Feest voor iedereen: jong, oud, groot, klein Muziek in de binnenstad Ballonnenwedstrijd 1 Ou Als u de zin hier boven heeft gelezen, rijzen er natuurlijk meteen vragen. Wie of wat is Ericsson? Wat wordt dat voor een feestje? En waarom moet dat in Middelburg? Laten we op die vragen eerst maar ingaan: Ericsson heet voluit Ericsson Telefoonmaatschappij B.V. en is gevestigd in Rijen (Noord- Brabant). In de zestig jaar van zijn bestaan heeft Ericsson Telefoonmaatschappij B.V. nauw met de PTT (Zeg: "met de telefoondienst") samengewerkt. Zo'n 1,5 miljoen toestellen heeft Ericsson voor PTT gemaakt (ja, ook de Ericofoon: dat aparte ééndelige toestel met-de-kiesschijf-onderin). Maar ook het grotere werk kwam uit de rijense fabriek: telefooncentrales. En om dat laatste draait het: Want PTT heeft nieuwe electronische centrales voor de districten Rotterdam en Breda besteld: AXE-centrales. En daarvan wordt -uitgerekend in Middelburg- de eerste op dinsdag 12 augustus 1980 officieel geopend. Door niemand minder dan de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, mevr. drs. N. Smit-Kroes. Die officiële opening geschiedt tijdens een besloten bijeenkomst in het fraaie middelburgse gemeentehuis. Een telefooncentrale installeren is geen kleinigheid. PTT en Ericsson hebben dit karwei eendrachtig geklaard. En vandaar, dat Ericsson na het bouwen van die eerste AXE-centrale nu een feestje wil bouwen. Voor iedereen in Middelburg, want tenslotte heeft iedereen regelmatig met telefoon te maken, (en voortaan ook met AXE). Dit gaat het worden: 's Middags begint het al. Vanaf 12.00 uur loopt in de binnenstad rond de blaaskapel "Als 't effe kan". Zij blazen pretentieloze klanken door de binnenstad: de Lange Delft, de Lange Viele en op de Markt. In hun kielzog charmante jonge dames, die u voorzien van informatie. En die bovendien de jongsten van een wit-katoenen petje voorzien. Uiteraard gratis. r ~l 16.00-17. 16.00-17. 17.00-17. 17.10-20. 00: 00: 10: 00: L_ De blaaskapel stopt om 16.00 uur. In zijn plaats komen twee bekende dixielandlooporkesten: 'Dixiefoon' en de 'Scat cats'. Namen, die de liefhebbers van deze muzieksoort doen watertanden. Dixiefoon en Scat cats verzorgen tot 17.00 uur de muziek op de Lange Viele, de Lange Delft en op de Markt. Vul een ballon met gas, hang er een kaartje aan, laat 'm dan los en dantja, waar komt zo'n ballon dan terecht? Dat wil Ericsson wel eens weten; vandaar een ballonnenwedstrijd. Vanaf 16.00 uur kunt u op de Markt ballonnen afhalen bij AXE-kraampjes op de Markt. En ook krijgt u daar labels en touwtjes. Op het label vult u uw naam en adres in. Nog niet de lucht in met die ballon, want u moet nog iets doen. Wat, dat hoort u om 17.00 uur op het podium voor het gemeentehuis. Waar mevr. Smit-Kroes het teken zal geven, waarop alle ballonnen echt mogen vertrekken naar wie-weet-waar! De drie personen wier ballon de verste reis maakt, krijgen een fraaie prijs aangeboden. Die prijs: een geheel verzorgd weekend voor het gehele gezin (max. 4 personen) in Amsterdam. Tot slot: weer jazz. Met de Memphis Queen Jazz Band, een orkest met een reputatie, die klinkt als een klok. En hoe dat klinkt, kunt u op de Markt in Middelburg horen. Tot ziens in de binnenstad van Middelburg. Op dinsdag 12 augustus. Ericsson bouwt 'n feestje in Middelburg Knip uit en neem mee. Heeft U het programma bij de hand. Doen! 12.00-16.00: blaaskapel 'als 't effe kan' op de Markt en in de i Lange Viele en Lange Delft, optredens van Seat cats en Dixiefoon. ballonnen halen op de Markt, op de Markt: ballonnen oplaten. Memphis Queen Jazz Band op de Markt (in de pauzes: Scat cats en Dixiefoon).

Scheldebode | 1980 | | pagina 6