ZAKENFLITSEN Met De Scheldebode naar Keukenhof en Amsterdam dafy u Let L it even van LkulucI Sib buerblooó on6, Zeeuwse tennisshow in de Jarinohal Koffiecontactmorgen „Kom uit je Huis" Bakkerij Laport grondig verbouwd Laatste jaarconcert Midelburgs Mannenkoor met dirigent Smet Gortstraat afgesloten MEVR. SCHAALJE WEEKEND-MENU 'minus SCHELDEBODE VAN WOENSDAG 28 MAART 1979 buurtspraak in Sint Laurens PEDICURE Kledingbeurs Grondonderzoek Commando weg overwogen CPJ houdt feestavond MEVR. T. VAN TOER PEDICURE Zaterdag start negende Rode Kruismars in Middelburg Meer sport artikelen bij Van den Driest CDA bijeen in Meliskerke 32.50 per persoon Tei o-a Dinsdagochtend, in tegen stelling tot andere werklozen die vaak langer op hun bed lig gen ga ik al vroeg op pad. Ten- minst tot voor kort. Nu hoeft het niet meer. Ik had mezelf namelijk vrijwillig aangebo den om in de kantine van de Rijksscholengemeenschap Scheldemond om te zorgen, dat de leerlingen van deze school op elk moment hun natje en droogje konden halen. Ja, het was een leuke bezig heid. Je ziet en hoort zo ook nog eens wat. Ik begon met het maken van koffie, thee en soep. Daarna ging ik verder met het tellen vun de voorraad drank en koek Ook lege kratten moesten naar beneden op die dag, omdat de drankhandel dan weer met een nieuwe hoe veelheid frisdrank kwam. De volle kratten werden meestal door de leerlingen mee naar boven genomen. Zo zie je maar; je bent nuttig in de maat schappij, maar van hogerhand beletten ze je om verder te gaan, om de leerlingen - die toch ook tijdens hun vrije uren ontspannen willen zitten in de daarvoor bestemde kantine en er een kopje koffie of iets der gelijks willen nemen - te hel pen. Vooral tijdens de pauze in de ochtend is het zoals op alle scholen erg druk. Je hoort dan: Mag ik een koffie.... heb je nog rondo's.... twee koffie en wat moest jij nu ook al weer heb ben.... thee...., en ga zo maar door. Ook in de tweede pauze gaat het zo, alhoewel het dan wel een stuk rustiger is. Als die voorbij is begin je met de tafels schoon te maken. Dan plots: „Zeg Ruud, heb je voor mij nog 12 koffie 1 thee en wat koe ken Als er is wel, anders zet ik nog wel een beetje. Ook kwam er wel eens een hele klas met leraar naar de kantine om daar gezamenlijk een kopje koffie te nuttigen. Erg goed voor de persoonlijke contact legging van leraar tot leerling. Wel, dan ben je eindelijk klaar. Snel de fiets gepakt en naar het V.J.V.-gebouw in de Verkuyi Quakkelaar straat 11-13. Daar aangekomen plof ik neer en neem op mijn gemak een bakje koffie. Al snel komen de andere leden van de Teja- tergroep binnen. Harry, Helga, Corrie, Heieen, Ferry, André, allemaal stuk voor stuk gezel lige leuke mensen om mee sa men te werken. Dan komt Leni Hendriks en de groep is com pleet. Allemaal nemen we nog een bakje koffie alvorens we naar boven verhuizen. Band recorder, cassetterecorder, mi crofoons, bongo's, gitaar en de bijbehorende teksten en papie ren gaan mee. Boven moeten we eerst de tafels en overtollige stoelen aan de kant zetten of uit het lokaal halen. Vaak kij ken we dan ook naar de hond die aan de andere kant op een balkon zit. Het arme dier zit er zowat altijd. Als we dan met hem praten zie je hem gewoon gelukkig worden. Dat die men sen er zelf niet eens een beetje meer aandacht aan besteden snap je niet. „Zeg, zullen we maar beginnen", zegt Leni. „Opstellen". De band