V/issingse Turn Vereniging viert 80-jarig jubileum E het weten k waard Scheldebode-kringetje Zaterdag begint majorettenfestival in Scheldekwartier Rommelmarkt Willen is Runnen. Wie wil dansenin De Zwaan D&BODE 1 Parcival naar Hofplein Urbanus van Anus in Vlissingen en Zoutelande Terminus Geslaagden voor diploma s uitvoerder en ondernemer bouwbedrijf Tweespraken- festival in Kuiper spoort Editie Vlissingen Editie Middelburg MEVR. T. VAN TOER PEDICURE films Ontspanning in Bachten Komme Kerkdiensten medische diensten T oernooi VSV Olympus bij 30-jarig bestaan Maatschappelijke Dienstverlening Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1979 205 VLISSINGEN Zaterdag 15 september viert de Vlis- singse Turnvereniging (V.T.V.) het tachtigjarig bestaan van de turnafdeling. Tevens wordt het vijfjarig bestaan van de drumband en het tienjarig bestaan van de majoret- ten-afdeling gevierd. Dat gaat gepaard met ver schillende festiviteiten. Om tien uur 's ochtends wordt ge start met een optocht door de binnenstad in Vlissingen. Daar er twee muziekkorpsen en vier majorettenpelotons zijn, zul len twee verschillende routes gelopen worden. Beide begin nen in het clubgebouw aan de Van Raaltestraat in Vlissingen. 's Middags vindt een receptie plaats in het clubgebouw van halfdrie tot halfvijf. Om half zeven 's avonds is een één uur durende demonstratie te zien op het Stadhuisplein van Vlis singen. Bij gebrek aan een grote en betaalbare zaal, kan er na de demonstratie geen feest gegeven worden. De ver eniging hoopt in de toekomst dit probleem op te lossen met het nu in aanbouw zijnde nieuwe clubhuis. „Dit nieuwe clubhuis", zegt mevr. Heinst- man, oprichtster van de majo- MIDDELBURG - Twaalf amateur-toneelverenigingen uit België en Nederland bren gen aanstaande zaterdag in het Middelburgse Kuiperspoort- theater een programma van korte dialogen uit bekende to neelstukken. Dit zogenaamde Tweesprakenfestival duurt van twee tot zes uur. De toneelverenigingen heb ben de meest boeiende frag menten gekozen uit verschil lende toneelstukken. Elk fragment zal hoogstens vijftien minuten duren. De toegang voor dit evene ment is gratis. retten-afdeling; „hebben we te danken aan de enorme inzet van onze nieuwe voorzitter, de heer Broekhoven". V.T.V. is'in de afgelopen tachtig jaar enorm uitgebreid. De heer Kole, die dertig jaar penning meester is geweest van de turnvereniging en nu inmid dels al 65 jaar lid is, weet nog hoe houterig het er vroeger al lemaal aan toe ging tijdens het turnen. „In 1899 werd er ge turnd op de ouderwetse Duitse manier. Dat ging met tellen, één-twee-drie-vier", aldus Kole, „toen ik later op muziek moest gaan turnen telde ik voor mezelf nog steeds, want ritmegevoel had mijn moeder me niet meegegeven". Het ontstaan van de drum band verklaart Kole als volgt: „ln vroeger dagen, en nu spreek ik van rond 1910, werd er op feestdagen zoals Pinkste ren en Hemelvaartsdag een wandelmars gelopen op het Betje Wolffplein. Voorop liep dan altijd één persoon met een trommel om de mensen te OOST SOUBURG - Zater dagmorgen 15 september, be gint opnieuw de dansclub voor jongens en meisjes vanaf negen jaar in De Zwaan in Oost Sou burg. De dansclub staat onder leiding van Anneke Heins en kan nog uitgebreid worden met jongens en meisjes, die belangstelling hebben voor disco-dansen of andere dan sen. De kosten bedragen 0,75 per keer en de club danst iedere zaterdagmorgen van tien tot twaalf uur in De Zwaan, Kromwegsingel 1 in Oost Souburg. VLISSINGEN - Vorige week was de winnaar van het Shelde- bode-kringetje, Frank van de Bos, Radenhove 18 uit Middelburg. Wellicht bent u deze week de gelukkige winaar. Loop dan even bij ons kantoor, Torenstraat 5, Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Banketbakker Faber - Badhuisstraat 38, de alom bekende kwaliteitstaart. Vishandel Frans de Munck jr - Oude Markt 11. een kilo gebakken vis uit de zaterdagreclame. Drogisterij Luitwieler-Lange Zelke 80, een luxe fles badschuim. Smith Kaas marktkraam - Een pond kaas naar keuze. Slagerij Oosterom - Walstraat 100, 300 gram vleeswaren. Brillemspecia- list Tilroe-Walstraat81, kamerthermometer. Annikes Cafetaria - Twee broodjes Annikes met koffie. Midgetgolfbaan - Burgm. van Woelderenlaan, Vlissingen, gratis consumptie. Boetiek Miss Eva -Bellamypark 34, waardebon van 7,50. Instituut Cosme tica - Gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-6737. Uitgave: ZEEBRA WEEKBLADEN (Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Breda) 27e jaargang Verschijnt wekelijks gratis huis aan huis op geheel Wal cheren. Totale oplage 37.425 in 2 edities: OPLAGE 19.540 In de gemeenten Valkenis se, Vlissingen en Westka pelle. OPLAGE 17.885 In de gemeenten Amemui- den, Domburg, Mariekerke, Middelburg en Veere. Kantoor: Torenstraat 5, tel. 01184 - 19910. Openingsuren: Maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur. Advertentieverkoop buiten kantooruren: J. van Emden, Touten- burg 38, Vlissingen, tel. 01184-60369. Redactie: Torenstraat 5, Vlissingen, tel. 01184 - 19910. Redacteur: Ad de Jong, tel. privé 01180 - 26043 (Ter Hoogestraat 38, Middelburg). Correspondènten:-Rina Savic, Bermweg 23, Oost-Souburg, tel. 01184 - 64630. Ingrid Verheeke, Banckertstr. 14, Koudekerke, tel. 01185-2323. De majoretten van V.T.V. waarschuwen dat de turnver eniging eraan kwam. Later is dit uitgebreid met meerdere trommels en signaalhoorns, en werd het de signaalafdeling van de vereniging genoemd". Als men tegenwoordig over een signaalafdeling spreekt weet men niet er bedoeld wordt. „Vandaar"zegt mevr. Stay en van de drumband, „is de naam verandert in drumband. Maar de instrumenten zijn nog steeds de trommels en ver schillende hoorns". Het is in deze tijd ook nor maal dat voor de turnvereni ging en de drumband uit een peloton met majoretten loopt. Toen dit verschijnsel zijn in trede deed, hoorde mevr. Lo- pies, lid van de drumband, praatjes rondgaan in Vlissin gen (nu inmiddels alweer tien jaar geleden) over een zekere mevrouw Heinstman, die met haar twee dochters en andere meisjes uit de buurt weieens MIDDELBURG1— Vapwege de slechte staat waarin het Molentheater in Middelburg- Zuid verkeert, worden de woensdagmiddag-voorstellin gen van poppentheater Parci val elders voortgezet. Het theater heeft een tijdelijk on derdak weten te vinden in het jeugdgebouwtje van de Gere formeerde Kerk aan het Hof plein. Dit in afwachting van ont wikkelingen die zullen leiden tot het starten van een officieel stadspoppentheater in de bin nenstad. De voorstellingen vinden elke woensdagmiddag plaats om halfdrie. Ouders die gewend zijn de voorstellingen met een ver jaardagspartijtje te bezoeken, doen er verstandig aan van te voren plaatsen te reserveren. Dat kan via nummer 01180-16171. Lid L.O.V. gedipl. SVO Spaarnestraat 6 Oost-Souburg Afspr. tel. 01184-62293 Uit elkaar, Nederlandse speelfilm met Monique van de Ven en Herman van Veen. Alhambra 1, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur, zater dag en zondag om zeven uur en halftien (12 jaar). De hete meiden van de por nohoeve, boer Kohlpiesel wil een opvolger voor zijn hoeve, maar de familietraditie wil dat er pas gehuwd kan worden als alle vier zijn dochters aan de man zijn. Met een list via het krakende bed weet hij zijn twee lelijke dochters ook aan de man te helpen, want wat de beide meisjes aan uiterlijk te kort komen, weten zij