VAN 14 TOT EN MET 17 AUGUSTUS AAN OEVERS VAN VEERSE MEER: Derde Kamperland Muziekfestival wordt ontmoetingsfeest met volop muziek Men houdt te weinig rekening met verlangens buurtbewoners «gr KSadeh KASSIERE GEVRAAGD Maandag a.s. zit onze vakantie er weer op. Wij staan dan weer graag voor U klaar. k Tennisjeugdtoernooi in Goes en Wemeldinge JAARVERSLAG OPBOUWWERK VLISSINGEN: buie baho 5 ftU\BEHS A .39 15.9? 1.9» 1 PAK EDET KEIHEKEN "OUEXAVW S\K00* VÏRË REUS A Wüo k VUILNIS ZAKKEN zo sww ,„WR0W«lS SsMENrtN 10.98 versevleesw»rEN 1.59 rouSS 'stWWM? BELDEW BESCHUIT GERAKt «EtiïttTOSfcLAOt Speelweek in teken van ,Zigeunerweek L. BROOD BANKET Trimwedstrijd Wandeltocht afgelast 7 BLIKJES TOMATENPUREE 1.00 Toppers ±16 jaar met Mavo-diploma -..a*» t +«m*. DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 AUGUSTUS 1980 216 kamperland - Het Kamperland Muziekfestival wordt dit jaar van 14 tot en met 17 augustus gehouden aan de oevers van het Veerse Meer. Het is reeds het derde jaar dat Youth for Christ dit unieke festival organiseert. In 1978 kwamen meer dan 2500 jongeren naar het festival even ten noorden van de Schotsmancamping te Kamperland. Vorig jaar waren dat er al meer dan 4000. Dit jaar verwachten de organisatoren een opkomst van rond de 5000 jongeren bij dit voor Nederland unieke gebeuren. Een van de toppers van dit jaar is de soulgroep Kainos uit Londen die vorig jaar op het gelijksoortige Engelse Green belt Musicfestival hoge ogen gooide. Deze groep treedt don derdagavond 14 augustus op. Twee andere toppers zijn de Daniel Amos Band en Richie Furay, beiden afkomstig uit het Amerikaanse California. De band Daniel Amos Band is erg gelijkend op de Eagles. Het is de eerste keer dat ze in Euro pa optreedt en gezien de toe nemende reputatie van deze groep in Amerika zijn de ver wachtingen erg groot. Richie Furay is geen onbe kende voor de muziekkenners. Samen met Neil Young was hij de oprichter van de vroegere Buffalo Springfield. In 1969 vormde hij de nu nog bekende Amerkiaanse groep Poco. Da niel Amos is zijn back-up band op de zaterdagavond van het festival. Daniel Amos treedt vrijdagavond 15 augustus op. Het Kamperland Muziek festival is meer dan een mu ziekfestival. Het is een „to taalgebeuren". Er zijn allerlei aktiviteiten en luisterpor- gramma's voor allerlei men sen. Behalve de avondconcerten en lunchconcerten zijn er ook elke morgen bijbelstudies om 10.00 uur in een viertal tenten met verschillende onderwer pen. Elke middag om 14.00 uur zijn er de zn. themastudies, ook in verschillende tenten. In de namiddag is er voor de sportie- velingen ook nog wat te doen. Een volleybaltoernooi tussen de verschillende regio's van Youth for Christ in Nederland en er is ook een team van musi ci en een team van plaatselijke Kamperland-festivalgangers (spontaan geselecteerd) als mede een team uit België. Na de de avondconcerten zijn er films en nachtkoffiebars met luistermuziek. Op zondagmor gen om 10.30 uur is er een opelucht-hagedienst m.m.v. Ds. George Brucks en enkele van de muziekgroepen van de afgelopen dagen. Het geheel begint donderdagavond 10.00 uur en eindigt om 13.00 uur zondagmiddag. De bijbelstu dies 's morgens evenals de Ha- gedienst zijn vrij van toegang! Het doel van het festival is een ontmoetingsfeest. „Daar bedoelen we dan rriet mee dat we alleen maar aansturen op een ontmoeting met God, maar dat jonge mensen op een open, eerlijke en ontspannen manier kennis kunnen maken met wat het betekent om christen te zÜn- Er is ruimte en tijd om nieuwe vrienden te maken of bij te praten met oude vrien den of kennissen. Er zijn ook speciale plaatsen die als praat gelegenheid bedoeld zijn. Dat zijn het „Praethuys", en de twee nachtkoffiebars. Er zijn daarnaast ongeveer 50 zgn. „luistervinken", die er voor proberen te zorgen dat nie mand zich alleen of eenzaam voelt op zo'n festival en die aanspreekbaar zijn. Die luis tervinken zijn te vinden in en rondom het „Praethuys". Ver der hopen we dat mensen het gehele festival meemaken om dat de sfeer van het festival in het toale gebeuren ligt en niet alleen in het avondprogram ma. Het programma en ook de prijzen zijn daarop afgesteld", aldus John Oostdijk. Vanaf 15.00 uuur donderdag 14 augustus kunnen festival gangers terecht op het festi valterrein en op de camping. De campeerkosten zitten in de totaalprijs voor het festival 60.