IN GEMEENTE DOMBURG VHssings popconcert met Chips, Monroe en Neighbour Vlissingers vragen om groen- en speelvoorzieningen Werken pij Ier dam voor publiek toegankelijk Een zaterdag met de trein op stap voor slechts 17.- Zaterdag begint kermis in Vlissingen Th. Verstraete Welke pop- of rockgroep wil meedoen aan openlucht festival 1/ rem men Rondweg VERLOVEN IN SFEER VAN DE REE PERSOONLIJKE LENING FINANCIERING WONING KREDIET LEVENS- VERZEKERING SCHADE VERZEKERING HYPOTHEEK RVS ADVISEUR Beiaard van Vlissingse stadhuis open voor publiek WOENSDAG 11 JULI 1979 TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - 29e JAARGANG WEEKBLAD VOOR WALCHEREN: EDITIE MIDDELBURG EDITIE VLISSINGEN TELEFOON (011 84) 19910 KANTOOR: TORENSTRAAT 5. VLISSINGEN POSTADRES: POSTBUS 350. 4380 AJ VLISSINGEN Verkeer en tweede woning I bedreigen leefbaarheid DOMBURG - In de afgelopen vijftien jaar zijn het ge meentebestuur van Domburg twee dingen duidelijk ge worden, namelijk dat de ontwikkelingen in de kom van Domburg te wensen overlaten en dat dit het best in de hand gehouden kan worden door een bestemmingsplan voor die kom op te stellen. Een aantal zaken, zoals het tweede-woningbezit en het verkeer, bedreigen de leef baarheid van Domburg en het gemeentebestuur heeft met adviseurs nu plannen tot verbetering gemaakt. De bevol king van Domburg mag echter zijn zegje over de plannen doen. Donderdag 26 juli om acht uur begint een hoorzit ting over deze plannen in het Schuttershof in Domburg. Uit de verschillende onder zoeken is gebleken dat het tweede-woningbezit in het dorpsgebied tussen Singel en kust zo sterk aanwezig is dat gevreesd moet worden voor de leefbaarheid, vooral buiten het vakantieseizoen. Het sterk toegenomen verkeer is zowel hinderlijk voor Domburgers als voor recreanten. Zo zien terrasbezoekers aan de Oost straat, Markt en Stationsstraat in het hoogseizoen een voort durende stroom auto's langs hun tafeltjes trekken. B. en W. van Domburg heb ben zich nu ten doel gesteld de vcrblijfsreereatie binnen het komgebiod af te remmen en .meer aandacht te schenken aan de kwaliteit van de re- creatie-omgeving. Deze doel stelling staat overigens ook al in de gemeentelijke nota „Domburg anno". In de prak tijk betekent dat dat B. en W. milieu-hinderlijke bedrijven uit de kom naar een bedrijfs terrein willen gaan verplaat sen. Bovendien willen B. en W. het parkeren in de kom gaan beperken en een parkeerter rein aanleggen buiten de kom bij het Hof van Domburg. Ver der moeten meer groen, een verkeersvrije route van de kom naar het strand en slecht- weer-accommodaties het voor de recreant prettiger maken. Om weer meer vaste bewoners naar de kom te trekken wil het Domburgse college het twee de-woningbezit terugdringen en slechte woningen verbete ren. Ook nieuwbouw in het dorpsgebied behoort tot de mogelijkheden. Het wonen in Domburg zou volgens het col lege prettiger gemaakt kunnen worden door het aanleggen van woonerven, door beplan tingen en door het verkeer voor een deel uit de stad te weren. De Vlissingse kermis zal dit jaar worden gehouden van zaterdag 14 tot en met zaterdag 21 juli. Evenals vorige jaren is de kermis weer verspreid over het Bellamypark, de Nieuwe Dijk en de Zeilmarkt. Voor de kermisliefheb bers volgt hier een op somming van de kramen en attracties: Sprinter, Astro-Liner, Super-Bug gy, Kop van Jut, Autos cooter, Hollycranes, Stoplichtspel, Schiettent, Bingospel, Rotariospel, Bussènsport, Lijntrek- spel, Grand Carrousel, Schuifspel, Apollospel, Black-Jackspel, Saturn, Turbo-star, Lunapark en natuurlijk verschillende kramen met zuurstokken, oliebollen en de traditio nele paling- en zuur kraam. