Zaterdag recreatieve dag in zwembad Vlissingen Welk ornament is dit? dinsdag 5 augustus Costa del Sol la ti do in openluchttheater JUWELIER VAN DE REE Belgisch kwartet in Grote Kerk Veere Prestatieloop in Domburg HlRUITER Varianten Vakantiebijbelschool in Middelburg Slotevenement Lammerenburcht Rekreade opent met songfestival Klaas Mulder bespeelt orgel Nieuwe Kerk Programma Uitgebreide kollektie rekenmachines voor school Huiverig Rectificatie WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG EDITIE VLISSINGEN TELEFOON (01184) 19910 POSTADRES: POSTBUS 350. 4380 AJ VLISSINGEN MIDDELBURG - Het verkeer, of liever gezegd de wegen die aangegeven worden om de verkeersproblemen op te lossen, blij ven in Middelburg voortdurend een bron van onenigheid. De tijdwinst die de automobilist boekt op de nieuwe asfaltbanen van de Nieuwe Vlissingseweg gaat weer verloren door wachttijden in de flessehals voor Poelendaelesingel en Vlissingsesingel. Zoals door tegenstanders van het oprukkende asfalt destijds ook werd beweerd. De gemeente wil dit tijdverlies nu goedmaken door van de Nieuwe Vlissingseweg naar de tangent een vierbaans- en ge deeltelijk zelfs een zesbaansweg over de Poelendaelesingel aan te leggen. Waarmee het probleem verlegd wordt naar de Schroe- brug, zeggen tegenstanders, die zich vooral kwaad maken over het feit dat de zesbaansweg de bolwerken zal aantasten. De vest zal namelijk over zo'n 180 meter lengte drie meter smaller wor den en bij de bocht waarschijnlijk zelfs zes tot acht meter. Hoever wil de gemeente gaan?'-' vraagt Dick Anbeek zich af. Hij is als bestuurslid van de E.N.F.B. (Eerste Ne derlandse Fietsersbond) lid van de commissie die het colle ge van B. en W. op verkeersge bied adviezen geeft. Hij was de enige tegenstander van dit plan dat enkele weken geleden door "de verkeerscommissie dan ook van een positief advies werd voorzien. De gemeente raad zal nu nog over het plan moeten beslissen; dat kan mo gelijk in augustus of september gebeuren. „De bolwerken zijn een on derdeel van het beschermde stadsgezicht en de gemeente zal dan ook toestemming moeten krijgen van het Minis terie van CRM voordat de boel omgespit mag gaan worden. Daar vestigt de E.N.F.B. zijn hoop op, dat CRM die toe stemming niet geeft", aldus Dick Anbeek. „Overigens zouden er meer tegenstanders in de commissie geweestzijn als de vergadering op een ander tijdstip had plaatsgevonden. De vertegen woordigers van PPR en D '66 zouden in elk geval ook tegen gestemd hebben". Tijdens de commissieverga dering werden twee varianten foto: Cor Schuilwerve. besproken. Deze varianten zijn volgens Dick Anbeek beide ge baseerd op een al vaststaand feit: provinciale waterstaat legt voor het autoverkeer van uit Vlissingen drie voorsor- teerstroken aan. „De gemeente denkt nu: waarom dan geen twee stroken naar rechts en een tweebaansweg over de VLISSINGEN - Zaterdag 9 augustus wordt er in het Sport- fondsenbad in Vlissingen een rekreatieve dag gehouden, georga niseerd in samenwerking met het Vlissings Aktiviteiten Fonds. Deze dag staan er tal van evenementen op het programma, zowel om naar te kijken als om zelf aan mee te doen. Ook wordt het zogenaamde Swimjogging geïntroduceerd, een activiteit die evengoed zwemtrimmen genoemd zou kunnen worden. De recreatieve dag begint om vijf uur 's morgens. Dan gaan de deelnemers van start voor de 12 uur durende zwem- marathon. Aan deze marathon wordt deelgenomen door ploe gen van de zwemvereniging de Stormvogel en de dr. A. Sta- vermanbrigade. Elke ploeg bestaat uit 6 personen en een reserve. Er wordt non-stop ge zwommen waarbij