Straat festival Frohwein ruilt Artisan voor pottenbakkerij in Westkapelle Wij staan in de Gouden Gids. IN VLEESHAL MIDDELBURG Joop Dam exposeert getijverschijnselen Vlissingen beproeft meer fietsruimte Wotter shuis exposeert poppen Anmesty informeert Terminus WEEKENDMENU Feministische kraam op Vlissingse weekmarkt Echtpaar Snoodijk zestig jaar getrouwd 30.00 per persoon Avondvierdaagse Middelburg Interkerkelijke dienst in Tooren vliedt Huis aan huis. 5J mihoen exemplaren. Buslichting O peningstij den postkantoren gewijzigd SGHELDEBODE VAN WOENSDAG 30 MEI 1979. 213 VRUDAG 1 JUNI. 9.30 uur: Opening Straatfestival en „Ruyter"jaarmarkt op het Zeemanserve (achterzijde Walstraatpromenade). 9.30 - 17.00 uur: „Ruyter"jaarmarkt op Zeemanserve, Lange Zelke, Oude Markt. Fanfare SintJuttemis op Zeemanserve, Lan ge Zelke, Oude Markt. Witte Circus in de Binnenstad. 16.00 - 17.00 uur: Popgroep Cashmere in tent op het Bellamy- park. 20.30 - 22.30 uur: Voorstelling Witte Circus in tent op het Bellamypark. 22.30 24.00 uur: Openluchtfilm: ,,Een blok aan je been" op de Grote Markt. ZATERDAG 2 JUNI. 9.30 - 17.00 uur: Ringrijden op de Nieuwendijk om het kam pioenschap van „Groot-Vlissingen". 13.15-14.00 uur: Popgroep Winston in de tent op het Bella mypark. 14.00 - 16.00 uur: Kindervoorstelling Witte Circus in tent op het Bellamypark. 16.00 - 16.30 uur: Popgroep Winston in tent op het Bellamy park. 20.00 - 24.00 uur: Openluchtbal m.m.v. Riverside Combo op het Bellamypark. 20.30-24.00 uur: Muziek op straat en in diverse horeca-bedrij- ven door o.a. het Witte Circus in de Binnenstad. ZONDAG 3 JUNI. Geen activiteiten MAANDAG 4 JUNI. 16.00 - 23.00 uur: Popfestival met Zeeuwse groepen op het Bellamypark, t.w. KFE, One Eyed Head, Chameleon, Dilemma, Laurel Canyon Band. Entr'actes door Witte Circus op het Bella mypark. 23.00 - 00.30 uur: Muziek in diverse horeca-bedrijven door het Witte Circus in de binnenstad. DINSDAG 5 JUNI. 16.00 - 18.00 uur: Wedstrijden touwtrekken op het Bellamy park. 19.00 - 20.30 uur: Populair concert Jeugdorkest Vlijt en Vol harding in de muziektent op het Bellamypark. 19.00 - 20.30 uur: Wedstrijden touwtrekken op het Bellamy park. 20.30 - 23.00 uur: Totaal-programma in tent op het Bellamy park, m.m.v. Barend Servet en Sjeflce van Oekel, Riny v.d. Lee, Bonnie St. Clair, Lee Towers, Springfield. WOENSDAG 6 JUNI. 14.00 - 17.00 uur: Speel- en rommelmarkt op de Nieuwendijk en het Ruyterplein. Zeepkistenrace vanaf oprit Boulevard de Ruyter. The Silver Eagle Express in tent op het Bellamypark. 16.30-17.30 uur: Beiaardconcert door Kees van Eersel op het carillon van de St. Jacobstoren. 19.30 - 20.30 uur: Muzikale rondwandeling Jachthoorn- en Trompetterkorps „Oranje Nassau" met majoretten in de binnen stad. 20.30 - 21.30 uur: Lezing door de heer M.P. de Bruin in het Vestzaktheater Belammypark. Thema: Van hijskranen tot Ge vangentoren (de ontwikkeling van Vlissingen). 21.00 - 22.15 uur: „Een zwoele zomeravond" door het Werk theater in tent op het Bellamypark. DONDERDAG 7 JUNI. 14.00 - 16.00 uur: Kindervoorstelling „Welterusten" door het Werktheater in tent op het Bellamypark. 14.00 -17.00 uur: Aan de weg timmeren door Stichting Bevor dering Wegenbouw op het Bellamypark. 19.30 - 20.30 uur: Concert door Brassband „Onda" in de mu ziektent op het Bellamypark. 21.00 - 22.15 uur: „Een zwoele zomeravond" door het Werk theater in tent op het Bellamypark. 