Mogelijke oplossing van het stankprobleem Schuitvaartgracht MINISTER WIL IN SANERING RIOLERINGSSTELSEL MEEBETALEN de klap MEER BESTAANSZEKERHEID VOOR KLEUTERHOEK EN MEZENNEST Kans op culturele Chili-Nederland-dag in wijkcentrum Werkgroep zoekt werklozen voor karweitjes buiten Vlissingen Fruiter ELSEVIERS BELASTING ALMANAK 1979 Meer ruimte 't Sinkend 't Oogje „Kom uit je huis". Jaarlijkse uitvoering Ons Genoegen PvdA houdt buurt - spraak - avond Deelnemers- vergadering Centraal Wonen BELASTING- GIDSEN Koperensemble in Hoogelande WOENSDAG 31 JANUARI 1979 - 29e JAARGANG UITGAVE: ZEEBRA WEEKBLADEN - TOTAAL OPLAGE 309.000 EX. 201 Vrouwenkafee Trui houdt thema -avond en vele andere Nu verkrijgbaar bij: de minister. Verder meldt de minister dat het provinciaal bestuur van Zeeland de kwestie van de Vlissingse Watergang met zeer duidelijke prio riteit heeft aangemeld als projkekt dat gesubsi dieerd moet worden. „Op het ogenblik wordt op mijn departement na gegaan of en zo ja tot welk bedrag het project in Vlissingen voor subsi- dieëring in aanmerking komt. Hierover kan in de maand januari 1979 uit- De Schuitvaartgracht in warmer tijden. sluitsel worden gege ven", schrijft de minister aan het wijkcomité. Wel meent hij dat de oplos sing van het stank probleem niet op heel korte termijn te ver wachten is. De sanering van het Vlissingse riole ringsstelsel vergt name lijk een grondige techni sche voorbereiding. Een woordvoerder van de provincie zei dat er in elk geval subsidie komt. VLISSINGEN - Het Chili-comitee afdeling Vlissingen en de werkgroep Politiek kaffee De Zwaan willen zaterdag 24 maart een culturele Chili-Nederland-dag organiseren. De bedoeling is om de culturen van Chili en Nederland naast elkaar te zetten en te komen tot een culturele uit wisseling. Het dagelijks bestuur van de Stichting Cultu rele Gemeenschap Vlissingen wil de manifestatie een garantiesubsidie geven van maximaal duizend gulden. De organisatoren schrijven in het subsidieverzoek aan de stichting rekening te hebben gehouden met „het Jaar van het Kind. De bedoeling is na melijk dat er 's-middags een volksdansgroep optreedt van Chileense kinderen uit Rotter dam. Ook staat een diaverto ning over Chili voor kinderen op het programma. Kinderen uit de omgeving van het wijk centrum De Zwaan kunnen HOOGELANDE - Op zon dag 4 februari zal het Zeeuws Koperensemble onder leiding van Paul van Belzen en Leen de Broekert een concert geven in de kapel van Sint Maarten te Hoogelande. Het concert be gint om 15.00 uur. hier een ander optreden tegen over stellen. Het zwaartepunt van de ma nifestatie ligt in de avonduren. Dan staan optredens op het programma van de groepen Amankay en uit Brussel Ma- chitun en de conferencier/tolk/ gitarist Luis Aravena. Van Ne derlandse zijde zullen de volksdansgroep Medio Bur- gum, de zanger/gitarist Engel Reinhoudt en de mandoline vereniging Con Amore verte genwoordigd zijn. De werkgroep doet nog een poging een tentoonstelling van een Chileens kunstenaar naar De Zwaan in Souburg te halen, zodat de mensen hier ook eens kennis kunnen maken met de typische Chileense kunst. Vanavond vergadert de Cul turele Gemeenschap over het voorstel van het dagelijks be stuur. Paul Krugerstraat 55-57 VLISSINGEN 01184-12733 MIDDELBURG - Een dag later als gepland is de Middel burgse nachtbar 't Sinkend Toogje na een verbouwing weer opengegaan. De bar aan de Kromme Weele was afgelopen zaterdag bij de opening stampvol, als- dus eigenaar Boogaard. comité Bonendijcke heeft nu ook goede hoop dat het stankprobleem kan worden opgelost. De minister heeft namelijk geschreven dat er dertig miljoen gulden beschik baar is voor aanleg en sanering van rioleringen in het land. Het geld moet over de provincies verdeeld worden. Een belangrijk kriterium daarbij is of een bepaalde situatie nog wel te aan vaarden is uit milieuhy giënische oogpunt, aldus VLISSINGEN - Het Wijkcomité Bonendijcke is erg blij met het ant woord dat de minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne heeft ge geven op de noodbrief die het comité begin de cember had