Handtekeningenaktie op handen tegen l bouw vakantiewoningen Minder subsidie zet werklozen en WAO'ers in de kou' Zaterdag tiende Rode Kruismars Kinderteater Rozijn zaterdag in de Piek J De nieuwe voorjaars mannenmode hangt voor U klaar bij •4£A^rr Vrijdag veel koninklijke adel in Middelburg Jaarlijks concert Souburgs mannenkoor Vlissingse schoolkinderen maakten tentoonstelling Hoera, 't is weer lente Scholengemeenschap houdt beroepen -informatiedag Oude Volkssterrenwacht bij helder weer open op nationale sterrenkijkdag KING AIR 3 RUITER Bevelcinds Kamerkoor in Koorkerk "I WOENSDAG 19 MAART 1980 Leer nu vliegen JUWELIER VAN DE REE WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG EDITIE VLISSINGEN TELEFOON (01184) 19910 POSTADRES: POSTBUS 350. 4380 AJ VLISSINGEN Souburgers willen geen autoboxen op speelterrein VLISSINGEN - In Oost-Souburg dreigt weer een stuk grond verkocht te worden voor de bouw van autoboxen. Het gaat om een terrein achter de Reggestraat dat door de gemeente hiet speelwerktuigen, struiken en dergelijke als speelterrein voor peuters en kleuters is ingericht. In het geldende bestemmingsplan Schoonenburg heeft deze grond echter de bestemming autoboxen gekregen. Die be stemming wordt werkelijkheid als de gemeenteraad van Vlissingen aanstaande vrijdag tot verkoop van de grond besluit aan het bouwbedrijf J. Walraven Middelburg B.V. Buurtbewoners willen dit voorkomen en hebben het ge meentebestuur een lijst met tweeëntachtig handtekenin gen aangeboden plus een brief waarin zij aantonen dat er aan autoboxen geen behoefte is. In de bnëf die ook aan de raadsleden is gestuurd, staat dat er voor de 126 woningen aan de Reggestraat, Amstel- straat en Gouwestraat nu al bijna tweehonderd parkeer plaatsen zijn. Namelijk 34 ga rages in drive-in-woningen, 32 autoboxen, 93 parkeerhavens plus nog eens de mogelijkheid van 40 parkeerplaatsen langs de weg. De bewoners schrijven de raadsleden dat het speel- terreintje ideaal is gelegen, omdat het niet langs een straat ligt maar deel uitmaakt van een binnenplaats. ,,De wat kleinere kinderen, in de leef tijdsgroep van drie tot zes jaar kunnen hier dus erg veilig spelen", aldus de buurtbewo ners. Het laten verdwijnen van dit speelterrein vinden zij niet juist. Het betekent een beleid van: auto's vén de straat, kin deren óp de straat. Hoewel de bestemming van het terreintje autoboxen is, vinden de bewo ners dat geen reden is om deze bestemming kost wat kost te verwezenlijken. Zij betwijfe len de noodzaak ook, omdat de al aanwezige autoboxen pas na lange tijd verhuurd waren. De koopovereenkomst moet om al deze redenen niet doorgaan, mehen de buurtbewoners. U als raad heeft het laatste woord én de verantwoording voor het betreffende speelter rein. Wij hopen dat u niet voorbij zult gaan aan de wen sen van de bewoners die u ver tegenwoordigt. Wij verzoeken u niet akkoord te qaan met het voorstel van burgemeester en wethouders en te bevorderen dat het bedoelde terreintje de bestemming speelplaats krijgt", zo schrijven zij de ge meenteraad. MIDDELBURG - Koning Juan Carlos en Koningin Sop hie van Spanje brengen vrijdag 21 maart met Prinses Beatrix en Prins Claus een bezoek aan Middelburg. Het koninklijke gezelschap komt om tien over half één aan op het Abdijplein, waar onder meer de showband „Juliana" staat opgesteld om een optre den te verzorgen. Ook zijn hier aanwezig een aantal in kleder dracht gestoken leden van de folkloristische groep van me vrouw de Jager uit Domburg, die de hoge gasten Zeeuwse boterbabbelaars zullen over handigen. Het Abdijplein wordt zodanig ingericht dat belangstellenden de gebeurte nissen goed kunnen volgen. Na aankomst begeeft men zich naar de Statenzaal waar het provinciaal bestuur van Zee land de vier een lunch aan-, biedt. SOUBURG - Zaterdag 22 maart geeft de Mannenzang- vereniging „Souburgs Man nenkoor" het jaarlijks concert in de Concert „De Zwaan" in Souburg. Het concert begint om acht uur en de zaal is vanaf halfacht geopend. Toegangsbewijzen zijn te verkrijgen bij de heer Reijerse, Beciusstraat 21 in Souburg a drie gulden. VLISSINGEN- Woensdag en donderdag 19 en 20 maart is het werk van de kinderen van de Ichtusschool en de Prinses Irene kleuterschool in de oude Vlissingse binnen stad te zien. De kinderen zijn dit jaar bezig geweest met het project „Hoera, het is weer lente". De tentoonstelling is te zien in de hallen en lokalen van de Ichtusschool