Wind, zon en water zijn belangrijke elementen bij jeugdvakantieweek Middelburg Antieke auto's maken zaterdag Dijke vit over Walcheren i^'f I PSV n ulster Gemengd Koor zingt in Grote Kerk Vee re Middelburg brengt folder uit: ,,Het zijn niet alleen gezinnen die kunnen wonen' Middelburgers beleggen bijeenkomst over groeiplannen gemeente De Hayman houdt open avond RVS Prolongatie caravanmarkt RUITER Kinderen zingen popnummers na in Woltershuis ALFAC Koffiecontact vrouwencafé „Trui" WOENSDAG 13 JUNI 1979 29e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. PERSOONLIJKE LENING FINANCIERING WONING KREDIET LEVENS VERZEKERING SCHADE VERZEKERING HYPOTHEEK RVS ADVISEUR Th. Versfraete Tot 27 juni te Goes wrijfletters cijfers rasters e.d. DE Feike Asma geeft orgelconcert 201 MIDDELBURG - In Middelburg worden ook dit jaar weer zomervakantie-activiteiten voor de jeugd georgani seerd door de Stichting Kultureel Werk Middelburg. De activiteiten zullen plaatsvinden in de vorm van een drietal bouwspeelplaatsen. Dit gaat gebeuren in de week van 16 tot 20 juli. Als thema voor dit jaar is ge kozen ,,De toekomst of hoe het ook anders kan". Het ligt in de bedoeling om samen met de deelnemende kinderen een ei gen alternatieve samenleving Tel. 01184-62979 Burg. Stemerdingln. 34 O. Souburg op te bouwen, waarbij men wit teruggrijpen naar de oerbron nen van het leven, namelijk wind, zon en water. De namen van de bouwspeelplaatsen zijn dan ook samengesteld uit de afkortingen van deze drie ele menten, zoals „het land van Wizowa", op het Meiveld in Middelburg-Zuid; „het land van Wazowi", op het terrein naast het wijkgebouw aan de Nassaulaan in nieuw-Middel- burg en „het land van Zowi- wa" op het speelterrein naast de kleuterschool in Nieuw en St. Joosland. In de Middelburgse wijken hebben dergelijke activiteiten vorige jaren ook plaats gevon den en wel met veel succes, maar in Nieuw en Sint Joos land is het dit jaar de eerste keer. Als belangrijkste punt op het programma staat het bou wen van de hutten, iets wat de meeste kinderen toch wel erg aanspreekt. Verdere pro gramma punten waaraan ge dacht wordt, zijn onder meer het maken van hofjes met een soort hofjesraad en het op richten van kleine zaakjes, zo als een potterie, een bakkerij een smederij en dergelijke. Verder zullen er dagelijkse ac tiviteiten plaatsvinden op het gebied van handvaardigheid, muziek, dans, zang en toneel. Wat er precies gedaan zal wor den, zal sterk afhangen van de bezoekertjes, want het is toch de bedoeling dat zij zelf voor een groot deel het dagelijkse programma samen stellen. Om dit alles te doen slagen werken de medewerkers van de sectie cultureel werk De Hayman, de sectie Nieuw Middelburg en de sectie de oude Bakkerij te Nieuw en St. Joosland nauw samen. „We hebben echter toch nog wel de hulp van zo'n vijftig vrijwilligers nodig om alles goed te laten verlopen, waar van veertig in Middelburg en tien in Nieuw en Sint Joosland, vertelt Karst Dijkstra, één van de organisators. Van deze me dewerkers wordt gewaagd, dat zij twee voorbereidende bijeenkomsten bijwonen en be schikbaar zijn van 16 tot 20 juli vanaf negen uur 's morgens tot vier uur 's middags. Het zal voor een groot deel van deze medewerkers af hangen of alle plannen ook echt door kunnen gaan". Mensen van zestien jaar en ouder, die er voor voelen om hier aan mee te werken, kun nen zich melden op het kantoor van de stichting, Rentmees terlaan 245, Middelburg, tele foon 01180-29004. De Middelburgse jeugd aan het werk tijdens de vakantieweek van vorig