Manifestatie rond Moerman-therapie in Grote Kerk Goes Bart Schoemaker, schilder bij De Schelde, had er nog graag 'n paar maten bij. BIEFSTUK £92 c? m 798 UN 948 09 fa dCe Centraal Wonen praat over proefpiramide en proefwindmolen L'Assictte au Beurre Koffieconcert in Middelburg Z.I.K.V. houdt info-dag over cursus creativiteitsbevordering FNV buigt zich over energie Havenschap beslist over vestiging petrochemisch bedrijf in Sloegebied ©DeSchdde.N» botermalse 250 gram g Globe met Leonce en Lena in de schouwburg SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 17 OKTOBER 1979 Yoga voor vrouwen Veelzijdig werk voor vakmensen. Bel of kom langs: afd. Personeelszaken (01184-82264), Glacisstraat 165,4381 SE Vlissingen. Omdat u alleen met 't beste genoegen neemt heeft Uw V/eeschmeester deze week topkwaliteiten als: v BIEFSTUK TARTAAR 500 gram £75- mooi stukje ROSBIEF □IKKE LENDE 500 gram 300" 500 gram 14-60" malse doorregen BIEFLAPPEN RUNDERLAPPEN! 500 gram£00" 500 gram £00" gebraden ROSBIEF 100 gram 220- Puzzel mee met uw V/eeschmeester en win grote prijzen [/erilkoujujd [/ootdêfig Franse grafiek in Middelburg U iedereen leest de krant altijd,en overal, iede 228 MIDDELBURG - De Mid delburger Fred Jilleba, die zich in een eerder boekje kwaad maakte over de Anton Pieck- achtige restauratie van de Middelburgse woonhuizen, heeft een nieuw boekje ge schreven. Ditmaal gaat het over gerechtsgebouw aan het Hofplein in Middelburg. Jille ba vreest dat dit mooiste mo nument van Zeeland uit de achttiende eeuw na het vertrek van de rechtbank opnieuw onteerd wordt door de vesti ging van een kantoor. „Er pas sen geen stalen kantoormeu belen in dit stijlvolle rococo- interieur en ook geen stickers en posters naast de prachtige wandkleden. Dan gaat het al lemaal een beetje teveel lijken op een aan lager wal geraakt poësie-album", vindt Jilleba. Hij pleit in zijn boek dan ook voor een bestemming als mu seum. Een ideale oplossing is het volgens Jilleba om het kunstbezit van het Zeeuws Museum over te brengen naar het gerechtsgebouw. Hij meent dat vooral de collecte van de Middelburgse antiquair W. Bal uitstekend bij het interieur van het gerechtsgebouw past. De rechtbank zal overigens de eerstkomende jaren nog niet uit dit gebouw verdwijnen, dat gebeurt pas als er een nieuw gebouw klaar is. Onder de titel „Het van de Perrehuis te Middelburg" heeft Jilleba de bouwkunstige bijzonderheden van het ge bouw, de architect, eerste be woner van de Perre en het inte rieur van het gebouw nauw keurig beschreven. Het boekje is geïllustreerd met tekeningen van Ger de Jonge en.foto's van Jan Hekhuis, Merijn Kolkman en les Lamain. Het boekje is uitgegeven door de Heemkun dige Kring Walcheren an zal een dezer dagen in de boek handel te koop zijn. Het van de Perrehuis aan het Hofplein (foto Cor Schuilwerve) MIDDELBURG - Vrijdag 26 oktober vindt in het gebouw van het Zeeuwws Instituut voor Kunstzinnige Vorming aan de Kui perspoort 21 in Middelburg een informatiedag plaats met het doel meer bekendheid te geven aan de cursus creativiteitsbevor dering. Het gaat om een samenwer kingsproject van bij de Ne derlandse of Provinciale Vrouwenraad aangesloten vrouwenorganisaties, de Ver eniging voor Creativiteitsont- wikkeling en het Ministerie van C.R.M. De cursus is be stemd voor diegenen die al er varing hebben in het werken met groepen of cursuservaring in de eigen vereniging. Deel neemsters verplichten zich bo vendien de gehele cursus te volgen en daarnaast moeten zij gedurende twee jaar hun diensten aanbieden aan hun eigen vrouwenorganisatie. De duur van de cursus is in totaal 25 dagen, gedurende één dag per week, steeds van tien tot twaalf en van één tot drie. De cursisten moeten rekening houden met een redelijke hoe veelheid extra tijd voor het maken van „huiswerkop drachten" en het uitvoeren van een stage. De kosten van de cursus bedragen 200.