Organisatie Speelstad kampt met tekort aan vrijwilligers Gehandicapte mensen kunnen op vakantie in de Utrechtse bossen Oranjeloop in Nollebos Bijeenkomst gezondheidszorg en buitenlanders in Middelburg Wedstrijden op de rollen in Westkapelle Evangelisatie in Oostkapelle Outcast in 1 Domburg MEVR. T. VAN TOER PEDICURE Kom uit je huis Anthroposofie en opvoeding DE SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 25 APRIL 1979 209 Koninginnedag op Walcheren Op maandag, 30 april zullen er op Walcheren ver schillende activiteiten plaatsvinden ter gelegen heid van de zeventigste verjaardag van koningin Juliana. Hieronder volgt een uitgebreid programma van de verschillende plaat sen en dorpen. Vrouwenpolder: Om acht uur in de ochtend beginnen de feestelijkheden in Vrouwen polder met klokluiden en ui teraard vlag uitsteken. Om halftien beginnen de kinder spelen op het parkeerterrein tegenover het motel voor de kleuters en de lagere schoolklassen één, twee en drie. Een kwartiertje later be gint de Mini-Zeskamp voor de klassen vier, vijf en zes. Het uitdelen van kindertractaties begint om tien voor elf en om elf uur is er een muzikale rond gang met medewerking van de muziekvereniging „Veeres ge noegen", en het mini-majo- rettenpeleton de „Jongstars", uit O.-Souburg. Na de magen gevuld te hebben begint om twee uur een zeskamp op het parkeerterrein tegenover het motel, met onder andere een waterbad en doelschieten. Om halfacht in de avond wordt er een Vossenjacht in de bebouw de kom van het dorp gehouden en een kwartiertje later is er een muzikaal optreden. Serooskerke: Ook in Seroos- kerke wordt de dag begonnen met klokluiden en vlag uitste ken. Om tien uur beginnen de kinderspelen op het oude voet balveld voor de lagere- schoolklassen. En voor de kleuters is er een poppenkast voorstelling in het vereni gingsgebouw. Om twee uur in de middag zijn er volksspelen voor jong en oud op het oude voetbalveld. Als afsluiting van de dag is er oranjebal, dat be gint om acht uur. Gapinge: Om acht uur in de ochtend start men de feestelij ke dag met klokluiden en om halftien is er een muzikale rondgang door het dorp, door de muziekvereniging „Veerse Genoegen". De kinderspelen vangen aan om tien uur en de bijbehorende prijsuitreiking geschiedt om halftwaalf in het verenigingsgebouw. Na de middagpauze begint er om halftwee een puzzelrit. Om vijf uur bestaat de mogelijkheid, voor liefhebbers, om zich uit te leven door middel van voet ballen, kussengevechten of kruiwagen rijden. Dit zal plaatsvinden op het voetbal veld. De prijsuitreiking is om zeven uur in het verenigings gebouw. Als afsluiting van de dag, begint om acht uur een ge zellige avond voor jong en oud, met onder andere bingo, fami liespel enz. Vlissingen: Om acht uur wordt de feestdag ingeluid door kerkklokken. Om halftien is er een manifestatie van plaatselijke muziekverenigin gen en majorettepeletons op het stadhuisplein. Het vlag- genhijsen op het stadhuisplein is om vijf voor tien en gebeurt met medewerking van de Zee- kadetten. Op het binnenplein van het stadhuis kan men om halfelf luisteren naar de beiaardluisterwedstrijd, en vanaf het grote parkeerterrein gelegen bij de Burg. van Woel- derenlaan en oprit naar Boule vard Evertsen kan men om elf uur starten aan de oranje loop. 's-Middags begint om halftwee een oranjerit voor auto's en motoren. Start Baskenburg- plein. Om twee uur begint de feestmiddag voor ouderen. In de avond kan men naar de sporthal Baskensburg voor het oranjepopbal, wat begint om acht uur. De entree is 4,—, of naar het Maritiem instituur, ingang in de Chopinlaan voor een instuif-dansant, aanvang negen uur. Verder zullen er nog verschillende wijkactiviteiten plaatsvinden in verschillende delen van de stad. Oude stad: Om twee uur zijn er kinderspelen in de Wal- straat. Een dropping voor jong en oud bij duingebied in de gemeente Valkenisse vangt aan om halfacht 's-avonds. Scheldestraat: De feeste lijkheden vinden plaats op het voormalige sportveld van Nis- penplein: Om elf uur is er een