Midi-bus komt elk half uur in alle wijken van stedelijk gebied Zeeuwse scholen draaien weer DANSSCHOOL JANVIER Vlissingen moet nieuw Bestemmingsplan Boulevard maken VOORLOPIG TWEE JAAR BETER OPENBAAR VERVOER BUNNIES bovenstebeste kinderschoenen, verantwoord tot in alle details U hebt die voetjes in eigen hand „Kleuterboek" en „Mezennest" blijven bestaan r Argentinië - actie Meerkamp- kampioenschappen H?1 -M5S VOETMEET- MIDDAG DANSSCHOOL JANVIER TEXAS INSTRUMENTS 03 RUITER „Kom uit je huis" start nieuw seizoen met koffiekontaktmorgen Zaterdag Provinciale Fietsdag B. en W. willen oude school Grijpskerke niet slopen Bruggen Youth for Christ betrekt nieuwe koffiebar BEVREDIGEND VERLOOP E\QlETE ONDER MIDDELBURGSE Ouders opgelet: woensdagmiddag 5 sept. a.s. EEN DANSSCHOOL KIES JE MET ZORG DUS: Scholieren; jongelui 20 jaar Gehuwden; brons - zilver - goud Vlissingse mensen zonder baan lossen uitkerings problemen op VERLOVEN IN SFEER VAN DE REE MIDDELBURG/VLISSINGEN- Vanaf 21 oktober dit jaar kunnen de meeste bewoners van het verstedelijkte gebied van Walcheren (Middelburg, Vlissingen, Koude- kerke en Souburg) heel wat gemakkelijker met de bus mee. De grootste afstand tot een halte zal in de regel niet meer dan vierhonderd meter zijn, terwij 1 alle wijken in dit ge bied minstens elk half uur een bus kunnen verwachten. De nieuwe dienstregeling zal met een midi-bus worden verre den. Deze bus heeft 23 zit- en 27 staanplaatsen en maakt weinig herrie. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft toestemming voor dit nieuwe systeem van openbaar vervoer op Walcheren gegeven voor de duur van twee jaar. Normaal gesproken zou op Walcheren door het dalende aantal passagiers een op de vijf busdiensten moeten verdwij nen. Dit jaar is namelijk een regeling ingegaan waarbij het aantal passagiers van een bus lijn bepalend is voor het vaak weinig of helemaal niet meer rijden van de bus. Deze rege ling is voor het stedelijke ge bied op Walcheren voor twee jaar uitgesteld. Daarna zal worden bekeken of er mee doorgegaan kan worden. Het nieuwe vervoersysteem is tot stand gekomen na een onderzoek door de N.V. Streekvervoer Zuid-West-Ne- derland in samenwerking met de rijksverkeersinspectie. In het nieuwe systeem zijn alle wijken van Middelburg en Vlissingen met het eigen cen trum verbonden, maar ook met het centrum van de andere stad. Van het centrum van Vlissingen zullen drie lijnen de verbinding gaan onderhouden met het centrum van Middel burg. Vanuit Vlissingen krij gen nagenoeg alle bewoners een rechtstreekse verbinding met het station en de veer dienst. Ook de wijken van Middelburg zullen zoveel mo gelijk met elkaar worden ver bonden en met die in Vlissin gen. Oost-Souburg krijgt een rechtstreekse verbinding met Vlissingen. Om de bussen ook op de tij den van de dienstregeling te laten rijden, is het noodzake lijk dat de verschillende brug gen over het Kanaal door Wal cheren ongehinderd gepas seerd kunnen worden. Men probeert daarom met Rijks- VLISSINGEN - Zaterdag 1 september zal Youth for Christ Vlissingen officieel de nieuwe koffiebar betrekken. Deze koffiebar is gevestigd in het oude belastingkantoor aan de Zeilmarkt 8. Voorheen huisde Youth for Christ in een pand aan de Spuistraat. Toen dit te klein werd, bood de gemeente Vlissingen het nieuwe pand aan. De eerste en derde zater dagavond van de maand is de koffiebar geopend voor jonge mensen, die daar live-muziek kunnen horen, de sfeer kunnen proeven, een kop koffie drin ken en nieuwe mensen ont moeten. Youth for Christ is een interkerkelijke internationale jeugdevangelisatiebeweging. MIDDELBURG - Het Eco nomisch Instituut voor het Midden- en