MOTTO DERTIENDE LACH-IN: Via het strand in de mand SLUITING KERNCENTRALE OP ZO KORT MOGELIJKE TERMIJN' Reünie van dienstbodes Peuterspeelzaal Papegaaienburg van start gegaan Eigenaar verhoogt huur met meer dan wettelijk percentage PEDICURE Mevr. Geertse W andel - tocht Postzegelmarkt in Het Anker Klussencursus in Zuiderbaken Gift Juliana- fonds voor Het Buut Informatie - avond Medische Associatie Wie verloor trouwring Zeeuwse avond in Open Hof SKW trok meer bezoekers OFFICIEI'S ZEE US KAMPIOENSCHAP <IP DE ROLLEN DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 23 JANUARI 1980 213 gedipl. S.V.O. Sabalaan 2 - Vlissingen Tel. 01184-68298 GOES - Het gewestelijk bestuur van de PvdA-Zceland wil dat de kerncentrale van Borssele op zo kort mogelijke termijn geslo ten wordt. Het provinciaal bestuur moet onmiddellijk onderhan delingen beginnen met de regering en de betrokken organisaties en bedrijven om de economische gevolgen van sluiting voor Zee land binnen de perken te houden. Dit standpunt van het ge westelijk bestuur komt zater dag 2 februari ter sprake tij dens de gewestelijke ledenver gadering van de PvdA-Zee- land die om kwart over tien in gebouw De Spinne in de Goese Polder (Goes) gehouden wordt. Het Zeeuwse Pvd A-bes tuur schrijft in een nota de toepas sing van kernenergie zeer on gewenst te vinden vanwege de onopgeloste afval- en stra lingsproblemen, de problemen van bewaking, enzovoorts. „Wanneer wij nu voor de keus zouden staan, zou in Zeeland geen kerncentrale worden ge bouwd," schrijft het bestuur. Hoewel de Borsselse centrale inmiddels een realiteit is, meent het partijbestuur dat het doordraaien van de cen trale onverantwoordelijk is. Omdat er voor vijftig procent overcapaciteit aan elektrische energie is, zou sluiting tech nisch geen problemen opleve ren. Wel ontstaan er proble men door mogelijke ontslagen en door de kosten die sluiting met zich meebrengt. Die kos ten mogen echter geen reden zijn om zonder meer met maatschappelijk niet verant- VLISSINGEN - Zaterdag 26 januari vindt in het wijkge- bouw Het Anker aan de Bone- dijkestraat 163 in Vlissingen weer de maandelijkse postze- gelmarkt plaats. Om het verzamelen voor ie dere verzamelaar van postze gels blijvend mogelijk te ma ken zijn er door de vereniging maximumprijzen vastgesteld, die volgens de organisators van deze postzegelmarkt zeer aantrekkelijk zijn. Deze postzegelmarkt is voor iedere verzamelaar vrij toe gankelijk. De zaal is open van halftwee tot vijf uur. MIDDELBURG - Maandag 21 januari start in het wijkge- bouw Zuiderbaken in Middel burg weer een klussencursus voor niet-handige doe-het- zelvers (mannen en vrouwen). De cursus bestaat uit een woorde energie-opwekking door te gaan, meent het partij bestuur. Het Zeeuws provin ciebestuur zal over deze zaken moeten gaan onderhandelen met als streven een volledige vergoeding van het Rijk om de schade voor de Zeeuwen zo be perkt mogelijk te houden. zestal avonden waarbij drie onderwerpen centraal staan. Dat zijn: fietstechniek, elek triciteit en sanitair. De cursus zal gehouden worden op zes achtereenvolgende maanda gen van acht tot tien uur. De eerste avond is maandag 21 ja nuari geweest. De deelnemen de kosten bedragen 20,-voor de hele cursus of 3,50 per avond. Voor nadere informatie of opgave kan men terecht bij de cursusbegeleider, de heer Van Toor, P.D. Boddaerstr. 