Boekje biedt kleine geschiedenis van delta o het weten waard Scheldebode-kringetje Walcheren met Arends' ogen Alternatieve Spuikom- plannen te kijk in Vlissings stadhuis Forumavond Europese verkiezingen in De Zwaan KFE geeft concert in Westkapelle Suriname cfehtrjaal in Aldegonde Laatste keer „Kom uit je huis" Terminus Concert Hutyra en Verpoorten „The New Stars" brengt „Remigratie" Neighbour in Disco Royal Disco Dayan soost nu op vrijdagavond Rectificatie gitaarconcert Hf. Don Camillo in Woltershuis Laatste etappe avondvierdaage Zomeravond - orgelconcert in Nieuwe Kerk films Kerkdiensten medische diensten Culturele Agenda Maatschappelijke Dienstverlening Goed wonen Hoogwater SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 MEI 1979. 205 MIDDELBURG - „Te genwoordig steekt men met een zeewaardig jacht de Noordzee over. Er be staan cursussen om dat te leren. Iedere zeiler die iets meer wil dan het Veerse Meer of het Grevelingen Meer, steekt de niet eens zo grote plas over. Dat ge beurde 2000 jaar geleden ook vanuit het deltage bied, maar toen was het geen plezierreisje. Allerlei goederen van handelaren uit het Rijngebied, Keulen en omgeving, en verder, werden via Domburg naar Britannia verscheept. De opvarenden waren blij als hun goederen en hun schip veilig en wel hun be stemming bereikten. Zij waren zo dankbaar dat ze bij terugkomst in Dom burg of Colijnsplaat aan de godin Nehalennia een offer brachten in de vorm van een grote steen of al taar. Voor 1970 wisten we niet dat er niet ver van Colijnsplaat in de tegen woordige Oosterschelde ook een heiligdom was geweest. Talrijke altaren werden hier opgevist. De Romeinse tijd in de delta is belangrijk geweest. fiet Sloe. 1783. Aquarel van Ion Arends Wanneer men bij voor beeld de vondsten in het museum in Aardenburg bekijkt dan gaat men be seffen dat men in die tijd al prijs stelde op een leven met gemakken als cen trale verwarming. En dan houdt ineens kort na 275 na Christus alle spoor van leven achter de duinen in het deltagebied op. Dat weten wij zo nauwkeurig omdat de datering van de munten niet verder loopt dan dat jaar." Zo begint het door M. P. de Bruin geschreven boekje Kleine geschie denis van de delta". Het is uitgegeven door Fanoy Boeken Middelburg ter gelegenheid van de ten toonstelling „er onder en er op" in de Grote Kerk van Veere. De Bruin ver volgt zijn geschiedenis dan met de periode van 700 tot 1000 na Christus. Een tijd waarover weinig bekend is. Het gebied rond Domburg werd Walacria genoemd en uit munt- vondsten blijkt dat er handel gedreven werd met Engeland, de Scandi navische landen en gebie den in het tegenwoordige Duitsland en Frankrijk. De redelijke welstand hier lokte ook de Noor mannen aan. Walcheren heeft zelfs korte tijd onder heerschappij gestaan van Noormannen onder een zekere Harald. Die invallen hadden tot gevolg dat er burchten ontstonden, Middelburg en Souburg: de middelste burcht en de zuidburcht. De Bruin beschrijft de voortdurende overstro mingen en wat de mensen daar in de loop der eeu wen tegen deden, van het opwerpen van vliedber gen tot de eerste dijken. Het boekje behandelt de geschiedenis van de delta tot en met de deltawet. Het is met oude platen en met nieuwe geïllustreerd. Voor degenen die iets iheer willen weten over de grond waar hun huis op staat een onontbeerlijk boekje. Het is in de Grote Kerk van Veere en in elke boekhandel verkrijgbaar voor f 5,90. OOST-SOUBURG - De op handen zijnde Europese verkiezin gen zijn ook voor het Politiek Kafee De Zwaan aan de Kromwe- gesingel