Terre des Hommes opent gironummer voor Cambodja Vol Schouwse Hoop biedt Zoutelande hoop Kjcïu W} HANS KNUIJT Thema-avond vrouwencafé over emancipatie bureaus Beroependag moet kloof tussen onderwijs en bedrijfsleven verkleinen Stripbeurs in Soos Onder Tof WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 29e JAARGANG Verkeer Verlovingsringen JUWELIER VAN DE REE Stadsvernieuwing Maandag start woningbouw Dishoeckstraat „ZEELAND 40-45" 01 RUITER Cursus „Stop— met-roken" Veel belangstelling voor eerste bus in Capinge Lebret praat over toekomst groot wild MEVR. SCHAALJE Voor de betere mannenmode ST. JACOBSSTRAAT 10 VLISSINGEN. Cursus video voor beginners V: EBODE WEEKBLAD VOOR WALCHEREN EDITIE MIDDELBURG EDITIE VLISSINGEN TELEFOON (01184) 19910 Binnenstad Middejburg in '81 beschermd stadsgezicht 201 KANTOOR: TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 350. 4380 AJ VLISSINGEN MIDDELBURG - De ge meenteraad van Middelburg wijdt zich maandag 5, woens dag 7 en donderdag 8 novem ber aan de bespreking van de begroting voor 1980. Door de mindere welvaartsgroei heeft de gemeente zich wel beper kingen moeten opleggen, zodat een aantal wensen (voorlopig) niet waar gemaakt kunnen worden. Niettemin staan er voor volgend jaar toch nog een aantal grote werken op het programma en zal ook het personeel worden uitgebreid. In de nota van aanbieding bij de begroting schrijven B. en W. onder meer dat het provinciale beleid zeer van invloed kan zijn op de groeimogelijkheden van Middelburg. Middelburg is min of meer afhankelijk van de uitkomsten van het in de maak zijnde Streekplan Mid den-Zeeland, voor wat de groei en de plaats van stadsuitbrei ding betreft. Het college meent dat de binnenstad van Middelburg in 1981 tot beschermd stadsge zicht zal worden aangewezen. Dat betekent voor de gemeente dat voor het hele gebied van de binnenstad beschermende be stemmingsplannen moeten worden opgesteld. Dat geeft met name voor het Geere-ge- bied nogal wat moeilijkheden, omdat er vele en verschillende belangen mee gemoeid zijn, al dus B en W. Het verkeer heeft de inwo ners van Middelburg de laatste jaren zeer beziggehouden. Dit heeft onder meer geleid tot de Verkeersdag Middelburg in januari dit jaar. Enkele be langrijke punten die uit de dis cussie naar voren kwamen waren volgens het college: de aanleg van de rondweg, de wenselijkheid het openbaar vervoer op de Markt toe te la ten, het onbreken van een goe de oost-westverbinding. Dit laatste wordt vooral op de kaaien en in de oostzijde van de binnenstad als een gemis ervaren. B. en W. zoeken voor dit gebied nog steeds een op lossing. Op langere termijn denken zij aan een stelsel van rondwegen die de stad vrijwel geheel moet omringen. koop je met overleg en je wilt volop keuze het fijnste kies je bij want daar hebben ze de juiste sfeer en bijna 100 modellen in voorraad VLISSINGEN - Het Vlis- singse vrouwencafé wil op de maandelijkse thema-avond op woensdagavond 31 oktober om 20.00 uur meer informatie verstrekken over de provin ciale vrouwenemancipatie bureaus. Het vrouwencafé vindt dat hierover nog weinig duidelijk heid bestaat. Voor deze avond heeft het Vrouwencafé Joke Boonman, werkzaam bij het provinciaal bureau voor C.R.M., uitgenodigd. Joke Boonman houdt zich speciaal bezig met voorlichting, beoor deling en advisering inzake subsidieverzoeken. De aanwe zigen zullen vooral geïnfor meerd worden over de voor- en nadelen van een dergelijk bu reau. Vervolgens zullen op ie dere thema-avond weer twee vrouwen aanwezig zijn met een groot assortiment vrou wenboeken. Iedereen kan hier vrijblijvend in snuffelen. Het adres is: Verkuyl Quakkelaar- straat 11 in Vlissingen. In het investeringspro gramma voor 1980-1984 wor den deze wijkverbindingswe- gen opgevoerd. Voor 1982 staat een verbindingsweg opgevoerd tussen de Nieuwe Vlissingse- weg rond de Stromenwijk naar de Koudekerkseweg, waar de ze aansluit op de al