Rabenhorst VRUCHTENSAP BIJ DE MAALTIJD EEN BELANGRIJKE STAP NAAR GEZONDE VOEDING Wilt u vermageren VrtöUers VAN HET HUIS BLEIB IMMER FRISCH PAPRIKA-SAP PRUIMEN-DRANK ANANASSAP VOOR DE GEZONDE DORST TARWEDIEET Een edel sap Als kinderen niet willen eten .Het sap van gedroogde pruimen een natuurlijke hulp voor de spijsvertering een tomatensap met selderie, wortelen, peterselie, rode bieten, spinazie, kruiden en zeezout. een vruchtendrank uit sinaasappel, appel, guave en citroen. voor een eiwitrijke slankheidskuur Grof gesteld laat onze voeding zich in twee delen rangschikken. In de ver zadigende voeding en in vitaalstoffen. die het lichaam voor verschillende funkties nodig heeft. In het algemeen ging de trend in de laatste jaren jammer genoeg alleen in de richting van de verzadigende voeding. Wat goed smaakte en ons het gevoel van verzadiging schonk, dat nam men ook maar al te vaak zonder enige kritiek tot zich. We willen hier niet met de optelsom van de verschillende civilisa tieklachten aankomen. Klachten die eenvoudig tot een verkeerde voeding zijn terug te voeren. We doen u hier ook niet het voorstel tot de eenvou dige burgerpot van onze grootmoeders terug te keren. Alhoewel we wel moe ten nadenken over de waarde of het waardeloze van onze hedendaagse voedingsgewoonten. Als men echter gezonder wil leven, dan moet de dage lijkse voeding tenminste afwisseling brengen. Alleen op deze manier geeft men het lichaam de kans dat het vet, eiwit en koolhydraten in een eniger mate evenwicht ontvangt. Men kan ook nog een stap verder gaan door bij elke maaltijd een glas vruchtensap te drinken. Men moet overwegen, dat bij de normale bereiding van ons voedsel veel van de waarde verloren gaat door bewaren, braden, schillen en koken. Het zijn juist de belangrijke vitaalstof fen als vitaminen en mineralen die men door een glas vruchtensap kan kompenseren. Rabenhorster-vruchten-, sappen bijvoorbeeld zijn er in verschil lende soorten. Afgezien van de natuur lijke waarde van elke soort is het ge not een sap te drinken. Elk glas is rijk aan mineralen, vitaminen en an dere vitaalstoffen zoals het lichaam ze nodig heeft. Elk glas betekent ook een belangrijke stap voorwaarts naar een gezonde, moderne en weloverwogen voedingswijze. Veel is voor de gezond heid van belang, maar wat men er dagelijks voor doet is van beslissende betekenis. Men zou zelf eens moeten bemerken 10e goed men zich voelt na een kuur net het edele sap van rode druiven. Jaarvoor is natuurlijk een verklaring. Jp een mineraalstofrijke bodem ge broeide druiven die in de zon zijn ge- ijpt, heeft dit voortreffelijke kuurmid- iel een meervoudige werking. Het bloed wordt verbeterd (door /ermpprderine van de rode bloedli chaampjes) en in het lichaam wordt snel nieuwe versterkende energie toe gevoerd (door het vruchteigen drui- vensuiker). Daarbij komt nog een ont- siakkende werking. De aktiviteit van de nieren wordt opgewekt, waardoor het tot een uitscheiding van stofwisse- lingsresten komt hetgeen verlichting voor hart en bloedsomloop betekent. Het ijzer in Rabenhorster druivensap versterkt de bloedvorming. Daardoor betekent het dat druivensap versterkt, ontslakt en goed is voor het bloed. Welhaast is niets beter voor te stellen voor hen die versterking nodig heb ben. voor herstellenden, voor jonge vrouwen en moeders, kortom voor alle mensen. Moeten eigenlijk niet alle mensen die met bloedarmoede kampen het rode druivensap gebruiken? Of hierbij ook te denken aan patiënten met bloedverlies na operaties enz. Boven dien bevat het Rabenhorster Rode druivensap ongeveer 17% natuurlijk druivensuiker in de juiste vorm zoals het menselijk lichaam het nodig heeft en gemakkelijk te verwerken is. Bij wie het om gezond bloed en nieuwe energie gaat met natuurlijke middelen, die zal bereid zijn bij de maaltijd een glas druivensap te drinken. Vooral is hier aan te bevelen een goed kuur- druivensap met 'een druivensuikerge- halte van meer dan 