gekostumeerde voetbalwed strijd, die zal worden afgetrapt door Wethouder D.J. Brui- nooge. Dan om twee uur be ginnen de kinderspelen, met ringsteken, touwtrekken, zaklopen, stepwedstrijden, balgooien enzovoorts. Om halfacht begint een lampion- nenoptocht. Start Stadhuis plein. Pauwenburg: Een optreden van het poppentheater „Parci- val" begint om tien uur in het Open Hof. Om negen uur 's- avonds begint een instuif- dansant voor de ouderen in de sporthal van het Maritien in stituut. Entree 2,50. Orga- nistatie speeltuin vereniging „Lammerenburg", heeft voor de kinderen, kinderspelen georganiseerd om halftwee op straat bij het wijkcentrum ,,Open Hof". Een lampionnen- optocht vanaf de speeltuin Lammerenburg, Zuidbeekse- weg begint om halfacht. Bloemenlaan: De feestelijk heden vinden plaats in de speeltuin en op het speelplein aan de Bloemenlaan. Men be gint om halfelf met hindernis wedstrijden op versierde fiet sen. Om twee uur is er een speurtocht door de wijk voor kinderen van tien tot dertien jaar. 's Avonds lampionnen- optocht, start vanaf Stadhuis plein. Westerzicht, West-Souburg, Bossenburg: Dé wijkvereni- ging „West Inn", heeft hier de feestelijkheden samengevat onder het motto „Koninginne dag in Disneyland". Men bê- MIDDELBURG - Woensdag 2 mei wordt in de Middel burgse schouwburg een bij eenkomst gehouden over ge zondheidszorg en buitenlan ders. Bedoeling van de bijeen komst is personen en instellin gen te helpen bij de problemen die zich bij de gezondheidszorg voor deze mensen voordoen. De aanvang is 16.00 uur. De Stichting Welzijn Bui tenlandse Werknemers Zee land in Zeeland organiseert de bijeenkomst in samenwerking met het Bureau Voorlichting Gezondheidszorg Buitenlan ders in Utrecht en de Stichting Tolkencentrum in Eindhoven. WESTKAPELLE - Op ko ninginnedag, maandag 30 april, organiseert het Wieier- comité Westkapelle weer een wielerfestijn. Het gaat om wedstrijden op de rollen in het Hervormd Jeugdgebouw van Westkapelle. De af te leggen afstanden zijn voor alle categorieën 250 meter. Het voordeel hiervan is, dat iedereen meerdere malen mee kan doen. Er zullen vier rollen aanwezig zijn, twee be stemd voor de categorie tot en met twaalf jaar, kosten vijftig cent, één in de categorie van dertien tot en met vijftien jaar, kosten vijfenzeventig cent en één bestemd voor personen vanaf zestien jaar, kosten één gulden. Verdere attracties op deze dag zijn: schiettent, met erg aardige prijzen, ballengooi- tent, terwijl er voor de aller kleinsten een grabbelton staat. Op het programma staat onder meer het geven van informatie door het Bureau Voorlichting en over het tolkencentrum. Dit tolkencentrum in Eindhoven heeft vijf tolken in dienst die de taalproblemen, die zich ui teraard vaak voordoen in juist de gezondheidszorg, op kun nen lossen. De tolken werken voornamelijk in Brabant en Limburg. Zij bieden nu ook hun diensten aan in de provin cie Zeeland. De bijeenkomst duurt tot ongeveer zeven uur. ledereen die in de gezondheidszorg werkt, is welkom. OOSTKAPELLE - Op woensdag 25, donderdag 26 en vrijdag 27 april zullen te Oost kapelle evangelisatie-diensten worden gehouden in het Her vormd gemeentecentrum, Dorpsstraat 26. Het thema van deze avonden zal zijn: „Jezus Christus is gisteren en heden dezelfde en tot in eeuwigheid" (Hebr. 13:8). De spreker is: J. v. Wijk. Een jeugdgroep van de pink stergemeente zal op deze avond muzikale medewerking verlenen. De toegang is gratis en ie dereen is hartelijk welkom. Aanvang halfacht. DOMBURG - Op koningin nedag 30 april speelt de rock formatie „Outcast" in café Domburg. Er is dan tevens een bieravond. Het begint om ne gen uur 's avonds. De toegang is gratis. gint om elf uur met kinderspe len op het terrein bij het wijk centrum „Aldegonde". Om drie uur is er een grote-hinder- nisbaan-wedstrijd op het ter rein bij „Aldegonde". Het dis cobal in Grease-stijl met John- en Olivia-verkiezingen begint om vier uur. En om vijf uur is er een gekostumeerde lampion- nenoptocht die begint in Bos senburg. Dan als afsluiting van