NORMAAL NORMALISEERT ZOUTELANDE TOCHT het weten waard Charles de Costers schetsen uit Zeeland opnieuw uitgegeven Scheldebode-kringetje Funkgroep Faith in Jacobskerk f DE SCH^gDEBODE Adviesraad SCG praat over nieuwe structuur welzijn Medische diensten Hoogwater Organist Jozef Sluys speelt in Lutherse Kerk Lezing meditatie techniek Edelsmeedwerk en sieraden in Kunstcentrum SKW start nieuwe cursussen poppen maken Editie Vlissingen Editie Middelburg Nederlandse dichters op schrijversavond Disco -avond in soos Komma Jaarlijkse uitvoering Caecilia in Scheldekwartier weg in 'n wip met een 0 tocht strip Zondag laatste welkomdienst Spelletjesayond in Zuiderbaken Openbare vergadering W ijkcomité Bossenburgh Street in Midgard TANDARTSEN APOTHEEK KRUISWERK DIERENARTSEN KERKDIENSTEN MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERLENING MEVR. SCHAALJE DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 205 ZOUTELANDE - De rock groep Normaal geeft vrijdag 30 november een optreden in Royal in Zoutelande. De groep is ontstaan in een koeiestal. Tussen de dampende vlaai bereidden de heren van Normaal zich op Vox ac 30 ver sterkers voor op het Normali seren van Nederland. In de Achterhoek werd de groep snel een begrip. Duizenden mensen verdrongen zich bij elke uit spanning, waar deze uit de mest getrokken rock en rollers optraden. Uitzinnige taferelen speelden zich bij de bierdoor- drenkte concerten af en dat terwijl de groep nog geen noot op de plaat had gezet. Peter Koelewijn kwam op een gegeven moment met de groep in contact en zo ontstond de eerste single. Omdat deze alleen in de Achterhoek een hit werd, besloot Koelewijn de groep te „vernederlandsen". Maar de bedoeling van Nor maal was Nederland kennis te laten maken met het smeuïge taalgebruik der Achterhoek- sen. De vlieger ging dus niet op en de breuk kwam. Op Telstar werd de eerste nationale hit gescoord en Nederland kwam er achter dat recht voor zijn raap en werkelijkheid het langst duurt. Nederland werd genormaliseerd: Maar omdat Telstar niet rock en roll-geo- riënteerd was, ging de groep over naar WÊA Records, waar hiin single Hendrik Haver kamp uitkwam. Normaal laat het bier schuimen en de Nor malisering van Nederland gaat op volle kracht door. Hun optreden in Zoutelande begint om halfnegen. MIDDELBURG - Zaterdag avond, 1 december, zal in de Lutherse Kerk in Middelburg een concert worden gegeven door de bekende Belgische or ganist Jozef Sluys. Vocale me dewerking wordt verzorgd door de sopraan Greta de Reyhgere. Jozef Sluys is organist van de kathedraal van St.-Michiels en St.-Goedele in Brussel en tevens directeur van de Rijks muziekacademie in Schaar beek-Brussel. Hij concerteert regelmatig in vele landen van Europa, Verenigde Staten en Sovjet-Unie, en speelde voor diverse platenopnamen. Greta van Reyghere stu deerde aan de conservatoria in Bergen en Brussel en volgde interpretatiecursussen bij Al fred Deller, Erik Herba en Gerard Souzay. Zij geven een uitvoering van werken van de volgende componisten: Pi eter Cornet, Alessandro Grandi, v. d. Kerckhoven, Bonifacio Gratiani, Jozef Hector Fiocco en George Böhm. De aanvang van het concert is om acht uur., de toegangs prijs bedraagt tot twintig jaar f 2,50, ouderen f 5. MIDDELBURG - Vrijdag 7 december wordt er bij de fa milie Van Soest, Hoogstraat 3 in Middelburg, een openbare introductielezing gehouden. Deze lezing zal gaan over de transcendente-medidatie- techniek, zoals geleerd door Marharishi Mahesh Yogi. De spreker op die avond zal zijn de heer J. Verstegen, meditatie leraar uit Roosendaal. De aan vang is om halfacht. MIDDELBURG - Twintig leden van de Vereniging van Edelsmeden en Sieraadont werpers tonen van zaterdag 1 