Coördinator Rudy Neefs heeft vertrouwen in organisatie Programma MORGEN JAARVERGADERING AFD. ZEELAND KNAU Lezing Ananda Marga Komend winterseizoen al ijshal Scheldeloodsenkoor werkt mee aan zangshow in internaat zeevaartschool S.K.W.- zomerkamp Medische Associatie start cursus sociale driegeleding Creatieve dag van Rheumafonds in Der Boede Delta Instituut wil boek uitgever over het veranderende Deltaproject Hervormde Jeugdraad zoekt jonge vrijwilligers voor Israëlwerkgroep Kosten Jammer Tegel Resultaten Zaalvoetbal- toernooi in Middelburg Vierde winter- wandeling Vierde lezing evangelist Steenhuis DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 219 Steeds meer belangstelling voor atletiek in Zeeland. Zeeuwse atletiek heeft goed jaar achter de rug GOES - De afdeling Zeeland van de KNAU, die donderdag 21 februari in hotel Ockenburg in Goes haar algemene jaarverga dering houdt, zal onder meer een nieuwe voorzitter moeten kie zen. Jan Gijsbertse heeft zich namelijk voor deze functie niet meer herkiesbaar gesteld, omdat hij inmiddels deel uitmaakt van het hoofdbestuur van de KNAU. Gijsbertse is daar benoemd tot vice-vóorzitter. Ook Wim Schot heeft zich niet meer als bestuurslid van de afdeling Zeeland herkiesbaar gesteld. Het afdelingsbestuur draagt op de jaarvergadering als kandidaten voor: Johan Vuijk uit Middelburg (voorzitter) en mevrouw R. Jansen van der Waal uit Zonnemaire als commissaris. De andere bestuursleden die aan de beurt van aftreden zijn: C. L. Kodde en H.P.J. de Nijs, zijn wel herkiesbaar. De afdeling Zeeland iieeft in diverse opzichten een gunstig jaar achter de rug. Zo werd bijvoorbeeld in augustus een mijlpaal bereikt wat betreft het ledental. Marjolein Kort, die zich toen aanmeldde als nieuw lid bij Delta Sport (Zie- rikzee) werd daarmee tevens het duizendste lid van de Zeeuwse afdeling. Van de zeven Zeeuwse atle- tiekclubs boekten er vorig jaar vijf ledenwinst. Het Goese AV'56, reeds enkele jaren de grootste vereniging, kreeg er 35 nieuwe leden bij en blijft met een totaal van 250 ruim schoots op kop gaan. Bij RKHAV (Hulst) boekte men 24 nieuwe leden, Delta Sport 6 en Dynamo '70 (Mid delburg) en Marathon (Vlis- singen) zagen het ledental al lebei met 22 stijgen. Alleen bij Schelde Sport (Terneuzen) en Zeeland Sport (Vüssingen) was een kleine teruggang te bespeuren. Er was vorig jaar weer een flink aantal activiteiten bij de Zeeuwse afdeling, zowel op het wedstrijd- als op het organi satorische vlak. TC-secretaris Koos Oggel attendeert in zijn jaarverslag ook op de belangrijkheid van de trimlopen onder KNAU-vlag, die vorig jaar in Zeeland aan de lopende band werden gehouden. Onze pro vincie staat daarmee vooraan in de nationale atletiekwereld. De afdeling Zeëland meent er goed aan te doen vast te houden aan het oorspronkelij ke karakter van de trimloop, namelijk deelnemen zonder dat de volgorde van aankomst eventueel succes aangeeft. Men wil daarmee bereiken, dat zij die het bovenstaande wel nastreven, gestimuleerd wor den om een overstapje te ma ken naar de wedstrijdsport. En gezien de toenemende groei van het aantal wedstrijdatle ten lijkt de afdeling Zeeland het gestelde doel te bereiken. Men hoopt nu dat een en ander zich ook gaat manifesteren bij de dames. Heel wat moeilijker ligt het met de aanwas voor de tech nische nummers, meent de TC-secretaris. Daar zal het voornamelijk moeten komen via de opbouw in de jeugd groepen. Gelukkig heeft dë De" nationale veldlooptitel strijd werd in het kader van het 800-jarig bestaan van de stad Hulst aan RKHAV overgedra gen. Voor het zover was'heeft het bestuur heel wat werk moeten verzetten. RKHAV heeft al eerder eens een natio nale titelstrijd willen organi seren, maar daar kwam geen antwoord op. Het idee om in het kader van het 800-jarig bestaan iets speciaals te doen op atletiekgebied werd gebo ren tijdens de receptie van Jo Schout in Eindhoven. „Dat was in oktober '78. Tijdens de receptie zijn de eerste plannen gemaakt en een dag