Bureau voor rechtshulp gaat voorlichting geven Aan loop haven Bezwaarschrift FNV tegen uitbreiding kerncentrale De Schapekophoudt vier modeshows bij tien-jarig bestaan RCS speelt jubileum wedstrijd tegen Sparta Koningin Juliana bezoekt Zeeuwse Vrouwenmarkt Centraal Wonen houdt open dag Mars rond Walcheren Fietsen door Midden-Zeeland Tweede optreden Ivo de Wijs in Middelburg. OPBOIWfOMMISSIE SOlBIRfi IERGADERT Expositie „Speelstad- gebeuren" gericht op werving vrijwilligers Politiek Kaffee vergadert openbaar Vijfde prestatieloop Terre des Hommes Meer tennis velden in Oostkapelle Waarmee kunnen wij u helpen Gratis rechtsbijstand DE SPROEIER Wie verloor dwergpoedel Ruilbeurs ,,De Verzamelaar' Per sis houdt verkoping LVV verkoopt werkstukken in Schuttershof Informatie over transcendente meditatie SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 MEI 1979 215 MIDDELBURG - Sinds oktober is er in Middelburg een bureau voor rechtshulp gevestigd en wel aan het Damplein 1. Waarom is er een bureau voor rechtshulp De maatschappij heeft zich de laatste jaren erg snel ont wikkeld. Daardoor zijn er ook vele regels en wetten gekomen die vaak moeilijk te begrijpen zijn. De kans dat u daarmee in aanraking komt is ook veel groter geworden. Gelukkig le ven we in een tijd waarin we niet alles om ons heen of met ons gebeurt klakkeloos aan vaarden. Wij willen precies weten waar wij aan toe zijn en hebben daarvoor informatie of hulp nodig. Daarvoor kunt u bij ons terecht. Deze hulp en informatie worden gratis door ons verstrekt. Welke vragen kunnen zich in het dagelijks leven zoal voor doen - U werkt en u dreigt ontslag te krijgen. - wilt een huis huren en u begrijpt de kleine lettertjes van de huurovereenkomst niet goed. - U wilt een uitkering hebben. Waar moet u zijn en wat moet u doen - Waar moet u op letten als u iets koopt - U bent met de justitie in aanraking gekomen. Wat nu Kortom, alle hulp en informa tie op juridisch gebied wordt door ons gratis gegeven. In sommige gevallen zal een advies voor u niet voldoende zijn, maar zult u bijstand nodig hebben van een advocaat of deurwaarder. Meestal zal de overheid de kosten, die hieraan verbonden zijn, gheel of ge deeltelijk voor haar rekening nemen. Om dit te kunnen be palen heeft u een verklaring betreffende uw financiële toe stand nodig (het „Bewijs van GOES - Het aantal schut tingen in de sluis bij het Goese Sas bedroeg vorig jaar 4571, dat is 77 meer dan in 1977. Er deden 1386 beroepsvaartuigen Goes aan en dat waren er 4 meer dan vorig jaar. Het aantal jachten dat in de sluis werd geschut steeg van 5373 in 1977, tot 6216 in 1978. Hiervan maakten de Belgische pleziervaarders het grootste deel uit namelijk 2839 tegen 2758 Nederlanders. Daarna volgden de Engelse (394), Duitse (149), Franse (71), 1 Amerikaan en 4 overige boten. Er bezochten 1612 schepen de gemeentelijke aanloophaven en het aantal overnachtingen bedroeg 5362, vorig jaar 3696. Aan liggeld leverde dit 33.594 gulden op. onvermogen"). Zo'n verkla ring is verkrijgbaar bij het ge meentehuis in uw woonplaats. Aan de hand van deze gegevens kan bepaald worden of u in aanmerking komt voor gratis rechtsbijstand. Meestal is dat zo. Sinds we geopend zijn in ons onder andere gebleken dat veel ellende vaak voorkomen had kunnen worden indien men beter geïnformeerd was ge weest. We stellen ons voor om hierin verbetering te brengen via het regelmatig publiceren van voorlichtinsartikelen in deze krant onder de rubriek „Rechtshulp". Mocht u op een artikel willen reageren of hebt u vragen over de onderwerpen, dan bent u altijd welkom op een van onze spreekuren. Onze spreekuurtijden zijn: voor advies: dinsdag- en don derdagmorgen van 10-12 uur, donderdagavond van 19-21 uur. Voor toevoeging van een advocaat of