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u.b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tol ni1«4-1QQ10 Het verkeer is een hoofdstuk apart. Vooral op dat gebied zijn er ambitieuze plannen. Echte verkeersoverlast is er ei genlijk alleen maar in de zo mer. Tellingen in de kom van Domburg tonen dat overdui delijk aan. In een december- nacht telde men op het open baar parkeerterrein 59 auto's, in juli was dat 307. Op een werkdag in juli met uitstekend strandweer stonden er 907 auto's op het terrein. In 1976 stroomden op een zomerdag 7.000 auto's door de Oost straat. Op zaterdagen en zon dagen is dat getal nog groter. Het college wil de problemen oplossen door de aanleg van een rondweg. Deze weg zou vanaf de Domburgseweg langs het plan Roosjesweg en via de Het langzaam verkeer houdt een gewone werkdag passeren Babelweg naar de provinciale weg richting Kapelle moeten gaan lopen. Er wordt aan ge dacht het parkeren in het kom- gebied alleen toe te staan aan bewoners en gasten. Toeristen kunnen hun auto dan kwijt op een van de parkeerterreinen aan de rand van Domburg. Een op de voorruit geplakt vignet zou bewoners recht geven op onbeperkt parkeren in de kom. In het seizoen wil het college de Ooststraat, Markt en het gebied rondom de kerk tot voetgangersgebied verklaren. ,,Als het goed bevalt is het ook mogelijk dit tijdens het gehele jaar in te voeren. In het laatste geval kan de inrichting van het gebied beter worden a fgestemd op en ingericht als autovrij ge bied", aldus B. en W. Degenen die in het concept-verkeerscir culatieplan van Domburg geïnteresseerd zijn, kunnen het op het gemeentehuis van Domburg bekijken. het snelverkeer tegen in de drukste straat van Domburg. Op hier 7.000 auto's. VLISSINGEN - Aanstaande vrijdagavond om acht uur be gint in de Souburgse sporthal aan het Koopmansvoetpad een popconcert met medewerking van drie groepen uit de ge meente Vlissingen: Neighbour, Chips en Monroe. De werk groep V.S.C.-Jongeren orga niseert dit concert samen met het Vüssings Actie Fonds in het kader van de vorige week begonnen Zeeuwse Dagen. Neighbour is een inmiddels twee jaar bestaande Vlissingse formatie die grotendeels eigen werk op het repertoire heeft. De groep heeft invloeden on dergaan van rock, funk, reggae en new wave. Neighbour was al zes maal op de radio te horen en trad eenmaal op voor de te levisie. De bezetting is als volgt: Chris Sibbald - gitaar en zang, Guus Sibbald - basgi taar, André Moehijam - gitaar en zang, Jan Mensch - piano, Janne Buurman - drums en zang. Chips draait nog niet zo lang in het Vlissingse popwe reldje mee, maar heeft wel en kele ervaren musici in zijn ge lederen. De groep maakt mu ziek met een hoog tempo en heeft zowel eigen werk als be kende nummers op het reper- mmm De Vlissingse groep Neighbour tijdens een optreden op het Strandpopfestival in 1978. VLISSINGEN - De werkgroep Spuistraat heeft met bewoners van de Koestraat, Gasthuisstraat en Samaritaanstraat een bij eenkomst gehouden over de herinrichting van dit gebied. De veertig aanwezige buurtbewoners bleken andere ideeën te heb ben over herinrichting van hun gebied dan het Vlissingse ge meentebestuur. Zo zijn de buurtbewoners eensgezind van mening dat bij de herinrichting de nadruk moet liggen op groen- en speelvoorzieningen. Volgens hen is er geen twijfel over de behoefte aan dergelijke voor zieningen: veel kinderen ma ken gebruik van de speelgele- genheid bij het Mezennest. Uitbreiding van de speelgele- genheid en speeltoestellen zijn belangrijke wensen. De buurtbewoners zijn tegen de bouw van parkeerboxen. Zij vinden de bestaande openbare parkeermogelijkheden vol doende. Wel zouden de buurt bewoners de bestaande par keerplaatsen door middel van groen aan het oog