jaar. VL1SSINGEN- Vrijdag 15 juni is er in het Wol tershuis in Vlissingen een zogenaamd „playback" kindersongfestival. Dit is georganiseerd op verzoek van vele vaste bezoekers van het Woltershuis. Het is de bedoeling dat de kin deren bekende popnum mers na doen. Degenen, die mee willen doen, kun nen zich opgeven bij Het Woltershuis, tel. 14660. De avond begint om zeven uur. Ondanks onze tegenslag op zondag 10 juni, waarbij onze werkplaats annex magazijn te Kapelle Biezelinge geheel is uitgebrand blijft onze caravanverkoop te Goes normaal doorgaan Door de enorme medewerking en inzet van al ons personeel zullen reparaties en afleveringen geen enkele stagnatie ondervinden Deze geschieden thans vanuit onze showroom te Biezelinge. Tevens willen wij hierbij allen die ons behulpzaam geweest zijn afgelopen zondag bedanken, in het bijzonder de brandweer, welke zeer snel ter plaatse was. Onze 78-er modellen zijn op 2 stuks na allen verkocht. Wij hebben thans beslo ten op onze nieuwe en gebruikte cara vans markt-aanbiedingen te maken. Di verse occasions zijn meer dan 500- afgeslagen. Alpenkreuzers binnen 24 uur geleverd. Naast de caravans Avento, King, Sprinter ..Maltorca", Wellbummler en Holland is er een aparte afdeling motor homes o.a. Tabbed, met alle mogelijke inbouwaccessoires. Vooral de zelfbou wer zal hier aan zijn trekken kunnen ko men. Ook Alpenkreuzers en voortenten w o. Domus zijn in ons assortiment opgeno men. Deze caravanmarkt is een waar paradijs voor iedereen die verknocht is aan een mobiel huis. Uniek: U kunt er niet alleen kopen, maar ook vérkopen. Het bijzondere van deze caravanmarkt zit niet alleen in de om vang, maar ook in de opzet. U kunt er namelijk een caravan rijker worden, maar als particulier ook een caravan van de hand doen Uw caravan, die u te allen tijde kunt inbrengen, kunt u zelf aan de man brengen of u laat hem verkopen door de vakbekwame verkopers van Caravancentrum Van Dijke en dat alle maal onder zeer gunstige voorwaarden. De experts van Caravancentrum Van Dijke zijn uiteraard ook tot u beschikking voor het taxeren van de waarde en kwa liteit van de door u ingebrachte caravan. Een telefoontje naar Caravancentrum Van Dijke 01100-14560/01102-2340 is voldoende om alle gewenste informatie te verkrijgen Ook op déze markt is uw gulden een daalder waard. Een bezoek aan deze caravanmarkt loont altijd de moeite. Zelfs al hebt u helemaal geen koopplannen. Want het wemelt er van de koopjes en ook inruil, financiering en verzekering is mogelijk. Wie weet ver andert u dus van idee. Ons adres: kom in élk geval even kijken! Onze excuses voor het feit dat we afgelopen week niet iedereen te woord hebben kunnen staan Dit kwam door de onvoorziene drukte. Tot 13 juni willen we u echter nog graag ontvangen en u alle service verle nen, die u wenst. Reservering voor huur en motorhomes, vouw- en toercaravans direct mogelijk. - - - caravancentrum b.v. HOEK RINGBAAN WEST - GOES Tel.: 01100-14560 óf: 01102-2340 Zondags gesloten koffie is klaar vrij entree in voorraad bij Gratis katalogus Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 VLISSINGEN-Op zaterdag 16 juni vindt in Vlissingen de start plaats van een rit voor old-timers. Het wordt georga niseerd door het Vlissings Ac tie Fonds in samenwerking met de provinciale en de plaat selijke VVVs. De rit die een totale lengte van zestig kilo meter heeft, zal beginnen om elf uur 's morgens. De Vlis- singse wethouder en loco-bur gemeester Lorier lost het start schot voor de tocht die over heel Walcheren zal