deurwaarder: maandagmiddag van 13.30-15.30 uur. Donderdag avond van 19.45-21.00 uur. WEMELDINGE - De motorclub „De Sproeier" uit Wemeldinge houdt za terdag op het terrein aan de Oude Polderweg haar eer ste clubwedstrijd. Aan de start komen de volgende categorieën: 50 cc, 125 cc., 250 cc en hoger brom fietsklasse. Vooral bij de 125 cc-rijders verwacht men grote deelnme en re kent op zo'n 50 coureurs. De wedstrijden beginnen om één uur en de training een uur eerder. Het districtsbestuur - FNV van het district Zeeland heeft bij de commissie dienaangaande een bezwaarschrift ingediend tegen het verlenen van een vergunning voor het wijzigen van de kernenergiecentrale Borssele, aange vraagd door de NV PZEM te Middelburg. Het districtsbe stuur ziet de uitbreiding van de opslagcapaciteit van ra dio-actief afval en splijtstofelementen als een ingrijpende beslissing en is daarom van mening dat thans een beslis sing om de opslagcapaciteit te vergroten niet genomen mae worden. Een vergroting van de hoe veelheid radio-actief mate riaal in en bij de kerncentrale Borssele moet in bepaalde mate van invloed zijn op de zo genaamde lage stralingsdoses en daarmee mogelijk op de ge varen voor de gezondheid van de in de omgeving wonende en werkende bevolking. Minister Ginjaar heeft aan de Tweede Kamer toegezegd, dat nage gaan zal worden op welke wij ze onderzoek naar chemische en fysische kankerverwekken de factoren in het milieu rea liseerbaar is. Daarbij zal in GOES De Tourafdeling van de RTC Theo Middelkamp houdt zaterdag 6 mei de Mid den-Zeeland-route, een fiets tocht over de Bevelanden en Walcheren. De afstanden zijn 85 of 130 kilometer. Beide tochten, waarvoor inschrijfgeld verschuldigd is, zijn vooral bestemd voor meer geoefende fietsers. Bij de rout e over 85 kilometer geven voor rijders de gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur aan. De start is om negen uur 's morgens. Voor de rit over 130 kilome ter - een originele toertocht - begint tussen kwart voor ne gen en halftien. Het vertrek punt is bij sporthal De Beve landen in Goes. OOST-SOUBURG - Op vrijdag 11 mei is er in Politiek Kaffee de Zwaan te Oost-Sou burg een openbare vergade ring van de werkgroep. Iedereen is van harte wel kom om mee te denken over de programmering en verdere in vulling van het politieke kaf fee. eerste instantie de aandacht gericht worden op de bevol kingsgroepen in de omgeving van kernenergiecentrales. Alle terughoudendheid in de toe zegging van Minister Ginjaar neemt niet weg, dat kennelijk nent in en bij de kerncentrale Borssele bewaard moet blij ven, hetgeen een onaanvaard bare situatie zou zijn. Gedu rende de jaren, dat de kern centrale in bedrijf is, brengt dit immers een verhoogd risico en een ontmanteling van de kerncentrale te zijner tijd wordt hiermee wellicht onmo gelijk gemaakt. Het FNV is van mening dat aan de N.V. PZEM geen ver gunning verleend behoort te worden welke het mogelijk maakt dat er meer radio-actief afval in en bij de kerncentrale Borssele wordt opgeslagen. ook bij de minister twijfels le ven ten aanzien van de ge zondheid schadende effecten van lage stralingsdoses. Ook het federatiebestuur van de FNV heeft bij minister Ginjaar aangedrongen op een gedegen onderzoek dienaan gaande. Zij zijn van mening, dat gelet op het potentiële gevaar van radio-actieve straling ook lage stralingsdoses alleen aan vaardbaar zijn als vast is ko men te staan dat daardoor geen de gezondheid schadende ef fecten optreden. Voorts bren gen zij onder de aandacht, dat het probleem van het opslaan van radio-actief afval nog steeds niet opgelost is. Opwer kingsfabrieken zitten met moeilijkheden en voor opslag van het residu aan radio-actief afval is nog steeds geen af doende en acceptabele oplos sing bekend. In de aanvraag