f»T=l R UITER Bachten Poorte houdt open dag. ZATERDAG GAAT HEK OPEN VOOR EERSTE W/NKELERF IN ZEELAND Souburgers willen speelgelegenheid in binnenstad behouden Kinderen Arnemuiden spelen viking in vakantieweek Missions houden traditioneel tuinfeest bij Zeemanshuis. Bijeenkomst over inrichting gebied Vlissingse binnenstad Middelburgse middenstand krijgt voorlichting over enquête detailhandel Autorit „De Zeeuwen" Activiteiten in Grote Kerk starten met Veere-avond I WEEKENDMENU Terminus REISGIDSEN WEGENKAARTEN WOENSDAG 6 JUNI 1979 29e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. Gespreksgroepen OOST-SOUBURG - Bewoners van de Hudsonstraat, Kanaal straat en Braamstraat in Souburg vinden dat het terrein achter hun huizen speelterrein moet blijven. In een brief aan het Vlis- singse college van B. en W. schrijven zij dat ze ernstige bezwaren hebben tegen de bestemming die de gemeente aan dit stuk grond heeft gegeven. De gemeente wil hier een aantal bejaardenwonin gen neerzetten. i Een pas geleden gevormde actiegroep heeft van vrijwel alle bewoners een handteke ning onder het schrijven aan B. en W. kunnen meesturen. De buurtbewoners schrijven on der meer: „Op straat spelen is ook in Souburg niet veilig meer, en juist op dit stuk „speelterrein" kunnen de kin deren zich in hun spel ontwik kelen, terwijl zij van het ver keer geen hinder ondervinden. De gemeente heeft toch ook tot taak voor kinderen speelgele genheid te creëren, vooral om dat in de buurt deze speelgele genheid ontbreekt". En ver der: „Is er dar. geen plaats meer voor het kind? Moet alles volgebouwd worden? Wij vin den dat u als gemeente ver plicht bent om hieraan het no dige te doen". toch het gaspedeel diep gaan indrukken, zijn er verkeers drempels aangelegd. Ter ver fraaiing van de straat zijn er bomen geplant en banken ge plaatst. Bij de opening om half elf zal ook de Middelburgse showband Juliana aanwezig zijn. Als het hek van de poort geopend is, gaat het gezelschap met de showband voorop naar de andere kant van de Lange- viele, ook hier staat een poort die geopend moet worden. De winkeliersvereniging heeft de- 'ze poorten overigens gebouwd met medewerking van de en volop in voorraad bij Paul Krugeratraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 ARNEMUIDEN - Voor de jeugd in Arnemuiden is er ook dit jaar weer een jeugdvakantieweefc georganiseerd in de week van 13 tot en met 17 augustus. Verleden jaar werd het leven van Indianen door de kinderen geïmiteerd en dit jaar kunnen de kinderen zich uitleven als viking. Er worden boten gebouwd, waarmee dan elke dag op (denkbeeldige) rooftocht zal worden gegaan. Er kan worden deelgenomen door kinderen in de leeftijdsgroep van zes tot en met twaalf jaar en voor kleuters van vier en vijfjaar. De aanmeldingen lopen via de scholen. Eventueel kan een aanmeldingsfor mulier afgehaald worden bij Marianne Boogaard, Ko renbloemlaan 12 in Arnemuiden. De kosten bedragen f 10,-. Om dit feest voor de kinderen goed te kunnen laten slagen wordt een beroep gedaan op een groot aantal men sen om als vrijwilligers zich op te geven voor 1 juli bij Marianne Boogaard, tel. 1895. MIDDELBURG - Alle 350 Middelburgse middenstanders zijn door het gemeentebestuur uitgenodigd voor een voorlichtings avond in de concert- en gehoorzaal. Het gemeentebestuur wil de ondernemers maandag 11 juni een en ander vertellen over het distributie-planologisch onderzoek en dan vooral over de en quête die binnenkort gehouden zal worden. De gemeente vindt een onderzoek noodzakelijk, omdat de ont wikkeling in de detailhandel in een stroomversnelling is te rechtgekomen. Om die ont wikkeling de gewenste rich ting in te buigen is het van groot belang voor de onderne mers zowel als voor de ge meente om inzicht te krijgen in het functioneren van het win kelapparaat, aldus de ge meente. Bovendien liggen er op het ogenblik concrete plannen voor de invulling van het Geere gebied. De vraag is wat dit voor gevolgen heeft voor de winkels in andere delen van de binnenstad. De gemeente heeft dan ook het stedebouwkundig adviesbureau Stad en Land- MIDDELBURG - Vrijdag avond 8 juni houdt de motor en autoclub „De Zeeuwen" haar derde kampioensrit op Walcheren. Voor de A-klasse is het KNMV-reglement 1979 van toepassing, terwijl het samen met „Scheldegouwen" ont wikkelde B-reglement als lei draad zal dienen voor de B-rij ders. Men kan tussen zeven en acht uur inschrijven bij café Huvers in Westduin, waar de eerste deelnemer om halfacht vertrekt. De rit telt, behalve voor het Zeeuwen-clubkam pioenschap, ook voor het Schel degouwen-clubkam- pioenschap. schap