Vlissings straatfestival brengt cultuur naar de mensen UNIEKE CARAVAN MARKT Sleep vaart Hobbyclub houdt bijeenkomst met Muller in Terneuzen De Hayman houdt open avond Laatste Zand- stroom- contact in Middelburg Sterrenwacht geeft wekelijks voorlichting Dauwtrappen DE RUITER RVS Th. Verstraete Motorcross tSi UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. Ruy ter jaarmarkt van 25 mei t/m 12 juni a.s. IN GOES b.v. Vrijstad Straatmakers Electronische rekenmachines RVS ADVISEUR VERLOVEN IN SFEER VAN DE REE V VLISSINGEN - De binnenstad van Vlissingen gaat een rumoerig weekje tegemoet. Van vrijdag 1 tot en met zater dag 9 juni wordt de cultuur daar op straat gebracht, zodat de normale dagelijkse gebruik en schepper van cultuur, de „gewone" mens er van kan genieten. Het groot opgezette straatfestival biedt daarom ook de „gewone" mens alle kans om eigen scheppingen te laten zien, voelen of horen: er is een fikse plaats ingeruimd voor amateuristische kunst. Zo is er een popfestival met Zeeuwse groepen, volksdansers gaan de straat op, er zijn straatmuzikanten, straattekenaars en andere straatartiesten. Maar ook be roepskunstenaars komen naar het Straatfestival. Voor beelden zijn: het Amsterdamse werktheater en Het Witte Circus. Het centrum van alle aktiviteiten wordt het Bella- mypark, maar ook andere straten in de binnenstad zullen worden gebruikt. Voor de organisatie van het Straatfestival heeft de Stich ting Culturele Gemeenschap Vlissingen een speciale Werk- commissie Straatfestival inge steld. Voorzitter J. van de Lin den vertelt hoe de S.C.G. tot een dergelijk groot opgezet festival is gekomen. „Een aantal jaren hebben wij in Vlis singen steeds een looping ge houden. Dat bestond uit een serie uiteenlopende aktivitei ten van en voor de Vlissingse MIDDELBURG - Nog een maal vóór de vakantie houden vrouwen uit de Middelburgse wijken 't Zand en Stromenwi jk een koffiecontactmorgen. Dit „Zandstroomcontact" is op de laatste woensdag van mei in de „Vergulde Baars" in de Baarsjesstraat. Op deze morgen zullen onder meer de poppen te zien zijn die het afgelopen seizoen door een groep vrouwen zijn gemaakt. Mevrouw Visser houdt een praatje over de opstapcursus en de moedermavo in Middel burg. Belangstellenden kun nen ook meer te weten komen over de verschillende cursus sen en clubjes die tot nu toe hebben gedraaid. Het Zandstroomcontact be gint om halftien, voor kinde roppas is gezorgd. bevolking. Daar is dit festival eigenlijk een voortzetting van. De looping liep niet meer zo goed; het bezoekersaantal zo wel als het deelnemertal liep terug. Na een jaar niets kwa men we op het idee de straat op te gaan en de aktiviteiten naar de mensen toe te brengen. Het sloeg zo aan dat we over deel nemers niet bepaald te klagen hebben". Vrijdag 1 juni om half tien start het gebeuren met een opening op het Zeemanserve. Hoe dat gaat gebeuren is nog geheim, al wordt het wel span nend, aldus een der organisa toren. Tegelijkertijd is dit de opening van de Ruyterjaar- markt die dit jaar dus in het straatgebeuren is opgenomen. Straatwerkers bij uitstek, de standwerkers houden een con cours. Zevenentwintig hebben er toegezegd naar Vlissingen te zullen komen. Als het weer een beetje meezit zal er in totaal twee kilometer kramen staan, verdeeld over het Zeemanser ve, Lange Zelke en de Oude Markt. Zoals ook in andere jaren het geval was, kan ieder een gratis met de witte bus vanuit de wijken naar de bin nenstad en terug rijden. Op het Bellamypark komen tenten waarin voordurend al lerlei zaken gaande zijn. Hier treedt ook Het Witte Circus op. Deze Amsterdamse groep is niets te dol. Het Witte Circus brengt popmuziek, folk, rag times, cabaret, toneel (onder meer