kleinbedrijf is eni ge tijd geleden begonnen met een enquête onder de onder nemers. Deze enquête, die wordt gehouden in het kader van het in de gemeente aan de gang zijnde distributie-pla nologisch onderzoek, verloopt bevredigend. Maar dan vijftig procent van de ondernemers verleende al medewerking aan de enquête. Na een tijdelijke onderbreking is er deze week weer gestart met het onder zoek, en het zal naar alle waarschijnlijkheid in septem ber worden afgerond. waterstaat tot overeenstem ming te komen over het invoe ren van bloktijden op de Sloe- brug in Vlissingen en de sta- tionsbrug in Middelburg. Dit betekent dat de bruggen voor de scheepvaart gesloten blij ven op de tijden dat bussen de brug moeten passeren. De ver bindingen met het Sloegebied worden aangepast aan de aan- vangs- en sluitingstijden van de bedrijven. De loopafstand tot de bus haltes wordt ten hoogste vier honderd meter. Dit gaat echter niet op voor de Vlissingse De kenstraat. Op verzoek van de Z.W.N. heeft de gemeente Vlissingen naggegaan of de Zuidbeekse- weg tussen de Bossenburgh- weg en de Gerbrandystraat als busroute kan worden gebruikt. Dit betekent echter dat deze weg aan het zware verkeer moet worden aangepast. B. en W. stellen de raad voor 181.408 gulden voor dit doel uit te trekken. De gemeenteraad mag vrijdag ook beslissen over het verzoek van B. en W. om met het nieuwe buslijnstelsel akkoord te gaan. met specialist v.d fabriek NHmwOSE BOND VAN QUOffiARBI op maandag en dinsdag in Middelburg 's woensdags in Serooskerke Aparte clubs voor: Inlichtingen en aanmelden dinsdag van 19.00-21.00 uur Concert- en Gehoorzaal, Singelstraat 13 te Middelburg, tel.: 01180-12700 Of dagelijks van 14.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur Jac. Valckeplein 4 te Goes, tel.: 01100-20176 GOES MIDDELBURG ZIERIKZEE WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND m de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel. 01184-19910 VLISSINGEN - De open bare kleuterschool „De Kleu- terhoek" aan de Schuitvaart- straat 14 in Vlissingen kan blijven bestaan. De kleuter leidster P. Minderhoud, die al in april dit jaar ontslag aange zegd had gekregen, kan dan ook als hoofdleidster in functie blijven. Opheffing van de kleuter school dreigde, omdat het door de minister van Onderwijs ver eiste aantal van twintig kleu ters niet gehaald werd. Later maakte de minister van On derwijs bekend het minimum aantal kleuters te verlagen tot twaalf, als deze kleuterscholen een rol speelden in het toe komstige samengaan van kleuter- en lager onderwijs. Omdat dit bij De Kleuterhoek het geval is, heeft de gemeente Vlissingen de minister toe stemming gevraagd de school als zelfstandige school te laten voortbestaan. De toestemming van de minister is inmiddels binnen. Ook de openbare kleuter school „Het Mezennest" in de Vlissingse binnenstad, die met dezelfde problemen te kampen MIDDELBURG/VLISSINGEN - Pa en ma kunnen voorlopig weer rustig ademhalen: het vrije leventje van de kinderen is voorbij. De deuren van de Zeeuwse scholen zijn afgelopen maandag weer opengegaan. De een zal het leuk vinden, de ander niet, maar de regelmaat van de klok en de plicht maakt nu weer een groot deel van hun leven uit. Op bovenstaande foto wachten kinderen van de Ichtusschool in Vlissingen de eerste bel van dit schooljaar af. VLISSINGEN B en W van Vlissingen voelen zich gedwongen een nieuw Bestemmingsplan Boulevard te maken nu Gedepu teerde Staten geen goedkeuring hebben gegeven voor gedeelten van dit plan. In beroep gaan bij de Kroon betekent namelijk een uitstel van de realisering van het bestemmingsplan van tweeë neenhalf tot drie