opdracht gegeven via een onderzoek op al deze vra gen antwoord te geven. De voorlichtingsavond over het distributie-planologisch onderzoek begint maandag acht uur. VEERE - Op vrijdag 8 juni vindt de traditionele Veere- avond plaats. Daarmee starten dit seizoen weer de activiteiten in de Grote Kerk van Veere. Dit jaar zijn in overleg met de begeleidingscommissie, ook de overige kernen van de ge meente Veere bij het evene ment betrokken. Het pro gramma van de Veere-avond wordt geopend met een optre den van het Juniorenkotps van Veere's Genoegen, daarna treedt het kinderkoor ,,Van Knop tot Bloem" uit Vrou wenpolder op. In de pauze is er gelegenheid tot bezichtigen van de tentoonstelling „'Er on der en er op". De afdeling Gymnastiek van de Sportver eniging Serooskerke geeft na de pauze een demonstratie en de avond wordt besloten met een klein concert door de mu ziekvereniging EMM uit Se rooskerke. De aanvang is om halfacht en do toegang is gratis. Een Snoephapper in een teil water, zo ging het vorig jaar op het tuinfeest. VLISSINGEN - Traditiegetrouw vindt er dit jaar weer een tuinfeest plaats van de Missions to Seamen bij het zeemanshuis in het Sloegebied. Zaterdag 9 juni om kwart over twee gaat het feest beginnen. De tarditionele voetbalwedstrijd is dit jaar niet in het evenement opgenomen. Veel activiteiten zullen daarom op het veld gaan plaatsvinden, zoals het gebruiken van de „English tea" compleet met Engelse cakes en andere lekkernijen. Kinderen kunnen een ritje op de pony maken, terwijl de mannen hun kracht kunnen tonen door spijkers in houten balken te slaan. Het programma vermeldt verder ringsteken op de fiets (fietsen zijn beschik baar), doeltrappen, balgooien, muziek en volksdansen. Er zijn ook weer handwerken te koop. Iedereen is welkom op het feest. De opbrengst, vorig jaar 7.000 gulden, is bestemd voor de zeelui van alle nationaliteiten die Vlissingen aandoen. i ledereen kan meepraten over streekplan Midden-Zeeland verkrijgbaar op vrijdagavond, zaterdag en zondag; overige dagen uitsluitend op speciaal verzoek Meloencocktail met port Tomaten-groentensoep Mignon de porc Tessinoise plakken varkenshaas op speciale manier bereid met een Madeira- roomsaus. Diverse groenten, aardappelen. Banaan Royal 30.00 per persoon Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. Maandag t.m. vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES- Tel. 01100-27501 Lid Holland Tourist Hotels MIDDELBURG/VLISSINGEN/OOST-SOUBURG - Op het ogenblik wordt er hard gewerkt aan een herziening van het al meer dan tien jaar oude streekplan Midden- Zeeland. Dit nieuwe plan voor Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland moet een antwoord gaan geven op de vraag hoe deze streek er in de komende tien a twintig jaar uit zal gaan zien. Daarin wordt vastgelegd hoe bepaalde delen van de streek in de toekomst gebruikt mogen worden: of het woongebied, industrieterrein, natuurgebied, recrea tiegebied, enzovoorts moet worden. Het is de bedoeling dat inwoners van Midden-Zeeland ruimschoots de gelegen heid krijgen hun ideeën over de toekomst van hun streek naar voren te brengen. De komende week zijn er in Mid delburg, Souburg en Vlissingen voorlichtingsavonden georganiseerd waar uit de doeken gedaan wordt hoe de inspraak over het streekplan zal gaan verlopen. De provinciale inspraak coördinator, H.J.M. Benschop, heeft verschillende instanties en wijkverenigingen op Wal cheren in een brief op het be lang van het streekplan gewe zen. Hij schrijft onder meer: „De ontwikkeling van de klei ne dorpen baart ons zorgen, het ene dorp groeit te hard, uit het andere verdwijnen de laatste voorzieningen; 's zo-- mers vinden we het (te) vol langs onze kust; we zien met zorg dat mooie natuurgebie den worden aangetast door allerlei ingrepen van de mens; ons milieu is vaak danig ge stoord door lawaai en stank. We kunnen deze ontwikkelin gen niet op hun beloop laten. Integendeel, zij vragen juist om een vastberaden optreden en daarbij speelt het streek plan een heel belangrijke rol". Benschop vindt dat het plan niet vanachter de tekentafels in Middelburg tot stand mag komen, omdat dan het plan niet is afgestemd op de inwo ners van de streek. De plan nenmakers willen daarom de bevolking bij de voorbereiding van het plan betrekken. Het provinciaal bestuur wil dat ook. Alleen provinciale staten zal nog met de ïnsnraakplan- nen akkoord moeten gaa.i. Het streekplan zal in drie fasen worden voorbereid. De eerste fase is erg belagnrijk, omdat daarin de uitgangs punten van het beleid aan de orde komen. Het plan bevindt zich op het ogenblik