lb in Souburg aanleiding geweest een forumavond te organiseren. Aanstaande vrijdagavond zijn alle aan de verkie zingen voor het Europese parlement deelnemende partijen uit genodigd. DS '70, Boerenpartij en SGP hebben niet op de uitnodiging gereageerd. Wel aanwezig zijn: E. Broekhuis, kandidaat voor de PvdA; De Voogd, Tweede- Kamerlid voor de VVD; G. Christiaanse, statenlid CDA; C. van Waterschoot; Eerste- Kamerlid en kandidaat voor de PPR; J. de Keyser, CPN; me vrouw Moolhuysen, D'66; J. Goedheer, PSP; R. Meyering, GPV. Alle partijen geven eefSt een inleidingvan ongeveer tien fiinuteg, waayn^arie^el- MIDDELBURG - De ne genmansformatie KFE geeft tweede pinksterdag (4 juni) een concert in het Kasteel van Batavia in Westkapelle. KFE brengt funk/rock aangevuld met een lichtshow. Sinds lange tijd wordt dit veer het eerste Zeeuwse op treden van deze groep die be staat uit vijf Zeeuwen en vier Randstedelingen. In 1971 werd KFE opgericht en speelde oorspronkelijk folk. Rock en later ook funk kregen meer in- Vxoed, zodat ook de bezetting daaraan is aangepast. Op het ogenblik worden de volgende instrumenten bespeeld: solo gitaar, slaggitaar, viool, twee saxofoons, basgitaar, slag- ■verk, tweemaal percussie. KFE zal binnenkort op de ra- .lio te horen zijn in het pro gramma van Willem van Beu- ;ekom en ei is een plaat in de maak. Het concert begint om acht ■uur. Het gitaarconcert van Rob Bakker, vorige week woensdag in Vlissingen, werd niet geor ganiseerd door de stichting Cultuurspreiding Zeeland, zo als gemeld, maar door Henny van Ochten. lingen verdedigen of aanval len. Daarna kunnen er vragen worden gesteld of kan er eventueel gediscussieerd wor den. Als gespreksleider zal Tjeu Strous, FNV-medewerker optreden. De forumavond begint om halfacht, de toegang is gratis. oor VLISSINGEN - In het wijk centrum „Aldegonde" is don derdag, 31 mei, een gezellige avond georganiseerd door de werkgroep Profosoe van de Stichting Opbouwwerk Vlis singen, in samenwerking met wijkenvereniging West-Inn. De entree is gratis en de avond begint om acht uur. MIDDELBURG - Woens dagmorgen 6 juni houden de deelneemsters aan „Kom uit je huis" in Middelburg-Zuid de laatste koffiecontactmorgen van dit seizoen. Zoals gewoonlijk gaat dit gebeuren in de foyer van het wijkgebouw Zuiderbaken. De bedoeling is er een gezellige ochtend van te maken met on der meer de vertoning van een film van een der deelneemsters over de verschillende activi teiten die het afgelopen sei zoen hebben gedraaid. Ook zal er nagepraat worden over wat er het afgelopen seizoen alle maal is gedaan. Dit met het oog op mogelijke nieuwe ideeën voor de start van het volgende seizoen in september. De contactochtend begint om halftien, kinderoppas is aanwezig. VLISSINGEN - Tot en met dinsdag 19 juni zijn in het Vlissingse stadhuis plannen te zien die Vlissin- gers op eigen initiatief hebben gemaakt voor de Spuikom en het aangrenzende boulevardgebied. De maquettes, tekeningen en plannen van de Vlis- singers zijn tentoongesteld in dertien stands in de benedenhal^!)ovenhal en raadzaalDe gemeenteraad van Vlissingen nam in juni '78 het besluit om de inwoners voor eigen rekening en risico de plannen voor het gebied te laten indienen. De termijn van indiening is inmiddels verstreken. De tentoonstel ling is te zien tijdens de openingsuren van het stad huis (van halfnegen tot halfeen en van halftwee tot vijf uur). Bovendien gaan de deuren van het stadhuis voor belangstellenden open op donderdag 7 juni, woensdag 13 juni en dinsdag 19 juni 's avonds van halfacht tot halftien. Mocht U iets te vieren hebben (wij verzorgen Uw party op maat) gewoon even (01100) 13132 bellen Desgewenst komt onze hostess bij u aan huis voor een vrijblijvend advies! Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. HOTEL RESTAURANT CAFE l.o. station GOES-Tel. 01.100-27501 VLISSINGEN - Op woens dag 6 juni is er weer een film in het Woltershuis. Deze keer voor jongeren en volwassenen in deze Vlissingse wijk. Het is een film van Don Ca millo met in de hoofdrollen Fernandel en zijn tegenspeler Gino Cervi. De zaal gaat om 19.30 uur open en de film be gint om acht uur. Entree 1,-. Woltershuis, Hogeweg 103-105, Vlissingen. VLISSINGEN - Morgen be reikt de avondvierdaagse in Vlissingen een hoogtepunt en tegelijkertijd zijn einde. Alle wandelaars komen dan vanaf de Leeuwentrap door de Bad huisstraat naar het Stadhuis plein. Daar worden de deelne mers in de bloemetjes gezet. Dan volgt het défilé en gaan de wandelaars naar het eindpunt bij het clubgebouw van Zee land Sport aan het Baskens- burgplein. MIDDELBURG - Op zater dag 2 juni zullen Jos Verpoor ten en Ference Hutyra, clave- cimbel en traverso, een concert geven in de Engelse Kerk in Middelburg. Zij geven een uitvoering van werken uit de Duitse barok van J.S. Bach, zijn zonen Karl Emmanuel en Johann Chris- tiaan en Telemann en Handel. Het concert wordt georgani seerd door de werkgroep Mu ziek van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschap pen. De avond begint om acht uur. MIDDELBURG - Wellicht bent u deze week de gelukkige winnaar, loop dan even bij ons kantoor aan de Torenstraat in Vlissingen binnen. De gulle gevers zijn: Fruitspecialist Van der Hie len- Nijsse -nLangeviele 41 stelt beschikbaar 1 pond zuid vruchten. Optiek Focus - Promenade •stelt beschikbaar briletui. Babyhuis De Weefstoel - Langeviele 3 stelt beschikbaar een cadeaubon van 10,-. Foto Harry Verschuren - Lange Delft 47 stelt beschik baar een fotocadeaubon van 5.-. Hotel-café-restaurant De Huifkar - Markt 19 stelt be schikbaar koffie met gebak voor 2 personen. Bijou Tassenhuis - Lange Delft 44 stelt beschikbaar sleuteletui. Vleeshouwerij A. Sturm - Veeresingel 90 stelt beschik baar Vi pond eigengemaakte rookworst. Instituut Cosmetica - Gratis schoonheidsbehandeling, tel. 01184-62737. OOST-SOUBURG - De Su rinaamse toneelgroep The New Stars uit Amsterdam is maan dag 4 juni in De Zwaan in Sou burg te zien met het toneelstuk Remigratie. Het toch vrij moeilijke •probleem van de terugkeer naar het moederland wordt door deze groep op zeer eigen, Surinaamse, manier voor ie dereen begrijpelijk uiteenge zet. Het stuk kan overigens ook voor Nederlanders interessant zijn., Remigratie begint maan dagavond om acht uur in De Zwaan aan de Kromwegesin- gel lb. Kaarten a vijf gulden zijn verkrijgbaar bij Werk-, groep Profosoe (welzijns'cen- trum Bachten Komme) Bad huisstraat 104 in Vlissingen en bij Ontmoetingscentrum Wie- gisani, Oranjestraat 8, even eens in Vlissingen en bij Glenn Beuk, Westerscheldestraat 141 in Oost-Souburg. MIDDELBURG - Dinsdag 5 juni vindt één van de zomer avond-orgelconcerten plaats in de Nieuwe Kerk in Middel burg, met medewerking van organist Bram Beekman. De •avond begint om acht uur. Kaarten zijn verkrijgbaar op de concertavond voor 4,-. CJP/65 -pas f 2,50. Op het programma staan werken van M. Duruflé, O. Messiaen. M.E. Bossi en M. Reger. MIDDELBURG - 'De in Dordrecht geboren maar in Zeeland getogen tekenaar!schilder! graveur Jan Arends heeft een groot aantal Walcherse werken nagelaten. Vooral dit Walcher se werk van