Woningen Oranjekwartier op papier gereed commandoweg Sociëteit Silver Nighthome draait weer na verbouwing Wie heeft er nog oude handweef getouwen Het Zeeuws Orkest concerteert De stofzuigen/vals van Strauss kostte onnodig veel stroom Lezers mogen schrijven Terminus Weigeraars moeten milieuheffing maar betalen Activiteiten Aldegonde RESERVEER NU VOOR DE KERSTDAGEN! Op aanvraag sturen wij U gaarnè de Kerstmenu's Woonbeurs Goes bijna volgeboekt LoveStory in Aldegonde Stroom is kostbaar, doe er verstandig mee. Propaganda DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 227 VL1SS1NGEN -Het ziet er naar uit dat volgend jaar be gonnen kan worden met de vervangende woningbouw aan de Commandoweg in het Vlis singse Oranjekw artier. Het bouwplan voor de twintig huur- en vijf koopwoningen is bestekklaar. Het plan wordt nu naar verschillende aannemers gezonden die dan zullen bekij ken wat zij voor de bouw moe ten gaan rekenen. Naar ver wachting zullen de huurprij zen gelijk zijn aan die in ande re nieuwbouwwijken. Nieuw voor Zeeland is dat het plan in nauwe samenwerking met de bewoners van het Oranje kwartier tot stand is gekomen. In de Bouwvoorbereidings- commissie waren zij verte genwoordigd, maar ook de woningbouwvereniging Goed Wonen, de Stichting Op bouwwerk, de Vrouwen Advies Commissie en architect Ries van de Berg. De bewoners staan achter dit plan en ook B. en-W, van Vlissingen gaan er in principe mee akkoord. De Oranjekwartierders, wier hui zen vanwege de dijkverhoging tegen de grond moeten, zullen begin volgend jaar over de ver dere gang van zaken worden ingelicht. Dif weekblad wil voor de verandering nu eens een pagina laten volschrijven door lezers. Wie herinnert zich een merkwaardige, spannende, droevige of aar dige gebeurtenis van rond de jaarwisseling of ge woon uit een vervlogen winter? Wij nodigen de lezers die er niet voor terugschrikken iets dergelijks op papier te zetten, uit hun verhaal bij de redactie in te sturen. Het beschrevene moet wel in Zeeland spe len). Het verhaal mag anderhalf tot maximaal twee kantjes (A 4-formaat) lang zijn en moet op regelaf stand. anderhalf getypt worden. De beste verhalen zullen in de uitgave van rond de jaarwisseling wor den geplaatst. Tot uiterlijk zondag 2 december kunt u het bij de redactie inleveren. Het adres is: Scheldebode, Torenstraat 5, Vlissingen. Nieuwsblad voor de Bevelanden, Klokstraat 1, Goes. Ons Eiland, Oostdijk 41-43, Sommelsdijk. VLISSINGEN - In de week van 28 november tot en met 5 december vinden in wijkcen trum „Aldegonde", Wester- zicht 386, de volgende activi teiten plaats. Donderdag 29 november begint om acht uur een openbare vergadering van het wijkcomitee Bossenburgh. Vrijdagavond 30 november is er een discosoos voor jongeren tot en met 15 jaar, georgani seerd door wijkvereniging West-Inn. De entree bedraagt vóór leden één gulden, niet-le- den ƒ1,50. Dinsdagmiddag bestaat er weer de mogelijk heid tot handwerken, kaarten enzovoorts in de bejaarden- soos. Deze duurt van twee tot vijf uur. Woensdag 5 december is er een sinterklaasmiddag voor de jeugdleden van wijk vereniging West-Inn. St. Ni- colaas zal op deze middag een bezoek brengen aan het wijk centrum. Ome Harry en zijn sprekende pop zullen dan ook aanwezig zijn. De zaal is open om kwart over drie, uitsluitend voor leden van de wijkvereni ging West-Inn. GOES - Het Zeeuws Orkest komt met haar ruim zeventig medewer kers naar Goes. Op dins dag 11 december verzorgt het orkest vanaf 20.00 uur een concert in de Prins van Oranje. Daarvóór concerteert het Zeeuws Orkest in de concertzaal te Middelburg. Op zondag 9 december om half drie en op maandag 10 