de dag een vreugdevuur op een terrein tussen Bossenburg- Westerzicht langs de Weij- envleitweg, dit begint om kwart voor negen. Oost-Souburg: Om acht uur begint de dag met klokgelui van de Ned. Herv. Kerk. Om negen uur is de aanvang kin derspelen op het Oranjeplein en om halftien begint de fiets- wedstrijd. Aanvang teken wedstrijd is om tien uur in de zalen: „Rehoboth" en „Irene". Na de middag begint om één uur ringrijden met sjeesjes. Om twee uur begint het poppen theater „Parcival" voor de kleuters in de „Van Duyven- voorde sporthal". Het concert „Vlijt en Volharding" en op treden van majorettenpeleton „The Young Stars" begint om kwart voor vier op het Oranje plein. Om kwart over vier is er ringrijden op tandems, en 's avonds is er een lampionop tocht vanaf het Oranjeplein. Daarna een tapoe verzorgt door de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" en ma jorettenpeleton „The Young Stars" op het Oranjeplein. Ritthem: Kleuter en kin derspelen in de Dorpsstraat beginnen om halftien, volks spelen in de Dorpsstraat be gint om halftwee en een gezel- ligheidsrit door Ritthem start om halfvier. Om halfacht be gint een concert door Brass band ONDA en om halfnegen is de prijsuitreiking van de ge- zelligheidsrit. Om kwart over acht een rondwandeling met de brassband ONDA met lam pionoptocht. Als afsluiting van de dag, een gezellig samenzijn in de zaal „Ons Dorpsleven". Aanvang negen uur. Middelburg: Onder begelei ding van de „Scoutingband", zullen de padvindsters en pad vinders twintig vlaggen hijsen rond de Markt om negen uur. Burgemeester Drs. P.A. Wol- ters zal daarna een korte feli citatie uitspreken. Om om streeks 10.15 uur zal de be schermheer Drs. P.A. Wolters burgemeester van Middelburg met het dagelijks bestuur van de Kon. Ver. „Uit het Volk - Voor het Volk" een juliana- boom planten op het pleintje voor het postkantoor aan de Lange Noordstraat 48. Onder begeleiding van het Middel burgs Muziekkorps en met medewerking van verschillen de zangkoren, zullen de aloude vaderlandse liederen worden gezongen. In het binnenbad van het zwembad „Poelen- daele", zullen van negen tot halftwaalf individuele zwem wedstrijden worden gehouden. Tevens begint om negen uur ringrijderij te paard, dit vindt plaats op de Dam. Voor de jongsten zijn er op het zelfde tijdstip spelen georganiseerd, waarvoor opgave voor deel neming al heeft plaatsgehad op de scholen. De kinderspelen zullen plaatsvinden op de Markt, de speelplaats van de Rentmeester en de Zuidburchschool, in het winkelcentrum „Dauwendae- le" en in het „Van Epenpark". Om halftien is er een optocht voor kinderen, verkleed met eventueel versierde fietsen, steppen, karren enz. Om kwart over tien start de speurtocht voor kinderen van zeven j jar en ouder en de kinderspelen voor kinderen van vier tot zeven jaar. De prijsuitreiking zal plaatsvinden'in het buurthuis om kwart over elf. Van tien tot twaalf zijn er spelen voor de kinderen uit de wijk Klaren- beek op het sportveld van de Stedelijke Scholen Gemeen schap. Het Middelburgse Muziek korps bezoekt om halfelf vij vervreugd en om halftwaalf maken de ringrijders te paard een rondgang door de stad, voorafgegaan door de Euro band met miniretjes. Van twaalf tot één uur wordt het carillon bespeeld door de stadsbejaardier de heer P.H. Broerse. Om twee uur is er een familie postenspel, vanuit de verschillende wijken naar de Markt. Stromenwijk en omge ving start vanaf clubhuis „De Vergulde Baars" waar deel nemers formulieren verkrijg baar a een kwartje per per soon. Binnenstad start vanaf clubhuis „De Olyphant". Prijs één kwartje per persoon. Nieuw Middelburg en omge ving start vanaf het clubhuis Nassauwlaan 4 kosten één kwartje. Dauwendaele en Ma- gistra tenwijk start vanaf win kelcentrum Dauwendaele, kosten één kwartje. Na afloop prijsuitreiking op de Markt. Het poppentheater „Jakkus", treedt op in de aula van de Ste delijke Scholengemeenschap Sir Winston Churchillaan 8 voor de kinderen van vier tot acht jaar om twee uur. Op dezelfde tijd begint een puzzelfietstocht