willen ont trekken Het oplossen van par keerproblemen aan de Boule vard in hun woongebied vin den de meesten onredelijk. De drie straten zouden alleen een functie mogen hebben voor het woonverkeer. Dat verkeer zou dan bovendien met borden moeten worden gedwongen langzaam te rijden. Tenslotte maken de bewoners duidelijk geen heil te zien in afbraak van panden in hun gebied. Een openbaar gebouw zou geschikt gemaakt kunnen worden voor buurtactiviteiten. De Werkgroep Spuistraat heeft de wensen van de bewo ners aan de gemeente Vlissin gen kenbaar gemaakt. De loop van de bevolking in de provincie Zeeland over 1978 vertoont een stijgende lijn. Dit toont een staatje, dat is samen gesteld door het Centraal Bu reau voor de Statistiek en dat is gepubliceerd in het Provin ciaal Blad van Zeeland. Op 31 december 1978 telde de provincie Zeeland 344.388 inwoners. Aan het einde van 1977 waren dat er 430.071. Op beide data werden meer vrou wen dan mannen geteld. De stijging van dit bevol kingscijfer komt voort uit het feit dat er 1197 mensen meer geboren zijn dan overleden en uit het feit dat er 3120 perso nen meer in Zeeland gevestigd zijn dan vertrokken. Vandaar dus de stijging van het aantal Zeeuwen met 4317. [DE SCH^DEBODEj VLISSINGEN/GOES Tijdens de vakantiemaanden hebben we in het verleden met veel succes een spoorwe gen-dagkaartenactie gehou den. In samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen kunnen we deze actie pro longeren, zodat m extra voor delig een dagje uit kunt. U- kunt kiezen uit de volgende zaterdagen: 7, 14 21 en 28 juli en 4 en 11 augustus. De prijs van zo'n dagkaart bedraagt slechts zeventien gulden, terwijl kinderen van 4 tot en met 9 jaar voor de helft mee mogen. Op zo'n dagkaart mag men onbeperkt reizen gedurende zo'n zaterdag (in de tweede klasse). We houden deze actie, om dat het voor velen een probleem is om iets te beden ken voor de vakantieweek ends en omdat de wegen in deze periode steeds overvol zijn. Bovendien wil niet ie dereen naar de plat getreden paden van de Moezel, de Eifel en de Ardennen, maar bij voorbeeld de oude stadjes in Noord-Holland, het land van Bartje, Montferland, het rijk van Nijmegen of het weidse Friese land ontdekken.. Of gewoon gezellig gaan winkelen in een van onze grote steden. Op alle stations zijn bovendien NS-ideetjes voor dagtrips verkrijgbaar. Bovendien kunt u op het station van aankomst even tueel een attractiekaartje kopen, zodat u op efficiënte wijze, in uw eigen tempo, de bezienswaardigheden kunt bewonderen. Een idee bijvoorbeeld is een bezoek aan Tilburg met haar fraaie winkelstraten. Bovendien liggen in de om geving o.a. Beekse Bergen, Hilvarenbeek; Autotron Drunen en De Efteling, Kaatsheuvel. Deze omge vingsmogelijkheden kunt u vanuit Tilburg met de BBA- bus gaan opzoeken, maar u kunt bij wijze van spreken voor hetzelfde geld naar de Groningse Martinitoren. De dagkaartenactie is een stunt van De Scheldebode, Het Nieuwsblad van de Be- velanden en de Nederlandse Spoorwegen. De kaarten voor deze actie, in het kader waarvan u dus reeds a.s. za terdag op pad kunt, zijn ver krijgbaar op onze kantoren in Goes (Klokstraat 1) en Vlissingen (Torenstraat 5). Wij wensen u een of meer ge zellige zaterdagen toe. toire staan. De groep maakt muziek met een hoog tempo en heeft zowel eigen werk als be kende nummers op het reper toire staan. De bezetting is als volgt: Rinus Honing-sologi- taar en zang, rené de Munck- piano en zang, Joop Leeuwis - basgitaar en Hans Walrave - drums en zang. Rinus Honing speelde onder meer in Shoc king Blue, Incrowd en The Haigs. Monroe, een Souburgse groep, deed vorig jaar voor 't eerst van zich horen tijdens een talentenjacht in Middelburg. Monroe