WOONWIJS blokfluiten klassieke gitaren PineShop onze kollektie is gereed wij hebben er veel aan gedaan om goede meubelen te presenteren voor u een genot uw keuze te maken wij nodigen u hiervoor uit 3500 m2 woonideeën t TIEROLFF MUZIEKCENTRALE TECHNAL INSTALLATIEBEDRIJF A D. TAPIJTCENTRUM ZEELAND B.V. GOED ADVIES KOST U NIETS TECHNAL PERFECTIE ALUMINIUM Kruimeldief Wij zijn open in Middelburg en nu leest u onze tweede advertentie. Wij gaan er nu mee door om u aanbiedingen te brengen in tapijten, gordijnen, bedden, enz. U koopt bij ons onder volledige vijf jaren garantie en gratis stofferen. Wat u ook zoekt op het gebied van tapijt, wij hebben het, voor in wol, nylon, sisal en katoen kunt U bij ons terecht. Na onze grandioze opening in Middelburg, nodigen wij u uit om eens een kijkje te komen nemen in onze tapijtkelder. Waar u het oude met het nieuwe te zien krijgt. Een zuiver wollen van de Poortere geschikt voor alle vloeren. Nor maal betaalt u daarvoor 329.- nu voor 199.- per mtr. De roxana velours tapijten nu voor 98.- per mtr. Meeneemtapijt in de kleur groen nu voor de weggeefprijs van 29.95. Tapijten zeer geschikt voor de slaapkamers nu voor de zelfleggers 39.-. De Fiona tapijten van de Lano u betaalt bij ons daarvoor 79.- per mtr. Een zuiver wollen tapijt uit Ierland nu voor de betaalbare prijs van 379.-. De derby tapijten bij ons voor de prijs van 69.- per mtr. En zo kunnen wij doorgaan. Maar bij ons vindt u tapijten vanaf 29.- tot en met 660.- per mtr. Verder hebben wij deze week een pracht van een aanbieding in karpetten. In zuiver wol in de maat 1.70 x 2.40 nu voor de prijs van 299.- per stuk. Ook verkopen wij nu parketvloeren in alle soorten en kwaliteiten. Komt u bij onze vakbekwame parketman eens een praatje maken. Wij geven u vrijblijvend offerte. Gordijnen een superaanbieding in katoen velours nu 29.95 per mtr. en dan nog gratis gemaakt, in vele kleuren verkrijgbaar. Afd. pineshop en bedden. Daar vindt u ook van alles zoals kasten, bank stellen, keukenkastjes, bijzettafels, eethoeken, enz. Bij ons is alles massief grenen. Zoekt u een wandmeubel dan moet u de tundra kast eens komen bekijken, waar u mogelijkheden in hebt, want het zijn allemaal losse elementen. U bouwt zo u zelf wil. De Husti ledikanten, buro mimisets, eet hoeken, stapelbedden enz. Alles in het massief grenen. Matrassen bij ons is elke maat verkrijgbaar in polyether en binnenvering, maar ook de origi nele schuimrubber matrassen. Wij gaan er nog mee door met de inruilactie. Koopt u bij ons een 1 - pers. polyethermatras dan krijgt u voor uw oude matras 35.-. U koopt een twee-pers. polyether matras, wij geven u 50.- terug voor uw oude matras. Alles adverteren gaat niet, maar komt u bij ons een kijkje nemen. U bent van harte welkom in al onze zaken en omdat wij pas in Middelburg zijn, dan kunt u ons vinden aan de Korendijk 34 (bij Boone bouwmaterialen). Deze aanbiedingen gelden voor Middelburg, Goes en Kruiningen. DUBBELGLAS ISOLATIEGLAS Heinkenszand Dorpsstraat 123 - Stenevate - Tel. 01106 - 1482 Grote sortering en in de betere merken bij: in ZWAAR GEANODISEERD BALKONHEKKEN (ook voor glas panelen) SCHUIFPUIEN (tochtvrij) RAMEN (voor enkel of dubbel glas) DEUREN SCHEIDINGSWANDEN WINKELINVENTARIS enz: DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 2 APRIL 1980 224 Is U vandaag een tafel koopt, morgen een paar stoelen en een week later een wandmeubel, is