Bezoekers maritieme expositie hebben kans op vaartochtje Programma „Zeeland in Vlissingen" start vrijdag ZAKENFLITSEN Donderdag kijkdag bij Jakobsen Europa Meubel Nog caravan nodig voor zigeunercircus Vakbondsschool gaat volgend seizoen in Middelburg van start Sterk rennersveld in Ronde van Zoutelande Programma MSV,De Uitlaat' Vakantie in clubhuis Marnix Bedien je zelf bij Van Haren GOES - Er blijkt in Zeeland grote behoefte te bestaan aan VIDO- groepen. In Reimers- waal, Vlissfngen en Axel hebben al groe pen gedraaid en wil men ook het volgende seizoen verder gaan. In Goes, Borsele, Kapelle en Zierikzee zal men in het najaar met het VI- DO-werk starten. Medewerkers speelstad vergaderen DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 JULI 1980 211 foto: Cor Schuilwerve. Secretaris Louwerst van het V.A.F. toont enkele scheepsmodellen, zoals die op de tentoonstelling te zien zullen zijn. VLISSINGEN - Het Vlissings Aktiviteiten Fonds orga niseert van vrijdag 11 juli tot en met vrijdag 1 augustus een Maritieme Expositie in de Zeevaartschool op de Boule vard. Zestien verschillende bedrijven, instellingen en ver enigingen werken aan deze tentoonstelling mee. Het idee een dergelijke ex positie in Vlissingen te houden werd vorig jaar al naar voren gebracht door secretaris Lou- werse van het V.A.F. Doordat er te weinig voorbereidingstijd was en geen beschikbare ex positieruimte, ging het plan toen niet door. Nu staat echter het hele gebouw van het Mari tiem Instituut beschikbaar en is men er in geslaagd een aan trekkelijke tentoonstelling op te zetten. Onder andere wer ken mee aan deze expositie: de Koninklijke Maatschappij de Schelde, de Marine, Bergings bedrijf van Akker, Zeekadet- korps Scheldemond, de Olau Line, Van Oord, de Rijkspolitie te water, de Haven van Vlis singen, Loodswezen, Haven schap Vlissingen. Ook zijn er stands van de Maatschappij tot redding van Schipbreukelin gen, Radio Holland, Lekko, de Zeevaartschool, de Zeeuwse school voor de zeevisvaart en de Gemeente Vlissingen. De officiële opening vindt plaats op vrijdag 11 juli om 15.00 uur door ir. J. Bout, de voorzitter van het Bestuur van het Maritiem Instituut. Op de tentoonstelling zijn veel scheepsmodellen te zien en veel foto's van schepen. Ook worden er regelmatig dia's en films gedraaid. De Gemeente Vlissingen laat ontwikkelin gen aan de Boulevard zien en dan niet alleen die in het verle den, maar ook de plannen voor de toekomst als de Boulevard moet worden aangepast in het kader van de Deltawet. De Rijkspolitie te water toont mo- delboten, foto's, films en uit rustingsstukken van boten zo als een gasdetector, gaspak, strijklicht en dergelijke. Inte ressant is ook de stand van de Koninklijke Zuidhollandse Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, die de nieuwste reddingsmiddelen laat zien, onder andere een klimnet, grijplijntje, loopnet en sleeplakens. Aan de expositie zijn ook enkele attracties verbonden, te weten een kleurwedstrijd met als hoofdprijs een retourbiljet Vlissingen - Sheerness voor twee personen en auto door de Olau Line en enkele troostprij zen. Ook mogen een aantal be zoekers van de tentoonstelling een vaartochtje maken met boten van het Loodswezen, de Rijkspolitie te water, Konink lijke Marine en de Koninklijke Reddings Maatschappij. Deze personen worden aangewezen volgens een bepaald schema. „Wij hopen dat wij een groot aantal bezoekers krijgen", zegt