MEEST WAARDEVOLLE STUK NATUUR BEHOUDEN Willem Ruis wil ook graag zingen „We gaan er op 20 en 21 juni een toffe boel van maken" Toneelgroep Thea ter brengt „Trilogie van het weerzien Aanstaande zaterdag: Fietsen en molens kijken Gemeentebelang wil minder vakantiewoningen in Vrouwenpolder uit de Derde Wereld Verkooptentoonstelling van kunstnijverheidsartikelen Terminus SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 9 MEI 1979 213 MEVR. T. VAN TOER PEDICURE Mocht U iets te vieren hebben gewoon even (01100) 13132 bellen Molenaarsbrood VROUWENPOLDER - De plannen van de verzekeringsmaatschappij ENNIA om hon derdtachtig vakantiewoningen in Vrouwenpol der te bouwen, blijven de gemoederen in Veere bezighouden. Ab Pouwer, raadslid voor Ge meentebelang, heeft huis-aan-huis in de ge meente een blad van de partij verspreid. Daarin stelt hij dat op zijn minst het aan de duinen grenzende gedeelte voor bebouwing gespaard moet blijven. Gemeentenbelang belegt ook een openbare vergadering over het plan op donder dag 17 mei. Deze vergadering begint om acht uur in het verenigingsgebouw van Vrouwenpolder. ROOSENDAAL - „Ik ben er van overtuigd dat het te gekke avonden worden. Op 20 en 21 juni met de kleine zomer- shows. In ben in Roosendaal gestart met de theaterversie van mijn show en ook toen was het een gezellige volle bak. Het is hier een enthousiast publiek en dat hebben we nodig. Op deze manier krijg ik ook geen vermoeidheidsverschijnselen en kan dit nog zeker tien jaar volhouden". Aan het woord is Willem Ruis, een gezellige vlotte bink, die niet voor een bitterbal of iets anders uit de weg gaat. Een succesvolle presentator, die achter de schermen minder dravend en dollend is dan er voor. We spraken met hem na de Harten Vijf-Ruisshow, die hem echt wel wat deed: „Normaal ben ik niet nerveus. Vanavond wel. Dit soort problemen pak ken me. Ik zou trouwens graag nog wat veelzijdiger willen worden. Om bijvoorbeeld zon der schroom voor een van de langdurig zieken een lied te zingen. Het klinkt gek, maar dat durf ik nog niet. Ik neem momenteel les bij de zangpe dagoge Riemersma, die zegt dat ik een goede stem heb. In 1970 ben ik gestart met Langs de lijn en sinds die tijd is het allemaal snel gegaan. Zo snel dat ik een geheim nummer moest nemen om de vrouwen op afstand te houden op be paalde momenten. Inmiddels is het definitief dat ik volgend winterseizoen voor het vierde achtereenvolgende jaar de Willem Ruis-show ga doen. Maar als opwarmer komen we op 20 en 21 juni naar Leijs- dream. Om drie opnamen te maken voor de Kleine Willem Ruis-show, die eind juni, eind juli en eind augustus uitgezon den zal worden. Reken maar dat we er een toffe boel van gaan maken. Laat de mensen gekke dingen verzamelen, want ik ga weer de meest on mogelijke dingen vragen om mijn acht deelnemers bij el kaar te krijgen". Jos van der Valk, die al 25 jaar regisseur is, beaamt de opmerkingen van de free-lan- ce-presentator, die door de KRO wordt ingehuurd. „Vorig jaar hebben we de kleine Ruisshow ook gedaan. In de kleine show ligt meer de na druk op het spelen. Op het gokken tussen en over cadeaus. Het is in feite een aaneenscha keling van gokjes. Er wordt niet gewerkt met paren, maar het echt op z'n Amerikaans doet". Pierre van Ostade is bij na 62 en vergeet tijdens zijn werk steeds dat hij last heeft van een te lage bloeddruk. De toegangsprijs voor één avond met twee kleine shows bedraagt slechts 7,50. De kaarten zijn zolang de voor raad strekt verkrijgbaar op de volgende adressen: Vlissingen Torenstraat 5, Goes Klokstraat 1, Sommels- dijk Oostdijk 41-43, Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, Roo sendaal Molenstraat 45, Etten- Leur Markt 28, Breda Reiger straat 16, Oosterhout Arend straat 14, bij Leysdream Commandobaan 10 te Roosen daal, Temeuzen Nieuwstraat 19, Hulst Steenstraat 14. Lid L.O.V. gedipl. SVO Spaamestraat 6 Oost-Souburg Afspr. tel. 01184-62293 (wij verzorgen Uw party op maat) Desgewenst komt onze hostess bij u aan huis voor een vrijblijvend advies' Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur. HOTEL RESTAURANT CAFE to. station GOES Tel. 01100-27501 lid Holland Touml Hotels MIDDELBURG - Van 11 tot en met 18 mei aanstaande or ganiseert de Stichting ABAL (Afzetbevordering van Arti kelen uit Landen in ontwikke ling) een verkooptentoonstel ling in: Bejaardencentrum „Jacob Roggeveenhuis", Noordsingel 106, Middelburg. Op