Consumentenfeest van 20-24juni Sluis wordt Braderie door „HET" geopend *imi 0LD-r% T ribunekaarten w.k. wielrennen voor vrijdag halen Programma Braderie DOMBURG zaterdag 16 juni Laura Dean Dancers in Schouwburg WEEKENDMENU Terminus Geersdijk te kijk in galerie MARKT en WESTSTRAAT Extra aandacht voor subsidie op oud papier Zeeuws Museum draait film over Zeeland van '46 tot *60 Clubwedstrijd ,,De Sproeier'' Muziek Clowns SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 13 JUNI 1979 213 Voor de autoliefhebbers Opstelling van deze unieke automobielen van 12.30 - 14.00 uur. VALKENBURG - Lezers van Ons Eiland, het Nieuwsblad van de Bevelanden, De Seheldebode en de Zeeuws Vlaamse Koerier kunnen met een extra trein van uit Vlissingen naar de wereldkampioenschappen wielren nen op de weg, die zoals bekend dit jaar op de Limburgse heuvel-pukkels worden verreden. Op zaterdag wordt er gefietst door de dames en door de amateurs. Dus met o.a. Keetie van Oosten-Haghe, die graag met een-wereldtitel op de weg haar fietsloopbaan zou willen besluiten. Op zondag 26 augustus rijdt ei weer een extra trein uit het Zeeuwse land naar w.k.-traject in de omgeving van Valkenburg. Om de supporters in de gelegenheid te stellen om o.a. Jan Raas, Gerrie Knetemann, Jos Schippei, Kees Priem, Aad van de Hoek aan te moedigen en te bewonde ren. Want dat onze.„bloedeigen" Jan Raas een serieuze gooi naar de regenboogtrui gaat doen, staat als een rots vaste paal boven het Zeeuwse water. Dit jaar won hij o.a. reeds de Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race. De prijzen zijn als volgt: Zaterdag 25 augustus: treinreis inclusief toegang tot het parkoers f 30,-, kinderen t/m 9 treinreis en toegang tot het parkoers f 15,-, Caubergtribu- ne f 10. Zondag 26 augustus: treinreis inclusief toegang tot het parkoers f 35,-, kinderen tot en met 9 jaar treinreis inclu sief toegang tot het parkoers 17,50, Cauberg-tribune j 15,-. De prijzen gelden vanaf de NS-stations in Zeeland. De dienstregeling van de extra-treinen, die naar Lim burg rijden, wordt begin augustus bekend gemaakt. De kaartverkoop is op onze kantoren in Sommelsdijk: Oostdijk 41-43. Goes: Klokstraat 1. Vlissingen: Toren straat 5. Terneuzen: Nieuwstraat 9. Hulst: Steenstraat 14. De tribunekaarten kunnen uiterlijk a.s. vrijdag op onze kantoren gehaald worden. Daarna zult u veel moeilijker wegen moeten bewandelen om aan een zitplaats te komen. VLISSINGEN-De gemeente Vlissingen voerde in navolging van vele andere gemeenten op I maart dit jaar een subsidie in om het ophalen van oud papier rendabeler te maken. Op elke opgehaalde kilo oud papier legt de gemeente twee cent toe. Deze subsidie biedt meerdere voordelen: de vuilophaaldienst kom t niet met al dat papier te zitten en het opgehaalde papier kan verwerkt worden tot kringlooppapier. Milieuvriendelijk dus. Sinds 1 maart is er binnen de gemeente nu 100.000 kilo oud papier opgehaald. Het gemeentebestuur heeft het bereiken van het honderdste ton een beetje feestelijk willen vieren. De Brassband ONDA uit Ritthem was de vereniging die met het binnenhalen van 6.420 kilo de 100.000 kilo vol maakte. Dit leverde de vereniging aan subsidie f 128,40 op. Wethouder van Financiën Adan gaf de cheque met dit bedrag afgelopen maandag tijdens een officieel getint bijeenkomstje in het gemeentehuis aan de