Vonk weer grote kanshebber voor internationale uurloop NCRV doet dagje Zeeland" Damse strandje uitgebreid Kaarten voor televisieopnames Willem Ruis-show tot 8 juni verkrijgbaar Met uw krant naar W.K. wielrennen 1979 Proloog voor vrouwen in Vlissingen Woltershuis zoekt vrijwilligers voor Rekreade. M.A. Slaak- weg-toernooi. Bewonerscommissie Verkuyl Quakkelaarstraat bang voor hogere huren Varende tentoonstelling Tussen wal en schip Eventueel op de Caubergtribune Een gift aan het Rode Kruis betekent hulp aan een slachtoffer Kalligrafieën Ben Aabers in ZKC Wie verloor racebril SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 MEI 1979. 217 VLISSINGEN - Het Wol tershuis, onderdeel van de stichting Sociaal-Cultureel werk Vlissingen zoekt een aantal enthousiaste vrijwilli gers voor haar zomeractiviteit, bekend onder de naam Re kreade. Deze vindt plaats van 13 tot en met 25 augustus. Tijdens de Rekreade zijn er vele activiteiten voor peuters, kleuters, kinderen, jongeren, volwassenen, ouderen en be jaarden. Het Woltershuis kan mensen gebruiken die een middag, een avond of een hele dag mee willen helpen om de activiteit te laten slagen. Wilt u meehelpen, neem dan contact op met het Wolters huis, tel. 14660, Janjaap San- derse, Anneke de Plaa of Lies Schuurhiers zullen u verdere informatie kunnen verschaf fen. DRIEWEGEN - De Sport vereniging Driewegen (SVD) houdt zaterdag 2 juni het zo genaamde M.A. Slaakweg se- niorentoernooi. Hieraan ne men deel de eerste en tweede teams van Dauwendaele, Borsele, Col Boys, Volharding en SVD. Het toernooi begint om één uur. VLISSINGEN - De Vlissingse atletiekvereniging Zee land Sport houdt zaterdag 2 juni aanstaande de tiende internationale uurwerk, 's Avonds om halfzes zullen de deelnemers beginnen aan hun loop tegen het uurloop. De bedoeling is zoveel mogelijk meters binnen dat uur af te leggen. „De inschrijvingen druppe len binnen" zegt Frans Meijer, die samen met Cees van de Bulck dit evenement organi seert. Zeker is dat Piet Vonk van RKHAV uit Hulst zal ko men. Mocht hij deze uurloop winnen, dan mag hij de wissel beker voor goed in zijn prij- zenkast opbergen". Maar zover is het nog lang niet want de kleine man uit de stad van Reinaart de vos zal geducht te genstand krijgen van de an dere Zeeuwse atleten die ook in groten getale zijn opgeko men. Dynamo '70 komt zelfs met een groep van twintig at leten en vele bekende namen in de atletiekwereld zijn verte genwoordigd. Een Lou Din- gemanse en Peter Hameteman van Zeeland Sport en een Jo- han de Vlieger en Kees We- strate van Marathon om er maar een paar te noemen. „Het parkoers heeft een paar kleine wijzigingen onder gaan", aldus Frans Meijer. „We hebben het parkoers zes honderd meter langer ge maakt. Dit was nodig, omdat de belangstelling voor het lan- VLISSINGEN - De bewonerscommissie die de belangen van de bewoners van de Verkuyl Quakkelaarstraat in Vlissingen voor en tijdens de renovatie behartigd, maakt zich zorgen over de vaststelling van de huurprijzen. In april is begonnen met de renovatie van de negenenvijf tig huurwoningen. Tijdens die renovatie zijn aardig wat extra kosten gemaakt. Kosten die huisbaas Gemeenschappelijk Belang mogelijk in de huur prijzen doorberekent. De be wonerscommissie vindt echter dat deze kosten niet doorbere kend mogen worden. De be woners hebben voor een be paalde huurprijs ingestemd met de renovatie en daar mag niet op worden teruggekomen, aldus de commissie. Er doen zich volgens de be wonerscommissie ook proble men voor met de voortgang van de renovatie. Iedere bewoner heeft een