Fotografie, film,video, televisie, theater en geluid in Forum '79 Stuurgroep: 45 tot 80 extra woningen nodig kleinehuishoudens Speelstad deze zomer spook- en sprookjesstad EEN AVONDJE WERKLOOSHEID IN VOC DE PIEK Huurders gaan klachten via enquête verzamelen. Rijn-Schelde-Instituut gaat open dagen houden. Laatste avond Wie doet er mee met de avondvierdaagse? Informatie avond van Energie Comité Zeeland GRATIS WINDSURF JACK G.P.M. JANSSENS Electronische rekenmachines TEXAS INSTRUMENTS 03 RUITER Europese verkiezings bijeenkomst Verlovingsringen JUWELIER VAN DE REE IKV houdt zondag laatste vredesgebed IV MIDDELBURG - De Stichting Forum heeft al twee achtereenvolgende jaren in het Cultureel Centrum de Kui perspoort in Middelburg manifestaties georganiseerd rond actuele kunstuitingen. Het accent lag steeds op beel dende kunst en theater. Volgende week woensdag tot en met zaterdag vindt daar opnieuw een manifestatie plaats, Forum '79, nu rond het thema audio-visueel. Dit thema krijgt overigens een brede interpretatie. Het programma vermeldt naast beeldende kunst, waar ook dit jaar het accent op zal vallen: fotografie, film, geluid, theater, tele visie en video. De onderwerpen zullen met een aantal gerenommeerde be geleiders in werkplaatsen en OOST-SOUBURG - Maan dagavond 21 mei houdt het Energie Comité Zeeland een informatie-avond in Politiek café De Zwaan aan de Krom- wegesingel in Souburg. Het Energie Comité zal on der meer informatiegeven over de anti-atoom-manifestatie die op zaterdag 2 juni in het Belgische Doel zal worden ge houden. Tevens wordt er een film vertoond. Tijdens de avond zelf, maar ook op voor afgaande dagen, kunnen be langstellenden buskaarten voor de anti-atoom-manifes- tatie kopen in De Zwaan. Van uit Middelburg (Dam 47) en vanuit Vlissingen (Stadhuis plein) zullen bussen naar de manifestatie in Doel vertrek ken. De kosten zijn veertien gulden per persoon. De toegangsprijs voor de informatie-avond is een gul den. De opbrengst is voor het Energie Comité Zeeland. via lezingen met discussie worden uitgediept. Zo heeft de Amerikaanse kunstenaar Vito Acconci voor een aantal plei nen in Nederland een geluid sproject ontworpen. Dit pro ject is door de stichting De Ap pel geproduceerd. Volgende week donderdag om elf uur geeft hij een lezing over zijn project waarna Acconci rond één uur zijn „Town Squares" op het Damplein zal laten zien en horen. Hij gebruikt daarbij een vrachtauto, een lading grote metalen panelen en ge luidsapparatuur. Acconci heeft drie soorten opstellingen uitgedacht die alle drie in Middelburg zullen worden vertoond. Op vrijdag en zater dag is dat steeds van twaalf tot acht uur. De werkplaats Film heeft als begeleider Frans Zwartjes, iedereen welbekend. Een uit drie kunstenaars be staand collectief, Kreon ge naamd, verzorgt de werkplaats Laser. Hun doel is het onder zoeken, realiseren en integre ren van kinetische en audio visuele kunst in het algemeen. Eén van hen is specialist op het gebied van elektronica, één op het gebied van kinetische ob jecten en een is componist van muziek bij laserprodukties. Woensdagavond staat ook een performance van de Ame rikaanse Connie Beckley op het programma. Dit gebeurt in de Vleeshal om halfelf. In de vleeshal start dan tevens een geluidsinstallatie van Conny Beckley. Dit. staat overigens onder leiding van de Vleeshal. MIDDELBURG - Als de gemeenteraad van Middelburg er mee akkoord gaat, zullen in de nabije toekomst vijfenveer tig tot tachtig extra woningen gebouwd moeten gaan worden voor de kleine huishoudens. Dit zijn dan voornamelijk een- DEZE WEEK BIJPASSEND (Bij aankoop surfplank) Windsurfdealer Pres. Rooseveltlaan 772 VLISSINGEN OFF. OPEL DEALER Tel. 17100 gezinswoningen in de huurklasse van 150 tot 250 gulden. De noodzaak voor deze extra woningen blijkt