Mini-filmfestival het weten waard ,,Full time contact persoon noodzakelijk bij renovatie" Schinkel betrekt nieuw kantoor met kinderfeestmiddag contactavond PvdA Vlissingen Scheldebode-kringetje Schilders kunnen her- en bijscholen in Middelburg Open dag camping Domburg Mogelijk VOS-cur- sus in het Wolters- huis Jamin heeft brood boetiek Koers 's Heerenhoek trekker \an formaat 207 Activiteiten Aldegonde Wie verloor dwergkonijn? IIVKR SPOORSTRAAT Kerkdiensten Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 JUNI 1979 MIDDELBURG-Jongerencentrum Midgard aan de Kuipers poort in Middelburg houdt aanstaande wijdag een mini-filmfes tival. Er zullen vier films vertoond worden: Viva la muerta van Fernando Arrabal, Liefde en anarchie van Lina Wertmüller, Cria cuervos van Carlos Saura en Charles mort ou vif van Alain Tan ner. Viva la muerta draait vrij dagavond om halfacht. In 1972 maakte de Spaanse toneelschrijver Fernando Ar rabal zijn debuut als filmre gisseur met Viva la Muerta, gebaseerd op zijn verste roman Baal Babyion. Hoofdpersoon in het boek en in de film is het twaalfjarig jongetje Fando (Arrabal zelf), die in 1932 werd geboren en zijn vader door de burgeroorlog verloor. De schilder Fernando Arrabal Ruiz werd twee dagen na het uitbreken van de burgeroorlog gearresteerd en door Franco aanhangers ter dood veroor deeld. Het vonnis werd echter niet voltrokken. Ruiz belandde in verschillende gevangenissen en uiteindelijk in het zieken huis van Burgos, waaruit hij ontvluchtte en toen vermoede lijk op de vlucht is neegescho- ten. De moeder van Fando is een gezagsgetrouwe vrouw, streng katholiek. Fando kan geen partij kiezen tussen zijn moeder en zijn vader, temid den van het oorlogsgeweld om hen heen krijgt hij tuberculose en komt in een ziekenhuis te recht. Zijn moeder probeert hem ervan te overtuigen dat zijn vader dood is. Fando ge looft dat niet en gaat samen met zijn vriendinnetje Teresa de bergen in, op zoek naar zijn vader. Om halftien begint Liefde en Anarchie van Lina Wertmül ler. Deze film is het verhaal van een aspirant politieke moor- dernaar die twijfelt tussen zijn liefde voor een hoer (gespeeld door Lina Polita) en zijn pa triottische gedrevenheid. De film zit vol met de seksuele ei genaardigheden, de bombast en de buitensporige ironie die ook de latere films van Wert müller karakteriseren. Gian- carlo Giannini speelt de sym pathieke en onwetende idealist Tunin; een miskleunende anarchist die het in zijn kop heeft gehaald naar Rome te komen om Mussolini te ver moorden en Italië te redden. Als het hoertje waarop hij ver liefd is, besluit hem op de be slissende ochtend niet te wek ken, ondervindt hij hoe onaan genaam de politiek, de liefde en het leven kunnen zijn voor een mislukte held, die van het leven nooit veel meer ver wachtte dan te overleven. Zo als Salomé, de politieke hoer, al had voorspeld: „Alle idea listen maken een rotzooitje van de wereld als het er op aan komt". Zaterdag 16 juni begint om halfacht de vertoning van Cria Cuervos van Carlos Saura met o.a. Geraldine Chaplin. De titel van de film bestaat uit de eerste woorden van een Spaans gezegde: Wie kraaien fokt zullen de ogen worden uitgepikt. Dit is het verhaal van een negenjarig meisje, on