In toekomst mogelijk andere opzet Veel evenementen op vijfde braderie Middelburg Negen groepen maken gezamenlijk muzikale show in Vlissingen Kern Souburg staat meer aktie te wachten „Blijf van m'n lijf" heeft hulp nodig Werkgroep wil snel uitbreiding van speel- gelegenheid Mezennest Verkeers- belangengroep wil in 0 RUITER Coordinatie-orgaan wil scherper optreden tegen illegaal kamperen in kustgemeenten ff/ -q<C5 UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. Folders t.b.v. weigeraars milieuheffing Vlissingse Watergang V rouwenkafee Trui gaat echt vrouwencafé houden TEXAS INSTRUMENTS REKENMACHINES Aldegonde weer open Jazz in Flying Dutchman verkeersfommissie De Zwaan zet zaken op een rij Superstrandloop start bij Westduin r EBOD 201 MIDDELBURG - Van don derdag 21 tot en met zaterdag 23 juni wordt in Middelburg de, braderie gehouden. Het is dit jaar voor de vijfde opeenvol gende keer en om dit eerste lustrum te vieren heeft men kosten noch moeite gespaard om er weer een groots evene ment van te maken. Drie dagen lang zullen er weer tweehonderd stands in de Middelburgse binnenstad op gesteld staan. Met dit aantal deelnemers is de Middelburgse braderie de grootste in Zee land. Naast zo'n honderdzestig stands van de winkeliers, zijn er nog veertig vertegenwoor digers van sociale en culturele instellingen. Zo nemen o.a. het Rode Kruis, ziekenomroep Rawa, de gemeentepolitie Middelburg en Amnesty Inter national deel aan deze vijfde braderie. Dit jaar zijn er ook veel aanvragen gekomen van buiten Middelburg. De liefheb bers van oude ambachten kun nen onder meer gaan kijken naar spinnen, weven, kaarsen maken en potten bakken. De braderie zal geopend worden door burgemeester Wolters, samen met de burge meesters van de zustersteden van Middelburg, Vilvoorde en Folkstone, die ook met een stand vertegenwoordigd zijn. Voor het muzikale gedeelte zorgen verschillende loopor kesten, o.a. De Juunzaaiers uit Vlissingen, de Boerenkapel uit Serooskerke en de Dubbelklut- sers uit Etten-Leur. Op de Markt komt een grote muziektent te staan en daar zal worden opgetreden door de Big Band Juliana Middelburg en de formatie Brass-O-Matic. Zaterdagmiddag zal men hier een twee en een halfuur durend optreden kunnen zien van de steelband The Invaders met een limboshow en Caraïbi- sche muziek. „Voor de markt hebben we dit jaar een iets an dere opzet gekozen dan de vo rige jaren", vertelt P. de Witte, de voorzitter van de braderie- commissie. „Andere jaren was deze ge heel gevuld met een autoshow, maar deze keer staat de markt in het teken van de recreatie; naast de auto's zal er dus ook plaats zijn voor caravans, bo ten, surfplanken, tenten e.d. Om ook de koppen van de bra derie in de belangstelling te laten delen, hebben we een deel van de programmapunten juist daar laten plaatsvinden, zoals het wagenspel van de groep Parlando en het optreden van het Middelburgse stadspop- pentheater Parcival voor de kleintjes. Over het hele brade rieterrein zijn luidsprekers aangebracht en de organisatie van de daardoor te beluisteren muziek en mededelingen is in handen van de ziekenomroep Radio Walcheren". Of men in Middelburg door zal gaan met een jaarlijkse braderie, daarvoor heeft de braderiecommissie zijn twij fels, zoals blijkt uit de woorden van de heer Scherphuis: On danks het feit, dat de belang stelling van de deelnemers ie der jaar stijgt, willen we in de volgende jaren toch zoeken naar een geheel andere opzet voor de braderie, want er wordt tegenwoordig in bijna iedere plaats een braderie ge houden en het blijft dan de vraag, of dit op de duur de be langstelling van het publiek kan blijven boeien. Daarom willen wij in Middelburg toch weer met wat anders voor de dag komen. Overigens moet ik wel zeggen, dat de Middel burgse braderie zich van de andere onderscheidt door een zeer speciale sfeer. Dit is mis schien ook wel te danken aan de enorm goede samenwerking die we hebben met het ge meentebestuur en de brand weer en de politie, die ons op alle mogelijke manieren ter zijde staan". WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND m de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel. 01184-19910 VLISSINGEN - De Werkgroep Vlissingse Watergang heeft een fol dertje gemaakt met uitleg en raadgevingen voor de mensen die vanwege de stankhinder uit de Vlis singse Watergang gewei gerd hebben de milieuver ontreinigingsheffing te betalen. Er is namelijk een nieuwe aanslag binnen gekomen en