UEd STRIP KATAL0GUS 1979 PI A Middelburgse lagere- en kleuterschool werken aan groei naar één basisschool Voor 24,50 naar Huishoudbeurs Wie wil meedoen aan zeepkistenrace 03 RUITER 27,50 S Th. Verstraete Europa' in De Zwaan Expositie biologisch- dynamische landbouw Radio Walcheren heeft tekort aan vrijwilligers 1-mei-viering in de Zwaan UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. Folkloristische dagen in Middelburrg. Rondwegen Beplantingen Reisgidsen en wegenkaarten GRAMM-STRIPS 76 DE STRIPWINKEL PERSOONLIJKE LENING FINANCIERING WONING KREDIET LEVENS VERZEKERING SCHADE VERZEKERING HYPOTHEEK RVS ADVISEUR Meer aandacht. EBOD 201 Provinciale weg 'burg- Koudekerke staat grondige reconstructie te wachten MIDDELBURG/KOUDEKERKE - De provinciale weg tussen Middelburg en Koudekerke is aan verbetering toe, zo menen gedeputeerde staten van Zeeland. In '77 stelden zij een krediet beschikbaar om plannen voor de recon structie van deze weg te laten maken. Nu is het zover dat er een nota ter visie is gelegd die twee mogelijkheden ter reconstructie aangeeft. In beide plannen komt er een parallelweg, maar een plan is veel ingrijpender dan het an dere. Er wordt daarbij geen re kening gehouden met de hui dige loop van de Koudekerk- seweg; de bochten-zullen veel ruimer worden dan nu en de beplanting aan de noordkant van de weg zal volledig ver dwijnen. Dit plan komt het meest tegemoet aan verkeers technische eisen. Het andere plan doet dat in mindere mate. De huidige loop wordt gevolgd voor zover mogelijk. Het na deel is dat voortuinen en erven van huizen aan de zuidkant worden aangetast. Ook bij dit plan zullen bomen en planten langs de weg moeten verdwij nen. De hoofdweg zal in beide plannen tweebaans blijven, alleen zal de rijbaan breder moeten zijn dan nu. De maxi mum-snelheid blijft tachtig kilometer per uur. Wie de reconstructieplannen wil inzien, kan tot en met dins dag 22 mei terecht bij de pro vinciale griffie, St. Pieterstraat 42 in Middelburg en bij de se cretarie van de gemeenten Middelburg en Valkenisse. De dag daarop, woensdag 23 mei, zal de provinciale waterstaat een voorlichtingsbijeenkomst houden in het eigen gegouw aan het Groene Woud 1 in Middelburg. Die bijeenkomst duurt van half tien tot twaalf uur 's morgens. Tot 9 juni kan schriftelijk gereageerd worden bij gedeputeerde staten. De nota geeft verschillende redenen aan die pleiten voor een verbetering van de weg. Het aantal ongelukken is voor een weg met gemengd verkeer niet zo groot, maar het kan minder. De weg kan volgens de prognose het verkeer in de pe riode '85 tot '90 niet goed meer VLISSINGEN - Ook dit jaar zijn er door de Middelburgse Folkloristische Commissie weer twee folkloristische da- en georganiseerd en wel op onderdag 12 juli: Ringrijderij met versierde sjezen en op donderdag 16 augustus Grote Ringrijderij te paard om onder andere de Koninklijke Bekers. verwerken. Bewoners van wo ningen langs de weg klagen vaak over de onveilige situatie die onstaat als zij linksaf moeten slaan naar hun huizen. Verbreding van de rijbaan, verruimen van de bochten, het aanleggen van een parallelweg voor landbouw- en fietsver- keer aan de zuidkant van de weg en het aanleggen van in- steekhavens voor de bewoners aan de noordkant moeten de euvels dan voor een groot ge deelte opvangen. De beide plannen hebben (nog) betrekking op een ge deelte van de provinciale weg. De reconstructie geldt voor het gedeelte tussen de Abeelseweg en de Kriekeweg. In de nota is de Abeelseweg als startpunt gekozen in verband met de plannen van de gemeente Mid delburg voor een rondweg. Die rondweg zal komende