december tot en met donder dag 20 december hun produk- ten in het Zeeuws Kunste naarscentrum in Middelburg. Het zijn: Irene Bakker, Joke Brakman, Clemens van den Broek, Leo Cahn, Paul Derrez, Tasha Doijer, Galanne, Wiard Heijenga, Charon Kransen, VLISSINGEN - Wegens grote belangstelling start het SKW Vlissingen opnieuw met twee cursussen poppen maken. Deze zullen van start gaan na de kerstvakantie. Vijftien cursisten hebben zich al aangemeld, terwijl uit de twee vorige groepen er nog één groep doorgaat. Belangstellenden kunnen zich wenden tot SKW, club huis Marnix, Noordbeekseweg 18 in West-Souburg. Hanneke van der Leeuw, Jan Matthesius, Karei Niehorster, Bruno Ninaber van Eijben, Jan Pijcke, Dolf Schifferstein, Pe tra Spigt, Lijsbeth Teding van Berkhout, Alfred Tempelman, Matthijs Teunissen van Ma nen, Janke IJff. Het centrum aan de Mol straat 13 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van tien tot twaalf uur en van twee tot halfvijf, op woensdagavond en vrijdagavond van zeven tot halftien, en zaterdag van negen tot half één en van twee tot vier. VLISSINGEN - De Funk groep Faith treedt zaterdag 1 december op in de St. Jacobs kerk in Vlissingen. Deze Vlaardingse Funk groep bestaat uit zeven musici en twee technici. Hun stijl va rieert van jazz-rock, funk en latin-music tot luisterliedjes. Ze zijn het best te vergelijken met een groep als Earth, Wind and Fire. Faith betekent ver trouwen (op God) en dat is ook wat de groep beweegt en hun muziek inhoud geeft.. Het concert wordt georgani seerd door Youth for Christ. De aanvang is acht uur en de toe gang bedraagt f 2,50. Uitgave: ZEEBRA WEEKBLADEN (Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Breda) 27e jaargang Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Wal cheren. Totale oplage 37.425 in 2 edities: OPLAGE 19.540 OPLAGE 17.885 In de gemeenten Valkenis- In de gemeenten Arnemui- se, Vlissingen en Westka- den. Domburg, Mariekerke, pelle. Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstraat 5, tel. 01184 - 19910. Openingsuren: Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentieverkoop buiten kantooruren: J. van Emden, Touten- burg 38, Vlissingen, te). 01134-60369. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184 - 19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180 - 26043 (Ter Hoogestraat 38, Middelburg). Correspondenten: Rina Savie, Bermweg 23, Oost-Souburg, tel. 01184 - 64630. Ingrid Verheeke, Banekertstr. 14, Koudekerke, tel. 01185-2323. MIDDELBURG - Het Zeeuws Kunstenaarscentrum in Middelburg zet zaterdag 1 december de reeks schrijvers avonden voort. Deze keer zul len drie Nederlandse dichters enkele van hun gedichten voorlezen en vragen van het publiek beantwoorden. Het zijn Maurits Kok uit Delft, Ankie Peypers uit Arn hem en Dirk Kroon uit Rotter dam. Zoals gewoonlijk is de toegang vrij. De schrijversavond vindt plaats in de tentoonstellings ruimte van het kunstenaars centrum onder de openbare bibliotheek (ingang Spui straat) en begint om acht uur. De organisatie is deze keer in handen van Johanna Kruit. MIDDELBURG - Jongeren van 16 jaar en ouder kunnen zaterdag 1 december weer te recht voor een gezellige disco avond in soos Komma. Een goede geluidsinstallatie, een lightshow en de eigen d.j. zijn weer aanwezig om deze avond in het wijkgebouw- ontmoetingscentrum Dau- wendaele in Middelburg tot een flitsend geheel te maken. De aanvang van de avond is acht uur en de entree bedraagt één gulden. De soos Komma maakt deel uit van cultureel werk De Hayman. VLISSINGEN - De brass- en drumband Caecilia geeft op 1 december weer zijn jaarlijkse uitvoering in het Schelde kwartier in Vlissingen. Als gasten treden deze avond op het fanfareorkest