uit voor Munten- en penningenbeurs in Schouwburg te Middelburg WOONCENTRUM HEINKENSZAND CONNY WALHOUT WON ENERGIE WEDSTRIJD Japanse avond in Middelburg Inspraak over welzijn in de wijken Interkerkelijk vredesgebed in Middelburg A.S. ZATERDAG VAN 11.00-17.00 UUR: De Jonge Hoek v. Dijke Rommelmarkt w.s.v. 't Zand Kinder carnaval in Zoutelande Bijeenkomst Souburgse huurders van Fortress Voorlichting zendamateurs in Britannia Carnaval-disco in Britannia Muziekmiddag in VJV -gebouw L)E SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 FEBRUARI 1980 213 Kindertheater Deurtje opendeurtje dicht met: Je iveet niet watje ziet. Deze voorstelling speelt zich af in de Jan Ligthartschool, Foto: Cor Schuilwerve VLISSINGEN - De werkgroep VSC-Scholenplatform van de Culturele Raad Vlissingen heeft op 26 lagere en 29 kleuterscholen in Vlissingen en Souburg voorstellingen geoerganiseerd met verschillende kindertheatergroepen en poppentheaters. Een deel van deze voorstellingen heeft al plaatsgevonden, de overigen zullen deze maand en de maand maart te zien zijn. De werkgroep Scholenplat form is vier jaar geleden be gonnen met het organiseren van kindervoorstellingen op de scholen. De werkgroep bestaat uit ouders, onderwijzers en medewerkers van kinder theater en algemene theater groepen. „We zijn van mening dat er in Vlissingen te winig aanbos is in kindervoorstellin gen", vertelt Geert van de werkgroep. „Als men kinderen regelmatig van een goede kin dervoorstelling wil laten ge nieten, moet men het meestal verder van huis gaan zoeken. Daarom is het idee onstaan om de voorstellingen naar de scholen toe te halen. Dit is erg aangeslagen. De gemeente Vlissingen heeft er dit jaar 50.000 gulden subsidie voor uitgetrokken, enorm veel als je het vergelijkt met de overige gemeenten in Zeeland". Er was een grote keuze van verschillende evenementen waarop de scholen konden in tekenen. In totaal zullen er dit jaar tachtig evenementen plaatsvinden, waarvan 56 voorstellingen en 24 projecten. Zo'n project is eigenlijk een uitgebreide voorstelling. Vooraf wordt met de onderwij zers besproken wat men er la ter nog mee kan doen. De on derwijzers worden hierbij be geleid door het R.P.C.Z. en het Zeeuws Centrum voor Ama- teurtoneelEr wordt soms een lesbrief gemaakt met practi- sche tips. Bij het project „in de kast gekeken" van het pop pentheater Otto van der Mid den wordt het poppenspel ge volgd door en diaserie, waarin poppen in hun verschillende technieken worden getoond. Daarna wordt er met de groep een eenvoudige pop gemaakt. Geert Overdam: „Vanuit de verschillende scholen heeft men zelfs een selectie kunnen maken uiteen aantal aangebo den voorstellingen. Er zijn heel verschillende programma's, sommige voorstellingen heb ben echt een boodschap over te brengen, terwijl andere alleen maar kijkgenot willen ver schaffen. De voorstellingen kunnen z zeker ook een stimu- 24 uur non-stop tennis en andere zaken in Vlissingen VLISSINGEN- De tennisclub DOS uit Vlissingen orga niseert van vrijdag 15 februari 19.00 uur tot zaterdag 16 februari om 19.00 uur een 24 uur durend non-stop-gezel lig heidstennistoemooi op de indoorbanen in de sporthal van de de Ruyterschool aan de Chopinlaan. Naast het ten nissen zullen tal van andere activiteiten dit toernooi omlij sten. Zeeuws tenniskampioen Hans Felius. Foto: Cor Schuilwerve De achtergrondmuziek wordt verzorgd dor René Du- son. De eerste bal wordt geser veerd om 19.00 uur precies. Terwijl de tennissers bezig zijn, vermaken de reserves zich met andere activiteiten, zoals Japans grondtennis, tafelten nis en dergelijke. Vrijdag avond worden er twee mode shows gegeven door de dames van Jazz-dans Joke Louwerse. Zij zullen de nieuwe ten- niskleding presenteren. Daar na wordt de muziek verzorgd door Baby den Toonder en kunnen liefhebbers een dansje maken. Dan wordt er nog bin go