later is de eerste brief weggegaan," zegt Neefs. In januari '79 kwam er een brief terug met de mede deling dat Hulst af moest wachten. „Voor ons werd het zo langzamerhand tijd om iets definitiefs te weten en daarom hebben we naar de sectie wed strijdsport gebeld. Op 31 mei werd het advies positief be vonden, terwijl een maand la ter de kogel door de kerk ging. De kosten van de organisatie zijn volledig voor RKHAV het geen zelfs inhoudt dat de me dailles voor de winnaars door RKHAV betaald dienen te worden. „Ja, als je dat leest dan ga je er wel even om lachen, maar het is nu eenmaal zo. Het kos tenaspect voor de KNAU is ni hil," zegt Neefs. RKHAV heeft veel medewerking gekregen van diverse instanties om de toeloop van supporters en at leten op te kunnen vangen. Het bestuur van de LTS en het buitencentrum 't Jagertje heb ben hun accommodatie aan RKHAV afgestaan waardoor de atleten voldoende kleedge legenheid ter beschikking hebben en in 't Jagertje wordt de pers ondergebracht. Het parkoers is reeds weken van te voren gekeurd door Niek Lemmers die menige buitenlandse cross bezoekt. Neefs „Die man weet waarover hij praat en hij vond het een uitstekend parkoers waar vol doende afwisseling inzit." Voor RKHAV wordt het na tionaal kampioenschap een hoogtepunt van de bovenste plank. „Toen wij twee jaar ge leden onze nieuwe baan kregen - daarvoor mocht RKHAV geen officiële wedstrijden or ganiseren (red.) - was dat voor onze vereniging een hoogte punt, maar dit kampioenschap is natuurlijk een hoge vogel waard." dan 69 mensen belast zijn met allerlei taken. „Vanaf het be stuur tot de bewakers kun je rustig stellen," aldus de coör dinator. Alle deelnemers krijgen te gen inlevering van hun num mer een aandenken in de vorm van een tegeltje met daarop de afbeelding van de stad Hulst. De tegeltjes zijn geleverd door de firma Fassaert, terwijl ze zijn bedrukt door Eugène Wauters. De EHBO van Hulst is met veertien mensen present en zij worden onder andere bijgestaan door dokter Van der Mee en de bekende sportarts Hein van Opstal. De organisa tie voelt zich in elk geval kern gezond. „Als alles achter de rug is, zal er overigens wel een pak van mijn hart vallen," be sluit Neefs. Het bestuur zit momenteel nog met het al of niet deelne men van Hugo van Duysse in de maag. Voor ons als organi satie is het ook wel jammer als het zo moet gaan, maar voor Van Duysse zelf is het erg rot tig. Die jongen heeft er alles aan gedaan om zich zo goed mogelijk voor te bereiden en alles is voor niets geweest. Daar komt nog bij dat hij al zes keer aan zo'n kampioenschap heeft mogen deelnemen. Nu we het zelf organiseren komt pas de trammelant," aldus Neefs. Als Van Duysse v^n start gaat, kan hij nooit in aanmer king komen voor een indivi duele prijs, vanwege zijn Bel gische nationaliteit. Voor het clubkampioenschap kan de atleet uit Kapellebrug wel in aanmerking komen en gezien de vorm van de laatste tijd zal veel afhangen van Van Duysse. Zondag zullen niet minder Het programma van de 29ste veldloopkampioen schappen van Nederland die in Hulst worden gehouden ziet er als volgt uit: 11.00 uur: Ontvangst ge nodigden op het stadhuis; 13.00 uur: Officiële ope ning door burgemeester Molthoff; 13.15 uur: Start meisjes B; 13.30 uur: Start meisjes A; 13.50 uur: Start jongens B; 14.15 uur: Start van de dames; 14.40 uur: Start van de jongens A; 15.15 uur: Start van de heren; 18.00 uur: Uitreiking van de prijzen voor de clubkam pioenschappen in het ge meenschapscentrum Den Dullaert. Aansluitend huldi ging van alle medewerkers en officiële sluiting. VLISSINGEN - Woensdag 20 februari houden leden van Ananda Marga een lezing in het pand boven „De Rozebot- tel" aan de Nieuwedijk 51 in Vlissingen. Ananda Marga zet zich in voor de ontwikkeling van een nieuwe maatschappij door het onderwijzen van een geïnte greerde meditatiemethode om het zelfbewustzijn te vergroten en door het ontwikkelen van dienstverlenende projecten, zoals kindertehuizen, scholen, wezen- en