secretaresse van ONDA, mevrouw Cevaal-De Meij. Tiende Zeeuwse Dag van het Paard is in Serooskerke KLOETINGE - Evenals de spits Lieven van Belzen zal ook de talentvolle middenvelder van de v.v. Kloetinge Frans Schouw in het komend seizoen niet meer de groen-witte kleuren verdedigen van ge noemde club. Beide genoemde spelers gaan uitkomen voor de v.v. Goes, dat al eerder Piet Baarens (eveneens van Kloe tinge) aantrok. SEROOSKERKE - Zaterdag 30 juni vindt voor de tien de maal de Zeeuwse Dag van het Paard plaats. Zo'n drie honderdvijfenveertig paarden en pony's komen dan naar de terreinen bij Manege Meijers aan de Rijkebuurtweg in Serooskerke. Vanaf negen uur 's morgens worden de ver schillende rassen gekeurd, 's Middags om halftwee start een gevarieerd showprogramma. Degenen die al bij de keuring willen gaan kijken, zullen daar negen verschillende paarden- en ponyrassen kunnen zien, want aan de Zeeuwse Dag van het Paard doen mee: Neder landse Trekpaarden, Fjorden pony's, Haflinger paarden, New Forest, Welsh, Datmoor, Connemara, Shetland pony's en Appaloosa. De paarden zijn ingezonden door honderdze sendertig eigenaren. Het is echter vooral het mid dagprogramma dat de mensen naar Serooskerke zal moeten lokken. Op het programma staat onder meer een barrage springconcours voor pony's, een concours met Nederlandse trekpaarden voor landbouw- wagens (enkelspan) waaraan negen combinaties meedoen, een défilé van de paarden en pony's die 's morgens bij de keuring kampioen zijn gewor den en een verhaal dat door de ponyclilb „Seros" wordt ge speeld. De titel van dit toneel stuk is „De droom". Naast de enkelspannen met Neder landse trekpaarden zijn er ook grotere spannen in actie te zien. Zo ment W.J. Vos een vierspan, terwijl hij het publiek per draadloze micro foon vertelt hoe hij dat doet. Tegen het eind van de dag, om kwart voor vijf, komen nog grotere spannen op het veld. Deze show van spannen van vier, acht en zestien paarden vormt het sluitstuk van de Zeeuwse Dag van het Paard. De toegangsprijs is vijf gul den. MIDDELBURG - Aanstaande zaterdag is in het kader van het Holland Festival in de Middelburgse schouwburg een van de gevestigde kleinere Amerikaanse dansgroepen te zien. De Laura Dean Dancers and Musicians uit New York brengen dan minimal dances op muziek van onder meer Steve Reich. Laura Dean was leerlinge bij Lucas Hoving, Martha Gra ham en Merce Cunningham. In 1968 sloeg zij een nieuwe weg in en werd een karakteristiek vertegenwoordigsters van de minimal dance. Haar werk kenmerkt zich door geometri sche patronen en draaien. In tegenstelling tot veel Ameri kaanse, die dans onafhankelijk van muziek maken, benadrukt Laura Dean juist de relatie tussen dans en muziek. Eerst gebeurde dat in nauwe sa menwerking met componist Steve Reich, later begon zij zelf de muziek voor haar dansen te schrijven. Het optreden begint om acht uur. MIDDELBURG - Vanaf aanstaande maandag zullen in het Zeeuws Museum aan het Abdijplein in Middelburg filmvoorstellingen te zien zijn. Het gaat om oude journaal beelden uit de periode 1946 tot 1960. De film laat zien hoe Zee land na de oorlog weer werd opgebouwd. Beelden van de watersnoodramp in '53 ont breken uiteraard niet. De film voorstellingen zijn te zien van maandag tot en met vrijdag om elf, twee en drie uur, bij grote drukte ook om vier