op an dere wijze te compenseren. Alhambra 1, vrijdag elf uur (18 jaar). Pink Panther Festival, be leef de geslepen avonturen van de roze panter. Alhambra 1, zondagmiddag twee uur (alle leeft.). Moonraker, gaat zijn vijfde week in. Alhambra 2, donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag en woensdag om acht uur, zater dag en zondag om zeven uur en halftien. Zondagmiddag te vens om twee uur. Billitis, gaat zijn 13e week in. Alhambra 2, vrijdagavond elf uur (16 jaar). een klein optreden verzorgde op verjaardagspartijtjes. „Toen zij kwam kijken bij mij thuis", zegt mevr. Heinst man, „werd overeengekomen dat de meisjes een keer met de drumband mochten oefenen. En dit is uitgelopen op een nu uit 88 leden bestaande majo- rettenafdeling die nog steeds door mij begeleid wordt". Buiten de bovenstaande ont wikkelingen heeft de turnver eniging verschillende hoogte punten gekend. Riet Houmes, secretaresse van de vereniging noemt er en kele. „Jaap van de Sande was één van de eerste personen die in de topsport terecht kwam, hoewel hij ongeveer tien jaar als tweede is geëindigd. Maar nadat hij de jongens en heren van V.F.V. ging trainen, kwam onze turnvereniging steeds meer aan de top van Neder land. Ook Jaap's zoon, Jan van de Sande is jeugdkampioen geweest. Ik geloof dat als de vereniging op de afgelopen jaren terugkijkt, ze met tevre denheid kan terugblikken". Momenteel is de samenwer king in het bestuur beter dan dat het ooit tevoren geweest is en dat men dat tot in de sport kan terugvinden, kan men zien tijdens de demonstratie op het Stadhuisplein op zaterdag 15 september. ZOUTELANDE/VLISSINGEN - De inmiddels in heel Europa bekende Belgische artiest Urbanus van Anus, zijn echte naam is Urbain Servranckx, treedt deze week tweemaal op Walcheren op. Aanstaande vrijdag is hij om halfnegen in het Vestzaktheater in Vlissingen. Sinds zijn eerste solo-optre- zijn populairiteit gestadig ge- dep in januari .1974 in België is groeid. Via Lin>J?urg^en Pra- muziek Wn Urbaftusjpok. Ne rf erlandHij^ hffef't nüf viefr Tangs'peeTpTaTen^"gernaakt en heeft zich ook op televisiewerk gestort. Een Comic, die hij voor de Belgische televisie maakte, werd buiten mededinging in gezonden naar het Gouden Roos festival in Montreux. De show werd daar dit jaar en thousiast ontvangen en aange kocht door Nederland, Joego slavië, Duitsland, Denemar ken en Zweden. De optredens op Walcheren zijn de eersten in een toernee van vier maanden door Nederland (tot eind de cember). VLISSINGEN - Zaterdag 15 september zullen eenendertig groepen majoretten hun beste beentje voorzetten in het Scheldekwartier in Vlissingen, om in het bezit te komen van de zilveren wisselbeker, of op zijn minst één van de acht bekers in de wacht te slepen. Het derde Vlissings Majoretten Festival zal 's morgens om vijf voor halftien geopend worden door burgemeester Westérhout. Het festival wordt begonnen met het spelen van de drum band van de Showgroep Vlis singen. De netto-opbrengst komt dit jaar ten goede aan het Vlissingse dierenasiel. Mevr. Westerhout die niet alleen be schermvrouwe is van het die renasiel maar ook van de showgroep zal aan het eind van het festival aan de winnende groepen de prijzen uitreiken. VLISSINGEN - Donderdag 20 september zal in diensten centrum Bachten Komme een ontspanningsavond gehouden worden met medewerking van Rien de Jonge. Hij vertolkt op deze avond, conferences, sketchjes, liedjes van vroeger en nog veel meer. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar voor 1,50 vanaf dinsdagmiddag 11 september bij de receptie. De aanvang van de avond is halfacht. De orga nisatie is in handen van Stich ting Welzijn voor Ouderen in Vlissingen. Tevens zal de zanggroep de „Ruyterstadsingers" hun me dewerking verlenen. De pre sentatie van de dag is in han den van mevrouw Van Son- Florisse. Kaarten voor het festival zijn a f 2,- verkrijgbaar bij de kantoren van de VW, de PZC, de Scheldebode en aan de zaal. Geref. Kerk (vrijgemaakt)-De Lannoystr. Vliss., zo. 9.30 u. en 16.30 u. Ds. Kamphuis. Chr. Geref. Kerk - Vliss., zo. 9.30 u. en 17 u. Ds. den Her tog. Geref. Kerk - Vlissingen, zo. Petruskerk - 9.30 u. Ds. Joosse, 7 u. Ds. den Heeten. Open hof - 9 u. Ds. den Hee ten, 5 u. Ds. Hoogerwerf. Bethesda St. Joseph zieken huis - Zo. 10 u. Ds. Hooger werf. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Zo. Oost-Souburg, 11.30 u. Oud. Latuheru, Koudekerke, zo. 12 u. Voorg. Waisapy. Hervormd Middelburg - Nieuwe Kerk - Zo. 10 u. Ds. Roodenburg, Koorkerk - zo. 10 u. Ds. Borgers. Ontmoe- tingskerk - Zo. 10 u. Ds. Brummelkamp, 19 u. Ds. Borgers. Oostkerk - Zo. 10.15 u. Ds. Hage, 19 u. Ds. Post (Geref. Bondsdienst). De Hoeksteen - Zo. 9.30 u. Ds. Moerman (herv. Geref. Dienst). Thomaskapel - Zo. 17 u. Ds. Borgers (herv. Ge ref. Dienst). Evang. Lutherse Kerk - Mid delburg, zo. 10 ,u. Ds. van Tuyll (H.A.) Herv. Kerk St. Laurens - Zo. 10 u. Ds. Fox. Hervormd Der Boede - Zo. 10.30 u. Ds. Coppoolse (H.A.) Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - Zo. 14 u. Ds. Fader. Evang. Lutherse gemeente - Vlissingen, zo. 10 u. Van Kerckhove. „Gemeente de Wijngaard" - Middelburg, zo. 9.30 u. Zui derbaken, br. Bruins. Volle Evang. gem. „De Ark" - Middelburg, Dam 6, don derdag 19.45 u., zondag geen dienst. Kerkdiensten in Ophir - Zo. 10.30 u. Ds. Bouman, (rem. Pred. te Rotterdam). Missions to seamen - Angli caanse kapel. Scheldepoort, Vliss.-Oost, zo. 10.30 u. Eu charistie. Baptisten Gemeente - Kapel Bree 8, zo. 10 u. Ds. van Berghem. Kerkgenootschap Zevende Dags Adventisten - Zater dag Vlissingen Het Anker, Bonedijkestraat, 9.15 u. Ds. Doornik, Middelburg. Doopsgez. Kerk - Lange Noordstraat, zaterdag 10 u. D£. Doornik. R.K KERKEN MartinusEérk- Souburg, zat. 19 u. zo. 10.30 u. parochie koor. Open hof - Paauwenburg zo. 11 u. eigen zanggroep, 19 u. Samenzang. Lieve Vrouwekerk - Vlissin gen, Vlissingen, zat. 19 u. gemengd koor, zo. 9.30 u. Dameskoor, 12 u. samen zang. Strandkerken - Domburg, zo. 9 u. Zoutelande zo. 10 u. Onderstaande kerkdiensten zijn op vaste tijden. Bethel Pinksterdiensten - Worden gehouden in het Maarten Lutherhuis, Groe- newoud 58 te Vlissingen. Woensdag om 19.30, vrijdag om 19.30 en zondag om 10 uur. Leger des Heils - Vlissingen, Dr. Stavermansstr. 39-41. Openbare samenkomsten iedere zondag 9.30 u. bid stond, 10 uur heiligingssa menkomst, 11.45 uur zon dagsschool, 19.30 uur ver lossingssamenkomst. Mid delburg samenkomst zo. 1* en 19 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen - Iedere zondag te 10.30 uur in het gebouw van de Woel- watersschool, Bloemenlaan 159, Vlissingen (Mormo- men). Bahai Geloof - Iedere woens dag gesprekavond. Her- berdsland 33, Middelburg, tel. 01180-15240. Volle Evang. Gemeente Mid delburg - „Filadelfia", Vrouwenstr. 5, zondag 9.45 uur. Nieuwe Apostolische Kerk - Westerbaan, West-Souburg, diensten zondag 9.30 en 16 uur, woensdag 20 uur. Pinkstergemeente Concertge bouw - Elke zondag 14.30 uur wijdingsdienst, woens dag 19.30 uur gezinsdienst. Bethel Pentecoast Inc. - Van Dishoeckstr. 24 t.o. de brandweerkazerne, iedece zondag 9.30 uur jeugd dienst, gewone dienst 11.30 uur, woensdag 19.30 uur en zaterdag 15 uur, vrijdag bidstond 20 uur zondags school. Vlissingen Za. Bom, Bad- huisstr. 81, tel. 12233, zo. THiadens, Zuiderbaan 23, tel. 64633. Middelburg - Za. Meyer, de Krammer 14, tel. 14664, zo. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Spreekuur voor drin gende gevallen van halfeen tot één uur en van halfzes tot zes uur. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland - Za. Kapteyn, zo. Kapteyn-Snijders, Lek straat 6, Souburg, tel. 01184-61630. Spreekuur voor dringende gevallen van halféén tot één uur en van halfzes tot zes uur. Zoutelande, Westkapelle, Big- gekerke, Meliskerke, Kou dekerke, Domburg, Aagte- kerke - Vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur, Vaandrager: Weststraat 7-, Domburg, tel. 01188-1271. - West- en Midden-W'alcheren - Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggekerke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Voor heel Walcheren - Vaes- sen, Koepoortstraat 3, Mid delburg, tel. 01180-13403. Spreekuur alleen voor spoedgevallen, zaterdag en zondag van elf tot twaalf uur. APOTHEKEN Middelburg - Vrijdag 15 sep tember tot vrijdag 21 sep tember, Ringeling, Lange Delft 133. Vlissingen - Vrijdag 15 sep tember tot vrijdag 21 sep tember Lastdrager, van Pe renstraat 1, tel. 61593. KRUISVERENIGINGEN Vlissingen - Sanderse, Koude- kerkseweg 49, tel. 19069. Souburg - Dekker, Spaarne straat 110, tel. 61736. DIERENARTSEN. Voor heel Walcheren - Scho- faerts, Koudekerke, tel. 01185-2069. VERLOSKUNDIGE. Zr. Ulaski, Wijenburg 25, tel. 01184-60874. Mocht U iets te vieren hebben (wij verzorgen Uw party op maat) gewoon even (01100) 13132 bellen Desgewenst komt onze hostess bij u aan huis voor een vrijblijvend advies! Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. HOTEL RESTAURANT CAFE ,talion GOES 00 27501 VLISSINGEN - Dit jaar viert VSV Olympus het der tigjarig bestaan. Dat gebeurt met een toernooi. Dit zal plaatsvinden op zaterdag en zondag 15 en 16 september in de sporthal Baskenburg en in de sporthal in Souburg. Zaterdagavond is er om acht uur een gezellig samenzijn in de Sporthal. De prijsuitreiking van het toerooi zal geschieden door de wethouer van sportza ken de heer Bruinooge om cir ca zes uur zondagmiddag. In de sporthal op Baskenburg begint het toernooi zaterdag om tienr uur en in Souburg eveneens. Zondag is er alleen toernooi in de sporthal Baskenburg en dat begint om halftien. Woensdagavond werden de diploma's uitgereikt aan de geslaagde cursisten van de ka deropleidingen Bouwbedrijf te Goes in lunchcafé Stadhuis. Dit gebeurde na afloop van een diner aangeboden door de Re gionale Commissie van Toe zicht van de cursussen aan de geslaagde ondernemers. De diploma's werden uitgereikt door de heer L. Goedemondt uit Koudekerke, secretaris van de Commissie van Toezicht, die reeds 25 jaar deel uitmaakt van de commissie. De examenresultaten, van de cursussen in Goes lagen ook dit jaar weer boven het lande lijk gemiddelde. Voor de oplei dingen in het Bouwbedrijf be staat een groeiende belang stelling gezien de steeds stij gende leerlingenaantallen. De geslaagde leerlingen zijn: Geslaagde cursisten onder nemer Grond-, water- en we genbouw: C.P. Mollet, Hans- weert, W. Remijnse, Elle- woutsdijk, H. de Vlieger, Ou- werkerk, J.K. van Baaien, Goes. Geslaagde cursisten onder nemer Burgerlijke- en Utili teitsbouw: A. Bakker, Middel burg, J. v. Beekhuizen, West kapelle, J. Dekker, Vlissingen, C. Duinhouwer, Zonnemaire, M.J.J. Franse, Vlissingen, L. Geldof, Koudekerke, A.J.L.A. Goossens, Ovezande, H. Jobse, Serooskerke, J.D. Kooman, Heinkenszand, F.L. Openeer, Heinkenszand, M. Peene, Me liskerke, A.A.M. Rijk, Hein kenszand, A.M.F. v. Steenber- ge, Kwadendamrpe, J.J. Ver- hage, Vlissingen. Geslaagde cursisten uit voerder Burgerlijke- en Utili teitsbouw: M.A. Bouwense, 's- Heer Arendskerke, J.K. de Bruyne, Middelburg, R. Dijke, Rithem, P. la Grand, Hoede- kenskerke, G.H.M. de