kwam daar als eerste uit de bus. Kaarten zijn a vier gulden vanaf zeven uur aan de zaal verkrijgbaar. BURGSLUIS - Met ingang van zaterdag 14 juli krijgt iedereen de kans een kijkje te gaan nemen op het werkei- land Neeltje Jans in de Oosterscheldemonding. Op deze grootste bouwplaats van Nederland worden de pijlers voor de stormvloedkering veryaardigd. Vanaf zaterdag zullen dagelijks bussen rijden van het eilan Schouwen naar het werkeiland. Enkele maanden geleden is rijkswaterstaat in de 1200 meter lange en 800 brede bouwput achter het werkei land begonnen met de bouw van de pijlers. Deze worden in de monding van de Ooster- schelde geplaatst als onderdeel van de stormvloedkering. In de bouwput zullen de komende jaren zo'n zesenzestig pijlers van zo'n veertig meter hoogte worden gebouwd. Dagelijks tussen tien en vijf uur vertrekt ieder half uur een bus van de damaanzet bij Burgsluis op Schouwen over de drie kilometer lange hulp burg naar het werkeiland. De hulpbrug is vorig jaar ge bouwd ten behoeven van het vervoer van materiaal en per- begint met ringen kopen bi| JUWELIER Het is moeilik ie beslissing te nemen uit bi|na 100 model len. maar gezellig Tel. 01184-62979 Burg. Stemerdingln. 34 O. Souburg DOMBURG-Vrijdag 13 juli viert de Openbare Lagere School in Domburg de laatste schooldag. Bijna de gehele morgen wordt gevuld met allerlei spel activiteiten, waaraan alle leerlingen in gecombineerde groepen zullen deelnemen. In de pauze krijgen de kinderen een traktatie uitgedeeld. De leerlingen van de eerste tot en met de vijfde klas zullen voor de leerlingen van de zesde klas omstreeks halftwaalf een af scheidslied zingen. Hierna zal het hoofd van de school hen nog een klein aandenken schenken, waarna een gezellig etentje voor de scheidende Wrlineen volgt. VLISSINGEN - Woensdag 11 juli. vandaag dus, bestaat de mogelijkheid de beiaard van de Vlissingse Stadhuistoren te bezichtigen. Dit is mogelijk nadat Kees van Eersel, stads- beiaardier van Zierikzee, zijn wekelijks concert ten gehore heeft gebracht. Het maximum is vijf perso nen per keer. Belangstellenden kunnen zich melden bij de Stichting Culturele Gemeen schap Vlissingen, Badhuisstr. 104, Vlissingen, tel. 01184 - 14928 of 16672. Kinderen tot vijftien jaar worden zonder begeleiding niet toegelaten. Het is de bedoeling van de werkgroep Beiaardconcerten van de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen de belangstelling voor de beiaard te stimuleren op deze manier. Het bezichtigen is mogelijk vanaf halfzes 's avonds. soneel naar de bouwplaats in de Oosterscheldemonding. Op het werkeiland staat een eenvoudig informatiecentrum waar met behulp van film- en fotomateriaal een beeld wordt gegeven van de werken aan de pijlerdam. Het bezoek aan het werkei land, inclusief gebruikmaking van het informatiecentrum, duurt een tot anderhalf uur en kost vier gulden. Kinderen van vier tot en met negen jaar en 65-plussers betalen twee gtd- den vijftig. Bij het vertrekpunt van de bus is een parkeerter rein voor de bezoekers. Be langstellenden kunnen het vertrekpunt bereiken door komend vanaf Zierikzee de provinciale weg richting Haamstede te volgen en de af slag Westerschouwen te ne men. Vervolgens volgt men de borden „Damaanzet". MIDDELBURG - Enkele le den van de rockformatie Out cast zijn druk doende met het organiseren van een open luchtfestival. Hiervoor zoeken zij nog Zeeuwse groepen en enkele standhouders. Geïnte resseerden kunnen informatie (en een bandje) sturen naar Harold Overwijk, Volkerakstr. 89 in Middelburg. Als alles goed verloopt zal het festival zaterdag 18 augustus plaats hebben op Het Meiveld in Middelburg-Zuid.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1