uur. Scho len kunnen op aanvraag ook op andere tijden de film zien. De film wordt gedraaid tot en met vrijdag 31 augustus. De toegangsprijs is een gulden, kinderen onder de veertien jaar zestig cent. verkrijgbaar op vrijdagavond, zaterdag en zondag; overige dagen uitsluitend op speciaal verzoek Meloencocktail met port Tomaten-groentensoep Mignon de porc Tessinoise plakken varkenshaas op speciale manier bereid met een Madeira- roomsaus. Diverse groenten, aardappelen. Banaan Royal 30.00 per persoon Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. Maandag t.m. vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES-Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels Zeeuwse trekpaarden van landbouwer Gabriëlse uit Souburg. GEERSDIJK - Na een kleine verbouwing is galerie ,,'t oude winkeltje" in Geersdijk gedu rende de zomermaanden weer open. Deze maand is er de tentoonstelling „Leefbaarheid in kleine dorpen" te zien. Deze landelijke tentoonstel ling, die als idee ontstaan is in de sectie wooncultuur van de cuturele raad in Zeeland, had tot gevolg dat de Stichting Wonen een aantal wandmap- pen voor elke provincie gratis ter beschikking stelde. Door middel van foto's van het ge hele dorp met als thema „Geersdijk vroeger en nu", is deze expositie geheel aange past aan het leven van de in woners, hun huizen en activi teiten. De tentoonstelling is op woensdag, vrijdag en zaterdag vanaf elf uur te zien. WEMELDINGE - Zaterdag 16 juni houdt de motorclub „De Sproeier" uit Wemeldinge haar derde clubwedstrijd op het terrein aan de Oude Pol derweg. Aan de start komen renners in de 50, 125, 250, 500 en 80 cc-klasse. Verder zijn ook de mini's weer present alsmede de bromfietsen. De wedstrijden beginnen om één uur. Om twaalf uur neemt de training een aanvang. „De Sproeier" heeft na de succes volle wedstrijden op 2e pink sterdag 28 nieuwe leden kun nen inschrijven en een flink aantal donateurs. Het ledental van de club bedraagt nu 114. De rondgang 's avonds wordt verzorgd door Apollo, geas sisteerd door een groep majo- retten. De. volgende dag gaat de braderie 's morgens om 10.00 uur weer open. Tegelij kertijd is er een vlooienmarkt op de Beestenmarkt. Een soort „Waterlooplein", waar niet alleen oude ambachten te vin den zijn, maar ook antiek en allerlei gezellige rommeltjes. Luctor et Emergo neemt 's avonds de rondgang voor zijn rekening. 's Middags om halfvier is er voor de kinderen nog een boetseerwedstrijd in de Oude Kerkstraat. Vrijdagmorgen om 10.00 uur gaat de braderie weer open. om 15.00 uur te beluisteren. Ook deze dag weer askegelen, na het sluiten van de braderie om 21.00 uur in hotel Sanders- de Paauw. Zondag is de laatste brade riedag met de grootste knal lers. Na het openen van de bra derie speelt de Scaldis Jazz So ciety 's middags om 15.00 uur. De band speelt op verschillen de plaatsen en nodigt iedereen die maar een instrument heeft en zin heeft om mee te spelen uit zich bij de band aan te sluiten. Dat kan een aardig „rattenvanger van Hame- len"-effect worden! De Showband Axel, het mu ziekgezelschap dat zoveel in ternationale successen boekt, trekt om 20.00 uur door de straten en geeft om 21.30 uur een Taptoe op de Beesten markt. Hierna worden alle be zoekers uitgenodigd achter de muziek aan te lopen naar het kanaal Sluis-Brugge om daar om 22.30 uur het vuurwerk