-. Dit bedrag wordt terugbetaald zo dra de deelneemster de cursus gevolgd heeft en haar diensten aan de vrouwenorganisatie heeft aangeboden. De informatiedag duurt van tien tot vier uur. VLISSINGEN - In het vrouwencafé aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 11-13 in Vlissingen gaan binnenkort weer twee yoga-cursussen van start. Eén begint op maandag ochtend 22 oktober, de andere op woensdagavond 24 oktober. Voor meer informatie kan men terecht bij het V.J.V., Verkuyl Quakkelaarstraat 11-13 in Vlissingen, telefoonnummer 17819. Joke Peters weet er meer van. MIDDELBURG/VLISSIN- GEN - De afdelingen van Mid delburg en Vlissingen van de FNV gaan zich op een bijeen komst buigen over de energie- problematiek. Dat gebeurt aanstaande donderdagavond in de Concert- en Gehoorzaal aan de Singelstraat in Middel burg. FNV federatiebestuurder Joop ter Horst houdt een inlei ding over het onderwerp waarna de aanwezigen vragen kunnen stellen en in discussie kunnen gaan. Deze bijeenkomst, die om acht uur begint, krijgt nog een vervolg in de vorm van een fo rumdiscussie-avond op don derdag 15 november in Vlis singen. GOES Zaterdag 2 7 oktober vindt in de Grote Kerk in Goes een manifestatie plaats over het voorkomen en genezen van kanker door middel van de Moerman-therapie. Het doel van de manifestatie is voorlo pige erkenning van de Moer man-therapie. Het optreden van de Inspec tie van Volksgezondheid in Overijssel tegen deze arts heeft de gemoederen verhit. Vele patiënten ervaren dit als een aanslag op hun eigen, toch al zo moeilijke léven. De Ecolo gische Beweging wil naar een voorlopige erkenning van deze alternatieve kankergeneeswij ze, omdat er sprake is van een noodsituatie. Honderden kan kerpatiënten willen de Moer man-therapie volgen en kun nen niet geholpen worden door de twaalf Moerman-artsen in Nederland met wachttijden van een half tot één jaar. De manifestatie in Goes is daarom door de Ecologische Beweging opgezet. Tijdens de manifestatie in Goes zullen de sprekers, dr. Moerman, Elsa Vleer en dr. Kleinepier, een pleidooi hou den voor het gebruik van ge zonde en natuurlijke voeding om kanker te voorkomen en vertellen hoe en waarom kan ker genezen kan worden. Dokter Moerman spreekt over zijn therapie en zal deze ver dedigen tegen de aanvallen die zijn therapie te verduren krijgt. Elsa Vleer zal namens de beweging nieuwe eisen stellen en mededelingen doen over acties om erkenning van de alternatieve geneeswijze te verkrijgen. De Ecologische Beweging is een organisatie met meer dan 4000 leden die streeft naar bewustwording, een actieve preventieve ge zondheidszorg, het gebruik van natuurlijke en volwaardi ge voeding, natuurbehoud en een schoon leefmilieu, kortom een andere stijl van leven, zon der verspilling van energie en grondstoffen. De manifestatie in Goes begint om halftwee en vindt plaats in de Grote Kerk. VLISSINGEN - De Raad van Bestuur van het Haven- ADVERTENTIE schap Vlissingen beslist van daag over de vestiging van een nieuw petrochemisch bedrijf in het Sloegebied. Een Ameri kaans energiebedrijf heeft het havenschap gevraagd tien hectare te reserveren voor deze industrie die butaan verwerkt tot loodvrije bezine. In een la ter stadium kan nog eens zes hectare voor uitbreiding nodig zijn. Het bedrijf zal, als het toestemming krijgt, in het Sloe gaan draaien onder de naam Gasoctane B.V. Gasoctane wil de benzine over de weg, per spoor of per schip afvoeren en voor de aan voer van het butaan gebruik gaan maken van de diensten van