de kans heel erg groot dat die meubels onderling van kleur verschil len. Ze zijn wel van hetzelfde hout gemaakt, maar of het nu gaat om blank of bruin getint hout, er zijn verschillen. Wel begrijpelijk want die tafel komt misschien ergens uit Brabant, die stoelen uit Bel gië en dat wandmeubel uit Duitsland. werken. Als u nu dus meubels van verschillende fabrikanten wilt combineren of met grote tus senpozen "meubels wilt aan schaffen, loopt u niet meer de kans dat de houtkleuren ver schillen. De meubelwinkelier weet precies welke fabrikan ten met standaardkleuren 'werken en als u vraagt naar Bali-bruin of Bahama-blank dan weet de verkoper wel wat u bedoelt. De officiële code ring is voor Bali-bruin NL-80 van de nieuwe kleuren Bali- bruin en Bahama-blank is, dat ze geschikt zijn voor alle houtsoorten. Best mogelijk dat er in de toekomst nog een paar tinten bijkomen. Wijzi gingen in stijl en houtsoorten kunnen daartoe aanleiding geven. Ondanks alle inspan ning van de zijde van de in dustrie kunnen zich toch nog heel kleine verschillen voor doen, maar die betreffen dan niet de kleur maar afwijkingen in de houtstructuur. Als het hout van een stam op is, komt de volgende aan bod en daarin ligt het probleem, want elke stam is weer anders dan .de vorige. Elk natuurprodukt heeft nu eenmaal een eigen karakter. Dit maakt hout juist zo boeiend, maar soms is het wel een beetje lastig. Evenals de menselijke huid is ook hout erg gevoelig voor de inwer king van zonlicht. De meeste houtsoorten worden door langdurige inwerking van zonlicht iets donkerder, maar er zijn ook soorten die lichter worden. De kleuren Bali-bruin en Bahama-blank zijn zo ge kozen dat zonlicht minder kwaad kan doen. Maar ook als u meubels van eigen bodem kiest, is de kans op kleurver schillen volop aanwezig. Elke fabrikant heeft immers z'n ei gen kleuren. Zo was het ten minste lange tijd. Enkele Nederlandse meu belfabrikanten zijn geruime tijd geleden rond de tafel gaan zitten en werden het al spoe dig eens over de noodzaak te komen tot vaste houtkleuren. Dit met de bedoeling handel en consument de mogelijk heid te geven, zonder problemen meubels van ver schillende herkomst te com bineren. Omdat de bruintinten veel worden gevraagd is men begonnen met een kleur die de naam Bali-bruin kreeg. Sinds enige tijd krijgt blank hout steeds meer belangstel ling en daarom ontstond be hoefte aan een genormali seerde blanke afwerking. De keus viel op een heel mooie warme tint die de naam Ba hama-blank kreeg. Dit idee om gezamenlijk met dezelfde houtkleuren te werken, is zo goed aangeslagen dat nu reeds meer dan zestig Ne derlandse meubelfabrikanten met deze standaardkleuren en voor Bahama-blank NL 05. In het verleden zijn al eens eerder enkele standaard houttinten vastgesteld oplo pend van blank tot zeer don ker. Het ging toen om eiken en beuken. Het bijzondere 'e aanslag die van tijd tot tijd zichtbaar wordt op de bin nenkant van uw ramen, komt ook op uw meubels terecht. Wordt er veel gerookt en wei nig geventileerd dan is die aanslag bruin en anders is deze aanslag grauw. Begrij pelijk zal de kleurvan het hout van uw meubels door derge lijke aanslag iets veranderen. Het nieuw gekochte meubel kan daardoor in uiterlijk afwij ken, ook al gaat het om stan daardkleuren. Daarom is het raadzaam uw meubels zo nu en dan met een vochtige doek stevig af te wrijven. Wacht er niet te lang mee, want vooral