aangelegde weg naar Griffioen. Voor vol gend jaar staat de doortrek king van deze weg naar Kla- renbeek op het programma en in '83 de doortrekking Klaren- beek-Veerseweg. De aanleg van de verbindingsweg Veer- seweg naar Ramsburg staat voor '84 op het programma, evenals de bouw van een derde kanaalbrug. Afgezien van de brug die dertig miljoen gaat kosten, komen deze verbin dingswegen de komende vier jaar op acht miljoen gulden. Voor voetgangers- en erfge- bieden is de komende vier jaar 100.000 gulden uitgetrokken en voor fietspaden 30.000 gul den. Voor parkeervoorzienin gen (parkeerkelder in de Geere en een ruimte aan de Kous- teensedijk) is bijna zeseneen half miljoen uitgetrokken op de begroting voor 1980. Rond de jaarwisseling willen B. en W. de raad een nota aan bieden waarin de toekomstige plannen voor stadsvernieu wing worden uiteengezet. Het Foto: Cor Schuilwerve rijk stelt jaarlijks een bedrag van 900.000 gulden voor dit doel beschikbaar. Dat bete kent dat er per jaar veertig wo ningen gerestaureerd kunnen worden. MIDDELBURG - Vanuit de provinciale onderwijscom missie is een werkgroep opge richt die de grote kloof moet verkleinen tussen wat het on derwijs de leerlingen biedt en wat het bedrijfsleven van ze vraagt. Om het onderwijs en de beroepenwereld wat dichter bij elkaar te brengen houdt de ze .Zeeuwse werkgroep con tact onderwijs en beroepen- wereld' donderdag 1 november een beroependag. Een en ander vindt plaats in de schouwburg van Middelburg van tien uur 's morgens tot halfvijf 's mid dags. De beroependag is een ver volg op de vorig najaar gehou den onderwijsdag. Het ging toen vooral om de vraag wat het onderwijs deed om de jon geren voor te bereiden op de beroepenwereld.Zowel vanuit de onderwijswereld als vanuit het bedrijfsleven kwamen po sitieve reacties over de onder wijsdag bij de werkgroep bin nen. Nu, op de beroependag, krijgt het bedrijfsleven de ge legenheid de onderwijswereld duidelijk te maken met welke problemen het bij de school verlaters te maken heeft. Het gaat dan om zaken als de op vang, begeleiding en verdere scholingsmogelijkheden die jongeren in de bedrijven heb ben om de waardeverminde ring van diploma's, om een te veel of een tekort aan scholing, enzovoorts. De werkgroep is samengesteld uit vertegen woordigers van het bedrijfsle ven, het onderwijs, de vakbon den en ambtenaren van de pro vincie. Het programma voor aan staande donderdag ziet er zo uit: 10.00-10.15 uur: opening door gedeputeerde mr J.P. Boersma, tevens voorzitter van de provinciale onderwijscom missie; 10.15-11.00 uur: inlei ding door dr W. Albeda, mi nister van sociale zaken; 11.00-11.20 uur: koffiepauze; 11.20-12.10 uur: gesprekken met vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven, le ronde; 12.10-13.00 uur: gesprekken met vertegenwoordigers van Zeeuwse bedrijven, 2e ronde; 13.00 -14.30 uur: lunch; 14.30-16.30 uur: forumdis cussie; 16.30 uur: sluiting. Het forum bestaat uit: Ing. J.H.Scheuerman, Pechiney, als voorzitter en de leden dr. C.J.C.M. Boeren, VNO als werkgeversvertegenwoordi ger; R. Sneller, CNV als werk nemersvertegenwoordiger mevrouw A. van der Leedem, consulente h.n.o. ZLM, als vertegenwoordigster van het onderwijs; R. Ruules, Dow Chemical, als vertegenwoordi ger van het bedrijfsleven. VLISSINGEN - Maandag morgen 5 november zal om half twaalf op het terrein van het voormalige ziekenhuis St. Jo seph aan de Van Dishoeck straat in Vlissingen de eerste paal geboord worden voor 90 premiekoopwoningen. De officiële daad zal verricht worden door de wethouder van Volkshuisvesting, F. G. Smit. Een groot gedeelte van het complex valt onder de nieuwe premieregeling, die bestemd is voor de inkomensgroepen van 20.000,- tot 50.000. (pre mieregeling A). In deze klasse vallen 29 tweekamerapparte menten en een groot deel van de 55 driekamerappartemen ten. De overige woningen 6 vierkamerwoningen vallen in een duurdere