Middelburg start tweede inspraakronde welzijnsplan i I I I I I I I I I I I I J. van der Hoeven oprichter van De Scheldebode overleden 03 RUITER Souburgse toneelclub brengt klucht ~1 S'- Lf Cf UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 29e JAARGANG NIEUWS VAN CENTRAAL PARKETMAGAZIJN Zeepkist- redenaars Feestavond Westkapelle wil gemeentehuis verbouwen VERLOVEN IN SFEER VAN DE REE Agenda's 1980 nu VOLOP LEVERBAAR Verkoop 300 stuks originele PERZISCHE TAPIJTEN C.P.M. KEUKENS EIKEN OF KUNSTSTOF ^■a Bomans is onderwerp van lezing in Middelburg Fietsspeurtocht in Vlissingen BODE 201 KANTOOR: TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 350. 4380 AJ VLISSINGEN MIDDELBURG - Zoals alle gemeenten is ook Middel burg bezig met het opstellen van een welzijnsplan. Dit plan gaat straks de basis vormen waarop de gemeente het geld, dat voor het welzijn van de bevolking wordt uitge trokken, zal verdelen. De oudere inwoners van de ge meente vormen een belangrijke groep onder degenen die van de welzijnsvoorzieningen gebruik maken. Zij kunnen een vinger in de pap krijgen bij de voorzieningen die voor hen en, als zij dat willen, ook door hen worden getroffen. De Stichting Welzijn voor Ouderen vindt het zó belangrijk dat ouderen die vinger ook werkelijk in de pap krijgen dat het een van de voornaamste redenen is geworden een Se niorenfestival te gaan houden. Dat gebeurt dinsdag 30 ok tober in de concert- en gehoor zaal aan de Singelstraat 13 in Middelburg. Het festival be gint om twee uur 's middags. Phinie de Groot is als maat schappelijk werkster bij de stichting een van de organisa tors van het festival. Zij zegt: „Wij vonden dat die inspraak niet zo goed ginger hadden te weinig mensen aan meege daan. Omdat het erg belang rijk is te weten wat de ouderen zelf eigenlijk willen, houden we tijdens het festival een po litiek forum". Onder voorzit terschap van Mark Claus, vormingsleider in Hedenesse, zullen vertegenwoordigers van Middelburgse politieke partij en praten over allerlei zaken die voor oudere inwoners van belang zijn. Onderwerpen van gesprek zijn bijvoorbeeld: „Zijn ouderen een gelijkwaar dig en volwaardig burger of be slist de gemeente over hen; hebben ouderen een vinger in de pap bij de woningbouwof bij het openbaar vervoer; vin- dpn zij dat er een oma-mavo moet komen"; enzovoort. Maar er gebeurt meer tijdens dit Seniorenfestival, dat mo gelijk een jaarlijks terugke rend feest gaat worden (steeds in andere vorm). Er is een mo deshow waarbij gemakkelijke kleren worden getoond die met een beetje handigheid zelf ge maakt kunnen worden. Een aantal mensen zullen een zeepkist beklimmen om hun mening over het oud zijn in de ze maatschappij te geven. Zeepkistreden aars zijn on der meer: de Algemene Ne- WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 derlandse Bond voor Ouderen, het Kruiswerk, de woning bouwvereniging, het Gesloten Circuit voor Bejaardenwerk, de bibliotheek (over het thuis bezorgen van boeken), meneer Poppe (over wat ouderen voor elkaar kunnen doen). Ieder zal niet langer dan vijf a tien mi nuten praten. Wie behoefte heeft om ook iets te zeggen, kan dat die dag melden bij Phinie de Groot of Koos Ei sing. Degenen die interesse heb ben, kunnen meedoen aan de werkplaats creatief bezig zijn. Twee leraren aan het Zeeuws Instituut voor Kunstzinnige Vorming willen de deelneem sters en deelnemers op het ge bied van textielbewerking en het werken met klei iets leren. Het onderwerp is fruit. Vanaf drie uur draaien er voortdurend films. Dat zijn onder meer de laatste film over Zeeland, een diaserie van de telefonische hulpdienst, Po- peye, the sailor en een film van Ingmar Bergmann, Wilde aardbeien