22.30 - 23.00 uur: Champagne in tent op het Bellamypark. VRIJDAG 8 JUNI. 11.00- 12.00 uur: Beiaardconcert door Kees van Eersel op het carillon van de St. Jacobstoren. 14.00 - 16.00 uur: Kindervoorstelling „Welterusten" door het Werktheater in tent op het Bellamypark. 14.00 -17.00 uur: Aan de weg timmeren door Stichting Bevor dering Wegenbouw op het Bellamypark. 20.00 - 21.00 uur: Demonstraties door Volksdanstheater „Vranje" in de binnenstad. 21.00 - 22.15 uur: „Een zwoele zomeravond" door het Werk theater in tent op het Bellamypark. 22.30 - 23.00 uur: Debbie in tent op het Bellamypark. ZATERDAG 9 JUNI. 14.00 - 16.00 uur: Kindervoorstelling „Welterusten" door het Werktheater in tent op het Bellamypark. 14.00 -17.00 uur: Aan de weg timmeren door Stichting Bevor dering Wegenbouw op het Bellamypark. 16.00-17.00 uur: Beiaardconcert door Kees van Eersel op het carillon van de St. Jacobstoren. 19.30 - 20.30 uur: Muzikale rondwandeling Tamboer- en Trompetterkorps „Vlijt en Volharding" met Groot Vlissings Majoretten Peloton in de binnenstad. 20.00 - 22.15 uur: „Een zwoele zomeravond" door het Werk theater in tent op het Bellamypark. 22.30-23.00 uur: Maggie McNeal in tent op het Bellamypark. OVERIGE ACTIVITEITEN 1 tot en met 9 juni: Kunst in etalages. Eric Brandts: „Groeten uit Vlissingen" in etalage de Verfbron, Walstraatpromenade 8. Eddy Quite: Vitrine Arabesk (tegenover VW), Walstraatpro menade. 1 toten met 9 juni: Straatartiesten, -tekenaars, -schilder, etc. in de binnenstad. 7 tot en met 10 juni: Tentoonstelling amateur beeldende kun stenaars in Stedelijk Museum, Bellamypark 19. Openingstijden ma t/m vrij. van 10.00 - 17.00 uur, za. en zo. van 14.00 - 17.00 uur. Toegangsprijzen ma t/m za. f 0,40, f 0,25 (tot 15 jaar), zondag f 0,25. Fanfare St. Juttemis. ACTIVITEITEN IN DE HORECA Vrijdagavond 1 juni- Bar-dancing „lm weissen Rössel", Aagje Dekenstraat 5: Shandiygaff (folk). Zaterdagavond 2 juni: Café „De Concurrent", Groeneivoud: Dixie Daddies (jazz). Diverse horecabedrijven: Het Witte Circus. Zondagmiddag en -avond 3 juni: Cafë„Hoppif', Wolstraat 35: Cash (pop). Pub „The Flying Dutchman", Bellamypark: Shan diygaff (folk). Maandagavond 4 juni: Discotheek bar-dancing 2001, Nieu wendijk 27: Edward Niessing (disk-jockey)Diverse horecabe drijven: Het Witte Circus. Vrijdagmiddag en -avond 8 juni Café „Hoppit", Wolstraat 35: ,The Comited Naked (pop). Zaterdagavond 9 juni: Café „Hoppit", Wolstraat 35: „The Co mited Naked" (Pop). Zaterdagavond 9 juni: Café „De Concurrent", Groenewoud: Dixie Daddies (jazz). Zaterdagmiddag en -avond 10 juni: Café „Hoppit", Wolstraat 35: „Chips" en Monroe(pop). VLISSINGEN-Maandag 11 juni is er in het Woltershuis een expositie van poppen. De poppen zijn gemaakt tij dens de twee cursussen pop- penmaken, die het Woltershuis de afgelopen tijd heeft georga niseerd. De expositie valt sa men met de laatste cursusles vah dit jaar, zodat alle deelne mers aanwezig zullen zijn. De expositie duurt van tien tot vier uur. Het Woltershuis is van plan om in het volgende seizoen weer minstens één cursus poppenmaken te orga niseren. Belangstellenden kunnen dus eens komen kijken wat het nu precies inhoudt. Ook zullen er cursussen foto grafie voor beginners en pot tenbakken voor beginners worden georganiseerd. Inschrijving voor deze cur sussen is nog beperkt mogelijk bij het Woltershuis, tel. 14660, Hogeweg 103-105 te Vlissin