een kinderprogramma,, Moppie Strongo Basta en de verdwenen Danseres" gehe ten) en natuurlijk circus. De groep gaat ook de straat op en trekt dan de café's in de bin nenstad in. Ook in de pauze Honderden bezoekers verwacht bij het grootste caravan- gebeuren dat ooit in Zeeland plaatsvond. Er heerst grote bedrijvigheid op het ca ravanterrein van Caravancentrum Van Dijke hoek Ringbaan West te Goes, en geen wonder. Want vanaf vrijdag 25 mei zal daar de 1e Zeelandse cara- vanmarkt worden gehouden, die alles slaat wat in onze regio ooit op dit gebied is vertoond. Een showterrein met cara vans, van kleine maar comfortabele tourcaravans tot super-de-luxe staca ravans. Zo goed als nieuwe demon stratiemodellen en fantastisch voorde lige occasions. Een ook gloednieuwe modellen van gerenommeerde merken zoals Cento, King, Sprinter, Wellt- bummler en Holland. Naast de cara vans is er een aparte afdeling voor mo torhomes, o.a. Tabbert, met alle moge lijke inbouwaccessoires. Vooral de zelfbouwer zal hier aan zijn trekken kunnen komen. Ook vouwcaravans, w.o. Alpenkreu- zers en voortenten zijn in ons assorti ment opgenomen, w.o. Domus en Isa bella. Deze caravanmarkt is een waar paradijs voor iedereen die verknocht is aan een mobiel huis. UNIEK: U kunt er niet alleen kopen, maar ook verkopen. Het bijzondere van deze caravanmarkt zit niet alleen in de omvang, maar ook in de opzet. U kunt er namelijk een caravan rijker worden, maar als particulier ook een caravan van de hand doen. Uw caravan, die U te allen tijde kunt inbrengen, kunt U zelf aan de man brengen of U laat hem ver kopen door de vakbekwame verkopers van Caravancentrum Van Dijke, alle maal onder zeer gunstige voorwaar den. De experts van Van Dijke zijn ui teraard ook tot Uw beschikking voor het taxeren van de waarde en kwaliteit van de door U ingebrachte caravan. Een telefoontje naar Caravancentrum Van Dijke, 01100-14560 of 01102-2340 is voldoende om alle gewenste informatie te verkrijgen. Ook op déze markt is Uw gulden een daalder waard. Een bezoek aan deze caravanmarkt loont altijd de moeite. Zelfs al hebt U helemaal geen koopplannen. Want het wemelt er van de koopjes en ook inruil, financiering en verzekering is mogelijk. Reservering voor huur van motorho mes, vouw- en toercaravans direct mo gelijk. Wie weet verandert U dus van idee. Ons advies: kom in elk geval even kijken caravancentrum «5= GOES HOEK RINGBAAN WEST Tel.: 01100-14560 óf: 01102-2340 Zondags gesloten koffie is klaar vrij entree Vlissingen is gedurende het hele Straatfestival een vrijstad, voor alle straat artiesten. Straat-teke naars,- muzikanten,- spelers iedereen kan dan zonder gevaar voor be keuring in Vlissingen op treden. Amateur beelden de kunstenaars kunnen, als zij dat willen, van donderdag 7 tot en met zondag 10 juni hun werk tentoonstellen in het Ste delijk Museum aan het Bellamypark. Wie er iets voor voelt, kan zijn of haar werk inleveren op woensdag 30 mei tussen zeven en negen uur 's avonds in het Stedelijk Museum. Per persoon kunnen niet meer dan vier werken worden ingele verd. Voor nadere inlich tingen kunnen belang stellenden terecht bij het bureau van de Stichting Culturele Gemeenschap, tel. 01184-14928 of 16672. Een programma met tij den en gebeurtenissen zal in de eerstvolgende Scheldebode worden ge publiceerd. van het popfestival met Zeeuwse groepen op maandag 4 juni is de groep te zien. Dit popfestival vervangt dit jaar Strandpop. Het bekende werktheater is voor het Straatfestival ook en kele dagen in Vlissingen. Van woensdag 6 tot en met zater dag 9 juni brengen zij elke avond de voorstelling „Een zwoele zomeravond" en op drie middagen de kindervoor stelling WelterustenDeze voorstellingen beginnen om