van de Nieuwe Vlissingsweg hoogst waarschijnlijk bij de Abeelse weg aansluiten op de provin ciale weg. Bij Koudekerke is gekozen voor beëindiging van de reconstructie'bij de Krie keweg, omdat het best moge lijk is dat er een rondweg om Koudkerke zal worden aange legd. Dit is mogelijk in de richting Vlissingen om de Ger- brandystraat te ontlasten en in de richting van Biggekerke. Een werkgroep Wegenstruc tuur Zuid-West-Walcheren is dit op het ogenblik aan het on derzoeken. Voor. de beplantingen heeft de reconstructie in alle geval len gevolgen. Bij het eerste plan verdwijnt een groot deel van het groen langs de weg. Aan de noordkant verdwijnt al het groen, tenzij er meer geld wordt uitgetrokken om de berm voldoende breed te ma ken voor het planten van bo men en struiken. Het tweede plan heeft twee varianten. De verbreding geschiedt hier aan de zuidkant. Aan de noordkant blijft de beplanting, zoals die nu is. Aan de zuidkant loopt de parallelweg gedeeltelijk zo dicht langs huizen dat beplan ting in variant 1 over enkele honderden meters geheel zal moeten verdwijnen en in va riant 2 voor de helft. Wat de kosten betreft: het meest in grijpende plan zal tussen 1.850.000 en 910.000 gul den gaan kosten. Het tweede plan vermoedelijk rond 1.420.000,--. JAZZ IN VLISSINGEN Zaterdag 28 april 20.30 uur Vestzaktheater Toegang f 5,50 SPRING BAND 79 Boy Raaymakers, Mark Charig, Joan Boeke, Radu Malfatti, Willem van Manen, Geerhard Zwiers, Sean Bergin, Ab Baars, Maarten van Norden, Bob Driessen, Herbert de Jonge, Harry Miller, Joop van Erven. Jeugd en Muziek Zeelend, Postbus 124,4330 AC Middelburg. Tel. (01180) 15256 De provinciale weg gezien vanaf Koudekerke in de richting van Ter Hooge. De bomen aan de rechterzijde zullen bij, een van de twee plannen verdwijnen. van bijna alle landen bij: Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 Nu 533 pagina's dik. Officiële katalogus der Nederlandstalige stripalbums. Normale prijs 35.- Bij inlevering van deze adver tentie 00K BUITENLANDSE STRIPBOEKEN/BLADEN FILM VERKOOP/VERHUUR Paul Krugerstr. 146-148 Vlissingen tel. 01184-17054. I 1 Tel. 01184-62979 Burg. Stemerdingln. 34 O. Souburg OOST SOUBURG - De on afhankelijke liberale Jongeren Organisatie en Democratie, de J.O.V.D. Zeeland, en de Jonge Socialisten in de P.v.d.A., af deling Vlissingen organiseren vrijdag 27 april een Europa debat in politiek kaffee „De Zwaan", Kromwegsingel lb te Oost Souburg. Aanvang acht uur 's avonds. Van de J.S. zal Erik Vrind (medewerker scholing en vor ming van het hoofdbestuur van de J.S.) spreken. Voor de J.O.V.D. komt Barth Lijdsman als spreker (voorzitter van de landelijke Europacommissie van de J.O.V.D.). Na verschil lende punten besproken te hebben is er gelegenheid tot discussie. MIDDELBURG - Sinds gisteren is aan de Dam 69 in Middelburg de expositie „De Biologisch - Dynamische Landbouw" te zien. Deze landbouwmethode welke in 1924 op aanwijzingen van dr. Rudolf Steiner is ont wikkeld wordt nu door diverse landbouwbedrijven toegepast. De expositie geeft een over zicht van deze methode. Inte ressant is mok dat de expositie duidelijk maakt hoe de consu ment het echte biologisch - dynamische product in de winkel kan herkennen. Deze expositie wordt geor- ganiseert door de Consumen ten Vereniging Middelburg en is geopend elke dinsdag, don derdag en vrijdag van negen tot vijf uur. Rondleidingen kunnen op aanvraag, ook bui ten de openingstijden om, ver zorgd worden. De expositie blijft tot dinsdag 29 mei in Middelburg, Dam 69. MIDDELBURG - De openbare lagere school „De Oos- terburch" en de kleuterschool „De Damrakkertjes" in de