deze verkooptentoonstel ling zijn produkten te koop uit een twintigtal ontwikkelings landen. De verkoop van de ar tikelen wordt verzorgd door de bewoners van het Tehuis zelf. De Stichting ABAL impor teert artikelen van kleine pro ducenten uit de Derde Wereld en neemt zonder winstoog merk de verkoop van deze ar tikelen ter hand. ABAL streeft naar een zo groot mogelijke omzet voor haar leveranciers om op deze wijze de werkgele genheid in de Derde Wereld te helpen vergroten. ABAL importeert vooral traditionele, handvervaardig- de artikelen, enerzijds omdat de proc'uktie daarvan de be staande culturen in de pro- duktiegebieden niet verstoort. Anderzijds omdat deze pro dukten arbeidsintensief zijn en daarmee de werkgelegenheid vergroten. Het assortiment is onder te verdelen in kunstnijverheids- artikelen, gebruiksvoorwer pen en voedingsmiddelen. De sortering kunstnijverheids- voorwerpen varieert in prijs van 75 cent voor een aarde werk miniatuurtje of een stro vogeltje tot een beschilderd houten dansmasker van 750 gulden. In tussenliggende prijsklassen vindt men onder andere ebbehouten beelden uit Tanzania, aardewerk levens bomen uit Mexico, houtsnij werk uit Indonesië, lakwerk uit Thailand en bronzen voor werpen uit Kameroen. Bij de gebruiksvoorwerpen vindt men onder andere een ruime sortering borstels uit Sri Lan ka, India, Indonesië en de Fi lippijnen, verder vloermatten en kleden, dekens, manden en bloempotten. ABAL streeft er naar het aandeel van de ge bruiksvoorwerpen en de voe dingsmiddelen in het assorti ment te vergroten. Op 't ogenblik verkoopt ABAL kof fie en thee uit Tanzania, thee en kruiden uit Sri Lanka, ho ning uit Guatamala en wijn en jus d'orange uit Algerije. Bin nenkort wordt dit pakket uit gebreid met onder andere jam, palmsuiker, andere honing en oploskoffie. met acht individuelen per show. We maken vier shows en drie zullen er van uitgezonden worden. Elke show duurt vijf tig minuten. We doen er elke avond twee. We hebben in Leijsdream 35 medewerkers beschikbaar. Een produktie (van Herman Brouwer) wordt mogelijk gemaakt door came ramensen, toneelbouwers, be lichtingsspecialisten e.d. En verder zal naast Willem Ruis ook Pierre van Ostade van de partij zijn". Pierre van Ostade voelt zich happy in Roosendaal. Hij is geboren in Goirle en voelt zich in hart en nieren Brabander. Hij maakte furore in de quiz van Berend Boudewijn, was tien j aar van Veronica onder de naam van Gaston Huijskens en voelt zich geen sinterklaas. Toch is hij iets bijzonders. Willem Ruis: „Pierre heeft een stem die een cadeau in de juiste verpakking presenteert. En dat is moeilijk. Ik vind dat hij MIDDELBURG Op dins dag 15 mei komt toneelgroep Theater met het stuk „Trilogie van het weerzien" in de Stadsschouwburg te Middel burg. Het stuk, het meest uitge balanceerde van Botha Strauss tot nu toe en dan ook tot het beste stuk van de laatste jaren genoemd, speelt zich af in een kunstgalerij tijdens een voor bezichtiging van een tentoon stelling, speciaal voor leden en kennissen van de organiseren de kunststichting. De gesprek ken, de mensen, hun teleur stellingen, frustraties, maar ook hun behoefte aan warmte en communicatie, is haar scherp vastgelegd op een wijze die een nieuwe stap betekent in het toneelschrijven, zo is de mening van velen. De regie van „Trilogie van het weerzien" is van Ger Thijs, de vertaling is van Peter Nijmijer en het to neelbeeld is van Paul Gallis. Het toneelspel begint om. acht uur, kaarten a f 16,50 CJP!Pas 65 f 7,50 in de voor verkoop bij SZC, Nieuwe Ha ven 41-43, Middelburg. Elisabeth Andersen en Eric van der Donk. Zaterdag 12 mei is het weer Nationale Molendag en tegelijkertijd landelijke fietsdag. Dit jaar is voor de fiets dag als thema gekozen: Het kind in het verkeer. De lande lijke fietsdag wordt georganiseerd door de A.N.W.B. in- samenwerking met de plaatselijke VVV's en vele fiets clubs. De landelijke fietsdag wordt dit jaar al voor de zesde maal gehouden. In alle delen van het land zijn routes uitgezet, die alle maal tussen de dertig en veer tig kilometer lang zijn. Op Walcheren zijn er twee ver schillende routes. Eén vertrekt er vanuit Vlissingen, bij het VVV-kantoor en de andere vanaf het restaurant op het Abdijplein in Middelburg. De routes voeren door de mooiste gedeelten van Walcheren. Men kan starten tussen negen en één uur. Hoe lang men er over doet is niet zo belangrijk. Het is geen snelheidswedstrijd, meer een gezellige fietstocht voor jong en oud. Men moet er alleen voor zorgen om uiterlijk vijf uur weer bij het vertrek punt terug te zijn. De tocht wordt gereden met behulp van een duidelijke routebeschrijving en onder weg krijgt men op de kaart een stempel bij de controlepunten. Wie de tocht helemaal uitgere den heeft, krijgt na afloop een herinneringsspeld met een jaarhanger. Wie meer jaren achtereen meedoet, krijgt er ieder jaar een jaarhangertje bij, die allemaal aan de speld bevestigd kunnen worden. Men kan de routebeschrijving bij de vertrekplaatsen afhalen, maar het is ook mogelijk om dit al vooraf te doen op het A.N.W.B.