uit een onderzoek van de stuurgroep huisvesting alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens in de gemeente Middelburg. De stuurgroep verwacht overigens niet dat de bouw van een dergelijk aantal extra wo ningen haalbaar is, omdat de meeste alleenstaande te ken nen hebben gegeven in een vierkamerwoning te willen wonen. In een beleidsadvies aan de gemeente zegt de stuur groep daarom dat getracht moet worden te bouwen en te verbouwen in zo nauw moge lijke aansluiting bij de geble ken behoefte. Maar het is ech ter duidelijk dat noodgedwon gen een overheveling naar de één-, twee- en drie kamersec tor zal moeten plaats vinden. De stuurgroep adviseert de gemeente ook de woningen voor alleenstaanden en twee persoonshuishoudens in de overige woonbebouwing te integreren. Bovendien moet er meer be kendheid gegeven worden aan de mogelijkheid dat men zich vanaf achttien-jarige leeftijd al voor een huis kan laten in schrijven. Bij nieuwe bestem mingsplannen zou ook vol doende met de vraag van al leenstaanden en tweeper soonshuishoudens rekening moeten worden gehouden. De raad vergadert maandag 21 mei over het voorstel. Hans Keller, journalist en televisiematcer. Connie Beckley werkt aan projecten die soms beeldende kunst, soms muziek, soms bei de zijn. „Een beetje meer van het ene element geeft muziek; een beetje-meer van het andere geeft je een schilderij", zegt zij. Michel Waisvisz begeleidt de werkplaats muziektheater. Fotograaf Jan de Vries gaat de poten wegzagen onder de tra ditionele kunstfotografen. Ed van der Elsken, fotograaf en filmer, verklaart in Middel burg twee technieken die '-ij gebruikt. Technieken die goedkoop zijn en hem daarom uit de handen van geldmensen houden. Fotograaf Willem Diepraam begeleidt evenals van der Elsken een werkplaats fotografie. Hans Keiler wil een discus sie van de grond krijgen over de zin en de onzin van kamer brede muziek zoals die door le verancier firma Muzak overal ter wereld wordt verkocht. Hij laat een documentaire over de ze firma zien. Keiler wil bij zijn verhaal tijdens Forum '79 uit gaan van een visioen van de Amerikaanse utopist Bellamy. „In zijn toekomstroman „Loo king backward" beschreef hij vanuit de vorige eeuw hoe straks in het jaar 2000 elke menselijke activiteit begeleid zou worden door aangenaam klinkende muziek, die - als water uit de kraan - voor ie dereen en overal toegankelijk zou zijn. In het openbaar op gestelde beeldschermen zou den de mensen alom prettig aandoende taferelen voor schotelen", aldus Keller die meent dat dit al voor een deel zo gebeurt, zoals hij in zijn do cumentaire wil aantonen. Wie belangstelling heeft, kan. zich voor een of meerdere eve nementen in laten schrijven. De kosten zijn voor de werk plaats van Zwartjes en Wais visz, die vier maal bijeenko men, twintig gulden, de werk plaats Diepraam en van der Elsken (twee bijeenkomsten tien gulden en Kreon (een maal) vijf gulden. De lezingen en voorstellingen kosten vijf tien gulden, elk afzonderlijk drie vijftig. Het inschrijfadres is: Cultureel Centrum Kui perspoort, Kuiperspoort 21 in Middelburg. Voor inlichtingen kunnen belangstellenden bij coordinator Maria-Rosa Boe zem terecht, Bellinkstraat 25, Middelburg, telefoon 01180-28301. VLISSINGEN - Morgenavond kunnen zowel werkende als niet werkende Vlissingers terecht in het VOC de Piek aan de Hellebardierstraat in VLISSINGEN. De Piek houdt dan een thema-avond over werkloosheid. Er is een film te zien van het Amsterdams Stadsjournaal, „werkloosheid" getiteld, en het Vlissings Werkloze-Tejater geeft een optreden aan de hand waarvan met de leden van dit theater gepraat kan worden. van Tl 30 45,%; Tl 25 89,-; Tl 50/109,-; Tl 51-III/145,-; Programmeerbaar Tl 57 7 145,%; Programmeerbaar Tl 58 329,-; Programmeer baar Tl 59 