voor kinderen vanaf negen jaar en hun ou ders, start school het Basis kwartier Generaal Hakewill Om twee uur is er een muzi kale rondgang door de wijk Dauwendaele door de muziek vereniging ONDA uit Nieuw en St. Joostland. En er is tevens een ontspanningsmiddag voor ouderen in de Schouwburg op het Molenwater. Om drie uur is het inschrijven voor de presta tieloop „Eigen haard" bij het buurthuis aan de Oude Werf- straat. Om halfvier begint deze vanaf het buurthuis. De Middelburgse Jeugd brandweer geeft een demon stratie op de Markt om half- drie. Om halfvier is er een con cert op de muziektent op de Markt. Van kwart voor acht tot ongeveer halfnegen is er een feestelijke kinderoptocht. Stromenwijk: vertrek Lange- viele. Griffioenwijk: vertrek Seisbolwerk tegenover garage Blanker. Magistratenwijk en Dauwendaele: vertrek Schroeweg. Nieuw-Middel- burg: vertrek Schouwburg Molenwater. Klarenbeek: vertrek Gerbrandylaan/hoek Winston Churchillaan. De ontbinding van alle optochten vindt plaats op de Markt. Om negen uur start een feestelijke Muzikale show op de Markt in het hart van de stad als feeste lijke afsluiting van een feeste lijke dag. Om acht uur is er Oranjebal in het Ontmoetings centrum „Dauwendaele". De popgroep „Swith" brengt op het pleintje achter het stadhuis popmuziek ten gehore waarop u naar hartelust kunt swingen. Dit begint om kwart over tien. Nieuw en St. Joosland: Om halftien zijn er kinderspelen op het sportveld VV „Nieuw- land". Om kwart voor elf op stellen en om kwart over elf vertrek van de optocht met versierde fietsen op het sport veld. De judoclub „Nieuw- land" verzorgt een optreden op de muziektent om kwart over een. Om twee uur geven de Vlissingse turnvereniging en de Young Stars uit Souburg een show, aanvang twee uur. Om drie uur is er een optreden van de Volksdansgroep „Vran- ge" uit Souburg. Om halfvier is er een optreden van de gymnastiekvereniging „Nieuwland". Een zeepkis tenrace zal om halfvijf van start gaan op de helling Walra- venstraat. Om acht uur is er een lampionoptocht. Het oranjebal start om negen uur en in het dorpshuis. Het pro gramma Oranjevereniging St.' Laurens luidt als volgt. Om één uur kinderspelen voor de kleuters bij de kleuterschool. Om halfdrie verzorgt het ju niorenkorps „Johan Friso" een show op de Warande. Om half vier, spelen voor iedereen bo ven twaalf jaar op de Warande. Grijpskerke: In Grijpskerke starten de oranjefeesten om twee uur. Het belangrijkste onderdeel is weer het spel met dieren. Na de geiten in '77 en de varkens in '78 zijn nu de ezels aan de beurt. Op het speelveld in Grijpskerke be gint om halfvier dit spel met de ezel. Het bestaat uit die onder delen, een stoelendans, hin- dernisbaan en een race alles met en op de ezel. Aan de ezel race zit nog een mooi prijsje vast voor de winnaar; een reisje naar Parijs. VLISSINGEN - Onder de naam: Speelstad staan ook deze zomervakantie weer activiteiten op het pro gramma voor de school jeugd in de gemeente Vlis singen, maar of het door gaat is nog niet zeker. „We hebben nu, zowel in Vlis singen als in Oost-Souburg, een werkgroep „Speelstad binnen, Speelstad buiten, Spel - en Kleuterdorp" en er is een „Algemene Hulp dienst" in het leven geroe pen. Maar als er nu niet snel medewerkers komen, dan kunnen we de hele organi satie wel vergeten". Dat zegt Hans Suurmond, een van de mensen, die betrok ken is bij de voorbereiding van de zevende Speelstad in de gemeente Vlissingen. De vakantie-activiteiten zijn voor dit jaar gepland van maandag 23 juli tot en met donderdag 2 augustus. De commissie Beraadjewel heeft de beschikbare subsidie voor de zomervakantie-activiteiten al binnen en is als zodanig ver antwoordelijk voor Speelstad 1979. „We weten verder eigen lijk nog niet waar we aan toe zijn. Van de zijde van de ge meente hebben we nog geen toezegging over terreinen. Zolang we die nog niet hebben kunnen we niet werken aan voorzieningen als elektriciteit, water en telefoon", deelt Sjaak Cornelisse mee. Hij is de ver antwoordelijke man bij de Al gemene