veel mensen weten daar geen raad mee. De werkgroep heeft de folder voor iedereen klaarliggen op welzijns- centrum Bachten Komme aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen. MIDDELBURG - Het Mid delburgse Vrouwenkafee „Trui" gaat voortaan elke zon dag van de maand echt vrou wencafé houden. Zondag 24 juni stelt café Harlekijn in de St. Janstraat voor het eerst zijn deuren open voor vrouwen. Het café is op deze avonden alleen voor vrouwen toegan kelijk. De aanvang is steeds acht uur. De themabijeen komsten blijven doorgaan op het vaste adres van „Trui", Latiinse Schoolstraat 10. rzjSS&'vtifm iniMiiimmn - Zo ging het vorig jao.r met de Muzikale Show (foto Frank Viergever). VLISSINGEN - Aanstaande vrijdag vindt op het Vlissingse Stadhuisplein weer de haast traditioneel geworden jaar lijkse Muzikale Show plaats. Deze show trekt al sinds '74 een groot aantal Vlissingers naar het Stadhuisplein om daar de muziekkorpsen en majorettes aan het werk te zien. Dit jaar doen negen groe pen mee. Dat zijn de Konink lijke Harmonie „Ons Genoe gen", Brassband „Onda", Brass- en drumband „Caeci- lia", Drumband V.T.V met majoretten, Jachthoorn- en Trompetterkorps „Oranje Na ssau", met majorettes, majo- rettenpeleton „The Young Stars", Showgroep Vlissingen, Groot Vlissings Majoretten Peleton en Majorettenpeleton „Schoonenburg"De nadruk ligt dit jaar op het gezamelijk musiceren, al zullen er ook in dividuele optredens plaats vinden. De organisatie van het ge beuren is in handen van de stichting „Vlissings Actie Fonds" en de Adviesraad van de Stichting Culturele Ge meenschap Vlissingen. Zij hebben er ook voor gezorgd dat er voor bejaarden en minder valide belangstellenden stoe len klaar staan. De Muzikale Show begint om acht uur. VLISSINGEN - De stichting „Blijf van m'n Lijf Zeeland" die zich bezighoudt met de opvang van mishandelde vrouwen en hun kinderen, kan nog enkele vrijwillige medewerksters gebruiken. Speciaal op het gebied van het kinderwerk in het opvanghuis van de stichting. In de definitieve behuizing die in augustus zal worden be trokken neemt het kinderwerk een aanzienlijk grotere plaats in dan tot dusver. Er is daarin een ruimte gereserveerd, uit sluitend voor activiteiten met kinderen. Ook nu al wordt er buiten schooltijd het een en ander georganiseerd voor de kinderen van „Blijf van m'n lijf", maar noodgedwongen alleen buitenshuis. De stich ting is een v jwilligersorga- nisatie en van alle medewer kers wordt verwacht dat zij de doelstellingen van de stichting zullen onderschrijven, name lijk het bieden van rust, veilig heid en de nodige steun aan mishandelde vrouw en. Maar ook voor het overige werk van de stichting zijn er nog mede werkers nodig. Het kinder werk is trouwens niet los van het andere werk te zien en kan daarmee gecombineerd wor den. Wie belangstelling heeft, kan schriftelijk reageren. Het adres is Postbus 231, Middelburg. VLISSINGEN - De werkgroep Spuistraat van het Wijkcomité Binnenstad vindt dat het zo langzamerhand wel erg lang gaat duren voordat de speelgelegenheid bij de kleuterschool Het Me zennest wordt uitgebreid. De werkgroep heeft daarom een brief naar de Vlissingse gemeenteraad gestuurd met het dringende verzoek er voor te zorgen dat dit op korte termijn alsnog zal gebeuren. Al verschillende malen heeft de oudercommissie van de kleuterschool van verwerke lijken van de uitbreiding van de speelgelegenheid ter sprake gebracht. De gemeente heeft steeds gezegd dat de noodza kelijke werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in samen hang met de verbetering van de panden Molenstraat 17, 19 en 21. De werkgroep begrijpt verre van optimaal. „Er is weinig gras zodat de kinderen nau welijks gebruik kunnen maken van speelwerktuigen en der gelijke, omdat dit met tegels op de grond nogal gevaarlijk is". De werkgroep besluit de brief met: „Het zou prettig zijn het nieuwe schooljaar met een vergrote speelplaats te mogen beginnen". Voor naar: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN - De bejaar- densoos van wijkcentrum Al- legonde is weer open. Op dins dag 26 juni gaat men weer van start van twee uur tot vijf uur met mogelijkheden om te handwerken, kaarten en an dere gezelschapsspelen. VLISSINGEN - In de nieu we pub de Flying Dutchman aan het Bcllamypark in Vlis singen is elke week jazzmuziek te beluisteren. Soms draait men er platen van de groten op dit gebied en soms zijn er ook jazz-bandjes zoals op vrijdag avond 22 juni, wanneer