46 in Middelburg, tel. 15716 of bij cultureel werk de Hayman, Rentmeesterlaan 245, Middel burg, tel. 29004. VLISSINGEN - Stichting Sociaal-Kultureel werk Vlis singen heeft van het Koningin Juliana Fonds een gift ontvan gen van 15.800,-. Dit als bij drage in de kosten, die ge maakt zijn voor de uitbreiding van het clubhuis Het Buut aan de Beatrixlaan 2 in Vlissingen. MIDDELBURG - De Medi sche Associatie Middelburg (MAM) is opgericht door een groep mensen die ernaar streeft in deze stad een antro posofisch arts zich te doen vestigen. Degenen die meer over de associatie en haar stre ven willen weten, kunnen maandag 28 januari op de Dam 69 in Middelburg terecht. Leden van de associatie staan dan klaar om een en an der te vertellen. Men kan zich dan ook bij de associatie aan sluiten. De informatie-avond begint om acht uur, de toegangsprijs is een vrijwillige bijdraae. Laat je maar zweven, VLISSINGEN - De schijn bedriegt, zegt men wel eens, en dat gaat zeker op voor de zwarte en wat angstaanjagende snuit van deze bastaard herder. Deze naamloze reu zit nu zo'n twee maan den in het asiel en daar is wel gebleken dat hij verre van angst aanjagend is. Het is een lief en gehoorzaam dieren buiten dat een allemansvriendje. Tijdens de autorit jankte hij een beetje, maar dat kwam waarschijnlijk omdat hij het allemaal wat vreemd vond. Op het strand gedroeg hij zich uitgelaten zoals elke hond die uit een hok komt. Wel hebben we hem, als eerste van de reeks honden die we meegenomen hebben, losgelaten. En spelend met een stokje heeft hij toen iets van zijn energie geloosd. Tijdens dit spelen bleek dat hij erg goed luistert. Ondanks het feit dat we zijn naam niet kenden, kwam hij toch op ons geroep naar ons toe en bij het woord „af", werd de stok netjes neergelegd. Op de terug weg ging het al beter in de auto, zodat dit waarschijnlijk voor de toekomstige eigenaar geen problemen zal opleveren. De hond is zo'n zestig centimeter hoog en hoofdzakelijk bruin met zwart. Het lijkt een wat klein uitgevallen herder, en het meest opvallen de aan hem zijn zijn lieve bruine ogen. Hij kan goed met andere honden en katten overweg en ook voor kinderen is het een lieve speelkameraad. Tegen alleen zijn kan hij niet zo goed, zodat een gezin met kinderen, waar immers bijna altijd iemand thuis is, een goede oplossing zou zijn. Maar ook andere mensen die niet veel van huis zijn, kunnen om deze bastaard herder komen. Buiten hem zitten er nog andere honden en katten in het asiel die ook graag een baasje willen, dus kom gerust eens langs aan de Lan- geleenweg in Vlissingen. Bobby, het vuilnisbakkenras uit het asiel in Vlissingen is helaas nog niet geplaatst. Door een misver stand heeft er in dit blad gestaan dat dit wel het geval was, maar helaasMisschien is hij iets voor u? (Foto Cor Schuilwerve). lach om het leven MIDDELBURG - Zaterdag 2 februari wordt in Middel burg de inmiddels traditioneel geworden Lach-in gepre senteerd, een carnavaleske show met liedjes, dans en vro lijke sketches. Het is dit jaar voor de dertiende maal, dat een dergelijk showprogramma wordt opgezet, bedoeld als voorproefje van het carnaval. Deze keer is de show groter dan ooit, er werken zo'n honderddertig mensen aan mee. Het motto is dit jaar: ,,Laat je maar zweven, lach om het leven." Het programma is aangepast aan de energiebespa ring, al hebben de medewerkers hun energie niet gespaard. Al vanaf september is een jaar het carnavalseizoen te la- grote groep mensen uit Mid delburg-Zuid bezig met de voorbereidingen van dit pro gramma. Het zijn leden van