in dit sta dium. Er zijn nu nog geen be slissingen over het streekplan gekomen. In de volgende fase worden, mede op grond van de reacties van de bevolking, en kele plannen gepresenteerd, waaruit dan een keus gemaakt moet worden. Ook hierover kan iedereen zijn mening weer geven (dat gebeurt waar schijnlijk volgend jaar). In de laatste fase wordt het streek plan definitief vastgesteld. Het meedenken en meepra ten van de bevolking zal waarschijnlijk gebeuren via gespreksgroepen van tien tot vijftien personen onder bege leiding van een gespreksleider en een rapporteur. Het is de bedoeling dat deze groepen in september en oktober rond de tafels gaan zitten. Na vier bij eenkomsten maakt de rappor teur van elke groep een verslag dat met alle reacties samen tot een eindverslag wordt ge maakt. Het provinciaal be stuur zal deze reacties op hun waarde beoordelen. Benschop: „Hoe meer mensen meepraten, des te meer wensen en menin gen komen naar voren, des te beter weet het provinciaal be stuur van Zeeland wat er onder de bewoners van Midden- Zeeland leeft. Laat u niet weerhouden door de gedachte dat de problematiek zo moei lijk is dat alleen ingewijden en deskundigen met een titel er raad mee weten. Iedereen met belangstelling voor zijn eigen streek is een volwaardige ge sprekspartner". Wie meer over de inspraak procedure wil weten, kan dus ook op de voorlichtingsbijeen komsten terecht. De bijeen komsten zijn vrijdag 8 juni in De Zwaan, Kromwegesingelin Souburg, op maandag 11 juni in de Brasserie aan de Lange Delft in Middelburg, en op dinsdag 12 juni in Open Hof aan de Alex. Gogelweg in Paauwenburg, Vlissingen. De bijeenkomsten beginnen alle maal om acht uur 's avonds. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft een aantal plannetjes gemaakt voor de inrichting van het gebied tussen de Gasthuisstraat, de Koestraat en de Samaritaanstraat. De werk groep Spuistraat wil graag met de omwonenden over deze plan nen praten. Donderdag 7 juni is er daarom een bijeenkomst in de kleuterschool „het Mezennest" aan de Bakkersgang. Als het aan de werkgroep melijk uit van een uitbreiding Spuistraat ligt zal dit gebied, van woningbouw en parkeer- één van de weinige groen- en plaatsen. speelgeDieden in dit deel van Wie zijn zegje over deze de binnenstad, ook groen en plannen wil doen, kan mor- speelterrein blijven. De ge- genavond om acht uur in de meentelijke plannen gaan na- kleuterschool terecht. OOST-SOUBURG - Het dienstencentrum Bachten Poorte in Oost-Souburg houdt aanstaande zaterdag open huis. Van tien tot twaalf en van twee tot vijf zijn belangstellenden welkom om eens kennis te maken met het werk van de Stichting Welzijn voor Ouderen, het dienstencentrum en natuurlijk van de ouderen zelf. De groepen laten die dag gingstehuis. Het biedt echter namelijk zien waar zij in het zijn diensten aan aan alle ou- centrum zoal mee bezig zijn. Er deren in Souburg en Ritthem. wordt ook informatie gegeven over de telefooncirkel en het Op het programma staan onder gecoördineerd bejaardenwerk. meer de volgende activiteiten: De bedoeling is meer bekend- poppenkast voor volwassenen heid te geven aan het diensten- door de toneelgroep, volks centrum. Dit centrum is na- dansen, zang, kurkspel op het melijk meer dan een verzor- biljart. WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910. MIDDELBURG - Aan staande zaterdag is het zover dat het „winkelerf" Langevie- lePottenmarkt officieel ge opend kan worden. De burge meester en een vaste bezoeker van de winkels in de Lange- viele en de Pottenmarkt nemen samen de opening voor hun re kening. Dat doen zij om half If 's morgens door met een sleutel van een meter lang het hek te openen van een poort die de straat aan de kant van de Pot tenmarkt afsluit. Daarmee is dan het eerste winkelerf in Zeeland een feit. De officiële naam van een dergelijke straat is overigens voetgangers- voorrangsgebied"In de Lan- geviele en de Pottenmarkt hebben de voetgangers voor rang gekregen, maar de fietsers en auto's kunnen wel degelijk in de straat komen. De maxi mum-snelheid is twintig kilo meter per uur en er is éénrich tingsverkeer ingesteld. Om te voorkomen dat automobilisten school voor economisch be roepsonderwijs uit de Rijns traat in Middelburg. Die mid dag om halftwee zal het pop pentheater Parcival een voor stelling geven in de straat. Daarna komt Juliana weer op. In groepjes verspreid over de Pottenmarkt en Langeviele zorgen zij dan weer voor mu ziek. Er zal trouwens de hele zaterdag muziek zijn, want een draaiorgel zal de stiltes op willen.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1