ONDA uit Nieuw- en Sint-Joosland on der leiding van J. Meliefste en het jeugdorkest onder leiding van de heer P. Meliefste. De korpsen brengen werken ten gehore van Duke Ellington, Van Kapel, Laros, Huggens en vele anderen. De uitvoering begint om acht uur en de entree is gratis. Te vens is er bal na tot ongeveer twee uur. VLISSINGEN - De nieuwe structuur van het welzijnsbe leid in de gemeente Vlissingen is het voornaamste onderwerp dat tijdens de openbare verga dering van de Adviesraad van de Stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen zal worden besproken. Wethouder D. Bruinooge, tevens voorzit ter van de SCG geeft een toe lichting op de nieuwe struc tuur. De vergadering begint aanstaande vrijdag om acht uur in wijkcentrum Middenhof aan de Kanaalstraat 64 in Oost-Souburg. Andere programmapunten zijn een verslaggeving van de verschillende werkgroepen over hun activiteiten in 1980 (het Jeugdconcert, Voorjaars concert, Muzikale Show, Straatfestival en dergelijke) en het beleidsplan 1980 van de Stichting. De Zwaan Souburg, woens dag 28 november om halfne gen. Organisatie Jeugd en Mu ziek. ,Salo of de 120 dagen van Sodom", de laatste film van Pier Paolo Pasolini. Alhambra, woensdagavond 28 november acht uur. Organi satie ZVU/NUT. Oorlogsfilm" van Stanley Kubrick. De Piek Vlissingen, donder dag 29 november negen uur. Organisatie VOC de Piek. „De verwording van Her man Dürer" wordt wel de eer ste Nederlandse alternatieve speelfilm genoemd. Het is een produkt van drie regisseurs: René Seegers, Jean van de Vel de en Leon de Winter. Het thema van deze film (gemaakt naar een boek van Leon de Winter) is het hopeloos zoeken naar een ideaal dan niet wordt bereikt. Een jongen die negen weken in een jeugdgevangenis doorbrengt, leest een Duitse novelle. Hij vindt het verhaal zo mooi dat hij zich met de hoofdpersoon gaat vereenzel vigen. Hij ziet er geen heil meer in nog langer mee te doen met het uitgevlamde leventje van zijn ouders in de Bijlmer en hij trekt er op uit. Naar Italië, waar de zon altijd schijnt en de mensen veel liever zijn. Naar het land van de grote beloften en weg van het onaardige Ne derland en de rottige lopende- band-wereld. Het geeft de fil mers een kans aardige beelden te brengen van onaardige din gen in het Nederlandse leven. Kuiperspoorttheater Mid delburg, vrijdag 30 november halfnegen. De Piek Vlissingen, maandag 3 december negen uur en De Zwaan Souburg, woensdag 5 december halfne gen. Organisatie Jeugd en Mu ziek. „Konvooi van de angst". Vier ervaren chauffeurs krij gen de opdracht om een le vensgevaarlijke lading per vrachtwagen over de hobbeli ge, smalle en kronkelende bergwegen te gaan halen. Deze tocht zit vol avonturen en on verwachte hindernissen. Alhambra 1, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur. Zater dag en zondag om zeven uur en halftien. (16 jaar). „Met hand en mond". Deze film demonstreert gedetail leerd de verfijnde liefdestech nieken, die zowel de man als de vrouw het grootst mogelijke genot schenken. Alhambra 1, vrijdagavond om elf uur. (18 jaar). „Unmarried Woman". Alhambra 2, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur. Zater dag en zondag om zeven uur en om halftien, tevens zondag middag twee uur. (16 jaar). „Monty Python en de Heilige Graal". De Heilige Graal, die in opdracht van God gezocht wordt, wordt na vele onge looflijke en adembenemende avonturen gevonden in een kasteel. Helaas wordt zelfs daar nog de weg versperd door een ridder. Troepen worden verzameld om het kasteel te bestormen, maar op een vreemde en wonderbaarlijke wijze wordt de strijd onder broken... Alhambra 2, vrijdag elf uur. (16 jaar). „Peter en Elliot de draak". De avonturen van een negen jarig jongetje die thuis is weg gelopen en als vriend een draak heeft, die kan vliegen en onzichtbaar kan worden. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur. Alle leeftijden. „Messer im Kopf", film van Reinhard Hauff. Verkrijgbaar bij ijzerwaren, dhz-zaken en uw warenhuis Elton b.v., Postbus 5. 9300 AA Roden MIDDELBURG - Zondag avond, 2 december, vindt de laatste „Welkomdienst-voor- iedereen" plaats in de kerk De Hoeksteen in Middelburg- Dauwen daele. Het is een opwekkingsdienst voor jong en oud. Ad Drie sprong houdt de kerkbezoe kers het thema'voor: Kiezen en delen. Ds. Korevaar leidt de dienst, waarin weer volop ge legenheid is om uit volle borst Gods lof te zingen en Hem eer te bewijzen. Deze samenzang wordt ge steund door het Vlissingse Jongerenkoor, onder leiding van Epjan Kwast en het Re- veil-combo van Riaan Rijken. Deze dienst wordt gehouden onder auspiciën van Youth for Christ, Leger des Heils, de Ge reformeerde Evangelisatie en de Hervormde Gemeente. De dienst begint om zeven uur. MIDDELBURG - Uitgeverij Merlijn heeft het in 1875 versche nen boek „Schetsen van Zeeland" opnieuw uitgegeven. De flap vermeldt dat het een onveranderde herdruk is van de toen ver schenen uitgave. 'Schetsen van Zeeland' is een vrije vertaling en bewerking van Charles de Costers 'La Zélande'. De Coster, bekend geworden en de ander is een 'Zuidlandcr', door zijn boek over Tijl Uy- lenspiegel, laat in dit verhaal twee vrienden door Zeeland trekken. De een is een Hollan der die aan Zeeland gehecht is iemand die aan bergen gewend is en het vlakke Zeeland ook wel eens wil zien. Zo passeren de Zeeuwse dorpen en steden, hun bezienswaardigheden van toen en ook hun geschiedenis de revue. De twee vrienden be zoeken kerken en kermissen, herbergen en kastelen en laten ook de Zeeuw niet onbespro ken. In het boek staan talrijke tekeningen, gedichten en lied jes. Schetsen uit Zeeland, 22,50, uitgeverij Merlijn, Damplein 23 Middelburg. Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen bin nen. De gulle Middelburgse gevers zijn: Fruitspecialist Van derHie- len-Nijse-Langeviele 41, stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus - Promenade, stelt beschikbaar briletui. Babyhuis De Weefstoel - Langeviele 3stelt beschikbaar een cadeaubon van 10,-. Foto Harry Verschuren - Lange Delft 47, stelt beschik baar een fotocadeaubon van 5,-. Hotel-café-restaurant De Huifkar - Markt 19, stelt be schikbaar koffie met gebak voor 2 personen. Bijou Tassenhuis - Lange Delft 44, stelt beschikbaar sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm - Veeresingel 90, stelt beschik baar Vi pond eigengemaakte rookworst. Instituut Cosmetica - Gratis schoonheidsbehandeling, te lefoon 01184-62737. MIDDELBURG - De wijk- vereniging Zuid heeft op vrij dag 30 november weer een spelletjesavond op het pro gramma staan in wijkcentrum Zuiderbaken. In verband met de grote be langstelling op de eerste spel letjesavond is nu een splitsing gemaakt. Allerlei gezel schapsspelen staan van zeven tot negen uur gereed voor de jongeren. De ouderen komen aan de beurt van negen tot elf uur. De toegang bedraagt voor de jongeren en de leden twee kwartjes. Niet-leden één gul den. VLISSINGEN - Het Wijk- comité Bossenburgh in Vlis singen heeft de Woningbouw vereniging tot Verbetering van de Volkshuisvesting, de bewo ners van deze huizen, en wet houder F. Smit uitgenodigd voor een openbare vergade ring. De vergadering begint om acht uur in wijkgebouw Alde- gonde in de wijk Westerzicht. Op het programma staat de bespreking van de huisves tingsproblemen. Het wijkco- mité zoekt enkele mensen die in het bestuur zitting willen nemen. Gegevens voor deze rubriek moeten de vrijdag (om 11.00 uur) voorafgaande aan de week van plaatsing aan de redactie bekend zijn. Vlissingen - Za. Thiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Zo. Bom, Badhuisstraat 81, tel. 12233. Middelburg - Za. v.d. Haak, Rouaansekaai 47, telf. 12637. Zo. