cta-Lorf ETI: toerisme kan Zeeland meer geld opbrengen Verzet tegen reddingsplan oude Vlissingse stadhuis Open Hof 's middags open voor kinderen Laatste kans op voordelig dagje of weekendje treinen Liefhebbers kunnen zich opgeven voor fietsclub WOENSDAG 30 JULI 1980 TOTAAL OPLAGE 327.668 EX. UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 30e JAARGANG JUWELIER VAN DE REE Aanstaande zaterdag en zondag kunnen de lezers van de Zeebra Weekbladen voor de laat ste maal profiteren van het unieke en uiterst voordelige aanbod van hun krant om een dag of een weekend met de trein op stap te gaan. Al leen op zaterdag 2 en op zondag 3 augustus kunt U nog met onze dag- of weekendkaarten voor stuntprijzen naar elke plaats in Nederland reizen. U bepaalt zelf Uw reisdoel en U kiest ook zelf de trein, het station en de tijdstippen van vertrek en terugkeer. Standwerkers RECTIFICATIE RONDE VAN AAGTEKERKE (voor liefhebber.) VRIJDAG 1 AUGUSTUS om 19.00 uur Strandtocht Vrolijke Tippelaars Uitgebreide kollektie rekenmachines voor school bij: ^RUITER Tentoonstelling in Oostkapelle DE SCH iEBODE 201 WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG EDITIE VLISSINGEN TELEFOON (01184) 19910 KANTOOR: TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 350, 4380 AJ VLISSINGEN Rhythm 'n Boore V/issingen mwam kans voor Zeeuwse popgroepen VLISSINGEN - Hoewel het zo'n beetje traditie gewor den is dat de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen elk jaar een popconcert organiseert, is daar dit jaar geen sprake van. Het geld is opgegaan aan andere evenementen. Drie particulieren hebben nu het initiatief genomen tot een popconcert op het parkeerterrein op de grens van het Nol- lenbos, op de grens van boulevard en duinen, Rhythm 'n Booze Vlissingen '80 genaamd. Vanaf donderdag 31 juli twaalf uut tot 's avonds tien uur treden acht popgroepen op, waaronder de Engelse groep Punilux en de nieuwe Nederlandse groep The Rousers. De dire particulieren die het verlies van „Strandpop" goed willen maken zijn taveerne De Stoof, bar The Three Barrels en het jongerencentrum De Piek. Zij willen met dit festival on dermeer Zeeuwse groepen een kans geven om voor een groter publiek op te treden. Eén van die groepen is Chivy, een twee maanden bestaande band uit Middelburg. De vier man en een vrouw brengen eigen com posities in zowel Nederlands als Engels. De overige groepen zijn af komstig uit Vlissingen, zoals Esquire dat symfonische rock naar eigen compositie brengt. Kameleon, door het vertrek van twee man begin dit jaar wat gedupeerd, speelt rock met af en toe een symfonisch tintje. Het is de enige band in Zeeland die zonder gitarist het podium opkomt. De viermans groep Chips speelt zeer snelle rock 'n roll op eigengemaakte muziek en tekst. De drie man van Preaventure maken al twee jaar meerstemmige, akoesti sche muziek, af en toe ver sterkt door percussie en elek trische bas. De groep had zo wel met de eigen nummers als VLISSINGEN - Fietsen is populair, kennelijk ook in teamverband, want op Wal cheren is nu al een tweede toerclub in oprichting. Dat is de toerclub Vlissingen. De leden rijden elke dins dag- en donderdagavond een trainingsrondje van ongeveer vijftig kilometer en ook elke zondagmorgen maken zij een clubrit. De bedoeling is ook mee te gaan doen aan evene menten van andere verenigin gen. De Vlissingse club houdt de snelheid tijdens de fiets tochten op zo'n vijfentwintig kilometer per uur, zodat alle echte toerrijders mee finnen