genaamd. Deze film gaat over een oudere man die droomt dat hij doodgaat. In de daarop volgende gebeurtenis sen maakt hij de balans op van zijn leven. In de concert- en gehoorzaal wordt ook een informatiekiosk ingericht. Allerlei vrijwil li- gers-organisaties, de openbare bibliotheek, bejaardenbond, gezinsverzorging, instellingen op het gebied van het maat schappelijk werk, enzovoort zullen er informatie verschaf fen. Tijdens de middaguren van het festival zorgt Jo den Hol lander op de piano voor mu ziek. Van vijf tot zeven uur is het even rustig. Voor het avonde ten hoeft niemand naar huis te gaan, want er zijn broodjes en soep verkrijgbaar. Dan, om ze ven uur, begint de feestavond, met zeer uiteenlopende optre dens. Uit Nieuwland is de ONDA-band te horen, het Vlissingse danstheater Vranje geeft een voorstelling en men kan zang verwachten van het zangkoor Zang Houdt Jong. Phinie de Groot nog even: „Het doel van onze instelling is: de emancipatie van de ou deren bevorderen. Die ouderen kloppen nooit bij ons aan als ze niet weten wat wij precies doen. Met dit festival willen wij het welzijnsland dan ook wat doorzichtiger maken voor de mensen. Bovendien kunnen wij zo op een informele manier wat dichter bij de mensen ko men". Zo worden onze oudjes vaak gezien: alleen en beter nog, eenzaam. De praktijk leert dat 't meestal anders is. Foto: Cor Schuilwerve WESTKAPELLE - De ge meenteraad van West-Kapelle vergadert maandag 29 oktober onder meer over de verbouw van het gemeentehuis. In het gemeentehuis is geen plaats voor het houden van kleine vergaderingen en tevens is er een tekort aan archief ruimte. Tijdens de vergadering die gehouden werd op 31 juli 1979, was hierover al gepraat. „Zoals toen is medegedeeld", aldus B. en W.," ligt het in ons voornemen om een commissie-- kamer te creëren in de gara geruimte met een toegang van uit de gang. In de garage blijft dan nog voldoende ruimte over voor plaatsing van een huis vuilcontainer en enkele ge reedschappen". Door de ge meenteopzichter is een plan tot bovengenoemde verbouwing opgesteld met een globale kostenraming. Het zal onge veer 13.600,- gulden gaan kosten. begint met ringen kopen bi| JUWELIER Het is moeilijk je beslissing te nemen uit bijna 100 model len, maar gezellig WEST-SOUBURG - Het wijkkomitee Dubbelwest, ac tief in de wijken West-Sou burg en Westerzicht, vergadert dinsdag 30 oktober om acht uur in wijkcentrum Aldegonde in West-Souburg. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 in alle maten en soorten Door directe import 40 tot 50% echt voordeel. Verkoop uitslui tend a.s. vrijdag 26 oktober van 11.00 tot 17.00 uur onder volle garantie van echtheid in de Schouwburg, Middelburg. Molenwater 99. Bij iedere aankoop ontvangt u een officieel garantiebewijs. Kom kijken. Het loont de moeite. Alle tapijten zijn geprijsd. Carpet Centre Oriënt, Heerlen, Honingmanstraat 12 Tiende „Nacht van Schelde gouwen met 35 kilometer ingekort VLISSINGEN - In de nacht van drie op vier november, zater dagnacht dus, organiseert de Motor- en Autoclub „Scheldegou- wen" voor de tiende maal de jaarlijkse Nacht van Scheldegou- wen. Dit is een oriëntatierit over Walcheren en Zuid-Beveland met een lengte van 140 kilometer. Met het oog op de energiebe sparing en de toenemende autokosten voor de deelnemers heeft de sportcommissie besloten dit jaar de lengte van de rit met ongeveer 35 km. te verminderen. De start van dit grote auto sport-evenement vindt plaats op zaterdagavond 3 november vanaf zeven uur op het Dam plein in Middelburg. Omdat de vereniging het vijftig-jarig bestaan viert, zal de wethou der van sportzaken van de ge meente Middelburg, de heer Gillisen het startschot lossen voor deze