wordt uitgegaan van de tijde lijkheid van de opslag, maar het is nog geenszins zeker, dat het radio-actief afval te eniger tijd overgebracht kan worden naar elders. Daarom moet re kening worden gehouden met de mogelijkheid dat het afval zeer langdurig, zo niet perma- De kerncentrale in Borsele. MIDDELBURG - Op zaterdag 12 en zondag 13 mei organiseert het atelier de Schapekop een viertal modeshows, dit ter viering van het tien-jarig bestaan. De shows beginnen om halfelf en één om halfdrie in de Middelburgse Schouwburg. Ze duren ongeveer twee en afloop is er gelegenheid om de een half uur. In de pauze en na wol en de stof van de geshowde KAPELLE - Donderdag en vrijdag, 10 en 11 mei brengt de koningin een werkbezoek aan Zeeland. Aan de Zeeuwse Vrouwenraad is verzocht het ochtendprogramma van de tweede dag te verzorgen. Om Juliana een beeld te geven van alle vrouwenactiviteiten in Zeeland zal in gebouw de Vroone te Kapelle een „Zeeuwse Vrouwenmarkt" gehouden worden. De twintig organisaties, aangesloten bij de Zeeuwse Vrouwenraad, zullen samen met een aantal niet aangeslo ten groeperingen zich in 4 groepen presenteren; een groep met algemene organisa ties, één met levensbeschou welijke organisaties, een poli tieke en een educatieve groe pering. In marktkramen zal een overzicht gegeven worden van hun doelstellingen, acti viteiten, programma's etc. etc. Omdat de koningin de wens heeft uitgesproken een gesprek te willen hebben met zoveel mogelijk deelnemers, zijn de kramen per groepering in een halve cirkel geplaatst, zodat iedereen zijn bijdrage kan le veren aan het gesprek. Een volksdansgroep in Zeeuws kostuum, alsmede een pop- penmaakster, die aangepast speelgoed maakt voor gehan dicapten, zullen acte de pré- sence geven. De markt staat vrijdag open voor belangstellenden van halftwee tot vier uur. VLISSINGEN - Aan het bureau van Gemeentepolitie te Vlissingen werden in de perio de van 25 april tot 2 mei als gevonden voorwerpen aange geven: bankbiljet, parkeer- schijf in hoes, horloge, gouden armband, gouden broche/han ger, autosleutels in tasje, fietssleutel, lipssleutel, (brom) fietstas met inhoud, verzeke ringsplaatje bromfiets. Aan gegeven dieren: zwart dwerg- poedeltje. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van negen tot twaalf uur en van twee tot vier uur. Aan het bureau van Ge meentepolitie te Oost-Souburg werden in dezelfde periode aangegeven: 1 paar gevoerde rode skai wanten, bruin lede ren tasje met plastic koker, zwarte portemonnee, lange deursleutel, verzekerings plaatje bromfiets. MIDDELBURG - VLIS SINGEN - De Middelburgse werkgroep Terre des Hommes, een stichting die zich inzet voor kinderen in nood, houdt vrijdag 11 mei in samenwer king met Zeeland Sport haar vijfde prestatieloop. Er kan vier en acht km gelo pen worden. De inschrijving is evenals de start bij restaurant „Huvers". Het startgeld komt ten goede aan een project in Bolivia en bedraagt f 3,50 per persoon. Het startsein wordt gegeven om 19.15 uur. modellen te kopen bij tal van gezellige kraampjes. Deze shows worden heel anders dan de „doorsneemodeshows": ZO KOMT ER ONDER ANDERE LEVENDE MUZIEK, EEN Zeeuwsmeisje verwent u met echte Zeeuwse babbelaars en de aanvangtijden zijn zo ge pland dat ook diegenen, die van heel ver komen bijtijds aanwezig en weer thuis kun nen zijn. Iedere show biedt plaats aan ongeveer 300 „brei- grage" dames (en heren!). De entreebewijzen kosten per stuk,/ 6,—dit is dan inklusief een kopje koffie of thee, gar derobe, etc. Zij kunnen als volgt worden gereserveerd: schrijven of bel len naar het kantoor te Vlissin gen, Marconiweg 10. Tussen 11.00 en 12.00 u. Tel. 01184-60150. OOSTKAPELLE - Zater dag 12 mei om 11 uur openen B. en W. van Domburg en het Bestuur van de Lawn Ten nisclub „De