informatieboekje ontvangen waarin de data staan vermeld waarop de wo ning ontruimd moet zijn en op geleverd zal worden. „Tegen alle afspraken in tracht de wo ningbouwvereniging de wo ningen eerder te ontruimen ten behoeve van de aannemer. De bewonerscommissie voelt zich genomen wanneer de aanne mer na één maand na de start wil afwijken van het bouw schema dat notabene door hemzelf is opgesteld", aldus de commissie. ge afstand lopen de laatste tijd zeer is gestegen. Ook de kwa liteit is zo verbeterd dat er steeds meer mensen binnen het uur het parkoers hebben afge legd en op de sintelbaan ver schenen. Op zichzelf gezien natuurlijk een goede prestatie, maar voor de jury een ver schrikkelijke moeilijke zaak om alles uit elkaar te houden. Vorig jaar liepen er al 58 atle ten op de baan. Met deze 600 meter extra hebben we twee minuten tijdwinst. We hopen nu zo'n 20 atleten minder bin nen het uur op de baan te heb ben zodat het organisatorisch niet zo'n gezoek wordt". Het parkoers ziet er als volgt uit: Start aan de Vander Helstlaan, via de Lange Leen- weg naar de Koudekerkseweg, dan over de Koudekerkseweg naar de Zuidbeekseweg, de Noordbeekseweg langs Der Boede en via de Ter Poorteweg naar de Groeneweg waar het keerpunt ligt. De lopers gaan dan dezelfde weg terug. De fi nish voor de tien Engelse mijl (16 kilometer en 93 meter) ligt niet op de sintelbaan, maar op de Vander Helstlaan, nabij de Simon de Vliegerlaan. De lo pers die dan door de finish gaan en nog tijd overhebben kunnen deze tijd volmaken, en hun afstand vergroten door op de sintelbaan ronden te lopen tot halfzeven, het einde van de loop. „Alle atleten" vervolgt Frans Meijer, „krijgen na af loop een vaandel en een diplo ma waarop hun prestatie ver meld staat. Het publiek op de sintelbaan zal via twee luidspeakerwa gens volledig op de hoogte ge houden worden van wat er in de koers gebeurt. Degenen die de uurloop op de sintelbaan willen gaan zien, moeten rond kwart over zeven op de baan zijn. Wie later komt, hindert de lopers die na dat tijdstip op de baan aan zullen komen. MIDDELBURG- Op maandag 4 juni, tweede pinksterdag, zal de NCRV-radio ruime aandacht besteden aan de provincie Zee land. Via Hilversum 2 brengt de NCRV dan een „dagje Zeeland", met in de ochtenduren een programma dat het accent legt op informatie en in de middaguren op amusement. 's Morgens zullen vanuit de foyer van de schouwburg in Middelburg, Kirsten Klijnsma en Gerard van den Berg problemen aan de orde stellen, die te maken hebben met onder andere de Ooster- en Wester- schelde, industrievestigingen en het milieu. Uiteraard speelt het toerisme ook een belang rijke rol. 's Middags wordt het oude vossenjachtspel van stal gehaald, waaraan iedereen kan meedoen. De „vossen jacht" is een spektakel waar mee Johan Bodegraven en an deren twintig jaar geleden de luisteraars aan de radio ge kluisterd hielden. Er is veel muziek in het programma, met onder andere gedeelten uit een grote muzikale show die door de NCRV rechtstreeks wordt gebracht vanaf het Damplein f llilH1 i B 'IIII il' II -<w De jeugd vermaakt zich best op het Damse strandje. YERSEKE - Mede dank zij de spontane inzet van vele tientallen collectanten is de geldinzameling, die huis aan huis werd gehouden in Yerse- ke, met als doel geld bijeen te brengen voor onderhoud en qitbreiding van het Damse strandje, een groot succes ge worden. Er werd ruim 4500 gulden opgehaald en hiervan kunnen vier scheepsladingen zand worden besteld. Vorige week heeft het eerste schip zijn la ding al gelost en deze week zullen de andere volgen. De werkgroep „Damse strandje" is bijzonder blij dat de Yersekse bevolking zo spontaan heeft gereageerd. Het wachten is nu op het betere weer, zodat de moeders met hun kinderen en de jeugd van Yerseke bezit kunnen nemen van het strand, dat er dan weer keurig bijligt. Ook de ge meente heeft haar goede wil getoond, door vuilnisbakken te plaatsen en verder zal de toe gang tot het strandje via de dijkovergang nog worden ver beterd. damrak 98 - amsterdam/holland tet020-236545 TERNEUZEN-VLISSIN- GEN - Sinds vorig jaar heeft de milieugroep Greenpeace haar activiteiten uitgebreid tot Europa en de Atlantische oce aan. Ook dit jaar zullen weer acties worden gevoerd tegen het dumpen van radiactief af val in de Oceaan en het doden van de laatste grote zoogdie ren. Gezien de grote belang stelling voor het werk van Greenpeace wordt gezocht naar methoden om zoveel mo gelijk informatie over het land te verspreiden. Na maanden van inspannende werkzaamheden beschikt Greenpeace Nederland nu over een varend informatiecentrum door de aankoop van de „Saint Antoine". Deze in 1909 ge bouwde tweemast-schoener zal, alleen al door haar ver schijning, erg veel belangstel ling trekken. Met dit schip maakt Greenpeace dit jaar een rondreis langs ca. 20 Neder landse havensteden om daar mee zoveel mogelijk mensen de gelegenheid te geven kennis te maken met de zaken waarvoor Greenpeace zich inzet. Aan boord is een tentoon stelling ingericht, „tussen wal en schip" geheten over Green peace en haar activiteiten. Op geregelde tijden wordt een vi deoprogramma getoond met beelden over de acties die vorig jaar gevoerd zijn bij IJsland, Spanje, de Orkney-eilanden en tegen het dumpen van radioactief afval in de Atlan tische Oceaan. Verder worden de praktijken belicht van de piraten onder de walvisvaar ders die zich van vangstbeper kingen en conventies niets aantrekken. Van 28 mei t/m 10 juni ligt het schip in Vlissingen en van 13 juni t/m 24 juni in Temeu- zen. Van maandag t/m vrijdag is het schip te bezoeken door scholen, groepen en verenigin gen. Wanneer men belangstel ling heeft voor een dergelijk bezoek kan men bellen naar Amsterdam: 020-236545 of aan boord een afspraak ma ken. Voor individuele bezoe kers start op onderstaande tij den het video/diaprogramma: donderdag 20.00, vrijdag 19.00, 21.00, zaterdag 13.00, 15.00, 19.00, 21.00, zondag/ pinksterdagen 13.00, 15.00, 19.00. VLISSINGEN - Op uitnodi ging van het Vlissingse Vrou- wenkafee komt de toneelgroep Proloog volgende week woensdag naar Vlissingen. Proloog speelt dan het stuk Spiegeling in De Piek aan de Hellebardierstraat 13. Spiegeling gaat over het da gelijkse leven, de sleur, het verdriet, de eenzaamheid, de moeilijkheden en het plezier in het leven van vier vrouwen. Proloog wil laten zien boe de verschillende situaties, de schijnbaar tegengestelde be langen, vrouwen van elkaar isoleren. Hoe moeilijk het is om elkaar te bereiken en begrij pen. Het stuk is alleen voor vrou wen toegankelijk. Het begint woensdag 6 juni om acht uur. De toegangsprijs is vijf gulden voor leden en zeven gulden vijftig voor niet-leden. Na af loop kan er met de vrouwen van Proloog worden gepraat. In Leysdream te Roosendaal worden op woensdag 20 en donderdag 21 juni televisieopnames gemaakt van de Klei ne Willem Ruis-show. De populaire quiz- en showmaster zal op beide avonden twee shows maken, zodat elke bezoe ker twee keer kans heeft om in de schijnwerpers te komen en mee te doen aan de jacht op de vele waardevolle prijzen. De kleine Willem Ruis-show wordt uitgezonden eind juni, eind juli en eind augustus en is een met gokjes