gen. VLISSINGEN - Vanaf aan staande vrijdag zal de week markt in Vlissingen ook een feministische kraam rijk zijn. Drie Vlissingse vrouwen hebben het initiatief daartoe genomen, omdat zij het een gemis vinden dat er in Zeeland geen plaats is waar speciale vrouwenboeken, -platen, -posters en vrouwensieraden gekocht kunnen worden. Als alles meezit zal de kraam eens per maand op de weekmarkt staan. Een naam is er nog niet. Vrouwen die een goede naam weten te bedenken komen in aanmerking voor een attentie. VLISSINGEN - De werkgroep Vlissingen van Anmesty Inter national staat vrijdag 1 juni van tien tot vijf uur net een in- formatiekraam in de Wal- straat. Belangstellenden kunnen hier, ongeveer tegenover Brammetje Dump, alle ge wenste inlichtingen krijgen over wat deze organisatie zoal doet om het lot van politieke gevangenen te verlichten. Er zijn allerlei posters, landen- schriften over Roemenië Zuid-Afrika en Zuid-Ameri- kaase landen en andere mate riaal beschikbaar. VLISSINGEN - Op dinsdag' 5 juni is het echtpaar Snood- ijk-Rouw zestig jaar getrouwd. Johannis Snoodijk is geboren op 8 oktober 1892 in 's-Heer Arendskerke en Elisabeth Neeltje Rouw is geboren op 23 februari 1894 in Kloetinge. Het echtpaar woont nu aan de Vrijdomsweg 10 te Vlissingen. De receptie zal dinsdag wor den gehouden in hotel-res taurant „Piccard", in de Bad huisstraat. De burgemeester van Vlissingen en zijn echtge note zullen op deze dag het echtpaar de gelukwensen na mens het gemeentebestuur aanbieden. Meloencocktail met port Tomaten-groentensoep Mignon de porc Tessinoise plakken varkenshaas op speciale manier bereid met een Madeira- roomsaus. Diverse groenten, aardappelen. Banaan Royal Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. Maandag t.m. vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES - Tel. 01100- 27501 Lid Holland Tourist Hotels MIDDELBURG - De avondvierdaagse van Middel burg wordt gehouden van maandag 11 tot en met don derdag 14 juni. Zowel individuelen als groepen kunnen er aan mee doen. Voor een groep is een aantal van elf personen inclu sief een leider vereist. De af standen van naar keuze vijf, tien of vijftien kilometer kun nen gelopen worden. De start is iedere avond om halfzeven met uitzondering van donder dagavond, daar starten de deelnemers aan de tien kilo meter om zes uur en dan de vijftien kilometer om halfzes. Dit in verband met de geza menlijke aankomst. Het start bureau is gevestigd in het clubgebouw van de voetbal vereniging Middelburg aan de Nadorstweg. Het inschrijfgeld bedraagt 3,75 per persoon, leden van erkende wandel bonden genieten echter een re ductie van twee kwartjes. Inschrijving kan geschieden vanaf 5 juni bij mej. Meeuwse, Molenwater 65, Middelburg, tel. 01180-15800, 's avonds tus sen zes en acht uur. Tevens de mogelijkheid voor inschrijven aan het startbureau. MIDDELBURG - Ook dit ja^r wordt er weer een inter kerkelijke dienst gehouden op pinksteravond, zondag 3 juni, in het openluchttheater Toor- envliedt te Middelburg. De dienst begint om zeven uur. Bij slecht weer wordt de dienst gehouden in de Ontmoetings- kerk, die in de onmiddellijke omgeving van het openlucht theater staat. WESTKAPELLE - „Het atelier aan de Prinsengracht in Den Haag werd te klein voor me. Bovendien, als ik daar iets groots wilde maken, bijvoorbeeld een schaal, dan moest ik dat na elven 's avonds doen. Door de trillingen van het langs