gaan. Na de ontvangst op het stad huis van Vlissingen zal de groep antieke auto's via de Koudekerkse weg naar Kou- dekerke rijden en vandaar naar Middelburg waar men via de singels naar de Veerseweg gaat om zo de richting van Vee- re op te zoeken, waar men om halftwaalf hoopt aan te komen. In Veere zal er een halfuur ge pauzeerd worden. Dan rijdt de stoet via Vrouwenpolder naar Domburg waar men om kwart voor een in de Hoofdstraat aankomt. De deelnemende automobilisten krijgen hier een Zeeuwse maaltijd aange boden. Tot twee uur blijven de old timers in Domburg, waarna men via West-Kapelle naar Zoutelande gaat. Rond drie uur zetten de auto's koers naar de Burgemeester Van Woelde- renlaan in Vlissingen waar men zich hergroepeert en in optocht via de Vlissingse bou levards naar het Belamypark gaat. Hier blijven de auto's tot vijf uur staan. Aan deze rit is voor de deel nemers ook een soort prijs ver bonden. De kleding van de deelnemers moet namelijk in de mode geweest zijn in het jaar dat de auto gebouwd is. Voor de meest originele kledij is er een maquette beschikbaar gesteld. Het Aktie Fonds hoopt van dit gebeuren een jaarlijks terugkerend geheel te maken voor de gemeente Vlissingen. Dit is overigens al de tweede rit van old-timers door Walche ren. VEERE - Aanstaande vrij dag geeft het Hulster Gemengd Koor een concert in de Grote Kerk van Veere. De piano in termezzi worden verzorgd door Gé Audenaerd. Al sinds de oprichting staat dit koor onder leiding van de musicus Jo Ivens. Aanvanke lijk legde het koor zich toe op a capella werken uit verschil lende stijlperiodes. Gaande weg studeerde het koor ook werken in met instrumentale begeleiding, waarbij verschil lende bekende solisten hun medewerking verleenden. Al meerdere jaren verzorgt het koor vele uitvoeringen op de MIDDELBURG - Een onderzoek naar de huisvestings situatie en de woonwensen van alleenstaanden en twee persoonshuishoudens in Middelburg heeft duidelijk ge maakt dat veel mensen niet op de hoogte zijn van het feit dat ze zich moeten inschrijven om aan de gewenste woon ruimte te komen. De gemeente Middelburg heeft daarom voor hen een folder uitgebracht onder de titel: Het zijn niet alleen gezinnen die kunnen wonen. ting in het Middelburgse stad huis. Instellingen, scholen en dergelijke kunnen de folder bij dit Bureau aanvragen in de aantallen die zij wensen. In de folder komt duidelijk naar voren dat inschrijven MIDDELBURG-Sinds Anton van Kraaij de groeiplannen van de gemeente Middelburg (neergelegd in de structuurschets voor agrarische gebieden) bekend maakte, zijn meer mensen zijn ver ontrusting gaan delen. Rond vijfentwintig agrariërs, buurtbe woners en andere Middelburgers hebben besloten een bijeen komst te houden op donderdag 21 juni in de openbare basisschool De Westburch aan de Beneluxlaan 14 in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst zal onder meer een toelichting worden gegeven op de struc tuurschets. Vertegenwoordi gers van politieke partijen en andere organisaties zullen hun mening over de gemeentelijke plannen geven. De vijfentwin tig mensen zijn vooral ver ontrust over de twee nieuwe wijken die noordelijk van Griffioen en bij Brigdamme zijn gepland. Deze wijken zijn elk rond vijftig hectare groot. Volgens de schets moet Mid delburg groeien naar een in wonertal van vijftigduizend. Met name Van Kraaij vraagt zich af waar deze groei dan wel vandaan moet komen en waar deze mensen dan wel moeten werken. Ook de geplande nieuwe rondwegen hebben verbazing gewekt. Op de bijeenkomst