-). Een avondkaart kost vijftien gulden. Wat eten be treft kan ieder zijn eigen potje koken, maar er is op het festi valterrein voldoende fourage. Er zijn stands met o.a. bolus sen, broodjes, warme worst, soep, thee, koffie, fris, panne koeken en mosselen. Er is ook een gaarkeuken waar men een complete warme maaltijd kan krijgen zowel 's middag als 's avonds. Ook voor ouders met kleine kinderen is er meer ruimte dit jaar. Elke morgen is er crèche voor kinderen van 1 tot 4 jaar en kinderprogramma's voor kinderen van 9 tot 7 jaar. Elke middag is er een kinderpro gramma voor kinderen van 7 tot 12 jaar met o.a. een film van Pietje Bel. Op deze manier kunnen ouders ook de bijbel studies en de Hagedienst mee maken. Voor verdere informatie over programma en toegangs prijzen kan men terecht bij de Schotsmancamping, tel. 01107-1751. 'ERSEKE - Het wielerco- mité Yerseke houdt op vrij dagavond 29 augustus een wieler-trimwedstrijd over 50 kilometer met start en finish aan de Hogeweg bij het sport veld. Er wordt gereden op een parcours dayt T 2 kilometer lang is en het startschot klinkt om 19.00 uur. Iedereenkan aan deze wedstrijd deelnemen en men kan vanaf nu inschrijven bij: Leen van de Parel, telefoon 01131-2128. Het Kamperland Muziekfestival belooft, evenals vorig jaar ruim 4000 jongeren) weer een grootse happening te worden. (Foto: George Burggraaf). GOES/WEMELDINGE - Ruim 200 deelnemers - hoofd zakelijk afkomstig uit Zeeland - hebben zich gemeld voor het open tennisjeugdtoernooi dat vanaf 18 tot en met 24 augustus wordt gehouden in Goes en Wemeldinge. Dit zogenaamde „Fruittoer- nooi" wordt jaarlijks georga niseerd door de volgende ver enigingen: 't Halve Maantje (Goes), de Bongerd (Kloetin- ge), Swaeke (Wemeldinge) en de TV Kapelle. Er wordt ge speeld in enekele, dubbel en mixed in de leeftijdsgroepen tot en met 10, tot en met 12, tot en met 14 en tot en met 16 jaar. In de dubbel en mixed zijn de categorieën tot en met 10 en tot en met 12 samengevoegd even als de leeftijdsgroepen tot en met 14 en tot en met 16 jaar. In de verschillende groepen zijn de volgende speelsters ei. spe lers als eersten geplaatst: ,->n- gens enkel tot en met 10 jaar. V Adriaanse (Steenbergen); meisjes enkel tot en met 10: M. v.d. Borgt (Kruiningen); jon gens enkel tot en met 12T. van Dijk (Temeuzen); meisjes en kel tot en met 12: T. van Dijk (Temeuzen); meisjes enkel tot en met 12: M. N ij sten (Temeu zen); jongens enkel tot en met 14: M. Weijtingh (Middel burg); meisjes enkel tot en met 14; B. du Fossé (Oostburg); jongens enkel tot en met 16: S. Carpentier (Oostburg); meisjes enkel tot en met 16: B. du Fos- seé (Oostburg); jongens dubbel 10-12: P.H. Schoolstrate - B Felius; meisjes 10-12: M. Nij- sten - M. van Maarleveld; mixed 10-12: B. Felius-C. v.d. Borgt; jongensdubbel 14-16: S. Carpentier - K. Dobbeleir; meisjesdubbel 14-16: M. Cij- souw - K. v.d. Kapel; mixed 14-16: S. Carpentier - M. Cij- souw. Bondsgedelegeerde is Ch. Wondergem. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door Zentra Sport Goes. BfEZELINGE Wegens omstandigheden is de zomer avondwandeltocht die „Stap voor Stap Vooruit" uit Bieze- linge op haar programma had staan voor 15 augustus, afge last. De eerstvolgende tocht wordt nu gehouden op 30 au gustus. Genoemde wandelsportver eniging attendeert er op dat nieuwe leden en eventueel ook donateurs van harte welkom zijn. Men kan zich opgeven bij de volgende adressen: C. Reijnhoudt, Korteviele 2, Kruiningen, tel. 01130-1350; Marian Wisse, Abdijstraat 49, Biezelinge, tel. 01102-1933 en bij Jaap Glerum, Noordstraat 3, Biezelinge, tel. 01102-2540. VLISSINGEN - Het wijk- comité Binnenstad heeft zich in het jaar 1979 niet alleen be ziggehouden met het woon- en leefklimaat van de binnenstad maar ook met de vraag of het comité moet blijven of niet. Doordat de werkgroepen Spuikom, Spuistraat, Grave- straat en Beschermd Stadsge zicht in toenemende mate de taken van het wijkcomité zijn gaan uitvoeren, vroeg