deze achttiende-eeuwse kunstenaar is onderwerp van een tentoonstelling in het Rijksarchief in Zeeland aan de St. Pieterstraat 38 in Middelburg. De tentoonstelling is nog tot 1 september te zien. Er is geprobeerd een verbinding te leggen met het werk van Arends en het heden. Zijn tekening en een foto zijn dan met elkaar vergelijkbaar. Het merendeel van Arends' onderwerpen bestaat overigens niet meer. Er is ook een aantal zeegezichten van Arends te zien. Dit werk is geleend van het Nederlands Historisch Scheepvaartmuseum. Het merendeel van het materiaal voor deze tentoonstelling komt overigens uit de historisch-top- ografische atlas Zelandia Illustrata van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen. Het eiland van dr. Moreau is gebaseerd op een boek van H.G. Wells. De hoofdrollen worden gespeeld door Burt Lancaster, Michael York, Ni- gel Davenport en Barbara Carrera. In het verhaal spoelt een schipbreukeling aan op een eiland in de Stille Zuidzee, waar hij al meteen door af schrikwekkende wezens wordt aangevallen. Ene Montgomery redt hem en brengt hem naar een comfortabel huis in de jungle. Hij ontmoet daar dr. Moreau en zijn mooie vrouw Maria. Naarmate de schip breukeling herstelt, ontdekt hij meer over het werk van dr. Moreau: deze experimenteert met het isoleren van chromo somen die bepalend zijn voor de gestalten van een levend wezen. De link met de af schrikwekkende wezens op het strand is dan snel gelegd. Alhambra 1, donderdag, vrijdag, dinsdag en woensdag acht uur, zaterdag, zondag en maandag zeven uur en half tien. In Tirol gaat de ontucht vro lijk verder. Als we dat al niet dachten. Alhambra 1, vrijdagnacht elf uur, Alhambra 2, woensdag acht uur. Bambi, dat is de titel van een tekenfilm uit de fabriek van Walt Disney. De film begint met de geboorte van een nieu we prins. Dat is Bambi, een klein hertje. Het hertje groeit op, ontmoet een meisje en op een gegeven moment Het Grote Hert. Dat blijkt zijn vader te zijn. De komst van mensen in het woud verstoort de rust. Alhambra 1, zondag- en maandagmiddag twee uur. The deer hunter gaat zijn zesde en laatste week in. Alhambra 2, donderdag tot en met dinsdag acht uur. Muriel ou le temps d'un retour. In deze film van Alain Resnais is evenals bij „Hiroshima, mon amour" de herinnering het grote thema. Vooral de herin nering van een van de mannen aan Muriel, een meisje dat in Algerije doodgemarteld is. Er ontstaat in de film een gecom pliceerd patroon van verhou dingen tussen een weduwe - die een antiekzaakje drijft - en haar vriend De Smoke, haar stiefzoon en mensen die zich in dit groepeje mengen. Het evenwicht wordt verstoord. De weduwe conserveert het verle den; Alphonse leugenaar en fantast, vervalst het verleden en Bernard legt alles vast met zijn camera. En om die mensen heen is alles in verandering. De Zwaan, Souburg, vanavond halfnegen. In verband met Fo rum '79 is er deze week geen voorstelling van het filmhuis in het Kuiperspoorttheater. ZOUTELANDE - Op maan dag, tweede Pinsterdg, treedt de Vlissingse groep Neighbour op in Disco Royal in Zoutelan- de. Neighbour bestaat uit vijf muzikanten, te weten André Moehijam, gitaar, Chris Sib- bald, gitaar, Guus Sibbald, basgitaar, Jan Mensch, piano, Janne Buurman, zang en drums. Neighbour speelt rock en roll en funk. De eveneens uit Vlissingen afkomstige groep Chips speelt in het voorpro gramma. Het concert begint om halfne gen. Ger. Kerk (Vrijgemaakt) - De Lannoystr. Vliss., zo. 9.30 u. ds. B. Kamphuis, 16.30 u. ds. M.J.C. Blok. Ger. Kerk Vlissingen - Petrus- kerk, 