zal dan ook besproken worden welke acties ondernomen kunnen worden. Belangstellenden zijn op 21 juni welkom. De bijeen komst begint om acht uur. voor een woonruimte van groot belang is. Ook al, omdat de gemeente daarmee een over zicht krijgt van de vraag naar woonruimte voor alleenstaan den en tweepersoonshuishou dens. In het woningbouwpro gramma kan de gemeente dan met deze gegevens rekening houden. Dat er nu gewerkt wordt aan een verbetering van de wo ningsituatie van alleenstaan den en tweepersoonshuishou dens is een gevolg van het werk van de toenmalige staatsse cretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, drs. Marcel van Dam. In 1975 heeft Van Dam de Tweede Kamer een nota aangeboden, waarin maatregelen werden aange kondigd die de woonruimte voorziening van deze snel groeiende minderheidsgroep moest verbeteren. Het onder zoek naar de woonsituatie van deze groep in steden met meer dan 25.000 inwoners, waaron der Middelburg, was ook in de ze nota aangekondigd. De fol der is weer naar aanleiding van dit onderzoek gemaakt. Degenen die de folder willen lezen, kunnen deze gratis af halen bij het Bureau Voorlich- WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 MIDDELBURG - Op dins dag 19 juni geeft Feike Asma het derde in de serie zomer avond-orgelconcerten in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het orgelconcert begint om acht uur. VLISSINGEN - Het Vlissingse Straatfestival kwam afgelopen vrijdag in het verkoop vaarwater van marktkooplui. Toen Peter Snoek - medicinale drop - zijn kraam aan de Oude Markt wilde opzetten, lag er een vrachtwagen zand op de plaats waar de kraam moest komen. Snoek maakte van de nood een deugd door het zand maar meteen te koop aan te bieden. Zeshonderd gram zand was in de reclame voor slechts een gulden te koop. Het zand was bestemd voor sierbestrating die leerling-straatmakers in de buurt wilden aanleggen. radio. Op tien grammofoon platen zijn onder meer kerst lieden, polyfone werken en werken met orkestbegeleiding van het Hulster koor te horen. Het concert begint om acht uur. Kaarten zijn voor zes gul den te koop aan de kerk (ook in de voorverkoop zijn de kaarten hier verkrijgbaar). De ope ningstijden van de Grote Kerk en de tentoonstelling „Er on der en er op" zijn dagelijks van tien tot vijf en op zondagen van een tot vijf uur. De organisatie is in handen van de Stichting Delta Cultureel. MIDDELBURG - Woensdag 20 juni houdt cultureel werk „De Hayman" een open avond in het Ontmoetingscentrum in Dauwendaele. Dit ter afsluiting van het sei zoen van de kindergroepen in de wijk. Het is bedoeld voor de ouders van de kinderen en an dere belangstellende wijkbe woners en wijkbewonertjes. De werkstukken van het afge lopen seizoen zullen te zien zijn, onder andere van de kleuterinstuif, de instuif voor zes- tot negen-jarigen en de dinsdag- en donderdag-club voor negen- tot twaalf-jarigen. Voorts verzorgen de verschil lende groepen optredens, zoals volksdansen, schimmen- en poppenspel en verschillende sketches. De avond begint om zeven uur en de toegang is gratis. MIDDELBURG - Vrouwen uit Middelburg kunnen dins dag 19 juni een koffiecontact- morgen meemaken in het vTouwencafé Trui aan de La tijnse Schoolstraat in Middel burg. Er zal onder meer informatie worden gegeven over de op- stapcursus voor de moederma vo en de VOS-cursus. VOS staat voor Vrouwen Oriënte ren zich in de samenleving. Er is een kindercrèche. De koffie- contactmorge fi begint om halftien.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1