denderende verkeer zou anders de schaal inzakken. Heel Nederland hebben we afgezocht vóór we een plaatsje hadden. Dat is dus Westkapelle geworden". gemaakt. Het wordt dan vaak twep uur, maar het scheelt nogal wat in de stroomkosten". Samen met een Amerikaan die als leerling van de Vrije Academie in Den Haag bij hem stage loopt, maakt Frohwein serviezen, plantenhangers, schalen, vazen, plastieken, en zovoorts. Vaak gaat dat op be stelling, zodat de stap van Den Haag naar Westkapelle niet zo groot is. De bestelde artikelen worden tussen de bedrijven door gedraaid. De Amerikaan, Mark Yudell, gaat overigens binnenkort weer naar Den Haag terug. Als iemand er iets voor voelt zijn plaats als leer ling in te nemen, dan is hij wel kom. „Je leert als leerling sneller het vak als op de aca demie. Er zit meer dwang achter. Bij een servies moet elk kopje gelijk zijn aan het ander. Ik kan het me niet permitteren om de spullen niet goed af te leveren. Als iemand bij mij in de leer wil komen, kan dat overigens ook part-time". Joop Frohwein wil ook starten met cursussen, waar schijnlijk na de zomer en om te beginnen in het atelier in Westkapelle. Mogelijk later ook in Middelburg en Vlissin gen. Liefhebbers kunnen zich nu al opgeven. Het adres is Ar- ke 22, Westkapelle, tel. 01187-1911. Deze week is ook de winkel met enig feestelijk vertoon opengegaan. De naam van de pottenbakkerij is: „De Steenschuur". uur: in Westkapelle van 9.30 tot 12.30 en van 16.00 tot 17.00 uur: in Oostkapelle van 9.30 tot 12.00 en van 16.00 tot 17.30 uur: in Serooskerke van 10.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 17.00 uur: in Veere van 8.30 tot 10.30 en van 16.00 tot 17.30 uur: in Grijpskerke van 11.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 15.00 uur: in Vrouwenpolder van 9.30 tot 10.30 en van 16.30 tot 17.30 uur. Het postkantoor in Oostkapelle is bovendien za terdags van 9.00 tot 11.00 uur geopend. Door een reorganisatie in het postvervoer zijn de tijden van de buslichting op Walcheren en de Bevelanden op zondag avond vervroegd. De bussen w worden voortaan om 21.30 uur gelicht. VLISSINGEN - In een aantal straten in Vlissingen die momenteel eenrichtingsverkeer zijn, zal een proef worden genomen. Het is de bedoeling dat de (brom-)fietsers in beide richtingen mogen gaan rijden. De proef zal ivorden genomen in de volgende straten: Joost de Moorstraat, Hogeweg (tussen Koudekerkseweg en Bonedijkestraat), Vincent van Goghlaan (tussen Bloe- menlaan en Irislaan), Jozef Israëlslaan, Korenbloemlaan, Koopmansvoetpad (tussen Kanaalstraat en Burgemeester Sterner ding laan), Comelis van Perestraat en Jan de Priesterstraat. De proef duurt tot 1 oktober. Als de proef slaagt, zal worden bezien of de maatregel blijvend kan zijn en of soortgelijke maatregelen ook voor andere straten met een richtingsverkeer kunnen worden getroffen. Pottenbakker Joop Froh wein en zijn vriendin Thea van de Geest ruilden in april dit jaar hun deelname aan Artisan in voor een volledig zelfstandig bestaan aan de Arke 22 in Westkapelle. Artisan is een collectief van ambachtslieden zoals 'n leerbewerker, meu belmaker, edelsmid, lijsten maker, enzovoorts. De deel nemers werken zelfstandig, maar huren bijvoorbeel geza menlijk een pand. Sinds april zijn Joop en Thea aan 't werk om het atelier en de winkel voor opening gereed te krijgen. Want het is de bedoe ling dat ook het atelier voort