aan de Grote Markt in Vlissingen van half vijf tot half zes en van zeven tot negen uur. De oudercommissie zal zowel boven als beneden weer een koffiehoek inrichten. De koffie is gratis, maar men kan er wel een bijdrage geven voor de gemaakte kosten. Aan de tentoonstelling wordt medewer king verleend door de plantsoenendienst van de gemeente Vlissingen, het Zeeuws Biologisch Museum uit Oostka- pelle en de Openbare Bilbliotheek. VLISSINGEN - Donderdag 20 maart houdt de Scholenge meenschap voor beroepson derwijs „Swanenburgh" in Vlissingen voor de leerlingen uit de examenklassen en de derde klassen een beroepen- informatiedag. Het doel van deze dag is de leerlingen die informatie te geven welke no dig is om tot een juiste be roepskeuze te komen. Of voor hen die verder willen studeren de juiste inlichtingen te geven. Hiervoor zijn een groot aantal voorlichters uit genodigd uit zowel het be drijfsleven, leerlingwezen als de verschillende vormen van middelbaar beroepsonderwijs. Door middel van films, dia's, video en andere hulpmiddelen zal dan ook een groot aantal beroepen en functies worden belicht. De dag wordt gehou den in het gebouw aan de Zaaihoekweg 1 in Vlissingen en duurt van acht uur 'soch- tends tot vier uur 's middags. Aan de rioleringsdeksel is te zien dat het gebied al lang bestemd was voor de bouw van de vakantiewoningen. poto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN - Een aantal Vlissingers die in de buurt van het Martinacom- plex (vakantiewoningen in Westduin) wonen, hebben bezwaren tegen de plannen van het gemeentebestuur daar 42 nieuwe vakantie woningen te laten neerzet ten. Mevrouw van Ham, wonend aan de Bachlaan 10 in Vlissingen, wil in de buurt handtekeningen gaan verzammelen van mensen die tegen de bouw van vakantiewoningen zijn in een wat zij noemt mooi na tuurgebiedje. In 1975 had het gemeente bestuur ook al plannen voor de bouw van vakantiewoningen in dit gebied. Bewoners en het Zeeuws Coördinatie-orgaan voor milieu-, natuur- en land schapsbescherming maakten toen bezwaren tegen deze plannen. Het gevolg was dat de gemeenteraad met een meer derheid van één stem de plan nen afkeurde. B en W komen er MIDDELBURG - De Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen verhuist naar het voormalige onderkomen van de Beuk aan de Herengracht 52 in Middelburg. Het gebouw aan het Noordbolwerk is dan ook gesloten. Alleen op vrijdag 21 maart op de nationale ster renkijkdag is de sterrenwacht op dit adres nog voor belang stellenden geopend. Bij helder weer kunnen belangstellenden nog op het Noordbolwerk 35 terecht om door telescopen naar het firmament te kijken. Mensen van de sterrenwacht zijn al vanaf half februari be zig met het opknappen van de nieuwe ruimte. De vier lokalen zullen waarschijnlijk half april worden betrokken. Degenen die inlichtingen over de Volkssterrenwacht wensen, kunnen terecht bij H. Jongepier, Prinses Beatrix- straat 14, Middelburg, tel 11664. MIDDELBURG Het project Mensen zonder Baan in Middelburg is zeer verontwaardigd over het feit dat de subsidie voor 1980 maar ten dele is toegekend. Met het toegekende geld kunnen wel activiteiten worden ont plooid, maar voor het organiseren en begeleiden van de activiteiten is geen geld. Leden van het project komen tot de conclusie dat zonder projectleider een gedeelte van de gevolgen van de werkloosheid niet kan worden opgevan gen, omdat activiteiten als tuinderij, werkgroep Belan genbehartiging, Klussendienst, WAO-groep en dergelijke dan moeten stoppen. „Werklozen en arbeidsafge- keurden hebben recht op ont plooiing. Dat recht wordt tel kens ontkracht", aldus de deelnemers aan het project. crfp bij KING AIR Zeer ervaren instrukteurs 150.-p. vlieguur 180.-p. vlieguur met instruk- teur, bel 01652-3559 of 2383 Tevens luchtfotografie en luchtreclame P. v. Breugelstr. 