de heer van Geelkerken, voor zitter van het V.A.F., „want de tentoonstelling is zeer zeker de moeite waard. Alle deelnemers zijn erg enthousiast en hebben hard gewerkt om hun stand zo interessant mogelijk te maken. Als er inderdaad veel belang stelling is, zowel van het publiek als van de deelnemers, willen wij proberen om een dergelijke expositie perma nent in Vlissingen te vestigen. De tentoonstelling is niet al leen interessant voor de inwo ners van Vlissingen maar ook voor de toeristen. Het betekent toch weer een slechtweer-ac- commodatie meer in Vlissin gen." Omdat er op de tentoon stelling vele waardevolle voorwerpen opgesteld staan, wordt er dag en nacht gewaakt in verband met eventuele brand en andere schadegeval len. De expositie is geopend van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 en van 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdags van 14.00 tot 17.00 uur. De toe gangsprijs is voor volwassenen één gulden en voor kinderen twee kwartjes. Zeeuwse VIDO- groepen willen kadervorming Al deze groepen hebben be- De drie gestrande reizigers VLISSINGEN - Dit jaar heeft de speel week van het Open Hof in Vlissingen van 18 tol. en met 22 augustus als thema „Zigeunercir cus". Een groep zigeuners en circusartiesten hebben via via ver nomen dat in die week een circus wordt gehouden en zijn ijlings op weg gegaan om op tijd in Vlissingen te komen. Door de haast is er echter één caravan gesneuveld en daarom vraagt de Speeltuin vereniging Lammerenburg en de S.K.A. club en buurthuis Open Hof om een caravan voor deze week. Telefoonnummer is 01184-65453. geleiding nodig, vandaar dat er dringend behoefte bestaat aan kadering, zodat mensen uit de desbetreffende groepen de volgende groepen kunnen be geleiden. De VIDO-groep wordt geacht een zelfhulp groep te zijn. Men wil nu in Zeeland komen tot een VIDO- overlegvlatform, waarin mensen uit alle hoeken van de provincie zitting hebben, en een beroep doen op CRM om gelden ter beschikking te stel len voor deze kadervorming. Ook Zeeland heeft dertigdui zend gulden te verdelen voor emancipatieactiviteiten, waaronder men ook de VIDO- groepen kan rangschikken. VIDO-vrouwen (Vrouwen In De Overgang) blijken elkaar tot grote steun te kunnen zijn in deze leeftijdsfase. In Rei- merswaal kwam de groep twaalfmaal bij elkaar. Na wat startmoeilijkheden is de cur sus vlot verlopen en waren er na afloop veel positieve reac ties. Joke Boonman-v.d. Meulen, die de groep Reimerswaal be geleidde: „De vrouwen vinden bij de VIDO-groep weerklank voor hun problemen, ze ont dekken dat andere vrouwen met dezelfde problemen kam pen en ze doen elkaar wat sug gesties aan de hand. De vrou wen die wat geïsoleerd zijn komen te zitten nadat hun kin deren het huis uit zijn gegaan (en dan vooral de importvrou wen) komen eens in contact met andere vrouwen van hun leeftijd. Ook hebben we een diëtiste op bezoek gehad, die iets kwam vertellen over ge zonde voeding en werd er ge praat over vrouwenmishande ling. Vooral de voorlichting over wat er in hun eigen lijf gebeurt, is voor VIDO-vrou wen belangrijk, ze moeten weten wat er verandert. Als je ergens mee bekend bent, dan kun je ook de moeilijkheden die deze veranderingen met zich meebrengen, veel beter aan". Tonny Sies, voorlopig con tactpersoon voor de VIDO- groep in Goes: „Natuurlijk zijn er vrouwen die weer terugval len, maar ze hebben dan toch ervaren, ik ben niet de enige die