Middelburgse wijk Dauwendaele gaan nauw met elkaar samenwerken. De minister van onderwijs heeft beide scholen bestempeld tot ontwikkelingsproject. De Dau- wendaelse scholen krijgen zo de kans om twee jaarlang te werken aan de groei naar één basisschool nieuwe stijl. Op een dergelijke basisschool is het de bedoeling de overgang van de kleuter naar de lagere school veel soepeler te laten verlopen als tot nu toe bij gescheiden scholen gebeurt. Als in 1983 de basisschool nieuwe stijl officieel een feit wordt, kunnen de scholen uit de buurt gebruik maken van de ervaringen die de Dau^ven- daelse scholen met het ont wikkelingsproject hebben op gedaan. Op de elfde manier kunnen Vlissingse scholen profiteren van de ervaringen van de lagere van Duyven- voordeschool en de kleuter school de Dauwrakkertjes in Souburg. Ook deze scholen mogen meedoen aan het ont wikkelingsproject naar één basisschool voor vier- tot twaalf-jarige kinderen. De Dauwendaelse scholen gaan zich vooral bezighouden met individualisering van het onderwijs. De kinderen gaan dus meer aandacht krijgen. Dat kost ook meer tijd. P.J. Kampman, hoofd van „De Oosterburch"; „Het minsterie betaalt twee extra krachten. Een vrouw is al op school aan het werk en in september komt een tweede onderwijskracht. Dat hebben we ook wel nodig, want het onderwijs zal in groepen worden gegeven, niet meer per klas. Dat kan in de praktijk betekenen dat kleu ters van zes jaar en tweede klassers van acht jaar met el kaar in één groep bezig zijn". Het ontwikkelingsproject be tekent voor deze school overi gens niet dat er plotseling op andere manieren moet worden gewerkt. De kinderen krijgen al langer extra aandacht. Zo startte vorig jaar september het „effe-ophaal-centrum". Kinderen die wat achterbleven worden „effe opgehaald", zo dat ze weer mee kunnen draai en. De school breekt op deze manier een beetje de trend om ieder kind dat niet helemaal mee kan komen naar een ander onderwijssysteem te sturen. Het ontwikkelingsproject versterkt dit nog. Kampman: „Er is altijd een klein percentage kinderen dat uit de boot valt. Wij gaan nu proberen deze kinderen op school te houden en zo min mogelijk door te sturen naar de LOM-scholen en dergelijke. De toename van het aantal leerlingen op LOM-scholen is de laatste tijd namelijk enorm. Misschien kan dat zo langzaam weer teruggedraaid worden". De opzet is om tijdens de twee jaren van het ontwikkelings project, de kinderen zo les te geven dat dit aansluit bij de individuele ontwikkeling van het kind. Dit kan het ontstaan van leer- en ook ontwikkelings problemen voorkomen. Het project begint in augustus met het nieuwe schooljaar en zal worden begeleid door het Re gionaal Pedagogisch Centrum Zeeland in Sint Laurens. De duur is twee jaar. De overgang van de eerste en tweede kleuterklas naar klas 1 en 2 lagere school zal zo vloeiend mogelijk moeten zijn. In de praktijk betekent dit dat groepen van alle klassen ge zamenlijk bezig zijn, maar ook dat alle vier klassen samen er gens terecht moeten kunnen. Een dergelijke ruimte heeft op het ogenblik noch de lagere noch de kleuterschool. Volgens Kampman is de bouw van een dergelijke ruimte dan ook on derdeel van het ontwikke- Jingsprojec^JDi^juimt^^^ tussen de beide dicht bij elkaar liggende scholen moeten ko men. Deze ruimte kan tevens dienst doen als bewegings ruimte. Ook speciale activi teiten op het onderwijsgebied kunnen in deze ruimte plaats vinden, zodat het met recht een open klas genoemd zou kunnen worden. VLISSINGEN - SKA-CIub- en buurthuis „De Zwaan" en SKA-Club- en Buurthuis „Open Hof", willen in het kader van het