jaar. Te lang naar de mening van het college dat zo snel mogelijk een rechtsgeldig plan voor dit gebied wil hebben. G.S. zijn tegemoetgekomen aan de wens van Rijkswater staat de gronden die tot het dijklichaam van de boulevard behoren de bestemming „wa terstaatswerken" te geven. De gemeente Vlissingen had daar in het bestemmingsplan geen rekening mee gehouden. Deze beslissing van G.S. heeft ver strekkende gevolgen voor de gemeente Vlissingen. De ge meente kan nu niet meer, zoals de bedoeling was, de nodige bouwvergunningen afgeven voor een nieuwe boulevardbe bouwing. De snelst mogelijke VLISSINGEN - De werk groep Belangenbehartiging van het Project „Mensen zonder werk" in Vlissingen wil mensen helpen met problemen die verband hou den met uitkeringen. De werkgroep bestaat uit men sen zonder werk die zich ge specialiseerd hebben op Vragen over uitkeringen" Als je geen werk hebt of van school komt, loop je ineens tegen allerlei wetten W.W. W. W. V., R. W. W.), regelingen, instanties en misschien ook tegen onbegrip en vooroor delen op, aldus de werk- oep. Voor deze problemen an men nu bij de groep te recht. Er wordt dan gezocht naar de juiste oplossing. Het adres is: Verkuyl, Quakke- laarstraat 13, Vlissingen, tel 01184-17819. oplossing is een nieuw be stemmingsplan voor dit gebied waarbij rekening gehouden wordt met de bestemming „waterstaatswerken". De ge meenteraad behandelt dit punt in de raadsvergadering van aanstaande vrijdag. De raad moet dan ook be slissen over andere onderdelen van het plan waaraan G.S. hun goedkeuring onthouden. Zo vinden G.S. het beroep van het Strandhotel over de hoogte van de maximale bebouwing terecht. De gemeente Vlissin- Ti-30 nu39,- Ti-25 nu75,- Bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 gen stond in het bestemmings plan een maximale hoogte van achttien meter toe. G.S. vinden vijfentwintig meter aanvaard baar. Het college van B. en W. stellen de raad voor tegen deze beslissingen van G.S. niet in beroep te gaan. MIDDELBURG - „Kom uit je huis" start op woensdag 5 september het nieuwe seizoen met een koffiecontactmor- gen in het wijkgebouw Zuiderbaken in Middelburg Zuid. Kom uit je huis is een open beweging voor vrouwen met name afkomstig uit Dauwen- daele en de Magistraatwijk (anderen zijn ook welkom). De bedoeling is vrouwen met el kaar in kontakt te brengen om gezamenlijk activiteiten te ontplooien. Op deze eerste koffiekontaktmorgen van het nieuwe seizoen zullen de wensen en ideeën naar voren worden gebracht, waarna ge probeerd zal worden om deze in daden om te zetten. Hoe en wanneer deze activiteiten gaan draaien hangt af van de deel neemsters; zij bepalen dit zelf in onderling overleg. Er zijn veel activiteiten mogelijk. In voorgaande seizoenen draaiden er onder andere een hobby/creativiteitsgroep, con- versatiegroepen Engels en Frans, een praatgroep, een groep planten- en bloemenver- zorging, enzovoorts. Verder was er elke eerste woensdag van de maand een koffiecon- tact-morgen. Ook het komende seizoen zal er maandelijks weer een koffiecontactmorgen zijn waarbij regelmatig aan dacht zal worden besteed aan een bepaald thema, zoals vor- mings- en onderwijsmogelijk heden voor vrouwen. De koffiecontactmorgen op 5 september begint om halftien en kinderoppas is aanwezig. Voor nadere informatie kan men eventueel terecht bij Kultureel Werk „De Hayman", Rentmeester laan 245, tel. 29004. had als de Kleuterhoek, mag blijven voortbestaan. De hoofdleidster van deze school heeft na de ontslagaanzegging werk op een andere school ge vonden. Voor Het Mezennest zoekt de gemeente nu een nieuwe .hoofdleidster. ZEELAND - Zaterdag 1 september wordt voor de