OPEN DAG OM ZOVEEL MOGELIJK ARBEIDSONGESCHIKTEN TE BEREIKEN H. T. S. -sen surfen om Nederlands kampioenschap Buurtbewoners beraden zich over andere acties tegen verpaupering flats „Minitheater ook geschikt voor culturele vorming schooljeugd Met De Scheldebode naar de Huishoud, beurs PEDICURE Mevr. Geertse Groep 80 in museum Goes „De Uilenspiegels", een nieuwe Vlissingse vereniging Fancy-fair Terre des Hommes voor poliocentrum Bolivia Bazaar in Middelburg Schaakclub Souburg heeft wedstrijdruimte Interkerkelijk Vredesgebed fém DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 16 APRIL 1980 213 WAO 'ers slaan handen ineen voor erkenning ÜÜHI :*3? ARNEMUIDEN- Op donderdag 24 en vrijdag 25 april is het Veerse Meer bij Arnemuiden het strijdtoneel van de nationale H.T.S. windsurfkampioenschappen. Het is de eerste maal dat voor Nederlandse H.T.S.-sen zo'n kampioenschap wordt georganiseerd. Organisator J. Bruggeman, sportleraar aan de Vlissingse H.T.S., wil van dit kampioenschap een jaarlijks terugkerend evenement maken. Tot nu toe hebben zich al 72 deelnemers aangemeld, onder meer afkomstig uit Alkmaar, Amsterdam, Eindhoven, Enschede, Heerlen en Apeldoorn. Op de eerste dag zijn vanaf één uur drie wedstrijden te zien, de tweede dag vanaf halfelf vier. MIDDELBURG - Er zijn in Nederland zo'n 650.000 mensen die hun werk hebben moeten opgeven en van een wao-uitkering leven. Op Walcheren zijn het er 5.000. Het is een groep die zich nogal miskend voelt door de werkende Nederlanders. Enkelen van hen hebben in Middelburg daarom het initiatief genomen tot de oprichting van een groep voor wao-ers. Zij zien dit gezamenlijke optreden als een eerste stap op weg naar erkenning in de maatschappij. Voor belangstellenden houdt de groep aanstaande don derdag van twee uur tot half vijf een open middag in het gebouw van de stichting voor maatschappelijke dienst verlening Walcheren aan de Loskade 29 in Middelburg. Het initiatief is ontstaan uit deze stichting en het Middel burgse project Mensen zonder Baan. Werklozen kampen vaak met dezelfde problemen als de wao-ers: ze kunnen geen vuist maken, omdat ze niet verenigd zijn en de maatschappij ac cepteert niet dat een deel van de bevolking blijvend zonder werk zit. Ida Diephuis is één van de initiatiefnemers. „Wij weten wat het betekent om door ziekte of een ongeluk gedwongen te worden met werken te stoppen. Wij weten hoe negatief de omgeving kan reageren alsof de mensen niet voor zichzelf en hun gezin moeten werken, maax voor ons. Bovendien krijgen wao-ers de laatste tijd steeds te maken met pogingen ons beperkte in komen te verminderen. Het zijn allemaal redenen voor wao-ers om de handen eens in een te slaan". De nog kleine groep is tot nu toe zes middagen bij elkaar ge komen op de Loskade 29. Steeds op dinsdagmiddag van twee tot vier uur. De organisa tie van de open middag is steeds het belangrijkste pro grammapunt geweest: de groep wil dan zoveel mogelijk wao-ers zien te bereiken. Op de open middag zal ook blijken wat er onder dezé mensen leeft en wat hun wensen zijn. De verdere activiteiten van de wao-groep zijn dan ook afhan kelijk van wat deze open mid dag oplevert. De middag begint met de vertoning van de film „En toen was ik wao-er". De film wordt toegelicht door een lid van de Landelijke Organisatie voor Maatschappelijke Dienstver lening „Joint". Daarna kunnen de aanwezigen hun vragen stellen. Vervolgens is het de bedoeling in groepjes een en ander te bespreken. Degenen die vöor werk zijn afgekeurd of binnenkort zullen worden af gekeurd kunnen zich die mid dag ook op de hoogte stellen van wat er allemaal aan vrij willigerswerk te doen is. Wie de open middag niet kan meemaken, is overigens elke dinsdagmiddag van twee tot vier uur welkom in het gebouw aan de Loskade 29 in Middel burg. Er zijn geen deelname kosten. Men kan voor inlich tingen ook bellen met één van de initiatiefnemers: Ad 01180- 24694, Ida 01180 - 12115 of Fred 01184 - 61862. gedipl. S.V.O. Manicure Voetreflexzonetherapie Sabalaan 2 - Vlissingen Tel. 01184-68298 GOES Vier Zeeuwse kun stenaars die in hun werk en le vensfilosofie met elkaar