komen. Wedstrijd- en tempo rijders moeten naar andere verenigingen omzien. De toerclub Vlissingen heeft nog plaats voor enkele fietsers die in teamverband grote af standen willen fietsen. Lief hebbers kunnen voor inlich tingen bellen naar tel. 01184-65631 pf 01184-66493. VERLOVINGSRINGEN UITZOEKEN zorgt voor de juiste steer en een GROTE K0LLEKTIE Keuze uit bgna 100 modellen met het werk van Frampton en The Band zoveel succes dat de NCRV de groep voor de radio haalde. Balls, in Zeeland ook een be kende groep, vult de zalen met snelle swingende rock beïn vloed door alle mogelijke mu zieksoorten, van ska tot jazz en van hard rock tot soul. Het re pertoire van de vijfmansfor matie bestaat grotendeels uit eigen werk. Car-Tunes ten slotte brengt muziek die uit anarchistische akkoorden schema's is opgebouwd met bovendien nog een flinke heo- veelheid psychdelica en duizel en tol. De trekkers van het festival zijn Punilux en The Rousers. Punilux dankt zijn naam aan de titel van een schilderij van de Italiaanse symbolische schilder Giovanni Segantini. Vertaald was dat Punishment of Luxury, kastijding der luxe, dat Punilux werd. De band werd ruim twee jaar geleden in Newcastle opge richt door zanger Brian Bond en gitarist Nevilluxury. Bond had bij theatergezelschappen gewerkt en dat is aan het op treden van de groep goed te merken. Het wordt vaak een theatergroep genoemd, in elk geval is het een huwelijk tus sen theater en rock. Punilux gebruikt elementen uit de commedia del'arte om zijn koortsdromen over onze luxe maatschappij vorm te geven. „Theater heeft als kunstvorm geen toekomst meer, het is doodgebloed. De energie is weg, het is teveel bourgeois geworden: onschadelijk, rus tig, beleefd vermaak. Het publiek zit braaf in zijn stoelen te kijken, terwijl het pakweg honderd jaar geleden deel was van de voorstelling. Het joelde, het vocht, het zat bier te drin ken. Film en televisie hebben de functie van het theater overgenomen. Daarom maken we rock, dat staat dichter bij de mensen". Energie is het wachtwoord van de groep en de muziek doet van ook een appèl op de toppen van de ze nuwen. The Rousers uit Broek op Langendijk staan op het punt van doorbreken. Hun eerste single „Magazine girl" lijkt althans groot succes te hebben. Zij maken muziek die de New Beat genoemd wordt, een men- Balls uit Vlissingen: Kleirock. geling van Mersey Beat en New Wave. Ook deze groep heeft als wachtwoord het woord ener gie. The Rousers, afkomstig van het werkwoord to rouse is opwekken, zijn jongens die op zwepende muziek willen ma ken, zoals dat in de eerste jaren van de beat te horen was. Zij vinden de muziek van de eerste helft van de jaren zeventig te gevoelloos, perfect maar doods. Als presentator zal tijdens het festival optreden De graaf van Gelre. De organisatoren zijn van plan het popfestival tot een jaarlijks terugkerend evenement te maken. Een nog op te richten stichting zou dan steeds de organisatie op zich moeten nemen. In elk geval is het eerste bescheiden festival een feit. Bezoekers kunnen ei gratis terecht, drank en voed sel is op het terrein ver krijg- baar. Tot en met vrijdag kunt U nog op onze kantoren terecht voor zo'n aantrekkelijke dagkaart (voor zaterdag of voor zondag) of voor een super-voordelige weekendkaart. De dagkaarten kosten 17,50 per stuk, terwijl kinderen tot en met negen jaar slechts 9,- betalen. De weekendkaar ten, waarmee U op zaterdag en zondag in elke trein van Nederland mag stappen, kosten 25,- per