de werkgroep carnaval van de wijkvereniging Zuid. De opzet en regie van de show is in han den van Tino Heijgelaar en Ineke Timmerman. Er zijn al lerlei leuke liedjes de muziek zelf geschreven. De muziek wordt verzorgd door het huis orkest. Ook de decors en de kleding zijn allemaal door vrijwilligers en medespelen den gemaakt. Dit laatste om de kosten zoveel mogelijk te be perken, want het is ieder jaar weer een hele toer om de show financieel rond te krijgen. Toen de wijkvereniging veertien jaar geleden in Mid delburg voor het eerst een car navalsbal organiseerde, ont moette men daar enorm veel weerstand. De mensen in Mid delburg waren dat niet gewend en velen waren er tegen. Daar om besloot men het volgende ten beginnen met een leuke show, om de mensen alvast wat in de stemming te brengen. Dit bleek een groot succes. De Lach-in is nu een traditie ge worden. De eerste keer werk ten er ongeveer twintig mensen aan mee, nu zijn het er dus honderddertig. Voorzitter Bas Mutsers: „Het zijn bijna alle maal mensen uit de wijk Zuid. Het is wel ontzettend veel werk, maar we doen het alle maal met erg veel plezier. We hebben het erg gezellig onder elkaar. Het is weieens moeilijk om ieder jaar weer met een ori ginele show te komen, maar met elkaar komen we er wel uit. In het begin komen we al tijd wat moeilijk op gang, maar als we eenmaal bezig zijn met repeteren, worden de mensen steeds enthousiaster en krijgen ze goede moed." De show wordt ook ieder jaar opgevoerd op Vijver vreugd en Der Boede. Dit is al tijd een; groot succes. In het Medewerkers aan de Lach-in, repeterend in het Zuiderbaken. voorprogramma van de show wordt opgetreden door de mi- nicarnavalsvierders, een dans- groepje genaamd de Kris-Kras Krabbeldansers, bestaande uit kinderen van acht tot twaalf jaar en de T-Birds, een groep kinderen van twaalf tot vijf tien jaar. Na afloop van de show is er nog volop gelegen heid om Je dansen, de muziek wordt dan verzorgd door een dweilorkest uit Bergen op Zoom. De Lach-in revue wordt ge houden in het Zuiderbaken: vrijdag 1 februari om 19.30 uur voor bejaarden, zaterdagmid dag 2 februari om 14.00 uur voor de kinderen en 's avonds om 19.45 uur voor iedereen. Kaarten zijn verkrijgbaar in de voorverkoop op woensdag 30 januari van 19.00-20.30 uur in het Zuiderbaken. Bejaarden die problemen hebben met het vervoer kunnen bellen naar de heer of mevrouw Janssen, te lefoon 2789? OOST-SOUBURG - Het is weer afgelopen met de schaat spret. Afgelopen zondag ging Walcheren nog massaal op de schaats en werden nog tochten ondernomen van Middelburg naar Veere, Vlissingen en Koudekerke. Bij gebrek aan een kunstijsbaan zullen Zeeuwse schaatsliefhebbers nu weer moeten wachten totdat het Koning Winter behaagt de temperaturen opnieuw onder nul te laten zakken. De huurverhoging zal dit jaar komen op vijf of zes pro cent. Is deze verhoging hoger, dan moet de verhuurder per speciaal aanzeggingsformulier dit aan de huurder voorstellen. Op dit formulier moet de ver huurder vermelden: de gel dende huurprijs; het percenta ge waarmee de huur omhoog gaat; de voorgestelde huur prijs; de datum waarop de nieuwe huurprijs in zal gaan; de manier waarop de verho ging berekend is. Bovendien staat op het aanzeggingsfor mulier binnen welke termijn en hoe de huurder bezwaar kan maken tegen de voorgestelde verhoging. Als de verhuurder de voorschriften met betrek king tot de inhoud van het aan zeggingsformulier niet na komt, kan dit tot