-kantoor in Middel burg of op het VVV-kantoor in Vlissingen. Aan de routebe schrijving is ook een puzzel verbonden. De deelnemers moeten een rebus oplossen en kunnen op die manier weer een heleboel prijzen winnen, waarvan de hoofdprijzen be staan uit vijf minitrips. De routebeschrijving kost twee gulden. Een deel van de opbrengst is bestemd voor het gehandicapte kind. Vorig jaar waren er in het hele land ruim 120.000 deelnemers en als het weer een beetje meewerkt, denkt men dit jaar dit aantal te kunnen overschrijden. Aanstaande zaterdag zullen ook weer veel molens draaien. Op deze nationale Molendag zullen ook enkele molenaars hun molens van binnen aan belangstellenden laten zien. De meeste molens draaien al leen nog maar om ze in goede conditie te houden. Maar er zijn er nog die niet voor niets draaien: de molen in Bigge- kerke, een in Vlissingen en De Hoop in Wolphaartsdijk. Deze laatste levert sinds november vorig jaar meel voo brood dat de bakkers verkopen als „Bruin van de molen". Het is molenaarsvolkorenbrood. Aanstaande zaterdag gaat De Hoop voor het eerst ook „Wit van de molen" maken. In elk geval is het zo, dat als één van de fietstochten langs een molen voert, er aanstaande zaterdag ook grote kans is, dat zo'n molen eens van binnen be keken kan worden. De molen in Domburg. In de uitgave van Gemeente belangen wordt uitgelegd wat het plan inhoudt. In dit gebied grenzend aan het tegenwoor dige Breezand (waar 65 zo merwoningen staan) zullen 180 vakantiewoningen worden gebouwd. „Kan ENNIA nu zo maar de schop in de grond ste ken en beginnen Nee, eerst moet de gemeenteraad nog een paar beslissingen nemen. De gemeenteraad moet met EN NIA een exploitatie-overeen komst aangaan, waarin alles wordt geregeld. Dit staat waarschijnlijk te gebeuren in de raadsvergadering van 30 mei", aldus Ab Pouwer in de uitgave van Gemeentebelang. Er kan dus nog invloed op het plan worden uitgeoefend. En dat is wat Pouwer wil. En daarmee het grootste deel van zijn partij. Hij schrijft: „Ik vind, uitgaan van een plan dat meer dan twintig jaar oud is, ongeacht de inhoud, in deze tijd niet meer verantwoord. In die twintig jaar zijn de stand punten en het beleid volledig veranderd, zeker op het gebied van de rekreatie". Pouwer somt een hele serie bezwaren te dringen en terecht, terwijl er bij ongewijzigde uitvoering van dit plan dan ineens hon derdtachtig verrijzen", aldus Pouwer. Verder schrijft hij: „En om het belangrijkste niet te ver geten, het ter plekke erg fraaie landschap verdwijnt gewoon. Dat is een grote verarming, een schade die nooit meer te her stellen is, want weg is weg". Het hele plan van tafel vegen lijkt hem niet haalbaar vanwe ge de grote schadeclaim die ENNIA dan van de gemeente kan eisen. Wel haalbaar is vol gens Pouwer een verandering van het plan. Het noordelijke gedeelte met zijn hobbelige weilanden, meidooms en wa terputten zou hij het liefst spa ren. Hier zijn veertig vakan tiewoningen gepland. Die zou den er niet moeten komen. Een mogelijke schadeclaim vindt Pouwer opwegen tegen behoud van een uniek stuk landschap. Wie belang stelt in behoud van dit unieke stukje Vrouwenpol der, is welkom op de openbare vergadering in Vrouwenpolder op donderdag 17 mei. op: slechts weinig mensen kunnen zich een tweede huis veroorloven; de toekomstige bewoners kopen weinig in Vrouwenpolder, omdat zij meestal gepakt en gezakt voor een weekeind aankomen; het gaat de gemeente geld kosten door onder andere de toene ming van de verkeersstromen; het karakter van Vrouwenpol der wordt verder aangetast. „We doen in onze gemeente er van alles aan om het ver schijnsel tweede woning terug Dit gedeelte moet volgens Gemeentebelangen in elk geval behouden blijven.

Scheldebode | 1979 | | pagina 13