15%. Welke moeder kent niet het onrus tige gevoel dat op haar afkomt als kinderen geen eetlust vertonen? Ge zonde eetlust immers is de graadmeter voor een bevredigende gezondheid en voor een geregelde groei: Bovendien hebben kinderen in die leeftijden een grotere behoefte aan vitaminen en op bouwstoffen. Men behoeft zich echter geen al te grote zorgen te maken. Tegen gebrek aan eetlust is wel wat te doen. Men kan het eenvoudig eens proberen met een glas vruchtensap vóór elke maaltijd. Zo bevat bijvoor beeld het uit de sappen van zorgvul dig uitgezochte vruchten samenge stelde „Appelkoontje" waardevolle vruchtzuren, die de eetlust opwekken. Alsmede mineraalstoffen, vitami nen en natuurlijk druivensuiker voor de opbouw van het jonge organisme en ijzer voor het bloed. Een heel palet waardevolle vitaalstoffen dus, voor het lichaam net zo belangrijk als kaio- rieën. Als men daarbij nog overweegt wat in de normale voeding bij berei ding enz. verloren gaat, dan kent men de betekenis van een glas natuursap voor de gezondheid eenvoudig toe. Het sap bevat alle gezonde waarden van de natuurlijke vrucht hetgeen het jonge lichaam elke dag nodig heeft. Men schat dat elke tweede Europe aan kampt met de spijsvertering. Ge brek aan beweging en een van de na tuur vervreemde voeding kunnen tot één der oorzaken worden gerekend. Vanzelfsprekend kan men het kwaad ook met medicijnen te lijf gaan. Maar er is ook weer een middel in opmars, dat als „-oud huisrecept" een beetje in de vergetelheid is geraakt. Het is het eenvoudige „Sap van gedroogde prui men". Het gaat hierbij vooral om het sap uit gedroogde pruimen. Sap uit gedroogde pruimen neemt het werk van de darmen niet over, het voedt de darmen veel meer op tot de normale prestaties. Het wekt de aktiviteit van de spijsvertering op zonder de darm flora met medelijden aan te spreken. Het is een absoluut natuurlijk pro- dukt, betrouwbaar en mild. Des mor gens en des avonds een glas is de juiste hoeveelheid. Zoals zo vaak in het leven, gaapt ook bij deze vraag tussen het willen en kunnen een diepe kloof. Doch er bestaat een middel, dat u helpt over deze diepe afgrond een gouden brug te slaan zonder dat u gezond- heidsexperimenten moet onder gaan, namelijk Dr. Ritters Tarwe- dieet. Dr. Ritters Tarwedieet heeft het grote voordeel dat het alle noodza kelijke stoffen bevat die het orga nisme niet ontberen kan. Deze stof fen zorgen ervoor dat beslist geen honger wordt geleden. Aan de andere zijde willen we- niemand een knol voor een citroen aanprijzen. Vóór alles staat, dat wie wil vermageren hiervoor, „klaar" moet zijn omdat slechts door een diepgrijpende verande ring het gehele organisme te berei ken is. Daarom dienden bij de sa menstelling van het Dr. Ritters Tarwedieet de volgende grondbe ginselen in acht te worden geno men. 1. wie werken moet, mag geen hon ger lijden 2. het zenuwstelsel mag niet extra worden belast; 3. de dieetvoeding moet de nood zakelijke opbouwstoffen bevat ten; 4. er moet een wateruitscheiding van de weefsels en een volkomen natuurlijke ontslakking plaats hebben; 5. de dieetvoeding moet zuiver na tuurlijk en rijk aan afwisseling zijn. Al deze eisen worden door het Dr. Ritters Tarwedieet op ideale wijze vervuld. De dieetmaaltijden kun nen in diverse schakeringen gege ven worden, zelfs in bevoorrechte smaken. Daarmee kan men veel bereiken, want het schept genoe gen elke maaltijd iets anders te bereiden. Dr. Ritters Tarwedieet heeft ech ter nog een uniek voordeel, het bevat actieve melkzuren. Hierdoor wordt de natuurlijke darmwerking opgewekt en de voor ons algemeen wélzijn zo enorm belarigrijke darmflora zonder chemische prik kelingen gezond gemaakt of verbe terd. Steeds meer mensen bereiken met Dr. Ritters Tarwedieet goede resultaten, ze vallen enige kilo's aj en verkrijgen gelijktijdig 'n door dringende innerlijke reiniging, die een ware weldaad voor de gezond heid blijkt te zijn. WW

Scheldebode | 1979 | | pagina 17