Folkgroep Wolverlei in soos Razmatazz Wilhelminadorp in oude ansichten Mensen zonder baan Open dag Hoerhst Theatershow Brasil Tropical Sinterklaas- kleurwedstrijd in Souburg Bonte hond in Rilland Rommelmarkt Verkoop van welfare- artikelen Show van scheepsmodellen in Kloetinge 0\TSPA\MGS4V0\D IS BACHTES KOMME Bazaar in kleuterschool Handwerkbazaar U.V.V. Middel burg Wie verloor voorzetglazen Instuif middag SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 219 HEIN KEN SZ AND.- Het ziet er naar uit dat in het voorjaar van 1980 weer een schaapskudde langs en over de dijken van Zuid-Beveland zal trekken. De pas opgerichte Stichting Zeeuwse Schaapskudde hoopt althans dat tegen die tijd alles rond zal zijn. De belangrijkste taak van de schaapskudde zal zijn de wildgroei op de dijken^ tegen te gaan. Zo'n honderd tot tweehon derd schapen zullen dat „on derhoud" voor hun rekening gaan nemen. De kudde zal voornamelijk te vinden zijn in de gemeente Borsele. Daar lig gen de meeste van de zestig kilometer dijk die door Het Zeeuwse Landschap en Na tuurmonumenten beheerd worden. Beide organisaties zijn ook vertegenwoordigd in de stichting die de burge meester van Borsele, G. van den Heuvel als voorzitter heeft. Van den Heuvel meent dat de kudde ook voor de land bouw een verbetering bete kent, omdat er minder onkruid over de akkers zal waaien. Op het ogenblik heeft de stichting al dertig schapen in eigendom. Ook hebben al twee herders gevraagd de kudde te mogen hoeden, zodat alleen nog het probleem geld moet worden opgelost. Van den Heuvel ziet dat niet zo donker in. „Het ministerie van CRM betaalt twintig pro cent van de salariskosten van de herder. Voor de overige tachtig procent trekken we bij alle Zeeuwse gemeenten en bij de provincie aan de bel. De lo pende kosten willen we van giften betalen, terwijl de kud de natuurlijk ook geld oplevert door de verkoop van lammeren en wol". De bouw van een schaapskooi is voor de stich ting nog niet zo'n noodzaak. Schapen zijn namelijk winter hard en een windvrij stukje is voldoende. De mogelijkheid wordt opengehouden de kooi bij het landbouwmuseum te bouwen. De Zeeuwse Land bouw Maatschappij loopt, na melijk al langere tijd met het idee rond in een bestaande boerderij een landbouwmu seum te vestigen Kosten als de bouw van zo'n kooi zullen door de particulieren moeten wor den opgebracht. De mogelijk heid bestaat dan ook om do nateur van de stichting te wor den. Wie belangstelling heeft, kan zich opgeven bij het adres Steenavate 11, in Heinkens- zand. Met folkloristische da gen, zoals het schaapscheer- dersfeest in Nisse, en andere acties hoopt de stichting aan voldoende geld te komen. KWADENDAMME - Op zaterdag 17 november wordt er een rommelmarkt gehouden in „De Burcht" te Kwadendam- me. De opbrengst komt ten goede aan de Speeltuin. Aan vang 10.00 uur. De Middelburgse groep Neptjoens SOUBURG - De Sociëteit Razmatazz in Souburg organiseert iedere maand een muzikale activiteit. Voor zaterdag 17 novem ber staat er een optreden van de traditionele Nederlandse volks muziekgroep Wolverlei op het programma. De groep Wolverlei komt uit Utrecht en bestaat uit drie le den, te weten Kees van der Poel, Frans Smulders en Rens GOES - Wilhelminadorp dat nooit zelfstandig is ge weest en destijds met Kattendijke een gemeente vormde heeft in boekvorm ook een plaats gekregen in de bekende serie „In oude ansichten". En terecht, want het is een leuke en interessante uitgave geworden. Het boekje heeft een omvang van 80 bladzijden met 40 fraaie afbeeldingen van oude prentbriefkaarten en foto's daterend van 1880 tot in de zestiger jaren. Het verenigingsleven heeft in Wilhelminadorp steeds een belangrijke plaats ingenomen. Uiteraard wordt daaraan dan ook flink wat aandacht be steed. Maar omdat de land bouw in Wilhelminadorp vele jaren lang het hoofdmiddel van bestaan was voor de inwo ners, prevaleert de agrarische sector. Fraaie opnamen van boer derijen, knechts, arbeiders, landbouwwerktuigen en vee, waaronder de forse Zeeuwse werkpaarden, houden de her inneringen daaraan levendig in dit boekje. Natuurlijk doen dat ook de oude schoolfoto's en die van de voetbalclub de mu ziekvereniging