men zich af of het wenselijk was om een overknenelende werkarnev in de vorm van een wijkcomité in stand te houden. Na veel pra ten werd in oktober 1979 be sloten het wijkcomité te laten voortbestaan. Het zal echter pas bij elkaar komen als er werkelijk behoefte aan is. Dit staat in het jaarverslag van de Stichting Opbouwwerk Vlis- singen over 1979. In het verslag geven de ver-, schillende werkgroepen hun ervaringen in 1979 weer. Zo vindt de werkgroep Spuistraat dat de ontwikkelingen rond de bestemmingsplannen binnen het gebied Spuistraat het af gelopen jaar het bestaansrecht aangetoond hebben van de werkgroep, omdat er bij de plannen weinig of geen reke ning wordt gehouden met de wensen en belangen van de bewoners. Het is ook het afge lopen jaar weer nodig geweest dat deze belangen via de werk groep verdedigd en behartigd werden, aldus de werkgroep Spuistraat. Onder meer is veel aandacht pet Per blikje25 1 pak\e i i ro\ \o\\c\p3P*er V* ^esc vat klasse 1 besteed aan het plan Spui straat en de zogenaamde blok- bebouwing aldaar. Met de uit voering van dit plan in zijn huidige vorm kan de werk groep zich niet verenigen. Veel overleg is er geweest met de bewoners van de Molenstraat om een oplossing te vinden voor hun probleem. Een erf- functie voor deze straat zou al een verbetering betekenen. Dat daarmee samenhangend een oplossing voor onder an dere bioscoopparkeerders moet komen, was voor de werkgroep aanleiding contact op te nemen met de directie van Alhambra. Dit zal hopelijk resulteren in het vertonen van een dia vóór de filmvoorstel ling met het verzoek te parke ren op een afstand van drie tot vijf minuten lopen van de bio scoop, aldus de werkgroep in het jaarverslag. Over de Kaas- kadestraat meldt de werk groep dat er van de rehabilita- tieplannen ook in 1979 weer niets is terechtgekomen: de verkrotting gaat daar in snel tempo verder. Reden voor de werkgroep Spuistraat om deze ontwikke lingen nauwlettend te volgen en bij de betrokkenen op een duidelijk beleid aan te drin gen. Bijna hetzelfde geldt volgens het verslag voor de herinrich ting Koestraat - Gasthuis straat - Samaritaanstraat. De wensen en verlangens van de buurtbewoners zijn in een verslag vastgelegd en verzon den naar de gemeente. In 1979 besloot de werkgroep Spui straat de activiteiten van de werkgroep Schoolpleinen te ondersteunen. Volgens de werkgroepen zijn groen- en speelvoorzieningen onvoldoende aanwezig in dit gebied. Er werd in 1979 alleen een openstelling verkregen van het al wel aanwezige maar buiten gebruik zijnde school plein van het voormalige Me- zennest. Van inrichting of aankleding kon hier niet ge sproken worden. Wat buurt- en clubhuiswerk betreft was er in het afgelopen jaar ook nauwelijks sprake van verbetering, ondanks het feit dat de bewoners dit één van de noodzaken noemen om een leefbaar klimaat te scheppen. Renovatie, restauiatie en re habilitatie waren voor het ge bied Spuistraat mooie kreten, maar het opstellen en uitvoe ren van de plannen duurde te lang of er werd geen rekening gehouden met de belangen van de mensen die er moeten wo nen en leven, aldus het jaar verslag van de werkgroep Spuistraat. VLISSINGEN Maandag 18 augustus begint de jaarlijks te rugkerende „Speelweek". Deze keer draait het thema „Zigeu- nerweek". De speelweek wordt gehouden van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus voor de kinderen van vier tot en met twaalf jaar, op het terrein van de speeltuin van de Zuidbeekse- weg in Vlissingen. De openingstijden zijn van negen uur 's mor gens tot en met vier uur in de middag (klaarovers staan gereed om de kinderen veilig over de Gerbrandystraat te brengen). De kosten bedragen 1,50 per dag en voor speeltuinleden 1.- per dag. Het geheel is georganiseerd door de speel tuinvereniging Lammeren- burg en S.K.A. klub- en buurt huis „Open Hof". Men kan nog enkele materialen gebruiken, zoals: lakens, dekens, gordij nen voor de tentenbouw, res ten wol, kralen, lapjes, dozen, kuipjes en niet te vergeten ou de kleren. Al deze materialen kunnen afgegeven worden bij de beheerder van de speeltuin op het terrein. Badhuisstr. 56-58 Vlissingen

Scheldebode | 1980 | | pagina 20