twee en negen uur in een grote tent op het Bellamypark (zes honderdvijftig zitplaatsen). „Een zwoele zomeravond", dat belooft ongecompliceerd zomertoneel te worden. Vol gens akteur Hans Man in 't Veld is dat niet helemaal waar en wil het werktheater toch een boodschap brengen. „Het is de bedoeling dat mensen er naar toe komen, er door ge boeid raken, terwijl je er als gezelschap toch wat mee wil zeggen. We zijn ons er wel van bewust dat we deze program ma's spelen voor mensen die misschien nooit in een theater, een schouwburg komen. Het moet geen absurd toneel wor den. Toch ziet het publiek bij ons mensen van dertig en veertig jaar die de rollen van kinderen spelen". Absurd is het stuk toch wel enigzins, on geveer op de manier waarop Van Oekel en Barend Servet dat voor de VPRO deden. Bij een straatfestival horen zeker straatmakers, zo vindt de Stichting Bevordering We genbouw. Deze stichting ver zorgt opleidingen voor straat makers. Opleidingen die ove rigens nog vier jaar duren, om dat bestraten en vooral sier- bestraten niet zo eenvoudig is als het lijkt. Drie leerlingen zullen tijdens het Straatfesti val in het dwarsstraatje door het Bellamypark aan de weg gaan timmeren. Zij gaan er sierbestrating aanleggen. De ringrijders kunnen na tuurlijk niet achterwege blij ven. De drie verenigingen die in de gemeente Vlissingen be staan, Lammerenburg, Rit- them en Souburg, gaan op de Nieuwendijk strijden om het kampioenschap van groot- Vlissingen. Het SKA heeft ook op het festival ingehaakt. Woensdag 6 juni om twee uur start dan een kindermiddag met oude volksspelen voor kinderen tot twaalf jaar, zoals hopelen, zaklopen, ringsteken, zeep- baan, steltlopen, bokspringen enzovoorts. De afrit bij Michiel de Ruyter gaat dienst doen als zeepkistencircuit. Kinderen die mee willen doen, kunnen zich nog tot 1 juni opgeven bij clubhuis Open Hof, Alexander Gogelweg 59, tel. 65453. Zij moeten wel minstens acht jaar oud zijn en zelf een zeepkist meenemen. Ook de verschil lende bedrijven en café's uit de binnenstad organiseren akti viteiten. Zo verzorgt de winkeliers vereniging Bellamypark en omstreken een openluchtbal op zaterdagavond 2 juni. Bij muziek van het Riverside Combo kan op een dansvloer in het Ballamypark worden ge danst. Leden van sportvereni gingen gaan touwtrekken op derde pinksterdag (5 juni). Discotheek 2001 heeft voor de hele feestweek aktiviteiten op stapel staan. Onder meer optredens van popgroepen als Cashmere, Winston, Cham pagne; optredens van zange ressen Maggie McNeal en Deb bie en op dinsdag 5 juni een totaalprogramma in de tent op het Bellamypark. Barend Ser vet en Sjefvan Oekel presente ren dan een programma met verschillende artiesten, waar onder Bonnie St. Clair. VLISSINGEN/TERNEUZEN - De I.S.H.C. (Internatio nale Sleepvaart Hobby Club) houdt zaterdag 26 mei een bijeenkomst in Grand Hotel Rotterdam aan de Westkolk- straat 8 in Terneuzen. De leden van de club zijn daar uitgenodigd door de Sleepdienst Willem Muller. De bij eenkomst begint om elf uur en duurt tot ongeveer vijf uur. Bezoekers van de bijeen- De AVRO heeft al eens met komst krijgen de kans om succes een beroep op de club sleepboten van Willem Muller eens van nabij te bekijken en een stukje mee te varen. Me dewerkers van het bedrijf vertellen een en ander over de sleepactiviteiten aan de hand van videobeelden en een dia serie. Ook de gebruikelijke clubactiviteiten, zoals de ma ritieme shop en de ruilbeurs, zullen tijdens deze bijeen komst weer plaatsvinden. De Zeeuwse Scheepsmodelbouw Vereniging „Zuid-Zuid-West" is aanwezig met enkele scheepsmodellen en een in- formatiekraam. De Internationale Sleep vaart Hobby Club werd in 1975 door enkele sleepvaarten- thousiasten