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 12460. Spreekuur voor dringende gevallen van halfeen tot een uur en van halfzes tot zes uur. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland - Za. Bloos, Ka naalstraat 70, Souburg, tel. 01184-61212. Zo. Kodde, Oude Vlissingseweg 13, Middelburg, telf. 01180-15810. Spreekuur voor dringende gevallen van halfeen tot een uur en van halfzes tot zes uur. Zoutelande, Westkapelle, Big- gekerke, Meliskerke, Kou dekerke, Domburg en Aag- tekerke - Vrijdag vanaf 18 uur tot zondag 24 uur, Noorlander, Middelburgse straat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. Midden-Walcheren - Geen op gave. Voor heel Walcheren Rom- bouts, Langeviele 47, Mid delburg, tel. 01180-12882. Spreekuur voor spoedge vallen, zaterdag en zond: van elf tot twaalf uur. MIDDELBURG Zaterdag, 1 december, treedt de groep Street op in jongerencentrum Midgard in Middelburg. Deze uit vier leden bestaan de rock en roll-groep bestaat nu acht maanden. Zij hebben al eerder in verschillende buurthuizen en diverse scho len gespeeld. De groep speelt zowel be kend als eigen werk. Hun op treden in Midgard begint om halfnegen. ag Middelburg - Vrijdag 30 no vember tot vrijdag 7 decem ber Boogert, Vrijlandstraat 79. Vlissingen-Vrijdag 30 nov. tot vrijdag 7 dec. v.d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 12730. KRUISVERENIGINGEN Vlissingen - Zr. Chamoun- Schelling, Alex. Gogelweg 29, tel. 67814. Souburg - Zr. Verhagen-Wes- terbeke, Zuiderbaan 53, tel. 61541. VERLOSKUNDIGE Zr. Ulaski, Wijenburg 25, tel. 01184-60874. Bil en Ruys, Middelburg, tel. 01180-15666. Chr. Geref. Kerk - Vlissingen, zo. 9.30 u. en 5 uur. ds. den Hertog. Geref. Kerk (Vrijgemaakt) - Zo. 9.30 u. en 16.30 u. ds. Moes. Kristen Zuid Molukse kerk in Ned. - Souburg, zo. 10 u. ds. Fader. Geref. Kerk - Vlissingen, zo. Petruskerk, 9.30 u. ds. Hoo- terwerf. Johanneskerk, 5 u. s. Schelling uit Heinkens- zand. Open Hof, 9.30 u. ds. v.d. Hiede, 5 u. ds. Hooger- werf. Geref. Kerk - Souburg, zo. Martinuskerk 9 u. ds. Clad- der. Kanaalstraat, 9.30 u. ds. Bosscha, 5 u. ds. Bosscha. Doopsgezinde Gemeente - Vlissingen, zo. 9.30 u. ds. Postema. Hervormd Middelburg - zo. Nieuwe Kerk, 10 u. ds. Brummelkamp, (gezins- dienst)l Koorkerk, zo. 10 u. ds. Hage (H.A.). Oostkerk, zo. 10 u. ds. van Eijk, 19 u. ds. Blom (geref. bonds- dienst). Ontmoetingskerk, zo. 10 u. ds. Roodenburg, 19. u. ds Hage. Thomaskapel, zo. 10 u. ds. van Woerden. De Hoeksteen, zo. 19 u. ds. Ko revaar en Ad Driesprong (welkomdienst voor ieder een). St. Laurens - Hervormde kerk, zo. 10 u. ds. Fox. Der Boede - zo. 10.30 u. ds. v.d. Vrie (H.A.). Bethesda-St. Joseph Zieken huis - zo. 10 u. ds. Joosse. Hervormd Souburg-zo. West- Souburg, 9 u. ds. Cladder, Oost-Souburg, zo. 9.30 u. ds. v.d. Heide (Doop), 7 u. ds. Cladder. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - zo. Oost-Souburg, 15 u. Voorg. Waisapy, Koude kerke, 12 u. Voorg. Waisapy. „De Wijngaard" - Zuiderba ken, Middelburg, zo. 9.30 u. br. v.d. Zanden (H.A.). Anglicaanse kapel - Schelde- poort, zo. 10.30 u. Ochtend gebed, 19.30 u. communie dienst. Kapel van St. Nicolaas Scheldepoort, Zeemanshuis, zo. 10.30 u. Gezinscommu niedienst, 19.30 u. Avond gebed. R.K. KERK Martinuskerk - Souburg, zat. 19.00 uur, zo. 10.30 paro chiekoor. Open Hof - Paauwenberg zo. 11.00 uur eigen zanggroep. 