de deelne mers elk half uur wisselen. Om 10.00 uur gaat het zwembad open voor vrij zwemmen. Deze dag hebben alle bezoekers toegang voor één gulden per persoon. Van 11.00 tot 14.00 uur is er de zweminstuif in het ondiepe bassin. Hier kunnen zowel de kinderen als de volwassenen meedoen aan diverse spelen onder deskundige begeleiding. Ook om 11.00 uur wordt in het diepe bassin de swim-jog- ging geïntroduceerd. Swim jogging is een vorm van spor tieve rekreatie. Het gaat er om regelmatig wekelijks of dage- MIDDELBURG - Alle jon gens en meisjes van zes tot en met twaalf jaar zijn welkom op de vakantiebijbelschool. Deze verplaatsbare school wordt gehouden van maandag 11 au- VLISSINGEN - Donder dagavond 7 augustus wordt in de Vlissingse Lammeren- burcht een tropische slotavond gehouden. Dit evenement wordt opge luisterd door de Baxfamilie, die country- en Hawaiï-mu- ziek verzorgt. Tevens wordt er een wervelende show opge voerd door de meisjes van de Indonesische dansgroep „Si- nar Matahari". In de eerste pauze kan men genieten van een Indische maaltijd en in de overige pauzen is er gelegen heid tot dansen bij kaarslicht. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij de VW-kantoren op Walcheren en aan de zaal a vijftien gulden per persoon. De organisatie is in handen van de Vereniging Culturele Belan gen en vindt plaats in Lamme renburcht aan de Zuidbeekse- weg. VERLOVINGSRINGEN UITZOEKEN zorgfvoor de juiste sfeer en een GROTE K0LLEKTIE Keuze uit bijna 100 modellen gustus tot en met vrijdag 15 augustus in de Thomaskapel aan de Vrijlandstraat in Mid delburg - Dauwendaele. Er zullen een heleboel liedjes aan de kinderen geleerd wor den en ze kunnen samen luis teren naar een verhaal uit de Bijbel. Verder bestaat er gele genheid tot knutselen. Het thema waarom de week draait is „Luister, Jezus roept jou". De laatste avond zijn ook de ouders van harte welkom. Alle andere avonden beginnen om zeven uur en duren tot halfne- gen. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot tele foonnummer 01180-14108. VLISSINGEN - Een song festival en een discjockey- wedstrijd luiden morgen het vakantiefestijn van het Vlis singse SKW, Rekreade, in. Dit openingsevenement begint om zeven uur morgenavond in Het Woltershuis aan de Hogeweg 103/105. De leeftijd speelt bij het songfestival geen rol; iedereen kan er aan meedoen. Het publiek doet dienst als jury. Aan de discjockeywedstrijd kunnen jongens en meisjes van zes tot en met acht jaar mee doen. De volwassen toekijkers en de leiding zullen de presta ties beoordelen. De kinderen moeten wel zelf platen mee brengen. Belangstellenden zijn welkom, de toegang is gratis. De Rekreade duurt nog tot en met vrijdag 15 augustus. VEERE - Aanstaande zater dag geeft het kwartet „Les en- nemies confus" uit het Belgi sche Lokeren een concert in de Grote Kerk van Veere. Dit con cert is evenals alle andere con certen in de Grote Kerk geor ganiseerd door de Stichting Delta-Cultureel. Het kwartet bestaat uit Mar cel Ketels en Patrick Laureys - blokfluiten; Piël Stryckers - gamba en Guy Penson - clave- cimbel. Op het programma staan onder meer werken van de componisten Marco Uccel- lini, Givanni Battista, John Dowland, Cornelis Janszoon Helmbreker, Cornelis Kist, Jo- hann Schop en de beide Bachs. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn zowel in voorverkoop als voor aanvang van het concert aan de zaal verkrijgbaar. MIDDELBURG - Dinsdag 12 augustus speelt Klaas J. Mulder op het orgel van de Nieuwe Kerk in Middelburg. Op het programma staan werken van Rheinberger, Franck, Widor, Vierne, Reger en van hem zelf. Het concert begint om acht uur. lijks een bepaalde afstand te zwemmen. Swim-jogging loopt gedurende een heel ka lenderjaar. Tussentijds in stappen is altijd mogelijk. Het is bedoeld voor jong en oud en kan worden gedaan in groep jes, gezinsverband, vereni gingsverband of alleen. Deelnemen aan swimjogging begint met de aanschaf van een bronskleurig zwemboekje (op 9 augustus 3,50, later ƒ4,-).» Dan is het de bedoeling dat men regelmatig 250 of 500 meter zwemt, men krijgt hier na dan een zegeltje dat in het boekje wordt geplakt. De ma nier waarop wordt gezwom men is niet belangrijk. Ook is er geen tijdslimiet. Tussentijds uitrusten mag, alleen mag men niet uit het water gaan. De bronskleurige swim-jogging- boekje biedt ruimte tot het zwemmen van 10.000 meter. Zijn deze volbracht dan kan men in het bezit komen (tegen betaling) van de swim-jogging medaille in brons. Wie dit heeft gedaan, krijgt dan ook het zil verkleurige swim-jogging- boekje uitgereikt met opnieuw ruimte voor 10.000 meter. Als deze ook binnen het kalender jaar zijn volbracht komt men in aanmerking voor de zilveren medaille en het goudkleurige swim-joggingboekje met op nieuw ruimte voor 10.000 me ter. Heeft men ook dit nog bin nen één jaar gezwommen dan kan men de gouden medaille kopen en krijgt men het laatste boekje Swim-jogging Super star met nog eens ruimte voor 70.000 meter. Rond de jaarwisseling wordt swim-jogging voor iedereen afgesloten met een certificaat waarop het totaal aantal me ters dat men dat jaar gezwom men heeft wordt vermeld. Ook 's middags zijn er nog een aantal evenementen: om 14.10 uur is er een demonstra tie Spuitbal, verzorgd door de jeugdbrandweer uit Vlissin gen. Om 15.00 uur is er een op treden van de bekende komi sche springgroep Icarus uit Schiedam. Om 16.45 uur wordt de aandacht gevraagd voor het laatste kwartier van de zwemmarathon. De deelne mers finishen om 17.00 uur en worden dan gehuldigd, wat te vens het slot van de rekreatieve dag is. Poelendaelesingel richting stad aanleggen. Die mogelijk heid is natuurlijk al van tevo ren geschapen. In het achter hoofd heeft de gemeente dan nog het idee van een voort gaande groei van het autover keer, maar de ontwikkelingen wijzen er op dat dat wel eens andersom zou kunnen zijn". In het door de commissie aangenomen plan wordt uitge gaan van de twee voorsorteer- stroken naar de Poelendaele singel en een strook voor rechtdoor naar de Vlissingse singel en linksaf. De twee ba nen op de Poelendaelesingel krijgen dan nog een voorsor- teerstrook voor de auto's rich ting PZEM. In de tegenover gestelde richting moet de si tuatie hetzelfde worden: twee rijbanen plus een strook voor het linksafslaande verkeer naar het kantoor van de PZEM. Dan komen er nog aparte fietspaden te liggen. Dit plan beantwoordt volgens de temeente het meest aan de be- oeling de Vlissingsesingel minder verkeer te bezorgen. Het plan komt de gemeente op ruim 4.700.000 gulden te staan. De andere variant is goed koper: een tweebaans (met voorsorteerst roken voor de PZEM dus vierbaans) Poelen daelesingel. Dit zou niet goed zijn, omdat van de voorsor- teerstroken op de Nieuwe Vlissingseweg er dan één rechtdoor zou gaan. Het gevolg zou zijn dat de Vlissingsesingel DOMBURG - Vrijdagavond 8 augustus kunnen liefhebbers in Domburg aan een presta- tieloop meedoen. Het parkoers loopt gedeeltelijk over de dui nen en langs alle natuurgebie den van Westhove en Hoog duin. De deelnemers kunnen tij dens de loop zelf bepalen wel ke afstand zij willen lopen: vier, acht of negen kilometer. De start en finish zijn bij het strandpalviljoen