navolgbaar gespeeld door Ans Torrent, dat van jongsaf ver trouwd is geraakt met de dood. Ze heeft haar moeder zien sterven onder vreselijke pijnen terwijl haar vader vreemd ging. Ana besluit dan ook hem om het leven te brengen. Het „vergif" dat ze gebruikt is een ongevaarlijk bruispoeder, maar als de man sterft in de armen van zijn geliefde is Ana er van overtuigd dat haar plannetje gelukt is. Later biedt ze het bruispoeder haar ver lamde grootmoeder aan, die het glimlachend weigert. Ana's tante, die de plaats van de DOMBURG - De stichting Badplaatsbelangen Domburg probeert het de badgasten op de stranden in Domburg en Oostkapelle naar de zin te ma ken met zo goed mogelijke voorzieningen. De stichting waakt over de veiligheid van de baders in zee, dit gezamen lijk met de Domburgse red dingsbrigade. Een andere misschien minder bekende ac tiviteit van de stichting is het beheer over het veertien hec tare grote Camping Domburg. Inwoners van Oostkapelle en Domburg krijgen aanstaande zaterdag de kans deze camping te bekijken. „Badplaatsbelangen" houdt dan een open dag van twee tot vijf uur. Belangstellenden worden met koffie ontvangen in het restaurant van de cam ping. Desgewenst wordt men daarna over het terrein rond geleid. VLISSINGEN - De renova tie van woningen brengt voor huurders nogal wat problemen met zich mee. Het Rijk heeft dit voorzien en houdt daarom de mogelijkheid open bij renova tieprojecten een contactper soon aan te stellen waar huur ders met hun problemen te recht kunnen. Volgens de Op- bouwwerkgroep Stadsver nieuwing in Vlissingen kan de contactpersoon de problemen die bij de renovatie in de Ver- VLISSINGEN - De moge lijkheid bestaat dat in het Vlissingse SKW clubhuis „Het Woltershuis" het komend sei zoen een VOS-cursus van start gaat. Medewerkers van het Wol tershuis zijn nu dit seizoen is afgesloten druk bezig met het plannen van de activiteiten voor het volgend seizoen. In overleg met de werkgroep VOS-cursussen wordt bekeken in hoeverre het noodzakelijk is zo'n cursus te beginnen. VOS staat voor Vrouwen Oriënteren zich in de Samenleving. Voor het komend seizoen staan ook weer de cursussen poppen ma ken, fotografie en pottenbak ken op het programma. Men is nog bezig met de voorberei dingen van cursussen als tex tiele werkvormen, volksdan sen en bloemschikken. Wie belangstelling heeft voor deze of zelf bedachte, cur sussen, kan contact opnemen me* het Woltershuis. Het adres is Hogeweg 103/105, tel. 01184-14660. kuyl Quakkelaarbuurt rijzen amper aan. De contactpersoon is voor deze huurders slechts twee dagen per week beschik baar. De opbouwwerkgroep heeft er daarom bij de Natio nale Woningraad op aange drongen een kracht voor een hele week in Vlissingen aan te stellen. Dit is ook al noodzakelijk, omdat de woningbouwvereni gingen de komende jaren een omvangrijk renovatiepro gramma gaan uitvoeren, aldus de werkgroep. „Wij merken dat de renovatie veel proble men oproept, zelfs in die mate dat er bewoners 's nachts van wakker liggen". Volgens de Nationale Woningraad is het echter niet gebruikelijk, dat voor de renovatie van 247 wo ningen in de Verkuyl Quakke- laarstraat en omgeving een full-time-kracht wordt aange nomen. Wel wil de raad de aanwezigheid van de contact