Rooie Buurt wil overal achterpaden Opera van Scarlatti in de schouwburg Via het strand in de mand Vistocht voor gehandicapten waarschijnlijk ook op de tv Out-Cast in Midgard Jaarvergadering bouwbond in wijkcentrum Middenhof Kijkdag voor fietsen op politiebureau Expositie in Galerie Marquis Gerard Verdijk toont spanningsvelden in potlood Vrouwen in overgang in Vidogroep Poppenkast in Open Hof Jazz met Minstrels of Annie Street Activiteiten Scheldebuurt Taarten Wethouder plant boom op boomfeestdag Koffiecontact in Middelburg Tentoonstel- ling schoolproject Vlissingse middenstand Dansavond Rommelmarkt Lutemgroep Paasactiviteiten in Het Buut DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 26 MAART 1980 213 Zeeuwse Komedie doet met twee toneelstukken mee aan landelijke wedstrijd VLISSINGEN- Zondag 23 maart heeft de Zeeuwse Ko medie twee nieuwe eenakters in première gebracht in het Vestzaktheater in Vlissingen. Het zijn de stukken „De Speeltuin" en „Taarten". De Speeltuin is een toneelstuk geschreven door Rens Schot uit Wemeldinge. Rens is ook de schrijver van het toneelstuk „Anna Godchaux" dat de Zeeuwse Komedie deze winter acht keer met veel succes heeft opgevoerd. Op aandringen van toneel speler Bram Kwekkeboom heeft Rens dit keer een stuk geschreven dat wat vrolijker is, maar het publiek toch nog voldoende stof) tot nadenken geeft. In de speeltuin zitten twee mannen in gesprek over kinderen. De ene man, een drogist (Bram Kwekkeboom) klaagt voortdurend over kin deren, maar is niet gewend, dat iemand naar zijn verhalen luistert. Hij raakt dan ook volkomen van slag als hij iemand treft (Rens Schot) die serieus op zijn gesprek ingaat. Voor Bram Kwekkeboom betekent dit stuk een jubileum, het is na melijk het vijftigste toneelstuk waarin hij meespeelt. Hij heeft gespeeld bij verschillende ge zelschappen, onder andere maakte hij deel uit van het Kindertheater Deurtje open, deurtje dicht. Het tweede stuk, Taarten, is geschreven door Ab van Iepe ren. Het is zijn eerste toneel stuk. De Zeeuwse Komedie kwam met hem in contact via de regisseur Elias van Zanden van Toneelgroep Centrum. Het stuk was eigenlijk geschreven voor Centrum, maar deze groep heeft het stuk niet opge voerd. Taarten laat drie vrou wen zien van verschillende leeftijden (Tillie Meieren, Mie- ke Elenbaas en Wil Koelewijn) die tea party's organiseren en taarten bakken. Ze hebben een eigen wereldje opgebouwd met zeer strenge regels. Als de jongste vrouw op een dag on verwacht haar vriend mee brengt, heeft dit catastrofale gevolgen. De Zeeuwse Komedie wil met deze twee eenakters mee doen aan de landelijke wed strijd voor amateurtoneel groepen „het Landjuweel". Enige jaren geleden heeft de Zeeuwse Komedie in deze wedstrijd de tweede plaats ge haald met het stuk Line. Deze twee toneelstukken worden nog opgevoerd in het Vest zaktheater op 28 maart, 5 april, 19 april, 3 mei, 10 mei en 17 mei, steeds om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Greetje Bikker, telefoon 65624 en aan de zaal (telefoon 16454). Foto: Cor Schuilwerve Schipper Moerland en Rien van Nunen bezig met de administratie afwikkeling. THOLEN - Het initiatief van schipper Moerland- van de Velden uit Tholen om gehandi capte mensen te trakteren op een dagje kennismaken met de sportvisserij is op weg naar een groot succes. Drie boten ruk ken op donderdag 10 april de Oosterschei de op, terwijl de boten ook begeleid worden door een speedboot en een sleepboot. Deze laatste boten zijn o.a. nodig om bijvoorbeeld de burgemeester van Tholen van de ene boot naar de andere te varen en om de televisie equipe van het programma van Gewest tot Gewest te kunnen laten werken. Een uitzending van dit unieke initiatief hangt immers in de lucht. Inmiddels is Rien van Nunen uit Etten-Leur begonnen met de administratieve afwikke ling van een en ander. De deel nemers krijgen eind maart een brief thuis, waarin alle infor matie is verwerkt. Degenen die op de reservelijst willen komen kunnen alsnog met hem con tact opnemen. Het adres is Peppelgaarde 24 te Etten- Leur. Het lovenswaardige initia tief van schipper Moerland van de Velden is destijds in de Zeebra Weekbladen aange kondigd en begeleid. De ge handicapten die het dagje op de boot gaan meemaken ko men dan 'ook uit geheel West- Brabant en Zeeland. MIDDELBURG - De in