Jonge, Heinkenszand, J.H. de Jonge, 's-H. Hendrikskinderen, J.W. Koole, Kortgene, V.L. Loh- man, Cadzand, K. Müller, Vlissingen, A. Provoost, Aag- tekerke, N.G. de Reiger, 's-H. Hendrikskinderen, L.M. Schrijver, 's-Gravenpolder, W. Verstraate, Middelburg. VLISSINGEN - De wan delsport vereniging „Willen is Kunnen" houdt zaterdag 15 september een rommelmarkt nabij het Zeemanserve in Vlissingen. De opbrengst van de rom melmarkt is bestemd voor de jeugd, die inmiddels uit het huidige clubhuis is gegroeid, en waarvoor men nu een gro tere behuizing hoopt te vinden. De rommelmarkt start om tien uur. Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland - Postbus 231, Mid delburg, 01184-14645. Dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijk en so ciale nood. Dag en nacht ge opend. Tel. 01180-15551. Bureau van de Stichting voor niet gehuwde moeders - Loskade 25, Middelburg, 01180-27311. Spreekuur volgens afspraak. Gezins- en bejaardenverzor ging/maatschappelijk werk - Stichting Maatschappelij ke Dienstverlening Wal cheren, Middelburg, Loska de 29, tel. 01180-26951. Vlissingen dr. Ottestraat 3, tel. 01184-19820. Bereik baar iedere werkdag op kantoor, 's Avonds na tel. afspraak. Stichting Gezinsverzorging Vlissingen - Brouwenaar- straat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 u. Souburg, wijk centrum Middenhof, Ka- naalstr. 64, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst - Vlissingen, Maatschappe lijk werk, dagelijks van 8-10 uur. Moeders voor Moeders - Mevr. van Belleghem, W'issenker- ke, tel. 01180-15418. Bureau voor Rechtshulp Zee land - Damplein 1, Middel burg, tel. 01180-37120. Spreekuren maand. 13.30, di.' en do. 10-12 en do. 19-21 uur. Opvang thuislozen en passan ten - Weekenddienst tel. OlTfiO-14431. Huwelijks- en gezinsmoeilijkheden. en noodgevallen. 01184-14431^ Stichting Sjaloom, Vlissin gen. Hulpcentrum voor Noord- en Midden-Zeeland. - Ook voor milieuklachten, tel. 01100-14444. Particulieren praktijk voor persoonlijke en relatie problemen - A. de Peinder, relatie-therapeut. Afspra ken 01180-36957, Her- berdsland 47, Middelburg. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01188-16816. Informatiecentrum voor So ciale Verzekeringen - Raad van Arbeid te Middelburg, Spaanjaardstraat 53, tel. 01180-25951. Spreeku vrijdag 8.30-12 en 13.30 16 uur. Gehandicapten adviesbureau Zeeland - (ANIB-AVO- GON) kosteloze hulp voor gehandicapte mensen. Spreekuur le, 2e en 3e don derdag v.d. maand 10-12 uur. In Dienstencentrum, Schuttershofstraat la. Mid delburg, tel. afspraken elke vrijdagmorgen 10-12 u., tel. 01180-27303. Medische kleuterdagverblij ven - Dagbehandeling voor kinderen van 1 Vï tot en met 6 jaar. Ook opvang school gaande jeugd mogelijk. Middelburg, tel. 01180-63724. Opvang voor gezinnen in crisissituaties, tel. Ö1180-25454 of 01189-1302. Stichting voor jeugd en gezin - Adviesbureau voor jongeren en ouders. Middelburg. Da gelijks en in het weekend telefonisch te bereiken on der nummer 01180-28555. „Bureau oplossing proble men" - Particulieren prak- tiji, afspraak telefonisch onder nummer 01184-17942 of schriftelijk. Postbus 227 te Vlissingen. Hoogwatertijden in Vlissin gen. Westkapelle ongeveer 18 minuten vroeger dan in Vlissingen. Donderdag 13 september - 7.42 u. en 20.06 u. Vrijdag 14 september - 8.49 u. en 21.21 u. Zaterdag 15 september - 10.08 u. en 22.43 u. Zondag 16 september - 11.23 u. en 23.59 u. Maandag 17 september - 12.29 u. Dinsdag 18 september - 1.02 u. en 13.24 u. Woensdag 19 september - 1.47 u. en 14.04 u. Basco - Storingen aan c.v., V liften en warmwatervoor- L zieningen behalve geisers, na werktijd en in de week- j ends, tel., 12527.

Scheldebode | 1979 | | pagina 5