vierde maal de Provinciale Fietsdag Zeeland gehou den. Wederom staat het fietsen in gezinsverband voorop: de afstanden zijn kort gehouden, namelijk maximaal vijfendertig ki lometer. De deelnemers aan de derde Provinciale Fiets dag ontvangen na afloop van de tocht een medaille. De kosten voor deelneming bedragen dit jaar tussen de 2,— en 2,50 per per soon. De organisatie is dit jaar geheel in handen van de N.R.T.U. regio Zuid- West. De startplaatsen zijn: Veere, V. Borselelaan 32, tussen negen en twaalf uur, Vrouwenpolder, Zoekweg 4a, tussen negen en twaalf uur en Serooskerke, Noordhoutstraat 33 ook tussen negen en twaalf uur. ka VROUWENPOLDER - De top van de Veerse dam bij Vrouwenpolder blijft een uitstekende startplaats te zijn voor de al iets gevorderde zeilvlieger. Bij een, deze zomer vaak voorkomende, noord-westenwind zweven de zeilvliegers naar beneden en landen op het vrij smalle strand voor de dam, iets wat gemakkelijker lijkt dan het is. Geoefende zeilvliegers, vaak lid van de Nederlandse Hanggliding Club, zijn regelmatig te zien boven de hoge duinen zij Zoutelande. De steile duinen maken het hier, als enige plaats in Nederland, mogelijk soms uren op de stijgende winden te blijven Foto: Cor Schuilwerve zweven. GOES - De werkgroep Goes van Amnesty International doet op I september a.s. mee aan de Argentinië-actie, die tot 15 september loopt. Deze grote actie is er speciaal op gericht die mensen te steunen die da gelijks in dat land verdwijnen: Volwassenen en zelfs kinde ren. GRIJPSKERKE - Als de gemeenteraad van Mariekerke er mee instemt zal de oude school in Grijpskerke ver bouwd worden. Door inge bruikname van de nieuwe school in Grijpskerke komt in de loop van dit najaar de oude school aan de Schuitvlotstraat ter beschikking van de ge meente. Gemeentewerken Walche ren/Noord-Beveland hebben als advies gegeven dit gebouw te slopen, maar de burge meester en wethouders hebben besloten dit advies niet over te nemen, omdat zij van mening zijn dat er in dit gebouw een aantal voorzieningen kunnen worden getroffen die elders, b.v. door nieuwbouw, onmo gelijk zijn. Zij hebben voor dit gebouw al de nodige geïnte resseerden: brandweerkazer ne, peuterspeelzaal, bejaar- densoos, opslag gemeentema teriaal, opslag materiaal Oranjevereniging, jeugdclubs, bijbelclub, zondagschool, re petitieruimte, Interkerkelijk Jongerenkoor. De kosten die voor deze verbouwing nodig zijn, worden geraamd op 280.000,-. De gemeenteraad zal dinsdag 4 september over het toekomstig lot van de oude school praten. VLISSINGEN - De Vlis singse sportvereniging Zee land Sport, organiseert op za terdag en zondag 1 en 2 sep tember de Meerkampkam pioenschappen voor heren, dames en junioren. Tevens zal het kampioenschap van de provincie Zeeland hierin wor den verwerkt. De meerkampen houden voor de heren de volgende nummers in: op zaterdag 100 meter hardlopen, verspringen, kogelstoten, hoogspringen en 400 meter hardlopen. Op zon dag: 110 meter horden, dis cuswerpen, polstokhoogsprin- gen, speerwerpen en 1500 me ter harrdlopen. De dames ver werken op zondag de volgende nummers: 100 meter horden lopen, kogelstoten, hoogsprin gen, verspringen en 800 meter hardlopen. De wedstrijden worden gehouden op de Vlis singse sintelbaan en beginnen op zaterdag om 13.00 uur en op zondag om 12.00 uur. Tijdens deze kampioenschappen wordt op zaterdag als bij nummer een 10 km gehouden; start om twee uur. Zondag is het bijnummer 800 meter. De wedstrijden zijn voor bezoe kers vrij toegankelijk. begint met ringen kopen bij JUWELIER Het is 'moeilijk ie beslissing te nemen uit bijna 100 model len.fnaar gezellig

Scheldebode | 1979 | | pagina 1