Middelburg gehouden huis aan huis collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds heeft een bedrag van 16.050,93 opgebracht. MIDDELBURG - Vandaag plant de Middelburgse wet houder Baars in het kader van de „Boomfeestdag 1980" de eerste boom aan de Grootmede in de wijk Dauwendaele. Zijn voorbeeld is gevolgd door zo'n vijfendertig leerlin gen uit de vijfde en zesde klas van de Immansschool. Morgen zullen er nog bomen geplant worden door zesdeklassers van de P.C. Stromenwijkschool en de P.C. school „Het basis kwartier". Deze plantactivi- teiten vinden om tien uur plaats aan de Volkerakstraat en om één uur aan de W. Aron- deüsstraat. OOST-SOUBURG - De deze maand vijftig jaar bestaande Souburgse afdeling van de Federatie Bouw- en Houtbonden houdt vrijdag 28 maart de jaarvergadering in het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat 64. Na het huishoudelijke ge deelte van de vergadering dat om half acht begint, is toneelgroep Proloog te zien met het stuk korter werken. In de ledenkrant van de af deling Souburg gaat voorzitter Joop van Esch even terug naar de tijd dat de bond nog Alg- meenen Nederlandschen Bouwarbeidersbond heette. De afdeling Souburg werd op gericht in een tijd van toene mende werkloosheid en al op een van de eerste vergaderin gen zag de afdeling zich ge plaatst voor een moeilijke be slissing. Wat moest er namen- lijk gebeuren met de eis van de bazen om het uurloon met vijf cent te verminderen? Het loon moest omlaag, omdat dat vol gens de bazen meer werk zou opleveren. Het toenmalige bondsbestuur zag geen reden om tegen deze zienswijze in te gaan en het gevolg was dat het uurloon binnen enkele jaren daalde van 55 naar 37 cent, terwijl de werkloosheid niet afnam, maar juist sterk toe nam. Van Esch vergelijkt deze gegevens uit de jaarverslagen van de toenmalige secretaris M. Hoogesteger met de situatie op het arbeidsfront nu en trekt de conclusie dat de werkgevers voor de verslechtering dezelf de argumenten gebruiken als in de jaren dertig. MIDDELBURG - Woensdag 2 april houdt „Kom uit je huis" weer haar maandelijkse kof- fiecontactmorgen in Middel burg Zuid. Mevrouw Engelse zal op deze morgen voorlich ting geven over de wijze van bereiden van „andere voe ding". Daarnaast is er op deze morgen gelegenheid informa tie te krijgen over de activitei ten die er binnen „Kom uit je huis" draaien. De koffiecon- tactmorgen is in het wijkge- bouw Zuiderbaken en begint om half tien. Kinderoppas is aanwezig. VLISSINGEN -Het scholenkoppel „Het Me- zennest-Frans Naere- bout" heeft zich de afge lopen week met een pro ject over de middenstand in de binnenstad van Vlis singen bezig gehouden. Als afsluiting van dit project is in de Frans Na- reboutschool een tentoon stelling te zien op donder dag 27 maart van half vij tot half zes en van zeven tot acht uur. Tijdens de tentoonstelling wordt er een modeshouw gehouden en zal er een schimmen spel te zien zijn. Verder staat er in de school een maquette van een ont werp schoolspeelplein opgesteld, gemaakt door de leerlingen van de klas sen 5b en 6. MIDDELBURG - Op zater dag 29 maart houdt Sinar'75 een dansavond in het Zuider baken in Middelburg. De dansmuziek wordt verzorgd door de groep J. Double You uit Bergen op Zoom. Ook wordt opgetreden door de culturele dansgroep Sinar Matahari. Verder is er weer een bingo en loterij en zijn er vele indi- sche lekkernijen te verkrijgen. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Toko Ban dung, Segeerstraat 8 in Mid delburg, V.V.V. kantoor in Vlissingen en bij M.P. Hoff, Prins Hendrikstraat 60 in Oost-Souburg. VLISSINGEN - Vrijdag 28 maart wordt op het Bureau van Politie in Vlissingen een kijk dag gehouden voor onbeheerd aangetroffen fietsen en brom fietsen in de maanden februari en maart dit jaar. Men kan van zeven tot negen uur 's avonds op het bureau aan de Molen straat 1 terecht. MIDDELBURG - De ver kenners en padvinders van de Lutemgroep houden zaterdag 29 maart een rommelmarkt op het Domplein in Middelburg. De opbrengst is bestemd voor de kas van de Lutem groep. De rommelmarkt begint om negen uur. VLISSINGEN - In galerie Marquis aan de Nieuwendijk 15 in Vlissingen zal zondag 30 maart de expositie geopend worden van de Haagse kunste naar Gerard Verdijk. Van Ge rard Verdijk zijn onder meer een aantal nieuwe potloodte