gespeeld, waarbij leuke prijsjes te winnen zijn. Vanaf 2.00 uur 's nachts is er disco, zodat ook de nachtelijke spe lers niet alleen in de zaal zijn. Om op zaterdag 16 februari weer helemaal fit te zijn, wordt gestart met een massale och tendgymnastiek onder leiding van Hans Felius. Daarna volgt het ontbijt. Om 10.45 uur zal dan de Showgroep Vlissingen met drumband optreden. Om ongeveer 12.00 uur wordt het weer wat rustiger want dan begint er een demonstratie wedstrijd tussen Zeeuws kam pioen Hans Felius en Bart van de Feen, hetgeen een spannen de strijd belooft te worden, 's Middags is er een kindercar naval, waarbij ook Prins Car naval en de Raad van Elf zullen MIDDELBURG - De wan delsportvereniging 't Zand houdt aanstaande zaterdag een rommelmarkt in wijkge- bouw De Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat in Middel burg. Vanaf negen uur zullen de spulletjes, variërend van gas- comforen tot schemerlampen, aan de man gebracht worden. verschijnen. Het tennissen gaat intussen gewoon door tot 19.00 uur. De prijsuitreiking is om 20.00 uur en om 20.30 uur zal de heer Ad Pruyssers deze tennishappening sluiten. De toegangsprijs op vrijdag avond is drie gulden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Drogiste rij Huisman, Troelstraweg 6 en Papegaaienburg, Vlissingen. De Jarinohal in Vlissingen en Kapelle en slagerij Thorenaar, Gravenstraat 6 in Middelburg. Op zaterdag is de toegang voor het publiek gratis. MIDDELBURG - Leden van de Friendship Association between Nagasaki and the Netherlands maken in februari een rondreis door Europa. In het kader van deze trip brengt het gezelschap uit Nagasaki een bezoek aan de zusterstad Middelburg op vrijdag 15 fe bruari. Het is de tweede maal dat een groep van de FANN Mid delburg bezoekt. De gasten uit Japan worden 's middags offi cieel ontvangen door het ge meentebestuur. Om 19.30 uur begint in de Burgerzaal van het stadhuis een muzikale avond. Hier zal de Japanse gitarist Osamu Yamaguchi optreden, die deel uitmaakt van het ge zelschap. Ook zullen docenten en leerlingen van de Zeeuwse muziekschool hun medewer king verlenen. Verder wordt een film vertoond over de stad Nagasaki. Ook is de film te zien, die in juni in Middelburg werd gemaakt voor het televi siestation in de Japanse zus terstad. Deze avond is voor alle be langstellenden gratis toegan kelijk. lans zijn om zelf eens wat te ondernemen op de scholen. Zo wordt er op de kleuterscholen ontzettend veel met poppen kast gewerkt. Als men dan zo'n poppentheater gezien heeft, kan men daar wellicht weer nieuwe ideeën uithalen om die zelf toe te passen. Ook zijn er pantomimevoorstellingen, die ook erg aanslaan bij kinde ren". Op iedere kleuterschool wordt één voorstelling gegeven en op de lager scholen twee, één voor de eerste drie klassen en één voor de hoogste drie klassen. De meeste belangstel ling van de scholen ging uit naar de voorstellingen van Parcival en het kindertheater Deurtje open, deurtje dicht. Parcival speelt de stukken: Kom en help me linzen lezen, Vrouwtje van de zee en Varen- ka. De poppenspeler Willen Joppe maakt zijn poppen zelf. Soms bewerkt ehij een be staand verhaal, of soms zijn er eerst de poppen e onstaat daaruit een verhaal. Het kin dertheater Deurtje open deur tje dicht bestaat uit vier spe lers en brengt meespeeltoneel, probeert de fantasie van de kinderen zo te stimuleren dat er later in een kringgesprek materiall loskomt, zodat de kinderen zelf angaan acteren. Het brengt de programma's: Konig Bol kan niet slapen, Het ei, Een clowntje in het zieken huis en Je weet niet wat je ziet. Verder worden er voorstellin gen gegeven door: Poppen theater Erica Burgerjon, Pop pentheater Otto van der Mie den, De stichting Pantomime Theater Rob van Reijn waarbij de kinderen zelf meespelen, het duo Robbert en Anja van Lint die een muzikale les geven in vertelvorm