klassen. De ople vering van de laatste woning is gepland in het voorjaar van 1981. Bestel nu al deel I van L.W. de Bree verschijnt 7 nov. a.s. GEBONDEN47.00 POCKET 29.80 Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 VLISSINGEN - Maandag 5 november start in Vlissin gen een vijfdaagse „Stop-met-roken"-cursus. Deze vindt plaats in hotel Brittania, Boulevard Evert- sen 44 in Vlissingen. De aan vang van de avonden is steeds om acht uur en de duur is ongeveer anderhalf uur. De nazorgavonden zijn aan het zelfde adres op 12 en 20 no vember, eveneens vanaf acht uur. Deelnemers kunnen zich telefonisch aanmelden op telefoonnummer 030 - 781366 van Stichting Leven en Gezondheid. De kosten van deze cursus bedragen 50 gulden. De Stichting geeft al ruim tien jaar succesvolle stop-met-roken-cursussen. Onder begeleiding van een arts en een psychologisch ge schoold medewerker helpen zij mensen van het roken af. Korte lezingen, films en groepsgesprekken maken deel uit van de therapie die voor tachtig procent zeker heid geeft, dat het zal lukken om met roken te stoppen. VLISSINGEN - Zaterdag 3 november is er in „Soos Onder Tof' in Vlissingen een stripbeurs. Deze beurs is een initiatief van Jeugdbureau Zeeland en voornamelijk be stemd voor sociëteitspubliek. In samenwerking met het Stripschap ofwel het Neder lands Centrum voor belang stellenden in strips probeert het Jeugdwerkburo Zeeland van dit initiatief een succes te maken. De bezoekers kunnen zelf oude strips meenemen om deze met anderen te rui len. Er wordt op deze middag informatie gegeven over de strip, een film gedraaid van een bekende stripfiguur en er is een ruilbeurs voor ge bruikte strips. Wanneer er particulieren zijn die zelf een stripstand willen opzetten, moeten zij contact opnemen met Jeugdwerkbureau Zeeland, 01100-14326. Het evenement begint om twee uur in het Open Hof, Alexander Go- chelweg in Vlissingen. Foto: Cor Schuilwerve GAP1NGE- Voor het eerst sinds twaalf jaar stond er vorige week donderdagmorgen weer een bus in Gapinge. Hoewel de verwachting gewettigd zou zijn dat iedereen na zoveel jaar zijn of haar weg naar Middelburg wel weet te vinden, had de bus toch negentien passagiers. Daaronder bevonden zich ook drie leden van het Veerse gemeentebestuur. Zij vonden die eerste rit door het enige dorp op Walcheren dat nog geen openbaar vervoer had belangrijk genoeg om mee te maken. Een woordvoerder van de busmaatschappij Zuid-West-Nederland was erg tevreden met die opkomst. „Rekening houdend met het feit dat het de eerste rit is, geeft dit hoop voor de toekomst", meende hij. Het aantal passagiers zal in de toekomst ook van belang zijn voor het handhaven of uitbreiden van de busdiensten op Gapinge. MIDDELBBURG - Op dins dag 13 november houdt T. Le bret in de Brasserie, Lange Delft 10 de Middelburg, een le zing met dia's over de toekomst van het groot wild in Oost- Afrika. Lebret is lid van het Wereld Natuurfonds Comité Zeeland. De lezing begint om 20.00 uur. In de pauze is er gelegenheid artikelen te kopen uit het W.N.F.-winkeltje. De toe gangsprijs is 2,50 en alle belangstellenden zijn welkom. PEDICURE gedipt. S.V.O. Troelstraweg 59 VLISSINGEN Afspr. 01184-66127 Terre des Hommes Neder land heeft vorige week de Ne derlandse arts Hengeveld uit gezonden naar Thailand om te onderzoeken of en op welke ZOUTELANDE - „Er is hoop, valse hoop, geloof en liefde, wanhoop, puinhoop, schroothoop, afijn een hele hoop, dus een beetje echte hoop is er nog...." Zo kondigt de rock 'n roll-groep Vol Schouwse Hoop zichzelf aan. Wie wil weten of er inderdaad hoop is voor de Schouwse Hoop, kan vrijdag 2 november hun optreden gaan zien in Dis co Royal in Zoutelande. Het concert begint om halfnegen. De zeven personen tellende groep maakt muziek die „flits is om te zien, te horen, te voe len, enzovoorts. Wj zijn lief hebbers van rock 'n roll die gaat over wat jullie dagelijks meemaken, liefde, drank, vrouwen, kerels