met Little B van de Shadows begint te lopen. Daar gaan we dan omstebeurt opkomend met de kreet „Afgestudeerd", gevolgd door langzaam en balend „af- ffgeeestuuudeeerrrd". Plots, „Hé jongens eerst nog vakan tie", waarop een stel kreten volgen die met het vakantie te maken hebben. Dan komt de sfeerbederver (ik) en zeg: „Wie heeft er al een baantje waarop iedereen kwaad naar me kijkt en weg loopt. „Wie zegt zoiets nu, als de vakantie nog maar net voor de deur staat", hoor ik roepen, „wel daar zit je dan, alleen. Laat ik maar een sollicitatiebrief gaan schrijven". Iedereen komt weer op en we noemen om Nadat hij de school had verlaten, was er voor Ruud Sibons, zoals voor zovele anderen, geen werk. Dat betekent voor hem overigens niet, dat hij zich verveelt, zoals uit zijn „dag" blijkt. Tot voor kort werkte hij als vrijwilliger in de kantine van een school en hij is lid van het „Werkloze Tejater" uit Vlissingen. Ruud Sibons beschrijft in dit stuk voornamelijk een repetitie van het Werkloze Tejater. beurten een aantal gegevens op die belangrijk voor het schrij ven van zo'n brief. „Zeg, laten we dit alles nog maar een keer opnieuw doen", zegt Leni. Het loopt allemaal nog niet erg vlot. Ik wil dat je er meer persoonlijkheid in verwerkt. Een reactie die je zelf hebt meegemaakt". Dus beginnen we weer opnieuw. Band terug spoelen en starten maar. „Doe meteen het liedje van Ans Schilders er maar achter aan". Wij begonnen dus weer van voor af aan met het stuk en zongen daarachteraan het vol gende lied: leder mens leeft om te wer ken wordt je als kind al inge prent heus dat zul je nog wel mer ken zonder baan ben je geen vent Ref: Steek je handen uit de mouwen want je wordt niet slapend rijk aan je toekomst moet je bouwen of je staat aan de dijk Ook op school moest je je best doen spelen was voortaan taboe je moest meer nog dan de rest doen en dus gaf je zuchtend toe Ref: Werken werd voor jou de leuze leer je lessen maak toch voort de maatschappij wil enkel reuzen dwergen worden niet ge hoord enzovoorts „Kom kom, dat ging veel te sloom. Dat zingen we nog een keer. Probeer eens een beetje duidelijker te zingen", aldus Leni. Daarachter aan doen we meteen de scène van de solli citatiecommissie dan schieten we al lekker op. Als we dat ge daan hebben, houden we een ogenblikje pauze. Wel wij dus weer beginnen en het zo probe ren, dat het helemaal perfect is. In de pauze hebben wij het er wel eens over, dat we de groep best met wat meer mensen willen laten functioneren. Neem André als voorbeeld. Hij is een beroepskracht van het V.J.V. Hij doet hét wel alle maal erg graag, maar we zien liever iemand anders die ook werkloos is op zijn plekje zit ten bij de belichting en band recorder. Ook wat meer spelers zouden wij willen hebben, zo dat we in het nieuwe seizoen met een groter groep een nieuw stuk in elkaar kunnen zetten. Er moeten volgens ons best nog wel mensen die er wel zin in hebben maar niet precies we ten waar ze naar toe moeten. Wel, laat maar eens zien watje durft en kom als je interesse hebt eens op een dinsdagmid dag langs bij het V.J.V. in de Verkuyi Quakkelaarstraat 11-13 in Vlissingen. Wij zullen graag eens een praatje houden, met je. Maar, zoals ik al zei, de pauze duurt niet lang en wij gaan dan ook weer snel verder met het stuk. De sollicitatie commissie. Deze laat op zeer komische wijze zien hoe het er in sommige gevallen aan toe gaat. We verklappen er verder niets over, als je wilt weten hoe of het gaat, kom je maar langs in het S.K.A.