persoon beter spreiden, bij voorbeeld op dinsdagen en donderdagen in plaats van op donderdagen en vrijdagen. De Opbouwwerkgroep Stadsver nieuwing is echter niet tevre den met dit antwoord en heeft de gemeenteraad van Vlissin gen om bijstand in deze kwes tie gevraagd. In de week van 14 tot en met 21 juni vinden in wijkcentrum Aldegonde, Westerzicht 386, de volgende activiteiten plaats. Vrijdag 15 juni is er een disco-soos voor jongeren. De avond begint om halfacht en de entree kost één piek. De orga nisatie ligt in handen van de wijkenvereniging West-Inn. Dinsdagmiddag is er weer van twee tot vijf de bejaardensoos en dinsdagavond begint om acht uur de contactavond van de Partij van de Arbeid. Woensdagavond wordt er een openbare vergadering gehou den van wijkcomité Dubbel- West. De vergadering begint om acht uur. moeder van het meisje pro beert in te nemen, krijgt het „vergif' ongevraagd toege diend. Deze film werd in 1977 bekroond met de grote prijs van de jury op het filmfestival in Cannes. De vierde en laatste film van dit mini-filmfestival is Charles Mort ou Vif van Alain Tanner 1968. Over de inhoud: Wie is Charles Dé? Een gesprek, een reportage en een door de tele visie gemaakt portret leren ons hem een beetje kennen en ont hullen tegelijkertijd de oorza ken van zijn angst. Tijdens de toespraak gehouden door een jonge arbeider ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het bedrijfje waarvan hij de alom gerespecteerde baas is, kan hij eenvoudigweg niet tot het einde luisteren. Hij schijnt gevangen te zijn in een „ma laise". In een interview vertelt hij zijn verhaal: „Hij is onge veer vijftig jaar. Hijisrijk. Zijn horlogefabriekje loopt goed. Hij heeft er een bloeiend be drijf van kunnen maken nadat hij er z'n vader en grootvader (venter en anarchist) heeft op gevolgd en voordat zijn zoon hem zal opvolgen. Maar zijn succes schijnt hem plotseling belachelijk toe. Hij heeft zijn leven aan zich voorbij laten gaan, verdrietig en leeg, in be slag genomen door bedriege- lijke plichten. Op een goede dag laat Charles alles in de steek, gezin en onderneming, en gaat in een pension wonen. In een café ontmoet hij een jong echtpaar, Paul (kunst schilder) en Adeline. Ze nodi gen hem uit om voorlopig in het huis te komen wonen. Zijn matheid en angst verdwijnen. Niet lang echter want zijn zoon laat hem opsluiten in een psy chiatrische kliniek. De toegangsprijzen zijn per film vier gulden. Een passe partout kost twaalf gulden. Kaarten zijn vanaf nu bij Mid gard te koop. VLISSINGEN - Vanaf mor gen, 14 juni, is de Jaminwinkel aan de Lange Zelke 28 in Vlis singen weer open. De zaak is uitgebreid met een broodboe tiek, waarin meer dan dertig sóórten knappend vers brood te koop zullen zijn. Elke nacht wordt dit brood vers gebakken op de traditionale, warme bakkerij. Vakmensen bakken daar op traditionele wijze het knip-, vloer-, boeren- en vol korenbrood. Daarnaast vele soorten luxe brood en klein- brood. De klanten worden in de broodboetiek net zo ver wend als ze al gewend waren, aldus Jamin. Het brood kan er gratis voor u gesneden worden en bovendien is er elke week wel een koopje te halen, waar door de boetiek extra aantrek kelijk is, afweer aldus Jamin. Ab OOSTBURG - Op