Hulpdienst, een werk groep die moet zorgen dat alle materialen op tijd op de juiste plaats zijn, zodat het pro gramma kan worden uitge voerd. „We hebben al brieven ge stuurd naar diverse bedrijven, waarin we vragen om waar deloos materiaal - bij Speel stad spreken we van waarde vol materiaal - terwijl we nog geen zekerheid hebben over de doorgang van Speelstad. Waarom moet dat ieder jaar toch weer zo lang duren", ver- zuchthij. „Je vraagt je wel eens af, moet een Speelstad, die straks begeleid wordt door al les bij elkaar ruim tachtig me- Kinderen en medewerkers van het S.K.A. zijn op het terrein bij het postkantoor aan de Steenen Beer wekelijks bezig het binnengekomen materiaal op te stapelen en te sorteren. dewerkers, nu voorbereid worden door zo'n schamel groepje?", aldus Suzie de Rooy. De daad is nu aan de ge meente en aan de medewer kers. De gemeente moet een stuk grond aanwijzen in Sou burg en Vlissingen waar Speelstad gehouden kan wor den en medewerkers zich kun nen opgeven. Vrijwilligers, liefst vanaf ze ventien jaar, kunnen zich aanmelden bij de S.K.A.- club- en buurthuizen „De Zwaan", telefoon 61252 te Vlissingen en „Open Hof", telefoon 65452. Hier kan men ook terecht met materialen. Wie grote hoeveel heden heeft, doet er goed aan dit even kenbaar te maken bij Sjaak Cornelisse, telefoon 01184-16334. VLISSINGEN/UTRECHT - Gehandicapte mensen uit Zeeland kunnen, als zij dat willen, ook in de bossen op vakantie. Een werkgroep van en voor minder-validen uit Utrecht-Overvecht, uitgaande van de Hervormde en Gere formeerde kerk, heeft drie sta caravans voor minder-validen in gebruik. De caravans ..De duikelaar" en „De papegaai" hebben een plaats op het rustige „King's Home" te Soest. De caravan „Blankenzee", een geschenk van de Fam. Blankenzee uit Weesp, staat in het recreatie centrum „het grote bos" te Doorn/Driebergen. De cara vans zijn aangepast en inge richt voor minder-validen die gebruik moeten maken van een rolstoel. Ze zijn compleet in gericht voor vier a vijf perso nen. De huur varieert, afhanke lijk van voor-, hoog- of nasei zoen van f 150,- tot f 280,- per week. Ook huren voor een weekeinde is een mogelijkheid, voor nadere informatie kunt u terecht bij de volgende perso nen: de heer D.J. Teeuws, Nec- kardreef 1, Utrecht telefoon: 030-434477 of de heer J. Buik man, Ebrodreef 38, Utrecht, telefoon: 030-61689? (ADVERTENTIE Lid L.O.V. gedipt. SVO Spaarnestraat 6 Oost-Souburg Afspr. tel. 01184-62293 VLISS1NEN - eafdeling at letiek van Zeeland Sport houdt op koninginnedag de traditio nele Oranjeloop in het Nolle bos te Vlissingen. De afstand is voor de junio ren 2 kilometer en voor de se nioren ca. 6 km. Het startschot wordt, zoals de traditie wil, af geschoten door de burge meester van Vlissingen, Th. Westerhout. De start is op de oprit van de boulevard en de inschrijvingen kunnen vanaf 10 uur geschieden. Tot twaalf jaar is de prestatieloop gratis en vanaf twaalf jaar zijn de kosten twee gulden. Inschrij ven kan men op het parkeer terrein bij de oprit. MIDDELBURG - Op woensdag 2 mei om halftien houdt „Kom uit je huis" haar maandelijkse koffiecontact- morgen in wijkgebouw Zui derbaken in Middelburg. Er zal voorlichting worden gegeven over de verschillende onder wijsmogelijkheden voor vrou wen in Middelburg. De toe gang voor de koffiecontact- morgen is gratis, wel zal er een vrijwillige bijdrage gevraagd worden ter bestrijding van de onkosten. Kinderoppas is aanwezig. MIDDELBURG - De heer Veltman, schrijver van ver schillende werken op Anthro- posofisch en Pedagogisch ge bied, houdt vrijdagavond 27 april een openbare voordracht over het onderwerp „Anthro posofie en Opvoeding". De groep Zeeland van de Anthroposofische* Vereniging in Nederland, heeft W.F. Velt man, voorzitter van de vereni ging voor Vrije Opvoedkunst, gevraagd te komen spreken over de invloed die de Anthro posofie speciaal op het gebied van de opvoeding kan hebben. De voordracht begint om acht uur in de Schakel, Boch ten Steene 14, Middelburg. i

Scheldebode | 1979 | | pagina 9