straatfestival op woensdagmiddag 6 juni een zeepkistenwed strijd organiseren. De race wordt gehouden vanaf Boulevard de Ruyter naar het Beursplein. Alle kinderen, van acht tot twaalf jaar kunnen hier aan meedoen. De zeepkisten moeten aan enkele voorwaarden voldoen, namelijk: Er mogen alleen kinderwagen- of step wielen worden gebruikt, de zeepkist moet uit hout bestaan, dus geen laswerk, verder mag het gewicht niet meer dan dertig kilo bedra gen. Het is ook verplicht tijdens de wedstrijd handschoenen en een helm te dragen. Langs het „circuit" zullen strobalen worden gelegd en een heuse EHBO-post zal ook aanwezig zijn. Om de deelnemers tegemoet te komen zullen de clubhuizen de ruimte, hout en tijd beschikbaar stellen (Geen wielen). Wanneer men zich voor éen mei aanstaande opgeeft, kan men vanaf 7 mei aanstaande vanaf zeven uur de zeepkisten komen bouwen in het Open Hof. En in „De Zwaan" vanaf 9 mei, elke woensdag van vier tot zes uur. Alles is gratis en voor iedereen. Na de race zullen er diverse prijzen uitgereikt worden aan de snel- sten, de origineelsten en ook een pechprijs. MIDDELBURG - Radio Walcheren omroep voor zieken, be jaarden en gehandicapten, heeft voor het verzorgen van diverse radioprogramma's in het Middelburgse Gasthuis en het Vlis singse Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis medewerkers nodig. Met name in de technische sector, maar ook in de presen tatie kunnen dames en heren worden ingezet. Er is geen maximumleeftijd om belan geloos mee te kunnen werken aan de activiteiten van de om roep. Belangstellenden kunnen zich zaterdag 28 april nader laten informeren over de mo gelijkheden een functie bij de omroep te bekleden. De bij eenkomst, die om twee uur be gint in de vergaderzaal van het Gasthuis in Middelburg be gint, wordt zo mogelijk afge sloten met het afnemen van technische- en stemtests. Geïnteresseerden, die de in formatiemiddag niet kunnen bijwonen, kunnen schrijven naar RAWA, Postbus 1047, O.-Souburg of bellen naar de hoofdcoördinator, de heer A.J. de Jonge, tel. 01184-61929. VLISSINGEN - Dit jaar zal een grote 1-mei-viering plaatshebben in „De Zwaan", Kromwegesingel 1 b, Oost- Souburg. Deze viering staat in het teken van een drietal the ma's, namelijk de relatie tus sen werkgelegenheid en bewa peningswedloop, de interna tionale solidariteit, en de posi tie van de vrouw in de maat schappij. Het programma is als volgt: Werkgelegenheid, spre ker David de Leeuw; interna tionale solidariteit, spreker David Bayterman (ex-land bouwminister Chili); depositie van de vrouw in de huidige maatschappij, spreekster Mi- chele Santoxo; muziek Trio 2000. Verder zullen optreden Engel Reynhout en Rinus Pluymers. Aanvang 20.00 uur. WOONT U IN DIT GEBIED V»Ov>*« r Oo^apwM. ®boT*>u'G Ve*"« •Aaqi»»»e'«. m GHH'X* Mum. KOuOr-fcCM? e*4 St joov.utG ^Sourxz-q Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 Gezellig met de Scheldebode en het Nieuwsblad v.d. Bevelanden naar de Huishoudbeurs in Amsterdam. Dat kan nog deze week: donderdag 26 april en zaterdag 27 april. Kaarten 24,50 (bus én toegangsbewijs) zijn ver krijgbaar op het kantoor van De Scheldebode Toren straat 5, Vlissingen en het Nieuwsblad voor de Bevelan den, Klokstraat 1 in Goes, alsmede bij reisbureau AMZ, Westsingel 1, Goes, Damplein 3, Middelburg en Wal- straat 32, Vlissingen. De speciale Huishoudbeurs-bus vertrekt 's-morgens om 8 uur: Stadhuisplein Vlissingen: 8.10 u. Oranjeplein Oost-Souburg; 8.20 u. NS-statbn Middelburg: 8.45 u. AMZ-busstation Goes en 9.00 uur Veerhaven Kruinin- gen. Thuiskomst in Vlissingen om circa 19.30 uur.

Scheldebode | 1979 | | pagina 1