gevolg heb ben dat de „oude" huurprijs blijft gelden. Dit is niet het ge val als blijkt dat de huurder door dit verzuim van de ver huurder niet benadeeld is. De verhuurder moet het voorstel om.de huur te verhogen min stens een maand voor de voor gestelde ingangsdatum doen. Wat kan de huurder die het niet eens is met de vooi-gestelde huurverhoging hiertegen doen? Wat kan er dan gebeu ren? Op het door de verhuurder toegezonden formulier staat de datum die de verhuurder voorstelt waarop de nieuwe huurprijs ingaat. Binnen 6 we ken na die datum kan de huur der een bezwaarschrift naar de verhuurder sturen, waarin hij uitlegt waarom hij het niet eens is met het voorstel (hier over één van de volgende keren meer). De verhuurder moet dan, binnen 12 weken na de voorgestelde ingangsdatum van de nieuwe huurprijs het aanzeggingsformulier en de reactie van de huurder daarop naar de huurcommissie sturen. Tegelijkertijd moet hij de huurcommissie verzoeken om uit te spreken of zijn voorstel redelijk is. Vervolgens doet de huur commissie binnen 4 maanden, welke termijn met 2 maanden verlengd kan worden, uit spraak. Binnen 2 maanden na dat de huurcommissie de uit spraak verzonden heeft kun nen huurder en verhuurder daartegen in beroep gaan bij de kantonrechter. Als de huur der beslyit om het voorstel van de verhuurder naast zich neer te leggen, en de voorgestelde huurverhoging niet betaalt, dan moet de verhuurder, bin nen 12 weken na de door hem voorgestelde datum waarop de nieuwe huurprijs van kracht wordt, gen verzoekschrift in dienen bij de huurcommissie. Als de huurcommissie haar oordeel uitspreekt Qver de re delijkheid van het voorstel, bestaat weer de mogelijkheid om tegen deze uitspraak in beroep te gaan bij de kanton rechter. Als de huurder het niet eens is met een voorgestelde huur verhoging en de verhuurder legt het voorstel voor aan de huurcommissie, kan het ver standig zijn om het geld dat per maand meer betaald moet worden, alvast opzij te leggen. Wanneer de huurcomissie tot het oordeel, komt, dat het voorstel van de verhuurder re delijk is, moet de huurder de verhoging betalen vanaf het tijdstip dat de verhuurder voorstelde, tenzij de huur commissie een andere datum vaststelt (b.v. omdat de ver huurder eerst nog achterstallig onderhoud moet verrichten). Dit geldt als de huurder tegen deze beslissing van de huur commissie niet binnen 2 maanden na haar verzending in beroep komt bij de kanton rechter. Een publicatie van het Bu reau voor Rechtshulp Zeeland, Damplein 1, Middelburg, tel. 01180-37120. BAARLAND - De Zeeuwse Wandelsport Bond organiseert zaterdag haar derde tocht van de winterserie 1979/1980. Er kunnen afstanden worden ge lopen van tien en vijftien kilo meter. De start is in het vereni gingsgebouw aan de Nieuwe Weg in Baarland om kwart voor twee. Er kunnen aan deze tocht ook wandelaars deelnemen, die slechts één tocht willen wandelen; zij ontvangen dan een dagherinnering. Bij de gemeentepolitie te Vlissingen werden in de perio de van 9 tot 16 januari 1980 de volgende voorwerpen aange geven: 8-hoekig brillenglas, etui met o.a. potloden en kam, trouwring, zilveren armband met inscriptie, 9 sleutels (o.a. auto) aan ring, fietssleutel aan ring, plastic tas met o.a. rok en trui, wieldop Chevrolet. Aangegeven dier bij parti culier: witte poes met zwart. Openingstijden: maandag t m vrijdag 9.00-12.00 uur, 14.00-16.00 uur. Bij de gemeentepolitie te Oost-Souburg werden in de zelfde periode aangegeven: zwart etui met 3 sleutels o.a. auto, zwarte linker dames handschoen. VLISSINGEN - Dinsdag 29 januari is er een Zeeuwse Avond in ontmoetingscentrum Open Hof in Paauwenburg. Het programma is als volgt: audio-visuele presentatie „Dit is uw gemeente", verzorgd door het bureau voorlichting van de gemeente Vlissingen en Zeeuwse films, beschikbaar gesteld door het Provinciaal Bestuur. De toegangsprijs is f 2,50 per persoon, inclusief koffie. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de beheerder van het Open Hof. VLISSINGEN - De stichting Sociaal Kultureel Werk Vlis singen mag zich in een toene mende belangstelling verheu gen. De buurt- en clubhuizen werden in '79 bezocht door 27.451 mensen tegen 26.126 in 1978 en 24.996 in 1977. Het gaat'dan alleen om de betalen de bezoekers. Per clubhuis was het bezoekersaantal als volgt: Het Woltershuis 7079, Het Buut 5983, Marnix 4016, De Ukkies 5381, De Prietpraters 4992. KWADENDAMME - In De Kroon te Kwadendamme wordt op zaterdag 1 maart het officieus Zeeuws kampioen schap op de rollen gehouden. Hieraan kan iedereen deelne men. Er worden categorieën gevormd in de leeftijden van 16-25, ■25-32, "32-40 en van 40 jaar en ouder. Op het programma staan een 250 en 500 meter (het laatst ge noemde onderdeel met vlie gend vertrek) en een 2000 me ter. Er wordt uitsluitend op tijd gereden. De aanvangstijd is drie uur. Tussen de bedrijven door wordt er ook een wedstrijd voor dames gehouden. Men kan vanaf nu inschrij ven bij: Dries Wouterse, Fransjesweg 7 in Kwaden damme, telefoon 01194-419 of bij De Kroon, telefoon 01194-364. Het inschrijfgeld bedraagt 4 gulden per persoon. r VLISSINGEN - Maandag 7 januari is de nieuwe peuterspeel zaal in Papegaaienburg van de Stichting Sociaal Kultureel Werk Vlissingen van start gegaan. De eerste week zijn 25 peuters ver schenen. De peuterspeelzaal heeft een capaciteit van ongeveer 70 kinderen. De kinderen komen over het algemeen één ochtend en één middag per week. De officiële opening zal later worden verricht door Wethou der Bruinooge van Welzijns zaken. De peuterspeelzaal is namelijk nog niet helemaal klaar. De buitenspeelgelegen- heid moet nog aangelegd wor den en het hekwerk moet nog worden geplaatst. De ouders zullen in de gelegenheid ge steld worden suggesties te doen voor een naam, die ook de kinderen aanspreekt. Ook zal een begin gemaakt worden met de vorming van een werkbe- stuur uit de ouders, die de zorg zullen dragen voor de dage lijkse gang van zaken in de peuterspeelzaal. - In de crisisjaren werden door de Catechisten in Breda op het landgoed Bou- vigne opleidingen voor dienst bodes verzorgd. Werkloze meisjes uit het Bisdom Breda konden daar in drie maanden tijd een en ander over het huis houden en kinderverzorging leren. Duizenden meisjes heb ben in de vooroorlogse jaren van Bouvigne uit een betrek king kunnen vinden. Verschillende van hen zou den nog eens graag de leden van de groep bij elkaar zien waar zij in die dagen zo ont zettend veel mee optrokken. Daarom zijn zij van plan eind maart, begin april in Gilze een reünie te houden. Geïnteres seerden kunnen in dit verband contact opnemen met me vrouw De Kinderen, Lely- straat 378 in Breda (076-871100) of met mevrouw Smans Wirken, Pastoor Gil lisstraat 136 in Rijen (01612-3524). De reünie betreft voorna melijk de leden van het vierde en achtste kamp van 1937 en 1938, waarvan een aantal wel licht op bijgaande foto's staat.

Scheldebode | 1980 | | pagina 13