699,-. bij Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a u.b als U ons blad met regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 VLISSINGEN - De CDA- afdeling Vlissingen houdt dinsdag 22 mei een openbare verkiezingsbijeenkomst in het Open Hof te Paauwenburg, gelegen aan de Alexander Go- gelweg 59. De avond begint om half- acht. koop je met overleg en je wilt volop keuze het fijnste kies je bij want daar hebben ze de juiste sfeer en bijna 100 modellen in voorraad. VLISSINGEN - Het wijkcomité Bossenburgh in Vlissingen gaat onder de huurders van de wijk een enquête houden over de klachten die de huurders hebben over de woningen. De huurders voelen zich in de kou gezet door de eigenaar van de woningen, de Vereniging tot Verbetering van Volkshuisvesting. Deze vereniging is niet op komen dagen bij een vergade ring van het wijkcomité Bos senburgh, die op 26 april jongstleden werd gehouden in wijkcentrum Aldegonde. Het bestuur reageerde in het geheel niet op de uitnodigin gen van het comité om de ver gadering bij te wonen en naar de klachten van de bewoners te luisteren. De bijeenkomst werd wel bezocht door zo'n vijftig huurders die hun grie ven kwijt wilden aan het be stuur. De vergadering van de huurders vond het, volgens de brief van 7 mei aan het be stuur, „stijlloos dat de be stuursleden niet de moeite hebben genomen om te reage ren en op deze wijze initiatie ven vanuit het comité, geno men na overleg met de huur ders, te negeren". Het bestuur van de Vereni ging tot Verbetering van Volkshuisvesting, is nu op nieuw uitgenodigd voor een vergadering die zal plaatsvin den op maandag 11 juni aan staande om acht uur 's avonds in het wijkcentrum Aldegonde MIDDELBURG - Sinds het IKV in 1978 een vredesweek heeft gehouden is er maande lijks een vredesgebed. Aan staande zondag is het laatste vredesgebed van dit seizoen. Voorganger is ds. W.M. de Bakker uit Middelburg in de Doopsgezinde kerk aan de Lange Noordstraat in Middel burg. In de nabespreking aan staande zondag zullen ook plannen worden gemaakt om in de komende vredesweek in september weer met nieuw elan aan de slag te gaan. Het Interkerkelijk Vredesberaad gaat dan het derde jaar van hardere actie in. Daarvoor was het IKV in de weer om jaarlijks een vredesweek te organiseren met liefelijke thema's als „Ge weld eindigt waar liefde be gint". In de kerken gaf dit wei nig response. Elke vredesweek leek op zijn voorganger en werd dikwijls nog vlugger ver geten. Het vredesgebed begint zon dagavond om half acht, ieder een is welkom. MIDDELBURG - Het Rijn Schelde Instituut in Middel burg gaat wekelijks een open dag houden, te beginnen met aanstaande vrijdag. Tegelij kertijd zal per twee maanden steeds de aandacht gevestigd De thema-avond kan moge lijk de animo voor het Vlis singse werklozenproject wat doen toenemen. Al anderhalf jaar draait dit project in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaarstraat 13. Na een aarzelend begin doen nu twin tig mensen regelmatig aan het project mee. Dat is niet zoveel in vergelijking met het aantal werklozen in Vlissingen: 666 mannen en 348 vrouwen. Het project is opgezet om werkloze mensen de kans te geven samen met anderen iets te doen. Op het ogenblik draait er onder meer een cursus Engels en Ne derlands en er is een werk groep praktische hulpverle ning. Deze mensen doen boodschappen en klusjes zon der dat hun uitkering gevaar loopt. De werkloze thatergroep is ook uit het project voortgeko men. Deze groep brengt in theatervorm over waar school verlaters voor komen te staan als zij naar werk gaan zoeken. Ditzelfde zullen zij ook in De Piek brengen. De film „Werkloosheid" laat zien dat dit euvel vaker voor komt onder het kapitalisme, dat de huidige werkloosheid een structurele werkloosheid is die niet vanzelf zal verdwij nen wanneer de markt