aan het einde van de Badweg in Domburg. Elke deelnemer ontvangt na afloop een herinneringsvaan tje. Inschrijven is mogelijk vanaf zes uur 's avonds in het strandpaviljoen. De loop is georganiseerd door Dyna mo '70 in samenwerking met de plaatselijke WV. bij: Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 dan nauwelijks ontlast zou worden van verkeer, omdat minstens de helft van de auto mobilisten rechtdoor zou blij ven gaan. „Onzin", zegt Dick Anbeek. „In de aangenomen variant wordt rekening gehouden met een verbod de Vlissingsesingen van die kant in te rijden als er nog teveel verkeer over die weg zou blijven rijden. Dat kan in deze variant natuurlijk ook. Het zou ook betekenen dat een nieuwe Langeviele buitenbrug veel smaller zou kunnen zijn. Dat spaart weer een aardige cent uit". De kosten van deze variant zijn bijna een half miljoen gulden lager. A. Blom, bewoner van de Vlissingsesingel, is nogal hui verig voor de plannen die de gemeente heeft. Hij denkt aan het inschakelen van de buurt bewoners om de plannen te gaan bestrijden. „Er wordt al zo veel aangetast door de as- faltmachine, daar mag de vest niet ook nog eens bijkomen". Hij begrijpt overigens niet waarom die zesbaansweg niet meer landinwaarts gelegd zou kunnen worden. „De melkfa briek wordt afgebroken, dus is er ruimte genoeg", meent Blom. De E.N.F.B. vindt een zes- baans- en eigenlijk ook een vierbaansweg helemaal uit den boze! Nieuwe wegen trekken nieuw verkeer aan waarvoor ook weer nieuwe oplossingen gezocht moeten worden; een zich eindeloos herhalende spiraal. „Het verkeer moet zich maar aanpassen aan de ruimte die er (niet) is, niet andersom. Wat ons betreft is een drie- baansweg daar voldoende. Als CRM toch toestemming geeft voor die zesbaansweg, een weg door de vest dus, gaan wij in elk geval in beroep", zegt Dick Anbeek. MIDDELBURG - Donder dag 7 augustus verzorgt Thea ter Augustus in het open luchttheater Toorenvliedt een voorstelling van Costa del Sol la ti do. De voorstellingen ontstaan improviserend. Zo ontstond het verhaal van de dirigent Meneer Paul en zijn orkest. Tijdens het spel duikt een vreemde figuur in verschillen de gedaanten op. Niemand kent hem of weet wat hij komt doen. Muziek blijkt hij te ha ten. Hij gaat zelfs zover, dat hij de dirigent en zijn orkest de muziek, letterlijk en figuurlijk wil ontfutselen. De voorstelling begint om halfdrie en de entree bedraagt twee gulden. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de organisator, de Gemeentelijke Culturele Dienst, per adres Schouwburg, Molenwater 99a in Middelburg en tevens een uur vóór de voorstelling aan de kassa van het theater. Bij slecht weer wordt uitge weken naar de concert- en ge hoorzaal. Per abuis stond in de Scheldebode van 30 juli vermeld dat de aanbiedingen gelden vanaf dinsdag 10 augustus, dit moet zijn foto: Cor Schuilwerve. MIDDELBURG - Van welk ornament is dit een detail, waar staat het en welke jaartallen komen er op voor? Wie het antwoord op deze vragen weet, komt mogelijk in aanmerking voor een boekenbon van vijftig gulden. Het Zeeuws Museum heeft deze wedstrijd georganiseerd in het kader van de tentoonstelling „Het ornament in de achttiende eeuw". Deze tentoonstelling is nog in het Middelburgse museum te zien tot en met zondag 31 augustus. Tot nu toe zijneral een recordaantal van 27.500 bezoekers geweest, wat waarschijnlijk mede het gevolg is van het slechte weer. Degenen die het antwoord op de vragen menen te weten, kunnen hun inzendingen kwijt in de ideeënkist in de hal van het Zeeuws Museum, Abdijplein 3, Middelburg.

Scheldebode | 1980 | | pagina 1