-clubhuis De Zwaan in Oost-Souburg op 30 maart. Hierna gaan we verder met het opzeggen van een tekst. „Zeg, Harry, het is niet: In het magazijn staat Coen. Hij is 22 jaar. En straks gaat hij met pensioen..., maar 62 jaar. - Groot gelach, een foutje door de zenuwen. Kan gebeuren nietwaar". Wij proberen ge zamenlijk alles zo goed moge lijk te doen. Maar ja, wij zijn geen beroeps om dat voor alle duidelijkheid even te vermel den. Wij weer opnieuw alles opzeggen en meteen de scène in de fabriekshal er achteraan spelen. Dit alles liep niet zo vlot, dus deden we heel het stuk weer van voor af aan, net zolang tot we het konden. Ook ik maakte wel eens van die slordigheidsfoutjes. Maar nu zit het er gelukkig goed in. Eindelijk alles klaar, ja tot nu toe dan, want nu gaan we nog beginnen niet een nieuw lied, wat we ook op 30 maart ten gehore willen brengen voor het publiek. Of het lukt is nog niet te zeggen. Anders komt het in Goes op 5 april wel. Het lied hebben we overgenomen van het West-Fries werkloze caba ret. We hebben er alleen het een en ander in moeten verande ren, daar het anders niet hele maal in ons stuk paste. De tekst is als volgt: Wij vervelen ons kapot Wij voelen ons zo rot Wij slenteren over straat Je weet wel hoe dat gaat. Morgen kan het jou ook overkomen, morgen ben je aan de beurt. Als ze je niet meer gebruiken kunnen Ben je geen stuiver meer waard Ze doen maar alsof je nie mand bent 't Gaat hun om de laatste cent We zitten nog steeds zonder poen, wat moeten we nou doen. En mijn moeder zeurt aan mijn kop Ze joh, zoek nou een job" Ze zeggen: 't is je eigen schuld maar dat is flauwekul Morgen kan het jou ook overkomen, morgen ben je aan de beurt. Ja de rest moet je maar ko men beluisteren, anders vertel ik te veel van het hele stuk. Het loopt al tegen halfvijf en Leni zegt nog tegen ons: „Probeer nu zelf thuis ook die liedjes en opzeg verzen wat te oefenen, dan zijn we tenminste zeker dat het gaat lukken". Wij gin gen op ons gemakje naar bene den met alles wat we ook mee naar boven hadden genomen, ledereen gaat naar huis. Ook ik. Zingend en denkend aan de veranderingen van het stuk. VLISSINGEN - Voor het derde achtereenvolgende jaar wordt zaterdag 31 maart een Zeeuwse tennisshow gehou den. De show vindt dit keer plaats in de Jarinohal aan de Gildeweg in Vlissingen. De show begint om twee uur 's middags met een demon stratiewedstrijd herenenkel tussen Martin Koek en Peter Vaarties. Koek staat negende op de nationale ranglijst en Vaarties speelt in de eerste klas. Vaarties was ook bij de show van vorig jaar van de partij. De beide heren spelen ook een dubbel tegen de Zeeuwse kampioen Hans Schuur en eerste klasspeler Erik van der Pols. Op het pro gramma staat verder nog een modeshow (tennismode). Kaarten zijn onder meer verkrijgbaar bij de Jarinohal. De zaal gaat om halftwee open. De toegangsprijs is drie gulden vijftig inclusief een kop koffie. ST. LAURENS - De PvdA afdeling Middelburg zet zijn regelmatige bijeenkomsten in de wijken en kernen van de gemeente voort met een „buurtspraak" in St. Laurens. De „buurtspraak" zal worden gehouden in het clubgebouwtje van de tafeltennisvereniging tegenover het wijkcentrum op woensdag 4 april en begint om halfacht 's avonds. De gemeenteraadsleden en wethouders van de PvdA