verpleegtehuizen, tehuizen voor daklozen, enzo voorts. De beweging werkt ook aan vernieuwing door het scheppen van een nieuwe spi rituele en sociale visie op on derwijs, kunst en wetenschap. Leden van Ananda Marga beoefenen meditatie en asanas (yoga-oefeningen), maar wer ken eveneens in de maat schappij. Ananda Marga is over de gehele wereld actief. Haar speciale rampendienst treedt op bij overstromingen, aardbevingen en andere na tuurrampen. Inleidende cur sussen worden voor een ieder, die geïnteresseerd is, gegeven door leden van Ananda Marga. Ook worden er ontspannings cursussen gegeven aan bejaar den en gevangenen. Alle lessen in Ananda Marga zijn gratis. De lezing begint om acht uur 's avonds. beoefening van de atletiek op de baan vorig jaar wat meer armslag gekregen door de ver beterde accommodaties in Hulst en Middelburg. Financieel staat de afdeling Zeeland er gunstig voor, mede door het in 1971 van de grond gekomen wedstrijdfonds. De inkomsten daarvan be staan uit het heffen van een extra kwartje bij de inschrij vingenvoor prestatielopen van niet bij de KNAU aangesloten deelnemers. Zij profiteren - zo stelt de Zeeuwse afdeling - uiteindelijk van een door de atletiekverenigingen betaalde organisatie. De inkomsten van het bovengenoemde wed strijdfonds bedroegen de af gelopen negen jaren ruim •27.000,-. Terqcht concludeert penningmeester Wim Hofman dan ook dat dit een niet gering bedrag is. Wat is er nu in al die jaren met al die kwartjes gedaaan? Heel wat. Men kon bijvoor beeld de Zeeuwse ploeg in een keurig tenue steken, reiskosten betalen voor diverse Zeeuwse teams die buiten de provincie in actie kwamen, Indoor Zee land organiseren en een eigen centrale jeugdvorming creë ren. Mede door deze impulsen steeg het ledental van de afde ling tot boven de 1000 en kon' de Zeeuwse atletiek in diverse facetten naar een acceptabel niveau reiken. Utstekende resultaten be haalden Zeeuwen vorig jaar tijdens de Nederlandse baan- kampioenschappen. Els Vader (Zld Sport) werd eerste op de 100 en 200 meter bij de dames, terwijl juniore Marjan Olysla- gex (S.S.) in de damesrace over 100 meter een fraaie 3e plaats behaalde en Lilian GÜissen (Dynamo) het Zeeuwse succes completeerde met een 4e plaats. Marjan Olyslager was ook sterk op de 100 meter hor den (2e) en Henk Lindner (Marathon) werd verrassend 2e op de 1500 meter. Op de 800 meter eiste Jan Eversdijk (AV'56) een knappe 5e plaats voor zich op, terwijl een 6e plaats van Piet Vonck (RKHAV) op de 500 meter ook een goede prestatie was. Vonck deed ook van zich spreken op de 10.000 metei1 (4e), terwijl zijn clubgenoot Walter Duijsse zelfs als 3e door de finish snel de. Omdat Van Duijsse echter de Belgische nationaliteit be zit, werd hij niet in het klasse ment opgenomen. In het nationaal crosskam pioenschap wisten bij de da mes Karin en Brigit de Nijs beslag te leggen op de 3e en 4e plaats, wat een uitstekende prestatie was. Vonck werd bij de heren senioren 7e. Zeeuwse successen kwamen er ook tijdens de in Zwolle ge houden indoorkampioen schappen. De dames verover den twee titels: Els Vader op de 60 meter (tevens nationaal re cord). Jan Eversdijk en Niek Flipse werden 3e en 4e op de 800 meter, Irene Pos deed dat op dezelfde afstand bij de da mes en Maja de Jonge verover de een 4e plaats op de 400 me ter. Rien de Jonge De directie van Rekreon B.V. te Steenbergen heeft besloten om het komende winterseizoen een ijshal te gaan exploiteren naast de Rekreon Scheldehal, Verrijn Stuartweg 18, Goes. Van de naast het sportcentrum gelegen buitenbanen (tennis) worden er medio september 1980 4 overdekt door een opblaasbare tent en geschikt gemaakt voor een ijshal. Zowel het ijshockey als het kunstrijden kan in deze ijshal worden beoefend. Een unieke situatie voor het publiek en een primeur voor Zeeland. Een attraktie wat voor Zeeland een mogelijkheid biedt om zich d.m.v. een vereniging op het gebied van ijshockey en kunstrijden te gaan specialiseren. De ijshal zal