gestuurd. De minister meent dat de oorzaak van de stank in de Schuitvaartgracht gezocht moet worden in een ondeugdelijk riole ringsstelsel. De minister is het dus eens met het wijkcomité. Het wijk- MIDDELBURG - Op woensdagavond 7 februari or ganiseert vrouwenkafee „Trui" in de Latijnse School straat 10 te Middelburg een thema-avond met als onder werp „Vrouwen en Gezond heidszorg". Er zal een video opname getoond worden en daarna is er gelegenheid tot discussiëren. Een vrouwelijke arts is aanwezig om eventuele medische vragen te beant woorden. Toegansprijs voor leden is 2,50, voor niet leden 3,50. De avond begint om 20.00 uur. Met ingang van 1 februari zijn de openingstijden van het vrouwenkafee gewijzigd. Van af die datum zal het kafee al leen op vrijdagavond geopend zijn. Iedere derde dinsdag van de maand is er een koffiekon- taktmorgen van 9.30 tot 11.30 uur. Eventuele themaavonden zullen op woensdagavond worden gehouden. MIDDELBURG - „Kom uit je huis", ontstaan in Middel burg-Zuid, houdt woensdag 7 februari haar eerste koffie- contactmorgen in het nieuwe jaar Vrouwen die willen weten wat er onder de vlag „Kom uit je huis" allemaal gebeurt, kunnen vanaf halftien in het wijkcentrum Zuiderbaken in Middelburg-Zuid terecht. Kinderoppas is aanwezig. Er wordt volgende week woens dag onder meer gepraat over de verschillende activiteits- groepen die op het ogenblik draaien. Een aardig trucje, vrien den, heeft het Vlissingse ge meentebestuur gevonden om twee kleuterscholen in de Vlissingse binnenstad open te houden. Een trucje dat misschien ook nog eens door andere gemeentebesturen toegepast kan worden, nu steeds meer kleuterscholen in moeilijkheden komen door het gebrek aan leerlingen. De kleuterscholen „Het Mezennest" en „Kleuter- hoek" balanceren al jaren op de rand van sluiting omdat ze volgens de wet te weinig leerlingen hebben. En zo'n sluiting is natuurlijk erg ver velend voor de kindertjes die nog wel dagelijks naar die scholen gaan. Maar zoals ik zei, het gemeentebestuur heeft een truc ontdekt, die goed werkt: De twee school tjes worden nu officieel een dependence van een nog wel goedbevolkte derde kleuter school. En dat blijkt van het ministerie, dat in dergelijke kwesties heel belangrijk is, te mogen! De inwoners van Westka pelle hopen ook nog op een handigheidje, waardoor de bus - die hen tot nu toe in staat stelde om familie en oj werk in Domburg en Oostka- pelle te bereiken - Westka pelle kan blijven aandoen. Want hoewel de busmaat schappij ZWN een paar maanden geleden nog aan kondigde dat het openbaar vervoer op Walcheren be langrijk verbeterd zal wor den, dreigt Westkapelle een bus kwijt te raken. En dat is de inwoners nogal rauw op het dak gevallen. Weliswaar zal Middelburg (met een overstapje in Kou- dekerke) nog wel te bereiken blijven. Maar de mensen die zijn aangewezen op het openbaar vervoer zullen voor een bezoek aan de naburige dorpen een lange omweg moeten maken. Het gemeen tebestuur heeft al geprotes teerd tegen het opheffen van de bushalte. Volgens de busmaatschap pij zijn er te weinig passa giers en is men verplicht de halte te laten vallen. Tenzij er en nu komt het - andere drin gende redenen zijn om de bus toch langs Westkapelle te laten rijden. Het is dus zaak om de busmaatschappij te overstelpen met allerlei grondige redenen. Een kwestie van een briefje. En hoe meer mensen de pen in de hand nemen, hoe meer kans op goeie argumenten. De voedselnood onder de vogels, vrienden, levert al lerlei aardige ideëen op. Want wiens nieuw gierigheid wordt niet opgewekt, als in een telefooncel een, blijkbaar vergeten, portefeuille ligt. Mijn nieuwsgierigheid werd dus opgewekt. Ik doe de portefeuille open. Het enige wat ik erin vind is een briefje met het opschrift: „Voederde vogels". ARJAON Dan behoort De Scheldebode iedere week UITERLIJK WOENSDAGAVOND in de brievenbus te zitten. Waarschuwt U ons a u b. als U ons blad niet regelmatig of te laat ontvangt Tel 01184-19910 VLISSINGEN - De Ko ninklijke Harmonie Ons Ge noegen houdt aanstaande za terdag de jaarlijkse uitvoering in het