de Jo seph Lamband zal spelen in de bovenzaal van de pub. Een week later speelt het huisorkest van het literaire café uit Amsterdam in de pub. Hierin speelt o.a. mee Lex Lammen, bekend van het ra dioprogramma Tombola. MIDDELBURG - De Ver- keersbelangengroep Middel burg wil graag een vertegen woordiger zitting laten nemen in de gemeentelijke verkeers- commissie. Deze commissie adviseert het college van B en W over maatregelen op verkeersge bied. De belangengroep stuurt al enkele jaren regelmatig no ta's, kritieken en plannen naar het gemeentebestuur over het verkeersgebeuren in de stad. Om het contact tussen ge meente en verkeersbelangen- groep (ontstaan na perikelen ten gevolge van het afsluiten van een gedeelte van de bin nenstad voor het verkeer) te verbeteren heeft de belangen groep dit verzoek aan het ge meentebestuur gedaan. OOST-SOUBURG - De Stichting Recreatie van de ge meente Vlissingen en de Opbouwcommissie Souburg vin den dat er wat meer aktie in de dorpskern van Souburg moet komen. Alle verenigingen en instellingen die daar iets aan kunnen bijdragen, hebben daarom een brief ge kregen. Daarin wordt hun gevraagd mee te werken aan wat „Recreatie Zomeractiviteiten 1979" zal gaan heten. Die medewerking is zo groot dat nu al vaststaat dat tot half augustus wekelijks een pro gramma van zeer uiteenlopen de activiteten te genieten zal zijn. Plaats van aktie zal voor namelijk het voorterrein van, het wijkcentrum Middenhof zijn. De Souburgse popgroep Monroe bij het spits van de zomeractiviteiten af. Zaterdag 23 juni treedt deze groep op van halftwee tot halfvier. In de erop volgende weken zal er of vrijdagavond of zater dagmiddag steeds iets te doen zijn. Niet alleen voor de jeugd maar ook voor andere leef tijdsgroepen. Zo staan er op tredens op het programma van Volkstheater Vranje, Fanfare Jeugdkorps van Vlijt en Vol harding, Ons Genoegen, ma- jorettenpelotons enzovoorts. Nog in de pen zitten open lucht-tekenwedstrijden, voor kinderen, koorzang en enkele muziek- en sportdemonstra- ties. Alle verenigingen hebben belangeloos hun medewerking toegezegd. Mochten er meer verenigingen zijn die aan de Recreatie Zomeractiviteiten willen meedoen, kunnen zij telefonisch kontakt opnemen met de Opbouwcommissie Souburg, tel. 62019, of met de Stichting Recreatie, tel. 1 6874. VLISSINGEN - Op woens dag 20 juni om acht uur houdt het club- en buurthuis „De Zwaan" een openbare mede werkersvergadering in „De Zwaan" aan de Kromwegsin- gel te Souburg. De bedoeling van deze bij eenkomst is, dat men zich na een jaar werken gaat bezinnen op wat er is gedaan en hoe het er nu voorstaat. VLISSINGEN - Op dinsdag 26 juni organiseert de Vlis singse sportvereniging Zee land Sport voor de tweede maal de zogenaamde Super strandloop. Evenals vorig jaar kun nen de deelnemers die zestien kilometer wat te veel van het goede vinden ook drie of zes kilometer lopen. Er kan van half zes tot kort voor de start, die om zeven uur plaatsvindt, worden inge schreven bij café-restaurant Huvers, te West duin. VLISSINGEN - De stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming heeft aan vijf Wal- cherse kustgemeenten een brief gestuurd, waarin het illegaal kamperen op de korrel wordt genomen. In deze brief stelt de stichting, dat er langs de strook vlak achter de Walcherse duinen een toenemend aantal illegale kampeerders de nacht doorbrengt. Vooral de kampeerders met de kampeerbusjes maken zich, met name in de weekeinden, schuldig aan dit feit. „Men vernield daarbij de begroeiing door het rijden met de auto en door betreding en men verstoort de dieren. Juist in de zo kwetsbare duinstrook van Walcheren moet dit wor den voorkomen", aldus het Coördinatie-orgaan. Ook de afdeling Zeeland van de Re- cron heeft al bezwaar gemaakt tegen deze vorm van kampe ren, zo merkt het Coördinatie orgaan op. stichting doet een beroep op de gemeenten er bij de politie op aan te dringen verscherpt toezicht te houden op de bepalingen betreffende kamperen buiten daartoe aan gewezen terreinen. Wel merkt de stichting in haar brief op, dat het hier gaat om een groep kampeerders, die moelijk ruimte kunnen vinden omdat zij trekkers zijn die maar een of twee dagen op dezelfde plaats blijven. Daarom vraagt de stichting aan de gemeenten om op de verschillende kampeer terreinen ruimte voor deze kampeerders te zoeken en te komen tot een goed verwijs systeem voor kampeerders met moeilijkheden. i, t-'

Scheldebode | 1979 | | pagina 1