zul len bii dit gebeuren aanwezig zijn. Met het houden van buurtspraakavonden wil de PvdA trachten ook buiten de verkiezingstijd om een zo goed mogelijk contact tussen kiezer en gekozene bevorderen. Door naar de mensen in de wijkern te gaan hoopt de PvdA zich op meer directe wijze voor de be volking van M'burg te kunnen inzetten. MIDDELBURG - Op zater dag 31 maart 1979 zal in de Oostkerk te Middelburg jet jaarconcert van het Middel burgs Mannenkoor plaatsvin den. Het concert betekent te vens een afscheid voor de hui dige dirigent René Smet, die wegens drukke werkzaamhe den de nodige tijd niet meer kan vrijmaken om te dirigeren. Het Middelburgs Mannenkoor heeft inmiddels Han Beekman bereid gevonden om met in gang van april het dirigent schap op zich te nemen. Bram Beekman, ieder wel bekend, zal aan het concert meewerken en bovendien zal hij de soliste mevrouw E.H. Smeding-Mechielsen (so praan) begeleiden. Zij doceert Solozang en Stemvorming aan de Zeeuwse Muziekschool te Middelburg. Ook het Smal- stads Mannenkoor uit Sint Maartensdijk onder leiding van dirigent J. Wesdorp zal aan het concert meewerken. Dit koor is opgericht in 1966 en bestaat momenteel uit 11 le den. Het concert begint om 20.00 uur. De (verwarmde) kerk zal om half acht opengaan, de toe gangsprijs bedraagt f 5.- p.p. MIDDELBURG - De maan delijkse koffiecontactmorgen in Middelburg-Zuid van „Kom uit je Huis" wordt woensdag 4 april in wijkgebouw Zuider baken gehouden. Ook nieuwkomers zijn op deze morgen welkom. Zij kun nen informatie krijgen over de verschillende groepen die bin nen „Kom uit je Huis" draaien. Het is de bedoeling dat er ge praat zal worden over andere vormen van vakantiebeste ding. Ook is er gelegenheid re cepten en patronen uit te wis selen. MIDDELBURG - Maandag 26 maart a.s. wordt een aan vang gemaakt met het her straten van de Gortstraat in Middelburg. Gedurende zo'n week of acht zal deze straat dan ook voor het verkeer afge sloten zijn. DE werkzaamheden aan het wegdek van de Gortstraat vin den voor een groot deel gelijk tijdig plaats met die in Lange- viele en Pottenmarkt. Het ver keer zal tijdens de werkzaam heden omgeleid worden. Wil men vanaf Plein 1940 en Markt (centrum) de stad uit, dan dient de Vlasmarkt als uit gaande route. Het verkeer dat vanaf de Hoogstraat, de Koe straat of het tangent de stad in wil, zal tijdelijk gebruik kun nen maken van de route Lange Geere, Korte Geere. In laatst genoemde straat zal het één richtingsverkeer worden om gedraaid in de richting van de Varkensmarkt. De Lange Geere wordt provisorisch ver breed tot zes meter. Ook zal men daar een stopverbod in stellen. De omleidingen wor den door middel van borden aangegeven. gedipl. s.v.o. Troelstraweg 59, Vlissingen Afspr. 01184-66127 De morgen begint om half- tien, er is kinderoppas aanwe zig. Woensdagmiddag 4 april houdt „Kom uit je Huis" een kledingbeurs van dames- en herenkleding en kinderspeel goed. Wie kleding voor deze beurs heeft, kan dat dinsdag 3 april inleveren tussen negen en elf uur 's morgens in het Zui derbaken. De eigenaar kan de prijs van de kleding zelf bepa len. Een gedeelte van het ver koopbedrag wordt echter af getrokken om de organisatie kosten mee te bptalen. De kledingbeurs is volgende weer woensdagrr ddag van één tot vier uur in het Zuiderba ken. VLISSINGEN r Als de raad er vrijdag mee accoord gaat, zal de grond aan de Comman- doweg aan