vrijdag 15 juni betrekt assurantiekantoor Dick Schinkel zijn nieuwe VLISSINGEN - Op 19 juni houdt de PvdA de laatste con tactavond van dit seizoen in het Wijkcentrum Aldegonde. Tijdens deze avond zullen le den van de fractie van de PvdA-afdeling Vlissingen van gedachten wisselen met het bestuur van de afdeling. VLISSINGEN - Bij de ge meentepolitie in Vlissingen werden in de periode van 30 mei tot 6 juni de volgende voorwerpen aangegeven. Bankbiljet, zonnebril, heren- bril, springtouw, wandelwa gentje, twee paar motor/ bromfietshandschoenen, brui ne dameshandschoen, wit ba bysokje, rechter gymschoen, gouden slavenarmband, en kele sleutels, zwempakje, puk kel met inhoud, schoudertas, twee wieldoppen. Aangegeven dieren: dwergkonijn, schild pad. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van negen tot twaalf uur en van twee tot vier. kantoorruimte aan de Pas poortstraat 18 in Souburg. Na een grondige verbouwing is deze vroegere woning van Dick Schinkel veranderd in een modern kantoorgebouw. De verhuizing was nodig, om dat het huidige kantoor, dat boven een kapperszaak geves tigd is, te klein was geworden. De nieuwe ruimte is veel groter én bovendien een stuk repre sentatiever om klanten te ont vangen. Het is nu ook mogelijk om alles wat ruimer op te stel len, wat het geheel wel veel overzichtelijker maakt en prettiger om in te werken. Als extra feestelijkheid ter gelegenheid van de opening heeft Dick Schinkel behalve een receptie een kinderfeest middag georganiseerd. Deze wordt gehouden op zaterdag 16 juni in Rehoboth in Souburg en de kinderen kunnen er gra tis genieten van het optreden van clowns en een buikspreker. 's-HEERENHOEK - De jaarlijkse „Regenboogcourse" in 's Heerenhoek die op zondag 12 augustus wordt gehouden, heeft voor de wielersupporters weer heel wat in petto. Vooral de profkoers, waarbij Elektro Service Daan van den Dries als hoofdsponsor op treedt, gaat weer een trekker van formaat worden. Men aast op diverse prominente renners waaronder Joop Zoetemelk en Rogier de Vlaeminck. De deel name van Jan Raas staat nu al vast. VLISSINGEN De advies commissie van het verkeer bespreekt vandaag de ver keerssituatie in de Spoorstraat in Oost-Souburg. Dit onder meer naar aanlei ding van een brief van de op- bouwcommissie. Andere pun ten die aan de orde komen in deze openbare vergadering in het Vlissingse politiebureau aan de Molenstraat zijn: in stelling van een parkeerverbod aan de Falckstraat en omge ving, een eventuele intrekking van het parkeerverbod aan de noordzijde van de Clijver- straat en afsluiting voor het openbaar verkeer van de Bos- schaartsweg tussen de Schroeweg en Rijksweg A 58. De vergadering begint zeven uur vanavond. om Ger. Kerk (vrijgemaakt) - De Lannoystr. Vliss. zo. 9.30 u. leesdienst, 16.30 u. Ds. Blok. Ger. Kerk Vlissingen - Petrus- kerk, zo. 9.30 u. Ds. den Heeten, (H. Avondmaal), 7.00 u. Ds. Hoogerwerf, Open Hof, 9.30 u. Ds. Hoo gerwerf, 5.00 u. Ds. den Heeten. Chr. Ger. Kerk - Kasteelstr. Vliss. zo. 9.30 en 5 u. Ds. den Hertog. Geref. Kerk - Kanaalstr. Sou burg, zo. 8.45 u. West-S. Ds. Cladder, 9.30 u. Oost-S. Ds. Bosscha (jeugdkoor) en'19 u. Ds. Bosscha. Wzmi MIDDELBURG - Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Fruitspecialist Van der Hie- Ien-Nijsse-Langeviele41 stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus Promenade stelt beschikbaar briletui. Babyhuis De Weefstoel - Langeviele 3 stelt beschikbaar een cadeaubon van 10.