ver want zijn, exposeren van za terdag 19 april tot en met zon dag 18 mei in het Museum van Zuid- en Noord-Beveland aan de Singelstraat 13 in Goes. Zij hebben zichzelf benoemd tot Groep 80. Het tentoonge stelde werk bestaat uit reliëfs, olieverven, gouaches en kos- mogenen. Het museum is open van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot twaalf en van halftwee tot vijf. foto' Cor Schuilwerve. VLISSINGEN - „Vernielingen en brandstichting zijn aan de orde van de dag. Het is de hoogste tijd dat er iets gaat gebeuren, want zo kan het niet langer. De woningen staan reeds enkele jaren leeg. De eigenaar van de woningen doet niets en de gemeente wacht maar af. Dus wordt het tijd dat wij als buurtbewoners het initiatief gaan nemen om een spoedige oplossing - sloop of renovatie - te bewerkstelligen". Dit schrijven enkele mensen die in de buurt van de 48 lege flatwoningen aan de Meindert Hobbemalaan wonen aan buurtbewoners. Zij vinden dat de maat vol is en nodigen buurtbewoners uit voor een vergadering in de openbare kleuterschool „De Woelwaters" in de Meindert Hobbemalaan. Dan, maandag 21 april acht uur, zullen andere manieren van actie voeren worden besproken dan tot nu toe gebruikt zijn. Het schrijven van brieven naar de gemeente en een handtekeningenactie hebben ten slotte weinig resultaat gehad, aldus de initiatiefnemers. Zij hebben voor deze vergadering onder meer ook de eigenaar van de woningen, het college van B. en W. en de leden van de gemeenteraad uitgenodigd. VLISSINGEN - Vlissingen is weer een vereniging rijker: de carnavals- en ontspan ningsvereniging „De Uilen spiegels". Voorlopig werkt de vereni ging nog met een tijdelijk be stuur, maar op vrijdag 9 mei zal tijdens een openbare ver gadering in Aldegonde (Wes- terzicht) een definitief bestuur gekozen moeten worden. Deze vergadering begint om acht uur. De vereniging is van plan naast groot opgezette carna valsfeesten het hele jaar door ontspanningsavonden over heel Vlissingen te organiseren. Voor zaterdag 10 mei staat er al een dansavond op het pro gramma in Open Hof aan de A. Gogelweg. De vereniging hoopt dat zich op 9 mei veel nieuwe leden zullen aanmel den. Degenen die in het defini tieve bestuur mee willen wer ken aan het organiseren van feestavonden kunnen zich die avond bij het tijdelijk bestuur melden. Voorlopig is het se cretariaat van „De Uilenspie gels" gevestigd in de Aagje Dekenstraat 29. MIDDELBURG Volgende week woensdag is er op het Middelburgse Abdijplein 11 een bazaar van halfelf tot drie uur. Een aantal door vrouwen gemaakte handwerken zullen worden verloot. Voor de kin deren staan enkele attracties gereed. OOST-SOUBURG - Dank zij de medewerking van de Stichting Openbare Bibliothe ken Vlissingen heeft de Schaakclub Souburg nu een degelijke wedstrijdruimte. Elke donderdagavond speelt de schaakclub nu in de biblio theek van Souburg aan de Ka naalstraat 56. Belangstellen den kunnen zonder enige ver plichting een clubavond mee maken of -spelen. MIDDELBURG - Aan staande zondagavond om half- acht begint in de Doopsgezin-r de Kerk in Middelburg weer een Interkerkelijk Vredesge bed. VLISSINGEN - De Walcherse werkgroep van Terre des Hom mes houdt zaterdag 19 april een fancy-fair in het gebouw van de Rijksscholengemeenschap aan de Paul Krugerstraat in Vlissin gen. De opbrengst komt ten goede aan het poliocentrum in Boli via dat met onder meer de steun van de Walcherse werkgroep werd opgezet. Van tien tot vijf uur kan de jeugd zich op de fancy-fair vermaken met sjoelen, grab belen, flesje hengelen en der gelijke. Ouderen kunnen te recht op de stekjesmarkt of bij de kraam waar artikelen uit de derde wereld worden ver kocht. Het interview met de projectleider van het Boli viaanse poliocentrum Ap de Haan in deze krant heeft nogal wat reacties opgeleverd. De werkgroep kreeg geld van sympathisanten plus een aan tal adoptie-aanvragen. Ook kreeg de werkgroep drie nieu we leden. Maar nieuwe leden zijn nog steeds welkom. Zij en degenen die via een diaserie willen ver nemen hoe het Ap de Haan en zijn mensen in Bolivia vergaat, kunnen zich wenden tot Janny Hemmes, Prinsenlaan 