag om acht uur. Zaterdag en zondag om zeven uur en half tien. (twaalf jaar). „Rita voor alles in", sex voor de liefhebbers. Alhambra 1, vrijdagavond elf uur. „Pippi in Taka-tuka-land", kinderfilm. Alhambra 1, zon dagmiddag om twee uur. „Goming Home", gaat zijn derde week in. Alhambra 2, vrijdagavond elf uur. (zestien jaar). „Blijf zoals je bent". Een film die draait om een innige liefdesverhouding tussen een befaamde tuinarchitect uit Rome en een twintig jaar jong en mooi meisje. Een vriend van de architect wijst hem op het feit dat hij vroeger een innige verhouding heeft gehad met de moeder van het meisje, mis schien is het zijn dochter? Al hambra 2, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woens dag om acht uur. Zaterdag om zeven uur en half tien. Zondag om twee, zeven uur en half tien. (twaalf jaar). Oost-Souburg, Nieuwland, Arnemuiden, Middel burg-Zuid Za. Bergen, Ka naalstraat 89, O-Souburg, tel. 01184-61500. Zo. Bouwmees ter, Dr. van de Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Spreekuur voor dringende ge vallen van halfeen tot een uur en van halfzes tot zes uur. Vi sites aanvragen voor tien uur 's morgens. Veere, Serooskerke, Vrouwen polder, Grijpskerke, Oostka pelle, Gapinge - Dijkstra, Grijpskerke, tel. 01189-2523. Midden-Walcheren - Bou- wense, Valkenisseweg 14, Big gekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Voor heel Walcheren - v.d. Heijden, Lindensekaai 29, tel. 12738. APOTHEEK Middelburg - Vrijdag 15 aug. 17.30 u. tot de vrijdag daarop volgend Hummelen, Markt 69. Vlissingen-Vrijdag 15 aug. tot de vrijdag 22 aug. Lastdrager, C. van Perestraat 1, tel. 61593. KRUISVERENIGINGEN Vlissingen - Zr. Sanderse, tel. 19069. Souburg - Zr. de Ruyter, tel. 61736. Alle werkdagen wordt er spreekuur gehouden door een van de wijkverpleegkun digen van vijf tot halfzes. voor Souburg in het Gezondheids centrum, Com. van Perestraat 10, tel. 61479, voor Vlissingen in wijkgebouw, Leliënlaan 1, tel. 13769. DIERENARTSEN Voor heel Walcheren - Jobse, tel. 01188-1443. MIDDELBURG-Vrijdag 15 augustus wordt er in het Her vormde wijkgebouw Het An ker aan de Bonedijkestraat 163 in Vlissingen een openbare voorlichtingsbijeenkomst ge houden over het ranscedente- meditatie programma, zoals onderwezen door Maharishi Mahes Ygi. Spreker is de heer Verstegen uit Roosendaal. Aanvang van de bijeenkomst is kwart voor acht. Chr. Geref. Kerk - Zo. 9.30 u. en 5 u. Ds. den Hertog. Geref. Kerk (vrijgemaakt) - Zo 9.30 en 16.30 u. Leesdienst. Geref. Kerk Vlissingen - Zo. Petruskerk, 9.30 u. Ds. Meijer uit Heesch. 7 u. De heer v. Leerdam uit Serooskerke. Open Hof, 9.30 u. Mevr. Kö- ther-Middelhoek, 5 u. Ds. Meijer. Geref. Kerk en Ned. Herv. Ge meente Oost-Souburg - Zo. Kanaalstr. 