keningen te zien waarvan en kele met toevoegingen van acryl of gouache en een groot werk van een meter vijftig bij een meter zeventig. Een deel van zijn werk gaat dit jaar naar de Kunstbeurs in Basel (Zw.). De tekeningen die Gerard Verdijk de laatste jaren maakt zijn opgebouwd uit mi nimale bewegingen en tegen bewegingen van potloodlijnen op papier. Hij probeert hier mee zichtbaar te maken hoe veel verschillende spannings velden alleen al met een paar rudimentaire bewegingen van het potlood kunnen worden opgeroepen. Intrigerend is dat bijna elke tekening twee helf ten bevat, die steeds twee vier kante velden laten zien van een gelijke grootte maar met een eigen opbouw. Zij kunnen el kaar completeren als tegenpo- lige patronen, terwijl ze soms ook op elkaar aansluiten als varianten uit een reeks die we in gedachte kunnen voortzet ten. De opening van de expositie is om drie uur zondagmiddag en de tentoonstelling duurt tot en met 26 april. Galerie Mar quis is geopend van woensdag tot en met zondag van één tot zes uur. Andere tijden op af spraak, telefoonnummer 01184-12145 of 16588. VLISSINGEN De Rooie Buurt vindt het onaanvaard baar dat de gemeente Vlissin gen een onvolledig plan heeft gemaakt voor de aanleg van achterpaden aan de renova tiewoningen aan de Verkuyl Quakkelaarstraat en omge ving. Volgens de bewoners commissie ontstaat er nu een situatie waarin sommige be woners op eigen kosten een achterpad moeten aanleggen, terwijl dat van anderen door de gemeente wordt betaald. MIDDELBURG - Vrijdagavond 28 maart treedt de groep Out- Cast op in jongerencentrum Midgard, Kuiperspoort 12 in Mid delburg. Deze groep speelt new-wave en rock 'n roll. Out-Cast is afkomstig uit Den Haag en opereert al ruim anderhalf jaar in de Randstad. Hun optreden begint om negen uur en toegang be draagt vijf gulden. In het plan van de gemeente wordt voor een deel van de 188 woningen niet in de aanleg van een achterpad voorzien. Vol gens de bewonerscommissie stuit dit op verzet van de be woners, omdat eerder met hen is overeengekomen dat alle huizen een achterpad zouden krijgen. De bewonerscommis sie heeft de gemeenteraad ge vraagd alsnog een krediet te geven om de aanleg van ach terpaden achter alle woningen mogelijk te maken. Ook de ei genaresse van de woningen, de Vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting, heeft de gemeente ingelicht over de problemen die het gemeente lij ke plan voor de bewoners tot gevolg heeft. VLISSINGEN - Woens dagmiddag 2 april zal de paas haas in clubhuis Het Buut eie ren verstoppen en zodoende de kinderen in de leeftijdsgroep van vier tot en met zeven jaar een leuke middag bezorgen. Het duurt van twee tot kwart over drie. Voor de acht- tot en met tien-jarigen zal op woens dagavond een speurtocht wor den gehouden van kwart voor zeven tot acht uur. Als het erg hard regent zal er binnen iets leuks gedaan worden. Voor de tien- tot en met veertien-jari gen is er op donderdagavond 3 april van halfacht tot halftien een extra disco soos. Kosten voor alle activiteiten bedragen een gulden per persoon. Vrij dag en zaterdag 4 en 5 april is het clubhuis gesloten. MIDDELBURG - Vrijdag 28 maart wordt in de Schouwburg in Middelburg de komische opera II Trionfo dell* Onore van Scar latti opgevoerd door de Nederlandse Operastichting. De voor stelling begint om 20.00 uur. De opera is voor de eerste maal gespeeld in Napels in 1725. Het verhaal zit vol inge wikkelde liefdesverhoudin gen. Ricardo is verloofd met Leonora, maar heeft daarnaast ook een verhouding met Dora- lice, de verloofde van Leono ra's broer. De rijke oom van Ricardo heeft beloofd te zullen trouwen met Cornelia, de tante van Doralice, maar probeert ook het dienstmeisje Rosina voor zich te winnen. Hierdoor ontstaan er allerlei problemen. Toch worden die allemaal op gelost en is aan het einde van het spel iedereen gelukkig ge trouwd. Alessandro Scarlatti is één van de belangrijkste operacomponisten geweest uit de beginperiode van de Napo- litaanse school. De muzikale leiding van de opera is in han den van Peter Poliakine en de regisseur is Jan Bouws. De voorstelling is georgani seerd door ZVU. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Uit in Zeeland, Nieuwe Haven 41-43 en aan de zaal. VLISSINGEN - Sinds een jaar bestaat er in Vlissingen een Vido groep. Vido betekent Vrouwen in de overgang. Dit is een groep vrouwen die met el kaar proberen om de proble men die ontstaan in de over gangsjaren beter op te vangen door er met elkaar over te pra ten. Alleen al het uitwisselen van ervaringen en het met el kaar praten maakt dat veel vrouwen beter tegen de problemen opgewassen zijn. Vrouwen die inlichtingen hierover wensen, kunnen zich wenden tot de volgende tele foonnummers: Vlissingen Te lefoon 13992, Voor Koudeker- ke en omgeving 01185-1352 en voor Oost- en West-Souburg 61082. VLISSINGEN - Aanstaande zaterdag geeft het pas gestarte Zeeuwsch-Vlaamse poppen theater „Poppenkast opge past" een voorstelling in club huis „Open Hof" in Vlissingen. Het Dappere draakje heet het stuk en het gaat over een draakje dat probeert te voor komen dat zijn slechte meester de schatkist van de koning zal stelen. De voorstelling is bedoeld voor de kinderen van vier tot en met zeven jaar en begin torn halfelf. De toegangsprijs is een gulden vijftig. MIDDELBURG - Zaterdag 29 maart is er weer een oude stijl jazzconcert in de Concert en Gehoorzaal aan de Singel straat in Middelburg. Deze keer treedt het Bredase orkest The Minstrel of Annie Street op. Het concert begint om 21.00 uur. Het orkest brengt jazz in de San Francisco stijl, die is ont staan rond de tweede wereld oorlog. Het is jazz met een wat rustiger karakter. De bezetting is als volgt: Bert Busman, trompet, Hpnk Kruitwagen, klarinet, Nico "an Elewout, Trombone, Harry Kanters. piano, Jack van Elewout. blaasvas, Red Weller drums en Rien Michielsen banjo. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal, organisatie Scal- dis Swing Society. VLISSINGEN - In het club- en buurthuis Scheldebuurt staan voor de aanstaande week de volgende activiteiten op het programma: vrijdag 28 maart is er een bingoavond met mooie prijzen. De aanvang is om 20.00 uur en iedereen is harte lijk welkom, de toegang is gra tis. Elke donderdagmorgen is er een koffiemorgen. Op deze morgen kan men ook op veel verschillende manieren crea tief bezig zijn. De koffiemor gen begint om 9.30 uur en duurt tot 11.30 uur. De toegang bedraagt 2.50 inclusief tweemaal koffie. Kinderen kan men meebrengen. Op woens dagmiddag zijn er activiteiten voor de kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Hierbij is o.a. disco, handvaardigheid, schilderen, kleien enzovoort. Voor de discomiddag heeft men nog gebrek aan enige vrijwillige medewerkers. In lichtingen: telefoon 01184-16334. Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG - Bobbie, negen maanden oud, is een kruising tussen een herdershond en een Sint Bernard. Door zijn jonge leeftijd zo af en toe wat onbesuisd, maar beslist geen drukke hond. Hij heeft een rustig karakter en dat bleek ook wel tijdens de rit naar het strand. Op de achterbank ging Bobbie rustig een dutje doen. totdat we op de plaats van bestemming waren. Het strand was hem waarschijnlijk niet onbekend, maar van water moest hij niets hebben. Telkens als er een golf kwam liep hij snel achteruit. Bobbie komt uit een gezin met kinderen waar hij goed mee overweg kon, dat zal ook nu geen problemen opleveren. Hij kan goed met andere honden overweg, maar het is niet bekend of hij met andere poezen kan opschieten. Bobbie is inmiddels al 60 centimeter hoog en gezien zijn jonge leeftijd zullen er nog wel een paar centimetertjes bijkomen. Het zou dus voor hem het beste zijn als zijn nieuwe baasje over een ruime woning beschikt met een flinke tuin. Bobbie is hoofdzakelijk wit met bruine vlekken en de knapste hond die ons vergezeld heeft naar het strand. Wie van een rustige hond houd die in het begin nog wat ondeugend en speels is vanwege zijn leeftijd kan Bobbie op komen halen bij het asiel aan de Oostperkweg in Middelburg. Tevens zit daar nog een lief klein bolletje wol, oftewel een drie-en-een-halve maand oude bastaardpoedel, die graag een baasje zou willen hebben. Dit brui ne jonge beestje heeft namelijk veel meer aandacht nodig dan hem in het asiel gegeven kan worden. Op de vorige „Via het strand in de mand" heeft niemand gereageerd. Is heel Vlissingen al voorzien van honden en katten of viel Boefje niet zo in de smaak? In ieder geval kunnen liefhebbers nog even een kijkje gaan nemen in het asiel aan de Langeleenweg in Vlissingen. i

Scheldebode | 1980 | | pagina 13