-. Foto Harry Verschuren Lange Delft 47 stelt beschik baar een fotocadeaubon van 5,-. Hotel-café-restaurant De Huifkar - Markt 19 stelt be schikbaar koffie met gebak voor 2 personen. Bijou Tassenhuis - Lange Delft 44 stelt beschikbaar sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm - Veeresingel 90 stelt beschik baar Vi pond eigengemaakte rookworst. Instituut Cosmetica - Gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. MIDDELBURG - Schilders kunnen zich binnenkort in Zeeland laten her- en bijscho len. Dit kan op de Streekschool Zeeland aan het Molenwater 8 in Middelburg. De streekschool heeft met de regionale opleidingscommissie Zeeland en de Stichting Lan delijke Vakopleiding Schil deren het idee een 20+ cursus te beginnen in daden omgezet. De cursus is bedoeld voor schilders die op latere leeftijd in het vak zijn gestapt en voor al werkende schilders die een en ander nogeens willen op halen. De opleiding is gelijk waardig aan de adspirant gezel opleiding en wordt 's avonds gegeven, namelijk op dinsdag en donderdagavond van kwart voor zeven tot halftien. Wie geïnteresseerd is in deze opleiding kan zich melden bij M. Grootjans, opleidingscoör dinator, Veerseweg 81 in Mid delburg, tel. 01180-11679 of tel. 01180-28976 (school), of bij J.H. Montfoort, consulent, Emmalaan 62 in 's-Graven- moer, tel. 01623-13509. Na-oorlogse woningen Hobbema/aan moeten plaatsmaken voor nieuwe VLISSINGEN-De Op bouwwerkgroep Stads vernieuwing heeft de ge meente Vlissingen op nieuw een brief geschre ven over de woningen aan de Meindert Hobbeman- laan. Deze woningen zijn de laatste jaren massaal door de bewoners verla ten, omdat de na-oorlogse woningen van niet al te beste kwaliteit zijn en omdat de eigenaar, firma Don uit Middelburg, de woningen verwaarloosde, zo meent de opbouw werkgroep. Op het ogenblik zijn nog maar enkele van de achtenveertig woningen bewoond. Al in december vorig jaar heeft de Op bouwwerkgroep Stads vernieuwing een brief naar de gemeente ge stuurd. Daarin dringt de opbouwwerkgroep er bij de gemeente op aan er voor te zorgen dat de flats opgeknapt worden. Om dat B. en W. van Vlissin gen nog niet op deze brief hebben gereageerd, vraagt de werkgroep nu opnieuw wat er met deze woningen gaat gebeuren. Volgens wethouder Smit komen er op de plaats van de flats nieuwe woningen. „Het wachten is op de tekeningen van de eigenaar. We kunnen hem Evang. Lutherse Gem. - Vliss. Walstr. zo. 10 u. Ds. v. Tuyll. Middelb., Zuidsingel zo. 10 u. Ds. Roodenburg. Bethesda St. Joseph zieken huis - zo. 10 u. Ds. Joosse. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - zo. 10 u. Ds. Fader. Hervormd Middelburg Nieuwe Kerk - 10 u. de heer Allewijn. Koorkerk 10.15 u. Ds. Hage. Oostkerk 10.15 u. Ds. Korevaar, H A. 19 u. Ds. Post, Geref. Bondsdienst. Ontmoetingskerk 10 u. Ds. Rinkema, 19 nu. Ds. Kore vaar. Thomaskapel 10 u. Ds. Borgers, HA. Hervormde Kerk St. Laurens, 10 u. de heer Bergwerff. Doopsge zinde Kerk 9.30 u. Ds. Pos- tema. Evang. Lutherse Kerk 10 u. Ds. Roodenburg. Hervormd Souburg - zo. West- S. 8.45 u. Ds. Cladder Oost- S. 9.30 u. Ds. V.d. Heide, 7 u. Ds. Cladder. Der Boede - zo. 10.30 u. Ds. V.d. Vrie. H.A. Missions te Seamen - Schelde- poort, Vliss. Oost. zo. 10.30 u. Eucharistie, 19.30 u. Avondgebed. Vrijdag 20.00 u. Oud-Katholieke Eucha ristie. Kristen Zuid Molukse Kerk in Ned. - zo. O.Souburg, 15.00 u. ouderling Turumena, Koudekerke, 12.00 u. Voorg. Waisapy. Volle Evang. Gem. - De Wijn gaard, Middelburg zo. 9.30 u. Het zuiderbaken, dienst. Doopsgez. Gem. Vliss. - Vrij- domsweg, zo. 11 u. Ds. Bos- tema. Baptisten Gem. - Middelburg, Kapel, Bree 8 10 u. P. Ser- vaas. Kerkgenootschap der Zevende Dags Adventisten - Het an ker, Vliss. za. 9.15 u. Ds. van Doornik Doopsgez. Kerk Middelburg. 10 u. Ds. van Doornik. R.K. Kerken Souburg - Martinuskerk, za. 19. u. zo. 10.30 u. (Ie H. Mis C Dogeen). Paauwenburg - Open Hof, zo. 11. u. eigen zanggroep 19. u. samenzang. Vlissingen - Lieve Vrouwe- kerk, za. 19 u. gemengd koor, zo. 9.30 u. dameskoor (ned.) 12 u. samenzang. Strandkerken - Dishoek, zo. 10 u. Zoutelande, Westka- pellde, Domburg, Vrouwen polder, za. 19 u. en zo. 10 u. niet tot slopen dwingen". Als de plannen voor de nieuwbouw bij de ge meente binnen zijn, zal het bestemmingsplan „Bloemenlaan" voor de nieuwbouw moeten wor den veranderd. Vlissingen - Zaterdag, Meyer, Julianalaan 7, tel. 12225. Zondag Snijder, Buig. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Middelburg - Zaterdag van 00.00 u. tot 24.00 u. Domini- cus, Dam 30, tel. 12830. Zondag van 00.00 u. tot 24.00 u. Pel. Bellinkplein 7. tel. 29746. Bezoek aanvra gen voor 10.00 u. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 u. tot 13.00 u. en van 17.30 u. tot 18.00 u. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland - Zondag Bouwmeester, dr. v.d. Moerstr. 15, Arnemuiden tel. 01182-1354. Zaterdag, Bergen, Kanaalstraat 89, Souburg tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10.00 u. Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Koudekerke, Aagtekerke - Vrijdag 18.00 u. tot zondag 24.00 u. Noor- lander, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. :1185-1231. West en Midden Walcheren - Vrijdag 18.00 u. tot maan dag 08.00 u. Stutterheim, Beukelmanstr. 8 Meliskerke tel. 01186-1760. TANDARTS. Voor heel Walcheren - de Vries, Badhuisstr. 183, Vliss. tel. 01184-12644. APOTHEKEN. Middelburg - vrijdag 15 juni tot vrijdag 22 juni, Boogert, Vrijlandstr. 79. Vlissingen-Van 15 tot 22 juni, de Kleine Milder, Singel 9, tel. 01184-12730. KRUISVERENIGINGEN. Vlissingen - Zr. de Moré, Piet Hein kade. 30 tel. 14019. Souburg - Zr. Slabbekoom, Witte Zeestr. 42. TEL. 61843. DIERENARTS. Voor heel Walcheren - Bil. Middelburg, tel. 01180 - 15666. Consult na telefoni sche afspraak. Visites aan vragen van 08.00 u. tot 09.00 u. VERLOSKUNDIGE. Zr. v. Ginkel. Pres. Roosevelt- laan 232, tel. 12775. Hoogwatertijden in Vlissin gen, Westkapelle ongeveer 18 min. vroeger dan Vlissingen. Donderdag 14 juni - 05.25 en 17.45. Vrijdag 15 juni - 06.12 en 18.31 uur. Zaterdag 16 juni - 07.07 en 19.27 uur. Zondag 17 juni - 08.10 en 20.30 uur. Maandag 18 juni - 09.20 en 21.47 uur. Dinsdag 19 juni - 10.37 en 23.06 uur. Woensdag 20 juni - 11.50 uur.

Scheldebode | 1979 | | pagina 7