opgericht. De le den verzamelen op het gebied van berging en sleepvaart, elk op hun eigen manier, gegevens. Zo leggen zij registers aan van vlootlijsten van sleepvaartre- derijen, bergingen en sleeprei zen. Veel leden hebben ook een uitgebreid foto-archief. Op de regelmatig te houden clubbij eenkomsten hebben de leden de kans overcomplete zaken te ruilen tegen ontbrekende. gedaan toen deze omroepver enigingeen sleepboot zocht die geschikt moest zijn voor de tv- serie Hollands Glorie. De I.S.H.C. slaagde erin om een originele Hollandse sleepboot uit 1916 te pakken te krijgen. De boot voer in Zweden onder de naam Holmvik. Nu heet de sleepboot Furie en is eigendom van de stichting Hollands Glorie in Maassluis. De stich ting wil de boot weer in oor spronkelijke staat herstellen. Eén van de stoomsleepboten van Willem Muller uit vroeger ja ren. Degenen die de naam van dit schip enmisschien ook andere gegevens weten, kunnen dit aan de I.S.H.C. doorgeven. Het adres is Landluststraat 58, 4337 KD Middelburg. Wie de juiste gege vens weet te melden, kan op een prijsje rekenen. MIDDELBURG - De stichting Volkssterrenwacht „Philippus Lansbergen", Noordbolwerk 35 in Middelburg houdt elke vrij dag vanaf halfacht 's avonds een voorlichtingsavond over de activiteiten van de sterrenwacht. De stichting is de afgelopen weken erg actief bezig geweest met het fotograferen van onze „dichtsbijzijnde planeet" de maan. Alleen langs de lijn tussen licht en donker (de ter minator) waar de zon opkomt of ondergaat, werpen de maankraters en -bergen lange schaduwen, waardoor ze op een foto erg goed overkomen. De rest van de maan is „vlak" verlicht, dus minder interes sant. Heeft u interesse wip dan eens aan vrijdagavond, half acht. VLISSINGEN - Ook dit jaar zal Hemelvaartsdag beginnen met dauwtrappen, langs duin en strand. De start 's morgens om zes uur is vanaf Het Wol- tershuis, Hogeweg 103-105 Vlissingen, waar de deelne mers rond acht uur weer opge vangen zullen worden en voor zien van een kop soep of koffie. Kleine kinderen onder ge leide. Bij de start ontvangt u een routekaartje. Kosten zijn f 1.- van TEXAS INSTRUMENTS Tl 30 ƒ45.- Tl 25 ƒ89.- Tl 50 ƒ109.- Tl 153-111 ƒ145.- Programmeerbaar Tl 57 145.-* Programmeer baar Tl 58 329.- Pro grammeerbaar Tl 59 699.- bij MIDDELBURG - Het Kul- tureel Werk „De Hayman" in Middelburg-Zuid houdt dins dag 29 mei een open avond. Alle groepen die in het wijkge- bouw Zuiderbaken gewoonlijk actief zijn, laten dan zien wat zij het afgelopen seizoen heb ben gedaan. Zo is er een expositie inge richt van werkstukjes die door de kleuterinstuif, de instuif voor zes- tot negenjarigen en de clubs voor negen- tot twaalfjarigen zijn gemaakt. Verschillende groepen voeren iets op, zoals een toneelstuk, een schimmenspel, een de monstratie van volksdansen en beatdansen en dergelijke. Ou ders en familieleden van de kinderen, evenals andere be langstellenden zijn welkom. De open avond, die tevens als afsluiting van dit seizoen kan gelden, begint om zeven uur en duurt tot ongeveer half- negen. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 PERSOONLIJKE LENING FINANCIERING WONING KREDIET LEVENS VERZEKERING SCHADE VERZEKERING HYPOTHEEK Tel. 01184-62979 Burg. Stemerdingln. 34 O. Souburg begint met ringen kopen bij JUWELIER Het is moeilijk je beslissing ie nemen uit bijna 100 model len. maar gezellig 1 WEMELDINGE - Mo torclub De Sproeier uit We- meldinge houdt op zaterdag 26 mei de eerste clubwedstrijd op het terrein aan de Oude Pol derweg. Aan de start komen de vol gende categorieën: 50 cc, 125 cc, 250 cc en hoger en de brom fietsklasse. Om twaalf uur be ginnen de trainingen en om één uur de wedstrijd

Scheldebode | 1979 | | pagina 1