december om 20.00 uur. De entree bedraagt steeds 1,50. Het programma, dat onder leiding van dirigent Louis Stotijn, zal worden voorgeschoteld, luidt als volgt: Sinfonia van Bach, Konzertante Symfonie van Mozart, pauze, Sinfo nia dell'Arte van An- driessen, Peter en de Wolf van Prokofieff en ten slotte Ouverture Romeo en Julia van Tsjaikowsky. Behalve het Zeeuws Orkest zal Henk van Ul- sen zijn medewerking aan het programma verlenen. OOST-SOUBURG - Zater dag, 1 december, heropent Jeugdsociëteit Silver Nigh thome zijn accommodatie aan de Middelburgsestraat 113 in Oost-Souburg weer na een acht maanden durende ver bouwing. De sociëteit is aan gepast aan de eisen van de brandweer en horecawet. Na de verbouwing door de ge meente hebben een aantal vrijwillige medewerkers en medewerksters de afgelopen weken het onderkomen van binnen geschilderd en inge richt. De sociëteit, die nu ruim elf jaar bestaat, is ontstaan in 1968 bij de Hervormde Kerk in Ritthem. Enkele jaren later kreeg men een pandje aan de Ritthemse- straat 135 in Souburg. Eind 1977 moest dit pand vrij plot seling verlaten worden en trok men naar de Middelburgse straat. Daar werd de beneden verdieping opgeknapt. Op de bovenverdieping zat en zit nog steeds de sociëteit Razzma tazz. Silver Nighthome is één van de weinige zelfstandige jeugdsozen op Walcheren en draait uitsluitend met vrijwil lige medewerkers en -sters. Naast een bestuur van negen personen zijn er een aantal le den die zitting hebben in de verschillende werkgroepen. Voor het ko mende seizoen staan onder an dere film- en discoavonden op het programma en verder spel- avonden, disco-specials, me dewerkstersavond enzovoorts. De sociëteit is vanaf 1 de cember weer twee keer per weekend geopend voor jonge ren vanaf 16 jaar. Zaterdags avonds van halfacht tot half- twaalf en zondagavond van halfacht tot half elf. Beide dagen vanaf 17.00 uur geopend. HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES- Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels ZtmmtèM&rbmrf mm ïïkwMmm «tmfêfebfuorl mo GOES - De eerste woonbeurs „Interieur- Zeeland", die wordt ge houden van 11 t/m 16 fe bruari 1980 in de evene mentenhallen van de Coöp. tuinbouwveiling Zuid-Beveland te Goes, is nagenoeg volgeboekt. Voor enkele branches is nog gelegenheid tot in schrijving. Er is in be perkte mate nog ruimte voor de volgende specia lisaties: plafondsystemen, gordijnen, vloerbedek king, badkamers, staande en hangende klokken, sierpleisters, open haar den, tegels en sanitair, thermopane beglazingen en verlichting. Inlichtin gen en voorlichting wordt gegeven door: BEURZEN ORGANISATIEBU REAU NEDERLAND B.V., te Eindhoven, Piaz za 315, 5611 AG, tel. 040- 451031. OOSTERHOUT - Als men in Nederland musea bezoekt zo als het Openluchtmuseum in Arnhem dan blijkt dat de al daar getoond oude handweef getouwen vaak in zeer slechte toestand verkeren. "Die oude reuzen, waar onze voorouders oqder vaak moeilijke omstan digheden zulke mooie weefsels op maakten zitten dik onder het stof, soms hangt er een stoffige schering in, soms ook helemaal niets en is het ge bouw nog incompleet of ver keerd in elkaar gezet ook. Op het gebied van munten, wa pens, schepen, meubels en ser viezen houden we alles wat oud is in ere. Maar we ver waarlozen en we weten eigen lijk nog maar erg weinig over de weefgetouwen van vroeger. Naar aanleiding van een oproep in het blad van het Landelijk Weefcontact van de Stichting Goed Handwerk (een contactblad van de tegen woordige handweefsters en -wevers) is een groep mensen ontstaan die zich willen gaan bezig houden met een landelijk onderzoek naar oude hand weefgetouwen van