met de speelman door de eeuwen heen als cen- traak thema, het Bekgische kindertheater Stekelbees, het poppentheater Ej-Ej en Stichting de Dansende Beer die als belangrijkste doelstel ling heeft het propageren en verspreiden van volksmuziek en het poppentheater Sapper- lipopet. I Geert Overdam: „Een voor stelling per school per jaar is natuurlijk niet veel. We zou den wel meer willen doen, maar dat is gewoon te duur. WE ZIJN ALLEMAAL AF HANKELIJK VAN DE SUB SIDIE VAN DE GEMEENTE. De scholen betalen zelfs niets, omdat deze voorstellingen ge woon tot het onderwijspakket behoren". VLISSINGEN - De ge meente Vlissingen gaat de wij ken in om van de bewoners hun visie op de planning van de welzijnsvoorzieningen te ho ren. Dit gebeurt in het kader van het overhevelen van het welzijnsbeleid door de over heid naar de gemeenten. Vanavond is er een in spraakbijeenkomst in de bin nenstad en wel in de Breehof, Breestraat 8, Vlissingen. Don derdag 14 februari is er een bijeenkomst in het Welzijns- centrum „Bachten Komme", Badhuisstraat 104. Voor de welzijnsorganisaties zijn er aparte bijeenkomsten georga niseerd. Woensdag 20 februari kunnen vrijwilligersorganisa ties terecht in de Gemeentelij ke Scholengemeenschap aan de Zaaihoekweg 1 en donder dag 21 februari op hetzelfde adres de beroepsorganisaties. MIDDELBURG- Zondag 17 februari vindt er weer een in terkerkelijk vredesgebed plaats in de Doopsgezinde Kerk Middelburg. Voorganger is deze keer ds. F. Roodenburg. Na de dienst kunnen de aan wezigen vragen stellen en pratep over alles wat met vrede en onvrede te maken heeft. Alle belangstellenden zijn welkom, aanvang halfacht. ZOUTELANDE - Café Royal zet aanstaande zaterdag van een tot vier uur de deuren open voor de kinderen uit Zoutelande. Op het program ma van dit kindercarnaval staan een optreden van pop pentheater Jakkes en een film. Voor de leukst verklede kin deren heeft Royal een verras sing in petto. Bovendien krij gen alle kinderen een verras sing en een gratis consumptie. Jakkes speelt zaterdagmid dag Het Ezeltje, een sprookje van de gebroeders Grimm en De nieuwe kleren van de kei zer, een Sprookje vati ÏIëns Christiaan Andersen. Het ezeltje is het verhaal van een koning en koningin die tot hun verdriet bemerken dat hun kind als ezelsveulen is gebo ren. De prins gaat, als hij merkt dat hij een ezel is, de wijde wereld in en wordt ten slotte toch bevrijd. Voor het derde achtereen volgende jaar organiseert de Stichting Numismatica 1977 op zaterdag 16 februari a.s. een grote munten- en penningen- beurs in de foyer van de schouwburg te Middelburg, Molenwater 99. Aangemoedigd door de be langstelling van de Zeeuwen en de Belgen tijdens de beurs in februari van het voorgaande jaar, hebben diverse stand houders voor deze beurs inge schreven en is er een grote verscheidenheid van antieke, middeleeuwse, Midden-Euro- pese, Antilliaanse, provinciale en koninkrijksmunten, alsme de diverse penningen, in totaal zo'n 25.000 a 30.000 stuks. Aangezien de Zeeuwen ver leden jaar zeer geanimeerde belangstelling hebben ge toond, meende het bestuur van Stichting Numismatica 1977 aan de beurs een tentoonstel ling te verbinden. Zo zal er een tentoonstelling zijn onder het motto „25 eeu wen Turkse munten", waarbij munten te zien zullen zijn uit de tijd van vóór Christus' ge boorte, alsmede de zilverlin gen ten tijde van onze jaartel ling. Een boekje waarin, be knopt, de ontwikkeling van de muntslag in Voor-Azië wordt beschreven, is tijdens de beurs te koop, voor de prijs van slechts 2.50. Het boekje is bedoeld om de niet-ingewijde bij het bekijken van de ten toongestelde stukken enig houvast te bieden. De vitrine en het boekje tezamen vormen een uitdaging om op één pf meer van de series eens wat dieper in te gaan. Vooral om dat de munten, in tegenstelling tot de meeste West-Europase munten in het algemeen