durend voor belangstellenden open komt te staan. Joop Frohwein heeft de afgelopen twee maanden ook gebruikt om een voorraad te maken die straks de winkel gaat vullen. „Dat betekent dat er vaak 's nachts nog licht brandt", zegt Joop. „De mensen in Westka pelle zullen daar misschien wat vreemd tegenaan kijken, maar we vullen de oven dan met dingen die ik overdag heb verkrijgbaar op vrijdagavond, zaterdag en zondag: overige dagen uitsluitend op speciaal verzoek Joop Frohwein bezig met het draaien van een vaas. MIDDELBURG - De in Wemeldinge wonende kunstenaar en kustkenner Joop Dam exposeert tot en met 30 juni in de Middel burgse Vleeshal. De titel van de expositie is Getijproject Kanaal- Noordzee of De kunst van het reizen. De 57-jarige Joop Dam maakt al sinds 1955 reizen langs de Europese kusten. Het getij en alle verschijnselen die dit met zich meebrengt was en is daarbij steeds zijn onder werp van onderzoek geweest, zijn uitbeelding van deze ver schijnselen langs het Kanaal en de Noordzee zijn op deze positie te zien. Het landschap en de dieren wereld speelt sowieso een be langrijke rol in het werk van Joop Dam. In 1954 schreef hij een cultuurhistorisch werk over het jachtbedrijf in Ne derland en West-Europa en in '66 bracht hij het boek „Na tuurgebieden in Nederland" WALCHEREN - De ope ningstijden van de postkanto ren op de dorpen op Walcheren zijn met ingang van deze week gewijzigd. De nieuwe openingstijden van maandag tot en met vrij dag in Arnemuiden: 8.30 tot 12.00 en van 15.00 tot 17.30 uur: in Koudekerke van 9.00 tot 12.00 en van 15.00 tot 17.30 uur: in Zoutelande van 9.30 tot 12.00 en van 16.00 tot 17.30 uit. In de zestiger jaren maakt hij ook de eerste uitbeeldingen van getijdeverschijnselen: geabstraheerde vloedlijncom posities van organisch afval en beschavingsafval. Hij legde ook het verval van de getijha ven van Yerseke vast na het verdwijnen van de kleinscha lige oestercultuur. In 1974 schreef Dam het „Getijden boek". Deze expositie is het resul taat van expedities in de jaren '74 tot '78 langs de kusten van Denemarken, Duitsland, Ne derland, België, Normandië en Bretagne en de zuid- en oost kust van Groot-Brittannië. Wat er te zien was, heeft Dam vastgelegd op foto's, dia's en tekeningen, terwijl voorwer pen, zeekaarten, getijtaféls en zovoorts werden verzameld. Hij besteedt ook enige aan dacht aan de Griek Pytheas van Massilia, een tijdgenoot van Aristoteles. Deze Griek reisde zeven jaar lang langs de kusten van Engeland en Schotlanden het geheimzinni ge Thule (Jutland). Bouwkunst en oeververdediging zijn een ander onderdeel van de expo sitie. Het gaat dan niet alleen om de bizarre bouwsels uit het begin van deze eeuw, maar ook om de kleine huisjes van vis sers, vuurtorens, boeien, pie ren, strandhoofden en kribben. Kustbouwkunst dus. Palen, alleen of in groepen, spelen in het horizontaal gelijnde getij landschap een dominerende rol. Het twee maal per etmaal afgaand tij zorgt ook voor elke keer weer andere ribbels in het zand. Dam laat ook de sierlijke patronen zien, die olieresten op het strand onder invloed van de getijden achterlaten. Het gaat dan om resten van olie uit de tanker die bij Bretagne doormidden brak. Dam was er twee maanden lang en legde een en ander vast. De Vleeshal is van dinsdag tot en met zaterdag van tien tot vijf uur geopend, op zondagen van twee tot vijf uur.

Scheldebode | 1979 | | pagina 17