Sprink" te Oost kapelle, het vergrote tennis- complex van het sportpark .Duinhelm" aan de Magno lialaan te Oostkapelle. De openingshandeling is een wed strijd gemengd dubbel tussen burgemeester P.A.D.H. Diep enhorst en echtgenote, en wet houder E.B. Ockels en echtge note. Daarna zal een receptie plaatsvinden in het clubge bouw. MIDDELBURG - Op donderdag 10 mei aanstaande is het kabaret Ivo de Wijs voor de tweede maal in Middelburgse schouwburg met hun succesvol cabaretprogramma Formule twee". Wegens het grote succes van de eerste keer heeft de ZVU besloten om voor de tweede maal Ivo de Wijs en zijn twee metge zellen, Mamix Kappers en Pieter Nieuwint, naar de Zeeuwse hoofdstad te halen Ivo de Wijs en Pieter Nieu wint werken al vele jaren sa men en ze hebben samen met Aggie Terlingf.n een drietal professionele theaterpro gramma's gemaakt. Toen Ag gie echter wegens studieplan nen de groep verliet hebben Pieter en Ivo in overleg met Mamix Kappers getreden en hebben ze samen het kabaret Ivo de Wijs gevormd. Mamix Kappers had toen al zijn spo ren in de studentenkabaret- wereld verdiend door o.a. het winnen van het ICC-studen- tenkabaret en het samenwer ken met mensen zoals Wim Kan en Het Lureleikabaret. Formule twee, een titel die uit de racewereld stamt, en waar mee men de snelheid van het programma wil aangeven. In het programma uiten drie der tigers hun onvrede over de moeilijkheden in de hen - en dus ook ons omringende we reld. Men behandelt in het programma onderandere echtscheiding, kaalheid en de modieuze tik, problemen die GOES - De Nederlandse vereniging „De Verzamelaar" (afd. Zeeland) houdt zaterdag 12 mei een grote ruilbeurs in Goes. Munten, postzegels, stickers, oude boeken en tijdschriften en nog veel meer, kunnen in de Prins van Oranje, Nieuwstraat 14, geruild worden. De entree bedraagt voor leden en jeugd 1,- en anders 2,-. De ruil beurs is van tien tot vijf uur. SOUBURG - Op dinsdag 15 mei organiseert de opbouw- commissie Souburg een open bare vergadering in wijkcen trum Middenhof aan de Ka naalstraat in Oost Souburg. Op de agenda staat onder andere de verkiezing van een nieuw bestuur en de werkwijze van de commissie. de meeste mensen zo goed ken nen. Het kabaret begint om acht uur. Losse kaarten zijn ver krijgbaar afl 6,50 bij de SCZ, Nieuwe Haven 41-43, Middel burg. OOST-SOUBURG - De coöperatieve vereniging Cen traal Wonen Vlissingen houdt op zaterdag 12 mei een open dag in de Zwaan in Oost-Sou burg. De vereniging wil in Vlis singen een aantal milieuvrien delijke piramidewoningen bouwen. Doel van de open dag is geïnteresseerden en belang stellenden kennis te laten ne men van wat Centraal Wonen betekent in het algemeen en vooral ook ivat het betekent voor de mensen die in Vlissin gen actief zijn. Men kan zich op deze dag eveneens opgeven als lid of geïnteresseerde voor het te bouwen project. Er zal ge sproken kunnen worden met deelnemers aan het project in Vlissingen, terwijl ook iemand van de landelijke vereniging Centraal Wonen aanwezig zal zijn. De dag begint om tien uur en duurt tot vijf uur. MIDDELBURG - De vrou wenvereniging Persisvan de Ger. Gemeente in Middel burg houdt zaterdag 12 mei weer de jaarlijkse verkoping van genaaide en gebreide kle ding, mooie en praktische handwerken, boeken en din getjes voor de kinderen. De verkoop is in de hal van de MAVO-school aan de Konin- ginnelaan 39 te Middelburg. En begint om halfdrie 's mid dags tot vijf uur. MIDDELBURG - Op woensdag 16 mei organiseren de bejaardenhandwerkclub van de Unie van Vrijwilligers een bazaar in het Schuttershof in Middelburg. Van tien tot vier uur worden de gedurende de winter gemaakte werkstuk ken verkocht. In aüe prijsklas sen is iets te vinden voor iedere smaak. SOUBURG - In het kade r van het vijftigjarig