dit heeft, ik ben niet ab normaal". VLISSINGEN - Na de zesde clubwedstrijd van de MSV „De Uitlaat" uit Vlissingen ziet het restant van het programma voor dit seizoen er voor ge noemde vereniging als volgt uit: zaterdag 19 juli: beker cross, zaterdag 2 augustus: jeugdcross KNMV, zaterdag 16 augustus: bekercross, zondag 31 augustus: Motor Sprint Re corddag, zaterdag 6 septem ber: zevende clubwedstrijd, 13 en 14 september Junior Cup (alleen KNMV leden), zaterdag 20 september: achtste club wedstrijd, zaterdag 4 oktober: negende en laatste clubwed strijd. VLISSINGEN - Het Vlis- singse Aktiviteiten Fonds or ganiseert ook deze zomer weer tal van evenementen ditmaal onder het thema „Zeeland in Vlissingen". Het programma voor deze zomer drukken wij hieronder af. Vrijdag 11 juli tot en met vrijdag 1 augustus: Maritieme expositie in de Zeevaartschool, Boulevard Bankert 49. Woensdag 16 juli: Boks wedstrijden op het speelter rein van de Grote Markt om 19.30 uur, georganiseerd in samenwerking met de boksclub DOS in Vlissingen. Bij slecht weer komt deze acti viteit te vervallen. Donderdag 17 juli: Molenrit door Walcheren voor auto's, motoren en bromfietsen. Start bij het clubhuis van Zeeland Sport op het Baskenburgplein. Aanvang 19.00 uur. Organisa tie in samenwerking met MAC De Zeeuwen. Donderdag 31 juli: Puzzelrit door Walcheren voor auto's, motoren en bromfietsen. Start bij het clubhuis van Zeeland Sport om 19.00 uur. Zaterdag 2 augustus: Ring- rijderijwedstrijden voor leden van de Zeeuwse Ringrijders vereniging op het parkoers uitgezet over de Stenen Beer, Nieuwstraat, Wilhelmina- straat en Hendrikstraat. Aan vang 8.00 uur. De wedstrijden zullen bestaan uit: vrije wed strijd te paard, derde klas MIDDELBURG - In het komende seizoen gaat de eerste Zeeuwse FNV Vakbondsschool draaien in Middelburg. Ie dereen die lid is van de FNV (Federatie Nederlandse Vak beweging) kan met gezinsleden van deze Vakbondsschool gebruik maken. De school start met een basisjaar. Na dit basisjaar kunnen vervolgprogramma's worden gevolgd over allerlei onderwerpen, afhankelijk van de voorkeur van de cursisten. kampioenschap 1980 te paard, ringrijderij met sjezen voor paren. De ringrijderij te paard wordt gereden in het sport- kostuum van de Zeeuwse Ringrijdersvereniging en de ringrijderij met sjezen in Wal- cherse klederdrachten. Er zullen honderd vijftig deelne mers zijn. Deze wedstrijd wordt georganiseerd met de Zeeuwse Ringrijdersvereni ging. Vrijdag 8 augustus: Wind- hondenrennen georganiseerd op een parkoers van een terrein van het sportpark Bonedijke, Koudekerkseweg in samen werking met de Zeeuwse Windhondenvereniging. Aan vang 19.00 uur. Het is de eerste maal, dat een dergelijk evene ment hier plaatsvindt. De toe gang is gratis. Zaterdag 9 augustus: Re creatiedag in het Sportfond- senbad aan het Baskenburg plein. Iedereen kan meedoen aan diverse activiteiten. Aan vang 10.00 uur. Tijdens deze dag zal de Rotterdamse springclub Icarus een demon stratie geven om ongeveer 15.00 uur. De jeugdbrandweer van Vlissingen houdt een spuitwedstrijd. Er is ook een marathonwedstrijd van 5 tot 17 uur tussen De Stormvogel en De Stavermanbrigade. De entree bedraagt een gulden. Vrijdag 22 augustus: Kle derdrachtenshow uit Zeeland, uitgebeeld door leden van het gezelschap onder leiding van mevrouw De Jager uit Dom burg in de Trompzaal van het Hotel Britannia. Aanvang 20 uur. Kaarten voor deze show zijn