een nader onder zoek worden onderworpen. De grond zou resten bevatten van oude kademuren en daardoor ongeschikt zijn voor woning bouw. Er is een kans dat hier huizen worden gebouwd als vervanging van de huizen die in het Oranjekwartier verloren gaan door de dijkverhoging. B. en W. van Vlissingen willen duidelijkheid over de moge lijkheid tot woningbouw. Het onderzoek zal rond de zeven tienduizend gulden gaan kos ten. GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis in Grijpskerke is aanstaande vrijdagavond het feestterrein van de Christelijke Plattelands Jongeren. De af deling Walcheren-Noord houdt daar dan het jaarfeest. Op het programma staat de opvoering van het toneelstuk „Romance rond artikel 17". Na het toneelstuk kunnen de aan wezigen dansen op muziek van de band „Homestead". Tussen de bedrijven door wordt een verloting gehouden. Martin Koek VLISSINGE/GOES - De Scheldebode en het Nieuwsblad van de Bevelanden bieden u de mogelijkheid om van een voordelig dagtochtaanbod te profiteren. Op 11 en 18 april a.s. kunnen we telkens 360 lezers brengen naar Keukenhof in Lisse (waar voor deze gelegenhefd de trein stopt), terwijl we u daarna brengen naar Amsterdam, waar u het tweede gedeelte van de namiddag en het eerste ge deelte van de avond kunt doorbrengen. - Keukenhof heeft een bijna dertigjarige historie, die vo rig jaar nog 940.000 liefhebbers van o.a. veelkleurige tul pen, hyacinten, narcissen en andere kleine bolgewassen in een natuurlijke omgeving naar Lisse bracht. Het is uitge groeid tot een internationale vermaardheid en een na drukkelijke piek in het voorjaarstoerisme. Jaarlijks wor den er ongeveer zes a zeven miljoen bollen geplant in Keu kenhof, dat een oppervlakte van 28 hectare heeft met o.a. een showtuin in kassen. Medio april zijn de tulpen, de narcissen en de hyacinten op hun mooist. Het rondneuzen in Amsterdam, wat men vanaf halfvier kan hoeft geen nadere toelichting. Want er is dan nog gelegenheid om te winkelen, op zoek te gaan naar fraais, een culinaire vertroeteling en een flinke „stapper". De terugreis naar uw woonplaats dient te geschieden met de normale dienstregeling, waarvoor de informatie op het Amsterdamse station beschikbaar is. De vertrektijden op 11 en 18 april 's morgens zijn: Vlis singen 8.22 uur, Middelburg 8.28 uur, Goes 8.42 uur, Ka- pelle 8.47 uur, Kruiningen 8.54 uur, Krabbendijke 9.00 uur, Rilland-Bath 9.04 uur. Om 10.57 uur zijn we in Lisse, terwijl we om 15.06 uur naar Amsterdam vertrekken. De terugreis vanuit Amsterdam kunt u zelf plannen. In het arrangement dat we in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen hebben samengesteld omvat de treinreis naar Lisse en Amsterdam, de terugreis, de toegang tot Keuken hof en een bakje koffie op de heenreis. De all-in prijs is voordelig: 24,- voor volwassenen en 15,- voor kinde ren. Op beide dagen kunnen we 360 lezers een plezier doen. KAARTVERKOOP: dagelijks van 9-12 uur en van 14.00-17.00 uur op onze kantoren Vlissingen, Torenstraat 5 en Goes, Klokstraat 1. Lid L.O.V. gedipl. SVO Spaarnestraat 6 Oost-Souburg Afspr. tel. 01184-62293 MIDDELBURG - Wandel liefhebbers kunnen aanstaan de zaterdag weer meedoen met de Rode Kruismars die elk jaar door de Middelburgse afdeling wordt georganiseerd. Deelnemers voor deze ne gende mars komen uit heel Ne derland, maar ook uit België, Frankrijk, Luxemburg en Duitsland. Vorig jaar kwamen