Scheldekwartier in Vlissingen. Alle afdelingen van de harmonie zullen present zijn. Dat zijn de Jeugd-Delta- band onder leiding van Harry Broers en de Harmonie en de Deltaband onder leiding van Jack de Boo van Uijen. Het tweede optreden van de Delta Band zal zijn in de big-band opstelling. Leerlingen van de Gemeentelijke Scholenge meenschap voor Beroepson derwijs heeft de technische be geleiding van de hele uitvoe ring op zich genomen. De jaarlijkse uitvoering be gint om acht uur met een pre sentatie van alle deelnemende muzikanten. Het bal na wordt muzikaal verzorgd door de Blue Jaeans Big Band met Koen van den Dries. WOONT U IN DIT GEBIED MIDDELBURG - De PvdA Middelburg houdt aanstaande donderdag een buurtspraak- avond in de wijk Klarenbeek. De buurtspraak-avonden zijn bedoeld om mensen uit de wijken hun wensen, verlan gens en problemen direct aan de PvdA-wethouders en -raadsleden door te geven. De PvdA hoopt zich zo op een meer directe manier voor de bevolking van Middelburg te kunnen inzetten. VLISSINGEN - De verga dering die deelnemers aan het project Centraal Wonen afge lopen woensdag zouden heb ben, is niet doorgegaan wegens de slechte weersomstandighe den. De vergadering is nu ver plaatst naar woensdag 8 fe bruari. Op de bijeenkomst zal vooral gesproken worden over de woonvorm die de werkgroep in Vlissingen zou willen realise ren: de milieuvriendelijke py- ramidewoning. De beide ar chitecten van dit type huis, Gerard Schouten en Gerrit de Jonge, zullen op de bijeen komst aanwezig zijn om te vertellen waarom zij voor de pyramidevorm hebben geko zen en welke mogelijkheden voor andere woon- en leefvor men deze bouwvorm met zich meebrengt. De initiatiefnemer van dit woonproject, Jos van Doorn van De Kleine Aarde, vertelt een en ander over het woon- en leefplan dat op ver schillende plaatsen in ons land gerealiseerd zal gaan worden. De vergadering wordt ge houden in Jeugdherberg de Scheldestroom, Breewater- straat 12 in Vlissingen. Het be gint om acht uur. De buurtspraak-avond in Klarenbeek wordt gehouden in de Stedelijke Scholengemeen schap en begint om halfacht. De Kleuterhoek VLISSINGEN - Twee Vlis singse kleuterscholen, de Kleuterhoek aan de Schuit- vaartstraat en het Mezennest in de Bakkersgang, kunnen zeker zijn van hun voortbe staan. Deze openbare kleuter scholen balanceerden voortdu rend op de rand van het be staansminimum. Het aantal leerlingen kwam namelijk steeds beneden het wettelijk voorgeschreven aantal van twintig. Zo ook dit jaar. Omdat de gemeente verwacht dat het leerlingenaantal komend jaar weer zal groeien, heeft de Vlis singse wethouder van onder wijs Adan met enkele onder wijsmensen een missie onder nomen naar Den Haag. Hij reisde terug met de weten schap de scholen van de onder gang te kunnen redden door ze Het Mezennest als dependance te laten voort bestaan. De beide kleuter scholen zullen nu dependance kunnen worden van de kleu terscholen De Robbedoezen en De Woelwaters. Als het leer lingenaantal weer op peil is, kunnen de scholen weer zelf standig worden. VLISSINGEN - De werkgroep Praktische Hulpverle ning draait op volle toeren. Vele, vooral oudere mensen, zij bijzonder gebaat bij de hulp, die deze groep biedt. Er berei ken het Vormingswerk Jonge Volwassenen ook veel ver zoeken om hulp van mensen buiten Vlissingen. Helaas moeten zij steeds worden teleurgesteld, omdat er geen hulpverleners zijn aangesloten, die buiten Vlissingen wo nen. Daarom doet de werkgroep een dringend beroep op werklozen die buiten Vlissingen woonachtig zijn, om zich aan te sluiten, zodat er meer mensen geholpen kunnen worden. De karweitjes, die in de afgelopen weken al zijn gedaan bestonden vooral uit: boodschappen doen, kleine reparaties op elektrisch gebied, ramen en deuren sluitend maken, kastjes ophangen, tochstrips plaatsen en assisten tie verlenen aan een bejaarde dame, die niet alleen haar koffer kon dragen toen zij op reis moest. Vrijwilligers kunnen opbel- 17819, van 8.00-12.00 uur en len naar het Vormingswerk van 13.00-17.00 uur. Jonge Volwassenen, telefoon

Scheldebode | 1979 | | pagina 1