gratis af te halen bij het VW-kantoor aan de Wal- straat. Vrijdag 29 augustus: Taptoe op het Stadhuisplein. Aanvang 21 uur. Aan deze taptoe wordt meegewerkt door de Show band Axel, het juniorenkorps Johan Friso uit Middelburg en de Showband Juliana Middel burg^ VLISSINGEN - Donderdag 10 juli hebben de medewerkers van „Speelstad" een vergade ring waarbij iedereen die een handje wil helpen bij Speel stad, welkom is. De vergadering begint om acht uur en wordt gehouden op het terrein van Speelstad in de nissenhut. Op de agenda staan de volgende punten: taakver deling, werkzaamheden, die nog gedaan moeten worden, technische gedeelte en de ma teriaal-aanvoer. „Speelstad" heeft nu ook een eigen tele foonnummer en wel 01184-71291. Men kan voor inlichtingen ook bellen naar 01184-19397. Om met het basisjaar te kunnen beginnen is het niet van belang welke opleiding men heeft en hoeveel of hoe weinig ervaring binnen de vakbeweging. Samen leren staat centraal. Uitwisseling van ervaringen, kijken naar verschillen en overeenkomsten in de werksituatie en naar de mogelijkheden om iets aan die situatie te doen. Ook krijgen in dit jaar de cursisten de kans om hun algemene ontwikke ling bij te schaven. Het programma heeft een thematisch karakter, geen losse vakken zoals op scholen, maar één totale programaan- pak met vaste begeleiders voor alle bijeenkomsten. Er is veel tijd voor onderlinge discussies. Ook is het mogelijk dat men samen films gaat bekijken, op excursies gaat of dat er des kundigen worden uitgenodigd om over bepaalde onderwer pen te spreken. Na een basis jaar kan een Vakbondsschool besluiten verder te gaan met een vervolgprogramma. Maar in dat jaar ligt de nadruk dan vooral op de zelfwerkzaam heid van de cursusgroep. Voor inlichtingen of aan melding kan men zich wenden tot FNV, District Zeeland, antwoordnummer 39, 4330 WB Middelburg. ZOUTELANDE - Vrijdag avond 11 juli wordt de derde wielerronde van Zoutelande verreden. Om kwart voor ze ven gaan allereerst de nieuwe lingen van start die 45 kilo meter moeten afleggen. Onder de 56 deelnemers bevinden zich vele favorieten, zoals de Zeeuwse kampioen Carlo Steel, de Brabantse kampioen Mattie de Baat, de winnaar van de Ronde van Westkapelle Jelle Nijdam, Pierre en René Groenenberg en de plaatselij ke renners Bas Agterdenbos en Peter Rasenberg. Laatstge noemd duo debuteert dit sei zoen als nieuweling. Na de wedstrijd van de nieuwelingen gaan ruim 60 liefhebbers de strijd aan over een afstand van 51 kilometer. Ook hier zijn vele bekenden onder, zoals Theo van de Bran- de, Rien van Brussel, Siep van Dongen, Willy de Feber, Bram Jansen, Sjaak de Kok, Leen VLISSINGEN - De Stich ting Sociaal-Kultureel Werk Vlissingen organiseert in de zomervakantie in en rondom het clubhuis Marnix aan de Noordbeekseweg 18 in West-Souburg een vakantie programma, voornamelijk voor de jeugd. Het programma, is als volgt: maandag 18 augustus een fietspuzzeltocht voor iedereen, na afloop soep en koffie; dins dag 19 augustus om 19.30 uur, levend ganzenbord voor kin deren vanaf zeven jaar; woensdag 20 augustus om 14.30 uur een filmmiddag voor alle kinderen; donderdag 21 augustus in super soos voor kinderen van twaalf tot zestien jaar; vrijdag 22 augustus om 20.00 uur avond voor de wijk bewoners met Zeelandfilm en bingo; zaterdag 23 augustus 14.00 uur kinderkennis met onder andere grabbelton, koekhappen, sjoelen, spijkers slaan, zaklopen en