jubileumrit. De deelnemers vertrekken dan voor het eerste traject over Walcheren en Zuid-Beveland, waarna in de kantine van de AKF-fabriek in Goes gedu rende 90 minuten de inwendi ge mens kan worden versterkt. Om 00.00 u. start dan de eerste deelnemer weer voor het twee de traject, door de Zak van Zuid-Beveland terug naar Middelburg, waar omstreeks drie uur in de morgen de eer sten weer worden verwacht. De rit wordt verreden in drie klassen: Sportklassen, voor ervaren rijders; de Toerklasse B voor minder ervaren rijders en de Toerklasse C voor deel nemers die geen lid zijn van een autoclub, maar toch graag de sfeer van een nachtelijke railly willen meemaken. Voor alle klassen zijn weer vele fraaie prijzen beschikbaar, welke zullen worden uitge reikt in Hotel Walcheren in Koudekerke op zondagmiddag 4 november. Om eventuele pechvogels van hulp te voor zien patrouilleert de Wegen wacht de hele nacht op de route. Inschrijven voor deze jubi leumnachtrit is mogelijk bij de heer de Ruijter, Veerseweg 109, Middelburg telefoon 01180-13259). Op de dag zelf kan men inschrijven vanaf zes uur in de Sporthal aan de Na- ssaulaan in Middelburg. Gaat U bouwen, verbouwen of verhuizen? Bent U geïnteresseerd in een NATUURLIJKE vloer om op te leven? En had U aan een parketvloer gedacht? Dan hebben wij U deze week aan te bieden: ALLE soorten massief parkethout, nü rechtstreeks van de fabriek, dus GEEN tussenhandel! Prijs per pallet van 50 m2 Eiken stroken 22 mm met messing en groef, reeds vanaf49,- per m2 Eiken mozaïek 8 mm zonder noest 26,- per m2 Kambala stroken massief 43,- per m2 Kambala visgraat massief49,- per m2 Eiken blok 22 x 22 mm massief53,- per m2 Hardhouten lamel parket 'vanaf39,- per m2 Alle prijzen ongelegd en BTW inbegrepen. Mocht U niet willen of kunnen leggen, dan doen onze ervaren par- ketteurs dit tegen kostprijs. Bel nu voor een afspraak ter vrijblijvende bezichtiging van 300 m2 parket. Centraal Parket magazijn Nieuwe Haagdijk 8 - Breda - Telefoon 076-139044, b.g.g. 076-143421. U kunt van 09.00 uur tot 21.00 uur een afspraak maken. uitsluitend via de keukenvakhandel. Vraag ons het adres van de dichtstbijzijnde dealer! iter! MIDDELBURG - Dinsdag 30 oktober wordt er om 20.00 uur in De Schakel in MMid- delburg een lezing gehouden door drs. H L. Prenen. Het on derwerp van de lezing is: Godfried Bomans, portret van een vriendschap. VLISSINGEN - De Wijken- vereniging West-Inn van de wijken West—Soubur, Bossen- burgh en Westerzicht organi seert op zaterdag 27 oktober een kinderfiets-speurtocht voor jongens en meisjes vanaf tien jaar, waarbij leuke prijsjes te winnen zijn. Vertrek eerste groep onge veer 14.00 uur vanaf het plein tje bij wijkgebouw Aldegonde te Westerzicht. De tocht duurt ongeveer twee uur met pauze. Voor leden en niet-leden is opgave mogelijk bij de heer H.Stam, Westerzicht 779, de heer T.Adriaansen, Batenburg 24 en mevrouw I. Cijvat, Noor- derbaan 15 te Vlissingen. MIDDELBURG - De gemeenteraad van Middelburg is plan nen aan het maken om de subsidie voor welzijnswerk te verdelen. Om een goede verdeling te maken, wil de gemeente Middelburg alle inwoners de kans geven, hun wensen op dit gebied kenbaar te maken. Met die wensen zal dan zoveel mogelijk rekening gehou den worden. De eerste welzijnsnota is in december 1978 uitgebracht. Na het uitkomen van die nota heeft de eerste inspraakronde plaatsgevonden, waarbij de bevolking van Middelburg hun mening kon geven over de in houd. De opkomst viel echter erg tegen. Na verwerking van de gegevens van deze eerste inspraakronde is nu de tweede welzijnsnota opgemaakt en volgt een tweede inspraakron de. Het is niet mogelijk om alle instellingen te subsidiëren, daarvoor is