de klap Initiatiefgroep wil weer sociaal-culturele activiteiten in de Ylissingse binnenstad Gastanks naderen voltooiing O?, Met De Scheldebode naar Keukenhof en Amsterdam ALFflC WRIJFLETTERS RUITERl Clubhuis Het Buut bezig met milieu Zand- stroom- kontakt in Vergulde Baars ip-kSS 03^ n pti) WOENSDAG 21 MAART 1979-29e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 323.350 EX. Een jack waarin een man zich vrij voelt Middelburgse muziek- en zangavond Voor alle leeftij den iiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimimi Sportief of gekleed in diverse kwaliteiten en modellen LANGE DELFT 11 MIDDELBURG TEL 13891 A tekens en symbolen ook voor professioneel gebruik bij Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - De bij eenkomsten die vrouwen uit de Middelburgse Stromenwijk en 't Zand tot nu toe onder de naam „Kom uit je Huis" heb ben gehouden, zijn een succes geworden. Negentig vrouwen toonden belangstelling te heb ben voor activiteiten zoals die in Middelburg-Zuid al twee jaar worden gehouden. Afge sproken is op de laatste bijeen komst dat de vrouwen elke laatste woensdag van de maand bij elkaar zullen ko men. Om verwarring met de activiteiten in Middelburg- Zuid te voorkomen, gaan deze bijeenkomsten voortaan draaien onder de naam Zand- stroomkontakt. Het eerstvolgende Zand- stroomkontakt is dus woens dag 28 maart in de Vergulde Baars in de Baarjesstraat. Op deze bijeenkomst zullen er meer gegevens bekend zijn over te starten clubs. Er is in middels al een club van start gegaan. Onder deskundige lei ding zijn een aantal vrouwen begonnen met het maken van poppen. Dit gebeurt eveneens in de Vergulde Baars en wel op dinsdagmorgen om halftien. Wie heeft gedacht dat het afgelopen was met het volbouwen van Walche ren voor de recreatie, vrienden, heeft het mooi mis. Na de recreatie dis cussienota van de provin cie was ook ik in de veron derstelling, dat de open plekjes die er daar langs de kust nog zijn, zo zou den blijven. In die nota staat immers, dat Walche ren „vol" is. Zeker aan de zuidkant en dat het aan de noordkant, waar het nog betrekkelijk rustig is, ook rustig moet blijven. Nou is Vrouwenpolder en omgeving een van de Walcherse plekjes, waar ik graag toef en jawel hoor, ook daar gaat ge bouwd worden. Uit het niets, althans voor de mensen die zich niet dagelijks met de ge meentelijke plannen be zighouden, is daar een plan opgedoken om op een prachtig stukje land - landbouwgrond en hob belige weien met knotwil gen - nog eens 180 vakan tiewoningen neer te gaan zetten. Een plan, vrienden, dat bijna twintig jaar geleden door de toen nog bestaan de gemeenteraad van Vrouwenpolder is goed gekeurd. En dat plan blijkt na al die jaren nog rechtsgeldig te zijn. Kan zo worden uitgevoerd, zonder dat er verder ie mand aan te pas hoeft te komen. Maar in die twin tigjaar is er op Walcheren wel het een en ander ver anderd. Walcheren is „vol" geraakt. Walcheren heeft geen behoefte aan nog meer vakantiewonin gen. En toch zullen ze worden gebouwd. Tenzij de gemeenteraad van Veere (Vrouwenpol der is inmiddels ingedeeld bij Veere) nog wat onder neemt. Maar die kans is niet erg groot. Want drie maanden geleden heeft het coördinatieorgaan, de Zeeuwse milieufederatie, al een beroep gedaan op de gemeente om het plan op nieuw in overweging te nemen, vanwege de scha de die het gaat toebrengen aan het landschap. En op die brief is zelfs nog geen antwoord, in welke vorm dan ook, gekomen. Er is ook nog een goed nieuwtje over Walcheren te melden. Enige weken geleden schreef ik over de dreigende opheffing van de Walcherse veiling, zb- als een van de leden van de veiling, die schetste. Waarschijnlijk hebben we het allemaal te somber in gezien, want volgens de voorzitter van de veiling is er nog geen sprake van opheffing. En daar kun nen we alleen maar blij om zijn. ARJAON WOONT U IN DIT GEBIED Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a.u.b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt. Tel 