ballen gooi en. Bij ongunstig weer is er een aantrekkelijk programma in het clubhuis. Poortvliet, Bert Steenbakker, Hans van den Oever, Peter Le- gierseen Wim Wielhouwer. Dit is het sterkste veld liefhebbers dat dit seizoen in Zeeland aan de start kwam. Naast de vele prominenten die al zijn ge noemd, gaan uiteraard ook van start de twee plaatselijke ren ners Rinus van Lienden en Adri Stroo, alsmede de oud- Zoutelandenaar Kees de Nooyer en de streekrenners Jo Blaas, Peter Geschiere en Arie van Sluijs. De start en finish is in de Langstraat bij café Royal. Het parcours loopt verder over de volgende straten: Langs traat, Duinweg, 't Pauwtje, Bosweg, Ooststraat, Oranje plein, Noordstraat, Wille- brordseplein en Langstraat. foto: Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - Schoenen zaak Van Haren aan de Lange Zelke in Vlissingen heeft na een verbouwing van drie we ken een geheel nieuw aanzicht gekregen. De zaak is groter en ook veel sfeervoller dan voor heen. Na de verbouwing is men overgegaan op een ander sys teem van verkopen. Voorheen werd men aangesproken door één van de verkoopsters die dan de gewenste schoenen aanvoerde. Nu kan men echter de keuze op het gemakje zelf bepalen. Toch zijn er nog ver koopsters die graag een handje toesteken, indien nodig of als men dat liever heeft. De heer Schellekens, riliaal- chef, zegt: „Nu de schoenen op serie staan, is de zaak veel overzichteüjker. De kinder schoenen staan nog wel op maat, maar dat blijkt in de praktijk ook het handigste te zijn. Tijdens de receptie op 3 juli hebben we enorm veel be langstelling gehad, zeker hon- derdvijftig tot tweehonderd mensen". De keuze bij Van Haren is toegenomen met 1500 paar schoenen, die uit verschillende landen geïmporteerd worden. Natuurlijk zijn er ook nog schoenen van eigen fabrikaat te koop. MIDDELBURG De meubelzaak van Jakobsen verhuist van daag van de Paspoortstraat in Oost-Souburg naar de Buiten ruststraat 20 in Middelburg. De officiële opening neemt woens dag 9 juli'de heer Bergshoeff, wethouder van economische zaken van Middelburg, voor zijn rekening. Het pand heeft een bijzonder ingerichte verkoopruimte, waarvan het trappenhuis al leen al een grote-e ruimte in neemt dan de zaak waarin door de heer Jakobsen senior lang geleden begonnen is. Jakobsen senior zegt: „Wij zijn aange sloten bij de Europa Meubel organisatie en deze heeft pas geleden een marktonderzoek gehouden in vijf regio's in Ne derland. De resultaten van dit onderzoek zijn bepalend voor de inrichting van alle zaken die aangesloten zijn bij deze unie. Onze zaak is de eerste die zo ingericht wordt. Het betekent een andere presentatie van de artikelen. De meubelstukken worden nu in ingerichte ka mers tentoongesteld, compleet met wandbekleding, gordijnen en vloerbedekking. Het gebouw is in zeven maanden neergezet en bestaat foto: Cor Schuilwerve. uit drie verdiepingen. Op de benedenverdieping vindt men de woningtextiel, zowel mo dern als klassiek. Op de eerste verdieping zijn huiskamers te zien en op de bovenste verdie ping staan de slaapkamera meublementen en kinderka mers. Verder is er een crèche aanwezig voor de kinderen (met verschillende speelmoge- lijkheden) en kan men rustig een gratis kopje koffie drinken in een aparte ruimte. De wo ningtextielzaak aan de Ka naalstraat 12 in Oost-Souburg blijft ook bestaan. Donderdag 10 juli is er kijkdag voor ieder een.

Scheldebode | 1980 | | pagina 9