9.30 u. ds. G. den Hee- ten, St. Jacobskerk, 7.00 u. ds. E. Hoogerwerf en ds. Huckett (Pinksterzang- dienst). Open Hof, 9.30 u. ds. E. Hoogerwerf, 5.00 u. ds. G. den Heeten. Chr. Ger. Kerk - Kasteelstraat Vlissingen, zo. 9.30 en 5.00 u. ds. C.A. den Hertog. Geref. Kerk - Kanaalstr. Sou burg, zo. 8.45 u. West Sou burg ds. v.d. Vrie, 9.30 u. Oost Souburg, ds. Bosscha, 19.00 u. Oost Souburg, ds. Cladder. Evang. Luth. gem. - Walstr. Vlissingen, zo. 10.00 u. ds. M. Stol, Coll. zending. Mid delburg, zo. 10.00 u. ds. C. v. Tuyll, viering H.A. Bethesda - St.- Josephzieken- huis - Zo. ds. P. Joosse en past. v.d. Riet, 10.00 u. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ned. - Zo. 10.00 u. ouderling Picasouw, ma. 10.00 u. ds. Fader. Hervormd Middelburg - Zo. West-Souburg 8.45 u. ds. van de Vrie, Oost-Souburg, 9.30 u. en 7.00 u. ds. Cladder. Hervormd Middelburg - Zo. 10.00 u. ds. Brummelkamp in de Nieuwkerk. Koorkerk, 10.15 u. ds. Hage, m.m.v. Vlissings Jongerenkoor. Oostkerk, 10.00 u. ds. de Bakker, 19.00 u. ds. Blom. Ontmoetingskerk, 10.00 u. ds. Roodenburg, H. Doop, 19.00 u. ds. Roodenburg, Pinksterzangdienst in Toor- envliedt. Thomaskapel, 9.00 u. ds. Borgers, 10.30 u. ds. Borgers. Der Boede - Zo. 10.30 u. ds. Q. v.d. Vrie. Doopsgez. gem. - Vrijdoms- weg, Vlissingen, zo. 10.30 u. ds. Pos tem a. Missions to Seamen -Schelde- poort, Vliss. Oost, zo. 10.30 u. Gezinsdienst. Kristen Zuidmolukse Kerk in Ned. - Zo. Oost-Souburg, 11.30 u. Voorg. Waisapy, Koudekerke zo. 14.00 u. Waisapy. Kerkdiensten in Ophir - Zo. 11.00 u. ds. Kuin. R.-K. KERKEN Martinuskerk - Souburg, zat. 19.00 u. Zo. 10.30 parochie kerk, za. 10.30 u. Paauwenburg - Open Hof, zo. 11.00 u. eigen zanggroep, 19.00 u. samenzang. Lieve-Vrouwekerk - Vliss. zat. 19.00 u. samenzang, zo. 9.30 u. dameskoor, 12.00 u. sa menzang. Petrus- en- Pauluskerk - Mid delburg, zat. 19.00 u. zo. 10.15 u. Domburg - Zat. 19.00 u. en zo. 10.:0 u. Vlissingen - Zaterdag, van Dijk, Koudekerkseweg 52, tel. 13459 zondag, Mijnlieff, Nic. Beetslaan 15, tel. 12525. Middelburg - Zaterdag, Meyer, de Krammer 14, tel. 14664, zondag, de la Hayze, Seisdam 22, tel. 14305, maandag, Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Souburg, Arnemuiden, Nieuwland - Zaterdag, tot zondag 12.00 u. Jansen, Ou de Rijksweg 6, Nieuwland, tel. 01182-1340. Zondag vanaf 12.00 u. en maandag, M. Perquin, Meanderlaan 64, Middelburg, tel. 01180-19980. Zoutelande, Westkapelle, Domburg, Koudekerke, Aagtekerke - Vrijdag, 18.00 u. tot zondag, 12.00 u. Vaan drager, Weststraat 7, Dom burg, tel. 01188-1271. Zon dag vanaf 12.00 u. tot maan dag 24.00 u. Frima, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden Walcheren - Vrijdag 18.00 u. tot maan dag 8.00 u. Stuttenheim, Beukelmanstr. 8, Melisker- ke tel. 01186-1760. TANDARTS Voor heel Walcheren - Zater dag en zondag tot 12.00 u. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. Zondag vanaf MIDDELBURG - De soos Disco Dayan houdt de maan delijkse avond deze keer in plaats van op de eerste zater dag van de maand op vrijdag 1 juni. Deze avond staat de betere popmuziek weer centraal en zal er met begeleiding van een lightshow weer „geswingd" kunnen worden. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in het ont moetingscentrum Dauwen- daele. De toegang bedraagt f 1,- en iedereen van 16 jaar of ouder is welkom. 12.00 u. en maandag, Cap- penberg, Chopinlaan 71, Vliss. tel. 01184-65557. APOTHEKEN Middelburg - Van 18 tot 25 mei, W.K. Hummelen, Markt 69. Vlissingen - Van 15 tot 22 mei, v.d. Kleine Mulder, Singel 9 tel. 01184-12730. KRUISVERENIGINGEN Vlissingen - Za. zo. en maan dag, Zr. Meerman, van Hallstr. 