zich herstelt. De film is gemaakt in samenwerking met de werklo zen comités die overal in het land zijn ontstaan om de be langen van de niet-werkenden te verdedigen. Er komt ook een interview in voor van een werkloze Amsterdamse bouw vakker en een aantal scènes waarin de ontwikkeling ge toond wordt van het bewust zijn van een arbeider. De thema-avond in de Piek begint om half negen, de toe gang is gratis. VLISSINGEN - Vorige week woensdag werd het thema van Speelstad bekend-gemaakt: spook- en sprookjesstad. Dit gebeurde tijdens een bijeenkomst in het Vlissingse stadhuis waar ook de uitslag van de tekenwedstrijd bekend werd gemaakt, van de 1231 kinderen die aan de teken- en klevrwedstrijd hadden meegedaan, krijgen er tweeëntwintig een prijsje. Het gebeuren in het stadhuis was tevens de openingsplechtigheid van de expositie over Speel stad. Deze is bedoeld om vrijwilligers te werven voor dit zomervakantiewerk. De expositie is nog tot eind mei m Vlissingen te zien. Begin juni gaat de expositie naar de openbare bibliotheek in Souburg. Op de foto zijn enkele van de prijswinnaartjes te zien. worden op een bepaald thema. De komende twee maanden is dat de problematiek van de kleine kernen. De tentoonstelling „De Kleine Kernen" is te zien en er is allerlei materiaal over de problemen van kleine dorpen verzameld. De Zeeuwse trou badour Engel Reinhoudt is aanstaande vrijdagavond van af acht uur ook in het instituut. Hij zal voornamelijk over de kleine kernen zingen, die hij als Zeeuw goed kent. De mo gelijkheid bestaat dat ook mensen uit de dorpen zelf iets over hun ervaringen op het in stituut komen vertellen tijdens één van de open dagen. De open dagen worden verzorggd door de vrijwilligers die aan het Rijn Schelde Instituut zijn verbonden. Enkele van hen zullen ook aanwezig zijn om bezoekers informatie te geven over het thema of een ander onderwerp. Want naast de ge kozen thema's is ook de andere documentatie van het instituut MIDDELBURG - Op zater dag 19 mei houdt wijkvereni- ging Dauwendaele haar laatste avond van het verenigingsjaar 1978/1979. Op deze avond, die in het te ken staat van de jeugd, is Zee- lands grootste discotheek, Zeeland Sound, uitgenodigd met als D.J. de bekende Benny. De avond begint om acht uur in het ontmoetingscentrum te Dauwendaele, Middelburg. Toegang 16 jaar en de entree is voor leden/donateurs een gul den vijftig, voor met-leden drie gulden. nu in te zien. Het Rijn Schelde Instituut werkt voor de Zeeuwse bevolking op het ge bied van milieu, energie en ruimtelijke ordening. Dit voornamelijk door het doen van onderzoek. De open dag in het instituut aan de Dam 47 begint om vier uur en duurt tot tien uur 's avonds. De toegang is vrij. VLISSINGEN - Vorig jaar liepen 2.600 mensen mee in de avondvierdaagse Vlissingen. De organiserende wandel sportvereniging „De Vrolijke Tippelaars" hoopt dit jaar nog meer deelnemers te verwelko men. De komende vierdaagse vindt plaats van maandag 28 mei tot en met donderdag 31 mei. Elke avona kan de deelne mer kiezen uit drie verschil lende afstanden: vijf, tien en vijftien kilometer. De routes zijn zo gekozen dat iedereen elke avond ook op verschillen de wegen wandelt. De indeling in drie verschillende afstanden maakt dat de vierdaagse ook door weinig geoefende wan delaars gelopen kan worden De laatste avond komen alle deelnemers op het Stadhuis plein aan via de Leeuwentiap en de Badhuisstraat. Dit stukje wordt onder muzikale begelei ding afgelegd. Op het plein wacht dan de bloemenhulde. De starttijden zijn: maan dag, dinsdag en woensdag om halfzeven, donderdag 15 kilo meter om vijf uur, tien kilo meter om zes uur en vijf kilo meter om halfzeven. De start plaats is het clubgebouw van Zeeland Spqrt aan het Bas- kenburgplein.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1