doorspekte happening, waaraan geen echtparen maar individuelen kunnen meedoen. Tot en met vrijdag 8 juni bestaat de gelegenheid om een kaart voor een van de beide opname avonden te kopen. De toegansprijs voor de twee shows (op één avond) bedraagt 7,50. En er zijn nog enkele tiental len kaarten verkrijgbaar. De kaarten kunnen gehaald worden op onze kantoren: Vlissingen Torenstraat 5, Goes Klokstraat 1, Sommels- dijk Oostdijk 41-43, Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, Roosendaal Molenstraat 45, Etten-Leur Markt 28, Breda Reigerstraat 16, Oosterhout Arend6traat 14, bij Leysdream Commandobaan 10 te Roosendaal, Terneuzen Nieuwstraat 19, Hulst Steenstraat 14. MIDDELBURG - Van zater dag 2 tot en met vrijdag 22 juni zijn in het Zeeuwst kunste naarscentrum in Middelburg kalligrafieën te zien van Ben Aalbers. De expositie wordt aan staande zaterdag om vier uur geopend. Ben Aalbers geeft dan zelf een toelichting op zijn kalligrafieën. Het ZKC aan de Molstraat 13 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van tien tot twaalf en van twee tot halfzes, woensdag en vrijdagavond van zeven tot halftien en op zater dag van negen tot twaalf en van twee tot vier. VLISSINGEN - Aan het bureau van de gemeentepolitie te Vlissingen werden in de pe riode van 16 tot 23 mei de vol gende voorwerpen aangege ven: twee bankbiljetten; race- bril; skippybal; tabakszak; stalen herenhorloge; doublé dameshorloge; blauwe nylon regenjas; jeanstas met gymnastiekspullen; twee zwarte parapluus; bruine portemonnee; zilveren arm band; diverse sleutels. Aange geven dieren: klein hondje. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van.negen tot twaalf en van twee tot vier. Aan het bureau van de ge meentepolitie te Oost-Souburg werden in dezelde periode aangegeven: twee bankbiljet ten; moderne zonnebril; hon denhalsband (leder met ket ting en penning). Openingstij den: maandag, woensdag en zaterdag van halftwaalf tot een uur. VALKENBURG - Lezers van Ons Eiland, het Nieuwsblad van de Bevelan- den, De Scheldebode en de Zeeuws Vlaamse Koerier kun nen met een extra trein vanuit Vlissingen naar de wereld kampioenschappen wielren nen op de weg, die zoals be kend dit jaar op de Limburgse heuvel-pukkels worden verre den. Op zaterdag wordt er ge fietst door de dames en door de amateurs. Dus met o.a. Keetie van Oosten-Hage, die graag met een wereldtitel op de weg haar fietsloopbaan zou willen besluiten. Op zondag 26 augustus rijdt er weer een extra trein uit het Zeeuwse land naar w.k.-tra ject in de omgeving van Val kenburg. Om de supporters in de gelegenheid te stellen om o.a. Jan Raas, Gerrie Knete- mann, Jos Schipper, Kees Priem, Aad van de Hoek aan te moedigen en te bewonderen. Want dat onze „bloedeigen" Jan Raas een serieuze gooi naar de regenboogtrui gaat doen, staat als een rotsvaste paal boven het Zeewuse water. Dit jaar won hij o.a. reeds de DE sch^D: •EBODE 1 Ronde van Vlaanderen en de Amstel Gold Race. op dit wereldkampioenschap omdat wij er in geslaagd zijn om de Cauberg-tribunekaar- ten exclusief aan onze lezers aan te kunnen bieden. Tot 1 ju ni, want daarna gaan de res terende Cauberg-tribune- kaarten ongetwijfeld als spek- pannekoeken de deur uit. In binnen- en buitenland. Onze lezers kunnen zich dus verze keren van een zitplaats aan de ongetwijfeld weer als scher prechter optredende Cauberg in Valkenburg. In augustus zullen we de parkoerskaarten, die bij de treinkaart inbegre pen zijn, nogmaals te koop aanbieden. Maar dan hebben we uiteraard geen tribune- kaarten meer. De prijzen zijn als volgt: Zaterdag 25 