Eurogas B.V., een gasop- slagbedrijf in het Sloe dat nog moet gaan draaien. De Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland heeft overigens bezwaar ge maakt tegen de vestiging van Eurogas; de Kroon moet daar nog een uitspraak over doen. Het Havenschap wil Gasocta ne een plaatsje geven nabij de terminals van Eurogas. Een hinderwetaanvraag moet nog bij de gemeente Vlissingen worden ingediend. MIDDELBURG - Z.V.U. heeft zondag 21 oktober om halfelf een koffieconcert op het programma staan in de foyer van de concertzaal in Middel burg. Gespeeld zal worden door Han de Vries (hobo), Rien de Reede (fluit) en Willy Goud swaard (slagwerk). Zij bren gen werken van onder andere Hiller, Goethals en Yenakis. Rien de Reede maakt als flui tist deel uit van het Concertge bouworkest, daarnaast legt hij zich toe op het spelen van ka mermuziek. Hij speelde onder andere in Parijs, Londen, Hamburg, Berlijn en Stock holm. Han de Vries werd in 1964 benoemd tot leraar aan het Amsterdams Muziekly- ceum en tot eerste hoboïst vfen het Concertgebouworkest. Naast zijn vele concertreizen probeert hij een nieuw reper toire te vinden. Componisten, onder wie Andriessen, Mader- na, Schat en Feldman, hebben werken voor hem geschreven. OOST-SOUBURG - De Ver eniging Centraal Wonen in Vlissingen wil in november be ginnen met de bouw van een proefpiramidewoning. De pi ramide zou van elektriciteit voorzien moeten worden door een proefwindmolen. Deze zaken komen onder meer ter sprake tijdens de le denvergadering van Centraal Wonen op maandag 22 oktober in de Van Duyvenvoorde sportzaal aan de Dongestraat in Souburg. De realisering van de windmolen zal afhangen van het beschikbare geld en van toestemming van de ge meente. Voor de piramide en de windmolen is subsidie aan gevraagd bij het Prins Bern- hardfonds. De vergadering begint om acht uur, belangstellenden zijn welkom. m De gehele maand oktober heeft u de kans om vele prijzen te winnen waaronder een cruise naar Zweden. Haal een wedstrijdformulier in de winkel. /BSB* U*$ ANOLUS cmi;z NOUS m Sattdlu MIDDELBURG - Onder de titel „Van illustratie tot kunstwerk" houdt de West- land/Utrecht Hypotheekbank in Middelburg van woensdag 17 oktober tot zaterdag 3 no vember een tentoonstelling van lithografieën, gemaakt in Parijs rond de eeuwwisseling. Kunstenaars als Gill, Robia, Toulouse Lautrec en vele an deren maakten in die tijd spot prenten, decoratieve grafiek en affiches, direct getekend op de lithosteen en door vakkun dige drukkers verzorgd. De expositie brengt ook kleurli- thografieën van bekende Art- Nouveaukunstenaars als Chéret en Mucha. Deze zijn verschenen in de verzamel banden van „Les Maitres de l'Affiches" tussen 1895 en 1900. Het zijn lithografieën van speciaal voor deze serie getekende verkleiningen van de beroemde affiches uit die jaren. De expositie is te bezichtigen van maandag tot en met vrij dag van 8.30 tot 17.30 uur. Adres Markt 65 te Middelburg. MIDDELBURG - Vrijdag 19 oktober om 20.00 uur kan men in n de Schouwburg in Middelburg gaan kijken naar het satirisch toneelspel Leonce en Lena. Dit spel van Georg Büchner wordt gespeeld door Zuidelijk Toneel Globe en georganiseerd door Z. V. U. De prins en de prinses in Leonce en Lena (1836) ontvluchtten de ouderlijke paleizen om niet te hoeven trouwen met de prinses en de prins die voor hen zijn uitgezocht, maar die zij niet kennen. Op hun zwerf tocht ontmoetten zij elkaar en zonder te weten wie of wat ze zijn en worden verliefd. Eenmaal getrouwd ontdekken ze pas, dat ze nu precies gedaan hebben, wat ze juist wilden voorkomen. Dit stuk is in première gegaan op 15 september in Oss en kreeg zeer goede kritieken.

Scheldebode | 1979 | | pagina 13