verder voldoen aan internationale maten van ijshockey en kunstrijden. Vooral wordt door Rekreon gemikt op het publiek dat zich recreatief wil verpozen. In dit geval zowel tennis als schaatsen. De oppervlakte van de ijsbaan is 2590 m3. IJstechnisch is de ijsbaan binnen drie dagen gereed. Een Amerikaanse vinding, waarvan Teserco B.V. de Steenbergen volgens directeur de heer P. Beers het alleenrecht heeft voor de Beneluxlanden. Hetzelfde systeem wordt toegepast bij de Olympische Spelen te Lake Placid. Tevens deelt de heer P. Beers mee, dat de energie ten behoeve van de verlichting, machines, verwarming door eigen machines op aardgas wordt opgewekt. Het bijzondere hier weer van is, dat alle geplaatste machines eveneens weer demontabel zijn en binnen drie dagen de tennisbaan weer te exploiteren zijn. Binnen de ijshal is een serviceshop met een schaatsslijperij aanwezig. De binnen het sportcen trum van de tennishal aanwezige horecafaciliteiten, verlenen tevens hun diensten aan de ijshal. Een en ander afhankelijk van de overheidsvergunningen en technische ontwikkelingen, zal de ijsbaan begin september 1980 geopend worden. VLISSINGEN - Vrijdag 29 februari zal er in het internaat van de zeevaartschool aan de Chopinlaan in Vlissingen een grote zangshow plaatsvinden. Muzikale medewerking op de ze avond wordt verleend door het Scheldeloodsenkoor onder leiding van de heer Fey en door de dansgroep „Seventh Hea ven". Na enige liederen ter intro ductie voert men tegen de achtergrond van prachtige de cors (eigen werk van de lood sen) de muzikale show „De grote reis" op. Tot besluit van deze avond is er gelegenheid tot dansen op muziek van het orkest „Easy Going". Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar a f 5.- per per soon bij de beheerder van het wijkcentrum „Open Hof", Alexander Gogelweg 59 in Vlissingen, tel. 65454. 's Avonds aan de zaal kosten de ze kaart ef 6.-. De organisatie is in handen van de activitei tencommissie „Open Hof' in MIDDELBURG - Zaterdag 23 februari is er in de sporthal aan de Nassaulaan in Middel burg een zaalvoetbaltoernooi. Het begint om twee uur en de prijsuitreiking zal plaasheb- ben om omstreeks kwart over zes. Een en ander is georgani seerd door sc TO MA uit Oost- Souburg. VLISSINGEN - De vierde tocht in de serie winterwande- lingen zal gehouden worden op zaterdag 23 februari. Vanuit de jeugdherberg aan de Bree- waterstraat wordt om half- twee gestart. De medische ver zorging is in handen van het Rode Kruis, afdeling Vlissin gen. VLISSINGEN - De Stich ting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen gaat evenals voor gaande jaren weer zomerkam pen organiseren en wel naar Galder (N.%B.). Het eerste kamp vindt plaats van 5 tot en met 11 augustus voor de leef tijdsgroep van tien tot twaalf jaar. Het tweede kamp van 11 tot en met 15 augustus is voor jongens en meisjes van zes tot negen jaar. De beide zomerkampen worden evenals vorig jaar ge houden in ontmoetingscen trum „De Leeuwerik" in Gal der. Dit ligt aan de rand van de bossen, waar de kinderen met een bus naar toe zullen gaan. De kosten voor het eerste kamp bedragen 90,- per persoon en voor het tweede 75,-. Voor elk tweede en volgend kind uit één gezin is een rege ling in kosten aangebracht. De deelnemers aan de kampen zijn zowel voor W.A. als voor ongevallen verzekerd. Voor informatie en opgave kan men terecht bij Gerrie Beks, Klup- huis het Buut, Beatrixlaan 2 in Vlissingen. Bij inschrijving is een bedrag van 10,- ver schuldigd wat van de totale bijdrage zal worden afgetrok ken. samenwerking met de leiding van het internaat Onze Vloot" van het Maritiem In stituut de Ruyter uit Vlissin- gen. OOST-SOUBURG - Vrijdag 22 februari zal de vierde lezing door de evangelist Steenhuis gehouden worden uit de lezin genserie „Functioneert de kerk nog wel zoals ze moet?" De bij eenkomst die om acht uur be gint vindt plaats in het Rode- Kruisgebouw in Oost-Sou burg. Cassettes van deze en andere lezingen kunnen op de avond