9.30 u. De heer Hondius. Oranjeplein, 9.30 u. Ds. Cladder, 19 u. Ds. Cladder (gem. dienst). Kristen Zuid Molukse Kerk in Nederland - Zo. O-Souburg, 15 u. voorg. Waisapy. Koude kerke, 12 u. Bethesda St. Joseph zieken huis-Zo. 10 u. pastoor Rosen berg. Der Boede Zo. 10 u. Ds. Joosse. Doopsgezinde Gem. Vlissingen - Zo. 11 u. Ds. Postema. Gem. „De Wijngaard" - Zo. Zuiderbaken, 9.30 u. Br. Bil- jouw. Kristen Zuid Molukse Kerk Nederland - Zo. O-Souburg, 10 u. Ds. Fader. Ochten, 13 u. ds. Fader. Lutherse kerk - Zo. 10 u. Vlis singen, Ds. van Tuyll van Se- -ooskerken Anglicaanse kerk - Zeemans huis, Scheldepoort, Zo. 10.30 u. Holy Communion, 19.30 u Evening Prayer. Baptisten Gem. - Zo. Kapel Bree 8, 10 u. Ds. Van Berghem. Voll evang. gem. - Philadel- phiakapel, Vlissingen zo. 9.45 u. Hervormd Middelburg Zo. Nieuwe Kerk, 9 u. Ds. Kore- vaar, 19 u, Ds. van Gorsel (ge ref.-bondsdienst). Kookerk, 10.15 u. Ds. Hage. Oostkerk, 10.15 u. Ds. Korevaar. Ont- moetingskerk, 10.15 u. Ds. Borgers. Thomaskapel, 9 u. Ds. Borgers. Getuigeniskerk, 19 u. Ds. Korevaar. St. Laurens, 10 u. Ds. Fox. R.K. KERKEN Souburg, Martinuskerk za. 19 u. zo. 10.30 u. Parochiekoor. Paauwenburg, Open Hof, zo 11 u. eigen zanggroep, 19 u. sa menzang. Lievevrouwekerk, Vlissingen za. 19 u. gemengd koor, zo 9.30 u. dameskoor, 12 u. Petrus en Pauluskerk, Middel burg, za. 19 u. zo. 10.15 u. Hoeksteen, zo. 11.30 u. Dishoek, zo. 10 u. Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Vrouwenpolder, za. 19 u en zo. 10 u. Onderstaande kerkdiensten zijn op vaste tijden: Bethel Pinksterdiensten - Worden gehouden in het Maarten Lutherhuis, Groene Woud 58 te Vlissingen, woens dag om 19.30uurenzondag om 10 uur. Leger des Heils - Vlissingen Dr. Stavermanstraat 39-41, openbare samenkomsten ie dere zondag 9.30 uur, verlos singssamenkomst, Middel burg, samenkomst zo. 10 en 19 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zondag tot 10.30 uur in het gebouw van de Woelwa- terschool, Bloemenlaan 159, Vlissingen (Mormomen). Bahai's Geloof - Iedere woensdagavond gespreks- avond, Herderland 33, Mid delburg, tel. 01180-15240. Nieuwe Apostolische Kerk - Westerbaan West-Souburg, diensten zo. 9.30 en 16 uur, wo. 20 uur Pinkstergemeente Concertge bouw- Elke zo. 14.30 uur, wij- dingsdienst. Wo. 10.30 uur ge- zinsdienst. Bethel Pentecoast Inc. - Van Dishoek 24 t.o. de brandweer kazerne, iedere zo. 9.30 uur jeugddienst 11.30 uur, wo. 19.30 uur en za. 15 uur bid stond, om 20 uur, zondags school. Volle Evang.Gem. De Ark - Middelburg, Dam 6, do. 19.45 uur. Kapel Hoogelande Za. 19.30 uur, Chr. Geref. mensenwij- dingsdienst. DIVERSEN Stichting Gezinsverzorging Vlissingen - Brouwenaar- straat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30 tot 9.30 uur, Souburg, wijk centrum Middenhof, Kanaal straat 64, tel. 64518. Gemeentelijke sociale dienst - Vlissingen maatschappelijk, dag. van 8 tot 10 uur. Medisch kleuter- en kinder dagverblijf - Opvang voor kinderen in de leeftijd van 1 'A jaar tot en met 6 jaar en opvang schoolgaande jeugd. Middel burg tel. 01180-132226, Vlis singen, tel. 01184-63724. Bureau voor rechtshulp Zee land - Loskade Middelburg, tel. 01 180-37120, dinsd. en dond. 10-12 uur en dond. 19-21 uur. Ma. 13.30-15.30 u. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland - Postbus 231, Mid delburg 01184-14645 dag en nacht. Telefonische hulpdienst-Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht ge opend. Tel. 01180-15551. Fiom-Zeeland - Stichting tot hulpverlening bij zwanger schap en alleenstaand ouder schap. Loskade 17, 4331 HW Middelburg, Spreekuur vol gens afspraak tel. 01180-27311 bereikbaar tussen 9 en 12.30 uur. Zeeuws Consultatiebureau voor alcohol en drugs - Brak straat 30, Middelburg, tel.01180-37320, Vlissingen Badhuisstraat 25/27/29. Tel. 01184-13240/142230. Buiten kantooruren: 01180-37320. Gezins- en bejaardenverzor ging, maatschappelijk werk, stichting maatschappelijke dienstverlening Walcheren - Middelburg, Loskade 29, tel. 01180-26951, Vlissingen Dr. Otterstr. 3, tel. 01184-19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor of 's avonds na tel. afspraak. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-14431. Stichting jeugd en gezin - Ad viesbureau voor jongeren en ouders. Middelburg dagelijks en in het Weekend telefonisch te bereiken onder nummer 01180-28555. Bureau voor Oplossingen Problemen - Trefpunt voor jongeren, Vlissingen, particu liere praktijk onder nummer 01184-6637 of schriftelijk postbus 227 te Vlissingen. Stichting Gehandicapten Ad viesbureau Zeeland ANIB, AVO, GON - Kosteloze hulp verlening voor alle gehandi capten. Iedere donderdagmor gen van 10 tot 12 uur. Schut tershof la, Middelburg, coör dinator tel. spreekuur iedere vrijdagmorgen van 10 tot 12 uur, tel. 01180-27303. Bureau van de Stichting voor niet-gehuwde Moeders - Los kade 25, Middelburg, tel. 01180-27311.Spreekuur vol gens afspraak. Werkgroep „Laat leven te Walcheren" on derdeel van de vereniging ter bescherming van het ongebo ren kind. tel. 01184-61825, .01184-61033, hoofdkantoor 033-620244, Postbus 1122 te Oost-Souburg. Bejaardencentrum „Ter Ree- de" - Koudekerkseweg 81. 4382 EJ Vlissingen, tel. 01184-17820. Informatie be treffende verzorgingstehuis en bejaardenwoning. Spreekuur maatschappelijke werkkracht maandag en donderdag van 9-10 uur, telefonisch bereik baar maandag t/m vrijdag van 9-9.45 uur. Alg.Reclasseringsvereniging Stationsstraat 9, Middelburg, tel. 01180-26157. Geopend op werkdagen van 9 uur tot 12.30 uur en van 13.30uurtot 17 uur. Werkgroep „Laat leven te Walcheren" - Onderdeel van de vereniging ter bescherming van het ongeboren kind. Woningbouwvereniging Basco - Storingen aan c.v., liften en warmwatervoorzieningen, be halve geisers. Na werktijden in het weekend tel. 12527. Hoogwatertijden in Vlissin gen. De hoogwatertijden in Westkapelle ongeveer 17 mi nuten eerder dan Vlissingen. Donderdag 13 aug. - 4.19 en 16.45 u. Vrijdag 14 aug. - 4.58 u en 17.22 u. Zaterdag 15 aug. - 5.37 u en 17.55 u. Zondag 16 aug. - 6.12 u en 18.26 u. Maandag 17 aug. -6.42 u. en 19 u. Dinsdag 18 aug. - 7 19 u en 19.43 u. Woensdag 19 aug. - 8 07 u en 20.38 u i

Scheldebode | 1980 | | pagina 5