moei lijk te verkrijgen, doch meestal wel goedkoop zijn. Verder is er een vitrine met misslagen en vitrines met koninkrijksmun ten op type. Voor de liefhebbers van penningen zijn er zeer bijzon dere Zeeuwse gilde- en histo- Foto: Cor Schuilwerve MIDDELBURG-De dertien-jarige Conny Walhoutuit Middelburg heeft eenprijs gewon nen in een landelijke energiewedstrijd, die was georganiseerd door de samenwerkende energiebedrijven in Nederland. Het doel van de wedstrijd was de kinderen bewust te maken van het energieverbruik van een gezin, zodat ze gevoeliger worden voor een zuiniger gebruik. Conny had voor deze wedstrijd uitgerekend hoeveel kilowattuur de koelkast, de verlichting, de ijskast, enzovoorts dagelijks gebruikte en hoe het wat minder zou kunnen. Op de foto krijgt Conny Walhout de prijs - een fiets - aangeboden van directeur Alleyn van de Middel burgse gemeentebedrijven. riepenningen te zien. Voor de ze bijzondere categorie wor den verschillende bezoekers verwacht van buiten de pro vincie Zeeland. Op de beurs is een inlichtin genstand aanwezig, waar men ook gratis munten kan laten taxeren. Als men nog een doosje met munten heeft staan, dus een goede gelegenheid om eens te informeren wat ze waard zijn. Aan de tafel van de Numismatische Kring Zeeland kan men alle gewenste inlich tingen krijgen over het doel en de werkwijze van die Kring. Iedere bezoeker ontvangt gratis een boekje, waarin arti kelen zijn opgenomen over „Penningen van Bossche am bachtsgilden", „De munten van India door de eeuwen heen" en „Talenten en munten uit het oude Kreta". De beurs is geopend van 11 tot 17 uur. De entreeprijs be draagt 3,50 per persoon; houders van een C.J.P. of be jaardenpas betalen 2,50; kinderen tot 14 jaar 1,-. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot het secretariaat, tel. 010-655244. OOST-SOUBURG - Het on derhoud van de huurwoningen die de Schelde aan de Rotter damse maatschappij Fortress heeft overgedaan, laat te wensen over. De opbouwcom- missie Souburg belegt daarom dinsdag 19 februari een bij eenkomst in het wijkcentrum Middenhof aan de Kanaal straat 64 in Souburg. De opbouwcommissie con stateert dat - ondanks toezeg gingen van Fortress anderhalf jaar geleden - in de praktijk weinig aan onderhoud wordt gedaan. Er is ook teleurstelling over de manier waarop B. en W. en de raad van Vlissingen tot nu toe hebben gehandeld. Het gemeentebestuur, zowel als de huurders van Fortress- woningen zijn welkom op de bijeenkomst die om kwart voor acht begint. VLISSINGEN Per 1 maart zorgt de PTT ervoor dat zen damateurs niet langer illegaal hoeven te opereren. Wie meer wil weten over het verkrijgen van een zendvergunning en over het zenden zelf, kan woensdag 13 februari een voorlichtingsbijeenkomst be zoeken in hotel Britannia. De bijeenkomst begint om half acht, toegangsprijs twee gul den vijftig, organisatie Tref punt voor Jongeren in samen werking met Radio Terako. VLISSINGEN-Zaterdag 16 februari is er in hotel Britannia een carnaval-disco-drive-in- show met medewerking van El Dorado. Bezoekers mogen verkleed en gemaskerd verschijnen. De show begint om halfacht, toegangsprijs twee gulden vijftig, organisatie Trefpunt voor Jongeren. VLISSINGEN - Jonge mensen met of zonder baan kunnen maandag van halftwee tot halfvijf in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaar- straat in Vlissingen terecht om muziek te maken of naar mu ziek te luisteren. Het idee van een muziek middag is ontstaan tijdens de ontmoetingsdag voor mensen zonder werk. Muzikanten moeten wel hun eigen instru menten meenemen. Wij hebben als enige in Zeeland voor U een studio ingericht met Uiterts meubelen. Deze exclusieve show met o.a. beii- ken-berken-grenen-mahonie-lagué en overgestoffeerde klassemeubelen, is permanent in onze zaak. Dorpsstraat 123 - Heinkenszand - 01106-1482

Scheldebode | 1980 | | pagina 13