te aanschouwen. „Het grootste vuurwerk in Zeeland", aldus een trotse heer Koster, „en op zo'n tijdstip ge pland dat de mensen van de overkant nog met de laatste boot mee kunnen". Wie op de sportieve toer wil kan dat ook: op woensdag, donderdag en vrijdag wordt er van 20.00 tot 23.00 uur bij restaurant Ei kenlo, Moleneind, een „mini- rollen-driedaagse" gehouden. En alsof dat nog allemaal niet genoeg is: er is de hele week kermis op de Grote Markt bij het stadhuis. f És ÜS SLUIS - Er wordt gegiecheld en gelachen en aan alle kanten geheimzinnig gedaan, maar de lippen van de leden van het Braderiecomité van Sluis zijn en blijven verzegeld. Geen woord komt er los over het merkwaardige „HET", dat de openingsstunt moet vormen van de Sluisse braderie, die van 20 tot en met 24 juni a.s. wordt gehouden. „Nee, nee, nee", schudt de heer P.C.. Koster van café-restaurant „Bon Appetit" resoluut het hoofd, als er dringend wordt gevraagd een klein tipje van de sluier op te lichten, „ik zeg niks. Laten de mensen zelf maar komen kijken". Het comité, bestaande uit burgemeester H. v.d. Beid (voorzitter), P.C. Koster (vice-voorzitter), A. van Beijster- veldt (secretaris), F. de Krijger (penningmeester), H. Boomert, W. Mesure en J. van Keulen, is maandenlang bezig geweest om alles te organiseren en „HET" te beden ken. „Het is ieder jaar weer een enorme klus en de hele Sluisse middenstand ziet er als een berg tegenop, maar als de braderie eenmaal draait, zie je iedereen lopen te glun deren", vertellen de heren Koster en Beijsterveldt, „we zien de braderie (dit jaar de zesde) echt als een „must", een plicht van de Sluisse middenstand tegenover alle klanten. We willen daarmee echt iets terug doen ten opzichte van het publiek". rie mee. De buitenwijken val len, noodgedwongen, een beetje buiten de braderiesfeer, terwijl ook de winkeliers, die geen lid zijn van de WV niet mee mogen doen. Zo worden de sexzaken uit de VVV geweerd. Dat heeft, met name vorig jaar, nog~ tot flinke strubbelingen geleid, omdat sexkoning Paul Metz (die het overigens in de grammofoonplaten-bussines ook niet onaardig doet) geen genoegen nam met deze wei gering en toch zijn muziek- spullen op straat zette. Dit leidde weer tot een ingrijpen van de politie en grote stukken in de kranten, tot zelfs de lan delijke ochtendbladen. „Die publiciteit hebben we dan door Paul Metz toch maar mooi ge had", constateert een glimla chende heer Koster. „Maar al die problemen zijn helemaal niet nodig, want Paul Metz kan met zijn Paul's Music Centre rustig lid worden van de VVV en meedoen aan de braderie. Alleen wil hij dan ook zijn sex zaken in die VVV hebben en daar hebben wij bezwaren te gen. Nogmaals, wij zijn niet onwillig, maar hij wil alles of niets". De Sluisse Braderie heeft dit jaar nogal wat muziek in zijn programma gegooid. „Het publiek vindt dat leuk", aldus de heer Beijsterveldt, „en daar houden we rekening mee". Het comité heeft de korpsen Apollo uit Sluis, de Showband Axel, Luctor et Emergo uit Zoute- lande, de Red Hackle Pipe Woensdag 20 juni, 15.00uur: Opening Braderie Sluis door HET. Per geluidsinstallatie wordt bekend gemaakt, waar HET komt. 16.00 uur: Kinder voorstelling in de Sporthal, 's Avonds rondgang en optreden Apollo plus majoretten. Donderdag 21 juni: opening Braderie en opening Vlooien markt op de Beestenmarkt - oude ambachten, antiek e.d. 15.30 uur: Oudekerkstraat - boetseerwedstrijd voor kin deren. 