en het zang koor. Ook het bezoek van Ko ningin Juliana is niet vergeten. Wilhelminadorp in oude ansichten kost ƒ32,90. Dit be- SOUBURG - De Souburgse middenstand heeft een kleur- wedstrijd voor kinderen geor ganiseerd. Kleurplaten zijn verkrijgbaar bij alle deelne mers aan de Sint-Nicolaasak- tie. Deze deelnemers zijn her kenbaar aan het raambiljet. De kleurplaten kunnen ook weer bij aÜe deelnemende winkels ingeleverd worden. Er zijn veel mooie prijzen mee te winnen, zoals Marklinsets, Duplo-lego, kortom een zak vol prijzen. De tekeningen moeten uiterlijk 1 december worden ingeleverd. De prijzen zullen worden uitgereikt door Sint-Nicolaas op 4 december om 16.00 uur voor het Middenhof. KOUDEKERKE - Dinsdag 20 november is er in het Jeugd honk in Koudekerke een ver koop van welfare-artikelen. Van halfdrie tot vier kan ieder- eeen er terecht. De opbrengst is bestemd voor de aankoop van nieuwe materialen. drag kan worden overgemaakt op postgiro 9544 ten name van: De Zeeuwse Boekhandel, Postbus 30 4300 AA in Zierik- zee. Men kan ook telefonisch bestellen onder nummer: 01110-2754 (alleen na 17.15 uur en op zaterdag). mmm RILLAND-BATH - Sinds augustus van dit jaar heeft Rilland-Bath een toneelver eniging. Vrijdag 16 november zal deze vereniging voor het eerst voor het voetlicht treden. Dit gebeurt op de jaarlijkse feestavond van de muziekver eniging „Rillandia". Het eerste gedeelte van de avond wordt gevuld met muzi kale klanken van het muziek gezelschap. Na de pauze wordt door de „Reinlanders" de een akter „De bonte hond" opge voerd. De uitvoering in het Dorpshuis begint om 19.30 uur. KLOETINGE - Het kamer koor Pavane geeft op zaterdag 17 november een concert in de Geerteskerk te Kloetinge. Op het programma staan werken van o.a. Bach (cantate nr. 4), Schütz, Sweelinck en An- driessen. Het kamerkoor uit Goes wordt dit jaar begeleid door het Viotta-ensemble uit Den Haag. Het geheel staat onder leiding van Hans Smout. Aanvang 20.00 uur. BORSELE - Het project „Mensen zonder baan" in Borsele heeft dit seizoen weer enkele aktiviteiten ontwik keld. De cursus Handvaardig heid is gestart met twee groe pen van 8 deelnemers en draait erg leuk. Maandag j.l. werd een begin gemaakt met een serie van 5 bijeenkomsten over So ciale wetgeving. Vertegen woordigers van het arbeids bureau, Sociale dienst, GAK en de Betho zijn uitgenodigd om de betrokkenen wegwijs te maken in de wirwar van regels en wetten waarmee men te maken krijgt. Belangstellen den zijn welkom op maandag- middag in het Dorpshuis te 's Gravenpolder tussen 14.00 en 16.00 uur. Verder zijn er ook een aantal losse activiteiten gepland. Op woensdag 21 november wordt er in de kantine van „de Sten- ge" in Heinkenszand een film en ontmoetingsmiddag gehou den voor alle mensen zonder baan. Om 14.00 uur wordt begon nen met een kopje koffie, waarna de film „Geen Arbei ders" wordt vertoond. De film gaat over een 4-tal onderne mers. Na de film kan nog wat worden nagepraat. Op woensdag 28 november wordt er in het jongerencen trum „de Klomp" te Ovezande de film „Themroc" gedraaid. De film gaat over een Franse arbeider die in opstand komt tegen zijn. bestaan. Aanvang 20.00 uur. Alle activieteiten zijn kosteloos. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Stichting Opbouw West Zuid-Beveland. 01193-296. van der Zalm (afkomstig van de groep Fungus). De groep bestaat nog maar een paar jaar, maar heeft al een grote groep aanhangers. Zij hadden veel succes op het bekende Folkfestival in Rotterdam. De groep legt veel nadruk op het instrumentale gedeelte van hun optreden. Naast de draai lieren, waar ze zo bekend on. zijn, bespelen ze de gitaar, sul- cimer en mandoline, terwijl Kees nog speelt op de diatoni sche trekzak, fluit en dieptrom en Frans de mandola, cister en tangentviool. De traditionele liedjes worden afgewisseld door oorspronkelijke samen stellingen met eigen teksten. Het optreden in Razmatazz begint om 20.30 uur. KLOETINGE - Zaterdag 17 november zal de Zeeuwse scheepsmodelbouwvereniging Zuid-Zuidwest een show hou den in zaal „Amicitia" in Kloetinge. De vereniging die opgericht is in januari 1979 telt momen teel 23 leden en houdt zich al leen met de scheepsmodel- bouw bezig. Eens per maand komen zij bij elkaar in 's-Heer Arendskerke. Vaarwater heb ben zij in Goes en Middelburg, waar zij demonstraties en wedstrijden houden. Tijdens de show staan allerlei soorten en maten scheepsmodellen op gesteld, die regelmatig te wa ter gelaten zullen worden. Het zijn namelijk radio-bestuurde modellen. Ook is er een infor matiestand waar eventuele vragen beantwoordt kunnen worden en waar documenta tiemateriaal verstrekt wordt. De show begint om tien uur en eindigt om vier uur in de middag. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen f 1,- en voor kinderen tot 12 jaar f 0,50. VLISSINGEN.- Donder dagavond 22 november is er in het dienstencentrum Bachten Komme een ontspannings avond. De avond wordt ver zorgd door Henk Out, terwijl de muzikale noten door het ac cordeonduo „De Zernico's" verzorgd zullen worden. Toegangskaarten kan men afhalen vanaf 13 november aan de receptie van Bachten Komme. De organisatie is in handen van de Stichting Wel zijn voor Ouderen. VLISSINGEN - De zuster- hulpvereniging van de kerk H.I.D. houdt op zaterdag 17 november een bazaar in de kleuterschool aan de Bloe- menlaan 59 in Vlissingen. De bazaar is geopend van 10.00 tot 16.00 uur. Er is van alles wat te koop. MIDDELBURG.- Woens dag 21 november houdt de U.V.V. afdeling uit Middel burg een grote handwerkba- De handwerken zijn ver vaardigd door de bejaarden- handwerkclubs van het Bas tion en het Schuttershof. Er is ruime keus in mooie en nuttige handwerken, volop originele en exclusieve cadeaus voor de St. Nicolaas. De verkoop vindt plaats in het Schuttershof in Middelburg van halftien tot drie uur. Schaapskudde gaat in voorjaar Bevelandse dijken VLISSINGEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen werden in de periode van 31 oktober tot 7 november de vol gende voorwerpen aangege ven: bankbiljetten; voor zetglazen in etui; groenachtig schooletui; zwarte handschoen met rode strepen; goudkleurig herenhorloge; vacht kinder jasje; zwarte jongensporte monnee; donkerbruine porte monnee; drie sleutels aan ring; drie sleutels in etui; één sleutel aan goudkleurige sleutelhan ger. Aangegeven dier: bij par ticulier; postduif. Openingstijden van maan dag tot en met vrijdag om ne gen uur tot twaalf uur en van twee tot vier. Bij de Gemeente politie in Oost-Souburg werd in dezelfde periode aangege ven: een wit damesvest. VLISSINGEN - Woensdag 14 november start in het buurt- en clubhuis Schelde- buurt in Vlissingen de instuif- middag met mogelijkheden tot tafeltennis, spelletjes, timme ren, knutselen en disco. Een koffiemorgen is er elke donderdag voor de buurtbe woners. Tevens zijn er nog vrijwilligers nodig voor de woensdagmiddag. Belang stellenden kunnen even langs gaan in de Classistraat 97 in Vlissingen. VLISSINGEN - Voor de open dag die Hoechst Holland N.V. vestiging Vlissingen op zaterdag 17 november a.s. houdt bestaat grote belang stelling. Kort nadat hieraan bekendheid was gegeven, meldden zich zoveel gegadig den, dat alle vijf op die dag te houden excursies werden vol geboekt. In verband met de aard van het programma (met o.a. een rondrit over het ter rein) kunnen per excursie ruim 50 personen geplaatst worden. Maximaal kunnen op genoem de dag dus ruim 250 personen kunnen worden ontvangen. Gezien de grote belangstelling zal in het voorjaar weer een open dag worden georgani seerd. De schapen houden de dijkbegroeiing kort, waardoor bloemen en kruiden meer kans krijgen. GOES - Dinsdag 20 november om 20.00 uur kan men in de Prins van Oranje in Goes gaan kijken naar Brasil Tropical, een theatershow met muziek, zang en dans uit Brazilië. De inhoud van de show laat zich het gemakkelijkst omschrijven als de gedanste en gezongen wordingsgeschiedenis vanaf het slaventijdperk tot en met een scala van vrolijke ritmische en sportieve expressie uit het Brazilië van nu. Dat gebeurt met gebruikmaking van de zangstemmen van Manuel Rosa en Jorge Silva, maar ook uitbundige muziek, beeldschone danseressen, lenige acrobaten en overdadig rijke kostuums. Kaarten zijn uitsluitend te bestellen op maandag 19 en dinsdag 20 november onder nummer 01100-15154. i

Scheldebode | 1979 | | pagina 17