01184-19910. In het clubhuis HET BUUT (Beatrixlaan 2, Vlissingen) wordt in het lopende seizoen gewerkt met thema's. De the ma's „natuur" en „verkeer" waren al aan de orde en mo menteel is men bezig met het thema „milieu". Hoeveel kin deren werken met de thema's? „Er wordt in tien groepen in de leeftijden variërend van 4 tot 14 jaar mee gewerkt. Het heeft tot doel de kinderen meer be wust te laten worden van de omgeving waarin ze leven". „De kinderen en de leiding zijn beide enorm enthousiast. Dit komt vooral doordat je veel doelgerichter te werk kan gaan bij het samenstellen van het wekelijks clubprogramma dan voorheen. De kinderen zijn er buiten het clubhuis ook mee bezig en je merkt na verloop van tijd dat ze goed beseffen waar ze mee bezig zijn, want ze deinzen er niet voor terug om de leiding op hun vingers te tikken", aldus sociaal-cultu reel werkster Addy van den Bosse De thema's „vrije tijd", „spel" en „feest" volgen nog. V VLISSINGEN/GOES - De Scheldebode en het Nieuwblad van de Bevelanden bieden u de mogelijkheid om van een voordelig dagtochtaanbod te profiteren. Op 11 en 18 april a.s. kunnen we telkens 360 lezers brengen naar Keukenhof in Lisse (waar voor deze gelegenheid de trein stopt), terwijl we u daarna brengen naar Amsterdam, waar u het tweede gedeelte van de namiddag en het eerste ge deelte van de avond kunt doorbrengen. Keukenhof heeft een bijna dertigjarige historie, die vo rig jaar nog 940.000 liefhebbers van o.a. veelkleurige tul pen, hyacinten, narcissen en andere kleine bolgewassen in een natuurlijke omgeving naar Lisse bracht. Het is uitge groeid tot een internationale vermaardheid en een na drukkelijke piek in het voorjaarstoerisme. Jaarlijks wor den er ongeveer zes a zeven miljoen bollen geplant in Keu kenhof, dat een oppervlakte van 28 hectaren heeft met o.a. een showtuin in kassen. Medio april zijn de tulpen, de narcissen en de hyacinten op hun mooist. Het rondneuzen in Amsterdam, wat men vanaf halfvier kan hoeft geen nadere toelichting. Want er is dan nog gelegenheid om te winkelen, op zoek te gaan naar fraais, een culinaire vertroeteling en een flinke „stapper". De terugreis naar uw woonplaats dient te geschieden met de normale dienstregeling, waarvoor de informatie op het Amsterdamse station beschikbaar is. De vertrektijden op 11 en 18 april 's morgens zijn: Vlis singen 8.22 uur, Middelburg 8.28 uur, Goes 8.42 uur, Ka- pelle 8.47 uur, Kruiningen 8.54 uur, Krabbendijke 9.00 uur, Rilland-Bath 9.04 uur. Om 10.57 uur zijn we in Lisse, terwijl we om 15.06 uur naar Amsterdam vertrekken. De terugreis vanuit Amsterdam kunt u zelf planne. In het arrangement dat we in samenwerking met de Nederlandse Spoorwegen hebben samengesteld omvat de treinreis naar Lisse en Amsterdam, de terugreis, de toegang tot Keuken hof en een bakje koffie op de heenreis. De all-in prijs is voordelig: 24,- voor volwassenen en 15,- voor kinde ren. Op beide dagen kunnen we 360 lezers een plezier doen. De kaartverkoop start a.s. vrijdag op onze kantoren in de Torenstraat te Vlissingen en in de Klokstraat te Goes. VLISSINGEN - „Sinds het verdwijnen van de clubhui zen De Globe en Don Bosco uit de Vlissingse binnenstad gebeurt er voor de kinderen niets meer. En dat in een binnenstad, waar toch al weinig speelruimte voor kinde ren is. Het is hoognodig dat er weer sociaal-culturele acti viteiten van de grond komen". Dit is de mening van een aantal ouders uit de binnenstad. Zij hebben het op zich genomen om zo snel mogelijk onderkomens te vinden voor deze acticiteiten en deze desnoods alleen met vrijwilligers te laten draaien. Elie en Lenie Klaassen, Ida Meyhof, Lieneke Out en Ries van Zweeden-Mëeter zijn en kelen van de nu uit dertig mensen bestaande initiatief groep. „We zijn in oktober voor 't eerst bij elkaar gekomen, toen nog met twaalf mensen", vertelt Elie Klaassen. „We hebben aansluiting gezocht bij het SKA. Het gebiede ten zui den van de Paul Krugerstraat valt onder het