augustus: trein reis inclusief toegang tot het parkoers 30,-, kinderen t/m 9 treinreis en toegang tot het parkoers f 15,-, Caubergtri bune 10,-. Zondag 26 augustus: trein reis inclusief toegang tot het parkoers 35,-, kinderen tot en met 9 jaar treinreis inclusief toegang tot het parkoers 17,50, Cauberg-tribune 15,-. De prijzen gelden vanaf de NS-stations in Zeeland. De dienstregeling van de extra-treinen, die naar Lim burg rijden, wordt begin au gustus bekend gemaakt. De kaartverkoop is vanaf 10, mei op onze kantoren in Som- melsdijk: Oostdijk 41-43. Goes: Klokstraat 1. Vlissingen: Torenstraat 5. Terneuzen: Nieuwstraat 9. Hulst: Steenstraat 14. Bij het woord „slachtoffer" denkt men in de eerste plaats aan oorlogen en aan verkeer. Het Rode Kruis is inderdaad een organisatie, die op het slagveld is geboren. Sinds 1863 al komt het slachtoffers van oorlogen en conflicten te hulp. Maar er zijn nog veel meer soorten slachtoffers. Bijvoor beeld van overstromingen en aardbevingen, van langdurige droogte en andere natuurram pen. Mensen die hun huis ver loren hebben zien gaan en op gevangen en verzorgd moeten worden. Ook het verkeer eist dage lijks slachtoffers. Niet voor niets heeft het Rode Kruis op honderden plaatsen langs de wegen vaste hulpposten inge richt, waar men in geval van nood terecht kan. In de week ends zijn er zelfs tien ambu lances langs de snelwegen, die na een ernstig ongeluk te hulp kunnen schieten. Ook de We genwachtauto's zijn door het Rode Kruis van verbandmid delen e.d. voorzien. Een verkeersslachtoffer komt vaak in een ziekenhuis terecht en bijna even vaak is er dan bloed nodig. En dat is er dan ook, dankzij de donors van het Rode Kruis. Soms blijft een verkeersslachtoffer de rest van zijn leven invalide. Dan zal het Rode Kruis hem blijven bij staan. Met speciaal aangepast vervoer en andere hulp die noodzakelijk is. Maar men kan ook slachtof fer zijn van een ziekte, van een handicap of van eenzaamheid. En ook dan is er het Rode Kruis: met welfarewerk, met vakantieweken aan boord van de Henry Dunant of in een Ro de Kruis-vakantiehuis, met jongerenhulpdiensten, met telefooncirkels, met lectuur voorziening, kortom met hulp die voor iedereen anders kan zijn. Voor het overgrote deel wordt die hulp door vrijwil ligsters geboden. Zij staan al tijd weer klaar om als dat no dig is medemensen, die „slachtoffer" zijn geworden, bij te staan. Voor al dat werk zijn hulpmiddelen nodig - van ambulances en busjes voor ge handicapten tot en met stret chers, verbandmiddelen en apparatuur - en natuurlijk is daarvoor ook een stuk orga nisatie onontbeerlijk. En als het om slachtoffers van grote calamiteiten gaat, bestaan hulpzendingen uit grote voorraden tenten, rampende kens, noodvoedsel en medica menten. Hetgeen allemaal geld kost, veel geld. En omdat het Rode Kruis een neutrale organisatie is, die alle slachtoffers te hulp wil komen, ongeacht hun poli tieke of religieuze overtuiging, ongeacht hun nationaliteit, ras of afkomst, wordt dat geld ge vraagd van de gehele bevol king. Juist om zijn neutrale karakter te kunnen bewaren wil het Rode Kruis geen alge meen beroep doen op de rege ring, van welke kleur die ook is, maar aan alle Nederlanders, dus aan U. De collecte van het Nederlandse Rode Kruis is dit jaar van 21 mei tot en met 2 juni. GOES - Op zaterdag 2 juni a.s. houdt de volleybalvereni ging Reimerswaal haar jaar lijkse toernooi, dit keer voor de jeugd tot en met 17 jaar. De wedstrijden in sporthal „De Bevelanden" te Goes beginnen om 13.00 uur en eindigen om 18.00 uur.

Scheldebode | 1979 | | pagina 21