19.00 uur samenzang. Lieve-Vrouwekerk - Vlissin gen, zat 19. u. herenkoor, zo. 9.30 u. dameskoor, zo. 12 u. samenzang. Domburg - Zo. 9 u. Bethesda/St. Josefziekenhuis - Zo. 11 u. Ter Reede - Vrijdag 9 u. Onderstaande kerkdiensten zijn op vaste tijden. Bethel Pinksterdiensten Worden gehouden in het Maarten Lutherhuis. Groe- newoud 58 te Vlissingen. Woensdag om 19.30 uur vrijdag om 19.30 uur en zon dag om 10.00 uur. Leger des Heils - Vlissingen, Dr. Stavermansstr. 29-41. Openbare samenkomsten iedere zondag 9.30 uur bid stond. 10.00 uur heiligings samenkomst. Middelburg samenkomst zo. 10.00 en 19.00 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zondag te 10.30 uur in het gebouw van de Woel- watersschool, Bloemerilaan 159, Vlissingen (Mormo- men). Bahaï Geloof - Iedere woens dagavond gespreksavond. Herberdsland 33, Middel burg, tel. 01180-15240. Nieuwe Apostolische Kerk - Westerbaan, West-Souburg, diensten zondag 9.30 en 16.00 uur, woensdag 20.00 uur. Pinkstergemeente Concertge bouw - Elke zondag 14.30 uur wijdingsdienst, woens dag 19.30 uur gezinsdienst. Bethel Pentecoast Inc. Van Dishoeckstr. 24, t.o. de brandweerkazerne, iedere zondag 9.30 uur jeugd dienst, gewone dienst 11.30 uur, woensdag 19.30 uur en zaterdag 15.00 uur, vrijdag bidstond om 20.00 uur, zon dagsschool. Volle Evang. Gemeente - Vlis singen, Filadelfiakapel, Vrouwestraat 5, zo. 9.45 uur. Volle Evang. Gemeente „De Ark" - Middelburg, Dam 6, zo. 10.00 uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland - Postbus 231, Mid delburg 01184-14645. Dag en nacht. Telefonische hulpdienst-Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht ge opend. Tel. 01180-15551. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders - Loskade 25, Middelburg, 01180-27311. Spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging Maatschappelijk Werk - Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Wal- cherep, Middelburg, Loska de 29, tel. 01180-26951 Vlissingen, Dr. Ottestraat 3, tel. 01184-19820. Bereik baar iedere werkdag op kantoor, 's Avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Vlissingen - Brouwenaar- straat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Souburg, wijkcentrum Middenhof, Kanaalstr. 64, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst - Gemeentelijke Sociale Dienst-Vlissingen. Maat schappelijk werk, dagelijks van 8-10 uur. Moeders voor Moeders - mevr. van Belleghem, Wissenker- ke, tel. 01180-15418. Bureau voor Rechtshulp Zee land - Damplein 1, Middel burg, tel. 01180-37120. Spreekuren maand. 13.30, di. en dond. 10-12 u. en do. 19-21 uur. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Informatiecentrum voor So ciale Verzekeringen - Raad van Arbeid te Middelburg, Spanjaardstraat 53, tel. 01180-25951. Spreekuur vrijdag 8.30-12 en 13.30-16 uur. Opvang thuislozen en passan ten - Weekenddienst, tel. 01184-14431. Stichting voor Jeugd en Gezin - Adviesbureau voor jonge ren en ouders, Middelburg. Dagelijks en in het weekend telefonisch te bereiken on der nummer 01180-28555. Bureau oplossing problemen Trefpunt voor Jongeren, Vlissingen, particuliere praktijk, afspraak telefo nisch onder nummer 01184-17942 of schriftelijk Postbus 227 te Vlissingen. PEDICURE gedipl. S.V.O. Troelstraweg 59 VLISSINGEN Afspr. 01184-66127 Hoogwatertijden in Vlissin gen. Westkapelle ongeveer 18 minuten vroeger dan in Vlissingen. Donderdag 29 november - 9.46 u. en 22.34 u. Vrijdag 30 november- 11.04 u. en 23.40 u. Zaterdag 1 december-12.03 u. Zondag 2 december - 0.33 u. en 12.50 u. Maandag 3 december - 1.16 u. en 13.31 u. Dinsdag 4 december-1.57 u en 14.11 u. Woensdag 5 december - 2.37 u. en 14.53 u. BASCO - Storingen aan c.v. liften en warmwatervoor zieningen behalve geisers. Na werktijd en in het week end, tel. 12527.

Scheldebode | 1979 | | pagina 5