's Avonds rondgang en optreden Luctor et Emergo. Vrijdag 22 juni: 10 uur - opening Braderie. Weekmarkt in St. Annastraat - grote par keerplaats, Kaai. Hotel San ders De Paauw -21.00 uur: as- kegelen (langste sigarenas). Grote parkeerterrein - 20.00 uur: optreden clowns op wie len, stunten met auto's. Zaterdag 23 juni: 9 uur - Kinderrommelmarkt in de Vrijstraat, 10 uur: Opening Braderie. 15.00 uur: optreden Red Hackle Pipe Band. Hotel Sanders De Paauw -21.00 uur: askegelen (langste sigarenas). Zondag 24 juni: 15.00 uur: optreden Scaldis Jazz Society, waarbij iedere muzikant zich aan mag sluiten. 20.00 uur: Rondgang Showband Axel. 21.30 uur: Taptoe Showband Axel op de Beestenmarkt. Na afloop taptoe achter de muziek aan naar het vuurwerk langs het kanaal Sluis-Brugge. 22.30 uur: Vuurwerk. Gedurende de braderie is er kermis op de Grote Markt bij het Stadhuis. Bij restaurant Eikenlo, Mole neind wordt een „minirollen- driedaagse" gehouden, waar iedereen aan mee kan doen. Op woensdag, donderdag en vrij dag kunnen sportievelingen van 20.00 tot 23.00 uur op drie rollen hun krachten meten. Dat is ook de dag van de weekmarkt, die voor deze ge legenheid wordt gehouden in de St.-Annastraat, op de grote parkeerplaats en de Kaai. Woensdagmiddag om 15.00 uur dus de opening door „HET". Via de geluidsinstal latie wordt bekend gemaakt, waar „HET" zich afspeelt. Hierna is er voor de kinderen een voorstelling in de sporthal. Zaterdagmorgen om 9 uur is er een kinderrommelmarkt in de Vrijstraat. Volwassenen worden hier met zachte hand geweerd. Om 10 uur gaat de braderie weer open. De Red Hackle Pipe Band is's middags Sluis, het oude vestingstadje bij uitstek, verkeert tijdens de braderie weer helemaal in Middeleeuwse sfeer. De hele aankleding is op deze tijd ge richt en in die sfeer voelt Sluis zich ook het beste thuis. Als extra feestelijke attractie wor den dit jaar door alle winkel straten zo'n 33 wapenborden opgehangen van 1 meter bij 1 meter 20. De borden zijn be schilderd met de wapens van de verschillende graven van Vlaanderen, die over Sluis hebben geregeerd. Mede door het gebruik van de oorspron kelijke kleuren zijn het echte Band uit Antwerpen en de Scaldis Jazz Society uit Bergen op Zoom weten te strikken. De fa. Tukker uit Driebergen zorgt weer voor vrolijke mu ziek en een aardig commentaar via de geluidsinstallatie. Op de grote parkeerplaats is er 's avonds om 20.00 uur aar dig stuntwerk te zien. Garage Murijn en restaurant „Le Pro vencal" hebben clowns op wielen gecharterd, die staal tjes laten zien van b.v. mensen die nog net niet onder een auto komen. Het askegelen, vorig jaar een groot succes, is er ook weer. Vanaf 21.00 uur kunnen behendige sigarenrokers te recht in hotel Sanders-de Paauw om te proberen de langste kegel sigarenas te pro duceren. kunststukjes geworden. De borden hebben zo'n 12.000,- gekost, maar dat heeft het co mité er graag voor over, omdat deze borden ook weer gebruikt kunnen worden bij andere feestelijkheden zoals b.v. het feest rond het 550-jarig be staan van de Orde van het Gul den Vlies volgend jaar in au gustus, waar ook Brugge en Damme bij betrokken zullen zijn. Zo'n 70% van de Sluisse winkeliers doet aan de brade- i -•

Scheldebode | 1979 | | pagina 13