vóór 1900. Het doel van dit onderzoek is zeer uiteenlopend. In de eerste plaats wil men de mogelijkheid scheppen oude getouwen weer in ere te herstellen (reparatie, restauratie en in gebruik ne men). Heel wat mensen hebben misschien nog een oud getouw op een rommelzolder liggen, dik onder het stof en misschien incompleet. In de tweede plaats wordt dit onderzoek ge daan om meer te wete te ko men, over de getouwen zelf: het nog aanwezige aantal, de constructie, het type. De bou wers en de plaats van her komst. Om dit onderzoek naar oude weefgetouwen te doen slagen wordt iedereen verzocht die een handweefgetouw heeft van vóó 1900 dit te melden bij de contactpersoon Bea Burg graaf, Mezenlaan 24, 4901 AB Oosterhout, tel. 01620-22682. Niet alleen particulieren wor den verzocht te reageren maar Handweefgetouw aanwezig in het gemeentemuseum Roer mond. ook beheerders van musea, antiquaires, en kloosters. Wanneer de melding is ont vangen zal er iemand langs komen om gegevens omtrent staat, werking, constructie, type en onderdelen van het getouw te verzamelen en in dien gewenst het getouw in ere herstellen. De gegevens zullen landelijk verzameld en bestu deerd. VLISSINGEN - Wijkcen trum Aldegonde draait dins dagmiddag 11 december de film Love Story. De aanvang is om twee uur en kaarten zijn verkrijgbaar op dinsdagmiddag 4 december in het wijkcentrum Aldegonde. De organisatie is in handen van Stichting Welzijn voor Ouderen. Toen Jan de Groot wat vroeger thuiskwam van zijn werk trof hij het slecht. Het huis was nog niet op orde. Alle kamerplanten stonden nog in de keuken te wachten op hun douche en - wat erger was - in de huiskamer werd nog driftig gestofzuigd. En wat nog erger was... de radio deed z'n uiterste best om het stofzuiger geluid te overstemmen. Een walspotpourri van Johan Strauss. Was dat niet de Lagunen Walzer uit „Eine Nacht in Venedig"? Afschuwlijk die onharmonische combinatie met dat sotfzuiger- gebrul...„Hé, Ans.. zet die stofzuigerwals van Strauss eens af'! ...Geen reactie. „Waarom laatje die radio maar spelen als je geen noot kan verstaan? Zelfs Strauss kost stroom"! Geen reactie. Resoluut bracht Jan z'n lievelingscomponist tot stilzwijgen. „Hallo, ben je er nu al? Ik had nog niet op je gerekend". „Nee, dat merk ik. Duurt dat geduvel met die stofzuiger nog lang"? „Nog een paar minuten. Maar waarom heb jij de radio afgezet"? „Je wou toch niet doof'? „Wat stond er dan op"? „Nou nog mooier, ga je me soms examineren"? „Ik wil alleen maar weten of die spreker die ik de mond heb gesnoerd de heer G.B.J. Hilter- mann was of Herman Emmink". „Herman Emmink"! „Nou dan ben je gezakt als een baksteen. Er was helemaal geen spreker. Er was muziek. Een wals van Strauss...Maar als je nu ogenblikkelijk die stofzuiger afzet, zal ik er niet meer over zeuren, 't Is wel duidelijk dat zuigen met de radio aan pure verspilling is". „Ver spilling van wat"? „Nee zeg, dat zal jij niet weten. Als ik de lampen in mijn kamer laat branden terwijl ik bij jou koffie zit te drinken, heb je ze al uitgedaan voor de koffie er is". „Kun je zien hoe verstandig ik ben"! „En lief. Wantje gaat weer koffiezetten, hé"? Wanneer u nog meer wilt weten over besparen op elektriciteit, kunt u bij uw elektriciteitsbedrijf de folder „Kien op Stroom" aanvragen. Langskomen mag ook. VLISSINGEN - Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben blijkbaar niet de moed om in te gaan op de argumen ten voor medeverantwoorde lijkheid van het Waterschap Walcheren voor de stankover last in de Vlissingse Water gang. Dit zegt de Werkgroep Vlissingse Watergang, omdat G.S. het beroep van een groot aantal Vlissingers tegen