en niet te ver geten de dagelijkse ontlasting. Wij zijn in blijde verwachting en wilt u de regelmatig voor komende geboorte meemaken van ons swingende, zwetende rock'n roll-produkt, kom dan eens kijken", aldus Vol Schouwse Hoop. Mensen zonder baan zoeken grond voor biologische tuin MIDDELBURG - Werk loosheid wordt nog steeds niet als een vaststaand gegeven be schouwd. Men is nog steeds be zig met het onhaalbare streven werk voor iedereen te realise ren. Het gevolg is do.n ook dat werklozen nog altijd gedwon gen worden met hun handen over elkaar te blijven zitten. Dit in afwachting van een baan, die er maar al te vaak niet in zit. Er wordt wel wat geld uitgetrokken om werklo- zem bezig te houden, maar meer dan bezighouden is het dan ook niet. Een zinnige be zigheid is voor deze mensen vaak niet weggelegd, zo denkt het Middelburgse Projekt Mensen Zonder Baan. Deelnemers aan dit project proberen al langere tijd dit voor werklozen ongunstige denken om te buigen. Zo lan ceerden zij het idee om plaat selijke werkgemeenschappen te starten. Mensen zonder werk zouden daarin gezamen lijk een pottenbakkerij kunnen beginnen, of een drukkerij of klussendienst. Enkele deelnemers aan het Projekt Mensen Zonder Baan zijn nu met het idee gekomen een tuin te beginnen waar men groente op biologische manier wil gaan telen. Twee van hen hebben een behoorlijke erva ring op dat gebied; iets waar anderen hun voordeel mee kunnen doen. Mensen zonder werk die er iets voor voelen om aan de tuin mee te werken, kunnen zich bij het projekt aanmelden. Het adres is La tijns eschoolstraat 10 in Mid delburg (VJV-gebouw). De belangrijkste stap moet echter nog worden genomen: er is nog geen grond. Een ad vertentie waarin een lap grond te huur werd gevraagd heeft geen resultaat opgeleverd. Het project stuurt nu een brief naar de gemeente met het verzoek een stuk grond van ongeveer een kwart hectare ter beschik king te stellen. De deelneem sters en deelnemers willen daar in de eerste plaats onbe spoten groente voor eigen ge bruik telen. Als het eenmaal loopt, kan de tuin ook zelf standig gaan draaien en groente op de markt gaan ver kopen. Het is dus werk met perspectief op werk. Lange Delft 11 - Middelburg Tel. 13891. wijze, hulp kan worden gebo den aan de duizenden in nood verkerende Cambodjaanse vluchtelingen. Uit een bericht van deze kinderarts is duide lijk gebleken dat hulp in de grensgebieden zeer dringend nodig is en dat in enkele vluchtelingenkampen in Thailand een groot tekort aan medicamenten bestaat. Ook zal het mogelijk zijn op korte termijn voedsel en medi camenten, in samenwerking met andere organisaties vanuit omringende landen, te ver schepen naar Cambodja. Naar aanleiding van deze berichten heeft Terre des Hommes Ne derland direct besloten een be drag van 100.000 gulden ter beschikking te stellen en het speciale actiegironummer 100900 te openen omdat voor deze hulpverleningsactie aan vele hongerlijdende Cambod- janen erg veel nodig zal zijn. Verdere inlichtingen: Stich ting Terre des Hommes Ne derland, telefoon 070 - 637940 Den Haag. MIDDELBURG - Vrijdag 9 november start de eerste van een vijftien avonden durende cursus Video voor beginners op basis van spelimprovisaties. Deze cursus wordt begeleid door Dick Lampe voor de vi suele aspecten en door Ad van Noort als spelleider. Het pro gramma beoogt het volgende bij de deelnemers te bereiken: Het leren kijken en luisteren door beeldanalyse, het leren hanteren van beeldtaal door middel van dia's en het leren hanteren van beeldtaal door spelimprovisaties voor de ca mera. De cursus vindt plaats in de bovenzaal van het Kuiper- spoortcomplex, Hagepreek- gang 2 in Middelburg. Het be gint steeds om half acht en de kosten bedragen 120 gulden. Telefonische aanmelding bij het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming in Middelburg.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1