174 BOSSCHENHOOFD Deze mensen zijn al aan de dijk gezet, omdat ze geen werk hebben en ervaren bovendien dat de samenleving op hen neerkijkt, In Middelburg en de rest van Walcheren komen werklozen op voor hun rechten en trachten in samenwerking met de overheid en het wel zijnswerk iets aan hun positie en die van de arbeidsafgekeur- den te doen. „Het is roeien tegen de stroom in. Zevenduizendvijf honderd werklozen en ar- beidsafgekeurden zijn er op Walcheren. Bij de overheid bestaat vrijwel geen enkel be leid op langere termijn, laat staan een toekomstvisie. Dra len met het toekennen van subsidie. Touwtrekken tussen de gemeente en de rijksover heid wie wat wil betalen. On dertussen staan de werklozen en arbeidsafgekeurden in de kou", zo menen de leden van het project. Zij eisen van de gemeente en de overheid duidelijkheid over de huidige en toekomstige po sitie van het project. Om aon hun verontwaardiging kracht bij te zetten gaan de leden handtekeningen verzamelen, die aan de gemeente zullen worden aangeboden. Degenen die het met de leden van het project Mensen zonder Baan eens zijn, kunnen hun sympa thie betuigen door aan de handtekeningenactie mee te doen. Het adres is: Latijnse Schoolstraat 10, Middelburg, tel. 01180-16278 (Nico van Munster). VERLOVINGSRINGEN UITZOEKEN zorgt voor de juiste sfeer en een GROTE K0LLEKTIE Keuze uit bijna 100 modellen nu op terug en hebben een nieuw plan voor uitbreiding van het vakantie-oord Marti na opgesteld. Het aantal vakantiewoningen is iets lager dan in '75. Mevrouw van Ham begrijpt niet waarom B en W weer uit breiding van vakantiewonin gen willen. Het Zuid-westen van Walcheren is ook in een provinciale recreatienota vol genoemd, zodat uitbreiding van de vakantiewoningen naar haar mening ongewenst is. Ook het coördinatie-orgaan is van plan bezwaar tegen het plan aan te tekenen. De 42 nieuwe vakantiewoningen zijn opge nomen in het bestemminigs- plan. Westduin 2, dat nog tot donderdag 27 maart ter visie ligt. Wie met de aktie van me vrouw van Ham sympathi seert, kan zich met haar in ver binding stellen. HERENMODE LANGE DELFT 11 MIDDELBURG TEL 13891 MIDDELBURG - Zaterdag 29 maart start voor de tiende maal de jaarlijkse Rode Kruismars in Middelburg. De startplaats voor alle af standen is sporthal „Voor- borch" aan de Breeweg in Middelburg. De starttijden voor individuele wandelaars is voor de 40 kilometer vanaf ne gen uur en halfelf, de overige afstanden vanaf negen tot twee uur. De starttijden voor groe pen welke gejureerd wensen te worden en daarmee in aan merking kunnen komen voor een prijs is voor de 10 kilome ter precies om één uur en voor de vijf kilometer precies om twee uur. De sluiting van de controle is om zes uur. Het in schrijfgeld bedraagt voor de 40 kilometer 12,50, de 20 6,50, 15, 10 en 5 kilometer Voor Uw Engelse vakantie uitgebreide kollektie Wegen- en wandelkaarten Hotelgidsen Campinggidsen Reisgidsen Shopping guides bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 4,- en voor de 5 kilometer 4,-. Men kan zich ruim voor de start van een afstand bij de startplaats in laten schrijven. MIDDELBURG - In de Koorkerk in Middelburg zal op zaterdag 22 maart een concert gegeven worden door het Be- velands Kamerkoor. Het con cert begint met een uitvoering van de Johannes Passion van Heinrich Schütz. Daarna worden vocale wer ken uitgevoerd van onder meer Bach, Roselli en Hassler. In strumentale medewerking wordt verleend door Leen de Broekert en Ferenc Hutyra. Het concert wordt georgani seerd door de Werkgroep Mu ziek van het Zeeuwsch Ge nootschap. De aanvang van het concert is tien uur. Vlissingen - Op zaterdag 22 maart treedt Kinderteater Rozijn op in de Piek in Vlissingen met een ochtendvoorstelling om 11.00 uur en een middagvoorstelling om 14.30 uur. De voorstelling 's morgens heet „afblijven da's van mij" en is bedoeld voor kinderen van zes tot tien jaar. Het is een spel over hebzucht en de daaruit voortvloeiende agressie. In dit spel wor den de kinderen actief betrokken bij de verschillende situaties door middel van meespelen, meedenken en meepraten. Het programma om 14.30 uur is bedoeld voor de kinderen van tien tot dertien jaar en is getiteld „als ik later groot ben". Hoofd persoon is Wim, een jongetje van elf jaar, die maar één grote wens heeft, vrij zijn. Dan leest hij een advertentie van een professor die een machine heeft uitgevonden waarmee hij alles wat klein is groot kan laten worden en Wim gaat ervaren hoe het is om groot en vrij te zijn. De toegangsprijs voor de beide voorstellingen is twee gulden vijftig. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal in de Hellebardier- straat. MIDDELBURG - In Theatercafé Schuttershof aan de Schuttershof straat 1 in Middelburg treedt donderdag 20 maart de groep St. Juttemis op. Deze uit Nieuw en St. Joosland komende groep begint het optreden om halfnegen, de toegang is gratis. I I I I I I H I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I

Scheldebode | 1980 | | pagina 1