bestaan van de Souburgse voetbal vereniging ROS speelt het eerste elftal van die vereni ging op woensdag 16 mei een wedstrijd tegen Sparta. De wedstrijd begint om half acht en zal gespeeld worden op het Souburgse sportveld. Voor de wedstrijd, die in verband met het wedstrijd schema van Sparta vrij vroeg gespeeld wordt ten opzichte van de jubileumdata van RCS (in juli), verschijnen beide teams met volledige opstellin gen. Bij Sparta houdt dat in, dat onder meer Doesburg in het doel staat en dat Michel Valke, waar het Belgische An- derlecht een oogje op heeft, ook meedoet. Sparta staat in de competitie in de midden moot. Ook ROS zal op volle sterkte aantreden tegen de eredivi sieclub. Van RCS staat op dit moment op de tweede plaats van de derde klsse, waarnaar het vorig jaar is gepromoveerd. Bij RCS zal ook het 17-jarig voetbaltalent Danny Blind meedoen. Hij speelt daar tegen de club, waar hij per 1 juli aanstaande in dienst treedt. Sparta heeft hem namelijk een contract aangeboden. x RCS, de spelers, de voorzit ter en de trainer. VLISSINGEN - Op zaterdag 19 mei houdt W.S.V. „Willen is kunnen", voor de negende keer de 65 kilometerslange wandel tocht, „de mars rond Walcheren". Men start vanaf de Sporthal Baskenburg te Vlissingen om negen uur in de ochtend. De route loopt via het Wal- chers duingebied naar West- kapelle, langs de zeedijk naar Domburg waar in „De Wal- cherse Dolfijn" de lunch wordt gebruikt. Vervolgens gaat het via Oostkapelle, Vrouwenpol der naar Veere, waar de deel- VLISSINGEN - Op woensdag 9 mei om twee uur vindt de opening plaats van de expositie van het „Speelstadgebeuren" door de wethouder de heer D.P.J. Bruinooge. Tevens worden dan de prijzen uitgereikt van de teken/kleurwedstrijd welke is ge houden onder alle kleuter- en basisscholen in Vlissingen en Sou burg. Aan deze wedstrijd was te vens een enquête verbonden met betrekking tot het thema' voor 1979. Vandaag zal zowel voor Vlissingen als voor Sou burg het thema bekend worden gemaakt. De terreinen voor Speelstad 1979 worden dezelf de als het voorgaande jaar, namelijk voor Vlissingen: het van Nispenplein en voor Sou burg het terrein bij de Zuider zeestraat. Er werd zelfs door de gemeente de toezegging ge daan voor vaste Speelstadter- reinen voor de komende jaren. Ook rondom de opening van de Speelstadexpositie is van ge meentewege alle medewerking toegezegd. De Speelstadexpo sitie in de hal van het stadhuis is gedurende de openingstijden van het stadhuis te bezichtigen en is gericht op de werving van medewerkers. Zij kunnen zich nog steeds melden bij „Beraadjewel", Dr. Ottestraat 1, tel. 19397, of zich opgeven via de intekenlijst op het stadhuis. SPIELSTAJ Een van de winnende tekeningen, gemaakt door Petra Hondius uit Oost-Souburg. nemers de sluizen overgaan naar Arnemuiden. Hier is een grote rustperiode in café „Spoorzicht". Vandaar vertrekken de wandelaars via de Boomdijk weer naar Vlissingen waar de eersten rond halfzeven worden terugverwacht. Deze tocht, die zwaar te noemen is, wordt georganiseerd onder auspiciën van Koninklijke Nederlandse Bond van Lichamelijke Op voeding, Wandelkring Wes- Brabant-Zeeland. Er kan worden ingeschreven tot aan de start op 19 mei in de sporthal en verder bij het se cretariaat van w.s.v. „Willen is Kunnen": Joh. Mei, Kem- perstr. 40, Vlissingen, tel. 01180-65323. MIDDELBURG/GOES- Op dinsdagavond 15 mei zal in de „Prins van Oranje" in Goes een informatie-avond worden ge houden over Transcendente Meditatie. Men kan zich op deze avond laten informeren over de ef fecten die T.M. heeft op geest, lichaam en gedrag. Na deze avond wordt een cursus geor ganiseerd waaraan iedere be langstellende kan deelnemen. Deavond begint om acht uui en de toegang is gratis.

Scheldebode | 1979 | | pagina 15