6 tel. 66734. Souburg - Za. zo. en maandag, Zr. Ver hagen-Westerbeke, Zuiderbaan 53, tel. 61541. DIERENARTS Voor heel Walcheren - Za. zo. en maandag Jobse, Oostka- pelle tel. 01188-1443. Con sult na telefonische af spraak. Visites aanvragen van 8.00 u. tot 9.00 u. VERLOSKUNDIGE Zr. v. Ginkel, Pres. Roosevelt- laan 232, tel. 01184-12775. Kon. Vlaamse Opera te Ant werpen Donderdag 31 mei, 20 uur, vrijdag 1 juni 20 uur, zaterdag 2 juni, 20 uur en zondag 3 juni 15 uur in alle voorstellingen „My fair Lady". Kon. Nederl. Schouwburg te Antwerpen - Zaterdag 2 ju ni, 20 uur en zondag 3 juni 14.30 en 20 uur „De Dries- tuiversopera", (Berteld Brecht). Kon. Opera te Gent-Vrijdag 1 juni, 20 uur Der Zarewitsch, zondag 3 juni 14.30 uur La Bohème (Puccini), 20 uur Der Zarewitsch. Stichting Blijf van m'n Lijf Zeeland-Postbus 231, Mid delburg, tel. 01184-60337 of 01184-14645. Dag en nacht. Telefonische hulpdienst - Voor mensen in geestelijke en so ciale nood. Dag en nacht ge opend. Tel. 01180-15551. Bureau van de Stichting voor niet-gehuwde moeders - Loskade 25, Middelburg, 01180-27311. Spreekuur volgens afspraak. Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Walcheren - Middelburg, Loskade 29, tel. 01180-26951. Vlissin gen, Dr. Ottestraat 2, tel. 01184-19820. Bereikbaar iedere werkdag op kantoor, 's avonds na tel. afspraak. Stichting voor Gezinsverzor ging Vlissingen - Brouwe- naarstraat 4, tel. 01184-17810. Spreekuren leid(st)ers van 8.30-9.30 uur. Souburg, Wijkcentrum Middenhof, Kanaalstraat 64, tel. 64318. Gemeentelijke Sociale Dienst - Vlissingen, Maatschappe lijk Werk, dagelijks van 8.00-10.00 uur. Actie Moeders voor Moeders - Mevr. van Belleggem, Wis- senkerke, tel. 01180-15418. Bureau voor Rechtshulp Zee land - Damplein 1, Middel burg, tel. 01180-37120. Spreekuren maandag 13.30-15.30 uur, dinsdag en donderdag van 10.00-12.00 uur en donderdag 19.00-21.00 uur. Opvang thuislozen en passan ten - Weekenddienst tel. 01184-14421. Huwelijks- en gezinsmoeilijkheden en noodgevallen 01184-14911. Stichting Sjaloom, Vlissin gen. Gehandicapten-adviesbureau Zeeland - (ANIB-AVO- GON) kosteloze hulp voor gehandicapte mensen. Spreekuur le, 2e en 3e don derdag v.d. maand 10.00-12.00 u. In Diensten centrum Schuttershofstr. la, M'burg. Tel. afspraken elke vrijdagmorgen 10.00-12.00 u. Tel. 01180-27303. Rechtswinkel Middelburg - Gratis rechtshulp, donder dag van 19.00-21.00 uur. Damplein 1, tel. 01180-37120. Opvanghuis voor jongeren - Dag en nacht bereikbaar via tel. 01180-16816. Maatschappelijk werkster voor Surinamers en Antil- lianen - Spreekuur Middel burg dinsdag 8.30-12.00 uur (stadhuis, ingang soc. dienst Vlasmarkt), tel. 01180-2651, tst. 356, Vlissingen, woens dag 8.30-12.00 uur in Open Hof, A. Gogelweg 59, tel. 01184-65455. Informatiecentrum voor So ciale Verzekeringen - Raad van Arbeid te Middelburg, Spanjaardstraat 53, tel. 01180-25951. Spreekuren ma. t/m vrijdag; 8.30-12.00 en 13.30-16.00 uur. Woningbouwver. „Goed Wo nen" - Weekenddienst voor storingen aan c.v., liften en warmwatervoorziening 2, 3 en 4 juni P. v.d. Linde, Wes- terzicht 24, Vlissingen, tel. 64426. Hoogwatertijden in Vlissin gen. Westkapelle ±18 min. vroeger dan Vlissingen. Donderdag 31 mei - 6.16 en 18.37 u. Vrijdag ljuni-6.57 en 19.26 u. Zagerdag 2 juni - 7.49 en 20.20 u. Zondag3juni-8.46en21.21 u. Maandag 4 juni-9.51 en 22.24 u. Dinsdag 5 juni - 10.58 en 23.26 u. Woensdag 6 juni - 12.01 en 24.22 u.

Scheldebode | 1979 | | pagina 5