niet genoeg geld beschikbaar. De Middelbur gers kunnen nu hun keuze ma ken en zeggen welke voorzie ningen voor hen belangrijk zijn, welke minder belangrijk en welke totaal niet. Deze in spraakavonden worden per wijk georganiseerd. De wijken Sint Laurens en Dauwendale zijn al geweest. Op 24 oktober, vandaag dus, is het de beurt aan de Magistraatwijk. Be langstellenden kunnen hun mening geven in het Zuiderba ken, 29 oktober kan dat in het Dorpshuis voor de bevolking uit Nieuw- en Sint-Joosland en 31 oktober in De Schakel voor de bewoners van het Centrum. De overige in spraakavonden worden in no vember gehouden. Ook alle instellingen op het gebied van het welzijn hebben hun me ning al kunnen geven. In totaal hebben 174 verenigingen en stichtingen de kans gekregen mee te praten over het wel zijnsplan. Dit waren de instel lingen om alle mogelijke ge bieden zoals muziekverenigin gen kindertheater buurtver enigingen, sportclubs, vrou wenverenigingen, Z.V.U. wel zijnswerk voor ouderen en vele anderen. De eerste welzijnsnota is nog te zien bij het bureau voorlich ting in het stadhuis en de tweede welzijnsnota is daar gratis te verkrijgen. OOST-Souburg - Zaterdag 27 oktober speelt toneelver eniging S.T.E.C. het blijspel „De onbetaalbare loodgieter". Het is een kluchtspel in drie bedrijven door Hans vein Wijn gaarden. Na afloop van het to neelspel is er bal na met mede werking van The Four „J"s. Het toneelstuk is te zien in De Zwaan in Souburg en begint om 19.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en op de volgende adressen: Regen- tessestraat 20 en van Ginkel- straat 25, beide in Oost-Sou burg. VLISSINGEN - Op 78-jarige leeftijd is vorige week donderdag de heer Jacobus van der Hoeven overleden, oprichter van het op Walcheren verschijnende weekblad de Scheldebode. Na een ziekbed van enkele maanden, ging hij als een gelovig man in vrede. Maandagmiddag vond na een dienst in de Petruskerk de ter aardebestel- ling plaats op de Algemene Begraafplaats van Vlissin gen. Jac. van der Hoeven bracht op 25 november 1948 voor het eerst De Scheldebode uit. Hij had toen samen met zijn collega P. Knuijt drukkerij Wegeling uit de Noordstraat in Vlissingen overgenomen. Dit bedrijf had tot mei 1940 het Nieuws- en Advertentieblad uitgegeven. De Scheldebode was hier in feite een voortzetting van. De heer van der Hoeven heeft zich als uitgever altijd sterk gemaakt voor de belangen van zijn lezers. Velen zullen zich ongetwijfeld nog de bespiegelingen herinne ren rond scheepswerf De Schelde. Toen een van de artikelen waarin de redactie de waarschuwende vinger tegen De Schelde opstak, bij de toenmalige directie niet te best viel, kregen leveranciers van deze scheepswerf zelfs een verbod om in De Scheldebode te adverteren. ,,Door Gods zegen zijn we deze moeilijkheden te boven gekomen en zelfs nog gegroeid", zei de heer van der Hoeven in het jubileumnummer dat in 1974 bij gelegen heid van het 25-jarig bestaan van dit weekblad uitkwam. Ook na de overname van De Scheldebode in 1971 door Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. (waarmee de krant ging behoren tot de Zeebra Weekbladen, een combinatie die wekelijks in geheel Zeeland en West- Brabant huis-aan-huis-verschijnt) bleef de heer van der Hoeven zich interesseren voor zijn krant die zoals hij bij de introductie schreef „moest meehelpen aan de opbloei van handel en industrie en niet in het minst aan het vormen van een krachtige Vlissingse gemeenschap". Dienstbaarheid aan de belangen van lezer en adver teerder heeft dan ook altijd voorop gestaan bij de heer van der Hoeven. Hij rust in vrede. Directie en redactie De Scheldebode.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1