41 in Middelburg, tel. 01180-29486. VLISSINGEN GOES - Op donderdag 17 en zaterdag 19 april kunnen de lezers van De Scheldebode en het Nieuwsblad voor de Bevelanden naar de huishoud beurs in de RAI te Amsterdam. Bussen van de AMZ bren gen U voor 32,50 naar Amsterdam en ook weer thuis, terwijl ook de entree van de huishoudbeurs bij dat bedrag is inbegrepen. Dc internationale huishoudbeurs, die dit keer is opgezet, neemt het hele RAI-gebouw in gebruik. Vorig jaar trok de beurs ongeveer 240.000 bezoekers en voor dit jaar zijn de verwachtingen minstens even hoog gespannen. De beurs is in de RAI te zien van 11 tot en met 20 april. Op de beurs zijn vele nieuwtjes te zien voor de jaren '80. Een nieuwe opzet heeft geleid tot een veelzijdig en infor matief schouwspel met als thema „Vertrouwd raken met de 80-er jaren". Lezers van De Scheldebode en Het Nieuwsblad voor de Bevelanden, die dit schouwspel niet willen missen, kunnen voor kaarten terecht op onze kantoren: Torenstraat 5 in Vlissingen en Klokstraat 1 in Goes; Of bij de AMZ aan het Damplein te Middelburg. Het vertrek vanuit Midden-Zeeland is 's morgens om 8.00 uur op het Stadhuisplein te Vlissingen, om 8.10 bij de Souburg-brug,, om 8.20 bij het NS-station te Middelburg en om 8.45 uur bij de AMZ in Goes. Om zeven uur 's avonds bent U na een boeiende dag op de huishoudbeurs weer thuis. MIDDELBURG Al in 1973 zette Jeugd en Muziek zich in voor een minitheater in Middelburg. Tot nu toe is daar niets van gekomen door het ontbreken van het nodige geld. In '76 werd al wel besloten het pakhuis Demerary aan het Oostkerkplein de bestemming minitheater te geven, maar met de bouw zou in eerste instantie pas in '82 kunnen worden begonnen. Dat werd later verschoven naar '84. Niettemin is het de bedoeling dat het theater er komt. De Gemeentelijke Culturele Dienst heeft een nota gemaakt over het toekomstige gebruik van Demerary en vraagt de le den van de Culturele Advies raad een beleidsbeslissing over het pand te nemen, zodat de plannen nader kunnen worden uitgewerkt. De gemeente Middelburg beschikt niet over een ge schikte ruimte voor kleinere theaterprodukties, zo staat ei in de nota. Het pakhuis zal dan ook benut gaan worden als mi nitheater, maar ook als repeti tieruimte, decor- en kostuum depot, filmstudio en als alge mene verenigingsruimte. Vooral de Stichting Middel burgs Theater en Jeugd en Mu ziek zitten om ruimte te sprin gen. Het Middelburgs Theater repeteert in een te kleine zaal in de Kloveniersdoelen die bo vendien niet altijd te gebrui ken is. De decors en kostuums worden op wisselende plaatsen opgeslagen en voorstellingen in het Kuiperspoortcomplex zijn soms moeilijk in te passen omdat dit overbezet is. De directeur van het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming heeft de Culturele Dienst al eens een brief ge schreven waarin hij de wense lijkheid benadrukt dat orga nisaties als de Stichting Mid delburgs Theater en andere to neelgroeperingen de Kuiper spoortgebouwen kunnen ver laten. Het Kuiperspoortcom plex wordt nu gebruikt door het ZIKV, het Middelburgs Theater, Jeugd en Muziek, de Zeeuwse Muziekschool en nog verschillende andere instellin gen. In de nota worden als toe komstige gebruikers van De merary vooral het Middel burgs Theater en Jeugd en Mu ziek genoemd. Het Middel burgs Theater zorgt jaarlijks voor negen tot elf amateurto neelvoorstellingen en Jeugd en Muziek gaat de experimentele muziek- en theaterevenemen ten, exposities en filmvoor stellingen in het nieuwe ge bouw voortzetten met moge lijk een uitbreiding van de programma's, zoals die nu versnipperd in verschillende gebouwen te zien zijn. Demerary zou ook goed van pas komen voor de culturele vorming van de schooljeugd. In de nieuwe wet voor het basis onderwijs wordt de kunstzin nige vorming opgenomen in het vakkenpakket. In project foto: Cor Schuilwerve. vorm zal dan de vorming in handvaardigheid, taalgebruik. beweging en muziek worden aangepakt. Een minitheater is zeer geschikt om meerdere Ject te kunnen scholen tegelijk aan zo'n pro- aldus de nota. laten meedoen

Scheldebode | 1980 | | pagina 13