stuk. Kinderen tot en met negen jaar betalen voor zo'n weekendje treinen slechts de helft 12,50. Met zo'n weekendkaart is het ook mogelijk om zaterdag in alle vroegte per trein naar de weekendbestemming te reizen, vanwaaruit u zondagavond weer huiswaarts keert. Een weekendje uit in Nederland kost zo nauwelijks meer dan wanneer U thuis enige ontspanning zoekt. De laatste stunttreinkaartjes (en deze keer geldt: tot zolang de voorraad strekt) zijn verkrijgbaar op al onze kantoren: Reigerstraat 16, Breda, Arendstraat 14, Ooster hout, Markt 28, Etten-Leur, Molenstraat 45, Roosendaal, Zuivelstraat 26, Bergen op Zoom, Klokstraat 1, Goes, To renstraat 5, Vlissingen, Steenstraat 14, Hulst, Nieuwstraat 9, Temeuzen en Oostdijk 41-43, Sommelsdijk. Bond zei eens in een interview: The Rousers uit Broek op Langendijk: Polderbeat. Zaterdag begint kermis in Middelburg MIDDELBURG - Aan staande zaterdag begint in Middelburg de kermis, zoals gewoonlijk op de Markt. Toten met donderdag 7 augustus kunnen de liefhebbers genieten van in totaal dertig attracties, zoals de bekende draaimolen, autoscooter, de glazen doolhof en het bull-dozer-schidfspel. Nieuw zijn dit jaar de Hully Gully, de Astro Liner X 10 en Circuit Rouge. Aanstaande zondag is de kermis gesloten. Op de laatste kermisdag is er van tien tot vier uur een groot standwerkersconcours. Rond de twintig standwerkers zullen op de Lange Delftpromenade proberen hun produkt op zo'n manier aan de man te brengen dat zij in aanmerking komen voor een prijs. Hun verrichtin gen zullen worden beoordeeld door een jury, bestaande uit een medewerker van het bu reau voorlichting van de ae- meente H. Jansen, voorzitter M.W. Temme van de onderne mersvereniging M.C.O., beeld houwer P. de Jong, voorzitter A.E. d'Angremont van de VW- Middelburg en wethouders W.PJ. Baars. De wekelijkse markt moet in verband met de kermis don derdag 7 augustus uitwijken naar het Damplein. MIDDELBURG Het ETI (Economisch Technologisch Insti tuut) voor Zeeland vindt dat het toerisme als welvaartsbron meer benut zou moeten worden. Het ETI zal het zijne bijdragen aan een ontwikkeling in die richting. Dit staat in het jaarverslag van het in Middelburg gevestigde instituut over 1979. Het ETI, dat als doel heeft de bevordering van de economi sche welvaart in Zeeland, gaat uit van de weinig optimistische landelijke economische voor uitzichten. De industriële' werkgelegenheid zal eerder af- dan toenemen, de werkloos heid in de bouw zal groeien en de verwachte groei van de werkgelegenheid in de com merciële dienstverlening is door de mogelijke toepassing van de micro-elektronica (on der andere chips) onzeker ge worden. Het instituut wil de komen de tijd de landelijke beleidslijn volgen. Dat wil zeggen: het ETI Per abuis stond in de Scheldebode van 23 juli vermeld dat de verreden zou worden op vrijdag 25 juli, dit moest zijn start op de Rijsoortselaan parcours dorpsplein Schoolstraat, Prelaat- weg, Zuidweg en Koekoeksweg Onder de 40 renners zijn verschillende plaatselijke als nationale favorieten w.o. Ned. kampioen Hans v.d. Oever, Zeeuws kampioen Kees de Nooijer, en verder Jo Blaas, Adri Stroo, Rien van Kenden. Bovengenoemde straten zullen van 18.00 tot 21.00 uur voor alle verkeer gesloten zijn. zal Zeeuwse bedrijven helpen' zich weerbaarder te maken door mogelijkheden tot ver nieuwing of innovatie aan te geven. Het geld dat de overheid in de economie stopt, moet ook zo goed mogelijk worden be steed en er moet onderzoek ge daan