rookaanslag laat zich op de lange duur moeilijk verwijde ren. Dus u moet uw meubels gewoon schoonhouden. Dan zult u zien dat ook later ge kochte meubels met stan daardkleuren niet afsteken bij wat u al hebt. Zoals de namen reeds doen vermoeden, is Bahama- blank vooral geschikt voor moderne meubels van licht hout terwijl Bali-bruin meer gebruikt zal worden voor een wat conservatiever type meubelen. Een vaste regel is dit niet en er worden dan ook wel strakke aanbouwsyste- men in Bali-bruin gemaakt. En het is zelfs mogelijk om beide houttinten te combi neren. Ze harmoniëren in elk geval goed met elkaar. Zo /'s het b.v. best mogelijk om bij een wandmeubel in Baha ma-blank een eetgroep in Bali-bruin te nemen. Maar dan wel in dezelfde houtsoort en in dezelfde stijl. Het be langrijkste is natuurlijk dat u nu meubels van verschillen de fabrieken kunt samen voegen en zonodig met grote tussenruimten kunt kopen zonder dat u zich zorgen moet maken over kleurver schillen. Op de Karweibeurs intro duceert Black Decker de eerste kruimeldief: een prak tische, snoerloze „ministof- zuiger" die feilloos en veilig de scherven verwijdert van een glas dat op de grond stuk valt. Ook heel geschikt voor het wegruimen van snippers en kruimels, die de moeite niet waard zijn om er de grote stofzuiger voor uit de kast te halen, maar die ook niet zo gemakkelijk met stoffer en blik worden opgeveegd. Hoe vaak gebeurt het niet dat er per ongeluk sigarette-as op het tapijt valt, of dat er kruimels achterblijven op de bank, of dat een omgevallen bloempot een^ spoor van aarde in de kamer' achterlaat. Het zijn allemaal van die dagelijkse situaties waarvoor we niet meteen de stofzuiger tevoorschijn zullen halen. Dat is al gauw te veel werk voor zo weinig rommel. We grijpen daarom meestal naar de stoffer en het blik: ook geen goede oplossing. U weet zelf hoe lastig het is om as, aar de en kruimels weg te krijgen uit een hoogpolig tapijt. En na tuurlijk hebt u ook wel eens gemerkt dat u het stof met de stoffer voornamelijk van de ene plaats naar de andere veegt, zonder dat het op uw blik te recht komt. Black Decker bekend van de praktische, elektrische ge reedschappen voor de doe- het-zelver - heeft daarom ge werkt aan een betere oplos sing. Het resultaat is te zien op de Karweibeurs: een kleine .pittige kruimeldief met een krachtige motor die vuil, stof en zelfs glasscherven moeiteloos opzuigt. Handig bij een onge lukje en bij een kleine beurt tus sendoor. Er zit geen snoer aan, wat de kruimeldief ook zeer ge schikt maakt voor gebruik op de trap. Het apparaat laadt zichzelf op wanneer het wordt opge hangen in de houder, uiteraard met de bijbehorende oplader in het stopcontact. Eenmaal vol ledig opladen kost 17,6 Watt, wat neerkomt op ca. 0,4 cent: een minimaal stroomverbruik Zodra de kruimeldief is volge laden wordt automatische overgeschakeld op druppella den. Wijngaardstr. 5 Goes Tel. 01100-13525 Burg. Elenbaasstr. 29 Kruiningen Tel. 01130-2626 afd. Pine Shop Wijngaardstr. 34 Goes Afd. Slaapcomfort Wijngaardstr. 32 Goes Middelburg, Korendijk 34, 01180-23632 met 40% Rijkssubsidie 20% Delta Korting OOK SPOUWMUUR ISOLATIE DELTA CENTRUM Vuurbaken N 2, Oud Beijerland Tel. 01860-6969 ROOSENDAAL MARKT 90/92 TEL. 01650-41255. Zilvermat of bronskleur, T.N.O. getst J. Schaap - Gildeweg 33 - Vlissingen Tel.: 01184-14396 - privé na 19.00 uur 68279

Scheldebode | 1980 | | pagina 22