SKA sinds het vroegere SKW is opgedeeld in twee stichtingen, één op alge mene grondslag en een op Christelijke grondslag. We zijn nu officieel een project van het „SKA". Dat laatste was nodig om in aanmerking te komen voor geld uit een gemeentelijk potje dat voor vrijwilligers werk bestemd is. Dat het initiatief om sociaal- cultureel werk in de binnen stad op te gaan zetten, niet zo maar uit de lucht komt vallen, blijkt wel uit wat er in de Scheldebuurt gebeurt. MIDDELBURG - Voor de tweede achtereenvolgende maal heeft de koninklijke ver eniging „Uit het volk - Voor het volk" een mi-mu-za-avond georganiseerd. Zeven koren en korpsen zullen aan deze avond in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal meedoen. De Middelburgse Muziek- en Zangavond begint om halfacht aanstaande vrijdag. Achtereenvolgens zullen optreden: het Gereformeerd Kerkkoor, het ontmoetings koor, de Christelijke Brass band ONDA, net Middelburgs Muziekkorps, Soli dei Gloria, het Nieuwlands Dameskoor, de Tamboerijnen. Besloten wordt met een finale waaraan alle koren en muziekkorpsen deelnemen. Ida Meyhof: „Er is enorme behoeft aan. In de Schelde buurt is spontaan door enkele ouders een aantal activiteiten voor kinderen gestart. Ze gaan met de kinderen knutselen op woensdagmiddagen, organise ren filmmiddagen en bingo. Zo gaan we woensdag met de kin deren naar de brandweergara ge. Het probleem is alleen dat we eigenlijk geen goede ruimte hebben. Op het ogenblik ge beurt dat in het VJV-gebouw aan de Verkuyl Quakkelaar- straat, maar dat is erg klein en bovendien niet vast ter onzer beschikking. In het overige gedeelfe van de binnenstad is alleen de speeltuinvereniging in het Oranjekwartier voor de kin deren actief. Verder gebeurt er niets en is er ook geen onder komen waar iets kan gebeuren. De groep heeft zich ten doel gesteld twee ruimten te vin den, één in de Scheldebuurt en één in het overige gedeelte van de binnenstad. Eli Klaassen vertelt welke activiteiten ze allemaal willen beginnen. „We willen voor alle leeftijdsgroepen iets doen. We hebben ons daarom opgesplitst in zeven werkgroepen, die zich elk voor een onderdeel gaan inzetten. Als mensen in de bin nenstad met ideeën komen, zijn ze overigens welkom". Er is een werkgroep voor peuters (die bekijkt of er een mogelijk heid is een peuteropvang te realiseren), voor de basis- schooljeugd, voor twaalf- tot zestienjarigens, voor zestien jarigen en ouder, voor ouderen (volwassenen), een werkgroep onderwijs en een thema-werk groep. Elf mensen van de initiatief groep hebben inmiddels een gesprek gehad met de wethou der van cultuur, Bruynooge. Hij bleek waardering voor het initiatief te hebben en wil zijn best doen om voor huisvesting te zorgerj- Vaste ruimten op korte termijn leek hem niet mogelijk. Wel wilde hij voor voorlopige onderkomens zor gen. Voor de Scheldebuurt wil Bruynooge nagaan of de HTS- soos aan de Glacisstraat te huur is (het gebouw is op het ogenblik te koop). Voor de bin nenstad dacht de wethouder aan de bovenverdieping in het postkantoor aan de Steenen Beer of in het gebouw van de speeltuinvereniging in het Oranjekwartier. De initiatief groep wil, als er ruimte is, zo snel mogelijk starten. Met vrijwilligers kan dat snel, want een subsidie-aanvrage kan binnen een maand geregeld zijn. Een beroepskracht zit er niet voor 1980 in, aldus Bruy nooge. Die moet in- de begro ting van het SKA voor volgend jaar wo; «ai. opgenomen. Als er straks activiteiten van de grond gaan komen, zullen er, zeker de eerste tijd veel vrijwilligers nodig zijn. Wie zich aan wil melden, kan te recht bij Gerrie Willemse- Dronkers, Palingstraat 28, Vlissingen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllll Het gastankpark in het Sloegebied, is al een einaweegs gevoraera. Up de foto is één van de gigantische gastanks te zien, die Eurogas op korte afstand van Nieuwdorp bouwt. HlllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHIIII

Scheldebode | 1979 | | pagina 1