worden naar economi sche activiteiten die goede toe- komstpersperctieven bieden, aldus het ETI over de toekom- VLISSINGEN-Aanstaande zaterdag 2 augustus, kunnen liefhebbers meedoen aan een Duin- en Strandtocht, georga niseerd door de wandelsport vereniging De Vrolijke Tippe laars uit Vlissingen. Deelnemers kunnen kiezen uit afstanden van vijf, tien, vijftien of twintig kilometer. De tochten starten tussen twee en halfzes bij café-restaurant Huvers aan de grens van Vlis singen. De wandelaars lopen richting Zoutelande over de duinen en terug langs het strand. stige mogelijkheden naast net toerisme. Over 1979 schrijft het insti tuut in het jaarverslag, dat, zo als in het hele land, vooral de sectoren scheepbouw, textiel en voedings- en genotsmidde len met moeilijkheden kamp ten. De uitbreiding in de me taalsector in Zeeland noemt het ETI opmerkelijk. Er ont stond een snel toenemende vraag naar metaalbewerkers. Opvallend was echter dat de werkloosheid in de metaal niet afnam. De werkloosheid nam in '79 toe, vooral onder de vrouwen en het gemiddelde werkloos heidspercentage in Zeeland kwam duidelijker boven het landelijke werkloosheidscijfer te liggen, zo meldt het instituut in het jaarverslag. Paul Krugerstraat 55-57 Vlissingen 01184-12733 foto: Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - Het plan om van het oude Vlissingse stad huis een dienstencentrum voor ouderen te maken als middel punt van een aantal nieuwe bejaarden woningen valt niet in goede aarde bij de Stichting Welzijn voor Ouderen in Vlis singen. Het bestuur van de stichting heeft de plannenmakers, de werkgroep Beschermd Stads gezicht, het Wijkcomité Bin nenstad en de Stichting Stads herstel Vlissingen, meegedeeld al drie dienstencentra te be heren en geen plannen te heb ben voor een vierde centrum. Het idee lijkt overigens toch niet zo veel kans te hebben, want ook de directie van scheepswerf De Schelde blijft op het standpunt staan dat het stadhuis van de huidige plaats weg moet. Een woordvoerder van het bedrijf zei dat de grond voor de opslag van staalplaten voor marineschepen in gebruik genomen zou worden. Het stadhuis als dienstencentrum op de huidige plaats aan de Houtkade afgebouwd. De ma rine zal er niet zo blij mee zijn als de mensen op tien-vijftien meter afstand vanuit het stad huis de geheime apparatuur op de schepen kunnen zien", al dus de woordvoerder van de Schelde. OOSTKAPELLE - Voor de tweede maal in dit seizoen houden de inwoners van Oostkapelle in samenwer king met de evenementen commissie van de VW een tentoonstelling. Er zullen verschillende dingen te zien zijn, zoals houtsnijwerk, schilder en tekenwerk, boet seer- en borduurwerk, pop pen droogbloemen en nog veel meer. De tentoonstelling is te zien in het nieuwe Ont moetingscentrum naast de sportzaal in Oostkapelle van zeven tot tien uur 's avonds. Belangstellenden kunnen van dinsdag 5 tot en met vrij dag 8 augustus terecht. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen één gulden en voor de kinderen half geld. VLISSINGEN - Het club huis Open Hof aan de Alexan der Gogelweg 59 in Vlissingen zal van woensdag 6 augustus tot en met vrijdag 15 augustus elke middag open zijn voor de jeugd van twaalf tot vijftien jaar. De middagen hebben een instuif-spel-karakter dat wil zeggen met de kinderen kun nen er tafeltennissen, biljar ten, tafelvoetbalen, enzo voorts. Het clubhuis is ge opend van twee tot vijf uur en bereikbaar via de achterin gang.

Scheldebode | 1980 | | pagina 1