befa- ling van de milieuverontreini gingsheffing op formele gron den afwees. Een verzoek tot ontheffing van deze heffing moet binnen twee maanden worden inge diend en dat is niet gebeurd, aldus G.S. De werkgroep vindt het bijzonder spijtig, maar ziet geen heil in het bestrijden van de beslissing van gedeputeerde staten. De werkgroep advi seert de bewoners de milieu heffing maar te betalen. Wie er vragen over heeft, kan terecht bij Bert van Loon, wel- zijnscentrum Bachten Kom- me, Badhuisstraat 104, tel. 166S5. Ad van der Ploeg voert actie voor meer liefhebberswedstrijden GOES - In een voorgaand artikel hebben wij via een vraaggesprek met de Goese- naar Ad van der Ploeg reeds aan de kaak gesteld de veelge hoorde klacht bij wielerwed strijden voor liefhebbers „Te lage prijzen, te weinig pre mies". Om een en ander nog even uit de doeken te doen: het prijzenschema bij de liefheb berscategorie voor de eerste tot en met de twintigste plaats be draagt 155 gulden. De winnaar ontvangt 18 gulden maar dan duikelt men al snel bergaf waarts. De renner die beslag legt op een achttiende, negen tiende of twintigste plaats vangt bijvoorbeeld een prijs ter waarde van 2 gulden. Dat lijkt een wat onzinnige zaak in deze tijd. Sommige bedelaars mochten die er nog zijn halen hier immers him neus voor op. Hoewel ook Ad van der Ploeg meent dat er op dit punt iets veranderen moet, blijft hij niettemin de liefhebberscate gorie trouw. Sterker nog, hij wil de wedstrijden voor lief hebbers vooral in Zeeland sti muleren. Volgens hem zijn liefhebbers vooral aangewezen op de acti viteiten van de clubs. Op veel clubparcoursen houdt men bijvoorbeeld regionale lief- hebberswedstrijden. Hoewel Van der Ploeg daar als lid van de ZRTC Theo Middelkamp steeds op heeft gehamerd kwamen er van die kant wat dit betreft geen impulsen. Ad van der Ploeg heeft in middels zijn lidmaatschap bij genoemde wielerclub opge zegd voor het komende kalen derjaar en gaat op eigen houtje, maar wel met fiat van het districtssportcommissielid Wim Evertse, aan het werk. Van der Ploeg gaat drastisch propaganda voeren voor meer liefhebberswedstrijden in Zeeland. Hij liet reeds een schrijven uitgaan naar de wielercomités waarin hij uit eenzet dat het aantal wedstrij den voor liefhebbers momen teel nog ontoereikend is voor velen die tot die categorie be horen, om hun sport regelma tig in wedstrijdverband te kunnen beoefenen. Van der Ploeg vraagt daarom aan de comités ook eens te denken aan het organiseren van een lief hebberswedstrijd, zonder daarbij andere categorieën in de wielen te rijden. Aan organisators die reeds in het afgelopen seizoen of daarvoor een wedstrijd voor liefhebbers op het programma hadden staan verzoekt Ad van der Ploeg in zijn brief om daar aan ook in het volgende jaar gestalte te geven. Verder zou Van der Ploeg graag zien dat de organisators of eventuele or ganisators de lengte van de liefhebberswedstrijden zou den uitbreiden en zich niet uitsluitend zullen houden aan de minimale afstand van 40 kilometer. Hij attendeert er in zijn schrijven op dat er maxi maal 60 kilometer mag worden gereden. Voorts zet Van der Ploeg uiteen dat het prijzen schema voor geen enkel comité een struikelblok kan zijn en dat juist liefhebbers nogal wat supporters meebrengen naar de koersen. Ad van der Ploeg die zijn schrijven tekent, ook namens de categorie der liefhebbers, meldt daarin ook nog dat men voor wedstrijd-technische za ken (aanvragen en dergelijke) contact kan opnemen met het districtssportcommissielid Wim Evertse, Burgemeester van der Hoevenstraat 20, 4691 JK in Tholen, telefoon: 01660-2930.

Scheldebode | 1979 | | pagina 23