er rond vijnenlintighonderd wandelaars. Zij konden toen en ook nu kiezen uit vijf af standen, de 40, 20, 15, 10 en 5 kilometer. Als startplaats geldt sporthal Voorborch aan de Breeweg in Middelburg. Vanaf negen uur kunnen de deelnemers aan de verschil lende afstanden daar hun tocht beginnen. Het inschrijfgeld varieert van tien gulden voor de grootste afstand tot drie gulden voor de kleinste. Inlichtingen kan men krij gen bij P.J. Labruyère-W'alt huis, Seisstraat 32 in Middel burg, tel. 01188-13479. De rijwiel en motorenhandel Van de Driest in Middelburg is door een verbouwing aanzien lijk vergroot. „Doordat met name het re creatieve fietsen de laatste ja ren sterk in de belangstelling staat, waren we als het ware uit ons jasje gegroeid", aldus de heer Van de Driest. Door het vergroten van de winkel aan de Gravestraat, was het mogelijk om de sportafdeling uit te breiden. De winkel is hierdoor veel overzichtelijker geworden en prettiger om te winkelen. Veel sportfietsers houden ge durende de wintermaanden hun conditie op peil door te gaan hardlopen Daarom vindt men in deze wipkel ook een grote sortering trim en loop schoenen. MELISKERKE - De staatssecretaris van CRM, me vrouw J.G. Kraaijenveld- Wouters spreekt - na de als ge volge van de slechte weersom standigheden afgelaste bij eenkomst in februari j.l. - maandag 2 april tijdens een openbare vergadering van de afdeling Mariekerke van het CDA in de grote zaal van het verenigingsgebouw „Ons Huis" te Meliskerke. Tijdens deze bijeenkomst, die om 19.45 uur begint, houdt mevrouw Kraaijenveld een inleiding, waarin de vrouw centraal staat. Zij zal met na me ingaan op de functie van de vrouw binnen het gezin en binnen de maatschappij. Het doel is ook de vrouwen wat meer bij politieke zaken te be trekken. (verkrijgbaar op vrijdagavond, zaterdag en zondag; overige dagen uitsluitend op speciaal verzoek) Toast prinanier (warm voorgerechtje van zalm, asperges, kaas en kruidensaus) Consommé l'aurore (heldere tomatensoep met kip) Escalope de veau a la petite russiènne (kalfsschnitzel in een roomsaus met garnering van truffels, ham en ossetong) fijne groenten en aardappeltjes Coupe royale (vanille ijs met vruchten en slagroom) Maandag t/m vrijdag gehele dag geopend. Zaterdag en zondag vanaf 16.00 uur HOTEL RESTAURANT CAFÉ t.o. station GOES- Tel. 01100-27501 td uoll«nd Tourist Hotels De brood- en banketbakke rij Laport aan de Badhuis straat in Vlissingen heeft een grondige vernieuwing onder gaan. Vanwege de verbouwing heeft men drieënhalve week van een noodwinkel gebruik moeten maken, maar op vrij dag 23 maart is de zaak weer heropend. De winkelruimte is nu an derhalf maal zo groot als voor heen en zeer modern ingericht. Zo staat er onder andere een gekoelde draaiende gebakvi trine. De eerste in Vlissingen, aldus Laport. Niet alleen het interieur van de zaak is veran derd, maar ook de buitenkant is gemoderniseerd. Er is een grote etalageruit aangebracht, die vrijwel de hele voorgevel 'beslaat. Op de toegangsdeui zijn als decoratie speculaas planken bevestigd. Om ook in de toekomst aan de verlangens van zijn klanten te kunnen voldoen, wil Laport zich naast het bakken van de verschillen de soorten brood vooral gaan toeleggen op het bereiden van de betere gebaksoortenVooral de laatste tijd is de vraag naar de produkten uit eigen bakke rij sterk toegenomen.

Scheldebode | 1979 | | pagina 13