besteld worden. Ook wordt er gelegenheid gegeven om vra gen te stellen. Er is tevens een boekentafel. In de pauze wordt een kopje koffie aangeboden. Voor nadere inlichtingen of voor eventueel vervoer kan men bellen naar nummer 01180-25677 of 01184-63341. MIDDELBURG - De Medi sche Associatie Middelburg, die streeft naar de vestiging van een anthroposofische huisarts in deze stad, start deze maand een cursus sociale drie geleding. Een sociale driegeleding is de basis van Rudolf Steiners filosofie die de Europese sa menleving een nieuwe grond slag zou moeten geven. Het gaat dan om een vrij geestesle ven, een democratisch rechts leven >n een economisch leven in onderlinge verbondenheid. Deze drie moeten elkaar in evenwicht houden zonder in een van de bestaande stefsels te vervallen. Deelnemers aan de cursus komen eenmaal in de veertien dagen bij elkaar op de woensdagavond van acht tot tien en wel op 6 en 20 februari, 5 en 19 maart en op 2 en 16 april. Het boek „De kernpun ten van het sociale vraagstuk" van Rudolf Steiner zal tijdens deze avonden worden bespro ken. De plaats van handeling is Dam 69 te Middelburg. Wie zich telefonisch wil aanmel den, kan bellen naar .de M.A.M., Molstraat 7, 01180-29833. KOUDEKERKE - Tot de activiteiten van het Nationaal Rheumafonds behoren onder andere de zogenaamde crea tieve dagen. Zo'n creatieve dag wordt gehouden in het ver pleegtehuis Der Boede aan de Ter Poortweg 15 in Koudeker- ke op dinsdag 4 maart. Verschillende creatieve me dewerkers komen dan naar Der Boede en betrekken de patiënten zoveel als het kan bij hun activiteiten. Vaak is het demonstreren op zich al de moeite waard. Al veel rheuma- patiënten zijn naar aanleiding van zo'n dag tot een bepaalde handenarbeidhobby gekomen. Creatieve medewerking op de ze dag zal verleend worden door mevrouw Kat: koekver- gulden; de heer Laan: glasbla zen; heer v. Donkelaar: hout- branden en mevrouw van Donkelaar: emailleren. Een en ander vindt plaats op dinsdag 4 maart van twee tot vier uur. MIDDELBURG - Het Delta Instituut in Yerseke wil ter gele genheid van het vijfentwintig-jarig bestaan in 1982 een boek uitgeven over het Deltagebied als veranderende leefgemeen schap. De uitgever wil 15.000 exemplaren op de markt brengen tegen een prijs van vijfentwintig gulden. Gedeputeerde Staten van Zeeland willen zich garant stellen voor de afname van 5.000 boeken, omdat de uitgever het risico niet helemaal zelf durft te dragen. Het boek moet een populair wetenschappelijk verhaal worden met veel foto's over de veranderingen van het milieu •in Zuid-West-Nederland, zo als die door de^ deltawerken worden veroorzaakt. In vier honderd pagina's wordt de geschiedenis van het Deltage bied beschreven en de rol die de mens daarin heeft vervuld, het verdwijnen van de levens gemeenschappen uit het water I en van de schorren na de af sluitingen en het opkomen van nieuwe, en de ontwikkeling die tot gedeeltelijke afsluiting van de OostersAelde leidde als voorbeeld van de kloof tussen politieke beslissingen en we tenschap. Procinciale Staten zullen nog beslissen over het geld- dat voor de vijfduizend boeken moet worden uitge trokken. MIDDELBURG - De Pro vinciale Hervormde Jeugdraad uit Middelburg zou graag in contact willen komen met jon geren die belangstelling heb ben voor een verblijf in de kib boets en mee zouden willen doen aan een informatiepro ject. Het is de bedoeling van de Provinciale Hervormde Jeug draad om in het kader van haar Midden-Oosten-activiteiten (en ten behoeve van jongeren die na het verlaten van de school naar Israël willen om het leven in de kibboets nader te leren kennen) de jongeren informatie te verschaffen over het leven in de kibboets. De jeugdraad wil daarom een werkgroep oprichten ter voor bereiding van dit project. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Fred Bergwerff, functionaris van de Provinciale Hervormde Jeug draad, Singelstraat 19 in Mid delburg. tel. 01180-15333.

Scheldebode | 1980 | | pagina 17